چگونه یک برند برتر ساخته می‎شود؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران برندینگ ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ بدون دیدگاه 147 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹

ساخت برند برای کسب و کار یعنی دربرگرفتن جزئیات و داشتن ثبات! یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید “قدرت پنهان در جزئیات است” و این گفته وقتی که می خواهید یک نام تجاری یا برند را برای کسب و کار خود بسازید، به شکلی خاص نمود پیدا می کند. هر گونه جزئیاتی […]

ساخت برند برای کسب و کار یعنی دربرگرفتن جزئیات و داشتن ثبات!

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید “قدرت پنهان در جزئیات است” و این گفته وقتی که می خواهید یک نام تجاری یا برند را برای کسب و کار خود بسازید، به شکلی خاص نمود پیدا می کند.

هر گونه جزئیاتی باید در نظر گرفته شوند، و هر یک از آنها یا از نام تجاری شما حمایت می کند یا از اعتبار آن می کاهد. به همین دلیل اولین قانون بنیادی و مهم برندسازی، ثبات آن است.

در ادامه به شش بلوک سازنده ی نام تجاری/برند که باید در سال ۲۰۱۷ توجه ویژه ای به آنها داشته باشید، می پردازیم.

۱- طراحی
اولین برداشت شما از چشم انداز، معمولاً بصری است – که شامل وب سایت، بازاریابی رسانه های اجتماعی، کارت کسب و کار، برگه های پستی و یا بروشورهای شماست. بنابراین، تمام عیار بودن نوع نگاه و احساس به حضور آنلاین و حضور در دنیای واقعی شما، حیاتی هستند.

اگر مواد بازاریابی شما چیزهای درهم و برهمی از رنگ، فونت، گرافیک و زیبایی شناسی طراحی است، هیچ گونه تاثیرگذاری از سوی برند نخواهید داشت. همه ی میراث برندهای بزرگ، به خوبیِ موفق ترین برندهای تکنولوژی-اینترنتی ثبات در این حوزه ها را حفظ کرده اند و این موضوع اتفاقی نیست.

۲- تصویر عمومی

اینکه شرکت شما خودش را چگونه مدیریت می کند، حتی مهم تر از فونتی است که برای لوگو انتخاب می کنید. این پرسش ها را در نظر بگیرید:

چگونه کارکنان به تماس های تلفنی پاسخ می دهند؟
جامعه کسب و کار شما را چگونه می بیند؟
آیا ارتباطات ایمیلی شرکت شما مودبانه، واضح و به لحاظ گرامری صحیح است؟
همه ی این سوال ها چیزی را در مورد برند شما می گویند. اگر شما موفق به ترویج تصویر کلی درست نباشید، برندتان ضربه خواهد دید. روی روش هایی برای بهبود فرهنگ شرکت تان تمرکز کنید تا به ارزش های کارکنان و موقعیت های آنها در شرکت کمک نمایید و در نتیجه سخت کوش تر باشید.

۳- کانون برند

Shep Hyken متخصص خدمات مشتری، شرکت ها را وادار می کند تا “مسیری را که در آن هستند” درک کرده و به روشنی تعریف کنند. هنگامی که کسب وکارتان از مسیرش منحرف می شود، مشتریان را دچار سردرگمی می کند، از اعتبار برند می کاهد، و در نهایت مانع شما برای موفقیت می گردد.

مشکل این است که اغلب انحراف از مسیر وسوسه کننده است. وقتی فردی را می بینید که با بکارگیری استراتژی دیگری یا طرح کسب و کار متفاوتی موفق می شود، خود را مجبور به انجام آن استراتژی ها و یا طرح ها می کنید. ما نمی گوییم که شما هرگز نباید تغییر محور دهید، اما از طرفی هم نمی توانید هر چیز جذابی را که می بینید به تصرف خود در آورید.

این سوال را از خودتان بپرسید: کسب و کار من بیش تر بخاطر چه چیزی شناخته شده است؟ بخاطر ارزان قیمت بودن؟ شاخص بودن در خدمات مشتریان؟ یا شاخص بودن در کیفیت؟ شاید هم شاخص بودن در رفتار دوستانه؟ کدامیک؟

اگر نتوانید به سوال پاسخ دهید، پس احتمالا باید از مشتریان نظر سنجی کنید و بدانید که واقعیت شما چیست و بررسی کنید که آیا آن واقعیت منطقی و معقول است؟

۴- بذرهای برند

Joknny Appleseed . در حال حاضر یک برند شخصی است! هر درختی که او کاشته پیام برند او را گسترش داده است.

