به باز شدن قطعی ایمیل هایتان امیدوار نباشید!

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران بازاریابی ایمیلی ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ بدون دیدگاه 473 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۸

مصرف کنندگان، حتی اگر خودشان هم متوجه نباشند؛ لحظه به لحظه در حال تجزیه و تحلیل هزینه – فایده می باشند. مزایا و معایب مسیر خانه تا محل کار را سبک و سنگین می کنند. درباره ی پرداخت هزینه ی اضافی حمل و نقل برای سفارشات آنلاین در مواقعی که عجله دارند بحث می کنند. […]

مصرف کنندگان، حتی اگر خودشان هم متوجه نباشند؛ لحظه به لحظه در حال تجزیه و تحلیل هزینه – فایده می باشند. مزایا و معایب مسیر خانه تا محل کار را سبک و سنگین می کنند. درباره ی پرداخت هزینه ی اضافی حمل و نقل برای سفارشات آنلاین در مواقعی که عجله دارند بحث می کنند. مدام مزایای بازکردن تمامی ایمیل های صندوق پستی خود را می سنجند.

چالش اصلی بازاریابان: چطور ایمیلی طراحی کنیم که ارزش کلیک کردن داشته باشد

در یک صندوق پستی معمولی، افراد برای زمان تصمیم گیری باز کردن یک ایمیل، تنها سه بخش از اطلاعات را در اختیار دارند: نام فرستنده، موضوع، و متن سربرگ ایمیل، که در مجموع اطلاعات زیادی نیست.

نکته ۱: برای نام فرستنده “from” نامی قابل اعتماد و شناخته شده انتخاب کنید

سریعترین راه برای حذف شدن یا نادیده گرفتن شدن ایمیل شما چیست؟ نام فرستنده ایمیل خودتان را چیزی غیرقابل تشخیص و نا آشنا انتخاب نمایید.

نام فرستنده اولین چیزی است که افراد در زمان مرور ایمیل های خوانده نشده خود می بینند، بنابراین، اولین امتحان برای عبور از این مسیر و دستیابی به هدف ، انتخاب صحیح نام فرستنده می باشد.

اکثر برندها صرفا از نام سازمان استفاده می کنند؛ اگر خواهان اضافه کردن احساس و ارتباطی شخصی هستید، یک نفر را در سازمان انتخاب کنید و نام او را همراه با پست سازمانی وی در کنار نام شرکت خود قرار دهید و در متن ایمیل به توضیحی در مورد این فرد بپردازید.

اما زیاد ذهن خود را در گیر این ماجرا نکنید: شما فقط می خواهید مشترکین دقیقا بدانند که این ایمیل از کجا و توسط چه کسی ارسال شده است.

نکته ۲: برای انتخاب عنوان موضوع ایمیل، فرمول اختراع نکنید

مخاطبان ما متفاوت هستند، بنابراین برای شناخت آنچه اکثریت مشترکین ما را تحت تاثیر قرار می دهد، پیام های خود را تست کنید. در اینجا به چند مورد اشاره شده است.

پیام خود را مختصر و مفید سازید. این دو عدد مهم را همواره به خاطر داشته باشید:

اولین عدد ۳۲: گوشی های آیفون تعداد کاراکتر های بیش از ۳۲ عدد را در خط موضوع مسدود می نماید.

دومین عدد ۵۰: گاهی اوقات کاراکتر های بیش از ۵۰ عدد ، ایمیل شما را  راهی پوشه اسپم می نماید. اگر چیز بیشتری برای گفتن دارید، صحبت های خود را در متن ادامه دهید.

روشن اما قانع کننده باشید. مشترکین پرمشغله فقط صندوق دریافت خود را اسکن می کنند، بنابراین در خط موضوع ایمیل های خود زیاد از روی نکته سنجی عمل نکنید. چرا که در صورتی که موضوع شما مصنوعی به نظر برسد، احتمال پاک شدن آن توسط دریافت کننده زیاد می شود.

درعوض، پیش نمایش روشن و مشخصی از محتوایی که مایلید گیرنده به محض باز کردن ایمیل مشاهده نماید  را ارائه دهید. به معنی تمام کلمه، خلاق باشید، اما نکات مهم را حذف نکنید.

 نکته ۳: متن سر برگ را فراموش نکنید

متن سربرگ ایمیل یکی دیگر از فرصت های جلب توجه کننده گیرنده برای اسکن صندوق دریافت می باشد. و نکته جالب توجه در این زمینه اضافه کردن محتوا بدون افزایش تعداد کاراکترهای خط موضوع می باشد.

می توان از متن سربرگ برای باز کردن محتوای ایمیل استفاده نمود، یک فراخوان فوری قدرتمند ارائه داده  یا یک احوالپرسی شخصی کنید. میزان طول مجاز متن سربرگ با کاربران ایمیل متفاوت می باشد، اما توصیه می کنیم تعداد کاراکترهای خود را زیر ۷۵ کاراکتر حفظ نمایید.

