تولید محتوا چیست؟ بازاریابی محتوا در کسب و کار اینترنتی چیست؟

تولید محتوا و بازاریابی محتوا در یک کسب و کار اینترنتی چیست؟
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران بازاریابی محتوا,کسب و کار اینترنتی ۱۳۹۶/۰۴/۲۹ بدون دیدگاه 570 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹

تولید محتوا و بازاریابی محتوا در یک کسب و کار اینترنتی کمک می‌کند تا وبمستران هوشمند به شکل نوآوری و خلاقانه‌ای از این طریق پیام مناسب برند و بازاریابی محصول و خدمت خود را به گوش مشتریان برساند. اگر به عنوان مدیر یک کسب و کار اینترنتی دقت کرده باشید، که حتی خود ما هم از این […]

تولید محتوا و بازاریابی محتوا در یک کسب و کار اینترنتی کمک می‌کند تا وبمستران هوشمند به شکل نوآوری و خلاقانه‌ای از این طریق پیام مناسب برند و بازاریابی محصول و خدمت خود را به گوش مشتریان برساند. اگر به عنوان مدیر یک کسب و کار اینترنتی دقت کرده باشید، که حتی خود ما هم از این روش‌های تبلیغاتی که در کسب و کارهای سنتی رایج است، به نوعی خسته شدیم.

چه برای مدیران کسب و کار سنتی و چه کسب و کار اینترنتی، ما که با رسانه‌های سنتی در بازاریابی و تبلیغات سر و کار داشتیم. به ازای جذب یک مشتری هزینه‌های گزاف و سنگینی پرداخت می‌کردیم. این روش‌ها به نوعی جذابیت خودشان را برای مخاطبان ما از دست دادند. در حالی که باید با تولید محتوا و بازاریابی محتوا که منبع عظیم و پر از فرصت‌های جدیدی برای بازایابی محصول و خدمت  است، استفاده نماییم.

اما تصور تولید محتوا و بازاریابی محتوا بدون داشتن وب‌سایت را از سرتان بیرون کنید! چرا که تمامی برآیند حرکت‌ها و تولید محتوای‌تان در شبکه‌های اجتماعی در فیسبوک، یوتیوب، اسلاید شیر، لینکدین، اینستاگرام و تلگرام باید به سمت برند شدن یک نام تجاری‌تان سوق پیدا کنند. با این‌که هر کدام قابلیت خاص خودش را برای معرفی برند تجاری و محصول‌تان ارایه می‌دهد. باید تولید محتوا در این رسانه‌ها نیز در راستای کسب و کار اینترنتی شما باشد.

با کاهش قیمت دسترسی به اینترنت، تکنولوژی ۴G و ۳G، افزایش قشر جوان و تحصیل‌کرده، کار کردن آسان با گجت‌ها و گوشی‌های هوشمند باعث شده است که بودجه تبلیغاتی و بازاریابی کسب وکارها با تولید محتوا و بازاریابی محتوا به شدت کاهش یابد.

انواع مدل‌های تولید محتوا و بازاریابی محتوا  را می‌توان به صورت‌های مختلف با کمک رسانه‌های اجتماعی کسب و کار اینترنتی را قادر به قبضه کردن بازار می‌نماید. بازاریابی محتوا، در حال رشد سریع و گسترده است که هر روز شاهد تغییرات زیادی در تولید محتوا هستیم.

بازاریابی محتوا واژه‌ی پیچیده و مبهمی است، اما اجازه دهید آن را این‌گونه تعریف نماییم:

تولید محتوا و بازاریابی محتوا  تولید و در اختیار قرار دادن اطلاعاتی است که مورد علاقه گروهی از مخاطبان یک کسب و کار اینترنتی است. هدف تولید اطلاعات جلب توجه مخاطب و تبدیل آن به مشتری است که نه تنها خود خرید محصول و خدمت یک کسب و کار را بارها تکرار می‌کند. بلکه سطح رضایت‌مندی او از این اطلاعات تا جایی پیش می‌رود که مبلغ محصول و خدمت ما می‌شود.

