۱۰ راز ایمیل‌ مارکتینگ که باعث اقدام سریع مشتریان می‌شود؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران بازاریابی ایمیلی,کسب و کار اینترنتی ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ بدون دیدگاه 312 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۵
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

در واقع شما به کمک ارسال ایمیل و انجام عملیات ایمیل مارکتینگ می‌توانید ترافیک ارگانیکی برای وبسایت خود به ارمغان آورید و با این فرآیند فروش خود را افزایش دهید. اما باید برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی، مواردی را در نظر گرفته و به آن‌ها توجه کنیم تا نتیجه مطلوبی بگیریم. یکی از روش‌های موثر …

در واقع شما به کمک ارسال ایمیل و انجام عملیات ایمیل مارکتینگ می‌توانید ترافیک ارگانیکی برای وبسایت خود به ارمغان آورید و با این فرآیند فروش خود را افزایش دهید. اما باید برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی، مواردی را در نظر گرفته و به آن‌ها توجه کنیم تا نتیجه مطلوبی بگیریم.

یکی از روش‌های موثر در تبلیغات و جذب مشتری، ارسال ایمیل‌ است. این ایمیل‌ها به دلایل مختلفی می‌توانند برای مشتری ارسال شوند. به عنوان مثال برای معرفی یک محصول ویژه، تخفیفات ویژه فروشگاه یا وبسایت خدماتی، اطلاع‌رسانی به کاربران درباره برترین مطالب و…

دیده شدن ایمیل‌های ارسالی
به نظر شما کدام سرویس برای ارسال ایمیل انبوه مناسب است؟
سرویس‌های فراوانی برای این امر روی کار آمده‌اند که ما میلرلایت و میل چیمپ را تست کرده و مطلوب می‌دانیم. همچنین برای کاربران وردپرسی که می‌توانند از این سرویس‌ها در وبسایت خود به صورت افزونه استفاده کنند. اما باید کار کردن با آن‌ها را بدانید و بتوانید بهترین نوع ایمیل را با آن ارسال کنید. به همین منظور نظر شما را به ۱۰ روش سریع و کاربردی برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی جلب می‌کنم.

۱- نام برند خود را به عنوان فرستنده در نظر بگیرید
حتما نام برند خود را به عنوان نام فرستنده در نظر بگیرید. هرگز از نام شخص استفاده نکنید زیرا قرار است ایمیل‌ها را با برند کسب و کار شما بشناسند. به این صورت کاربران مخصوص به شما مشخص خواهند شد و میزان دیده شدن ایمیل‌های ارسالی افزایش می‌یابد. چنانچه بخواهید آماری از میزان تاثیرگذاری این موضوع مشاهده کنید، می‌توانید نمودار زیر را در نظر بگیرید:

10 راز ایمیل‌مارکتینگ که باعث اقدام سریع مشتریان می‌شود؟

۲- عناوین را مشخص و در یک خط به کار ببرید
اگر می‌خواهید درصد دیده شدن ایمیل‌های ارسالی را افزایش دهید و کاربران را درگیر ایمیل‌های خود کنید باید در انتخاب عنوان دقت کنید. عنوان شما باید مستقیما به موضوع اشاره داشته باشد و از طرفی نه کوتاه باشد نه طولانی! یعنی در یک خط متناسب به موضوع پرداخته شود. با بررسی که در سرویس mailchimp انجام شد، بیشترین آمار دیده شدن ایمیل‌ها مربوط به آن‌هایی بود که دارای عنوان واضح و مفیدی هستند. دو نمونه زیر را به عنوان مثال در نظر بگیرید:

عنوان۱- رزرو هتل در Boston در حال حاضر با تخفیف ۳۰ درصدی همراه است.

عنوان ۲- خرید عالی در تعطیلات، تورهای تاریخی، کنسرت پاپ و… در سفر به Boston

عنوان دوم، ۹ درصد بیشتر از عنوان اول دیده شده است.

