بازاریابی در اینستاگرام چگونه برندینگ کسب و کار شما را متحول می‌کند؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش اینستاگرام,کسب و کار اینترنتی ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ بدون دیدگاه 206 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۰۹/۲۴

بازاریابی در اینستاگرام و برندینگ به دلیل نوع مدل کسب‌وکاری که اینستاگرام دارد یعنی توانایی به اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو و لایک روزانه چندین میلیارد توانسته است ماهانه بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال را جذب نماید، اهمیت خاصی برای کسب و کارها دارد. اما برای این‌که بتوانیم کسب‌وکارمان را در این شبکه اجتماعی به […]

بازاریابی در اینستاگرام و برندینگ به دلیل نوع مدل کسب‌وکاری که اینستاگرام دارد یعنی توانایی به اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو و لایک روزانه چندین میلیارد توانسته است ماهانه بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال را جذب نماید، اهمیت خاصی برای کسب و کارها دارد. اما برای این‌که بتوانیم کسب‌وکارمان را در این شبکه اجتماعی به دیگران معرفی کنیم نیازمند جذب فالوور بیشتر هستیم.

افزایش فالوور دغدغه خیلی از مدیران کسب‌وکاری است که در این مقاله می‌خواهم به این سؤال بپردازم. این سؤال از سوی شما دوستان بارها و بارها تکرار می‌شود به همین خاطر خواستم که به این موضوع به‌صورت کامل بپردازم.

 • چطور فالوورهای بیشتری جذب کنم؟
 • چطور لایک بیشتری جذب کنیم؟
 • آیا لایک و فالوور خریداری کنیم؟
 • آیا پیج‌های با فالوور بیشتر خریداری کنیم؟
 • آیا برای جذب فالوور باید در پیج‌های پرمخاطب تبلیغ کنیم؟

ابتدا از همه دوستان که ما را مورد لطف خودشان قرار می‌دهند و دغدغه‌های کسب‌وکارشان را با ما مطرح می‌کنند بی‌نهایت سپاسگزارم. در ادامه هم به مهم‌ترین نکات در افزایش محبوبیت برندتان در اینستاگرام با شما صحبت خواهم کرد، تا بتوانید با به‌کارگیری ابزارهای بازاریابی اینترنتی فروشتان را چندین برابر افزایش دهید.

یک مدیر هوشمند و کارآفرین هوشمند به روش‌های کاتالیزوری پناه نمی‌برد، چراکه این روش‌ها شاید بتواند فالوور شما را افزایش دهد ولی نخواهد توانست در افزایش بازدهی فروش شما و برندینگ کسب‌وکارتان مؤثر باشد. بنابراین به‌هیچ‌عنوان انتظار راه‌کارهایی را نداشته باشید که این‌چنین ترفندهایی را مطرح نمایم.

اما مطمئن باشید اگر نکاتی که مطرح می‌کنم با جدیت در پیج تجاری کسب‌وکارتان پیاده‌سازی نمایید صد در صد در بلندمدت مؤثر خواهد بود. البته بااینکه هیچ‌کدام از این روش‌ها موفقیت یک‌شبه برای شما به ارمغان نخواهد آورد. اما به شما این اطمینان را به‌عنوان یک مدیر کسب‌وکار می‌دهم که با استفاده از این گزینه‌های برگزیده بتوانید بر تعداد فالوورهای‌تان روزبه‌روز بیفزایید

در این سیر افزایش محبوبیت برند تجاری‌تان تنها خواهشی که دارم این هست به‌اندازه کافی وقت برای مدیریت اصولی صفحه تجاری اینستاگرام بگذارید تا نتایج چشمگیر آن را در برندینگ و افزایش فروشتان مشاهده نمایید.

اما یک اصلی که باید در افزایش فالوور پیج تجاری‌تان در اینستاگرام مدنظر داشته باشید می‌دانید چه چیز هست؟

جذب فالوور و مخاطبی در اینستاگرام هست که آن بازدیدکننده جزو مشتریان بالقوه کسب‌وکار شما باشد که با استفاده از پیج اینستاگرام بتوانید توجهش را جلب نمایید.

قبل از تمرکز به افزایش فالوور باید به سؤالات زیر پاسخ دهید:

 • چرا باید از شما خرید نماید؟
 • چرا نباید از رقبای شما آن محصول و خدمت را خریداری نماید؟
 • چه مزیت رقابتی دارید که در مقابل این همه رقیب دارید؟
 • شما به خرید مشتری اهمیت می‌دهید یا به کیفیت ماندگار این ارتباطی که با شما به‌واسطه خرید به وجود می‌آید؟
 • اگر هیچ مزیت رقابتی در مقابل این رقبا ندارید چه خدمتی را ارائه می‌دهید که مشتری را قانع می‌کند؟

شما قبل از هر چیزی باید به این سؤال‌ها دقیق پاسخ دهید و بعدازآن که در دفتر کشف فرصت‌های خود ثبت کردید به سراغ مرحله بعدی بروید. معتقدم که باید تجربیاتم را در روش‌های بازاریابی اینترنتی و بازاریابی در اینستاگرام به شکل درستش در اختیارتان قرار دهم.

در اینجا به شما نکات تست‌شده و تجربیات تیم مدیر آینده مرجع کسب‌وکار اینترنتی را به شما آموزش خواهم داد تا بتوانید به شکلی اصولی و منطقی تعداد فالوورهای‌تان را افزایش دهید، در مخاطبان خود بتوانید احساس تعهد ایجاد نمایید و محصول و خدماتتان را به‌خوبی فروش برسانید.

عملیات برندینگ یا برند سازی در اینستاگرام کار ساده ای نخواهد بود، چرا که جلب اعتماد، تعهد و همچنین جلب توجه مخاطبان اینستاگرام و تبدیل شدن به یک برند خاص تجاری زمان‌بندی و یک برنامه‌ریزی خاصی را می‌طلبد.

