ایجاد روابطی پایدار با مخاطبان سایت از طریق ایجاد ارزش

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش بازاریابی اینترنتی,استراتژی کسب و کار ۱۳۹۶/۰۱/۰۲ بدون دیدگاه 114 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹

تنها راه جذب مخاطبان سایت، ارائه یک ارزش(value) است، ارائه یک دوره‎ی رایگان برای پیوستن بازدیدکنندگان سایت به لیست ایمیل شما است. ارزش ها در بازاریابی اینترنتی معمولا تحت عناوین مختلفی از قبیل “مشوق‎های ثبت نام”، “پیشنهادکننده ثبت نام”، “بهینه‎سازی محتوا” و خیلی از اصطلاحات دیگر مطرح می‎شوند. ارزش ها می توانند یک گزارش با […]

تنها راه جذب مخاطبان سایت، ارائه یک ارزش(value) است، ارائه یک دوره‎ی رایگان برای پیوستن بازدیدکنندگان سایت به لیست ایمیل شما است. ارزش ها در بازاریابی اینترنتی معمولا تحت عناوین مختلفی از قبیل “مشوق‎های ثبت نام”، “پیشنهادکننده ثبت نام”، “بهینه‎سازی محتوا” و خیلی از اصطلاحات دیگر مطرح می‎شوند.

ارزش ها می توانند یک گزارش با فرمت pdf، دوره آموزشی ایمیلی (یا پاسخ‎گوی خودکار)، کوپن تخفیف یا حتی نیم ساعت مشاوره رایگان باشند. 

در ایجاد ارزش‎ها

    ارزش‎ها می‎توانند در قالب‌ها و اشکال مختلفی ارائه شوند.

    ارزش‌ها می‌توانند نرخ ثبت نام بازاریابی ایمیلی شما را چند برابر کنند.

    ایجاد ارزش، وقت زیادی را نمی‎گیرد.

هر چه بیشتر، بهتر

برای ایجاد ارزش آماده اید؟ خواندن این مطلب را از دست ندهید! برای شما که در حال حاضر یک ارزش در وب سایت‎تان دارید، بهترین راه برای افزایش لیست ایمیل‌تان، ارائه یک ارزش تکمیلی است.

شما می‌توانید از ارزش تکمیلی برای ارزیابی ارزش فعلی‎تان استفاده کنید. همچنین می‎توانید متناسب با هر مطلب از سایت‎تان ارزش مرتبط با آن محتوا را قرار دهید. به عنوان مثال ارائه یک ارزش درباره بهترین ابزارها، در کنار پست وبلاگی که موضوعش ابزار است و یا ارائه یک ارزش درباره بهترین استراتژی‌ها، در کنار پست وبلاگی که موضوعش استراتژی است، جزو بهترین راه‎کارهای افزایش لیست ایمیل می باشد. یکپارچگی و مرتبط بودن، عنصر اصلی بازاریابی است به خصوص بازاریابی آنلاین. بنابراین اضافه کردن این ارزش‌های مرتبط با موضوع پست وبلاگ، می تواند لیست ایمیل شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

چطور برای ارزش پیشنهادی موضوع انتخاب کنید

اولین کاری که باید انجام دهید، انتخاب یک موضوع مناسب برای ارزش است. با انتخاب موضوع مناسب، نیمی از مسیر موفقیت را طی خواهید کرد.

برای انتخاب موضوع ارزش باید به سه سوال اساسی پاسخ دهید که عبارتند از:

   چه موضوعی، مورد علاقه مشتریان و بازدیدکنندگان شما است؟
   ساده ترین موضوعات برای ایجاد یک ارزش چه هستند؟
   چه نوع محتوایی برای ارائه اطلاعات مناسب تر است؟

رفتار بازدیدکنندگان در رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید؛ اینکه محتواهای مختلف را با ابزارهایی مانند BuzzSumo لایک و یا دیس لایک می‎کنند. فروم‌ها و گروه‌های لینکداین و دیگر مکان‌هایی که مخاطبان شما در آن جا حضور دارند را بررسی کنید. حتی یک یا دو ساعت وقت برای خواندن نظرات مخاطبان، اختصاص دهید؛ زیرا این کار به شما، برای انتخاب عناوین و موضوعات ارزش، ایده می‌دهد. به سوالات متداول، موضوعات جدید مورد علاقه و بحث برانگیز و مشکلاتی که مخاطبان با آن مواجه هستند، توجه کنید.