۳- توضیحی در مورد عنوان خود بنویسید.
هر چه عنوان شما واضح‌تر باشد میزان دیده شدن ایمیل‌های ارسالی بهتر خواهد بود. یکی دیگر از روش‌های مطلوب توضیحی است که درباره عنوان خود در زیر عنوان می‌دهید. سعی کنید یک خط توضیح دهید. نمودار آماری زیر نشان می‌دهد که چه فرقی بین ایمیل‌هایی که دارای عنوان کامل هستند با ایمیل‌های دارای یک عنوان کوتاه وجود دارد.

10 راز ایمیل‌مارکتینگ که باعث اقدام سریع مشتریان می‌شود؟

۴- به موقع عمل کنید
مورد دیگری که باید به آن پرداخته شود زمانبندی درست برای ارسال ایمیل‌هاست. همین موضوع باعث می‌شود که کاربران و مشتریان شما به زمانی که ایمیل‌ها را ارسال می‌کنید عادت کنند و بدانند دقیقا در چه مواقعی باید برای مشاهده ایمیل‌ها سر بزنند.

۵- متن خود را در حالت پیش‌نمایش بررسی کنید
هرگز از سر بی حوصلگی ایمیل‌ها را ارسال نکنید. سعی کنید تمامی موارد را چک کرده و بعد آن را بفرستید. برای این منظور قبل ارسال، تمامی موارد را به صورت پیش‌نمایش مشاهده کنید و چنانچه اشکالاتی در متن، تصویر، عنوان و… مشاهده می‌کنید، رفع نمایید. به این منظور مطمئن باشید به دیده شدن ایمیل‌های ارسالی کمک شایانی خواهید کرد. ایمیل‌های شما باید شامل موارد زیر باشد:

استفاده از یک خلاصه کوتاه در ابتدای ایمیل
شخصی سازی با وارد کردن نام دریافت کنندگان با موقعیت آن‌ها
نسخه فروش
کد تخفیف یا کوپن و پیشنهاد واضح برای خدمات ویژه
ادامه موضوع
۶- ایمیل را شخصی‌سازی کنید
کاری کنید که مخاطبان شما احساس کنند ایمیل‌ها برای رفع نیاز آن‌ها ارسال شده و صرفا یک ایمیل تبلیغاتی نیست. چنانچه بتوانید این فاکتور را رعایت کنید مطمئن باشید میزان دیده شدن ایمیل‌های ارسالی روز به روز افزایش می‌یابد.

۷- بیشتر از یک بار در هفته ایمیل ارسال نکنید
ارسال بیش از حد ایمیل باعث نارضایتی کاربران خواهد شد. باید برنامه‌ای منظم و متعادل برای ارسال ایمیل‌ها داشته باشید. هر بار در ایمیل‌های خود حرف تازه‌ای بزنید و مخاطب را جذب کنید. پس برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی، تعادل را رعایت کنید. نظر شما را به نمودار آماری زیر جلب می‌کنم:

10 راز ایمیل‌مارکتینگ که باعث اقدام سریع مشتریان می‌شود؟

۸- خوشامدگویی در ایمیل را فراموش نکنید
بهتر است در ابتدای ایمیل به گونه‌ای کاربر را دعوت به خواندن متن کنید و به اون خوش آمد بگویید و در انتها نیز از او بابت وقتی که برای خواندن و توجه به ایمیل گذاشته، تشکر کنید. این گونه ارتباط نزدیک‌تری با مخاطب خود برقرار خواهید کرد و حس خوبی در او القا می‌کنید و همین امر سبب دیده شدن ایمیل‌های ارسالی می‌شود.

۹- از قالب‌های واکنش‌گرا برای ایمیل استفاده کنید.
امروزه کاربران زیادی ایمیل‌های خود را با موبایل یا تبلت باز می‌کنند. بنابراین باید از قالب‌هایی کمک بگیرید که در این دستگاه‌ها به خوبی نمایش داده شوند. برای این منظور قبل از ارسال، پیش نمایش را در موبایل تست کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد. برای اینکه مقایسه‌ای از کاربران تلفن همراه با سایر کاربران داشته باشید، می‌توانید نمودار زیر را مشاهده کنید:

10 راز ایمیل‌مارکتینگ که باعث اقدام سریع مشتریان می‌شود؟

۱۰- ایمیل‌های ارسالی خود را حذف نکنید
در نهایت پس از ارسال ایمیل، بخشی به عنوان ایمیل‌های ارسالی در سرویس‌دهنده‌ها خواهید داشت. چنانچه قرار است از قالب ایمیل یا اطلاعات آن مجدد استفاده نکنید آن را حذف نکنید تا دفعات بعدی بتوانید فعالیت خود را با سرعت بیشتری انجام دهید. بعضی موارد در تمامی ایمیل‌های ارسالی تکرار خواهد شد. مانند:

موقعیت مکانی، ناحیه و آدرس
تاریخ عضویت
براساس نوع خرید
براساس پرداخت مشتریان
و…
جمع‌بندی
استفاده از سیستم ارسال ایمیل به کاربران و مشتریان، گزینه رایگان و بسیار مطلوبی برای جذب مشتری بیشتر و افزایش میزان فروش است. اما برای اینکه بتوانید به بهترین نحو به فروش برسید باید موارد زیادی را در ارسال یک ایمیل و از همه مهم‌تر دیده شدن ایمیل‌های ارسالی در نظر بگیرید و آن‌ها را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ویژه رایگان امروز

چگونه محصول و خدمت خود را در اینستاگرام معرفی و به فروش برسانیم؟

چگونه محصول و خدمت خود را در اینستاگرام معرفی و به فروش برسانیم؟

 [aparat id=”ynoSJ”] چرا از اینستاگرام برای معرفی محصول و خدمت یک کسب و کار باید استفاده کنیم؟   در اینستاگرام ، برند ها از تعامل منظم با ۴% از فالوئرهای ( کاربران ) خود لذت می برند. در مقایسه با فیس بوک که این امر کمتر از ۰٫۱ % است. بهره مندی از بیش از …

 • Required phone number format: شماره موبایل

  مدیران آینده بهای موفقیت کسب و کارشان را پرداختند و پرداخت می کنند!

  مشاوره تلفنی: چگونه فروش‎ کسب و کار خودتان را چندین برابر افزایش دهید؟

  مشاوره ساخت کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی

  مخاطبان این دوره: مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و آفلاین، علاقمند به حوزه فروش، فروشندگان و بازاریابان
  فرمت دوره: مشاوره تلفنی
  مدت زمان مشاوره : ۹۰ دقیقه + ۳۰ دقیقه مشاوره رایگان
  دسته بندی: آموزش برندینگ، آموزش بازاریابی، فروشنده ماهر، افزایش فروش، افزایش درآمد

  میلیونر فروش چریکی

  میلیونر فروش چریکی

  فرمت دوره : آنلاین و دانلودی (MP4)
  مدت زمان : دوازده ماهه
  موضوع: افزایش درآمد مدیران کسب و کارهای ارایه دهنده محصولات و خدمات آنلاین و آفلاین
  مخاطبان : مدیران، صاحبان کسب و کار، فروشندگان محصولات و خدمات، علاقمندان به کسب درآمد میلیونی

  فاز تصمیم‌گیری در کسب و کار اینترنتی

  دوره فاز تصمیم‌گیری در ساخت کسب‌وکار آنلاین

  مدیران آینده قبل از هر آموزشی باید با فرمت و ساختار کسب و کار اینترنتی به صورت پایه و کامل آشنا شوند. هر موفقیتی بدون طی نمودن پایه‌های اولیه آن همانند ساخت یک برج بدون پی و بن هست. پس این موضوع که برای شروع هر موفقیتی ما نیازمند این هستیم که بدانیم در چه …

  ورود مدیران آینده

  جعفرصادق پیران
  جعفرصادق پیران
  • مدیر و موسس مدیر آینده
  • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
  • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
  • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
  • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
  • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
  • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
  • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
  • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

  به جمع مدیران آینده بپیوندید

  آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

  آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

  جعفرصادق پیران

  داستان شکل گیری مدیر آینده

  معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

  آدرس ما

  • تهران - جنت آباد مرکزی
  • بیست متری گلستان غربی
  • شماره هماهنگی
  • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
  • piran.js@gmail.com