شرکت eMarketer با بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده است که تنها ۵۰% از برند های کسب و کارهای مختلف در اینستاگرام فعال هستند. در حالی‌که اینستاگرام به دلیل ارسال پست‌های ویدیویی و تصویری روز به روز به تعداد کاربران آن افزوده می‌شود انتظار می‌رود که در سال ۲۰۱۸ شاهد حضور و فعالیت برندهای‌ تجاری بیشتری در اینستاگرام باشیم

با وجود بیش از نیم میلیارد کاربر فعال در اینستاگرام، شانس زیادی برای دیده شدن برند تجاری کسب و کار شما وجود دارد. موسسه تحقیقاتی Pew Research دریافت که در سال ۲۰۱۵، ۳۵% از کاربران اینستاگرام چندین بار در روز شبکه‌های ارتباطی خود را چک می‌کنند، که نزدیک به ۶۰% کاربران اینستاگرام حداقل یک بار در روز به حساب کاربری خود سر می‌زنند.

در رابطه با هزینه تبلیغات به منظور بازاریابی در اینستاگرام برای افزایش فالوور در اینستاگرام مجدد بیندیشید. در حالی که احتمالا بیش از ۶۰% مخاطبان واقعی شما هنوز فالوور اینستاگرام صفحه تجاری شما نیستند، ولی شما شانس بیشتری در بهره‌برداری از این کاربران در جهت برندینگ و برندسازی دارید، خصوصا کسب و کارهای کوچک و متوسط که توان و بودجه کمتری برای بازاریابی و برندسازی دارند.

برند سازی در اینستاگرام به صورت تدریجی باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما می‌شود. به علاوه، شرکت eMarketer نشان داده است که ۳۵% از کاربران رسانه های اجتماعی ، به برند‌ها بیشتر اعتماد دارند و تحت تاثیر خرده فروشان قرار می‌گیرند.

روش‌های افزایش فالوور در بازاریابی در اینستاگرام

۱- حساب کاربری خود را به پیج تجاری در اینستاگرام تغییر دهید.

قبل از هر کاری باید یک حساب کاربری و صفحه تجاری در فیس‌بوک بسازید، تا بتوانید یک پیج تجاری در اینستاگرام و برای تبدیل حساب کاربری خود در آن استفاده نمایید.

البته در مورد نحوه ایجاد آن و خیلی از فن‌های بازاریابی و برندینگ در اینستاگرام در یک محصول ویژه مدیر آینده آموزش دادم که می‌توانید از آن بهره بگیرید.

اما برای اینکه بتوانیم به امکانات و آمارهای مختلف صفحه تجاری در شبکه اجتماعی اینستاگرام دسترسی داشته باشیم باید این قسمت را تکمیل نماییم. جنسیت، موقعیت مکانی، تعداد بازدید از صفحه، مشاهده ایمیل، تعداد تماس‌های تلفنی، مشاهده لینک وب‌سایت و خیلی موارد دیگر می‌توانید دسترسی داشته باشید.

۲-با استفاده از بازاریابی در اینستاگرام و برندسازی ترافیک وب‌سایت‌تان را افزایش دهید

با وجود اینکه اینستاگرام،فقط اجازه قرار دادن یک لینک را در قسمت معرفی کسب و کار به شما می دهد، در حقیقت پلی است به صفحه‌ی خاصی از سایت‌تان و به عبارت بهتر برای شما به معنی همه چیز است. این لینک باید مرتبا به روز رسانی و صفحه‌های فرود مختلفی را در سایت ایجاد کنید که فالورها با کسب و کار شما بیشتر آشنا شوند.

لینک صفحه‌ای از سایت‌تان را در پیج اینستاگرام قرار دهید که بالاترین بازدید و نرخ تبدیل مخاطب به مشتری را در وب‌سایت شما دارد. صفحه فرود صفحه‌ای است که در آن ایمیل مخاطب را دریافت می‌کنید و به ازای آن یک هدیه به او می‌دهید. هدیه می‌تواند یک کتاب الکترونیکی رایگان، آموزش صوتی، فیلم یا هر اطلاعات جذاب دیگر باشد.

اگر وب‌سایت ندارید بهتر است آن قسمت را خالی نگذارید. مثلا می‌توانید آدرس پروفایل لینکدین یا کانال تلگرام خود را وارد کنید.

۳- درج لوگوی کسب و کار

درج لوگوی کسب‌وکارتان در پیج اینستاگرام به‌صورت واضح که افراد مدام آن را مشاهده نمایند. همچنین درج نام تجاری کسب‌وکارتان به‌عنوان برند در قسمت title که مهم‌ترین بخش در بازدید از یک پیج هست.

عکس پروفایل‎تان را هر فصل یک بار یا در رویدادهای خاص تغییر دهید! شاید این مورد کمی عجیب به نظر برسد، ولی این کار باعث می‌شود از دید اینستاگرام کاربر فعال‌تری به نظر بیایید. هرچه کاربر فعال‌تری باشید، عکس‌های شما در نتایج جستجوی اینستاگرام جایگاه بهتری خواهد داشت و احتمال دیده شدن عکس‌هایتان و فالو شدن شما بیشتر می‌شود.

شاید فکر کنید اکانت من کاملا تجاری است و مثلا لوگوی شرکت را به عنوان عکس پروفایل قرار داده‌ام. چگونه می‌توانم هر ماه آن را عوض کنم؟ با کمی خلاقیت این کار انجام‌پذیر است. می‌توانید به مناسبت‌های مختلف لوگو را کمی تغییر دهید. مثلا با شروع زمستان می‌توانید چند دانه برف به لوگو اضافه کنید. یا با شروع بهار زمینه لوگوی شما گل و گیاه باشد. حتی گاهی می‌توانید بر عکس پروفایلتان بنویسید: فروش ویژه!

۴- بهینه‌سازی قسمت بیوگرافی صفحه تجاری

استفاده درست از بخش bio در اینستاگرام که در ۱۵۰ کاراکتر باید بخش مهم و فعالیت کسب‌وکارتان را مطرح نمایید. نباید از کلماتی همانند اولین، بهترین، برترین و … در این قسمت استفاده نمایید.

در بخش توضیحات پروفایلتان که Bio نامیده می‌شود بدیهیات و موارد کلیشه‌ای ننویسید. همچنین از خودتان و کسب‌و‌کارتان تعریف نکنید. بلکه فقط بر پاسخ یک سوال متمرکز شوید. چرا دیگران باید شما را فالو کنند؟ مهم‌ترین مطلبی که باعث فالو شدن شما می‌شود ارائه دلیلی قانع‌کننده برای این کار است. در واقع خیلی واضح بگویید که با فالو کردن شما چه مزیتی به دست می‌آورند.

