چهار اشتباه رایج در بهره‎گیری از تبلیغات آنلاین

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران بازاریابی دیجیتال ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ بدون دیدگاه 187 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹

تبلیغات آنلاین بیایید روراست باشیم – حتی با اینکه تبلیغات آنلاین گاهی اوقات می تواند یک کلمه ی زشت باشد، اما بیش تر کسب و کارهای وب می توانند واقعاً از آن بهره مند شوند. تبلیغات آنلاین روشی قدرتمند برای ایجاد پیام در مقابل یک مخاطب خاص به شیوه ای مناسب و عملی است. همچنین […]

تبلیغات آنلاین

بیایید روراست باشیم – حتی با اینکه تبلیغات آنلاین گاهی اوقات می تواند یک کلمه ی زشت باشد، اما بیش تر کسب و کارهای وب می توانند واقعاً از آن بهره مند شوند. تبلیغات آنلاین روشی قدرتمند برای ایجاد پیام در مقابل یک مخاطب خاص به شیوه ای مناسب و عملی است. همچنین برای شروع اینکار به اطلاعات زیادی هم نیازی ندارید. فقط کمی پول نقد و برخی کلمات کلیدی لازم است تا وارد رقابت شوید.

اما به خاطر اینکه می توانید یک کمپین تبلیغاتی را با کمی تلاش و یا هیچ تلاشی به اجرا در آورید لزوماً به این معنی نیست که این کار را درست انجام می دهید. در واقع، ما می گوییم که بسیاری از تبلیغ کنندگان وقتی که زمان بهره برداری از هزینه های تبلیغی می شود، فرصت ها را از دست می دهند- و تنها با چند تغییر کوچک می توانند تاثیر بسیار بیش تری از تلاش های تبلیغاتی خود به دست آورند.

لیست اشتباهات فاحش زیر مواردی هستند که به عنوان رایج ترین اشتباهات بازاریابان در هنگام اجرای کمپین های تبلیغاتی آنلاین شناخته می شوند. هیچ یک از شیوه های عالی زیر پیچیدگی فوق العاده ای ندارند و یا درک آنها مشکل نیست، اما گاهی باید برای آنها زمان و توجه صرف کرد تا به درستی انجام شوند. همانطور که در لیست زیر می بینید، تبلیغات آنلاین -در کل- در مورد امتحان کردن انواع مختلف تبلیغات، آزمایش کردن موارد زیاد و پیگیری همه چیز است. هنگامی که همه ی این چیزها را در کنار هم به کار می گیرید خواهید دید که تلاش های تبلیغاتی تان بیش تر از همیشه نتیجه بخش هستند.

۱- تنها از یک منبع تبلیغاتی آنلاین استفاده می‎کنید.

احتمالاً راه های تبلیغات آنلاین بیش تری در مقایسه با میزانی که می توان به عهده گرفت، وجود دارد؛ پس کاری که بازاریاب انجام می دهد چیست؟ توصیه ی ما این است که پول خود را بیهوده مصرف و همه چیز را امتحان نکنید، اما در عوض مواردی را پیدا و امتحان  کنید که حس می کنید بیش ترین ارزش را برای زمان شما دارد و بر روی آنها تمرکز نمایید.

مؤکداً توصیه می کنیم که کارتان را با  AdWords، فیسبوک شروع کرده و برخی خریدهای مستقیم را از وب سایت های خاص انجام دهید. زمان زیادی برای شروع با دو مورد اول لازم نیست! زیرا هر دوی آنها به طور کامل سلف سرویس هستند. با استفاده از AdWords شما تبلیغات خود را بر اساس جستجو و یا کلمات کلیدی محتوا هدف قرار می دهید در حالی که فیسبوک براساس منافع مخاطبان و اطلاعات فردی، تبلیغ را  هدف قرار خواهد داد.

