بازاریابی تلفنی و ۱۰ نکته برای افزایش بازدهی فروش تلفنی

10 نکته برای افزایش بازدهی فروش و بازاریابی تلفنی
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش بازاریابی تلفنی ۱۳۹۶/۰۳/۱۸ بدون دیدگاه 303 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

در بازاریابی تلفنی آیا تابه‌حال احساس بدی به شما دست داده است؟ آیا این‌که پیشنهادتان مورد قبول واقع نمی‌شود ناراحتی؟ آیا از موفقیت محدودتان ناامید شده‌اید؟   – در بازاریابی تلفنی هل ندهید. به‌سوی خودتان بکشید بیشتر ما از کسانی که اصرار می‌کنند و تمام مدت در مورد خودشان صحبت می‌کنند، خوش‌مان نمی‌آید. به بازاریابی …

در بازاریابی تلفنی آیا تابه‌حال احساس بدی به شما دست داده است؟

آیا این‌که پیشنهادتان مورد قبول واقع نمی‌شود ناراحتی؟

آیا از موفقیت محدودتان ناامید شده‌اید؟

 

– در بازاریابی تلفنی هل ندهید. به‌سوی خودتان بکشید

بیشتر ما از کسانی که اصرار می‌کنند و تمام مدت در مورد خودشان صحبت می‌کنند، خوش‌مان نمی‌آید. به بازاریابی تلفنی خود فکر کنید. آیا مدام در حال پافشاری برای دادن اطلاعات در مورد خودتان یا محصول و خدمات‌تان هستید؟

این کار ممکن است مشتریان‌تان را فراری دهد، درحالی‌که شما باید آن‌ها را در درون بکشید. روی نیازها و دغدغه مشتریان بالقوه‌تان تمرکز کنید. به آن‌ها چیزی پیشنهاد دهید که می‌خواهند آن را به دست آورند. اگر شما به مشتریان صادقانه کمک کنید، آن‌ها به مشتری وفادار تبدیل خواهند شد و با این کار درآمد بیشتری نصیب شما خواهد شد.

مشتری بالقوه در بازاریابی تلفنی به حد کافی ایجاد کنید.

بازاریابی تلفنی به معنای شروع مکالمه با مشتریان بالقوه است، که با شناخت نیازهای آن‌ها و در نهایت کمک به مشتریان در درک راه‌حل‌های پیشنهادی شما است.

برای این‌که مشتریان بالقوه بیشتری جذب کنید، به مخاطبان بیشتری کمک کنید. تا نوع محصول یا خدمات پیشنهادی شما را درک کنند. مشتریان بالقوه را با راه‌کارهای مختلف تشویق کنید تا با شما تماس بگیرند.

آیا نوع بازاریابی‌تان به شما کمک می‌کند تا مشتری بالقوه کافی به دست بیاورید و با آن‌ها گفتگو کنید؟

شما می‌توانید با یک پیام تبلیغاتی مناسب در زمان مناسب و استراتژی آنلاین یک جریان مداومی از مشتریان بالقوه را برای کسب و کار خود ایجاد کنید.

با ایمیل الکترونیک یا نامه به استعلام مشتری پاسخ ندهید.

در ۹۰ درصد موارد ارائه پاسخ کتبی به استعلام مشتری، منجر به فروش نمی‌شود. همیشه با استفاده از بازاریابی تلفنی سوال‌های افراد را با برنامه‌ریزی قبلی و آمادگی  کامل و شفاف آن‎ها را برای  شروع مکالمه‌ی حرفه‌ای استفاده کنید. با پرسیدن سوال‎های بیشتر می‌توانید به کشف نیاز‌ها و خواسته‌های مشتریان پی ببرید. با ایجاد درک در مشتریان از پیشنهادهای محصولی و خدمتی خود آن‌ها را به خرید تشویق نمایید.

کاری کنید که قیمت برای مشتری مهم نباشد

زمانی که مشتریان بالقوه با شما تماس می‌گیرند، یکی از اولین سوالاتی که می‌پرسند در مورد قیمت محصول یا خدمات است. اگر در بازایابی تلفنی به‌ سرعت به آن‌ها پاسخ دهید، احتمالاً مکالمه خیلی زود پایان خواهد یافت. در نهایت فروش محصول و خدمات‌تان را از دست خواهید داد.

یک نکته‌ای که همیشه باید آن را مد نظر داشته باشید، قیمت‌ها در ابتدای مکالمه از نظر مشتریان معنایی ندارد. زمانی که یک مشتری از شما قیمت می‌پرسد تا زمانی که کاملاً هدف و نیاز مشتری را متوجه نشده‌اید، قیمت را اعلام نکنید. در پایان گام به گام قیمت را در قالب راه‌حل‌هایی ارزشمند و باکیفیت به او عنوان کنید.

