پیشخوان وردپرس (داشبورد)

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش وردپرس ۱۳۹۶/۰۷/۲۸ بدون دیدگاه 873 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹

پیشخوان وردپرس ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید به سرعت به بخش‌های مدیریتی وبلاگ خود و دیگر بخش‌های جامعه‌ی وردپرس دسترسی داشته باشید. این صفحه اطلاعات را درقالب بخش‌هایی در اختیار شما قرار می‌دهد. به طور پیش‌فرض بخش‌های هم‌اکنون، آخرین دیدگاه‌ها، پیوندهای ورودی، نوشتن فوری، آخرین پیش‌نویس‌ها، دیگر اخبار وردپرس و افزونه‌ها در […]

پیشخوان وردپرس مدیر آینده

پیشخوان وردپرس ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید به سرعت به بخش‌های مدیریتی وبلاگ خود و دیگر بخش‌های جامعه‌ی وردپرس دسترسی داشته باشید. این صفحه اطلاعات را درقالب بخش‌هایی در اختیار شما قرار می‌دهد. به طور پیش‌فرض بخش‌های هم‌اکنون، آخرین دیدگاه‌ها، پیوندهای ورودی، نوشتن فوری، آخرین پیش‌نویس‌ها، دیگر اخبار وردپرس و افزونه‌ها در صفحه‌ی پیشخوان شما فعال هستند.

برای ورود به بخش مدیریتی وردپرس به طور پیش‌فرض از مسیر زیر وارد شوید که برای امنیت بیشتر ی یک آموزش دیگری نحوه تغییر مسیر آن را برای امنیت بیشتر آموزش خواهیم داد.

در نوار آدرس مرورگر خود http://www.yourdomain.com/wp-login.php وارد کنید تا صفحه زیر نمایان شود:

صفحه ورود به پنل مدیریت وردپرس

با ورود به پیشخوان وردپرس، در سمت راست، فهرست منویی را مشاهده می‌کنید که دارای گزینه‌های متعددی بوده و برخی نیز دارای چند زیر منو هستند. این منوها و زیر منوها هر کدام قابلیت‌های خاصی را به وردپرس می‌بخشد که مدیریت آن را برای کاربر آسان ساخته و به محبوبیت آن می‌افزاید.

بخش دیگر که شامل تعداد برگه‌ها، نوشته‌ها و برخی از گزینه‌های دسترسی سریع به امکانات وردپرس هست که البته شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه تنظیمات صفحه می‌توانید صفحه خوش‌آمدگویی و سایر گزینه‌هایی که می‌خواهید نمایان یا مخفی شود را برگزینید.

البته بعضی از افزونه‌ها نیز گزینه‌هایی را به پیشخوان وردپرس اضافه می‌کند که شما می‌توانید آن را سفارشی کنید.

پیشخوان وردپرس

منوی پیشخوان وردپرس :

همان‌طور که اشاره شد اولین صفحه ورودی به پانل مدیریت هست که شامل دو گزینه “خانه” و “به روز رسانی” است.

اگر نیازی به update کردن افزونه یا وردپرس باشد، از طریق این گزینه می‌توانید مطلع شوید و آن را به طور خودکار به روز رسانی کنید.

منوی نوشته‌ها در وردپرس :

یکی از پر کاربردترین قسمت‌ها که مدیران سایت‌ها با آن سر و کار دارند، برای ارسال مطالب یا مقالات که وبلاگ هر سایتی را تشکیل می‌دهد.

زیرمنوهای آن شامل :

۱- همه‌ی نوشته‌ها

۲- افزودن نوشته

۳- دسته‌ها

۴- برچسب‌ها

بخش رسانه وردپرس

این بخش نیز برای مدیریت، ویرایش و آپلود فایل‌های تصویری، متنی، صوتی، ویدیویی و … کاربرد دارد.

زیر منوی رسانه شامل :

۱- کتابخانه

۲- افزودن

بخش برگه‌ها در وردپرس

برگه‌ها یا صفحات وردپرس به کاربر امکانات بسیار متنوعی را در اختیارش قرار می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای ساختن حرفه‌ای ترین صفحات استفاده نمایید.

زیرمنوی برگه‌ها شامل

۱- همه‌ی برگه‌ها

۲- افزودن برگه‌ها

بخش دیدگاه‌ها در وردپرس

تمام دیدگاه‌هایی که برای مطالب شما در سایت، توسط کاربران ارسال می‌شود، در این بخش نمایان می‌شود. شما می‌توانید اطلاعاتی که کاربر وارد کرده است (نام، ایمیل، سایت) را مشاهده، ویرایش یا حذف کنید.

بخش نمایش در وردپرس

منوی نمایش حاوی زیرمنوهایی برای مدیریت و سفارشی نمودن ظاهر سایت و همچنین گزینه‌هایی است که طراح قالب سایت برای قالب منتخب شما در نظر گرفته است.