به دنبال ارائه ارزش باشید. یکی از ویژگی های بهترین سرنخ‌رباها، ارزش افزایی است. چه چیزی را می‎توانید به نمایش بگذارید؟ به مخاطبانتان چیزی را ارائه و یا آموزش دهید که برای‎شان دارای ارزشی باورنکردنی باشد؛ مانند ارائه اطلاعات بسیار مفید یا هر چیز دیگری که باعث شود، سریعا آدرس ایمیل خود را در سایت، ثبت کنند. اگر این اتفاق بیفتد، یعنی این ارزش پیشنهادی، برنده است.

خاص باشید

عناوین نخ نما شده و کلی مانند اینکه “چگونه پولدار شوید” را ارائه ندهید. این‎گونه عناوین برای برانگیختن مخاطب، آن‎قدر خاص نیستند. اما عناوینی از قبیل “۵ راه برای کسب ۵۰۰ دلار در آخر هفته بدون هیچ هزینه”، برای جذب مخاطب، بسیار خاص هستند. عنوانِ ارزش پیشنهادی باید خاص باشد. برای نوشتن عنوان، عجله نکنید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه برای نوشتن چندین عنوان مختلف اختصاص دهید.

دکمه فراخوان عمل یا CTA خود را بهینه کنید

کاربرد دکمه فراخوان عمل باید چیزی بیشتر از مشترک شدن مخاطب باشد. متنی که بر روی دکمه نوشته می شود (CTA یا فراخوان عمل)، بسیار مهم است. اگر از کلمه اشتراک (Subscribe) استفاده نمایید، شاید تنها دو مخاطب را بتوانید جذب نمایید. عملکرد دکمه ثبت ایمیل را مدام بررسی نمایید. این بررسی به تعداد بازدیدکنندگان بستگی دارد.

به عنوان مثال تعداد کمتر از ۲۰۰۰ نفر در ماه، برای بررسی عملکرد دکمه ثبت ایمیل، کافی و مناسب نیست. نکته دیگر این است که متن دکمه، بهترین جلوه و نما را داشته باشد. این متن می‎تواند به صورت کلاسیک نوشته شود که ترفند بسیار خوبی است. یا این‎که کوتاه و مخصر باشد مانند “دانلود گزارش”، “مشاهده ویدئو”، “دریافت”.

از ترکیب افعالی از قبیل مشاهده، دانلود، دریافت و …( (“view”, “download”, “get”, etcبا کلمات کوتاهی از قبیل گزارش، ویدئو و یا آموزش استفاده نمایید. این کار را به عنوان گام اول انجام دهید تا تعداد بازدیدکنندگان تان برای انتخاب گزینه برتر (A/B Test) به اندازه مورد نیاز برسد.

مخاطبان به چه نوع فرمت و قالبی علاقه دارند؟

۱۹ نوع مختلف از ارزش پیشنهادی وجود دارد. شما می توانید چند نوع را هم‎زمان انتخاب نمایید. چند نوع ارزش پیشنهادی بهتر از یک نوع آن است. نوعی را انتخاب کنید که مخاطبانتان بیشتر به آن علاقه دارند. برخی از افراد به متن و برخی دیگر به ویدئو و برخی به قالب های قابل چاپ و چک لیست و ترفند علاقه دارند.

 

۱۹ نوع مختلف از سرنخ رباها

   ۱- ویدئوی آموزشی که می تواند در دسترس همه قرار گیرد (یک بار).

   ۲- ارسال ویدئوی آموزشی توسط پاسخگوی خودکار (Marketing Automation) به مدت ۱۰ روز

   ۳- اینفوگرافیک ‌ها یا گرافیک‌های اطلاع رسان که بتوان آن را به یخچال و فریزر و دیوار چسباند

   ۴-تقویم

   ۵- لیست ابزارهای مورد نیاز

این مورد برای همکاری در فروش (Affiliate Marketing) بسیار عالی است. اگر خدمات آنلاین ارائه می دهید (مانند سئو) لیست ابزارهای مورد نیاز می تواند فهرست “ابزارهای ضروری” شامل افزونه ها(پلاگین) و دیگر ابزارهای آنلاین باشد.