شما نیاز به استفاده از برنامه ها، سیستم ها و عاداتی دارید که بذر های برند شما را می کارند و بدون فروش به ارزش برند شما اضافه می کنند. امروزه باید این کار را هم به صورت آنلاین در اینترنت و هم در دنیای واقعی انجام دهید. چند روش برای انجام این کار پیشنهاد می شود:

یک برنامه ی مرجع ایجاد کنید. حرکتی برای مشتریان بزنید تا آنها را وادار کند در مورد کسب و کار شما صحبت کنند. این استراتژی به صورت آنلاین و آفلاین کارایی دارد.

کوله بارتان را باز کنید و یک برنامه وفاداری ارائه دهید. به بهترین مشتریان خود پاداش دهید. آنها را در آغوش بگیرید در این صورت آنها نیز عشق را گسترش می دهند.

شبکه سازی کنید. در جامعه و صنعت مربوط به خودتان شرکت کنید. ارتباط برقرار کرده و به دیگران کمک کنید.

در رسانه های اجتماعی محتوای قابل اشتراک گذاری ایجاد کنید. همه ی پست های رسانه های اجتماعی خود را برای “تبلیغات” در نظر نگیرید. گاهی محتواهایی را ایجاد کنید که افراد فقط بتوانند لایک کرده و آن را با طرفداران رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

کارکنان را در مرتبه ی اول قرار دهید. هنگامی که اعضای تیم احساس ارزش و قدرت کنند، به سفیران برند تبدیل خواهند شد.

چگونه یک برند برتر ساخته می‎شود؟

۵- پلت فرم های رسانه های اجتماعی

ما در مورد اهمیت بازاریابی رسانه های اجتماعی در همین وب سایت پدیده فکر مهتر آنقدر بحث می کنیم که بسیاری از صاحبان کسب وکار فکر می کنند که این نوع بازاریابی اکسیری است که بازده فوری دارد. اما این طور نیست! شما باید مدت های طولانی به همراهی با رسانه های اجتماعی متعهد باشید.

حضور قوی در حداقل دو پلت فرم رسانه های اجتماعی و کمی حضور در دیگر پلت فرم ها، عاقلانه است. اولین کار مهمی که باید انجام دهید این است که بهترین پلت فرم های خود را پیدا کنید.

شخصیت مشتری خود و پلت فرم های رسانه های اجتماعی که نشان می دهد درکدامیک بیش ترین فعالیت را دارد، در نظر بگیرید. همچنین راهنمایی های خوبی در مورد جغرافیای جمعیت سیستم عامل های مختلف موجود در اینترنت، وجود دارد. علاوه بر این، یک بودجه کوچک برای تست برخی از تبلیغات در رسانه های اجتماعی کنار بگذارید. شما می توانید یک کار خوب را با تعریف دقیق مخاطبان هدف خود انجام دهید. همچنین می توانید بین استراتژی هایی مانند تبلیغات مستقیم یک پیشنهاد خاص و یا تشکیل دنبالگران ( که یعنی افراد بیش تری پست های اصلی شما را خواهد دید) یکی را انتخاب کنید.

۶- ویدیو

ویدیو در طول چند سال گذشته یک عامل بزرگ برای برندها بوده است. یک کانال یوتیوب می تواند به شیوه های مختلفی در خدمت شما باشد. می توانید از آن برای اطلاع رسانی و آموزش مخاطبان خود استفاده کنید، همچنین فیلم های یوتیوب جایگاه مهمی در نتایج جستجوی گوگل دارند که ترافیک وب سایت شما را افزایش خواهد داد.

با این حال سال گذشته، با ظهور جریان ویدیوی زنده یک تغییر در ویدیوی اینترنتی مشاهده شد. فیس بوک در حال حاضر به شدت پلت فرم جریان ویدیوی زنده ی خود را ترویج می کند. و از آنجایی که فیس بوک در فرآیند ایجاد این سرویس قرار دارد، کسب و کارها می توانند آزادانه پخش های زنده برای دنبال کنندگان یا فالوورهای خود داشته باشند.

آیا زمانی را که پست های فیسبوک به شکل مجازی به دست فالوورها می رسید، به یاد دارید؟

ما آن روزها را روزهای خوب قدیمی می نامیم. امروز نیز روزهای فیسبوک ویدیو است. از آن استفاده کافی را ببرید.

