چگونه با استفاده از قدرت رقبا بازدهی کسب و کار خود را بالا ببریم؟

چگونه با استفاده از قدرت رقبا بازدهی کسب و کار خود را بالا ببریم؟
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران استراتژی کسب و کار ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ دیدگاه 206 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۰۷/۱۴

استفاده از رقبا چگونه امکان پذیر است؟! شرکت های تجاری همیشه ترس فراوانی دارند که رقبای آن ها ایده های کسب و کاری شان را بدزدند، اما همکاری با بزرگ ترین رقیب شما می تواند فرصتی باشد برای حضور شما در صحنه کسب و کار، برای رسیدن به آرزهای بزرگ خود باید خطراتی را تحمل […]

استفاده از رقبا چگونه امکان پذیر است؟! شرکت های تجاری همیشه ترس فراوانی دارند که رقبای آن ها ایده های کسب و کاری شان را بدزدند، اما همکاری با بزرگ ترین رقیب شما می تواند فرصتی باشد برای حضور شما در صحنه کسب و کار، برای رسیدن به آرزهای بزرگ خود باید خطراتی را تحمل کنید.

هدف شما از کار با رقیبتان ایجاد فرصتی برای سود بیشتر است. اما این سود باید بدون ضرر به دست آید. این استراتژی برای شرکت های تازه تاسیس مفید می باشد. شرکت های نوظهور برای توسعه کسب و کار خود با رقبا همکاری می کنند. و فرصت های جدیدی به دست خواهند آورد.

*فایده های احتمالی برای کار با رقیب

هر دو شرکت باید بازار کار خود را خلق کرده باشند

برای استفاده از رقبا ، هم رقیب شما و هم خودتان نقاط قوت متفاوتی دارید. با استفاده از نقاط قوت خود می توانید در بازار استراتژی هایی وضع کرده و موفق باشید. همکاری کردن به معنای رها کردن کارها برای رقیب نیست. همه فعالیت های شما باید مساوی باشد تا در مدت زمان معینی به آن چه که می خواهید برسید.

تقسیم تمام هزینه ها و ذخیره سود

تمام شرکت هایی که با هم کار می کنند فکر می کنند می توانند در مقطع معینی با هم همکاری داشته باشند. و هزینه های متفاوت را کاهش دهند. اما این یک فکر اشتباه است. زیرا همکاری دو رقیب دلالت بر کاهش هزینه های مواد مصرفی یا حقوق کارکنان نبوده و می تواند خطراتی را برایتان به همراه آورد. استفاده از رقبا با این تفکر مشکل ساز است.

شرکت ها از نقاط قوت خود برای پوشش دهی عیب ها و نقص های محصولات همدیگر استفاده می کنند. پس از این استراتژی سعی می کنند سود حاصل را ذخیره کرده یا به بخش تولید اضافه نمایند. اگر رقیب تان از تمام دستگاه ها و ابزار شرکت شما استفاده می کنند می توانید در یک جلسه به این موضوع اشاره کرده و مبلغی بابت این کار دریافت نمایید. به این کار فروش دوبرابر گفته می شود. شما هم محصولات خود را به فروش می رسانید هم مبلغی بابت استفاده از دستگاه ها دریافت خواهید کرد.

ادغام دو محصول برای خلق محصولی جدید، تبادل مشتری

اگر رقیبی دارید که محصولی مشابه محصول شما تولید می کند، پس می تواند محصول تان را تکمیل کند. بعد از مذاکرات اولیه با رقیب قراردادی را امضا کرده و محصولات هر دو شرکت را جهت تولیدی نو ادغام نماید. با خلق محصولی جدید از ادغام دو محصول دیگر رقبا را قافلگیر نموده و محبوب بازارهای جهانی شوید.

به طور مثال اگر مجله های محصولی را به فروش می رسانید با ارائه ویدئویی همراه مجله فروش خود را افزایش دهید. شما در حال حاضر افرادی را که مجله خریداری می کنند مورد هدف قرار داده اید و خدماتی به آن ها ارائه می دهید. اگر رقیب شما در بازار کارتان وارد نشده است، می توانید با ارسال محصولات خود برای هم بدون اینکه مشتریان خود را از دست دهید، درباره کار خود مشارکت و مشورت داشته باشید. این نوع بازاریابی یکی از راه های فعال و آسان برای فروش به شمار می رود. به این ترتیب استفاده از رقبا ممکن می گردد.

