کمپین جدید فیلیپس با عنوان نشون کن! در اینستاگرام

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش اینستاگرام ۱۳۹۵/۱۰/۲۷ بدون دیدگاه 250 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹

داشتن یک ریش تراش خوب برای اصلاح یکی از دغدغه های همیشگی مخاطبان مرد است و شرکت های پیشرو و اصیل در این حوزه همانند فیلیپس در طراحی محصولات جدید خود بیش از هر چیز به کیفیت و ویژگی های به روز و منحصر به فرد می اندیشند. محصولات سری ۷۰۰۰ فیلیپس برای اصلاحی بدون […]

داشتن یک ریش تراش خوب برای اصلاح یکی از دغدغه های همیشگی مخاطبان مرد است و شرکت های پیشرو و اصیل در این حوزه همانند فیلیپس در طراحی محصولات جدید خود بیش از هر چیز به کیفیت و ویژگی های به روز و منحصر به فرد می اندیشند. محصولات سری ۷۰۰۰ فیلیپس برای اصلاحی بدون حساسیت در دو حالت و  تر طراحی شده اند.

همزمان با معرفی این محصولات، فیلیپس برای معرفی هر چه بهتر محصول خود اقدام به برگزاری یک مسابقه هفتگی اینستاگرامی به نام «نشون کن» کرده است و از مخاطبان خواسته تا زیر عکس های لایف استایل و بامزه ای که شباهت هایی با برخی از دوستان تان دارد، آنها را منشن کنند تا بدین طریق در قرعه کشی برای برنده شدن ریش تراش S7370 (هفته ای دوعدد) شرکت داده شوند.

به عقیده کارشناسان طراحی تصاویر و استفاده از نمادهای این محصول در فضای مجازی جذاب بوده و اگر با شیوه بهتری به اشتراک گذاشته می شد و یک سناریوی یکپارچه داشت بسیار موثرتر و جذاب تر دیده می شد. برای ارزیابی این محصول و برنامه های ترویجی حول آن با عادل دهدشتی، کارشناس ارشد بازاریابی و برندینگ به گفت وگو پرداختیم که ماحصل آن را در ادامه خواهید خواند.

توانایی استفاده از محصول در حالت خشک  وتر

شــایان ذکر اســت ریش تراش های سری۷۰۰۰ فیلیپس با تمرکز روی یک اصلاح بدون حساسیت و بسیار نرم، ساخته شده اند. سَری این دستگاه دارای حلقه های آرامش بخش پوست با پوشش دانه های میکروسکوپی است که سبب می شود ریش تراش به راحتی و بدون زحمت روی پوست بلغزد، بدون آنکه اصطکاکی ایجاد شود. این سری موفق که رتبه اول فیلیپس برای پوست های حساس است، با ویژگی های منحصر به فرد خود اصلاحی بی نظیر را برای خریدارانش فراهم می سازد. اما یکی از مهم ترین ویژگی های این سِری از ریش تراش های فیلیپس، توانایی استفاده از آن در حالت خشک  و  تر است.

در واقع با این سیستم دیگر شما محدودیت استفاده از ریش تراش خارج از حمام را ندارید و می توانید بسته به شرایط خود، در حالت خشک یا همراه با فوم یا خمیر ریش و حتی زیر دوش نیز به راحتی صورت تان را اصلاح کنید. ضمن آنکه این محصول قادر است با یک بار شارژ شدن، تا ۵۰ دقیقه بدون نیاز به برق کار کند. همه این موارد از جمله مزیت های رقابتی این محصول به شمار می رود که سعی در ایجاد تمایز با دیگر محصولات رقبا دارد.

کیفیت و تنوع محصولات برندی مورد اعتماد

عادل دهدشتی، کارشناس ارشد بازاریابی و برندینگ در مورد ارزیابی خود از این محصول جدید و جایگاهش در بازار به «فرصت امروز» می گوید: محصول جدید فیلیپس از آن جهت احتمالا از سوی بازار مورد استقبال قرار می گیرد که معمولا این برند در کیفیت و تنوع محصولاتی از جمله ریش تراش در دسته بندی برندهای موفق و مورد اعتماد قرار می گیرد. اما محصول جدید نیز از جهت طراحی، کیفیت و مزیت رقابتی در شرایط خوبی قرار دارد.