نکته حایز اهمیت در بازاریابی محتوا دستیابی به مخاطبان مناسب در زمان و مکان مناسب با پیام مناسب در جهت معرفی نام تجاری، محصول و خدمت است.

اما چرا اثر بخشی آن نسبت به سایر روش‌های بازاریابی اینترنتی بیشتر است؟

ما در تبلیغات رایج کسب و کارها تنها با صرف یک هزینه گزاف تبلیغات گسترده در رسانه‌های سنتی می‌توانستیم یک طرفه با مخاطب ارتباط برقرار کنیم. ولی در بازاریابی محتوا ما با مخاطبی رو به رو هستیم که علاقمند به دریافت چنین اطلاعاتی است، این تولید محتوا یک طرفه نیست، ما با سیگنال‌هایی که به مخاطب ارسال می‎کنیم، او را ترغیب به صحبت در مورد خواسته‌ها و نیازهای خود می‌کنیم.

یکی از گزینه‌هایی که خیلی بازاریابی محتوا را در هر رسانه‌ی آنلاین جذاب و خاص کرده است، مخاطب خیلی راحت می‌تواند رسانه‌ی کسب و کار شما را برگزیند، به همان راحتی او را به چالش بکشد، در مورد محصول و خدمت آن کسب و کار در رسانه‌های اجتماعی صحبت کند. در ضمن او قادر است که انتخاب کند، کسب و کار اینترنتی شما یا رقیب شما را برگزیند.

پس این مشتریان و مخاطبان ما هستند که خیلی علاقمند به استفاده از بازار اینترنتی خواهند بود، چرا که انتخاب‌های بیشتری را دارند و به راحتی می‌توانند به شکل ویژه‌ای در رشد و نزول کسب و کار اینترنتی شما مهره تعیین کننده باشند.

البته تولید محتوا نیز به حالت سنتی که حاوی پیام یک برند است، می‌تواند در حال حاضر به رشد کسب و کارها کمک کند. ولی باز هزینه دسترسی به مشتریان و مخاطبان علاقمند خیلی بالا است. از آن گذشته باید با سایر ابزارها بازاریابی ترکیب شود تا قابل سنجش باشد. از حالت یک طرفه بودن رسانه تبلیغی جلوگیری کند.

اما تولید محتوای هدفمند در یک کسب و کار اینترنتی باید دو ماه قبل از شروع فعالیت آنلاین آن توسط تیم یا خود فرد شروع شود. تا در هنگام راه‌اندازی سایت کسب و کار اینترنتی توجه مخاطب علاقمند را جلب نمود.

اگر بخواهم واقع بینانه در زمینه تولید محتوا و بازاریابی محتوا با شما دوستان عزیز صحبت بکنم. باید بگویم که با این  که برندها، کسب و کارهای اینترنتی فعال از آن استفاده می‌کنند ولی هنوز بعد ناچیزی از آن را به نمایش گذاشتند. به نظرم تمام و کمال نتوانستند از این استراتژی تولید محتوا به نحو ویژه‌ای در جهت شناساندن نام تجاری، محصول و خدمت خود بهره بگیرند.

تولید محتوا و بازاریابی محتوا آزادی عمل بیشتری را به کارآفرینان هوشمند ارایه می‌دهد.  در حالی که هیچ خلاقیتی در این راستا از سوی رسانه کسب و کارها نشان داده نشده است. این در حقیقت برمی‌گردد به تفکر ما به عنوان مدیر کسب و کار از روش‌های رایج بازاریابی سنتی که هنوز هم در فعالیت‌های آنلاین ما ادامه دارد.

این نوع از بازاریابی محتوا می‌تواند به شکل ها و کاربردهای مختلفی که هنوز ابداع نشده است. شامل طیف گسترده و شگفت انگیزی از ابزارها و تاکتیک‌های گوناگون باشد. جالب است بدانید فقط موارد صریح و آشکار بازاریابی محتوا همانند مقاله، ویدیو، صوت، ایمیل در حال حاضر به کار گرفته می‌شود. که می‌تواند خیلی گسترده‌تر از آن باشد، شامل مسابقات، نظرسنجی، بازی‌ها، پازل‌ها، محتوای اجتماعی و موارد دیگر می شود.