   ۶- چک لیست برای چگونه انجام دادن کاری که باید بیش از یک بار انجام می شود و یا اینکه پیچیده به نظر می رسد. ترفندها، فلوچارت و نمودارهای فرایندی از انواع رایج این ارزش پیشنهادی هستند.

   ۷- یک کتاب الکترونیکی (e-book) با فرمت pdf (این یک ارزش پیشنهادی کلاسیک است که حتما تاکنون آن را دیده اید). چیزی شبیه به این از یک پست وبلاگ، با ارزش تر است. چیزهایی را ارائه دهید که در مخاطب، یک باور خوب ایجاد نماید مانند اینکه “چگونه هر کاری که می خواهد را در وب سایت شما انجام دهد” اما اینکه “چگونه آن را با هزینه کمتر و زمان کمتر انجام دهد” موجب می شود که فرد فکر کند باید هزینه ای بپردازد.

   ۸-مشاوره نیم ساعته با شما. این مورد برای مربیان بسیار عالی است.

   ۹- کوپن تخفیف (این مورد مختص افرادی است که خرده فروشی و یا کسب و کار محلی دارند). کوپن تخفیف ۱۰ درصدی برای خرید، حمل و نقل و یا رستوران، ایده بسیار خوبی است.

   ۱۰-بلیط رایگان برای یک رویداد خاص(بهترین گزینه برای کسب و کارهای محلی است)

   ۱۱- نمونه رایگان. این مورد برای همه نیست اما اگر از لحاظ هزینه برایتان مقرون به صرفه است می توانید آن را به همه ارائه دهید. مانند یک بسته صابون، یک بسته بذر گیاه یا توپ گلف. این می تواند راه بسیار خوبی برای گرفتن آدرس ایمیل افراد باشد.

   ۱۲- عضویت رایگان در سایت یا گروه های خاص در فیسبوک

   ۱۳- ارائه نظرسنجی در سایت که لازمه پاسخگویی به آن و مطلع شدن از نتایج آن، ثبت ایمیل در سایت باشد.

   ۱۴- خدمات رایگان. مختص افرادی که خدمات مردمی ارائه می دهند.

   ۱۵- فراهم کردن امکان ورود به یک مسابقه یا قرعه کشی برای مخاطبان

   ۱۶- ارائه دسترسی به یک وبینار آنلاین یا ضبط شده و یا یک کارگاه (ورک شاپ) یا هر نوع فایل صوتی دیگر.

   ۱۷- ایجاد یک ابزار آنلاین که استفاده از آن مستلزم ثبت ایمیل در سایت باشد. به عنوان مثال، ارزیابی آنلاین می تواند به عنوان یک ابزار رایگان ارائه شود.

ابزار معروف تحقیقات کلید واژه (MajesticSEO) که استفاده از آن نیاز به ثبت ایمیل دارد.

   ۱۸- ایجاد یک افزونه (پلاگین) و یا درخواست ثبت ایمیل برای دانلود و یا نصب نرم افزار.

   ۱۹- ارائه فایل الگو (swipe file). این فایل، حاوی مجموعه الگوهایی است که افراد با توجه به نیازشان می توانند از آن استفاده کنند. به عنوان مثال، یک فایل الگوی بازاریابی ایمیلی، یک فایل الگوی پرسش نامه و یا یک فایل الگوی تبلیغات و فروش. این فایل ها توسط کپی رایترها تهیه و نگهداری می شوند و حاوی آنچه که رقبا انجام می دهند و نمونه ای از ایده های بزرگ برای استفاده مجدد، هستند.

