جلب اعتماد کارکنان با به کارگیری هوش هیجانی

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران مدیریت فردی ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ بدون دیدگاه 153 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹

هوش هیجانی مثل نحوه ی ارتباط و اعتمادسازی در شرکت ها هم نتایج بسیاری به همراه می آورد. اعتماد، توسط مردم ساخته می شود و مردم هستند که شرکت ها را می سازند. پس برای ساختنِ یک شرکت موفق و عالی، مردمی را پدید آورید که اعتمادسازی کنند. اعتماد، چیزی ست که تفاوت عظیمی را […]

هوش هیجانی مثل نحوه ی ارتباط و اعتمادسازی در شرکت ها هم نتایج بسیاری به همراه می آورد.

اعتماد، توسط مردم ساخته می شود و مردم هستند که شرکت ها را می سازند. پس برای ساختنِ یک شرکت موفق و عالی، مردمی را پدید آورید که اعتمادسازی کنند.

اعتماد، چیزی ست که تفاوت عظیمی را در دنیای کسب وکار ایجاد می کند. وقتی مردم به شما اعتماد کنند، از شما خرید می کنند. اگر مردم به شما اعتماد داشته باشند، شما را حمایت خواهند کرد و وقتی شرکت شما اعتماد مردم را جلب کند مردم سخت تر برای شما کار می کنند. بیش تر درگیر شده و عملکرد بهتری را تولید خواهند کرد. اعتماد مثل یک هیجان آغاز شده و سپس به یک “احساس” بدل می شود.

هوش هیجانی شرکت ها چگونه می تواند اعتمادسازی کند؟

تفاوت عظیمی هست بین کارکنانی که در یک شرکت با اعتمادِ بالا (مردم اعتماد زیادی به شرکت دارند) کار می کنند با افرادی که در یک شرکت کم اعتمادتر مشغول به کارند. به گفته ی هاروارد بیزینس “مردمی که در شرکت هایی با اعتماد کار می کنند، ۷۴ درصد کم استرس تر بوده، ۱۰۶ درصد انرژی بیش تری در کار داشته و ۵۰ درصد بهره وری بیش تری از خود نشان داده اند. همینطور ۱۳ درصد هم مرخصی های استعلاجی (بدلیل بیماری) کم تر، ۷۶ درصد تعامل بیش تر و ۲۹ درصد رضایت بیش تر از وضعیت زندگی شان را ابراز کرده اند. این افراد ۴۰ درصد هم کم تر عنوان فرسودگی شغلی را می گیرند.” تمامی این درصدها در مقایسه با کارکنان شرکت های کم اعتماد می باشد.

همه ی ما خواستار این اعتماد هستیم و به آن نیاز داریم. هر شرکت و هر رهبر، باید برای رسیدن به این اعتماد بجنگد.در این پست، به گام هایی موثر می پردازیم که که مدیران و رهبران برای رسیدن به یک شرکت معتمد می توانند بکار گیرند. 

۱- شفاف باشید

۹۶ درصد از کارکنانی که برای شرکت هایی با اعتماد بالا کار می کندن می گویند که رهبران شان تصمیماتی را که نامتناقض، قابل پیش بینی و شفاف باشند را اتخاذ می کنند. در حالیکه تنها ۲۹ درصد از شرکت های کم اعتماد این گفته را عنوان کردند. –Interaction Associates

شفاف بودن، ساده ترین اصل است. چیزها را به کارکنان بگویید. اطلاعات، برنامه یا طرحی را از آنها پنهان نکنید. با شفاف بودن آنها هم احساس می کنند که مورداعتماد واقع شده اند. اعتماد، متقابل است. هرچه سازمان ها و شرکت ها اطلاعات را به اشتراک بگذارند، رشد می کنند.

۲- آسیب پذیر/ تاثیرپذیر باشید

Brené Brown:
آسیب پذیر بودن، محل تولد نوآوری، خلاقیت و تغییر است. 

وقتی شما آسیب پذیر باشید، اعتماد ایجاد می شود و همین اعتماد دریچه را به سمت تغییر و خلاقیت می گشاید. راهکار برای آسیب پذیر بودن گفتن داستان های واقعی ست. وانمود کردن به قوی بودن، کارِ ساده ای ست. نشان دادنِ نقاط ضعف کارِ سختی ست خصوصاً برای رهبران موفق. دلیل اینکه آسیب پذیر بودن نتیجه می دهد این است که ارتباطات انسانی را پدید می آورد. رهبرانی که انسانیت دارند بیش تر مرتبط اند.