مطمئن هستم که دوستان تیزبین ما منظورم را خیلی خوب دریافت کردند. یعنی این‌که محتوای فارسی نیازمند تولید خلاقانه‌تر و نوآورانه‌تر است که هنوز هیچ کسب و کاری این قدرت را به طور کامل به کار نبسته است.

پس شما مدیر محترم کسب و کار اینترنتی می‌توانید با خلق محتوایی به شکلی نوین پیام بازایابی و برند خودتان را به گوش مخاطبان خود برسانید. این یعنی فرصتی تازه برای همه افرادی که می‌خواهند کسب و کار اینترنتی خود را راه‌اندازی نمایند.

اما چه نوع تولید محتوایی باعث بهتر معرفی شدن محصول و خدمت با کیفیت ما خواهد شد؟

مسلما در هر روندی و فرآیندی اگر همانند قطعات یک پازل شکل واحدی با هدف مشخصی، یک استراتژی همانند تولید محتوا به کار گرفته شود، نتایج آن فوق العاده خواهد بود. در این راستا باید ما تولید محتوا را در جهت خاصی ارایه بدهیم که احتمال حضور مخاطب علاقمند کسب و کار ما در آن بیشتر است.

شما می‌توانید بسته به توانایی‌های‌تان، کسب و کارتان محتوای سرگرم‌کننده، تفریحی، گردشگری، ایجاد هیجان، تجربه ترس، آموزشی، رفتاری، علمی و تخصصی به شکل‌ جدیدی ارایه دهید که قبلا ارایه نشده است.

با تمام این امکانات، اکنون زمان خلاقیت و نوآوری به نمایندگی از برندها و کسب و کارها فرا رسیده است. اکنون کسب و کار ها در حال پی بردن به این نکته هستند که می توانند و باید به تولید محتوا بپردازند که مخاطبان با علاقه به خواندن آنها رو بیاورند.

امروزه پیشگامان تولید محتوا و بازاریابی محتوا، برندهای مطرح در سطح دنیا می باشند. اما این جز کوچکی از آینده کسب و کار اینترنیتی است.  جنگ جدید کسب و کارها  و پیروزی در آینده نزدیک بر سر محتوایی است که هر کسب و کاری به شکل خاصی قادر است از رسانه‌ی اختصاصی خود تولید و به نمایش بگذارد.

در سال‌های اگر با دید یک بازاریاب به فیلم‌های مطرح دنیا توجه کرده باشید. خیلی از محصول و خدمات در داخل فیلم با ستاره همراه شدند. تا در ما به عنوان مخاطب یک نیاز جدیدی را ایجاد نماید که ما برای ستاره شدن در زندگی عادی باید از آن محصول استفاده نماییم.

رد بول، تولید کننده‌ی نوشیدنی انرژی زا اتریشی، در حال حاضر به نحو مناسب‌تری از رقبای خود از استراتژی تولید محتوا بهره می‌برد. این شرکت با هدف قرار دادن مردان جوان، تصمیم گرفت تا این برند را با ورزش‌های سنگین مثل بدن‌سازی، پاور لیفتینگ همراه سازد.

این شرکت به منظور سرگرمی و جذب مخاطبان بیشتر همچنین تعامل بیشتر با مشتریان، به تولید محتوای گسترده در این راستا دست زد تا در مشتریان با خلق هیجان، ارتباط بیشتری با پیام برند خود ایجاد نماید.

تولید محتوا و بازاریابی محتوا در کسب و کار اینترنتی چیست؟

 

اگر واقعا می‌خواهید جز کارآفرینان هوشمند باشید ، تنها کاری که به تنهایی می‌تواند کسب و کار اینترنتی شما را برای سال‌ها پابرجا نگه دارد. شروع کردن به تولید محتوا و بازاریابی محتوا است که آن هم با خلاقیت و نوآوری همراه باشد. که می‌تواند با الهام گرفتن از روش‌های کسب و کار غیر رقبا برای شروع استفاده کرد.

