کسب و کار اینترنتی چیست؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران دوره کارور هوشمند,کسب و کار اینترنتی ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ بدون دیدگاه 239 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۱/۱۹

اگر شما هم مثل همه دوستان ما به دنبال پاسخ این سوال هستید که کسب و کار اینترنتی چیست؟ از کجا باید آن را شروع کنیم؟ پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید. شاید همانند بسیاری از دوستان خیلی علاقمند باشید که کسب و کار اینترنتی موفقی را راه‌اندازی نمایید. اما با توجه […]

اگر شما هم مثل همه دوستان ما به دنبال پاسخ این سوال هستید که کسب و کار اینترنتی چیست؟ از کجا باید آن را شروع کنیم؟ پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

شاید همانند بسیاری از دوستان خیلی علاقمند باشید که کسب و کار اینترنتی موفقی را راه‌اندازی نمایید. اما با توجه به سطح دسترسی به اطلاعات در این زمینه سردرگم باشید و ندانید که این مسیر را چگونه طی نمایید.
سوال‎های زیادی در زمینه کسب و کار اینترنتی هر روز از ما پرسیده می‌شود و به همین خاطر خواستم در این مقاله به سوال خیلی از شما دوستان عزیز پاسخ بدهم.
استیو بلنک یکی از موفق‌ترین افراد در حوزه آموزش کارآفرینی اینترنتی و کسب و کار اینترنتی را این گونه تعریف نموده است:
کسب و کار نوپایی است که در جستجوی یک مدل کسب و کار هست که قابل تکرار و مقیاس پذیر باشد.
اریک ریس نویسنده کتاب استارت‎آپ ناب نیز تعریفی که از کسب و کار اینترنتی دارد، یک سازمان و نهاد انسانی است که محصول و خدمتی جدیدی را ارایه می‌دهد که در شرایط ابهام بالایی قرار دارد، ایجاد می‌شود.

اما مدیر آینده متعقد هست که:

کسب و کار اینترنتی در حقیقت روش حل یک مشکل و مسئله به صورت جدیدی است که خیلی ساده‎تر از راه‌کارهای ارایه شده است.
کسب و کار اینترنتی شرایط پایداری را با ویژگی مقیاس‌پذیری ایجاد می‎کند.

شاید بپرسید که منظور از مقیاس پذیری و پایداری چیست؟

در حقیقت ما در کسب و کارهای سنتی مثل یک رستوران برای افزایش بازدهی و سود نیازمند موارد زیر هستیم:
۱- تاسیس شعبه جدید در موقعیت مکانی مناسب
۲- تحصیل دارایی‎های ثابت مثل لوازم آشپزخانه، میز و صندلی
۳- استخدام سرآشپز، گارسون، صندوقدار
۴- تامین سرمایه و بودجه تبلیغاتی

در حالی که در کسب و کار اینترنتی ما با همان تعداد کارمند و امکانات ما می‌توانیم با داشتن استراتژی مناسب روز به روز به میزان فروش و درآمد خود بیافزاییم.

اما موضوع بعدی که خیلی حایز اهمیت است، در طول چند سال آینده، کسب و کار اینترنتی جایگزین بهتری است که مشتریان برای خرید محصول‌ها و خدمات آن را ترجیح خواهند داد.

یعنی اگر شما ارتباطی بین کسب و کار فعلی خود با اینترنت پیدا نکنید یقین بدانید از بین خواهید رفت.
شاید شما با این تعریف مخالف باشید، در حالی که اگر توجه کنید بحث دسترسی سریع به یک خدمت، محصول با کیفیت بالا کاهش هزینه‎های جاری سرسام‌آور که در نهایت به کاهش قیمت قابل توجه در ارایه درخواست‎‌ها خواهد شد.

