هرگز ایمیل خود را صبح چک نکنید؟!

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران بازاریابی ایمیلی ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ بدون دیدگاه 259 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹

هرگز ایمیل خود را صبح چک نکنید؟! چند سالی است که ایمیل به پرکاربردترین وسیله‌ای تبدیل شده است که می‌توانیم به کمک آن با افراد مختلف در ارتباط باشیم، کارهایمان را مدیریت کنیم و حتی تجارت خود را گسترش دهیم. بعضی از ما هم تنها برای باخبر شدن از دنیا، دریافت آخرین ایمیل‌های خنده‌دار و… […]

هرگز ایمیل را صبح چک نکنید؟!

هرگز ایمیل خود را صبح چک نکنید؟!

چند سالی است که ایمیل به پرکاربردترین وسیله‌ای تبدیل شده است که می‌توانیم به کمک آن با افراد مختلف در ارتباط باشیم، کارهایمان را مدیریت کنیم و حتی تجارت خود را گسترش دهیم. بعضی از ما هم تنها برای باخبر شدن از دنیا، دریافت آخرین ایمیل‌های خنده‌دار و… ایمیلمان را چک می‌کنیم، در واقع اکثر ما اولین کاری که صبح هنگام بلند شدن از خواب انجام می‌دهیم چک کردن inbox ایمیل‌هایمان است تا ببینیم خبر تازه‌ای از کارهایی که پیگیر آن بوده‌ایم شده است یا خیر یا قرار است امروز کدام مرکز خرید به ما تخفیف بدهد.

 اما برخی کارشناسان معتقدند چک کردن ایمیل آن هم به‌عنوان اولین کار در یک روز باعث کاهش بازدهی کارمان می‌شود. اگر شما هم جزو کسانی هستید که باید حتما بعد از بلند شدن از خواب به سمت ایمیل‌هایتان بروید و آن را چک کنید بهتر است در ادامه با ما همراه باشید. در مطلب زیر به شما خواهیم گفت برای پیشرفت در کارتان بهتر است ایمیل خود را اول صبح چک نکنید.

بازدهی در کار با اهمیت ندادن

با خودتان قرار بگذارید وقتی تازه از خواب بیدار می‌شوید، در حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه کارهای مهم خود را که دیشب با خود قرار گذاشته‌اید انجام دهید و چک کردن ایمیلتان را بعد از این کارها بگذارید. برخی افراد در بعضی روزها حتی تا بعد از ناهار هم ایمیل‌شان را چک نمی‌کنند. بهتر است ندانید که چه کارهایی لازم است انجام شود، ندانید کدام سایت امروز تخفیف می‌دهد و حتی از ویدئوی خنده‌داری که دوستتان برایتان فرستاده خبر نداشته باشید. اتفاقی نخواهد افتاد! 

آن چیزی که اهمیت دارد کاری است که برایتان اهمیت داشته و ضرورت داشته تا آن روز صبح انجام دهید. هر چیز تازه‌ای که دریافت کنید، باعث پرت شدن حواستان خواهد شد. اگر کمی سخت بگیریم حتی می‌توان صبح به اخبار گوش نداد، تلویزیون روشن نکرد و در مسیر محل کار در ماشین به‌جای رادیو، به کتاب‌های صوتی و پادکست‌های آموزشی گوش داد. به خاطر داشته باشید، شما نمی‌توانید همه‌چیز را کنترل کنید، اما می‌توانید حواس‌پرتی‌های مخصوص به خود را ایجاد کنید.

این برنامه شما نیست

آیا می‌دانید مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید چیست؟ آیا می‌دانید صبح امروز می‌خواهید چه کاری انجام دهید؟ پس دست‌به‌کار شده و انجامش دهید. از طرف دیگر با چک کردن ایمیل، شاید به انجام دادن کاری بپردازید که برای دیگری است نه خودتان. به گزارش فارنت هر بار که ایمیل جدیدی را باز کنید با خود فکر می‌کنید آیا این ایمیل واجب‌تر است یا کارهای عقب‌مانده‌ خودم؟ اما در واقعیت چند نفر از ما واقعا این کار را انجام می‌دهیم؟ و اگر هم انجام ندهید، چیزهایی که رویشان کار می‌کنید (حتی اگر فقط جواب و اطلاعات دادن باشد) برای دیگران است نه خودتان. به بیانی دقیق‌تر وقتی ایمیلی دریافت می‌کنید، در حقیقت یک لیست از کارهایی است که باید برای دیگران انجام دهید. چه کسی مسوول وقت شماست؛ خودتان یا کسی که برایتان ایمیل فرستاده؟