پریسکوپ در صدر سرویس های ارائه دهنده ی ویدیوی زنده قرار دارد و برای برخی از کسب و کارها که به صورت منظم از آن استفاده می کنند، بسیار مفید خواهد بود. همانند رسانه های اجتماعی قدیمی، جریان ویدیوی زنده را نیز برای پیدا کردن پلت فرمی که بهترین کارایی را برای شما و همچنین نوع محتوایی که مشتریان ترجیح می دهند، بررسی کنید.

انجام یک کار خوب با هر یک از این بلوک های سازنده ی برند شما را برای موفقیت در سال آینده، آماده خواهد کرد. هنگام ارزیابی جایگاه تان در هر یک از بلوک ها، صادق باشید. در برخی موارد، ممکن است بخواهید با دیگران مشورت کنید و حتی به بهره مندی از خریداران حرفه ای، نظر سنجی ها و یا استراتژی های مشابه روی آورید.

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

مارکتینگ و برندینگ تنها راهی که رکود بازار هدف شما را می‌شکند!

۱-امروزه شرکت های بسیاری با مسایل رکود و بحران مالی دست و پنجه نرم می کنند. این بحران هم شرکتهای خدماتی و هم شرکتهای مالی را درگیر کرده است. برای فهم عمیق تر مسئله باید ابتدا مسایل را در سطح جهانی تحلیل کرد، و سپس در سطح ملی تحلیل کرد تا بتوان چاره جویی نمود. […]

برندینگ چگونه موفقیت استارت‌ آپ و کسب و کار اینترنتی را افزایش می‌دهد؟

برندینگ بعد از تبدیل ایده به محصول دارای اولویت اجرایی بالایی در استارت آپ و کسب و کار اینترنتی است. انتخاب یک نام تجاری مناسب برای موفقیت کسب و کار امری ضروری و همچنین برای متمایز شدن و تداوم فعالیت آن اجتناب‌ناپذیر است. برند یک شرکت در حقیقت، تصویر و احساسات واقعی شما را به مشتریان‌ […]

گفتگو با علی رضایی آشتیانی مدیر بازاریابی دیجی‌ کالا

دیجی‌کالا یکی از موفق‌ترین کسب و کارهای اینترنتی است که در کشورمان فعالیت می‌کند و بیشتر ما از این فروشگاه خرید کرده‌ایم و یا از مطالب آن برای انتخاب گجت‌های الکترونیکی استفاده کرده‌ایم. همین موفقیت دیجی‌کالا بهانه‌ای شد تا با «علی رضایی آشتیانی»، مدیر ارتباطات و بازاریابی دیجی‌کالا در مورد رمز و راز موفقیت این […]

چگونه برای پیروزی در رقابت با رقبا یک اسلوگان مناسب خلق کنیم؟

چگونه برای پیروزی در رقابت با رقبا یک اسلوگان مناسب خلق کنیم؟

واژه انگلیسی SLOGAN (شعار) از عبارت slough-gharim ( با تلفظ soloorm) از زبان گالیک اسکاتلندی به معنای battle cry ( نعره هنگام رجز خوانی )گرفته شده است.امروزه در این عصر جدید که با بمباران اطلاعات رسانه های گوناگون و بی شمار مواجه هستیم ,شعارها جذابیت خاصی پیدا نموده اند.

چگونه انتخاب نام تجاری کسب و کار شما را ماندگار می‎سازد؟

چگونه انتخاب نام تجاری کسب و کار شما را ماندگار می‎سازد؟

در کسب کارهای با مدیریت هوشمند انتخاب یک نام‌تجاری مناسب یکی از مهم‌ترین اقدامات در زمان ایده پردازی در خصوص ساخت یک کسب‌وکار فوق العاده است ، حتی برخی شرکت‌های بعد از سال‎ها فعالیت تازه به این نتیجه رسیده‌اند که اسم تجاری انتخاب‌شده برای شرکت و یا برندشان نامناسب است.

چگونه هویت سازمانی مارکتینگ یک شرکت را دگرگون می‎کند!

هویت سازمانی چیست؟ سازمان‎ها سیستم‌های اجتماعی هستند که برای رسیدن به هدف‎های معین ایجاد می‌شوند. آن‎ها شامل عناصری هستند که به صورت یک پیکر واحد شکل داده شده اند. همان‌گونه که در تعریف بالا بیان شد، ساختار به گونه‌ای است که افراد بتوانند برای اداره کردن کار با یکدیگر، همکاری و مشارکت کنند. عناصر پایه […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X