اما در حال حاضر کسب و کار اینترنتی به چند دسته تقسیم می‌شوند:

 • خدمت
 • محصول دیجیتالی
 • محصول فیزیکی

که برای هر کدام از این موارد هزاران کسب و کار اینترنتی نمونه را معرفی کرد؛ مثل دیجی کالا، بامیلو، نت برگ، تخفیفان، پونیشا،فرا درس

کسب و کار اینترنتی بر پایه تکنولوژی‌های نوین و فن‌آوری اطلاعات است که ایجاد کننده تحول و دگرگونی در بازار کسب و کارها هستند. اگر شما هم عرضه‌کننده محصول یا خدمتی هستید که می خواهید با خلق کسب و کار اینترنتی در کنار آن به موقعیت مالی بهتریبرسید باید آمادگی مواجه شدن با مشکلات مختلف باشید و بتوانید راه‌حل مناسبی را بهتر از رقبا ارایه دهید.

یکی از سوال‌هایی که در مورد کسب و کار اینترنتی زیاد تکرار می‎شود. ما چگونه یک ایده ناب و منحصر به فردی را بیابیم تا با ارایه آن بتوانیم بر کل بازار تسلط بیابیم؟

در جواب این سوال باید بگویم که شما نیازی نیست چنین کار طاقت فرسایی را در شروع کسب و کار اینترنتی انجام دهید. طبق تعریفی که از کسب و کار اینترنتی به شما ارایه دادم، شما باید یک راه‌حل آسان‌تر برای مشکلی که در حال حاضر وجود دارد بهتر از رقبا
ارایه د هید. شما کافی است که به کسب و کارهایی که در چند سال اخیر در کشورمان ایجاد شده است نگاهی بیاندازید تا با صراحت آن را درک نمایید.
دیجی کالا با ایجاد فروشگاه اینترنتی در زمینه ارایه محصول فیزیکی و تجهیزات کامپیوتری توانست گامی متفاوت را بردارد. تا سریعتر از رقبا آن محصول با کیفیت را با حق انتخاب بیشتر و مقایسه‌ای را در اختیار تقاضای مشتریان قرار دهد.

اسنپ یا تپسی نمونه بارز این تعریف هستند که در ابتدا با فراهم نمودن یک اپلیکیشن موبایل توانستند مشکلی که در تهران وجود داشت را به شکلی متفاوت از رقیبان حل کنند.

 

کسب و کار اینترنتی چیست؟

اما سوالی که حتمن هر یک از شما دوستان عزیز باید به کلیدی‌ترین عامل در موفقیت کسب و کار اینترنتی پاسخ دهید این هست که :
چرا مشتری برای محصول یا خدمت شما پول پرداخت کند؟

تنها پاسخ به این سوال خواهد توانست فاصله شما را با رقبا بی‌نهایت افزایش دهد.

کسب و کارهای اینترنتی را در حال حاضر می‌توان به طور معمول از نگاهی دیگر به این صورت تقسیم‌بندی نمود:

 1. تولید محتوا به صورت‌های مختلف در جهت تبلیغ محصول و خدمت سایرین مثل آپارات، زومیت
 2. ارایه محصول فیزیکی مثل دیجی کالا، بامیلو
 3. ارایه تخفیف گروهی مثل تخفیفان، نت‎برگ
 4. ارایه محصول دیجیتالی و خدمات آموزشی مثل فرادرس
 5. برقراری ارتباط بین مصرف کننده و خدمات دهندگان مثل بامیلو
 6. برقراری ارتباط بین مصرف‌کننده با مصرف‌کننده مثل ایسام
 7. برقراری ارتباط بین تولید‌کننده با تولید کننده مثل علی بابا
 8. دسترسی مستقیم به خدمات یک بنگاه اقتصادی یا شرکت مثل بیمه، بانک، بورس
 9. ارایه خدمات مالی و فاینانس مثل پی پال
 10. غیره

هزاران ایده می‌توان برای کسب و کار اینترنتی پیشنهاد کرد. کافی است که تحقیق جامعی را با مطالعه سایت‌های داخلی، خارجی و مشاوره با ما، سایر همکاران انجام دهید تا شما هم به دریایی از ایده‌ها دسترسی پیدا کنید.

