اینستاگرام شروعی برای بازاریابی و برندینگ

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش اینستاگرام ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ بدون دیدگاه 360 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹

اینستاگرام اپلیکیشنی ساده اما حرفه‎ای برای بازاریابی اینستاگرام یک ابزاری مناسب و قدرتمند برای پیاده سازی یک برند به صورت تصویری می باشد.شبکه اجتماعی اینستاگرام قدرت تعامل را درکسب و کارها افزایش می دهد و با نمایش خلاقانه تصاویر محصولات و پیاده سازی هشتگ ها می تواند باعث افزایش فروش شود.اینستاگرام با بیش از ۳۰۰ میلیون […]

اینستاگرام اپلیکیشنی ساده اما حرفه‎ای برای بازاریابی

اینستاگرام یک ابزاری مناسب و قدرتمند برای پیاده سازی یک برند به صورت تصویری می باشد.شبکه اجتماعی اینستاگرام قدرت تعامل را درکسب و کارها افزایش می دهد و با نمایش خلاقانه تصاویر محصولات و پیاده سازی هشتگ ها می تواند باعث افزایش فروش شود.اینستاگرام با بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال از یکی از پرطرفدار ترین شبکه های اجتماعی می باشد که فعالیت آن بر مبنای اشتراک گذاری تصاویر است و پینترست با ۲۵۰ میلیون کاربر در رتبه بعدی قرار گرفته است.اگر شما دوستان بازاریابی اینستاگرام را تجربه نکردید با من همراه باشید و با نکات ان آشنا شوید:

 داشتن پروفایلی خیره کننده در اینستاگرام

پروفایل های اینستاگرام محدود به ۱۵۰ کاراکتری باشند وتوسط موتورهای جستجو نمایش داده نمی شود،تمامی پست ها و مطالب شما در اینستاگرام را،تصاویر تشکیل می دهند،پس شما می بایست از تصاویری با وضوح و کیفیت بالا برای جذب مخاطبان و ایجاد تعامل با آنها استفاده کنید و لازم است تصاویر شما دارای پیامی منسجم و روشن باشند که در این صورت برای مخاطبان هدفدار دارای اهمیت می باشد.از زمینه ی مناسبی برای نمایش برند خود استفاده کنید،از محصولات و خدمات خود طوری در تصاویر استفاده کنید که مخاطبان را علاقه مند کند.

مخاطبان مناسب کسب و کار خود را در اینستاگرام بیابید

هشتگ ها از نیروها حیاتی در اینستاگرام می باشند،پس لازم است شما از قبل شناسایی کنید که مشتریان شما از چه هشتگ هایی بیشتر استفاده می کنند و همچنین فراگیری این موضوع که مخاطبان شما چگونه درباره محصولات و یا صنعت شما صحبت می کنند ،بسیار مهم می باشد و همچنین دانستن اینکه رقیبان شما چگونه در این پلاتفرم ،گام های موفقیت را طی می کنند یکی از نکات کلیدی است.
شما می توانید هشتگ های مربوطه را پیدا کنید و کاربرانی را که در گیر محصولات و یا خدمات شما می باشند را دنبال کنید. همچنین کسی که دنبال کنندگان فراوانی دارند و به طور منظم به تعامل در اینستاگرام می پردازند هم گزینه های مناسبی به نظر می آیند.شما می توانید از روش های دیگری مانند Find Friends، Suggested Users و Instagram Direct برای خودتان Follower پیدا کنید.

در اینستاگرام فعالیت کنید و گروه خود را ارزشمند کنید

مطالعات Forrester، اینستاگرام را به عنوان “سلطان تعاملات اجتماعی” بیان کرده است و آن را مکانی می داند که همه افراد را به سوی خود جذب می کند،بر طبق این مطالعات نام های تجاری برتر در اینستاگرام میزان مشارکت ۴٫۲۱ درصدی برای هر دنبال کننده به همراه خواهد داشت ،یعنی دنبال کنندگان اینستاگرام ۵۸ برابر فیس بوک و ۱۲۰ برابر توئیتر به فعالیت و تعامل مشغول هستند.
شروع مکالمه با مشتریان از جلوه های با ارزش بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد و همچنین قابلیت Instagram Direct با این هدف مورد استفاده قرار می گیرد. اینستاگرام مخاطبان شما را به ارسال سوالات و پرسش هایی در ارتباط با محصولات تشویق می کند و در نهایت با دریافت پاسخ بصری از جانب شما دنبال می شود.
شما در انتها می توانید از کاربرانی که از شما خرید کرده اند،از تصاویر “از خرید شما متشکریم ” استفاده کنید و می توانید کوپن های تخفیف ،نظرسنجی و موارد دیگر برای دنبال کنندگان ویژه خود استفاده کنید. همچنین شما می بایست به حریم خصوصی کاربرانتان احترام بگذارید و طوری از این تاکتیک استفاده کنید که شما را به عنوان اسپمر نشناسند.