مثال نامناسب: بزرگترین شرکت آموزشی در زمینه بازاریابی و مدیریت

مثال مناسب: با فالو کردن این صفحه با نکات و ترفندهای مدیریتی آشنا شوید و برای خرید از سایت کوپن‌های تخفیف دریافت کنید.

۵- ارسال پست در بهترین زمان بازدید

بهترین ساعت انتشار پست ویدیویی و عکس عادی را با استفاده از آمار اینستاگرام در طول روز تعیین نمایید. برای پست‌های مهم پربازدیدترین روز را نیز تعیین نمایید که در ساعات پربازدید همان روز باید پست اصلی را منتشر نمایید.

۶- برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی تولید و ارسال محتوا

برنامه‌ریزی زمانی و مشخصی برای انتشار پست‌ها در طول روز از نظر تعدادی داشته باشید، همان روال را همیشه رعایت نمایید. اگر چندین تصویر را منتشر می‌کنید حتماً در زمان‌های مشخصی این کار را انجام دهید هم تعداد بیشتری از مخاطبان آن را مشاهده یا لایک نمایند.

۷-استراتژی تولید محتوای با کیفیت

در انتشار پست‌ها همیشه تولید محتوای هدف‌دار را دنبال نمایید. در جهت معرفی محصول و خدمت خود همچنین شاخص‌های کلیدی کسب‌وکارتان در هر پست اشاره نمایید. البته تعداد پست‌ها به اهداف تجاری شما بستگی کامل دارد. حساب‌های تجاری مطرح در اینستاگرام که تعداد فالوور بیشتری دارند حداقل روزانه ۲ پست مختلف را منتشر می‌نمایند. البته تنها با بررسی مدت یک‌ماهه در نحوه انتشار پست‌ها باید بهترین روش را برای افزایش رضایت مخاطبان فعلی و جدید انتخاب نمایید.

رعایت این مورد و انتشار منظم پست‌های اینستاگرام افراد را همیشه مجاب خواهد کرد حداقل یک‌بار در روز از پیج شما بازدید نمایند. که این نوعی تعهد فالوور نسبت به پیج تجاری اینستاگرام شما خواهد شد.

اگر فالوور خریداری کرده باشید از طریق آمار خود اینستاگرام متوجه خواهید شد که به چه میزان این افراد پست شما را می‌بینند، لایک می‌کنند و نظر می‌دهند. این‌ها همگی نشان‌دهنده انتخاب درست فالوور هست، اگر نتایج آماری در صفحه اینستاگرام چنگی به دل نمی‌زند شما باید یک فکر اساسی برای جذب مخاطب واقعی انجام دهید.

تولید محتوای زیبا و چشم گیر با برندسازی در اینستاگرام عملکرد و بازدهی بالایی برای شما خواهد داشت. اینستاگرام درباره تصاویر و عکس‌هایی با نقل قول‌هایی که فقط شما را به دور دست‌ها خواهد برد، می‌باشد. شما به عنوان یک برند تجاری شانس تعامل واقعی با کاربران را در این شبکه اجتماعی خواهید داشت. در واقع گزارش Forrester اظهار داشت که تعامل برندها در اینستاگرام با فالوورها ۱۰ برابر بیشتر از فیس بوک و ۸۴ برابر بیشتر از توییتر است.

حالا که از نحوه درگیر کردن کاربران با یک پست زیبا آشنا شدیم ، نیاز به تصاویر یا ویدیوهایی دارید که مخاطبان شما آن را لایک کنند. طبق شاخص Q3 Sprout Social  بیش از ۸۶% کاربران خواهان فالوو کردن برند ها  در رسانه‌های اجتماعی هستند.

مخاطبان اینستاگرام شما در واقع برای دریافت اطلاعات در رابطه با محصول، خدمت، معامله کردن و در نهایت سرگرمی با تولید محتوای شما در تصویر و ویدیوهایی است که با آن فالوور ها به اشتراک می‌گذارید. به همین دلیل است که برندها باید مرتب محتوایی را ارسال کنند که برای آنچه مشتریان واقعی می‌خواهند، احترام قایل شوید.

شما با دارا بودن فالوورهایی که کامنت می‌گذارند، لایک می‌کنند و پست‌های شما را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند صاحب یک صفحه تجاری در اینستاگرام با بازگشت سرمایه با ارزش(ROI) هستید.

در طرف دیگر ماجرا، یک صفحه تجاری متعلق به یک برند را در نظر بگیرید که صد هزار فالوور و بدون هیچ تعاملی با آن‌ها داشته باشید، نشانه این هست که شما مخاطب واقعی خود را در بازاریابی در اینستاگرام به درستی نتوانستید به لیست فالوور های خود اضافه نمایید، این موضوع می‌تواند به برند کسب و کار شما آسیب بزند.

هرگز ریسک نکنید، فالوورها را به تدریج ولی به طور پیوسته ایجاد کنید. سعی کنید برای شروع بازاریابی در اینستاگرام و برندینگ ابتدا پست‌های جذابی از سودی که محصول به مشتری انتقال می‌دهد را به اشتراک بگذارید، سپس روزانه حداقل با سه کاربر در یک روز ارتباط بگیرید و نظرات‌شان را در این مورد جویا شوید تا بهتر با ترند و گرایش مشتریان خود در اینستاگرام آشنا شوید.

این تعریف عملکرد روزانه برای بازاریابی در اینستاگرام منجر می‌شود که وفاداری مخاطب، آگاهی نسبت به هویت و شخصیت برند به خوبی ایجاد شود. در واقع به مشتریان بالقوه دیگر نشان می‌دهید که شما نسبت به نیازها و سوال‌های مشتری‌های خود پاسخ‌گو هستید. همچنین درک بیشتری از خواسته‌های آن‌ها دارید.

برای انجام چنین کاری ، استفاده از ابزار های مدیریتی اینستاگرام Sprout Social’s به سادگی می تواند ، پاسخگوی تیم های اجتماعی به مشتریان، ردیابی گفتگو ها ، و همکاری در تعاملات باشد.

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای کسب هوشیاری بیشتر در مورد خواسته‌ها و نیازها سوال کردن از آن‌ها است. از فالوورهای‌تان بپرسید که چه محتوایی را دوست دارند شما به اشتراک بگذارید. به زودی متوجه خواهید شد که آن‌ها چه چیزی را دوست دارند که در این باره با شما صحبت خواهند کرد. شما می‌توانید هوشیاری بسیاری نسبت به عملکرد محتوای اشتراکی و این‎که مخاطبانتان در هر پست چگونه تعامل دارند با ابزارهای متریک به دست بیاورید.