زیر منوهای بخش نمایش عبارتند از:

 1. پوسته‌ها: در این بخش می‌توانید قالب‌های سایت خود را مدیریت کنید، قالب جدیدی اضافه کنید، قالبی را حذف کنید و از بین قالب‌های موجود یکی را برای سایت خود انتخاب کنید.
 2. سفارشی‌سازی: این گزینه ممکن است در برخی از قالب‌ها وجود نداشته باشد. در صورتی که برای یک قالب در نظر گرفته شده باشد می‌توانید امکانات آن پوسته را بر حسب نیاز خود  سفارشی کنید.
 3. ابزارک ها: امکانات جانبی هستند که تقریبا اکثر پوسته‌ها آنها را پشتیبانی می‌کنند. با استفاده از ابزارک‌ها می‌توانید در سایدبارها که برای قالب سایت شما در نظر گرفته شده است امکانات جانبی مثلا آرشیوهای موضوعی، تقویم، برچسب و … اضافه کنید.
 4. فهرست ها: همان منوهای اصلی سایت شما هستند. در این بخش می‌توانید گزینه‌های موجود در منوها را مدیریت کنید. منوی جدید اضافه و حذف کنید. در صورتی که در قسمت دسته‌ها، دسته بندی جدیدی ایجاد کرده باشید، می‌توانید آن را از این طریق در منوی اصلی نمایش دهید.
 5. ویرایشگر: در این بخش می‌توانید کدهای html و php و css موجود در پوسته‌ی خود را مشاهده و ویرایش کنید.

بخش افزونه‌ها در وردپرس 

افزونه‌ها یا پلاگین‌ها امکاناتی هستند که به وردپرس قابلیت‌های بیشتری را اضافه می‌کنند. که توسط خیلی از  برنامه‌نویس‌ها به دو نسخه رایگان و پولی می‌توانید به سایت خود اضافه کنید.

زیرمنوی افزونه‌ها شامل

۱- افزونه های نصب شده: لیستی از تمام افزونه‌های نصب شده در سایت است که می‌توانید آن‌ها را فعال، غیرفعال و همچنین حذف کنید.

۲- افزودن: جهت نصب یک افزونه برای سایت از طریق مرکز افزونه‌های وردپرس و همچنین از روی راینه شخصی می‌توانید استفاده نمایید.

۳- ویرایشگر: نمایش کدهای یک افزونه جهت اعمال بعضی تغییرات به کار می‌رود.

بخش کاربران وردپرس

در این بخش می‌توانید کاربران سایت خود را مدیریت کنید.

گزینه های این منو عبارتند از:

۱- همه ی کاربران: مشاهده لیستی از تمام کاربران سایت

۲- افزودن: اضافه کردن یک کاربر به صورت دستی

۳- شناسنامه شما: که در واقع پروفایل شما است و میتوانید اطلاعات شخصی خود را در این بخش تکمیل کنید.

بخش ابزارها در وردپرس

این بخش گزینه‌هایی را برای انتقال سایت در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر بخواهید از مطالب سایت خود برای انتقال آن به یک سایت وردپرسی دیگر نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید.

اینکه سایت جوملایی خود را به وردپرس مهاجرت دهید، باید از این قسمت اقدام کنید.

این بخش دارای سه زیر منوی “ابزارهای در دسترس”، “درون ریزی” و “برون بری” است.

بخش تنظیمات وردپرس

تنظیمات کلی سایت شما در این قسمت قرار گرفته‌اند و برای اعمال تغییرات در این تنظیمات باید از این منو وارد عمل شوید:

همگانی: شامل اطلاعاتی درباره‌ی عنوان سایت، توضیح سایت، آدرس url سایت، نشانی ایمیل شما و تنظیمات زمان و عضویت کاربران است.

نوشتن: تنظیمات پیش‌فرض برای نوشته های جدید سایت است.

خواندن: تنظیمات عمومی پیش‌فرض برای نمایش نوشته‌ها و تعداد نوشته‌ها در هر صفحه از سایت

گفتگوها: تنظیمات مربوط به دیدگاه‌ها، پذیرش دیدگاه‌ها، صفحه بندی کامنت و … اینکه فقط کاربران عضو بتوانند کامنت بگذارند و … را نیز در این بخش باید تنظیم کنید.

رسانه: تنظیمات مربوط به رسانه های سایت، آدرس پیش‌فرض آپلود رسانه‌ها و اندازه‌ی پیش‌فرض آنها است.

پیوندهای یکتا: نحوه‌ی نمایش آدرس مطالب در نوار مرورگر و تنظیمات مربوط به دسته ها و برچسب ها است.

بخش اصلی پیشخوان وردپرس را در این مطلب عنوان کردیم و هر بخش را به صورت جداگانه در مطالب بعدی مورد بررسی قرار خواهیم داد. ممکن است با نصب افزونه ها به گزینه های موجود در منو افزوده شود، در این صورت برای اعمال تغییرات مربوط به همان افزونه می‌توانید از این گزینه‌ها استفاده کنید.

