کسب و کار اینترنتی چیست؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کسب و کار اینترنتی ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ بدون دیدگاه 142 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۰۹/۱۳

اگر شما هم مثل همه دوستان ما به دنبال پاسخ این سوال هستید که کسب و کار اینترنتی چیست؟ از کجا باید آن را شروع کنیم؟ پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید. شاید همانند بسیاری از دوستان خیلی علاقمند باشید که کسب و کار اینترنتی موفقی را راه‌اندازی نمایید. اما با توجه […]

اگر شما هم مثل همه دوستان ما به دنبال پاسخ این سوال هستید که کسب و کار اینترنتی چیست؟ از کجا باید آن را شروع کنیم؟ پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

شاید همانند بسیاری از دوستان خیلی علاقمند باشید که کسب و کار اینترنتی موفقی را راه‌اندازی نمایید. اما با توجه به سطح دسترسی به اطلاعات در این زمینه سردرگم باشید و ندانید که این مسیر را چگونه طی نمایید.
سوال‎های زیادی در زمینه کسب و کار اینترنتی هر روز از ما پرسیده می‌شود و به همین خاطر خواستم در این مقاله به سوال خیلی از شما دوستان عزیز پاسخ بدهم.
استیو بلنک یکی از موفق‌ترین افراد در حوزه آموزش کارآفرینی اینترنتی و کسب و کار اینترنتی را این گونه تعریف نموده است:
کسب و کار نوپایی است که در جستجوی یک مدل کسب و کار هست که قابل تکرار و مقیاس پذیر باشد.
اریک ریس نویسنده کتاب استارت‎آپ ناب نیز تعریفی که از کسب و کار اینترنتی دارد، یک سازمان و نهاد انسانی است که محصول و خدمتی جدیدی را ارایه می‌دهد که در شرایط ابهام بالایی قرار دارد، ایجاد می‌شود.

اما مدیر آینده متعقد هست که:

کسب و کار اینترنتی در حقیقت روش حل یک مشکل و مسئله به صورت جدیدی است که خیلی ساده‎تر از راه‌کارهای ارایه شده است.
کسب و کار اینترنتی شرایط پایداری را با ویژگی مقیاس‌پذیری ایجاد می‎کند.

شاید بپرسید که منظور از مقیاس پذیری و پایداری چیست؟

در حقیقت ما در کسب و کارهای سنتی مثل یک رستوران برای افزایش بازدهی و سود نیازمند موارد زیر هستیم:
۱- تاسیس شعبه جدید در موقعیت مکانی مناسب
۲- تحصیل دارایی‎های ثابت مثل لوازم آشپزخانه، میز و صندلی
۳- استخدام سرآشپز، گارسون، صندوقدار
۴- تامین سرمایه و بودجه تبلیغاتی

در حالی که در کسب و کار اینترنتی ما با همان تعداد کارمند و امکانات ما می‌توانیم با داشتن استراتژی مناسب روز به روز به میزان فروش و درآمد خود بیافزاییم.

اما موضوع بعدی که خیلی حایز اهمیت است، در طول چند سال آینده، کسب و کار اینترنتی جایگزین بهتری است که مشتریان برای خرید محصول‌ها و خدمات آن را ترجیح خواهند داد.

یعنی اگر شما ارتباطی بین کسب و کار فعلی خود با اینترنت پیدا نکنید یقین بدانید از بین خواهید رفت.
شاید شما با این تعریف مخالف باشید، در حالی که اگر توجه کنید بحث دسترسی سریع به یک خدمت، محصول با کیفیت بالا کاهش هزینه‎های جاری سرسام‌آور که در نهایت به کاهش قیمت قابل توجه در ارایه درخواست‎‌ها خواهد شد.

اما در حال حاضر کسب و کار اینترنتی به چند دسته تقسیم می‌شوند:

 • خدمت
 • محصول دیجیتالی
 • محصول فیزیکی

که برای هر کدام از این موارد هزاران کسب و کار اینترنتی نمونه را معرفی کرد؛ مثل دیجی کالا، بامیلو، نت برگ، تخفیفان، پونیشا،فرا درس

کسب و کار اینترنتی بر پایه تکنولوژی‌های نوین و فن‌آوری اطلاعات است که ایجاد کننده تحول و دگرگونی در بازار کسب و کارها هستند. اگر شما هم عرضه‌کننده محصول یا خدمتی هستید که می خواهید با خلق کسب و کار اینترنتی در کنار آن به موقعیت مالی بهتریبرسید باید آمادگی مواجه شدن با مشکلات مختلف باشید و بتوانید راه‌حل مناسبی را بهتر از رقبا ارایه دهید.