کیفیت اصلاح و راحتی انجام آن و حفظ نرمی پوست همواره از نکاتی بوده که مورد نظر خریداران و مصرف کنندگان بوده و متعاقبا در طراحی برندهای مختلف سعی شده مورد توجه قرار گیرد. البته اندازه گیری حجم و سهم بازاریابی چنین محصولی با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از محصولات مشابه از مجاری غیر رسمی یا قاچاق وارد بازار می شود، کمی دشوار به نظر می رسد. البته تمایز در طراحی و مزایای فنی که در معرفی این محصول ذکر شده شرایط را برای ایجاد تمایز و تمایل مصرف کننده به آن فراهم خواهد آورد.

در حال حاضر این گروه محصولی در سه مدل ۷۳۷۰، ۷۵۳۰ و ۷۷۱۰ به بازار عرضه شده است که از حدود ۵۲۰ تا ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و در زمره محصولات و ریش تراش های گران قیمت قرار می گیرد که نوسان قیمت در دو ماه گذشته و بعضا عدم موجودی دو مدل ارزان تر از جمله نقاط ضعف توزیع این محصول محسوب می شود.

کیفیت اصلاح و عدم آسیب رسانی به پوست

او در جواب این پرسش که این محصول برای پاسخگویی به چه نیازی طراحی شده است و مزیت رقابتی آن چیست، می گوید: آنچه این محصول را نسبت به اکثر محصولات مشابه متمایز می سازد، کیفیت اصلاح و عدم آسیب رسانی به پوست های حساس است، به گونه ای که به نوعی حتی برای مصرف کنندگانی جذاب به نظرمی رسد که قبلا تمایل به استفاده از تیغ داشته اند و حتی افرادی که اصلاح برای آنها به دلیل حساسیت پوست و آسیب هایی که به پوست می رسیده کاری سخت بوده است.

امکان استفاده طولانی مدت از شارژ، امکان استفاده از خمیر فوم برای یک اصلاح راحت تر، انجام اصلاح از چند جهت به صورت همزمان و… از جذابیت هایی است که مصرف کننده را نسبت به خرید این محصول وسوسه می کند. ایجاد رینگ تسهیل کننده برای حرکت راحت ریش تراش روی پوست از مزایای این گروه محصولی حتی در مقایسه با سری ۹۰۰۰ فیلیپس محسوب می شود که به لحاظ قیمت در جایگاه بالاتری نیز هست.

اقدامات ترویجی همانند مسابقات

این کارشناس در مورد کانال های ترویج این محصول می افزاید: براساس استراتژی ترویجی متداول شرکت شکوفا الکتریک یا شکوفامنش سابق که پخش کننـــده و پشــتیبانی کننده محصولات فیلیپس در ایران شناخته می شود، معمولا اقدامات ترویجی از جمله مسابقات در شبکه های اجتماعی، بسته های تخفیف برای شبکه فروش از جمله فروشگاه ها، سمپلینگ در فضای عمومی و…  را برای محصولات خود داشته است که البته در خصوص این محصول از نظر بسته های تخفیفی شبکه فروش در یک مقطع محدود به اجرا درآمده است.

در زمینه مسابقات در شبکه های مجازی نیز استراتژی ترویج ویروسی از طریق اینستاگرام با ترغیب مخاطب برای فالو کردن صفحه و منشن کردن دوستان طراحی شده است که معتقدم به دلیل سناریوی ضعیف، جوایز محدود و عدم تبلیغات مناسب بازخورد قابل توجهی نداشته و این نکته کاملا در تعداد اعضای صفحه اینستاگرام مشهود است.

البته طراحی تصاویر و استفاده از نمادهای این محصول در فضای مجازی جذاب بوده و اگر با شیوه بهتری به اشتراک گذاشته می شد و یک سناریوی یکپارچه داشت بسیار موثرتر و جذاب تر دیده می شد. هرچند باید توجه داشت که این محصول به دلیل قرار گرفتن در طبقه محصولات نسبتاگران از نظر نقاط تماس با سایر محصولات قبلی متفاوت است.