در حقیقت شما می‌توانید به وضوح ببینید که به هنگامی که این محتویات را پست می‌گذارید، کشش و درگیری بیشتری ایجاد می‌کند. همان طور که شما آغاز به برندینگ در اینستاگرام خود کردید توجه عمیقی به آنچه کاربران‌تان از شما می‌خواهند کرده و آن را برای‌شان مهیا می‌کنید.

از عکس‌هایی استفاده کنید که باعث کنجکاوی و متوقف کردن کاربران می‌شود. اگر عکس‌هایی بسیار معمولی و حتی با کیفیت عالی منتشر کنید هیچ انگیزه‌ای برای توقف بر عکستان ایجاد نمی‌کنید. افراد اغلب با عکس‌های زیادی مواجه هستند و تنها چیزی که باعث توقف بر یک عکس خاص می‌شود حس کنجکاوی است. برای ایجاد کنجکاوی روش‌های زیادی وجود دارد.

مثلا می‌توانید از یک محصول از فاصله‌ای بسیار نزدیک عکس بگیرید که به راحتی قابل حدس زدن نیست. ایده دیگر گرفتن عکس از زاویه‌ای نامتداول است. کمی وقت بگذارید و بر خلاقیت عکس‌ها کار کنید و ببینید چقدر بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرند.

اگر مطالب انحصاری تولید نکنید، پس از مدتی کاربران می‌بینند که رسانه‌های اجتماعی شما کپی همدیگر هستند. بنابراین به این نتیجه می‌رسند که لزومی ندارد تمام آن‌ها را دنبال کنند. کافی است گاهی به یکی از آن‌ها نگاهی بیندازند. البته گاهی لازم است مطلبی را در تمام رسانه‌ها منشتر کنید، ولی در هر رسانه مطالب اختصاصی هم داشته باشید.

اینستاگرام چگونه محبوبیت برند کسب‌وکار شما را افزایش می‌دهد؟

۸- الگوریتم نمایش پست‌های اینستاگرام به چه صورت عمل می‌کند؟

اینستاگرام مرتب الگوریتمی ترتیب نمایش عکس‌ها و ویدیوها را بهبود می‌بخشد و همانند گوگل به دنبال بهترین الگوریتم برای نمایش آن‌ها به مخاطبان این شبکه اجتماعی است. حالا پست‌هایی در بالاترین بخش جستجو نمایش داده می‌شود که مخاطب را بیشتر تحت تأثیر قرار می‌دهد و او به آن علاقه بیشتری دارد.

یعنی این‌که شما به‌عنوان یک مخاطب شبکه اجتماعی اینستاگرام، در ابتدای تایم‌لاین عکس‌هایی از دوستان خودتان را مشاهده می‌کنید؛ درحالی‌که پست‌های ارسالی از طریق صفحه‌های تجاری کسب‌وکارها، را که هر از گاهی از آن‌ها بازدید می‌کنید، اختصاص می‌یابد.

پس این کاربران حالا می‌‌‌توانند بهترین و دلخواه‌ترین پست‌های ارسالی را ببینند. اما از این نظر که شما هم به‌عنوان صاحب کسب‌وکار،‌ شما می‌خواهید به بیشترین تعداد فالوور واقعی دسترسی پیدا کنید. همچنین پست‌های ارسالی‌تان را به همه آن‌ها نمایش دهید.

این موضوع نباید شما را نگران کند و تنها چیزی که باید در تغییر الگوریتم اینستاگرام مد‌نظر داشته باشید. اینستاگرام به‌هیچ‌عنوان حاضر به از دست دادن درآمد میلیارد دلاری خود از تبلیغ‌ها و صفحه‌های تجاری دست نخواهد کشید. در کنار حفظ این وضعیت می‌خواهد که کاربرانش باعلاقه بیشتری از اینستاگرام بازدید نمایند.

دلیل این‌که پست‌های منتشرشده‌ی دوستان در اول صفحه نمایش داده می‌شوند، میزان برقراری تعامل با این پست‌ها از طرف شما زیاد است. اگر شما به‌عنوان مدیر کسب‌وکار، فعالیت تجاری خود را طوری با پست‌های ارسالی بیامیزید که تعامل بیشتری را با مشتریان و مخاطبان اینستاگرام برقرار نماید، مسلماً پست‌های اشتراکی‌تان باز در ابتدای صفحه برای مخاطبانتان نمایش داده خواهد شد.

این یعنی برای جذب مخاطب و فالوور در اینستاگرام باید محتوای باکیفیت ارسال نمایید، که فالوورهای‌تان با آن ارتباط نزدیکی برقرار نمایند و با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

اما جذابیت محتوای خود را با چه تکنیک‌هایی افزایش دهیم که در صفحه تجاری به اشتراک بگذاریم؟

مسلماً باید ایده‌های زیادی در هر کسب‌وکاری برای این موضوع وجود دارد، همانند عکس‌های جالب پشت‌صحنه کسب‌وکارتان، عکس‌هایی که به روش‌های مختلف ترغیب می‌کنید که مشتریان با محصول‌های شما بگیرند، محتوای جذاب ویدئویی از معرفی محصول تا نظرات جالب مشتریان، برگزاری چالش‌های مختلف، برگزاری مسابقه، نمونه محصول رایگان بازآفرینی تجربیات جالب و بامزه مشتریان در استفاده از محصول‌های شما، مصاحبه با مشتریان راضی و مسابقه معرفی شما به دیگران برای خرید و …

۹- چالش هفتگی و ماهانه برای مخاطبان با بازاریابی در اینستاگرام

چالشی را هر روز یا هر هفته در روزهای مختلف برای مشتریان طراحی کنید و به اشتراک بگذارید. تجربه خرید هر یک از مشتریان را در استفاده از محصولتان را که برای شما ارسال می‌کنند را با تگ کردن آن مشتری و درج توضیح در کپشن پست تصویر یا ویدیو به آن اشاره نمایید.