یکی از سوال‌هایی که در مورد کسب و کار اینترنتی زیاد تکرار می‎شود. ما چگونه یک ایده ناب و منحصر به فردی را بیابیم تا با ارایه آن بتوانیم بر کل بازار تسلط بیابیم؟

در جواب این سوال باید بگویم که شما نیازی نیست چنین کار طاقت فرسایی را در شروع کسب و کار اینترنتی انجام دهید. طبق تعریفی که از کسب و کار اینترنتی به شما ارایه دادم، شما باید یک راه‌حل آسان‌تر برای مشکلی که در حال حاضر وجود دارد بهتر از رقبا
ارایه د هید. شما کافی است که به کسب و کارهایی که در چند سال اخیر در کشورمان ایجاد شده است نگاهی بیاندازید تا با صراحت آن را درک نمایید.
دیجی کالا با ایجاد فروشگاه اینترنتی در زمینه ارایه محصول فیزیکی و تجهیزات کامپیوتری توانست گامی متفاوت را بردارد. تا سریعتر از رقبا آن محصول با کیفیت را با حق انتخاب بیشتر و مقایسه‌ای را در اختیار تقاضای مشتریان قرار دهد.

اسنپ یا تپسی نمونه بارز این تعریف هستند که در ابتدا با فراهم نمودن یک اپلیکیشن موبایل توانستند مشکلی که در تهران وجود داشت را به شکلی متفاوت از رقیبان حل کنند.

 

کسب و کار اینترنتی چیست؟

اما سوالی که حتمن هر یک از شما دوستان عزیز باید به کلیدی‌ترین عامل در موفقیت کسب و کار اینترنتی پاسخ دهید این هست که :
چرا مشتری برای محصول یا خدمت شما پول پرداخت کند؟

تنها پاسخ به این سوال خواهد توانست فاصله شما را با رقبا بی‌نهایت افزایش دهد.

کسب و کارهای اینترنتی را در حال حاضر می‌توان به طور معمول از نگاهی دیگر به این صورت تقسیم‌بندی نمود:

 1. تولید محتوا به صورت‌های مختلف در جهت تبلیغ محصول و خدمت سایرین مثل آپارات، زومیت
 2. ارایه محصول فیزیکی مثل دیجی کالا، بامیلو
 3. ارایه تخفیف گروهی مثل تخفیفان، نت‎برگ
 4. ارایه محصول دیجیتالی و خدمات آموزشی مثل فرادرس
 5. برقراری ارتباط بین مصرف کننده و خدمات دهندگان مثل بامیلو
 6. برقراری ارتباط بین مصرف‌کننده با مصرف‌کننده مثل ایسام
 7. برقراری ارتباط بین تولید‌کننده با تولید کننده مثل علی بابا
 8. دسترسی مستقیم به خدمات یک بنگاه اقتصادی یا شرکت مثل بیمه، بانک، بورس
 9. ارایه خدمات مالی و فاینانس مثل پی پال
 10. غیره

هزاران ایده می‌توان برای کسب و کار اینترنتی پیشنهاد کرد. کافی است که تحقیق جامعی را با مطالعه سایت‌های داخلی، خارجی و مشاوره با ما، سایر همکاران انجام دهید تا شما هم به دریایی از ایده‌ها دسترسی پیدا کنید.

سعی می‌کنم در این مورد هم آموزش‌هایی را به صورت محصول در اختیارتان قرار دهم. البته دوره‌های جامعی را نیز طراحی نمودم که ان‌شالله به زودی در اختیار شما عزیزان با نام کارآفرینی هوشمند قرار خواهد گرفت، که می‌توانید به صورت حضوری در این دوره‌ها شرکت کنید.

باز هم بسیاری از دوستان می‌پرسند که چه ایده‌های عالی هستند و از کجا بفهمیم که ایده خوبی را پیدا کردیم؟

در جواب این همراهان گرامی همان‌طور که در لابه‌لای این مطالب گفتم شما اگر کاری را که سخت و طاقت‌فرساست به کارهای آسان تبدیل نمایید. بر روی بهتر کردن آن ده‌برابر بیشتر متمرکز شوید مسلما یکی از پررونق‌ترین کسب و کار اینترنتی خواهید بود. البته چند تا ویژگی‌مهم را در پایان این مطلب ارایه خواهم داد که بیشتر به شما کمک خواهد نمود.

