چگونه با انتخاب هوشمندانه محتوای ویدیویی، بازاریابی آنلاین را متحول کنیم؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران بازاریابی محتوا ۱۳۹۶/۰۱/۰۶ بدون دیدگاه 146 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹

آیا در نظر دارید تا بودجه ای را برای ویدئو اختصاص دهید؟ از آنجا که یک ویدئو در میان ده ها هزار مورد دیگر فقط یک بار تولید می شود و یک سرمایه گذاری بلند مدت می تواند این تعداد را به صدها هزار مورد برساند، سرمایه گذاری های ویدئویی اغلب برای ارزیابی و تأیید، […]

آیا در نظر دارید تا بودجه ای را برای ویدئو اختصاص دهید؟

از آنجا که یک ویدئو در میان ده ها هزار مورد دیگر فقط یک بار تولید می شود و یک سرمایه گذاری بلند مدت می تواند این تعداد را به صدها هزار مورد برساند، سرمایه گذاری های ویدئویی اغلب برای ارزیابی و تأیید، دشوار هستند زیرا به ندرت منجر به یک واکنش مستقیم می شوند.

پروژه های ویدئویی شما احتمالاً در وسط یا بالای فعالیت قیفی قرار دارد، به این معنی که ROI برای اثبات سخت است. مهم نیست که تیم شما چقدر نسبت به ویدئو مشتاق باشد و یا چه مقدار در محافل رسانه های دیجیتال بشنوید که ویدئو تاکتیک بزرگ بعدی است، به هر حال شما در مورد اینکه چه نوع فیلم هایی را نسبت به شرایط مختلف در نظر بگیرید، نیاز به بحث و گفت و گویی ساده خواهید داشت.

با کنار گذاشتن اغراق و مبالغه، برخی از انواع ویدئو های مربوط به بازاریابی محتوا را مرور می کنیم.

برندینگ

۱-معرفی و داستان پردازی درباره ی برند:

ویدئو یک رسانه ی ایده آل برای قطعات محتوایی درباره ی معرفی برند است که می تواند در وب سایت شما و یا در کانال های رسانه های اجتماعی قرار گرفته باشد. این که شما ارزش برند، خواست‎گاه برند، و یا مأموریت برند را به اشتراک بگذارید، ویدئو مخاطبان تان را در داستان شما غرق می کند و تجربه ی غنی تر و متنوع تری نسبت به دیگر رسانه ها ارائه می دهد.

۲- شرح دهنده ها:

آخرین باری که از یک صفحه ی اصلی بازدید کردید و هیچ ویدئویی را ندیدید، کی بوده است؟ بله سال ۲۰۰۸ بود. زمانی این فیلم ها فقط یک بار برای توضیح محصولات و یا راه حل های پیچیده مورد استفاده قرار می گرفت، اما در حال حاضر برای بررسی اجمالی و جذاب از گزاره های ارزشمند شما در دو دقیقه یا کمتر، به کار می روند.

بالای قیف

۳- تبلیغات:

مسلماً نه تنها فعالیت های صرفِ بازاریابی محتوا، بلکه بسیاری از شرکت ها، تبلیغات را در فیس بوک، لینکداین، و یوتیوب برای هدایت ترافیک به مقالات سفید و فیلم هایشان، به اجرا در می آورند. این دارایی ها حمایتی را برای تأمین انرژی دستیابی به بازاریابی محتوای خود در نظر بگیرید.

۴- صفحات پیاده سازی سفارشی:

مشابه صفحه اصلی ویدیوی شرح دهنده، صفحات پیاده سازی که حاوی یک ویدئو سفارشی است پروکسی های هدف مهمی برای صفحه اصلی شماست زیرا برای مطابقت با دعوتی (فراخوانی برای اقدام) در نظر گرفته شده است که ارسال کرده اید. با استفاده از ابزارهای مبتنی بر ابر ارزان، ایجاد صدها و یا حتی هزاران تغییر در یک ویدیو ارائه شده، آسان شده است. بنابراین چرا باید مسیر های دشوار را طی کرد؟ Unbounce می گوید که با استفاده از فیلم ها در صفحات پیاده سازی می توان تبدیل را تا ۸۰٪ افزایش داد.