۳- رشد فردی را حمایت کنید

Jim Rohn:
چالش رهبری، قوی بودن است نه گستاخ بودن! مهربان باشید، اما ضعیف نباشید. برجسته باشید اما قلدری نکنید! متفکر باشید اما نه تنبل! فروتن باشید ترسو نباشید! افتخار کنید اما مغرور نشوید. شوخ طبع باشید اما حماقت نکنید! 

هوش هیجانی یعنی شما احساسات تان خودتان را کنترل کنید تا بدین ترتیب بتوانید احساساتی که در روابط تان هست را هم مدیریت کنید. اگر مردم راضی و خوشحال باشند اعتماد خواهند کرد که مقاصدشان هم خوب است. اعضای تیم خود را تشویق کنید تا در خارج از محیط کار هم رشد کنند. آنها را حمایت کنید تا به کسی تبدیل شوند که دوست دارند آنها را حمایت کند. وقتی مردم احساس حمایت شدن را تجربه کنند رشد خواهند کرد و وقتی رشد کنند، وفادار خواهند شد. وفاداری محصول جانبیِ اعتماد است.

۴- به مردم اجازه دهید نقش خود را تعیین کنند

Edie Goldberg:
کارکنان دوره های مختلفی را در زندگی خود سپری می کنند و کارفرمایانی که بیش تر می توانند آنها را جذب کنند همان کسانی هستند که به کارکنان اجازه می دهند تا در طول دوره ی کاری با توجه به رویدادهای مختلفی که در زندگی شخصی شان روی می دهد صعود کنند.

 

جلب اعتماد کارکنان با به کارگیری هوش هیجانی در شرکت

اگر مردم احساس کنند که در نقش شان گفته ای هست بیش تر دوست دارند به رهبر و سازمان اعتماد کنند. اعتماد یعنی اجازه دهید مردم تصمیم به کارهایی بگیرند که به همان اندازه که به صلاحِ شرکت است به صلاحِ خودشان هم باشد. از اعضای تیم خود بپرسید که دقیقاً چگونه می خواهند به چشم انداز به اشتراک گذاشته شده ی تیمی دست یابند. با اینکه آنها مقصد را تعیین نمی کنند اما می توانند به سپری کردن مسیر کمک کنند.

۵- به “برتر بودن” تشویق کنید

Paul J. Zak:

در نهایت، با تنظیم یک مسیر مشخص، دادنِ آنچه که مردم برای انجام آن نیاز دارند و در آخر، خارج شدن از راه شان، می توانید اعتماد را توسعه دهید. 

مردم بخاطر انتظارات شان زندگی می کنند. انتظارات خود را بالا ببرید. انتظارات خود را بطور واضح و آشکار برای تیم و اعضای آن شرح دهید. سپس اجازه دهید کارشان را خودشان آغاز کنند.

۶- به “برتری” پاداش دهید

Brian Tracy:

هرچه بیش تر اعتبار و ارزش دهید، بیش تر به سمت شما برخواهند گشت. هرچه بیش تر به دیگران کمک کنید، بیش تر می خواهند به شما کمک کنند. 

به کارهای خوبی که دیگران انجام می دهند توجه کنید. به تلاش ها دقت کنید. دستاوردهای تیم تان را اعلام کنید. به مشتریان تان، کارهای خوبی را که هر یک از کارکنان تان انجام می دهند بگویید. از طریق ایمیل به اشتراک بگذارید. در ساعات ظهر وقت ناهار که همدیگر را می بینید بگویید. به دیگران اعتبار بدهید. بگویید که به آنها اعتماد دارید چون کارها را خوب انجام می دهند. برنامه ای را تدارک ببینید تا حداقل یک بار در روز بطور عمومی، درباره ی خوبی و مهارتِ بالای تیم تان بلند سخن بگویید. انجامِ اینکارها اعتماد ایجاد خواهد کرد.