خیلی از دوستان هم درگیر مواردی می‌شوند که آن‌ها را از هدف اصلی دور می‌کند از قبیل انتخاب نام تجاری، نام دامنه، محصول یا خدمت جدید و …

یکی دیگر از اشتباهات رایج مدیران کسب‌ و کار اینترنتی این هست که محصول یا خدمتی را ارایه می‌دهند که تعداد مشتریان آن خیلی کم هستند یا در موقعیت جغرافیایی پراکنده‌ای قرار گرفتند. که این نوع ایده‌های همیشه در صورت اجرا شدن هم شکست می‌خورند.

شما باید در سنجش مشتریان بهتر عمل کنید تا در اجرای ایده خودتان موفق شوید.

یک سری از ایده‌های کسب و کار اینترنتی هم هستند که هنوز احساس نیاز شدید در مشتریان نسبت به آن حوزه ایجاد نشده است که باید در این موارد هم صبوری به خرج دهید. با فرهنگ‌سازی و برگزاری کمپین تبلیغاتی معرفی محصول در قالب‌های مختلف کمک کنید تا مخاطبان متوجه این نیاز شوند.

خوشبختانه در کشورمان روز به روز بر تعداد کاربران اینترنتی و کیفیت دسترسی به خدمات اینترنتی افزایش می‌یابد. طبق آخرین آمار انتشاری ۴۲ میلیون کاربر اینترنتی فعال وجود دارد که در حال حاضر از خدمات اینترنتی استفاده می‌کنند. پس قبل از این که فرصت‌های آسان را از دست بدهید، حتمن توصیه می‌کنم بعد از مطالعه این مقاله کسب و کار اینترنتی خود را راه‌اندازی نمایید.

در پاسخ سوال خیلی از دوستان که آیا برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی است؟

باید عرض کنم، بر خلاف کسب و کارهای سنتی که سرمایه حداقل چند ده میلیونی می‌خواهد. از آن گذشته موقعیت مکانی مناسب و پرتردد یا دکوراسیون خیلی شیک که کلا هزینه هست. در نهایت باید مشتری نهایی درصدی از آن هزینه را متحمل شود کسب و کار اینترنتی در ابتدا با کمترین سرمایه‌ قابل پیاده‌سازی هست.

کسب و کار اینترنتی بیشتر از این که به سرمایه‌گذاری سنگین نیاز داشته باشد، نیازمند یادگیری سریع مهارت‌ها و تجربیات حاصل از ارتباط با مشتری توسط مدیر کسب و کار اینترنتی است.

یک شکاف بزرگی که در شروع راه‌اندازی این نوع کسب و کارها به وجود می‌آید این هست که بسیاری ایده‌آل‌گرا هستند. در حالی که شما محصول یا خدمتی را که با حداقل‌های ممکن قابل عرضه باید طراحی کنید و آن را به بازار هدف ارایه دهید. شما تنها با تجربه هر گام از حرکت به سمت جلو و اجرای صحیح تست کسب و کار اینترنتی خواهید توانست به موفقیت دست یابید.

مورد بعدی اجاره محل کسب و کار، ثبت شرکت، دریافت مجوزهای سازمانی، مدرک تحصیلی، سن و جنسیت افراد و غیره را می‌پرسند.

 • خوشبختانه با هر جنسیتی، مدرکی، سنی، سرمایه‌ای شما می‌توانید بدون نیاز به ثبت شرکت از منزل خودتان این کار را شروع نمایید.
 • اگر شما کارمند، خانه‌دار، دانشجو، صاحب کسب و کار، میانسال یا جوان هستید، شما کاندیدای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی هستید. کافی است که کسب و کار مختص خودتان را با هر شرایطی راه‌اندازی نمایید.
 • روزانه به کارهایی که یک کارآفرین هوشمند باید بپردازد، را با برنامه‌ریزی و استراتژی مناسب انجام دهید.
 • تنها در ابتدا لازم هست که بعد از خرید دامنه و هاست خودتان آن را در سایت ساماندهی وزارت ارشاد ثبت نمایید.

