کوچینگ حرفه ای کسب و کار

کوچینگ فرآیندی پایش محور است که با تمرکز بر کشف توانایی‌های بالقوه و فرصت‌های پیش‎روی یک سازمان و شرکت که مربی مدیران کسب و کار‎ها را از آن آگاه می‎سازد و در شفاف‎‎سازی مسایل مختلف در یک شرکت کمک فراوانی می‎کند.

کوچینگ چیست؟

کوچینگ یک رابطه‌ی حمایتی و دو طرفه است که در آن کوچ به مراجع خود کمک می‌کند تا با تمرکز بر هدف انتخابی به نتایج مورد نظر دست پیدا کنند. کوچینگ علاوه بر مهارت می‌تواند یک فلسفه و نگرش در کار و زندگی افراد باشد. اشخاصی که مهارت‌های کوچینگ را می‌آموزند بیشتر بر روی نتایج و دستاوردها تمرکز می‌کنند، خوب گوش می‌کنند و بسیار زیاد پرسش می‌کنند. این افراد در محیط کار خود و یا حتی در زندگی شخصی به دیگران کمک می‌کنند تا به نتایج دلخواه‌ برسند و از این طریق اهداف کسب و کار یا اهداف مشترک زندگی شخصی محقق شود.

شغل کوچینگ در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته به‌طوری که در آمارها جزو تاثیرگذارترین روش‌ها و ابزارهای توسعه‌ی رهبری سازمانی معرفی شده است.

فرآیند کوچینگ یک فرآیند قابل‎تقدیری است به این دلیل که هم‎زمان که فرد در نقش مربی به دیگر افراد کمک می‌کند، بر توسعه‌ی شایستگی‌های خود هم سرمایه‌گذاری کرده است. به‌همین دلیل کوچینگ نه‌تنها درباره‌ی آدم‌های دیگر است بلکه درباره‌ی خود شما و موفق شدن‌‌تان است.

کوچینگ یکی از رشته هایی است که درکشورهای صنعتی به شدت در حال رشد می باشد. کلمه کوچینگ که ازکُوچ می آید به معنای مربی است که ورزشکاران را در راه رسیدن به موفقیت همراهی می کند و در این راستا کُوچ تمامی تجربیات خویش را به ورزشکار منتقل می سازد تا ورزشکار بتواند قله های موفقیت و پیروزی را فتح کند.

اما کوچینگی که امروزه در کشورهای مهم صنعتی به وفور از آن استفاده می‎گردد در واقع کُوچ کردن یا همراهی کردن مدیران یک شرکت یا سازمان است ( یک کُوچ، فردی است که به روانشناسی مدیریت و مدیریت نوین آشنایی کامل دارد ) در این همراهی آموزش‎های لازم برای پیش بردن مدیران شرکت تا رسیدن به اهداف تعیین شده  از جمله وظایف کُوچ است.

در مدیریت نوین نقش کُوچ بسیار حائز اهمیت است به صورتی که تقریبا هر مدیری یک کُوچ دارد. کُوچ که دارای توانمندی‎های روانشناسی و مدیریتی است، ابزارهای متعددی را دارا است تا بتواند مدیر را در بحران‎های عملیاتی و اجرایی همراهی نماید و هم‎چنین بتواند با استفاده از تکنیک‎های موجود در این رشته هر گونه استرس، نگرانی، کمبود انرژی و پیچیدگی را از مدیر دور نماید و مدیر را یاری می‎دهد تا از حداکثر توانای‎هایش در هر لحظه استفاده نماید و به این ترتیب بحران‎ها را با موفقیت و پیروزی سپری نماید.

کوچینگ یا مربی گری امروزه به طور گسترده هم به عنوان یک حرفه مستقل و هم به عنوان یک سبک ارتباطی توسط رهبران سازمانها، مشاوران، معلمان و والدین بکار گرفته می شود.