۵- جستجوگرها (SEO):

از ویدئو برای برجسته سازی نکات کلیدی یک مقاله ی سفید، افزایش دسترسی به آن و افزایش رتبه بندی موتور جستجو استفاده کنید. SEO ویدئو را می توان به دو نوع تقسیم کرد:

• شما می توانید یک ویدئو را تولید و به صورت عمومی در یوتیوب پست کنید تا حداکثر دسترسی و دیدگاه های دریافتی را به دست آورید. در این مورد، فیلم به خودی خود (با توجه به رتبه بالای گوگل برای یوتیوب) رتبه بندی موتور جستجوی شما را بالا می برد. درخواست واکنش نسبت به ویدئوی شما، تلاش می کند تا ترافیک را به مقاله ی سفید در سایت تان هدایت کند … اما برای دستیابی و رتبه ی باور نکردنی YouTube ، شما در معرض خطر راهبرد هایتان که توسط دیگر فیلم های یوتیوب تخریب می شوند قرار می گیرید.

• شما می توانید ویدئو را در سایت خود ( نه یوتیوب) میزبانی کنید. خودتان میزبانی کنید (Host) و یا با یکی از سایت های شخص ثالث که در شبیه سازی خود میزبانی تخصص دارند، همکاری کنید. ویدئو و متن حمایتی به صفحه کمک می کند تا صفحات رتبه بندی را بالا ببرد؛ به این معنا که ترافیک به دست آمده توسط ویدئو به احتمال بسیار زیاد به خاطر ماندن در سایت شماست. این کار با دنبال کردن همزمان هر دو‌ روش امکان پذیر است، اما بهتر آن است تا بین فیلم ها تغییراتی وجود داشته باشد.

وسط قیف

۶- محتوای آموزشی:

چه قطعه ای از رهبری فکری باشد و یا یک راهنمای عملی، نان و کره بازاریابی محتوا است. چرا باید از فیلم ها استفاده کرد؟ زیرا تجربه ی لذت بخشی را ارائه می دهد که متعهد است جالب و کوتاه باشد. فیلم ها را می توان در وبلاگ خود پست کرد، در مراکز یادگیری همیشگی و منابع قرار داد، و یا حتی به عنوان یک تبلیغ باز در کنار محتوای بسته به خدمت گرفت.

۷- ایمیل:

شما احتمالاً به طور منظم با مشتریان تان از طریق ایمیل در ارتباط هستید. تحقیق انجام شده توسط Brainshark نشان می دهد که گنجاندن ویدئو در ایمیل، افزایش ۲۰ درصدی در نرخ باز کردن و تماشای آن و همچنین افزایش میزان کلیک، دارد.

پایین قیف

۸- درباره ما:

بسیاری از مردم فعالیت های پایین قیف را فعالیت های مربوط به ویژگی های محصول، قیمت، و غیره می دانند. اما مشتریان بازاری یک محصول گران قیمت و یا روابط خدمات طولانی مدت، فقط به “فرد ” و “نوع فعالیت” و یا “میزان فعالیت” علاقه دارند. وقتی دو ارائه دهنده در کیفیت و قیمت شبیه به هم باشند، اعتماد دریافتی و تعهد به خدمات، عوامل تصمیم گیری هستند. ویدئو یک رسانه ی مناسب برای ارائه ی ارزش های خود و یا جلب توجه نسبت به شرکت تان است.

۹- تبلیغات حساس به زمان:

شما از تفکیک های قیمتی برای به دست آوردن روابط صمیمانه و یا راهبردها استفاده می کنید. چرا روی ویدئو برای چیزی ساده و عدد محور مانند تبلیغات قیمت، سرمایه گذاری نمی کنید. یک مصرف کننده معمولی روزانه بیش از ۱۰ ایمیل تبلیغاتی دریافت می کند. تبلیغات قیمتی شما اگر دیده نشود، عملکرد خوبی نخواهد داشت- و ویدئو به شما کمک می کند تا نرخ میزان باز کردن و تماشای آن افزایش یابد. علاوه بر این تجربه غنی تری از فیلم ها – موسیقی، جلوه های صوتی، صدا، و غیره – باعث هدایت به صفحه ی اصلی و دانستن اینکه چه چیز خاصی در تبلیغات شماست، می شود.