در این زمینه هم آموزش‌ها و دوره‌های خاصی رو ترتیب دادیم که شما می‌توانید با شرکت در دوره کارآفرینی هوشمند از آن در این مسیر کمک بگیرید.

 

کسب و کار اینترنتی چیست؟

سوال خیلی از دوستان جوان و خانم‌های بسیاری هست که ما هیچ محصولی نداریم و نمی‌دانیم که چگونه آن محصول را تهیه کنیم؟

بهترین پاسخ برای این سوال این است که شما در شروع کسب و کار اینترنتی به عنوان مثال تجهیزات و لوازم ورزشی می‌توانید به بنکدارهای آن حوزه مراجعه نمایید. با این عزیزان وارد مذاکره تجاری شوید و لیست قیمت را تهیه کنید. شما محصول‌های آن‌ها را در اینترنت به فروش برسانید و بعد از دریافت سفارش آن کالا را از همین افراد خریداری نموده و به مشتری ارسال نمایید.

می‎بینید که بدون نیاز به اجاره محل انبار کالا و سرمایه دیگران را اهرم کسب و کار خود قرار دهید. با افزایش فروش و سود حاصل از آن می‌توانید کالاهای پر فروش را از قبل خریداری نمایید.

بسیاری از دوستان هم هستند که تصمیم جدی در راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند ، این عزیزان هم می‌توانند با تیم مدیر آینده تماس بگیرند تا از راهنمایی‌های مستقیم ما برخوردار شوند که قبل از هر تماسی لطفا پیام خود را در تلگرام به شماره ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶ ارسال نمایید تا هماهنگی‌های لازم صورت بگیرد.

اما سوال نهایی این است که چگونه فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی را طراحی کنیم؟ آیا باید به یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی مثل php ، asp مسلط باشیم ؟

یک خبر خوشی که برای این دوستان عزیز دارم این هست که شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس با افزونه ووکامرس می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را برپا کنید. نیازی نیست که در ابتدا هزینه‌‎های سنگین بالای ۱۵ الی ۱۰۰ میلیون تومان را صرف راه‌اندازی کسب و کار خود بکنید.

شاید برخی از دوستان بپرسند چرا از وردپرس باید استفاده کنیم؟

شما برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی می‌توانید از سیستم‌های فروشگاه‌ساز مجتنو، اوپن‎کارت، پرستاشاپ استفاده نمایید. ولی استفاده از وردپرس و ووکامرس خیلی راحت‌تر از این سیستم‌ها است. بیش از ۶۰ درصد وب سایت‌ها در جهان با وردپرس ساخته شده است.

شما بعد از مدتی که کسب و کارتان رونق یافت می‌توانید با سفارش سیستم فروشگاهی و سایت‌ساز اختصاصی به تیم مدیر آینده آن را ایجاد کنید.

اما برای بسیاری از مدیران کسب و کارها نیازی به صرف هزینه‎های بیشتر در ابتدای شروع کسب و کار نیست.

شما با صرف زمانی در حدود ۵ دقیقه می‌توانید وردپرس را نصب نمایید و کسب و کار اینترنتی خود را راه‌اندازی نمایید. می‌توانید محصول وردپرس و ووکامرس مدیر آینده را تهیه نمایید و آن را در کمتر از یک روز یاد بگیرید. یعنی شما می‌توانید از فردا گام بعدی را برای فروش محصول و خدمت خودتان را در اینترنت بردارید.

توصیه نهایی‌ام به شما دوست عزیز این هست که در ابتدا حتمن بر روی یک بازار خاص متمرکز شوید . محصول و خدمت خود را به صورت کاملا تخصصی به این بازار ارایه دهید. بعد از موفقیت شما به بهترین شکل خواهید توانست بر بازارهای دیگر نفوذ کنید.