سعی می‌کنم در این مورد هم آموزش‌هایی را به صورت محصول در اختیارتان قرار دهم. البته دوره‌های جامعی را نیز طراحی نمودم که ان‌شالله به زودی در اختیار شما عزیزان با نام کارآفرینی هوشمند قرار خواهد گرفت، که می‌توانید به صورت حضوری در این دوره‌ها شرکت کنید.

باز هم بسیاری از دوستان می‌پرسند که چه ایده‌های عالی هستند و از کجا بفهمیم که ایده خوبی را پیدا کردیم؟

در جواب این همراهان گرامی همان‌طور که در لابه‌لای این مطالب گفتم شما اگر کاری را که سخت و طاقت‌فرساست به کارهای آسان تبدیل نمایید. بر روی بهتر کردن آن ده‌برابر بیشتر متمرکز شوید مسلما یکی از پررونق‌ترین کسب و کار اینترنتی خواهید بود. البته چند تا ویژگی‌مهم را در پایان این مطلب ارایه خواهم داد که بیشتر به شما کمک خواهد نمود.

خیلی از دوستان هم درگیر مواردی می‌شوند که آن‌ها را از هدف اصلی دور می‌کند از قبیل انتخاب نام تجاری، نام دامنه، محصول یا خدمت جدید و …

یکی دیگر از اشتباهات رایج مدیران کسب‌ و کار اینترنتی این هست که محصول یا خدمتی را ارایه می‌دهند که تعداد مشتریان آن خیلی کم هستند یا در موقعیت جغرافیایی پراکنده‌ای قرار گرفتند. که این نوع ایده‌های همیشه در صورت اجرا شدن هم شکست می‌خورند.

شما باید در سنجش مشتریان بهتر عمل کنید تا در اجرای ایده خودتان موفق شوید.

یک سری از ایده‌های کسب و کار اینترنتی هم هستند که هنوز احساس نیاز شدید در مشتریان نسبت به آن حوزه ایجاد نشده است که باید در این موارد هم صبوری به خرج دهید. با فرهنگ‌سازی و برگزاری کمپین تبلیغاتی معرفی محصول در قالب‌های مختلف کمک کنید تا مخاطبان متوجه این نیاز شوند.

خوشبختانه در کشورمان روز به روز بر تعداد کاربران اینترنتی و کیفیت دسترسی به خدمات اینترنتی افزایش می‌یابد. طبق آخرین آمار انتشاری ۴۲ میلیون کاربر اینترنتی فعال وجود دارد که در حال حاضر از خدمات اینترنتی استفاده می‌کنند. پس قبل از این که فرصت‌های آسان را از دست بدهید، حتمن توصیه می‌کنم بعد از مطالعه این مقاله کسب و کار اینترنتی خود را راه‌اندازی نمایید.

در پاسخ سوال خیلی از دوستان که آیا برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به سرمایه‌گذاری زیادی است؟

باید عرض کنم، بر خلاف کسب و کارهای سنتی که سرمایه حداقل چند ده میلیونی می‌خواهد. از آن گذشته موقعیت مکانی مناسب و پرتردد یا دکوراسیون خیلی شیک که کلا هزینه هست. در نهایت باید مشتری نهایی درصدی از آن هزینه را متحمل شود کسب و کار اینترنتی در ابتدا با کمترین سرمایه‌ قابل پیاده‌سازی هست.

کسب و کار اینترنتی بیشتر از این که به سرمایه‌گذاری سنگین نیاز داشته باشد، نیازمند یادگیری سریع مهارت‌ها و تجربیات حاصل از ارتباط با مشتری توسط مدیر کسب و کار اینترنتی است.

یک شکاف بزرگی که در شروع راه‌اندازی این نوع کسب و کارها به وجود می‌آید این هست که بسیاری ایده‌آل‌گرا هستند. در حالی که شما محصول یا خدمتی را که با حداقل‌های ممکن قابل عرضه باید طراحی کنید و آن را به بازار هدف ارایه دهید. شما تنها با تجربه هر گام از حرکت به سمت جلو و اجرای صحیح تست کسب و کار اینترنتی خواهید توانست به موفقیت دست یابید.