با اقدام به خرید مستقیم شما می توانید با وب سایت ها از طریق ایمیل تماس بگیرید یا از BuyAds.com برای پیدا کردن و خرید تبلیغات به طور مستقیم از وب سایت هایی که به بهترین وجه با مخاطبان شما تناسب دارند، استفاده کنید.

وقتی هر یک از این موارد را به خوبی اجرا کنید، می توانید برخی گزینه های دیگر تبلیغات غیر سنتی را به ترکیبی از لینکداین، Reddit و  StumbleUpon Paid Discovery اضافه کنید. اگر حس می کنید مخاطبان هدف را به احتمال زیاد می توان از طریق یکی از این سایت ها پیدا کرد، در این صورت ارزش امتحان کردن دارند و زحمت زیادی برای شما نخواهند داشت.

تبلیغات لینکداین شبیه به تبلیغات فیسبوک است؛ از این نظر که آنها روی اطلاعاتی هدفگذاری شده اند که در پروفایل مخاطب وجود دارد: مانند سن، سابقه کار و یا شرکت. تبلیغات Reddit  به جامعه ی خودشان مختص می باشد اما در صورتی که به دنبال در معرض دید قرار دادن محصول یا خدماتی جالب و سرگرم کننده هستید، می تواند بسیار کابردی و عالی باشد. StumbleUpon Paid Discovery روشی برای به دست آوردن هر چیزی است که شما در جامعه ی StumbleUpon قرار می دهید، با این امید که بتواند همه گیر شود. فقط مطمئن شوید که هنگام تأیید مرجع پرداختی خود، دسته بندی درستی را انتخاب می کنید چرا که اگر این کار را درست انجام ندهید کمپین تبلیغاتی شما رشد سریعی نخواهد داشت.

نحوه‎ی شروع با بودجه های کم یا زیاد

اگر بودجه ی کمی داشته باشید، مثلا ۱۰۰ دلار در ماه، در این صورت خرید تبلیغات از AdWords و یا فیسبوک ، می تواند بهترین بازدهی را برای بودجه تان فراهم آورد. شما باید در میزان مبلغ پیشنهادی بسیار خساست به خرج دهید، اما در صورتی که ۱۰۰ دلار را تا جای ممکن بیش تر کنید، می توانید مقدار مناسبی از دیده شدن را دریافت کنید. هر چه افراد یا کلمات کلیدی مورد هدف شما منحصر به فرد تر بوده و در رقابت کمتری به سر بَرَد، ۱۰۰ دلار شما مدت زمان طولانی تری دوام خواهد آورد.

اگر بودجه ی بیش تری داشته باشید، مثلا ۲۵۰۰۰ دلار در ماه، در این صورت استراتژی تان به طور کامل تغییر خواهد کرد. شما هنوز هم باید کمپین های تبلیغاتی را در AdWords و فیسبوک اجرا کنید، اما می توانید رقابت بسیار بیش تری را با افراد و هدف مورد نظر داشته باشید. از این بودجه برای تست کردن برخی گزینه های مختلف استفاده کنید زیرا به محض پیدا کردن یک گروه تبلیغاتی خوب فعال، شانس رتبه های بالاتر را در کمپین ها -بدون نگرانی در مورد عدم موفقیت- به دست خواهید آورد.

همچنین باید تبلیغات مستقیم را به ترکیب خود اضافه کنید در این صورت می توانید سایت های خاص و خبرنامه ایمیلی که می دانید به خوبی به تبلیغات شما پاسخ خواهند داد، هدف قرار دهید. چند سایت را با خرید های کوچک تر امتحان کنید و سپس آنهایی را که کارایی دارد فهرست نمایید. در صورت امکان، زمان و پول بیش تری را در آنجا صرف کنید.

همچنین اگر احساسِ خیلی بدی را تجربه نمی کنید و فکر می کنید مناسبند می توانید برخی تبلیغات تخصصی تر مثل  LinkedIn ، StumbleUpon و Reddit را هم امتحان کنید. -البته شاید بخشی از آنها نتیجه ی خوبی به همراه نیاورند!