 

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

دوره مدرسان هوشمند آینده

دوره مدرسان و کارپرور هوشمند آینده

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دو ماراتن مدیریت هوشمندانه یک وب سایت‎ کسب و کار

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

اینستاگرام روشی سریع برای بازاریابی و برندسازی

فرمت دوره: MP4
آموزش کامل بازاریابی با اینستاگرام در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی با اینستاگرام، فروش در اینستاگرام، برندسازی در اینستاگرام

چگونه جلسات آنلاین فروش و درآمد را افزایش می‎دهد؟

فرمت دوره: MP4
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

اینفلونسر مارکتینگ چگونه در سال ۲۰۱۸ گرایش بازاریابی را تغییر می‌دهد؟

یافتن ترند بازاریابی مناسب، عبارت است از کشف بهترین راه ها برای جذب مشتری که در سال ۲۰۱۷ اینفلونسر مارکتینگ یکی از متدهای روز به حساب می آید.هر چه بیشتر به سوی دنیای دیجیتال حرکت می کنیم ، باید از فرصت های جدید و بازار های پیشرو ، بهره مند شده و کمپین بازاریابی خود […]

سئو چگونه در روند رشد مشتریان یک کسب و کار اینترنتی تاثیر گذار هست؟

در این مقاله قصد داریم تا شما را با چند مورد از قابل پیش بینی ترین اتفاقات سئو که ممکن است در سال ۲۰۱۷ رخ دهد آشنا کنیم. جستجوی صوتی افزیشی ۲۵ درصدی خواهد داشت. در این پیش بینی می خواهیم اول به این موضوع بپردازیم که چه چیزهایی اتفاق نخواهند افتاد. واقعیت این است که جستجوی […]

بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه‌ای(Inbound Marketing) چیست؟

مفهوم بازاریابی داخلی اولین بار از بازاریابی خدمات شروع شد. درواقع هدف آن بهبود عملکرد پرسنلی باشد که در ارتباط مستقیم با مشتری هستند. درنتیجه این کار، کیفیت خدمات بالا می‌رود. امروزه، این مفهوم نه‌تنها در سازمان‌های خدماتی بلکه در سایر سازمان‌ها نیز کاربرد دارد. بازاریابی داخلی، به منزله ایجاد یک بازار داخلی در سازمان […]

اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار (Influencer marketing) چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار (Influencer marketing) یکی از روش‌های بازاریابی است که از خیلی سال‌ پیش با انتخاب افراد مشهور  و مطرح در یک حوزه‌ی فعالیتی نظیر بازیگران، فوتبالیست‌ها، خوانندگان، هنرمندان، سلبریتی‌‏ها، لیدرها، چهره‌های محبوب کشوری و ورزشکاران و…  برای انتقال پیام یک برند تجاری در بازار به مصرف کننده نهایی و همچنین افزایش فروش و توسعه […]

دیجی کالا یا بامیلو کدام فروشگاه اینترنتی را جهت خرید انتخاب کنیم؟

دیجی کالا یا بامیلو، وقتی که نام دو فروشگاه اینترنتی برتر در ایران مطرح می‌شود که رقابت تنگاتنگی ما بین آن دو است، انتخاب در خرید قدری سخت‌تر می‌شود. چرا که دیجی کالا یک کسب و کار اینترنتی قدیمی و محلی برای فروش محصولات دیجیتالی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ توسط حمید و سعید […]

بازاریابی در اینستاگرام چگونه برندینگ کسب و کار شما را متحول می‌کند؟

بازاریابی در اینستاگرام و برندینگ به دلیل نوع مدل کسب‌وکاری که اینستاگرام دارد یعنی توانایی به اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو و لایک روزانه چندین میلیارد توانسته است ماهانه بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال را جذب نماید، اهمیت خاصی برای کسب و کارها دارد. اما برای این‌که بتوانیم کسب‌وکارمان را در این شبکه اجتماعی به […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آیا می‏‌دانید چگونه یک کسب و کار اینترنتی را ایجاد کنید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار اینترنتی خود را به درآمد برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

همیشه به دنبال درک صحیح از کسب و کار اینترنتی (برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی) و رابطه آن با کسب و کارهای خودم و دوستانم بودم. در این راستا راههای زیادی را در کسب و کارهای مختلف آزمودم و برآیند این تجربیات و اطلاعات، سایت مدیر آینده است که مرجعی برای پیوستن افراد علاقمند به کسب و کار اینترنتی با اصول استاندارد و پایه است. از مهم ترین ویژگی هایم این هست که عاشق یادگیری و حل مسایل در خصوص کسب و کارها هستم و خیلی دوست دارم ایده های موفق را با دوستان خودم به اشتراک بگذارم تا آنها هم سریعتر در کسب و کارشان به موفقیت برسند.

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا
X