مورد بعدی اجاره محل کسب و کار، ثبت شرکت، دریافت مجوزهای سازمانی، مدرک تحصیلی، سن و جنسیت افراد و غیره را می‌پرسند.

 • خوشبختانه با هر جنسیتی، مدرکی، سنی، سرمایه‌ای شما می‌توانید بدون نیاز به ثبت شرکت از منزل خودتان این کار را شروع نمایید.
 • اگر شما کارمند، خانه‌دار، دانشجو، صاحب کسب و کار، میانسال یا جوان هستید، شما کاندیدای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی هستید. کافی است که کسب و کار مختص خودتان را با هر شرایطی راه‌اندازی نمایید.
 • روزانه به کارهایی که یک کارآفرین هوشمند باید بپردازد، را با برنامه‌ریزی و استراتژی مناسب انجام دهید.
 • تنها در ابتدا لازم هست که بعد از خرید دامنه و هاست خودتان آن را در سایت ساماندهی وزارت ارشاد ثبت نمایید.

در این زمینه هم آموزش‌ها و دوره‌های خاصی رو ترتیب دادیم که شما می‌توانید با شرکت در دوره کارآفرینی هوشمند از آن در این مسیر کمک بگیرید.

 

کسب و کار اینترنتی چیست؟

سوال خیلی از دوستان جوان و خانم‌های بسیاری هست که ما هیچ محصولی نداریم و نمی‌دانیم که چگونه آن محصول را تهیه کنیم؟

بهترین پاسخ برای این سوال این است که شما در شروع کسب و کار اینترنتی به عنوان مثال تجهیزات و لوازم ورزشی می‌توانید به بنکدارهای آن حوزه مراجعه نمایید. با این عزیزان وارد مذاکره تجاری شوید و لیست قیمت را تهیه کنید. شما محصول‌های آن‌ها را در اینترنت به فروش برسانید و بعد از دریافت سفارش آن کالا را از همین افراد خریداری نموده و به مشتری ارسال نمایید.

می‎بینید که بدون نیاز به اجاره محل انبار کالا و سرمایه دیگران را اهرم کسب و کار خود قرار دهید. با افزایش فروش و سود حاصل از آن می‌توانید کالاهای پر فروش را از قبل خریداری نمایید.

بسیاری از دوستان هم هستند که تصمیم جدی در راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند ، این عزیزان هم می‌توانند با تیم مدیر آینده تماس بگیرند تا از راهنمایی‌های مستقیم ما برخوردار شوند که قبل از هر تماسی لطفا پیام خود را در تلگرام به شماره ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶ ارسال نمایید تا هماهنگی‌های لازم صورت بگیرد.

اما سوال نهایی این است که چگونه فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی را طراحی کنیم؟ آیا باید به یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی مثل php ، asp مسلط باشیم ؟

یک خبر خوشی که برای این دوستان عزیز دارم این هست که شما با استفاده از سیستم مدیریت محتوا مثل وردپرس با افزونه ووکامرس می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را برپا کنید. نیازی نیست که در ابتدا هزینه‌‎های سنگین بالای ۱۵ الی ۱۰۰ میلیون تومان را صرف راه‌اندازی کسب و کار خود بکنید.

شاید برخی از دوستان بپرسند چرا از وردپرس باید استفاده کنیم؟

شما برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی می‌توانید از سیستم‌های فروشگاه‌ساز مجتنو، اوپن‎کارت، پرستاشاپ استفاده نمایید. ولی استفاده از وردپرس و ووکامرس خیلی راحت‌تر از این سیستم‌ها است. بیش از ۶۰ درصد وب سایت‌ها در جهان با وردپرس ساخته شده است.

شما بعد از مدتی که کسب و کارتان رونق یافت می‌توانید با سفارش سیستم فروشگاهی و سایت‌ساز اختصاصی به تیم مدیر آینده آن را ایجاد کنید.

اما برای بسیاری از مدیران کسب و کارها نیازی به صرف هزینه‎های بیشتر در ابتدای شروع کسب و کار نیست.