بهانه‌ای برای بی‌هدفی

به این سوال جواب دهید: اصلا چرا برای اولین کار در صبح، ابتدا ایمیلتان را چک می‌کنید؟ معمولا به‌خاطر این است که هرروز صبح، نمی‌دانیم باید چه کاری را شروع کنیم. به‌طور خلاصه، صبح که تازه بیدار می‌شویدایمیلتان را چک نکنید و برنامه‌ریزی‌های غیرضروری انجام ندهید تا بتوانید روی کارهای مهم تمرکز کنید. اگر هر صبح ایمیل خود را چک می‌کنید، مشکل این نیست که وقت‌تان را با این کار هدر می‌دهید، مشکل این است که هنوز تصمیم نگرفته‌اید محدوده مهم شامل چه کارهایی می‌شود. هنگامی‌که لیستی از کارهای مهم ندارید، چک کردن ایمیل جای امور مهم را می‌گیرد.

واکنش و کارهای فعالانه

وقتی ایمیلتان را چک می‌کنید، بهترین سناریو این است که در بهترین زمان ممکن چک کرده باشید، یعنی وقتی تازه یک ایمیل مهم به شما رسیده و شما می‌توانید همان لحظه کاری در مورد آن انجام دهید؛ اما چند وقت یک‌بار این اتفاق می‌افتد؟ به ندرت. بیشتر وقت‌ها یکی از این دو حالت رخ می‌دهد: در حالت نسبتا خوب ایمیل جدیدی ندارید که در این حالت فقط وقتتان را هدر داده‌اید و باید کمتر آن را چک کنید.در حالت دوم معمولا این‌طور نیست. گاهی با باز کردن ایمیل کارهای بیشتری را باید انجام دهید و چون در حال و هوای صندوق ایمیلتان هستید، به جای رسیدن به کار اصلی‌ می‌خواهید همه را جواب بدهید. به‌غیراز تعیین کردن دستور کار، ایمیل فرد را وادار می‌کند بدون توجه به اهمیت واقعی کارها، سریعا به انجام آنها بپردازد. بهتر است کارها را فعالانه و بر اساس اهمیت انجام داد، نه صرفا به خاطر اینکه در بالای صندوق ایمیلتان قرارگرفته‌اند. کارهای بیهوده را کنار بگذارید و به کارهای پربازده بپردازید.

جست‌و‌جو برای بهانه

وقتی ایمیل، حساب توییتر یا فیس‌بوک خود را چک می‌کنیم (به‌طورکلی زمانی را که در اینترنت هدر می‌دهیم) در حقیقت به دنبال چیز خاصی نمی‌‌گردیم، فقط دنبال بهانه‌ای هستیم تا کاری را که می‌دانیم باید انجام بدهیم، عقب بیندازیم. به دنبال بهانه‌ای می‌گردیم تا بعدا بتوانیم به خود بگوییم: اگر کار مهم خودم را انجام ندادم، چون باید به دوستم برای نوشتن گزارش کمک می‌کردم یا باید برای دوستم تحقیق می‌کردم. به این دام گرفتار نشوید، خودتان را گول نزنید و از ایمیل به‌عنوان بهانه‌ای برای شکست خوردن استفاده نکنید. برای فرار کردن از کاری که باید انجام دهید، ایمیل خود را چک نکنید. کاری را که در دست دارید درک کرده و انجامش دهید، چراکه قرار نیست آن کار جایی برود.

باعث به وجود آمدن توقعات می‌شود

دیده شده که بسیاری از مردم می‌گویند ولی من باید ایمیل‌هایم را جواب بدهم. از من انتظار دارند که اول صبح جوابشان را بدهم. اول از همه این گفته زیاد باورپذیر نیست. تعدادی ایمیل وجود دارند که پاسخی سریع و کوتاه می‌طلبند، اما تعدادشان بسیار کمتر از آن است که فکر می‌کنید و دوم اینکه بیایید به سادگی قبول نکنیم که انتظار جواب داشتن، تنها گزینه‌ موجود است. به نظرتان چرا این‌طور است؟ آیا می‌دانید چرا مردم انتظار جواب دادن ایمیل از شما در صبح را دارند؟ احتمالا به خاطر اینکه هر صبح جوابشان را داده‌اید و این توقع را در آنها به‌وجود آورده‌اید. 

