بازاریابی تلفنی و ۱۰ نکته برای افزایش بازدهی فروش تلفنی

10 نکته برای افزایش بازدهی فروش و بازاریابی تلفنی
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش بازاریابی تلفنی ۱۳۹۶/۰۳/۱۸ بدون دیدگاه 174 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹

در بازاریابی تلفنی آیا تابه‌حال احساس بدی به شما دست داده است؟ آیا این‌که پیشنهادتان مورد قبول واقع نمی‌شود ناراحتی؟ آیا از موفقیت محدودتان ناامید شده‌اید؟   – در بازاریابی تلفنی هل ندهید. به‌سوی خودتان بکشید بیشتر ما از کسانی که اصرار می‌کنند و تمام مدت در مورد خودشان صحبت می‌کنند، خوش‌مان نمی‌آید. به بازاریابی […]

در بازاریابی تلفنی آیا تابه‌حال احساس بدی به شما دست داده است؟

آیا این‌که پیشنهادتان مورد قبول واقع نمی‌شود ناراحتی؟

آیا از موفقیت محدودتان ناامید شده‌اید؟

 

– در بازاریابی تلفنی هل ندهید. به‌سوی خودتان بکشید

بیشتر ما از کسانی که اصرار می‌کنند و تمام مدت در مورد خودشان صحبت می‌کنند، خوش‌مان نمی‌آید. به بازاریابی تلفنی خود فکر کنید. آیا مدام در حال پافشاری برای دادن اطلاعات در مورد خودتان یا محصول و خدمات‌تان هستید؟

این کار ممکن است مشتریان‌تان را فراری دهد، درحالی‌که شما باید آن‌ها را در درون بکشید. روی نیازها و دغدغه مشتریان بالقوه‌تان تمرکز کنید. به آن‌ها چیزی پیشنهاد دهید که می‌خواهند آن را به دست آورند. اگر شما به مشتریان صادقانه کمک کنید، آن‌ها به مشتری وفادار تبدیل خواهند شد و با این کار درآمد بیشتری نصیب شما خواهد شد.

مشتری بالقوه در بازاریابی تلفنی به حد کافی ایجاد کنید.

بازاریابی تلفنی به معنای شروع مکالمه با مشتریان بالقوه است، که با شناخت نیازهای آن‌ها و در نهایت کمک به مشتریان در درک راه‌حل‌های پیشنهادی شما است.

برای این‌که مشتریان بالقوه بیشتری جذب کنید، به مخاطبان بیشتری کمک کنید. تا نوع محصول یا خدمات پیشنهادی شما را درک کنند. مشتریان بالقوه را با راه‌کارهای مختلف تشویق کنید تا با شما تماس بگیرند.

آیا نوع بازاریابی‌تان به شما کمک می‌کند تا مشتری بالقوه کافی به دست بیاورید و با آن‌ها گفتگو کنید؟

شما می‌توانید با یک پیام تبلیغاتی مناسب در زمان مناسب و استراتژی آنلاین یک جریان مداومی از مشتریان بالقوه را برای کسب و کار خود ایجاد کنید.

با ایمیل الکترونیک یا نامه به استعلام مشتری پاسخ ندهید.

در ۹۰ درصد موارد ارائه پاسخ کتبی به استعلام مشتری، منجر به فروش نمی‌شود. همیشه با استفاده از بازاریابی تلفنی سوال‌های افراد را با برنامه‌ریزی قبلی و آمادگی  کامل و شفاف آن‎ها را برای  شروع مکالمه‌ی حرفه‌ای استفاده کنید. با پرسیدن سوال‎های بیشتر می‌توانید به کشف نیاز‌ها و خواسته‌های مشتریان پی ببرید. با ایجاد درک در مشتریان از پیشنهادهای محصولی و خدمتی خود آن‌ها را به خرید تشویق نمایید.

کاری کنید که قیمت برای مشتری مهم نباشد

زمانی که مشتریان بالقوه با شما تماس می‌گیرند، یکی از اولین سوالاتی که می‌پرسند در مورد قیمت محصول یا خدمات است. اگر در بازایابی تلفنی به‌ سرعت به آن‌ها پاسخ دهید، احتمالاً مکالمه خیلی زود پایان خواهد یافت. در نهایت فروش محصول و خدمات‌تان را از دست خواهید داد.