نکته ۴: ایمیل خود را برای باز شدن در گوشی های موبایل طراحی کنید

تمامی طراحی های انتخابی شما برای کاربران موبایل، در صفحات نمایش بزرگ نیز به خوبی کار می کند. موبایل، محتوای شما را درخشان تر می سازد، بنابراین میزان رزلوشن خود را تا ۵۰-۱۰۰ پیکسل تنظیم کنید و متن ها و تصاویری را انتخاب نمایید که برای مخاطبان موبایل شما مناسب تر باشد.

فراموش نکنید که در مطالب خود فضای تنفس قرار دهید. پرش به خط اضافی، تقسیم کننده ها و رنگ های پس زمینه متناوب، پیام را در ایمیل شما متمایز می سازد.

مطالب خود را به بخش هایی با عناوین چشمگیر تقسیم کنید و از قالب های مناسب استفاده نمایید تا ایمیل شما در هر دستگاهی بسیار خوب نشان داده شود.

ایمیل اغلب مشترکین شما را به انجام دادن چیزی تشویق می نماید: خرید، بازدید از یک وبسایت، یا دیدن یک ویدئو. مطمئن شوید تمامی این مطالب برای موبایل نیز مورد استفاده باشد.

یک راه حل اساسی: ساده بودن بهتر است

ایمیل ها افراد را به ستوه می آورند، بنابراین در مورد مرکز ارسال و محتوای ایمیل های خود کاملا روشن عمل نمایید. این کار بهترین روش برای حصول اطمینان از پیامی است که ارزش کلیک کردن داشته باشد.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

کمپین بازاریابی ایمیلی را چگونه طراحی و موفق برگزار کنیم؟

کمپین‌های ایمیل مارکتینگ هم مثل هر نوع کمپین دیگه‌ای نیاز به سنجش عمکلرد و مشخص کردن نقاط ضعف و قدرت دارن. برای اینکه بتونین ضعف‌های موجود در کمپین‌های بازاریابی ایمیلی‌تون رو رفع کنین و کمپین‌هایی قدرتمند‌تر و با اثرگذاری بیشتر بسازین، انجام آنالیز یک ضرورت انکار ناشدنی محسوب میشه. بعد از انجام مقدمات کمپین بازاریابی […]

بازاریابی با ایمیل مُرد . . . نههههههه!!! – بخش دوم و پایانی

ادامه مقاله از بخش اول… گر همچنان شک دارید که آیا بازاریابی با ایمیل بر نرخ بازگشت سرمایه ما تاثیر گذار هست یا خیر، پیشنهاد می کنم قبل از هر کاری حتما بخش اول این مقاله را مطالعه کنید، در این دو بخش به نکاتی اشاره شده که احتمال باز شدن ایمیل و تاثیر گذار […]

بازاریابی با ایمیل مُرد . . . نههههههه!!! – بخش اول

شاید شنیده باشید که دوره بازاریابی با ایمیل دیگر به سر آمده و ارزش و اعتباری ندارد و اینکه اگر خواهان ارتباط با مشتریان هدف خود هستید باید تلاش و فعالیت خود را بر بازار در حال رشد شبکه های اجتماعی متمرکز نمائید. اما من در این مطلب قصد دارم عکس این مطلب را بگویم […]

راز های بازاریابی با ایمیل تبلیغاتی

همانطور که میدانید اقتصاد امروزه حرف اول را در تجارت های بزرگ و کوچک می زند ، بسیاری از صاحبان کسب کار ، دنبال استراتژی هایی هستند که امروزه عنوان تجاری خود را از لحاظ کسب و کار و اقتصادی حفظ کنند ، یکی از این استراتژی ها ، بازاریابی  ایمیل یا Email Marketing می […]

هشت قانونی که ایمیل مارکتینگ را متحول می‎کند

هشت قانونی که ایمیل مارکتینگ را متحول می‎کند

تحقیقات نشان می‏‎دهد مشتریان ایمیل مارکتینگ اکثر توجه خود را روی نرخ اسپم و بانس مشتریان خود می‎گذارند که اگر پائین باشند احساس آرامش و رضایت از ایمیل مارکتینگ خود دارند زیرا تنها نکته مهم برای  بازاریابان این است که سیستم ارسال ایمیل‎شان از قوانین تبعیت کند بنابراین به کیفیت لیست ایمیل‎ها و این که چه کسانی چه

هرگز ایمیل خود را صبح چک نکنید؟!

هرگز ایمیل خود را صبح چک نکنید؟! چند سالی است که ایمیل به پرکاربردترین وسیله‌ای تبدیل شده است که می‌توانیم به کمک آن با افراد مختلف در ارتباط باشیم، کارهایمان را مدیریت کنیم و حتی تجارت خود را گسترش دهیم. بعضی از ما هم تنها برای باخبر شدن از دنیا، دریافت آخرین ایمیل‌های خنده‌دار و… […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X