 اینستاگرامی شروعی برای بازاریابی و برندسازی

استفاده از ویدئو در اینستاگرام

ویدئوهای اینستاگرامی می توانند گزینه های محبوبی برای معرفی نام تجاری شما باشند،چرا که شما می توانید با استفاده از آنها به طور خلاقانه داستانی را به تصویر بکشید و توجه مخاطبان را جلب نمایید،همچنین ویدئو ها می توانند بیش از پست های نوشته شده، لینک های ورودی تولید کنند.

در صفحات مختلف با لایک ها و کامنت هایی با تعداد متعادل،مشارکت داشته باشید.با استفاده از علامت @ می توانید کامنت خود را به صاحب پست و سایر نظردهندگان اعلام کنید و افراد دیگر را به مشارکت در صفحه خود دعوت کنید،یعنی به طوری که در پست خود سوالاتی را بپرسید که افراد به گذاشتن کامنت تشویق شوند و یا به همه ی کامنت ها پاسخ دهید و در ابتدا نام نظر دهنده را با @ قید کنید و یا از هشتگ ها برای نام افراد استفاده کنید و آنها را درتصاویر خود بگنجانید.

محتوا در اینستاگرام بسازید!!!!

برای اینکه شما بتوانید تعامل موفقیت آمیزی در اینستاگرام داشته باشید،می بایست فعالیت انجام دهید.شما برای قرار دادن تصاویر در اینستاگرام لازم دارید که قبل از آپلود در صورت نیاز آنها را ویرایش کنید،همچنین می توانید از فیلترهای تصاویر موجود در اینستاگرام استفاده کنید ،از دو فیلتری که در اینستاگرام بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، یکی حالت بدون فیلتر یا همان Normal و دیگری Mayfair می باشد.


بیشترین تعامل زمانی رخ می دهد که تصاویر محصولات ۲/۳ از تصاویری که آپلود می کنید را شامل شود،به تعداد دفعات و به روز رسانی هم توجه داشته باشید که بسیار مهم می باشد .هدف شما باید ۲ تا ۳ تصویر جدید در هفته باشد و زمانی که دنبال کنندگان شما افزایش یافت ،می توانید حضور پررنگ تری داشته باشید.

شما می توانید برای ارتقا تصاویر خود از راه های زیر استفاده کنید:
تصاویر مشتریان خود را به اشتراک بگذارید.
خرید محصولات خود را آسان کنید،شما می توانید با قرار دادن لینکی در صفحه محصول در سایت خود این کار را انجام دهید.
با توجه به خرید روز افزون اینترنتی ،شما باید توجه داشته باشید که از پیشنهادات ویژه وتخفیفات استفاده کنید،که این ها در کنار تصاویر محصولات ،مشتریان را به خرید تشویق و ترغیب می کند.

تشویق کردن دنبال کنندگان

مشارکت و تعامل در صفحه ی خود را به وفاداری به نام تجاری تبدیل کنید، شما می توانید این کار را با تشویق دنبال کنندگان فعال خود انجام دهید.،می توانید برای تشویق به مشارکت ،از پشنهادات ویژه و مسابقاتی استفاده کنید. برای جذابیت هم می توانید پیش نمایشی از محصولات و خدمات جدید و رویدادهای آینده نشان دهید

زمان مناسب برای قرار دادن پست در اینستاگرام

شما با دقت به روزهایی که بیشترین مشارکت را دریافت می کنید،می توانید در هفته بعد هم برای ارسال پست از همان روزها شروع کنید.برای مثال در برخی از کشورها روزهای یکشنبه، دوشنبه و پنجشنبه بیشترین بازدید را به خود اختصاص می دهد.پس زمان هایی وجود دارد که به طور میانگین بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام می باشد و سرویس های زمان بند اینستاگرام Latergramme مطالعاتی را انجام داد و بر طبق ان ۶۱٫۰۰۰ پست را بررسی کرد و زمان هایی که بیشترین مشارکت را داشته، مشخص نمود و تعدا لایک ها و کامنت ها را بر تعداد دنبال کنندگان تقسیم کرد و نتیجه نهایی را بدست آورد که از ساعت ۲ بامداد تا ۵ ظهر بهترین زمان برای ارسال پست می باشد.