جلب اعتماد بیشتر

برخی از بازاریابان، روشی را برای استفاده از ارزش پیشنهادی به عنوان بخشی از قیف فروش پیدا کرده اند. این روش بدین شرح است که آن ها ارزش پیشنهادی منحصر بفرد و نابی را ارائه می دهند که موجب جلب اعتماد افرادی می شود که آن را دانلود می کنند. سپس بعد از جلب اعتماد و تحت تاثیر قرار دادن مشتریان بالقوه، یک محصول کم قیمت (۷ دلار) را به آن ها پیشنهاد می دهند که مشکل ارزش پیشنهادی که مهجور مانده و مورد توجه قرار نمی گیرد را حل می کند. آگهی فروش ۷ دلاری در انتهای ارزش پیشنهادی درج می شود. سپس خرید محصول ۷ دلاری منجر به خرید محصول با قیمت بیشتر و ارتقای مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل در طی قیف فروش می شود. برخی از افراد از این محصولات ۷ دلاری برای افزایش لیستشان استفاده می کنند. شما هم می توانید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

مارکتینگ و برندینگ تنها راهی که رکود بازار هدف شما را می‌شکند!

۱-امروزه شرکت های بسیاری با مسایل رکود و بحران مالی دست و پنجه نرم می کنند. این بحران هم شرکتهای خدماتی و هم شرکتهای مالی را درگیر کرده است. برای فهم عمیق تر مسئله باید ابتدا مسایل را در سطح جهانی تحلیل کرد، و سپس در سطح ملی تحلیل کرد تا بتوان چاره جویی نمود. […]

اتوماسیون بازاریابی چیست؟ چگونه کسب‌و‌کارتان را متحول می‌کند؟

اتوماسیون بازاریابی اگر بگوییم اتوماسیون بازاریابی سخت و پیچیده است، اغراق نکرده‌ایم. در نگاه اول، اتوماسیون بازاریابی بسیار ساده و راحت به نظر می‌آید، اما وقتی عمیق‌تر به آن نگاه می‌کنیم، حتی اگر در کارهای روزانه‌ با آن سروکار داشته باشیم، غافلگیرکننده است. اتوماسیون بازاریابی در صورت استفاده‌ی صحیح، برای بازاریابان و کسب‌و‌کارها بسیار مفید خواهد […]

بازاریابی درونی یا بازاریابی داخلی (Internal Marketing)

بازاریابی درونی یا بازاریابی داخلی بازاریابی خدمات یک کسب و کار را می‌تواند متحول کند. این نوع بازاریابی بیشتر در جهت بهبود عملکرد کارکنان فروش و بازاریابی در مدیریت ارتباط با مشتری کاربرد دارد. اعمال آن در یک خدمات یک شرکت و سازمان منجر به افزایش کیفیت خدمات می‌شود. امروزه، این مفهوم نه‌تنها در سازمان‌های […]

استیو جابز با این نصیحت ساده نایک و اپل را نجات داد!

استیو جابز با این نصیحت ساده نایک و اپل را نجات داد! ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ مهسا قنبری موفقیت و کارآفرینی از کودکی به ما آموخته‌اند که منتظر فرصت‌ها باشیم و به هیچ عنوان آن‌ها را از دست ندهیم. فرصت‌ها ما را وسوسه می‌کنند و تمرکز ما را می‌گیرند. شاید بهتر است به جای آن که […]

۱۲ پیش‌بینی از تحولات در سال ۲۰۱۸

سال ۲۰۱۷ زمینه‌ساز تحولات بسیاری بود که در یک سال آینده جهان شاهد آنها خواهد بود. به این بهانه و در آستانه سال نو میلادی، نشریه «اکونومیست» ویژه‌نامه سالانه خود تحت عنوان «جهان در سال ۲۰۱۸» را منتشر و در آن ۱۲ پیش‌بینی را برای سال میلادی پیش‌رو ارائه کرده است. دنیای اقتصاد نوشت: اکونومیست در […]

استراتژی بازاریابی موفق در ورود به یک بازار جدید را چگونه عملی کنیم؟

در زمان ورود به یک بازار جدید، وارد شدن به این بازار با قدرت زیاد و کامل یک موضوع مهم و حیاتی تلقی می شود. در غیر اینصورت، در صورتی که دیگر رقبای شما در این بازار در رابطه با استراتژیهای رشد خود با قدرت عمل کنند، بزودی شما به حاشیه رانده می شوید. در […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X