 

تولید محتوا و بازاریابی محتوا از چه سالی در خدمت کسب و کارها قرار گرفت؟

اما بازاریابی محتوا عمر زیادی ندارد، در سال ۱۹۸۵ یک کسب‌ و کار تولیدکننده‌ی ماشین‌آلات کشاورزی به نام جان دیر، توسط انتشار مجله‌ای به نام Furrow  برای کمک به کشاورزان در جهت استفاده از این ماشین‌آلات  شروع شد. اما آن زمان مفهومی به نام تولید محتوا و بازاریابی محتوا مرسوم نبود.

جان دیر توانست با درک مخاطبان این نوع ماشین‌آلات و تولید محتوای هدف‌دار آن‌ها را به سمت استفاده از ماشین‌آلات بکشاند. هم اکنون این مجله در بیش از ۴۰ کشور و ۱۲۰ زبان در دسترس کشاورزان قرار گرفته است. تنها مجله‌ای در آن زمان بوده است که توانست به مخاطب دید بهتری نسبت به استفاده از ماشین‌آلات کشاورزی در کشاورزان ایجاد کند.

پس از دیرباز تولید محتوا و بازاریابی محتوا نه به شکل فعلی وجود داشته است. که می‌توانست مخاطب مناسب را به سمت خود با تولید محتوای مناسب بکشاند. الان مشتریان دیگر به تبلیغ‌های تکراری اهمیت نمی‌دهند، به راحتی از کنار آن‌ها بدون توجه کردن رد می‌شوند. تنها راه‌حلی که به ذهنم می‌رسد، که پیام برند و بازاریابی کسب و کارها را به مخاطب می‌رساند تولید محتوا و بازاریابی محتوا است.

تولید محتوا با ایجاد پیام بازاریابی و نام تجاری به شکل داستانی آن را در ذهن مخاطب حک می‌کند. در حالی که سایر روش‌های بازاریابی فقط روی ارسال مستقیم پیام برند و بازاریابی متمرکز می‌شوند. در نهایت هم هیچ جذابیتی برای بسیاری از مخاطبان ندارد.

چرا کوین اسپیسی سخنران اصلی بزرگ‌ترین کنفرانس‌های بازاریابی محتوایی است؟

کارگردانی است که با درک داستان‌پردازی به مدیران کمک می‌کند تا با خلق داستان ارزشمند و هیجان انگیز کسب و کار خود مخاطبان بیشتری را جذب محصول و خدمت خودشان کنند.

موسسه بازاریابی محتوایی، تولید محتوا و بازاریابی محتوا را این گونه تعریف کرده است:

تولید محتوا و بازاریابی محتوا یکی از رویکردهای استراتژیک بازاریابی است که بر تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار با اهداف برندها در یک کسب و کار متمرکز شده است. بازاریابی محتوا به دنبال جذب، حفظ و تعامل با مخاطبانی است که به وضوح تعریف و شناخته شده هستند. این عمل با هدف هدایت کاربران برای انجام اقداماتی سودده صورت می‌گیرد.

اما چرا باید کسب و کار اینترنتی از تولید محتوا و بازاریابی محتوا استفاده نماید؟

۱) تولید محتوا، باعث ایجاد یک ارتباط هدف‌دار با مخاطبان بازار هدف می‌شود.

قبل از هر چیزی بازاریابی محتوا باعث ارتباط مشتریان با پیام بازاریابی ارسالی شما به صورت داستان می‌شود. اگر هر کسب و کاری بتواند ارتباط پیام خود را با مخاطبان در جهت درستی هدایت نماید، مسلما این باعث شکل‌گیری سریع اعتماد مخاطبان خواهد شد.

موضوع ارزش‌آفرینی یک کسب و کار در حال حاضر خیلی حایز اهمیت است، هر کسب و کار اینترنتی بدون توجه به ارزش آفرینی محکوم به شکست خواهد بود.

۲) بازاریابی محتوا در شبکه پیوندی دوستان کسب و کار شما هم نفوذ می‌کند.

پیام مناسب بازاریابی طوری عمل می‌کند که باعث رشد تعداد مخاطبان شما می‌شود. وقتی تولید محتوا و بازاریابی محتوای شما بتواند برای مشتری داستان‌سرایی کند، بخشی از ذهن مخاطب را با خود درگیر می‌کنید. که به طور ناخودآگاه داستان کسب و کار شما را در هر محفلی که شرکت می‌کند با رضایت به اشتراک می‌گذارد و شنوندگان نیز در دایره ارتباطی خود نیز مجدد آن را برای دوستان خود تعریف خواهند کرد.