۷- روی روابط تمرکز کنید

Joel Peterson:

من معتقدم که “اعتماد” قدرتمندتر از خودِ “قدرت” است. نوآوری و انعطاف پذیری را حمایت کرده و زندگی را لذت بخش تر و سازنده تر می کند. مردمی که در محیطی با اعتماد بالا زندگی می کنند، رشد می کنند. 

مردم با مردم ارتباط برقرار می کنند. رهبران، همان چیزی هستند که مردم اعتماد می کنند نه آن چیزی که خودِ شرکت است! رهبری، چیزی ست که توسط یک شخص در یک زمان پدید می آید. روی اهداف، مهارت ها و آرزوهای شخص تمرکز کنید. به آنها کمک کنید تا دریابند که ارزشمند هستند و محترم. بطور اتوماتیک اعتماد ایجاد خواهد شد.

آگاه بودن از وضعیت احساسی دیگران، اولین قدم برای رهبران قدرتمند است تا اعتماد را بوجود بیاورند. دومی، تواناییِ احترام گذاشتن و عمل کردن روی این احساسات از طریق رفتارهای معتمد است. کلمات، اگر با عمل همراه نباشد هیچ معنی ندارند! اعتمادسازی همیشه زمان زیادی می طلبد.

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

فرآیند تصمیم گیری و برنامه‌ریزی در مواجه با موانع و اختلالات شغلی

وقتی شغل جدیدی را آغاز می کنید، باید منتظر اختلال باشید در مرحله اول هر شغلی معمولاً با مجموعه از مشکلات پیش بینی نشده روبرو می شوید که هرگز تصورش را هم نکرده بوید. این وضعیت بسیار شبیه به افتادن هواپیما در چاله های هوایی و مواجهه با جریان نامساعد باد است. واکنش های خود […]

نکات برگزیده از کتاب اثر مرکب دارن هاردی

نکات برگزیده از کتاب اثر مرکب دارن هاردی

۰اثر مرکب نوشته دارن هاردی و ترجمه: لطیف احمدپور و میلاد حیدری است که در سال ۱۳۹۳ در انتشارات شریف چاپ و منتشر شده است. این کتاب ۲۴۰ صفحه‎ای با ترجمه روان به شکلی است که راهکارهای مطرح شده در ایران نیز قابل اجرا است،

!ده شغل متفاوت که می‏تواند زندگی شما را در چند سال آینده متحول نماید

ده شغل متفاوت که می‎تواند زندگی شما را در چند سال آینده متحول نماید؟

اگر تصور می‌کنید فقط مشاغل سنتی و غیردیجیتالی در حال نابودی هستند و مهارت‌هایی که در یک یا دو دهه گذشته فرا گرفتید، پایدار و همیشه پردرآمدند و در بازار متقاضی دارند، سخت در اشتباه هستید. مفاهیمی مانند مجازی‌سازی، کلان داده، شبکه‌های نرم‌افزارمحور (SDN)، مراکز داده

تنظیم تعادل جسمی و خواب در میلیونرها و افراد موفق

یکی از ویژگی‎های منحصر به فرد میلیونرهای موفق اهمیت دادن به سلامت روحی و جسمی است که حتی کمبود خواب را با ترفندهای خاصی جبران می‎کنند ما در این مقاله به موارد زیر اشاره می‎کنیم:

دستیابی به جایگاه فروشنده‎ی برتر با ۸ تکنیک فوق‎العاده

 تکنیک حرفه ای فروش تکنیک حرفه ای فروش برای آن دسته از عزیزانی به که فروش و فروشندگی علاقه دارند بسیار لازم و ضروری است. هنر فروش یکی از کاربردی ترین و موثرترین هنرهای پیشبرد اهداف کسب و کار است و با فرا گرفتن تکنیک حرفه‎ای فروش می‎توان در راه موفق بود.

شش ویژگی حیاتی در فروشندگی بی‎رقیب و حرفه‎ای

آموزش مهارت فروش یکی از ماجراهای پیچیده با اختلاف نظر‌های جدی در دوره‌های مدیریتی در سراسر جهان است. از کلاس‏‎هایی که در آن ها، فروش را به مباحثی از زیرمجموعه‌های NLP محدود می‌کنند تا دوره‌هایی که مباحث تئوریک مدیریت فروش را آموزش می‌دهند. به محض اینکه یک موضوع مدیریتی، کمی از حوزه‌ی تئوری فاصله می‌گیرد […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X