اشتباهات تبلیغات آنلاین که بازاریابان مرتکب می شوند

۲- هرگز هدف گذاری، خلاقیت و یا قیمت گذاری خود را آزمایش نمی کنید.

بسیاری از سیستم های سلف سرویسی که استفاده می کنید به شکل فریبنده ای استفاده ی آسانی دارند و فقط برای انجام یک چیز ساخته شده اند – کاری کنند که شما تا جای ممکن برای تبلیغات بیش تر پول بپردازید. بله، آنها در دستیابی به مخاطبان مورد نظرتان نیز به شما کمک می کنند، اما نمی خواهند به قیمتی ارزان به آنها دست پیدا کنید. صرف پول بیش تر به نفع آنهاست، اما صرف پول کم تر و تا حد ممکن دریافت بیش ترین بازگشت سرمایه از تبلیغات، به نفع شما خواهد بود. می توانید با صرف زمان جهت امتحان کردن سایت ها و بهینه سازی کمپین های خود به این هدف ها برسید.

سه عنصر از کمپین ها را می توانید به عنوان یک تبلیغ کننده کنترل کنید – هدف گذاری، خلاقیت و قیمت گذاری. این سه را به عنوان سه اهرم در نظر بگیرید که می توانید به منظور تغییر شیوه ی عملکرد آگهی ها، آنها را دستکاری و مدیریت نمایید. با هدف گذاری، تعیین می کنید که چه کسی آگهی شما را ببیند، با خلاقیت پیام و ظاهر آگهی خود را تغییر می دهید و با قیمت گذاری تعیین می کنید که کجا آگهی تان دیده شود و چه مقدار در معرض دید قرار گیرد. ارزشش را دارد که زمان تان را برای تست این سه عنصر با هدف پیدا کردن مخاطب درست با بالاترین خلاقیت و پایین ترین قیمت ممکن، صرف کنید.

اگر هنگام رسیدن زمان آزمایش و بهینه سازی به دنبال جایی هستید تا کار را شروع کنید، همیشه تمرکز بر روی پلت فرم های برتر آگهی ، AdWords  و فیسبوک، انتخاب های وبی خواهند بود، پس از آن می توانید آنچه را که در دیگر کمپین های تبلیغاتی خود یاد گرفته اید، به کار ببندید.

پلت فرم آگهی فیسبوک متفاوت تر از AdWords است، اما قطعا کمی همپوشانی نیز در بهینه سازی کمپین ها وجود دارد. راهنمای بهینه سازی تبلیغات رسمی فیسبوک می تواند در شروع به شما کمک کند. همچنین یک راهنما برای قابلیت های اصطلاحات تبلیغاتی فیسبوک ، بهینه سازی و گزارش می باشد.

اگر شما بیش تر علاقه مند به استفاده از تبلیغات فیسبوک به منظور ایجاد دنبال کننده های بیش تری برای برند خود هستید، می توانید از چگونگی ورود به صفحه ی طرفداران فیسبوک و همچنین برخی از استراتژی های پیشرفته بهینه سازی فیسبوک استفاده کنید.

۳- خلاقیت شما در آگهی طوری است که گویا آن را در Microsoft Paint ایجاد کرده‎اید .

مهم نیست شما یک طراح هستید یا نه، اما اگر در حال اجرای کمپین های تبلیغاتی و تبلیغات آنلاین هستید، خلاقیت های آگهی شما باید تمیز، واضح و حرفه ای باشد. اگر سعی دارید مخاطب را با چیزی جذب کنید که گویی توسط برادر زاده ۷ ساله تان طراحی شده است، نمی توانید انتظار کیفیت داشته باشید.