۳) یک کسب و کار حتمن باید پیام بازاریابی خود را به گوش مخاطب برساند

یکی از معتبرترین شرکت‌های تحقیقات بازاریابی به نام نیلسن آخرین تحقیقی را که منتشر کرده حاوی نکات ارزشمندی است. مخاطبان دیگر به استراتژی‌های بازاریابی و تبلیغاتی سنتی هیچ اعتمادی ندارند و به شدت از آن‌ها متنفر هستند. این یافته‌های جدید التزام یک شرکت را به تولید محتوا بیش از پیش آشکار می‌سازد.

 

۴)  مشتریان یک کسب و کار اینترنتی نیازمند تولید محتوا و بازاریابی محتوا هستند.

امروزه مشتریان بیش از پیش نیازمند اطلاعاتی هستند که به شدت آن را هم دنبال می‌کنند. اگر یک کسب و کار با تولید محتوای هدفمند و استراتژی تولید محتوا در جهت تامین اطلاعات مشتریان حرکت کند، مخاطبان آن از رضایت و تعلق خاطر بیشتری به این نام تجاری در خود خواهند داشت.

۵) بازاریابی محتوا باعث همدلی مشتریان با یکدیگر و کسب و کار شما می‌شود.

بازاریابی محتوا یکی از راه‌های ارتباطی قوی با مشتری است. اما هر نوع محتوایی نمی‌تواند ارتباط‌ها را به سمت اعتماد مشتری بکشاند. بازاریابی محتوا با تعیین استراتژی‌های مناسب، برای تولید و ترویج محتوا در کانال‌های مختلف ارتباطی یکدلی ایجاد می‌کند. که این یکدلی باعث جلب اعتماد و جذب مشتریان زیادی به سمت برند و نام تجاری شما می‌شود.

 

تولید محتوا و بازاریابی محتوا را چگونه انجام دهیم؟

در پایان می‌خواهم به چیستی و چگونگی تولید محتوا و بازاریابی محتوا بپردازم. بعد از این‌که ما اهمیت استراتژی تولید محتوا را درک کردیم. چگونه تولید محتوای با کیفیتی را در رسانه کسب و کار خود انجام دهیم تا مشتریان را بهتر متقاعد کنیم که محصول یا خدمت ما بهتر از محصول و خدمتی است که در حال استفاده از آن هستید:

گام اول: تعیین استراتژی در بازاریابی محتوایی(Strategy)

استراتژی تولید محتوا یک دید آگاهانه از جامعه‌ی مخاطبان، طراحی یک راه‌حل نوآورانه و منحصربه‌فرد برای رفع نیاز و جذب مخاطبان و در نهایت تدوین یک برنامه‌ی کلی برای تولید محتوا است.

در تدوین یک استراتژی بازاریابی محتوا خوب ۵ مرحله زیر را در نظر داشته باشید، به کمک الگوی SMART  مدیران کسب و کار اینترنتی می‌توانند به صورت منظم در تولید محتوا استفاده کنند.

 1.  قبل از هر چیزی باید مشخص کنید که چه نوع محتوایی مناسب مخاطبان کسب وکار ما است. اگر آشنایی نسبی با هر کدام از روش‌های تولید محتوا داشته باشید.با تعیین هدف، بودجه‌، نیروی انسانی می‌توانید ان را شروع کنید.
 2. یکی از ویژگی‌های اصلی بازاریابی محتوا، سنجش و ارزیابی نتایج حاصل از آن است. با نتایج حاصل از این سنجش بهتر می‌توانیم محتوا تولید کنیم که مخاطب با درک آن راحت‌تر است.
 3. سومین مرحله در الگوی smart، قابلیت دسترسی است. در این مرحله بعد ازتعیین هدف، کارهایی که برای هموار کردن مسیر تولید محتوا لازم است را انجام خواهید.
 4. حال براساس نوع کسب‌ و کار اینترنتی محصول یا خدمتی که ارایه خواهید کرد، بهترین ایده برای تولید محتوا را تعیین نمایید.
 5. در مرحله‌ی آخر این الگو با تعیین محدوده‌ی زمانی در رسیدن به هدف‌های بازاریابی، آن‌ها را به هدف‌های کوچکتر تقسیم نمایید. که برای هر کدام باید زمان دسترسی به آن‌ها را تعیین نمایید. تا راحت‌تر و با حجم‌های کوچکتری از هدف کارتان را پیش ببرید.