اما به چه دلیل کوچینگ سایت مدیر آینده می‎تواند در رشد و توسعه فردی و سازمانی یک شرکت موثر باشد.
آیا برای شما هم اتفاق افتاده است که با هدف ایجاد تغییر و تحول در خود و طی نمودن مسیر موفقیت، در یک دوره آموزشی، سمینار و کارگاه شرکت کرده باشید و بعد از مدتی فراموش کنید و دوباره به انجام عادت‎های خود برگشته و تغییر و تحولی را که خیلی دوست داشتید با شرکت در آن دوره، سمینار و کارگاه به دست آورید، تجربه نکنید؟

کوچینگ در مورد تغییر و تحول عظیم در زندگی کاری است و کوچ یک شتاب‎دهنده برای فراهم نمودن مسیر تغییر است.برای ماندگاری تغییر، ما نیاز به زمان بیشتری داریم تا عادت جدید به طور ریشه‎ای جایگزین عادت‎های گذشته شود.حرفه کوچینگ در طول سی سال گذشته در کل جهان، نشان داده که برای مراجعین نتایج مهم و مطلوبی به همراه داشته است.

از زمانی که با کوچینگ آشنا شدم، آگاهی بیشتری از خود پیدا کردم و این آگاهی موجب شد تا مواردی که برای من حائز اهمیت بودند شفاف شوند و آشنایی با کوچینگ موجب شد تا گام در راه تغییری بگذارم که حدود بیست سال به دنبالش بودم.

دنیای امروز شاهد تغییر با سرعت بالایی است و کمبود وقت یکی از مهم‎ترین چالش‎های پیش‎روی مدیران به حساب می آید. در دنیای امروز استفاده بهینه از ذهن، منابع انسانی و مالی، توانایی‎های سازمانی جزو ضروری‎ترین کارها محسوب می‎شود. مدیران به این دلیل از آموزش‎های یک کوچ استفاده می‎کنند تا بیشتر توانمندی‎های خود را شناسایی و از تمام ظرفیت آن استفاده نمایند. در این سفر، قدرت ذهن، انتخاب و مسئولیت‎پذیری مدیران بیشتر از گذشته می‎شود. من زمانی تصمیم گرفتم که به مدیران کمک کنم که اثرگذاری کار با یک کوچ حرفه‎ای را در کسب و کارم لمس کرده بودم و می‎خواستم که از این طریق به آنان کمک کنم.

در طول این چند سال، درک کردم که دنیای امروزی هر لحظه رو به رشد و تغییر است و نحوه کار کردن شرکت‎ها و نیاز کارمندان در حال تغییر است و مهارت‎های کوچینگ در سراسر دنیا در فرهنگ های مختلف کارایی افراد را بالا می برد. برای همین در مدیر آینده بر آن شدم که تجربیات خود را در اختیار مدیران عزیز ایرانی و خارج از ایران قرار دهم.

از منظر کوچینگ، هر فرد متخصص زندگی خود است و توانایی لازم برای رسیدن به نتیجه‎ی صحیح را دارد. یک مربی با یک شخص توانا و فعال همکاری می‎کند تا توانایی‎های او را شکوفا و آن ها را به سطح بالاتری ارتقاء دهد.

اگر در سازمان خود بایستی بر نیروها و افراد زیادی مدیریت کنید، یا بهتر بگویم اگر می‎خواهید نقش مربیگری را به درستی در سازمان خود ایفا کنید شناخت این دو مقوله می‎تواند خیلی مهم باشد و به شما کمک کند که سازمان پویا و فعالی داشته باشید.

امروزه دیگر یقین داریم که موفقیت سازمان‎ها ارتباط مستقیم به استفاده موثر از نیروهای انسانی دارد و یک مدیر موفق کسی است که بتواند به خوبی از توان نیروهای خود بهره ببرد. مدیران بایستی به آنچه که در درون کارمندان می‎گذرد پی ببرند، بنابراین کارایی و توانمندی یک مدیر علاوه بر تسلط به جنبه‎های فنی شغل خود با شناخت و مطلع بودن از مهارت‎های انسانی سنجیده می‎شود.

در دنیای مدیریت کسب و کار منظور ما از کلمه‌ی مربیگری چیست؟ مدیری که به عنوان یک مربی عمل می‎کند به تعلیم گیرنده یعنی کارکنان خود کمک می‎کند تا به هدف‎های تعیین شده سازمانی و شرکت دست یابند، اما در کسب و کار برخی از عناصر خاص مربیگری وجود دارد که یک مربی فوتبال یا یک تعلیم دهنده‌ی آواز ممکن است از آن‎ها سود نبرد.