سرمایه گذار بالقوه

بعد از تاسیس شرکت با ارزش خود و شراکت ممکن است همکاری های شما با رقیبتان به سرمایه گذاری هم بیانجامد. برخی از رقبا سرمایه لازم برای سرمایه گذاری را دارند و این چیزی ست که شما برای شرکت تازه تاسیس خود نیاز دارید. شاید در حال حاضر این سرمایه گذار بهترین گزینه برای همکاری باشد زیرا هم تجربه و هم سرمایه لازم را داراست. برای مشارکت و سرمایه گذاری رقیب خود احتیاط لازم را به عمل آورید تمام گزینه های همکاری دو شرکت را تعیین نمایید تا بدانید در چه مواردی همکاری کنید و در چه مواردی رقابت داشته باشید.

اهمیت سیاست رقابت برای مصرف کننده چیست؟

سیاست رقابت باعث تطبیق قواعدی در تجارت می شود، و شرکت ها با دانستن چنین سیاست هایی متوجه می شوند تا چه اندازه ای با هم رقابت داشته باشند، رقابت دو شرکت به راه اندازی پروژه های جدید، انتخاب های بیشتر برای مشتری، پایین آمدن قیمت های محصولات و بهبود کیفیت کمک می کند.

پایین آمدن قیمت ها وکیفیت بهتر

بهترین راه برای به دست آوردن سرمایه از یک بازار ارائه یک قیمت خوب به مصرف کنندگان است. این کار فقط برای مصرف کنندگان مفید نیست بلکه مردم کم درآمد نیز می توانند محصولات شرکت را خریداری و مصرف نمایند. این کار اقتصاد را بهبود بخشیده و دیگر شرکت ها را تشویق می نماید از این استراتژی بهره ببرند. تشویق رقبا برای بهتر شدن کیفیت محصولات و خدمات یکی دیگر از فایده های رقابت است. بهتر شدن کیفیت هر محصول در هر کجای جهان سبب جذب مشتری و به دست آوردن یک سهم در بازار کار خواهد شد.

 

 

انتخاب های گوناگون و نوآوری

در بازار رقابت شرکت ها سعی می کنند محصولی را ارائه دهند که از دیگر شرکت ها بهتر باشد، این تفاوت و بهتر بودم باعث می شود مردم در انتخاب محصول گزینه های متفاوتی داشته باشند و مصرف کننده بین قیمت و کیفیت نوعی تعادل را لمس نماید. تحقق چنین اهدافی سبب تولید محصولاتی بهتر متناسب با هر نوع سلیقه خواهدشد. رقابت باعث می شود محصولات تان در سطح جهانی قرار گیرد زیرا همیشه در فکر ارائه بهترین ها خواهید بود.

با استفاده از موارد ارائه شده، استفاده از رقبا امکان پذیر می باشد. شما در استفاده از رقبا چه تجربیاتی دارید؟ آنها را با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

دوره مدرسان هوشمند آینده

دوره مدرسان و کارپرور هوشمند آینده

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دو ماراتن مدیریت هوشمندانه یک وب سایت‎ کسب و کار

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

اینستاگرام روشی سریع برای بازاریابی و برندسازی

فرمت دوره: MP4
آموزش کامل بازاریابی با اینستاگرام در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی با اینستاگرام، فروش در اینستاگرام، برندسازی در اینستاگرام

چگونه جلسات آنلاین فروش و درآمد را افزایش می‎دهد؟

فرمت دوره: MP4
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

استراتژی کلیدی در موفقیت کسب و کارها در چند سال آینده

استراتژی کلیدی در موفقیت کسب و کارها در چند سال آینده

آیا خدمات‌دهی به مشتری به اندازه ۱۲ ماه گذشته تاکنون آنقدر مهم بوده است؟ در زمانی که بیشتر رهبران کسب‌وکار معتقدند تجربه مشتری در حال تبدیل شدن به مبنایی اساسی برای تمایز رقابتی است، خدمات به مشتری نقش مهمی ایفا می‌کند. در واقع، نظرسنجی از ۱۰۰۰ مشتری بریتانیایی در این زمینه نشان داده بیش از […]