گام دوم: تولید محتوا (Creation)

پس از عبور از مرحله تعیین استراتژی تولید محتوا، تقویم تولید محتوا و بازایابی محتوا اهمیت پیدا می‌کند که موارد زیر را حتمن رعایت نمایید:

 • موضوعات مختلف را برای تولید محتوا دسته‌بندی کنید.
 • دسته‌بندی‌ها و موضوعات مختلف را در روزهای مختلف هفته پخش کنید.
 • جدولی به تعداد روزهای هفته و مطالب ستون‌بندی کنید.
 • زیر هر ستون عنوان محتوا، نویسنده محتوا و نوع محتوا را تعیین کنید.
 • تاریخ و زمان دقیق تحویل و انتشار محتوا رامشخص کنید.
 • تقویم را متناسب با درک راحت‌تر تیم تولید محتوای‎تان آماده کنید.
 • پیشنهاد می‌کنم که به صورت ماهانه تقویم تولید محتوا را همراه تیم‌تان تهیه نمایید.

اگر مطلب خاصی در تولید محتوا از سوی تیم باید رعایت شود، از قبیل لحن‌نوشتاری محتواها، زمانی‌که باید صرف هر مطلب شود، تصاویر، تعداد کلمات، سئو رایتینگ و … وجود دارد. تولید محتوا باید در زمان‌های متناوب در وب سایت یا رسانه‌ها منتشر کنید. طوری که اگر برنامه خاصی را باید در حین تولید محتوا انجام دهید از قبل و خودکار مطالبی برای ارایه روی وب سایت داشته باشید.

گام سوم: بهینه سازی تولید محتوا (Optimization)

با اشتراک‌گذاری مطالب خود در شبکه‌های اجتماعی و بررسی رفتار مخاطب از آن طریق، علاقمندی مخاطب خود را دریابید تا بتوانید استراتژی و برنامه خود را، برای مخاطب هدف‌تان بهینه‌سازی کنید. در این مرحله شاید آنالیز هم به شما کمک کند که این مرحله جداگانه‌ای است و در کل دوره بازاریابی محتوا هم مطرح می‌گردد.

گام چهارم: ترویج در بازاریابی محتوا (Promotion)

این مرحله نیز برای تاثیرگذاری روی مخاطب حتمن باید اجرایی شود. این مرحله اگر به خوبی عملی شود، موفقیت استراتژی تولید محتوا را تعیین خواهد کرد. اگر شما محتوای فوق‌العاده‌ای تولید کرده‌ باشید، اگر مخاطب آن را نببند، یا نخواند هیچ ارزش آفرینی برای کسب و کار اینترنتی شما نخواهد داشت.

پس باید توزیع مطالب به صورتی باشد که حداقل مخاطب آن را یک‌بار مشاهده نماید. استفاده از شبکه‌های اجتماعی به عنوان اهرم بازاریابی محتوا خیلی اهمیت دارد. که با ارایه قسمتی از آن محتوا ترغیب به مشاهده و مطالعه آن محتوای ارزشمند در وب‌سایت خود نمایید.  همان قدر که تولید محتوا برای کسب و کارتان خیلی ضروری است باید حداقل ۵ برابر زمان تولید محتوا را صرف بازاریابی محتوای تولید شده در رسانه‌های مختلف نمایید.