 

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، از دوره های زیر استقبال کرده اند

کارآفرینی هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارگزار هوشمند

کارآفرینی هوشمند (Smart entrepreneurship) : در حقیقت فرآیندی است که یک کارآفرین جهت کشف فرصت‌های موجود در یک حوزه کاری و فعالیتی اقدام می‌کند که در آن حیطه تجربه علمی یا تجربه کاری دارد. استارت آپ: نوعی کارآفرینی هوشمند است که در جهت یافتن یک مدل کسب و کار است که برای حل یک نیاز، […]

کارور هوشمند

کارور هوشمند (Smart marketer) در این دوره به کسی اطلاق می‌شود که در واقع به عنوان یک بازاریاب آنلاین و اینترنتی مهارت‌هایی را به دست خواهد آورد که بیشتر بر روی فروش محصول و خدمات یک کسب و کار اینترنتی یا فروشگاه اینترنتی متمرکز است. مخاطبان دوره هوشمند اما دلیل اصلی شکل‌گیری دوره کارور هوشمند […]

مدرسان هوشمند

مخاطبان این دوره: مدرسان، مربیان، مشاوران، اساتید دانشگاه‎ها، دانشجویان فارغ التحصیل از دیپلم تا دکتری، متخصصان کسب و کارهای مختلف، علاقمند به حوزه آموزش
فرمت دوره: حضوری + آنلاین + تلفنی
مدت زمان دوره : دو ساله
تعداد جلسات: ۵۰ جلسهتاریخ شروع آموزش: از لحظه‎ای که ثبت‎نام کردید! ولی شروع دوره حضوری مرداد ماه ۹۶
برگزاری جلسات: روزهای پنج‎شنبه و جمعه همراه با پذیرایی ناهار و میان وعده
ارسال بسته آموزشی: بعد از مشاوره چند مرحله‎ای با مهندس جعفرصادق پیران
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، آموزش مدرس هوشمند

مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مشاوره تلفنی: چگونه فروش کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
فرمت دوره: مشاوره تلفنی
مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

چگونه ربات هوشمند وردپرس را فعال کنیم؟

فرمت دوره: MP4
گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

نصب وردپرس بر روی کامپیوتر

اما چرا تصمیم به آموزش وردپرس گرفتم، به دلیل راحتی و گسترده بودن امکانات آن که با افزودن پلاگین‌ها و قالب های متفاوت در سراسر وب می توان سایت خود را در سریعترین و کمترین زمان راه اندازی کرد. اما چرا باید سایت وردپرسی را به صورت آفلاین نصب نمود؟ در پاسخ به این سوال […]

آموزش نصب وردپرس بر روی DirectAdmin

دوستان و کاربران همیشگی سایت مدیر آینده نحوه آموزش نصب وردپرس روی هاست Direct Admin توضیح می‌دهم، راه‌اندازی وردپرس بر روی هاست همانند آموزش نصب وردپرس روی cpanel  آسان هست، فقط باید دقت کنید که مراحل را با دقت طی کنید . خوب بریم سراغ آموزش،در مرحله اول شما باید یک هاست و یک دامین […]

آموزش نصب وردپرس بر روی Cpanel

اعضای محترم سایت مدیر آینده، قصد داریم که در این آموزش نیز نصب وردپرس را بر روی کنترل پانل  Cpanel  را به صورت تصویری حضورتان معرفی کنیم. همان طور که قبلا اشاره شد برای نصب وردپرس آن را به صورت زیپ شده از لینک زیر دانلود کنید: دانلود وردپرس فارسی ابتدا فایل نصب وردپرس را […]

آموزش نصب وردپرس بر روی Plesk

پلسک(Plesk) یک نرم‌افزار قدرتمند محصول شرکت پارالس برای مدیریت امکانات سرورهای اینترنتی است که بر روی هر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس قابل نصب است و دارای محیطی کاملا دوستانه و آسان برای مدیریت منابع سرور و تخصیص آنها می باشد. این نرم افزار که توسط فراهم کنندگان باسابقه سرویس های اینترنتی نیز مورد […]

اجاره هاست و دامنه برای طراحی وب سایت وردپرس

نام دامنه و میزبانی وبابتدا قبل از نصب وردپرس باید هاست و نام دامنه‌ای را برای یک سال یا بیشتر از شرکت‌های معتبر و فعال در این زمینه اجاره کنید. اما اجازه بدهید که در مورد ابزارهایی که قبل از اقدام به نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیاز دارید کمی بیشتر توضیح بدهم. مهم ترین […]

آموزش گام به گام طراحی سایت با وردپرس در ساخت کسب و کار اینترنتی

آموزش گام به گام طراحی سایت با وردپرس در ساخت کسب و کار اینترنتی

وردپرس(WordPress) یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) در طراحی سایت است که می توانید در ۵ دقیقه آن را بر روی هاست یا سرور خود نصب کنید.  به راحتی یک سایت خبری، فروشگاهی، آموزشی، شرکتی، وبلاگی، انجمن و … برای خودتان برپا کنید. با آموزش‌های مدیر آینده بخش‌های مختلف آن را بررسی و مدیریت کنید. قصد داریم تا […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی کسب و کار اینترنتی
کارآفرینی هوشمند
چرا ایران بهترین شرایط را برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارد؟
کارگزار هوشمند

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری
کارگزار هوشمند
کارگزار هوشمند

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام پاسخ سوال‌تان را از ما دريافت کنيد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی
X