یک نکته‌ای که همیشه باید آن را مد نظر داشته باشید، قیمت‌ها در ابتدای مکالمه از نظر مشتریان معنایی ندارد. زمانی که یک مشتری از شما قیمت می‌پرسد تا زمانی که کاملاً هدف و نیاز مشتری را متوجه نشده‌اید، قیمت را اعلام نکنید. در پایان گام به گام قیمت را در قالب راه‌حل‌هایی ارزشمند و باکیفیت به او عنوان کنید.

در بازاریابی تلفنی برای افرادی که خریدار نیستند، زمان زیادی را به هدر ندهید

هرچقدر هم که سیستم کاریتان خوب باشد، گاهی می‌بینید که دارید با افرادی صحبت می‌کنید که نمی‌توانند از پس‌خرید هزینه‌های خدمتتان برآیند. یا محصولات پیشنهادی شما سودی برای آن‌ها نخواهد داشت. مکالمهٔ از این قبیل باعث هدر رفتن بخش زیادی از زمان‌تان می‌شود.

از سوال‌های تعیین‌کننده و پاسخ مشتری‌ها در طول ۳ دقیقه نخست مکالمه استفاده کنید. ببینید که آیا فردی که پشت خط است، مشتری واقعی محصول یا خدمت شما است یا خیر. اگر نبود، از او به خاطر وقتی‌که گذاشت تشکر کنید و به سراغ فرد دیگری بروید.

خیلی زیاد صحبت نکنید

شما از زیروبم محصولات‌تان باخبر هستید. می‌توانید ساعت‌ها در مورد آن‌ها، فرآیند کاری‌تان، ویژگی‌ها و مزایای محصولات صحبت کنید این کار را نکنید. در بازاریابی تلفنی شما با این کار حوصله مشتری را سر می‌برید. توجه او را از دست می‌دهید، به‌خصوص اگر بازاریابی‌تان از نوع تلفن باشد.

هر زمان که با یک مشتری تماس می‌گیرید یا یکی از مشتریان بالقوه با شما تماس می‌گیرند، از آن تماس برای درک نیازهای مشتری استفاده کنید. سؤال بپرسید. اجازه دهید آن‌ها صحبت کنند تا شما اطلاعات موردنیاز خود را به دست او رید.

ارزش از دیدگاه مشتری را مشخص کنید

شما از مزایای محصول و خدمات‌تان مطلع هستید؛ می‌خواهید که مشتریان بالقوه نیز این مزایا را درک کنند. برای این‌که به مشتریان در بازاریابی تلفنی کمک کنید تا ارزشی را که ایجاد کرده‌اید، را درک کنند، از آن‌ها بخواهید که ارزشی را که مدنظرشان است واضح برای شما مشخص نمایند.

جواب بله گیر

در بازاریابی تلفنی هدف اولیه شما این است که وقتی از مشتریان در مورد ثبت سفارش یا ثبت‌نام سوال می‌کنید. انتظار دارید که یرای استفاده از محصول یا خدمت‌تان، از آن‌ها پاسخ بله را دریافت کنید. اگر یک الگو از پاسخ‌های مثبت تهیه کنید، شانس شنیدن پاسخ مثبت را برای خود افزایش دهید.

 

10 نکته برای افزایش بازدهی فروش و بازاریابی تلفنی

یادتان نرود که شما باید درخواست فروش بدهید

اگر می‌خواهید مردم محصولات یا خدمات‌تان را بخرند پس باید از آن‌ها درخواست کنید. به نظر مشخص می‌آید، اما بازاریابی تلفنی معمولاً منتظر می‌مانند تا مشتری علاقه‌اش به خرید را عنوان کند.

چرا این کار را می‌کنیم؟ شما تا زمانی که اعتمادبه‌نفس کافی در زمینه فن‌های فروش تلفنی را کسب نکنید، از شنیدن پاسخ رد در ازای درخواست فروش‌تان می‌ترسید. برای همین است که معمولاً در ازای این کار فقط به بیان ویژگی‌ها و مزایای محصول یا خدمات می‌پردازید.

اگر با مشتری بالقوه و مناسبی صحبت می‌کنید، احتمال این‌که از شما خرید کند، بسیار زیاد است. به آن‌ها کمک کنید تا ارزش مدنظرشان را مشخص و سپس‌خرید را نهایی کنند.

پیگیری را در بازاریابی تلفنی فراموش نکنید

شاید وقتی محصولی را به فروش می‌رسانید به نظر برسد که دیگر کارتان تمام‌ شده است. اولین فروش‌تان را به عنوان یک «پایان» در نظر نگیرید، چون می‌توانید آن را به‌منزله دری به‌سوی روابط بلندمدت و فروش بیشتر  استفاده کنید.