راه‎های ایجاد تعهد در نیروهای انسانی:

۱- تحول ذهنی کارکنان:

با ایجاد ذهنیت مثبت در کارکنان و سوق دادن آن‎ها به پیشرفت و تیک‎زدن اهداف بدین معنی است که شما با تسخیر ذهن کارمندان و ترسیم آینده روشن همگام با هم در مسیر تحقق اهداف گام بردارید.

۲-مربیگری کردن و نه مدیریت گردن:

عاشق تربیت کنید نه کارمند یعنی افراد را طوری آموزش دهید که حاضر باشند برای شما عاشقانه کار کنند که این‎کار با در نظرگرفتن نیازها و خواسته‎های کارمندان عملی است، از ایده‎های افراد استقبال کنیم و برای آن‎ها احترام و ارزش قائل باشیم به همین سادگی افراد شیفته شما می‎شوند.

۳-کنترل و نظارت:

کنترل و نظارت دو موضوع کاملا جدا است که در مقوله نیروی انسانی نقش و وزن متفاوتی دارند. افراد از کنترل کردن خوش‎شان نمی‎آید و حس بدی را منتقل می‎کند ولی نظارت یعنی بررسی کارهایی که به افراد سپرده‎ایم و این‎که در طول مسیر اگر اشتباهی داشتند به آن‎ها مسیر درست را نشان دهیم.

۱۰ درصد فقط کنترل کنید و ۹۰ درصد انرژی خود را صرف نظارت کنید و حالا مقایسه کنید این تفاوت‎ها را ،چیزی که بسیار حائز اهمیت است خروجی کار و کیفیت انجام کار است و نه کمیت

۴-دانش:

یعنی با تمام جزییات آشنا شود و نسبت به کار خود آشنایی کامل داشته باشد، از هرگونه فرصتی برای بالا بردن دانش افراد سازمان خود استفاده کنیم.

۵-تفویض اختیار:

۵ اصل مهم در تفویض اختیار عبارتند از:

الف-تخصص

ب-دانش

ج-تحول گرا

د-وفاداری و ارتباطات موثر

ه-تجزیه و تحلیل

از کوچینگ کسب و کار سایت مدیر آینده به چه صورتی می‎توانیم استفاده کنیم؟

 

مدیر آینده با هدف بهر‎ه‎گیری تمامی افراد، شرکت‎ها و بیزینس‎ها از تجربیات‎مان در عرصه راه‎اندازی و مدیریت کسب  کارها دوره‎ی کوچینگ را برای اثر بخشی و متمایز نمودن بیزینس شما به صورت یک‎ساله و شش ماهه و سه ماهه بر حسب توان مالی و نیاز کسب و کار شما برگزار می‎کند که شرایط خاصی در پذیرش کوچ شما مدیر عزیز است که ما باید به روحیات و ویژگی‎های شما همراه با توانمندی کنونی شما آگاهی یابیم و بعد از بررسی در تیم مدیر آینده مقدمات کار برای شروع این همکاری به شما اطلاع داده خواهد شد.

نتایج کوچینگ چه چیزهایی می‌تواند باشد؟

افزایش قدرت گوش دادن و ارائه

مدیریت بحران و استرس

افزایش کیفیت زندگی فردی و کاری

افزایش یکپارچگی شخصیتی و همسو سازی رفتار و گفتار

بهبود هوش هیجانی

بازیابی انرژی روحی بعد از بحران‌های کاری

افزایش مسئولیت‌پذیری و تمرکز بر پیدا کردن راه‌حل

افزایش توان مدیریت و رهبری

شناخت استعدادها و توانایی‌ها

بهبود کیفیت ارتباطات

بهبود همکاری تیمی، کارسپاری و انگیزش

بهبود قدرت حل مساله و تفکر کلان

بهبود اولویت‌بندی و مدیریت زمان و انرژی

افزایش آگاهی نسبت به خود و اتخاذ تصمیمات خردمندانه

افزایش قدرت انتخاب

 

 

 

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا
X