اگر خودتان نمی توانید چیزی را طراحی کنید، نگران نباشید ، بسیاری از افراد می توانند این کار را انجام دهند، بنابراین شما فقط باید بدانید که چگونه آنها را پیدا کنید. دو شیوه ی بسیار رایج و محبوب در به دست آوردن طراحی جذاب عبارتند از:  ایجاد یک مسابقه با Designs 99 و سپس استخدام یک فرد آزاد در oDesk یا طراحی با کمک یک سیستم ساخت بنر مانند آنچه که BannerSnack فراهم می کند.

همچنین، دانستن اینکه چه چیزی در حال حاضر برای رقابت شما کارایی دارد هرگز مضر نخواهد بود، می توانید این موضوع را در MixRank یا AdBeat بررسی کنید.

۴- آن گونه که باید کمپین‎های تبلیغاتی خود را درجه‎بندی نمی‏‎کنید.

به دو دلیل شما باید زمانی را برای تست، پیگیری و بهینه سازی کمپین خود اختصاص دهید. اول اینکه بدانید در کجا صرف پول خود (هدر دادن) را متوقف کنید و دوم اینکه بدانید در کجا بیش تر پول صرف نمایید!

هنگامی که یک کمپین را تا جایی بهینه سازی می کنید که ROI مورد نظر را به شما می دهد (به عنوان مثال هر ۱ دلار هزینه ۲ دلار بازگشت دارد) ، باید پای خود را روی پدال گاز قرار داده و پول بیش تری را برای آن صرف کنید و بررسی کنید که آیا می توانید آن کمپین را تا بالاترین سطح رتبه بندی برسانید.

برای مثال، اگر شما در هر ماه ۱۰۰ دلار  را در کمپینی صرف می کنید که بازگشت سرمایه ی ۱۲۵ دلاری به همراه دارد پس باید با پول بیش تر شروع به تغذیه ی آن کمپین نمایید تا ببینید که این کار بازگشت سرمایه را در مقیاس مورد نظر حفظ می کند. آیا می توانید ۵۰۰ دلار در هر ماه صرف کنید و ۶۲۵ دلار بازگشت داشته باشید؟

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

همانند اصطلاحاتی از قبیل “کلان داده”، “چند کانالی” و “بازاریابی چند مجرایی”، “بازاریابی دیجیتال” هم واژه دیگری است که امروز در متون و منابع مختلف زیاد دیده می شود و در حالیکه هر یک از ما درکی جزئی از معنای آن داریم، همچنان سوالاتی در مورد چگونگی انجام آن وجود دارد. بنابراین در این مقاله […]

چرا آینده بازاریابی اینترنتی به ویدئو ختم می‌شود

زمانی که نوبت به حوزه بازاریابی اینترنتی می‌رسد، ویدئو همواره در حال کسب محبوبیت بیشتر و بیشتری است که البته دلیل آن‌هم کاملاً روشن است. حوزه بازاریابی اینترنتی، حوزه‌ای است که بطور مستمر در حال تغییر کردن است و میزان تغییر هم بیشتر از هر بخش و حوزه دیگری است و بازاریابان به‌راحتی می‌توانند به […]

چگونه صفحات فرود با بازدهی بیشتری در سایت ایجاد کنیم؟

یکی از چالش‌های طراحی صفحه فرود این است که چگونه می‌تواند بواسطه محتوا، مخاطب خود را جذب کند. به همین دلیل است که تصمیم گرفتم که در این مطلب، بیشتر روی تشریح این موضوع تمرکز کنم:

چگونه برای پیروزی در رقابت با رقبا یک اسلوگان مناسب خلق کنیم؟

چگونه برای پیروزی در رقابت با رقبا یک اسلوگان مناسب خلق کنیم؟

واژه انگلیسی SLOGAN (شعار) از عبارت slough-gharim ( با تلفظ soloorm) از زبان گالیک اسکاتلندی به معنای battle cry ( نعره هنگام رجز خوانی )گرفته شده است.امروزه در این عصر جدید که با بمباران اطلاعات رسانه های گوناگون و بی شمار مواجه هستیم ,شعارها جذابیت خاصی پیدا نموده اند.

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X