زمانی که یک مشتری بالقوه به بالفعل تبدیل می‌شود، اعتمادش نسبت به شما و محصول‌‍تان را نشان داده است. با برقراری یک تماس دیگر می‌توانید از رضایت مشتری و خرید مجدد احتمالی او گاه شوید.

از بازاریابی تلفنی متنفر نباشید. یاد بگیرید که چه بگویید و چگونه یک مکالمه را سازمان‌دهی کنید.  آن‌گاه لذت بیشتری از کارتان خواهید برد و به حداکثر فروش خواهید رسید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

بازاریابی تلفنی چرا قدرتمندترین ابزار در فروش و بازاریابی است؟

بازاریابی تلفنی همچنان یک ابزار مهم‌تر در بازایابی برای کارشناسان فروش است. در نهایی کردن و به نتیجه رساندن رویدادهای فروش به‌کار می‌آیند. با این که شبکه اینترنت بدون فاصله شما را در هر لحظه به هر شخصی متصل می کند. شبکه‌های اجتماعی مختلف از قبیل توئیتر، فیسبوک، گوگل+، یوتیوپ و لینکداین همگی از جمله […]

گام‌های طلایی برای بازاریابی و فروش تلفنی

بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی را چگونه با گام‌های طلایی پیش ببریم؟

«بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی»، یکی از رایج‌ترین ابزارهای بازاریابی و فروش و یک دانش علمی به‌همراه پشتوانه‌های تجربی و مهارت‌های عملی‌ست که تنها افراد واجد شرایط و شرکت‌های پرقدرت برای رونق‌بخشیدن به فعالیت‌های بازاریابی و فروش، قادرند به بهترین نحو از این ابزار کارآمد و پرسود، بیش‌ترین درآمدها را کسب کنند. – به تعهدتان […]

چگونه از سد منشی‏ها برای دسترسی به افراد تصمیم‏گیرنده در بازاریابی تلفنی عبور کنیم؟

بازاریابی تلفنی و چگونه از سد منشی‎ها برای دسترسی به افراد تصمیم‎گیرنده عبور کنیم؟

اگر شما در حوزه بازاریابی تلفنی فعالیت می کنید ،احتمالا با منشی‏‎ها و مدیران دفاتر زیاد صحبت کرده‎اید. منشی‌ها عموما بین شما و افراد تصمیم گیرنده اصلی قرار دارند. منشی‌ها تصمیم می گیرند که آیا شما را به فرد مورد نظرتان وصل کنند و یا خیر. در مطلب به ۷ نکته مهم جهت عبور از […]

نقش بازاریابی تلفنی در افزایش فروش کسب و کار اینترنتی

  مدیران کسب و کار اینترنتی، تقریبا بازاریابی تلفنی  B2B را منسوخ شده می‌دانند. بیشتر بازاریابان اینترنتی در این عصر دیجیتالی حتی به استفاده از تلفن در فعالیت‌های بازاریابی خود فکر نمی‌کنند. اما با قاطعیت تمام به شما خواهم گفت که بازاریابی تلفنی حتمن یکی از گزینه‌ها و تاکتیک‌های مهم در کسب و کار شما تلقی […]

چگونه اعتراضات مشتریان در بازاریابی تلفنی پاسخ دهیم؟

بازاریابی تلفنی و فروش تلفنی برای بسیاری از کارشناسان فروش یکی از سخت‌ترین کارها است. به‌خصوص اگر فرد مقابل را نشناسیم و همچنین بخواهیم به او چیزی بفروشیم. بسیاری از بازاریابان تلفنی مهارت کافی در برقراری ارتباط از طریق تلفن را ندارند و فروش‌های بسیاری را از دست می‌دهند. دلیل این مشکل آن است که […]

آموزش بازاریابی تلفنی چه تاثیری در متقاعدسازی مشتریان دارد؟

بازاریابی تلفنی ؛ یکی از پرکاربردترین روش‎های مهم در بازاریابی است. مشتریان امروزی به دلیل رقابت شدید در بازارهای گوناگون، حق انتخاب بیشتری نسبت به گذشته دارند. روز به روز بر تعداد رقبا در یک بازار خاص افزوده می‌شود و این فقط به نفع مشتری نهایی است. آموزش بازاریابی تلفنی یکی از روش‎های ترفیع و ترویج فروش […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X