۱۰- درج کپشن‌های هوشمندانه در جهت برندسازی در اینستاگرام

برای نوشتن کپشن‌های هوشمندانه زمانی را اختصاص دهید و به آن بیشتر فکر کنید. الگوریتم اینستاگرام به شکلی است که باید محتوایی باکیفیت که مخاطب این شبکه اجتماعی را حفظ نماید و در برابر رقبا شما را در اول صفحه قرار دهد تا به مخاطبان واقعی خود دست یابید. بنابراین نوشتن کپشن‌ها برای درگیر کردن مخاطب و همچنین جذاب نمودن پست از اهمیت خاصی برخوردار است.

در زمانی که فرصت کافی برای اندیشیدن در مورد کپشن پست را ندارید سعی کنید هیچ پستی را ارسال نکنید، یک روزی در هفته و ماه چند ساعتی را به انتخاب محتوای تصویری و ویدیویی و همچنین نوشتن کپشن هوشمندانه و هیجان‌انگیز که احساسات مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهد تا در مورد آن اظهار علاقه و نظر نماید اختصاص دهید. با زمان‌بندی مشخص آن را در صفحه تجاری اینستاگرام منتشر نمایید.

یک کپشن هوشمندانه می‌تواند شامل یک پرسش هوشمند برای افزایش درگیری مخاطب با پست ارسالی نیز باشد تا کاربر با آن تعامل برقرار نماید. داشته‌ها، دغدغه‌ها و تجربیات خود را در این زمینه به اشتراک بگذارد که در نهایت باعث ایجاد تعامل دوسویه و افزایش محبوبیت پیج تجاری شما می‌شود.

همان‌طور که تولید محتوا به درستی برنامه‌ریزی شده است و فکر خوبی برای پاسخ به عملکرد عبارات هستند، کپشن‌های اینستاگرام می‌توانند همه این تغییرات را ایجاد کنند.

۱۱- برای برندسازی در اینستاگرام شعار تبلیغاتی یا اسلوگان با انتقال مفهومی مشترک تهیه نمایید.

اسلوگان یا  شعار تبلیغاتی یکی از عوامل توسعه و موفقیت یک برند تجاری در کسب و کار است. استفاده از شعار تبلیغاتی در بسته‌بندی محصول و پست‌های تصویری و ویدیویی، همچنین در کپشن آن‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای بر روی بازاریابی یک برند شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام دارد.

در صورتی که اسلوگان در قسمت نهایی بخش کپشن پست‌های ویدیویی و تصویری قرار گیرد، هماهنگی خاصی بین پست‌های به اشتراک گذاشته شده، ایجاد می‌کند.

لذا حتما توصیه می‌کنم که شعار تبلیغاتی را برای تثبیت نام تجاری برند در ذهن مخاطبان برای وفاداری مشتریان، کپشن‌های پست‌ها به همراه توضیحات لازم در مورد تصویر و هشتگ‎ها قرار دهید. البته سعی می‌کنم در یک مقاله جداگانه به موضوع اسلوگان و شعار تبلغاتی حتما بپردازم.

اما اگر بخواهیم شعار تبلیغاتی را تعریف نماییم، شعاری است که در زمینه‌های مختلف تجاری برای انتقال هویت برند و نهادینه کردن آن در ذهن مشتریان برای تکرارپذیری و یادآوری مجدد به کار می‌رود. به این شعارهای بازاریابی و برندینگ تجاری محصول و خدمت، اصطلاحاً در آمریکا تگ‌لاین (tagline) و در بریتانیا استرپ‌لاین (strapline) می‌گویند.

۱۲- بهره‌برداری کامل از ابزارهای متریک آنلاین در جهت بازایابی در اینستاگرام

اگر می‌خواهید در اینستاگرام چیزهای که اهمیت بیشتریدر مطرح شدن پیج تجاری دارد، پیدا کنید، لازم است که از متریک‌ها بهره ببرید. با توجه به این که در سایر رسانه‌های اجتماعی گزینه های زیادی وجود ندارد اما نگران نباشید در این قسمت چند متریک برای اینستاگرام وجود دارد که به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چه چیزی برای به اشتراک گذاری مناسب و چه چیزی نامناسب است.

بسیاری از افراد این تفکر را دارند که تعداد لایک بالا مهمترین متریک محسوب می شود اما باید بدانید که تعداد کامنت بالا اهمیت بیشتری دارد.با استفاده از این ابزارها می توانید اطلاعات ضروری را تشخیص دهید و عملکرد بهتری را ارائه کنید.

امروزه به وسیله جدیدترین ویژگی‌های اینستاگرام ، شما شانس کلیک کردن بر لینک پلت فرم اصلی را دارید. به هر حال هیچ راهی برای دنبال کردن ، با هم کار کردن یا دیده شدن همه تحلیل های اینستاگرام شما در یک صفحه وجود ندارد.

به همین دلیل است که بسیاری از مردم به Sprout Social به عنوان یک ابزار مدیریتی اینستاگرام اعتماد دارند. به وسیله این ابزار شما به راحتی همه تعاملات خود در اینستاگرام ، هشتگ هایی که با نام شما آورده شده ، یا گرایش های هشتگ های کارتان را می توانید ببینید.

همچنین مدیریت کامنت ها برای بازاریابان کار را ساده تر کرده است و مدیران رسانه های اجتماعی خواهان بیشتر کردن تعاملات خود هستند. اجازه دهید نگاهی به چگونگی برندسازی در اینستاگرام که می تواند برایتان مفید واقع شود ، بیندازیم.

در این قسمت چند ابزار دستی و رایگان برای کمک به شما وجود دارد همانند:

Instagram Insights, Social Bakers, Simply Measured, Union Metrik و Squarelovin.

۱۳-استوری(Stories) و لایو را جهت بازاریابی در اینستاگرام فراموش نکنید.

استوری‌ در اینستاگرام در بخش تایم لاین در تب جستجو و home قرار دارد، که این امکان را به کاربر می‌دهد که به مدت ۲۴ ساعت چندین فیلم و عکس را با فالوئرهای خود و یا برخی از مخاطبان خاص به اشتراک بگذارد. یک محتوای با کیفیت و جامع ویدیوی برای معرفی بهتر محصول و خدمت با مخاطبان واقعی به اشتراک بگذارد.

امکان live هم می‌توانید با پخش زنده رویدادهای مختلف کسب و کار خود با برنامه‌ریزی قبلی و مشخص در جهت افزایش محبوبیت برند خودتان استفاده نمایید. هنگامی که این بخش ها که از اسنپ چت الهام گرفته شدو به این اپلیکیشن اینستاگرام اضافه شد، بازاریابی در اینستاگرام توسط کسب و کارها بیشتر استفاده شد.