شما می توانید برای موفقیت در اینستاگرام به ترکیبی از موراد زیر توجه کنید:

استفاده از هشتگ های مخصوص نام تجاری
استفاده از هشتگ های مخصوص برای صنعت و صنف خاص
استفاده از هشتگ های جدید
شما می توانید با استفاده از Populagram هشتگ ها ، فیلترهای عکاسی و افراد محبوب را شناسایی کنید
شما می توانید با استفاده از Websta بهترین هشتگ ها را برای پست های خود شناسایی کنید

استفاده از اینستاگرام به عنوان اهرمی برای شبکه های اجتماعی

از بهترین امکانات اینستاگرام امکان لینک شدن به فیس بوک می باشد که از این طریق می توانید محتواهای تولید شده را درتمام شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید،برای مثال اگر شما در اینستاگرام بر روی تصاویر محصولات تمرکز می کنید،می توانید برای قرار گرفتن در معرض دید،پست ها را در وب سایت خود تعبیه کنید و برای محبوبیت در شبکه های اجتماعی نیاز به برنامه ریزی از قبل دارید.

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

۸ نکته کاربردی برای نوشتن کپشن های اینستاگرام

۱) قرار است برای چه کسی بنویسید؟ قبل از هر چیز برای نوشتن کپشن‌های خوب، باید شناخت خوبی نسبت به مخاطب خود داشته باشید.زیرا معمولا محتوای هر رسانه متناسب با نوع مخاطب آن انتخاب می‌شود تا بتواند با درگیر کردن احساسات مشتری او را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین کپشن اینستاگرام باید به گونه‌ای انتخاب […]

مدیریت فالوور در اینستاگرام

یکی از اصلی‌ترین موارد پیش رو پس از ثبت نام در اینستاگرام مربوط به مدیریت فالوورهای اکانت می‌شود. در این مقاله قصد داریم که اطلاعات جامعی در رابطه با مدیریت فالوورهای اینستاگرام خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. بنابراین با موبایل کمک و آموزش مدیریت فالوورهای اینستاگرام همراه باشید.   اگر به خاطر داشته باشید، چندی […]

اینفلونسر مارکتینگ چگونه در سال ۲۰۱۸ گرایش بازاریابی را تغییر می‌دهد؟

یافتن ترند بازاریابی مناسب، عبارت است از کشف بهترین راه ها برای جذب مشتری که در سال ۲۰۱۸ اینفلونسر مارکتینگ یکی از متدهای روز به حساب می آید.هر چه بیشتر به سوی دنیای دیجیتال حرکت می کنیم ، باید از فرصت های جدید و بازار های پیشرو ، بهره مند شده و کمپین بازاریابی خود […]

پروموت در اینستاگرام Promote به چه صورت انجام می‌شود؟

اینستاگرام قابلیتی اختصاصی را در اختیار کاربرانش قرار داده است که شاید کمتر در مورد آن شنیده باشید. این قابلیت مربوط به ارسال پست شبیه به یک آگهی یا اصطلاحا پروموشن (Promotion) می‌شود. در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه پروموت در اینستاگرام یا ارسال پروموشن در آن (Promote on Instagram) بپردازیم. با موبایل […]

اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار (Influencer marketing) چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار (Influencer marketing) یکی از روش‌های بازاریابی است که از خیلی سال‌ پیش با انتخاب افراد مشهور  و مطرح در یک حوزه‌ی فعالیتی نظیر بازیگران، فوتبالیست‌ها، خوانندگان، هنرمندان، سلبریتی‌‏ها، لیدرها، چهره‌های محبوب کشوری و ورزشکاران و…  برای انتقال پیام یک برند تجاری در بازار به مصرف کننده نهایی و همچنین افزایش فروش و توسعه […]

بازاریابی در اینستاگرام چگونه برندینگ کسب و کار شما را متحول می‌کند؟

بازاریابی در اینستاگرام و برندینگ به دلیل نوع مدل کسب‌وکاری که اینستاگرام دارد یعنی توانایی به اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو و لایک روزانه چندین میلیارد توانسته است ماهانه بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال را جذب نماید، اهمیت خاصی برای کسب و کارها دارد. اما برای این‌که بتوانیم کسب‌وکارمان را در این شبکه اجتماعی به […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X