هرچه بیشتر ایمیلتان را چک کنید و زود پاسخ بدهید، مردم بیشتر از شما انتظار خواهند داشت. فقط دست از این کار بردارید و دیگر انتظاری وجود نخواهد داشت. نگران حرف‌های مردم نباشید، بعد از یکی دو هفته کسی توجه نخواهد کرد. شاید برخی از شما بگویید اما من این‌گونه با اعضای تیمم در ارتباط هستم یا باید جوابی بگیرم تا بتوانم کار بعدی را شروع کنم و این قابل‌درک است. اگر باید محتوای صندوق ایمیلتان را چک کنید، بهتر است خودتان را محدود کنید. پیشنهاد می‌شود که قوانین زیر را دنبال کنید:

 فقط به دنبال چیزی که منتظرش بودید بگردید. در ایمیل به دنبال موضوعی خاص، از شخصی خاص باشید. به دنبال مهم‌ترین باشید.

 ایمیل‌های کم‌اهمیت را جدا کنید. از طریق فیلترها و قوانین در Outlook یا کلا استفاده از آدرس‌های ایمیل متفاوت. با این روش حتی به صندوق ایمیل‌تان وارد نخواهند شد.

 محدودیت زمان تعیین کنید. با خود قرار بگذارید که مثلا هر ۵ دقیقه یک‌بار به دنبال ایمیل موردنظر بگردید و از قبل تصمیم بگیرید که اگر ایمیل موردنظر در هرکدام از شرایط موجود بودن، نبودن یا ناقص بودن قرار داشت، چه کاری را انجام خواهید داد.

منبع

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

به باز شدن قطعی ایمیل هایتان امیدوار نباشید!

مصرف کنندگان، حتی اگر خودشان هم متوجه نباشند؛ لحظه به لحظه در حال تجزیه و تحلیل هزینه – فایده می باشند. مزایا و معایب مسیر خانه تا محل کار را سبک و سنگین می کنند. درباره ی پرداخت هزینه ی اضافی حمل و نقل برای سفارشات آنلاین در مواقعی که عجله دارند بحث می کنند. […]

کمپین بازاریابی ایمیلی را چگونه طراحی و موفق برگزار کنیم؟

کمپین‌های ایمیل مارکتینگ هم مثل هر نوع کمپین دیگه‌ای نیاز به سنجش عمکلرد و مشخص کردن نقاط ضعف و قدرت دارن. برای اینکه بتونین ضعف‌های موجود در کمپین‌های بازاریابی ایمیلی‌تون رو رفع کنین و کمپین‌هایی قدرتمند‌تر و با اثرگذاری بیشتر بسازین، انجام آنالیز یک ضرورت انکار ناشدنی محسوب میشه. بعد از انجام مقدمات کمپین بازاریابی […]

بازاریابی با ایمیل مُرد . . . نههههههه!!! – بخش دوم و پایانی

ادامه مقاله از بخش اول… گر همچنان شک دارید که آیا بازاریابی با ایمیل بر نرخ بازگشت سرمایه ما تاثیر گذار هست یا خیر، پیشنهاد می کنم قبل از هر کاری حتما بخش اول این مقاله را مطالعه کنید، در این دو بخش به نکاتی اشاره شده که احتمال باز شدن ایمیل و تاثیر گذار […]

بازاریابی با ایمیل مُرد . . . نههههههه!!! – بخش اول

شاید شنیده باشید که دوره بازاریابی با ایمیل دیگر به سر آمده و ارزش و اعتباری ندارد و اینکه اگر خواهان ارتباط با مشتریان هدف خود هستید باید تلاش و فعالیت خود را بر بازار در حال رشد شبکه های اجتماعی متمرکز نمائید. اما من در این مطلب قصد دارم عکس این مطلب را بگویم […]

راز های بازاریابی با ایمیل تبلیغاتی

همانطور که میدانید اقتصاد امروزه حرف اول را در تجارت های بزرگ و کوچک می زند ، بسیاری از صاحبان کسب کار ، دنبال استراتژی هایی هستند که امروزه عنوان تجاری خود را از لحاظ کسب و کار و اقتصادی حفظ کنند ، یکی از این استراتژی ها ، بازاریابی  ایمیل یا Email Marketing می […]

هشت قانونی که ایمیل مارکتینگ را متحول می‎کند

هشت قانونی که ایمیل مارکتینگ را متحول می‎کند

تحقیقات نشان می‏‎دهد مشتریان ایمیل مارکتینگ اکثر توجه خود را روی نرخ اسپم و بانس مشتریان خود می‎گذارند که اگر پائین باشند احساس آرامش و رضایت از ایمیل مارکتینگ خود دارند زیرا تنها نکته مهم برای  بازاریابان این است که سیستم ارسال ایمیل‎شان از قوانین تبعیت کند بنابراین به کیفیت لیست ایمیل‎ها و این که چه کسانی چه

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X