برخی از مزایای استوری و لایو در بازاریابی با اینستاگرام

 • می‌توانید هر تعداد ویدیو و عکس را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید.
 • شامل چند ویژگی مثل متن، افکت، فیلتر و ابزار نقاشی می شود.
 • ارزش زیادی به فالوورهایتان می بخشد.
 • امکان دیده شدن بیشتر شما در قسمت جستجو اینستاگرام
 • نمایش یک استوری جامع
 • با اضافه کردن دکمه فراخوان به استوری­‌ها می‌­توان نرخ کلیک شدگی را ۱۵-۲۵ درصد افزایش داد
 • ویدیوهایی را از افرادی که از محصولات شما استفاده کرده‌­اند بگذارید.
 • استوری­‌ها بهترین راه نمایش محصول در زمان فروش‌­های ویژه است
 • ویدیوهای لایو سه برابر ویدیوهای غیر لایو با کاربران تعامل برقرار می­‌کنند.
 • هر وقت که شما ویدیو لایو داشته باشید برای فالوورها نوتیفیکیشن خودکار ارسال می‌شود.

۱۴-با طرفداران خود تعامل دوسویه داشته باشید

کاربران اینستاگرام علاقه‌مندند که از تولید محتوای شما الهام بگیرند.این موضوع باعث مراجعه مجدد افراد به پیج تجاری شما خواهد شد. به کاربران‌تان عکس و ویدیوهای جالب پیشنهاد دهید. همچنین می‌توانید آن‌ها را با کامنت گذاشتن و لایک کردن دیگر صفحه‌های تجاری که شریک انتفاعی شما هستند، راهنمایی کنید.

تولید محتوای شما نباید محدود به محصولات و خدمات‌رسانی کسب و کار شما شود. شما می‌توانید کارمندان، فعالیت‌های شرکت، رویدادها و اتفاقات جالب را از پشت صحنه کسب و کار به نمایش بگذارید.

یکی از ارزش‌های اینستاگرام معمولا مقایسه صفحه‌های تجاری با تعداد فالوور شان سنجیده می‌شود، به این صورت که هرچه فالوور بیشتری را جذب کنید خیلی بهتر است. حتمن افرادی را که به صفحه تجاری شما در اینستاگرام ارزش می‌بخشند فالو کنید زیرا این کار فرصت‌های مناسبی در زمینه همکاری ایجاد می‌کند.

اطلاعات حاصل از بررسی‌های متریک نشان می‌دهد که ، نزدیک به ۸% از حساب‎های اینستاگرام مثل spam کار می‌کنند. به علاوه ، پس از قر ار دادن اطلاعات بر بیش از ۱۰٫۲ میلیون حساب اینستاگرامی ، به طور کلی ۳۰% از آنها غیر فعال یا تنها یک بار در روز در آنها پست می گذارند.

این بدین معناست که افزایش اینستاگرام های جعلی به تلاش های شما در ساخت مخاطب ضربه می زند.به هر حال به این رباتهای اسپم اجازه ندهید که شما را از ساخت مخاطبان واقعی بازدارند. شما باید به سادگی بر فالورهای واقعی که به محصولات شما علاقه مند شده یا مشتریان حقیقی هستند تمرکز کنید.

فالور ها را فقط برای حضور شان در لیست خود ادد نکنید، در عوض تلاش کنید ، با تایید کردن آنها در کامنت ها ، ارسال محتوای نوشته شده توسط کاربر و پاسخگویی به سوالات واقعی با آنها رابطه برقرار کنید.

۱۵-حساب کاربری اینستاگرام  را به حالت عمومی (Public) درآورید

خصوصی بودن حساب کاربری اینستاگرام کسب و کارتان منجر به این شده است که افراد تصاویر و ویدیوهای به اشتراک‌گذاری شده شما را نبینند در نهایت رشد چندانی در جذب فالوور نخواهید داشت اگر حساب کاربری‌تان به حالت Private هست حتما به حالت Public تغییر وضعیت دهید.

بنابراین اگر قصد دارید که تعداد فالوورهای صفحه تجاری‌تان افزایش یابد، حتمن عمومی کردن آن بازده بهتری را به همراه خواهد داشت. افراد بیشتری می‌توانند پست‌های ارسالی شما را مشاهده نمایند و ترغیب شوند به جمع طرفدار شما بپیوندند.

۱۶- هنر کلاژ تصاویر را فراموش نکنید

افکت‌ها یا هنرهای تصویری خاصی نظیر کلاژ (Collages) می‌تواند در جذابیت و جالب‌تر شدن تصاویر اشتراک‌گذاری شده و همچنین افزایش لایک و کامنت در صفحه تجاری کسب و کارتان خیلی موثر باشد. هنر کلاژ  به صورتی است که چندین تصویر را در کنار هم قرار می‌دهید و آن را در قالب یک تصویر با فالوورهای خود به اشتراک می‌گذارید.

هنر کلاژ دارای شاخه‌ها و سبک‌های مختلفی است که خارج از حیطه علمی و تجربی ما است. به طور کلی سعی کنید که تنوع تصاویر به اشتراک‌گذاری شده کسب و کارتان به منظور بازاریابی در اینستاگرام را افزایش دهید. در این راستا هنر کلاژ می‌تواند زیبایی خاصی را به صفحه تجاری شما در بازاریابی با اینستاگرام به وجود آورد.

به منظور استفاده از هنر کلاژ می‌توانید از اپلیکیشن‌های اندرویدی خاصی نظیر PicStitch، InstaCollage، InstaPicFrame و … استفاده کنید.

۱۷- اعتمادسازی را در اولویت طرح بازاریابی در اینستاگرام قرار دهید

زمانی که استراتژی برند سازی در اینستاگرام خود را با موفقیت انجام بدهید، اعتماد فراوانی را از سمت کاربران به خود جلب می‌کنید. شاید تعداد فالوورتان کم باشد، اما تاثیر گذاری بر یک سوم فالوورهای رسانه‌های اجتماعی از طریق اینستاگرام می‌تواند بازده بالایی برای کسب و کار شما به همراه داشته باشد.