پیش بینی آینده کسب و کارها تا سال 2030

پیش بینی آینده کسب و کارها تا سال ۲۰۳۰

در سال ۲۰۳۰ تحول کسب و کار پیش بینی شده است برخی از محققان معتقدند در طی سال های آینده تعدادی از کسب و کارها از بازار کار ناپدید خواهند شد. طبق گفته های این کارشناسان در سال ۲۰۳۰ حدود ۲ میلیارد کسب و کار حدود ۵۰ درصد منقرض خواهند شد.

باهوشمندسازی کسب و کار ثروت و منابع مالی زیادی را ایجاد ‎کنید

باهوشمندسازی کسب و کار ثروت و منابع مالی زیادی را ایجاد ‎کنید

هوشمند‌سازی کسب وکار؛ ضرورت یا پاسخ به تحول فرهنگنامه‌ها به ما می‌گویند کارآفرینی فرآیند خلق ارزش است که یک تلاش متعهدانه طلب می‌کند. اما نکته جالب در ریشه معنای واژه کارآفرین نهفته است. کارآفرین یا Entrepreneurship در انگلیسی، ریشه در واژه فرانسوی Entrepreneurs دارد که به معنای متعهد شدن است.

کاربرد هوش تجاری در واحد مالی هوشمندسازی کسب و کار

کاربرد هوش تجاری در واحد مالی هوشمندسازی کسب و کار

گزارشگیری و تحلیل‌های مالی خود را با بهره‌گیری از سیستمی اثربخش و کارآمد، انجام دهید: لازم است تا تمامی برنامه‌ریزی‌ها و گزارش‌های مالی که توسط واحدهای مالی صورت می‌گیرد، اطلاعات را با دقت و اطمینان در اختیار مدیران و کارشناسان مربوطه قرار دهد و اهداف استراتژیک و عملکردی سازمان را

استراتژی آموزش محور کسب و کارها راه حل نهایی بقا شرکت‎ها

آموزش ویدیویی: استراتژی آموزش محور کسب و کارها راه حل نهایی بقا شرکت‎ها

یکی از فاکتورهای اساسی برای ادامه حیات کسب و کارهای امروزی آموزش محور بودن آن‎ها است اگر در دوران رکود کسب  کار خود هستید باید برای بقا آن، استراتژی جدیدی را جایگزین استراتژی قبلی نمایید، اما یکی از راه‎های موثر در این زمینه آموزش محور بوودن کسب و کارها است.

کسب و کار هوشمند در خدمت کارآفرینان تولیدی

کسب و کار هوشمند در خدمت کارآفرینان تولیدی

یک کسب و کار تولیدی برای پیشرفت مستمر و بهینه به لیستی جامع از اطلاعات نیاز دارد تا بر اساس آن از یک سو داده های عرضه کنندگان تا مشتریان خود و از سوی دیگر داده های امکانات تولید تا پرسنل خود را در اختیار داشته باشد. تنها یک سیستم یکپارچه هوش تجاری

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

نظرات دوستان در مورد این مطلب

 1. ممنون از سایتتون

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آیا می‏‌دانید چگونه یک کسب و کار اینترنتی را ایجاد کنید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار اینترنتی خود را به درآمد برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

همیشه به دنبال درک صحیح از کسب و کار اینترنتی (برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی) و رابطه آن با کسب و کارهای خودم و دوستانم بودم. در این راستا راههای زیادی را در کسب و کارهای مختلف آزمودم و برآیند این تجربیات و اطلاعات، سایت مدیر آینده است که مرجعی برای پیوستن افراد علاقمند به کسب و کار اینترنتی با اصول استاندارد و پایه است. از مهم ترین ویژگی هایم این هست که عاشق یادگیری و حل مسایل در خصوص کسب و کارها هستم و خیلی دوست دارم ایده های موفق را با دوستان خودم به اشتراک بگذارم تا آنها هم سریعتر در کسب و کارشان به موفقیت برسند.

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا
X