شما با صرف زمانی در حدود ۵ دقیقه می‌توانید وردپرس را نصب نمایید و کسب و کار اینترنتی خود را راه‌اندازی نمایید. می‌توانید محصول وردپرس و ووکامرس مدیر آینده را تهیه نمایید و آن را در کمتر از یک روز یاد بگیرید. یعنی شما می‌توانید از فردا گام بعدی را برای فروش محصول و خدمت خودتان را در اینترنت بردارید.

توصیه نهایی‌ام به شما دوست عزیز این هست که در ابتدا حتمن بر روی یک بازار خاص متمرکز شوید . محصول و خدمت خود را به صورت کاملا تخصصی به این بازار ارایه دهید. بعد از موفقیت شما به بهترین شکل خواهید توانست بر بازارهای دیگر نفوذ کنید.

 

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

دوره آنلاین ایجاد کسب و کار در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام

شبکه اجتماعی مفهومی است که می‌توان با دیدهای جامعه‌شناسی، روانشناسی و علوم ارتباطی می‌توان بررسی کرد. اما ما اینجا قصد داریم از دید تجاری و کسب و کاری به شبکه اجتماعی بنگریم. چرا که کسب و کارها با ظهور اینستاگرام، تلگرام، لینکدین، فیس‌بوک و توییتر یک روند جدیدی را به پلن‌های کسب و کار خود […]

دوره جامع کارور هوشمند ساخت کسب و کار اینترنتی و به درآمد میلیونی رساندن آن

اگر شما هم تصمیم دارید که از طریق راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی، به معرفی محصول‌ها و خدمات خودتان بپردازید و به دنبال جذب مشتریان و فروش بیشتر، افزایش محبوبیت برند تجاری خودتان هستید. در واقع به دنبال کسب درآمدهای اینترنتی هستید ولی اطلاعات کافی فنی و بازاریابی ندراید! بعد از ۸ هفته یک وب سایت […]

راز موفقیت استارت آپ هایی که ماندگار می شوند!

 درصد زیادی از استارت آپ ها شکست می خورند و تنها درصد کمی از آنها ماندگار خواهند شد. راز موفقیت آنها چیست؟ در این مطلب خواهیم خواند.  درصد زیادی از استارت آپ ها شکست می خورند. به گزارش نوپانا، این یک حقیقت سخت و تلخ است؛ اما به سود شما است که کمی درباره آن […]

رتبه ایران در اکوسیستم کارآفرینی نوپا و استارت آپ

ایران در جایگاه جهانی اکوسیستم کارآفرینی نوپا در سطح متوسط جدول رده بندی قرار گرفته و رتبه ۲۳ را در ایجاد استارتاپ از آن خود کرده است.  وضعیت کارآفرینی و کسب و کارهای نوپا در ایران، مطابق با گزارش دیده بان جهانی کارآفرینی (GEM)، در مقایسه با سایر کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶ مورد بررسی […]

نقش اکوسیستم کارآفرینی در موفقیت استارت‌‌آپ‌ها

در این بخش به معرفی مفهوم استارت‌آپ، اکوسیستم استارت‌آپ و عوامل مؤثر در این اکوسیستم می‌پردازیم. همچنین، مرور مختصری بر اهمیت مدیریت اکوسیستم استارت‌آپ خواهیم داشت. استارت آپ چیست؟ استارت ­آپ در کشورها، سازمان­ها و نهادهایی که در این رابطه فعالیت و قانون­ گذاری می­ کنند، متفاوت تعریف شده است و هر جایگاه تصمیم­ گیری، تعریف […]

وضعیت استارت آپ‌ها در ایران و جهان به چه سمتی حرکت می‌کنند؟

قبل از پرداختن و مقایسه آمارهای استارت آپ های ایران و جهان، ابتدا به بررسی آخرین گزارش منتشر شده توسط دیده ­بان کارآفرینی در ایران می ­پردازیم. در هفتمین و آخرین گزارش دانشگاه تهران، به عنوان دیده ­بان کارآفرینی کشور، که در سال ۱۳۹۳ منتشر شده، جایگاه ایران طی سال­ های متمادی از لحاظ شاخص ­های مختلف […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X