 

گام پنجم: آنالیز بازاریابی محتوایی (Analytics)

اگر یک سیستم محتوایی مناسب را برای کسب و کار اینترنتی خود تعبیه کرده باشید. حتمن بعد از انجام ۴ مرحله قبلی ما نیاز به بازخورد خواهیم داشت. که ببینیم مخاطب تا چه اندازه از آن استقبال نمود، یا سیگنال‌هایی را به صورت‌های مختلف از نظراتی که ارایه می‌دهد، عضویت در خبرنامه و سایت، خرید محصول، تکرار خرید، ارسال ایمیل، به اشتراک گذاشتن آن در شبکه‌های اجتماعی و … به ما ارسال می‌کند.

دوست عزیز از این که مطلب را تا انتها مطالعه نمودید، خیلی سپاسگزارم. با درج نظرات ارزشمندتان در مورد این مطلب ما را در جهت تولید محتوای با کیفیت یاری رسانید. اگر پیشنهاد، انتقاد و سوالی دارید، خیلی خوشحال خواهم شد در قسمت نظرات آن را با ما در میان بگذارید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

دوره آنلاین ایجاد کسب و کار در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام

شبکه اجتماعی مفهومی است که می‌توان با دیدهای جامعه‌شناسی، روانشناسی و علوم ارتباطی می‌توان بررسی کرد. اما ما اینجا قصد داریم از دید تجاری و کسب و کاری به شبکه اجتماعی بنگریم. چرا که کسب و کارها با ظهور اینستاگرام، تلگرام، لینکدین، فیس‌بوک و توییتر یک روند جدیدی را به پلن‌های کسب و کار خود […]

راز موفقیت استارت آپ هایی که ماندگار می شوند!

 درصد زیادی از استارت آپ ها شکست می خورند و تنها درصد کمی از آنها ماندگار خواهند شد. راز موفقیت آنها چیست؟ در این مطلب خواهیم خواند.  درصد زیادی از استارت آپ ها شکست می خورند. به گزارش نوپانا، این یک حقیقت سخت و تلخ است؛ اما به سود شما است که کمی درباره آن […]

رتبه ایران در اکوسیستم کارآفرینی نوپا و استارت آپ

ایران در جایگاه جهانی اکوسیستم کارآفرینی نوپا در سطح متوسط جدول رده بندی قرار گرفته و رتبه ۲۳ را در ایجاد استارتاپ از آن خود کرده است.  وضعیت کارآفرینی و کسب و کارهای نوپا در ایران، مطابق با گزارش دیده بان جهانی کارآفرینی (GEM)، در مقایسه با سایر کشورهای جهان در سال ۲۰۱۶ مورد بررسی […]

نقش اکوسیستم کارآفرینی در موفقیت استارت‌‌آپ‌ها

در این بخش به معرفی مفهوم استارت‌آپ، اکوسیستم استارت‌آپ و عوامل مؤثر در این اکوسیستم می‌پردازیم. همچنین، مرور مختصری بر اهمیت مدیریت اکوسیستم استارت‌آپ خواهیم داشت. استارت آپ چیست؟ استارت ­آپ در کشورها، سازمان­ها و نهادهایی که در این رابطه فعالیت و قانون­ گذاری می­ کنند، متفاوت تعریف شده است و هر جایگاه تصمیم­ گیری، تعریف […]

وضعیت استارت آپ‌ها در ایران و جهان به چه سمتی حرکت می‌کنند؟

قبل از پرداختن و مقایسه آمارهای استارت آپ های ایران و جهان، ابتدا به بررسی آخرین گزارش منتشر شده توسط دیده ­بان کارآفرینی در ایران می ­پردازیم. در هفتمین و آخرین گزارش دانشگاه تهران، به عنوان دیده ­بان کارآفرینی کشور، که در سال ۱۳۹۳ منتشر شده، جایگاه ایران طی سال­ های متمادی از لحاظ شاخص ­های مختلف […]

در تد شهر موتور ها، لیزا گانسکی، نویسنده کتاب ” شبکه “

در تد شهر موتور ها، لیزا گانسکی، نویسنده کتاب ” شبکه “، در مورد یک آینده برای کسب و کار می گوید که به اشتراک گذاری همه جور چیزهاست، چه از طریق سیستم اجاره ای هوشمند و بر اساس فن آوری و یا به طور پایدارتر، شبکه های کامپیوتر مستقل متصل به هم. متن زیرنویس فارسی ویدیو: […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X