روابط عمومی و ارتباطات خارجی

۱۰- پاسخ سریع به موضوعات داغ:

نوشتار ساده ترین ابزار تولید و مدیریت است، به محض آنکه بیانیه ای تأیید و مهر و موم می شود تنها کار باقی مانده کپی و چسباندن است. اما هزینه های پنهان رها کردن خواننده “بدون نظارت” چیست؟ ویدئو به شما اجازه می دهد تا لحن و کلمات را به هم ربط داده، سرعت حرکتی را که بینندگان در یک قطعه ی محتوایی دارند، کنترل کرده، و چشم و گوش آنها را به نقاط مورد تأکید هدایت کنید.

۱۱- به روز رسانی عملکرد منظم:

اعداد در نمودارها نقش بسزایی دارند؛ با این حال، بسیاری از خوانندگان از اطلاعات خام و توصیفی اشباع شده اند. انگیزه ی طبیعی اسکن سریع یک روند صعودی یا نزولی است. ویدئو به شما اجازه ی کنترل مصرف محتوا را در هر لحظه و با سرعت مشخص می دهد.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه‌ای(Inbound Marketing) چیست؟

بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه ای یا بازاریابی ربایشی (Inbound Marketing) رویکردی است مبنی بر جذب مشتریان از طریق تولید محتوا و استراتژی تولید محتوا و همچنین تعاملات مثبت و مفیدی که با خواسته و نیاز مشتریان بالقوه مرتبط هستند. در بازاریابی ربایشی یا بازاریابی درونگرا ، مشتریان بالقوه به کسب و کار اینترنتی یا […]

ساخت تیزر تبلیغاتی با ۱۰ ترفند حرفه‌ای

در صورتی که به دنبال تولید ساخت تیزر تبلیغاتی برای توسعه کسب و کار اینترنتی‌تان می‎باشید ، قبل از شروع کار باید به برخی از سوالات مهمی که تاثیر زیادی در ایجاد انگیزش خرید در مخاطب دارد، پاسخ دهید. نکات ارائه شده در این مقاله ساخت تیزر تبلیغاتی از کتاب وندی کلر “راهنمای جامع خلق پلتفرم” […]

بازاریابی محتوا با محتوای طولانی

اغلب کارشناسان بازاریابی محتوایی اعتقاد دارند که هر فرد یا مجموعه‌ای که وب‌سایتی را در اختیار دارد و از طریق آن محتوایی برای کاربران منتشر می‌کند، باید حداقل چند نمونه از محتوای طولانی و بلند را هم بر روی وبسایت خودش داشته باشد. همین اعتقادات متنوع و بعضاً مختلف موجب تسلط محتوا طولانی در دوره […]

تولید محتوا و بازاریابی محتوا در یک کسب و کار اینترنتی چیست؟

تولید محتوا چیست؟ بازاریابی محتوا در کسب و کار اینترنتی چیست؟

تولید محتوا و بازاریابی محتوا در یک کسب و کار اینترنتی کمک می‌کند تا وبمستران هوشمند به شکل نوآوری و خلاقانه‌ای از این طریق پیام مناسب برند و بازاریابی محصول و خدمت خود را به گوش مشتریان برساند. اگر به عنوان مدیر یک کسب و کار اینترنتی دقت کرده باشید، که حتی خود ما هم از این […]

برنامه‎ریزی بازاریابی اینترنتی در تولید محتوا

بازاریابی محتوا یکی از کانال های موثر دیجیتال مارکتینگ و به عنوان زیر مجموعه بازاریابی اینترنتی است در مقالات قبلی بازاریابی اینترنتی جذاب ترین نوع محتوا به نقش ویدیو ها و شبکه های اجتماعی در محبوبیت بین مخاطبان وب سایت اشاره کردیم. در این بازار پرهیجان، مقالات رتبه سوم را به خود اختصاص داده اند. همیشه […]

تولید محتوایی که تعداد بازدیدکنندگان آن شما را حیرت‎زده خواهد کرد؟!

محتوا فقط به معنی پست‌های نوشتاری نیست. اگر از نوشتن خسته می‌شوید، سعی کنید یک سری ویدیویی برای وبلاگ خودتان تولید کنید یا اینکه در یوتیوب یک کانال ایجاد کنید. بر اساس آنچه Forrester Research یک دقیقه ویدیو به اندازه ۱.۸ میلیون کلمه ارزش دارد. با ویدیو می‌توانید پیام‌های بیشتری را به مخاطبان خود منتقل کنید. […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X