اینستاگرام شبکه اجتماعی مهمی برای نمایش برندسازی ، خلاقیت و جنبه‌های دیداری تولید محصول و خدمات شما است. برای افزایش لایک اینستاگرام با نمایش دادن فیلم ها و تصاویر، می‌توانید زیبایی و جلوه خاصی از محصول‌تان را به نمایش بگذارید. حتی کسب و کار هایی که ضرورتا خود را جذاب به حساب نمی‌آورند ، می‌توانند با این امکانات بازاریابی در اینستاگرام کشش و پتانسیل زیادی را در کار خود ایجاد کنند.

۱۸- کمپین هشتگ ها را با بازاریابی در اینستاگرام همین الان شروع کنید

هشتگ‌ها برای بیشتر کردن مخاطبانتان و بازاریابی در اینستاگرام، برند شما را قابل جستجو کردن می‌سازند. همان طور که شما محصولات و خدمات‌تان را با بازاریابی در اینستاگرام می‌فروشید ، هشتگ ها باعث می‌شوند که مردم درباره برندتان سخن بگویند.

بر طبق گفته های Simply Measured ، ۷۰% از پر طرفدارترین هشتگ های اینستاگرام برند هستند. بیشترین برند ها از دو هشتگ در هر پست استفاده می‌کنند و بعضی به سادگی اسم برند هستند.

برای مثال همبرگر زنجیره ایی Shake Shack در پست های بی شماری در تلگرام از این هشتگ( #shakeshack) استفاده کرده است. با استفاده از این هشتگ ها شرکت برند خود را ارتقا داده و مشارکت مخاطبان زیادی را به دست می‌آورد.

اگر Shake Shack فقط ۳۰۳۰۰۰ فالور داشته باشد ، هشتگ #shakeshack تقریبا ۵۰۰۰۰۰پست را در بر می گیرد. به همین دلیل است که اغاز کمپین هشتگ هوشمندانه است. اگر چه شما به سادگی در تلاش برای آشنا ساختن مردم بیشتری با برندسازی یا کمپین برندینگ کنونی خود هستید ، هشتگ ها می‌توانند به شما کمک کنند .

هشتگ ها روشی بسیار عالی برای درگیر کردن مردم با تجارت شما است. این یکی از بهترین راه‌ها برای برندسازی در اینستاگرام است. آیا نیازمند پیگیری کار این هشتگ ها هستید؟ سعی کنید از ابزارهای تحلیل گر Sprout Social’s اینستاگرام و گزاراش های آن برای فهمیدن نحوه عملکرد هشتگ ها در بیشترین پلت فرم ها استفاده کنید.

۱۹-  سبک خاص خودتان را برای بازاریابی در اینستاگرام طراحی کنید.

با ادامه روند برندینگ در اینستاگرام و همچنین بازاریابی در اینستاگرام متوجه یک موضوع اصلی خواهید شد که این فضا بیشتر به خلاقیت شما نیاز دارد. به همین دلیل است که ایجاد سبکی خاص در پلت فرم برای شناخت مردم از شما بهتر می‌تواند کمک کند. اگر به هر حساب اصلی برند اینستاگرام نگاهی بیفکنید ، متوجه می شوید، یک مفهوم یا شخصیت واضح در طرف دیگر آن وجود دارد که می‌توانید آن را درک کنید.

برای مثال فروشگاه پوشاک و محصولات خانگی Anthropologie سبک خاص خود را در اینستاگرام دارد. همگی تصاویر آن به طور قوی بر روشنایی طبیعی تکیه دارند. حتی تصویر تیره سالن مهمانی از نور طبیعی برای جلب نظر ها استفاده کرده است. این مساله تصادفی نیست و بیشترین تعامل رو نسبت به دیگر عکس‌های بالا به خود اختصاص داده است.

Harley-Davidson یکی دیگر از برند‌های بزرگ در اینستاگرام است. نماد شرکت موتورسیکلت از چندین چوب، آهن و دیگر رنگ‌های روشن زمینی استفاده کرده است. این مساله توجه‌ها را به بخش موتو ر و انتقالات و ویژگی‌های مکانیکی دوچرخه‌هایشان جلب می‌کند.

نهایتا ، Taco Bell به دلیل حضور قوی در جامعه نامی برای خودش با بازاریابی در اینستاگرام ساخته است.معمولا رنگ‌های روشن و باطراوت Taco Bell برای خریداران جوان‌تر از خود یک برند ساخته است. اینستاگرام فقط یک شبکه است، جایی که می‌توانید درخشش این برند را ببینید.

پیش از آنکه استراتژی برندینگ در اینستاگرام خود را بسازید ، نگاهی به بعضی از رقبای خود بیندازید و ببینید آنها چگونه در تجارت خود به موفقیت رسیده اند. سعی کنید سبک خاص خود را پیدا کنید و با برند و مخاطبان خود سخن بگویید. اما به یاد داشته باشید که اصالت در واقع نکته‌ی کلیدی است ، بنابراین از حساب‌های دیگر فقط برای فکر های بکر و ناگهانی که به ذهنتان می آید استفاده کنید.

۲۰- ارائه کوپن تخفیف فقط در اینستاگرام برای بازاریابی در اینستاگرام

برای انجام اولین خرید مخاطب واقعی حتمن از تکنیک تخفیف به صورت اعتباری استفاده کنید. بهترین راهکار برای هدایت افراد از اینستاگرام به سایت و ایجاد فروش است که می‌توانید تست کنید.

فرض کنیم می‌خواهید برای اعضای اینستاگرام خود یک فروش ویژه بگذارید و ۲۰ درصد تخفیف بدهید. اعلام این موضوع که محصولات ۲۰ درصد تخفیف دارند جذابیت چندانی ایجاد نمی‌کند. بهترین کار آن است که یک کوپن تخفیف ۲۰ درصدی به صورت کاملا انحصاری در اختیار دنبال‌کنندگان شما در اینستاگرام قرار دهید. در سایت و جاهای دیگر هیچ صحبتی از این تخفیف نکنید.

حتمن سعی کنید به صورت نامنظم و زمان‌های متفاوت و با فاصله بیشتر از ۱۵ و ۳۰ روز این کار را انجام دهید طوری که قابل حدس زدن نباشند. همچنین برای دو ساعت و در زمان پر بازدید این پست را منتشر کنید که تاثیر فوق‌العاده‌ای در افزایش بازدهی بازاریابی در اینستاگرام را برای محصول و خدمت شما خواهد داشت.