وجود طیفی از قیمت

او در خصوص ارزیابی خود از استراتژی قیمت گذاری چنین ادامه می دهد: البته بحث استراتژی قیمت گذاری به متغیرهای مختلفی وابسته است، ولی همان گونه که پیشتر اشاره کردم نوسان قیمت این محصول در عرصه ای که احتمالا ناشی از نوسانات قیمت ارز هست و همچنین عدم یکسان سازی قیمت فروش نهایی، از جمله عوامل تهدیدکننده در استراتژی قیمت گذاری محصول محسوب می شود. البته وجود طیفی از قیمت که براساس تجهیزات جانبی محصول است از مزایای قیمت گذاری این محصول است.

درخواست بالاتر از میزان عرضه

دهدشتی در مورد استقبال مخاطبان می گوید: به نظر می رسد نسبت درخواست بازار بالاتر از میزان عرضه این محصول به ویژه در دو مدل ۷۳۷۰ و ۷۵۳۰ بوده که از قیمتی حدودی ۵۲۰ تا ۶۵۰ هزار تومان برخوردار است و با توجه به امکانات و مزیت های رقابتی خوبی نسبت به سایر رقبا ایجادشده است.

 البته قابل ذکر است که همچنان فروش محصولات فیلیپس در طیف ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان با توجه به قیمت مناسب، کیفیت و بسته های تخفیفی برای شبکه فروش از جایگاه بهتر و وسیع تری برخوردار است.

منبع : فرصت امروز

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

۸ نکته کاربردی برای نوشتن کپشن های اینستاگرام

۱) قرار است برای چه کسی بنویسید؟ قبل از هر چیز برای نوشتن کپشن‌های خوب، باید شناخت خوبی نسبت به مخاطب خود داشته باشید.زیرا معمولا محتوای هر رسانه متناسب با نوع مخاطب آن انتخاب می‌شود تا بتواند با درگیر کردن احساسات مشتری او را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین کپشن اینستاگرام باید به گونه‌ای انتخاب […]

مدیریت فالوور در اینستاگرام

یکی از اصلی‌ترین موارد پیش رو پس از ثبت نام در اینستاگرام مربوط به مدیریت فالوورهای اکانت می‌شود. در این مقاله قصد داریم که اطلاعات جامعی در رابطه با مدیریت فالوورهای اینستاگرام خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. بنابراین با موبایل کمک و آموزش مدیریت فالوورهای اینستاگرام همراه باشید.   اگر به خاطر داشته باشید، چندی […]

اینفلونسر مارکتینگ چگونه در سال ۲۰۱۸ گرایش بازاریابی را تغییر می‌دهد؟

یافتن ترند بازاریابی مناسب، عبارت است از کشف بهترین راه ها برای جذب مشتری که در سال ۲۰۱۸ اینفلونسر مارکتینگ یکی از متدهای روز به حساب می آید.هر چه بیشتر به سوی دنیای دیجیتال حرکت می کنیم ، باید از فرصت های جدید و بازار های پیشرو ، بهره مند شده و کمپین بازاریابی خود […]

پروموت در اینستاگرام Promote به چه صورت انجام می‌شود؟

اینستاگرام قابلیتی اختصاصی را در اختیار کاربرانش قرار داده است که شاید کمتر در مورد آن شنیده باشید. این قابلیت مربوط به ارسال پست شبیه به یک آگهی یا اصطلاحا پروموشن (Promotion) می‌شود. در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه پروموت در اینستاگرام یا ارسال پروموشن در آن (Promote on Instagram) بپردازیم. با موبایل […]

اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار (Influencer marketing) چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار (Influencer marketing) یکی از روش‌های بازاریابی است که از خیلی سال‌ پیش با انتخاب افراد مشهور  و مطرح در یک حوزه‌ی فعالیتی نظیر بازیگران، فوتبالیست‌ها، خوانندگان، هنرمندان، سلبریتی‌‏ها، لیدرها، چهره‌های محبوب کشوری و ورزشکاران و…  برای انتقال پیام یک برند تجاری در بازار به مصرف کننده نهایی و همچنین افزایش فروش و توسعه […]

بازاریابی در اینستاگرام چگونه برندینگ کسب و کار شما را متحول می‌کند؟

بازاریابی در اینستاگرام و برندینگ به دلیل نوع مدل کسب‌وکاری که اینستاگرام دارد یعنی توانایی به اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو و لایک روزانه چندین میلیارد توانسته است ماهانه بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال را جذب نماید، اهمیت خاصی برای کسب و کارها دارد. اما برای این‌که بتوانیم کسب‌وکارمان را در این شبکه اجتماعی به […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X