۲۱- آموزش، سپس فروش برای بازاریابی در اینستاگرام

بازاریابی در اینستاگرام را با آموزش کاربرد‌های محصول خود بپردازید. شاید شما دوست عزیز بلافاصله بگویید کاراصلی من فروش است نه آموزش. هر کسب و کاری را بخواهید در جهت بازاریابی و برندینگ به صورت آنلاین معرفی نمایید، نیازمند تولید اطلاعات هستید. چرا که افراد محصول شما  را نمی توانند لمس کنند شما با دادن اطلاعات و آموزش فالوورها کمک می‌کنید که در ذهن‌شان با استفاده از دیدن و شنیدن محتوا تصور کنند.

مثلا فروشگاه لوازم اتومبیل می‌تواند با ارایه توضیحات محصول به صورت ویدیویی یا رفع یک مشکل کوچک به فالوورها آموزش دهید. البته منظور از آموزش ارائه نکات و ترفندهایی درباره همین لوازم اتومبیل است که می‌خواهید از طریق بازاریابی اینترنتی و بازاریابی در اینستاگرام مخاطب را وادار به واکنش مناسب نمایید.

همچنین می‌توانید نکاتی را بگویید تا مخاطب با خواندن آن بتواند خرید بهتری از شما و رقبا انجام دهد. در آموزش‌ها توضیح دهید چگونه می‌توان تشخیص داد محصول کیفیت مناسبی دارد یا خیر.

درواقع اغلب خریداران به کمک و آموزش نیاز دارند،  ترجیح می‌دهند محصول را از کسی بخرند که آموزش بهتری می‌دهد. یکی از دلایل موفقیت دیجی‌کالا همین است. اغلب افراد برای کسب اطلاعات درباره محصول و مقایسه محصولات به سایت مراجعه می‌کنند، سپس به خریدار تبدیل می‌شوند.

بخش پایانی

با دنبال کردن این راهکارها می تونید شانس خود را بری موفق شدن افزایش دهید. حالا که روش‌هایی که حرفه‌ای‌ها اینستاگرام برای رونق تجارت خودشان و افزایش فالوور انجام می‌دهند، را نوبت شما است آنچه را یاد گرفتید در صفحه تجاری خود به کار گیرید. مسلماً هر مدیر کسب‌وکاری که با جدیت و به‌صورت منظم و داشتن تعهد نسبت به اهدافی که تعیین می‌نماید فعالیت تجاری خود را در اینستاگرام دنبال نماید، نتایج غیرقابل‌تصوری را به دست خواهد آورد.

خیلی مشتاق هستیم، که تجربیات شما دوست عزیز را در این زمینه مطالعه کنیم و با سایر دوستان به اشتراک بگذاریم. حتماً نظرات ارزشمندتان را برای بهبود کیفیت مطالب ارائه‌شده در مدیر آینده خواهد توانست کمک بی‌شماری نماید، که امیدواریم این محبت را از گروه ما دریغ ننمایید. بی‌صبرانه منتظر مطالعه تجربیات شگفت‌انگیز شما در مورد بازاریابی، برندینگ و فروش با اینستاگرام هستیم.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

۸ نکته کاربردی برای نوشتن کپشن های اینستاگرام

۱) قرار است برای چه کسی بنویسید؟ قبل از هر چیز برای نوشتن کپشن‌های خوب، باید شناخت خوبی نسبت به مخاطب خود داشته باشید.زیرا معمولا محتوای هر رسانه متناسب با نوع مخاطب آن انتخاب می‌شود تا بتواند با درگیر کردن احساسات مشتری او را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین کپشن اینستاگرام باید به گونه‌ای انتخاب […]

مدیریت فالوور در اینستاگرام

یکی از اصلی‌ترین موارد پیش رو پس از ثبت نام در اینستاگرام مربوط به مدیریت فالوورهای اکانت می‌شود. در این مقاله قصد داریم که اطلاعات جامعی در رابطه با مدیریت فالوورهای اینستاگرام خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. بنابراین با موبایل کمک و آموزش مدیریت فالوورهای اینستاگرام همراه باشید.   اگر به خاطر داشته باشید، چندی […]

راز موفقیت استارت آپ هایی که ماندگار می شوند!

 درصد زیادی از استارت آپ ها شکست می خورند و تنها درصد کمی از آنها ماندگار خواهند شد. راز موفقیت آنها چیست؟ در این مطلب خواهیم خواند.  درصد زیادی از استارت آپ ها شکست می خورند. به گزارش نوپانا، این یک حقیقت سخت و تلخ است؛ اما به سود شما است که کمی درباره آن […]

رتبه ایران در اکوسیستم کارآفرینی نوپا و استارت آپ

ایران در جایگاه جهانی اکوسیستم کارآفرینی نوپا در سطح متوسط جدول رده بندی قرار گرفته و رتبه ۲۳ را در ایجاد استارتاپ از آن خود کرده است.  وضعیت کارآفرینی و کسب و کارهای نوپا در ایران، مطابق با گزارش دیده بان جهانی کارآفرینی (GEM)، در مقایسه با سایر کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶ مورد بررسی […]

نقش اکوسیستم کارآفرینی در موفقیت استارت‌‌آپ‌ها

در این بخش به معرفی مفهوم استارت‌آپ، اکوسیستم استارت‌آپ و عوامل مؤثر در این اکوسیستم می‌پردازیم. همچنین، مرور مختصری بر اهمیت مدیریت اکوسیستم استارت‌آپ خواهیم داشت. استارت آپ چیست؟ استارت ­آپ در کشورها، سازمان­ها و نهادهایی که در این رابطه فعالیت و قانون­ گذاری می­ کنند، متفاوت تعریف شده است و هر جایگاه تصمیم­ گیری، تعریف […]

وضعیت استارت آپ‌ها در ایران و جهان به چه سمتی حرکت می‌کنند؟

قبل از پرداختن و مقایسه آمارهای استارت آپ های ایران و جهان، ابتدا به بررسی آخرین گزارش منتشر شده توسط دیده ­بان کارآفرینی در ایران می ­پردازیم. در هفتمین و آخرین گزارش دانشگاه تهران، به عنوان دیده ­بان کارآفرینی کشور، که در سال ۱۳۹۳ منتشر شده، جایگاه ایران طی سال­ های متمادی از لحاظ شاخص ­های مختلف […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X