در بازاریابی تلفنی برای افرادی که خریدار نیستند، زمان زیادی را به هدر ندهید

هرچقدر هم که سیستم کاریتان خوب باشد، گاهی می‌بینید که دارید با افرادی صحبت می‌کنید که نمی‌توانند از پس‌خرید هزینه‌های خدمتتان برآیند. یا محصولات پیشنهادی شما سودی برای آن‌ها نخواهد داشت. مکالمهٔ از این قبیل باعث هدر رفتن بخش زیادی از زمان‌تان می‌شود.

از سوال‌های تعیین‌کننده و پاسخ مشتری‌ها در طول ۳ دقیقه نخست مکالمه استفاده کنید. ببینید که آیا فردی که پشت خط است، مشتری واقعی محصول یا خدمت شما است یا خیر. اگر نبود، از او به خاطر وقتی‌که گذاشت تشکر کنید و به سراغ فرد دیگری بروید.

خیلی زیاد صحبت نکنید

شما از زیروبم محصولات‌تان باخبر هستید. می‌توانید ساعت‌ها در مورد آن‌ها، فرآیند کاری‌تان، ویژگی‌ها و مزایای محصولات صحبت کنید این کار را نکنید. در بازاریابی تلفنی شما با این کار حوصله مشتری را سر می‌برید. توجه او را از دست می‌دهید، به‌خصوص اگر بازاریابی‌تان از نوع تلفن باشد.

هر زمان که با یک مشتری تماس می‌گیرید یا یکی از مشتریان بالقوه با شما تماس می‌گیرند، از آن تماس برای درک نیازهای مشتری استفاده کنید. سؤال بپرسید. اجازه دهید آن‌ها صحبت کنند تا شما اطلاعات موردنیاز خود را به دست او رید.

ارزش از دیدگاه مشتری را مشخص کنید

شما از مزایای محصول و خدمات‌تان مطلع هستید؛ می‌خواهید که مشتریان بالقوه نیز این مزایا را درک کنند. برای این‌که به مشتریان در بازاریابی تلفنی کمک کنید تا ارزشی را که ایجاد کرده‌اید، را درک کنند، از آن‌ها بخواهید که ارزشی را که مدنظرشان است واضح برای شما مشخص نمایند.

جواب بله گیر

در بازاریابی تلفنی هدف اولیه شما این است که وقتی از مشتریان در مورد ثبت سفارش یا ثبت‌نام سوال می‌کنید. انتظار دارید که یرای استفاده از محصول یا خدمت‌تان، از آن‌ها پاسخ بله را دریافت کنید. اگر یک الگو از پاسخ‌های مثبت تهیه کنید، شانس شنیدن پاسخ مثبت را برای خود افزایش دهید.

 

10 نکته برای افزایش بازدهی فروش و بازاریابی تلفنی

یادتان نرود که شما باید درخواست فروش بدهید

اگر می‌خواهید مردم محصولات یا خدمات‌تان را بخرند پس باید از آن‌ها درخواست کنید. به نظر مشخص می‌آید، اما بازاریابی تلفنی معمولاً منتظر می‌مانند تا مشتری علاقه‌اش به خرید را عنوان کند.

چرا این کار را می‌کنیم؟ شما تا زمانی که اعتمادبه‌نفس کافی در زمینه فن‌های فروش تلفنی را کسب نکنید، از شنیدن پاسخ رد در ازای درخواست فروش‌تان می‌ترسید. برای همین است که معمولاً در ازای این کار فقط به بیان ویژگی‌ها و مزایای محصول یا خدمات می‌پردازید.

اگر با مشتری بالقوه و مناسبی صحبت می‌کنید، احتمال این‌که از شما خرید کند، بسیار زیاد است. به آن‌ها کمک کنید تا ارزش مدنظرشان را مشخص و سپس‌خرید را نهایی کنند.

پیگیری را در بازاریابی تلفنی فراموش نکنید

شاید وقتی محصولی را به فروش می‌رسانید به نظر برسد که دیگر کارتان تمام‌ شده است. اولین فروش‌تان را به عنوان یک «پایان» در نظر نگیرید، چون می‌توانید آن را به‌منزله دری به‌سوی روابط بلندمدت و فروش بیشتر  استفاده کنید.

زمانی که یک مشتری بالقوه به بالفعل تبدیل می‌شود، اعتمادش نسبت به شما و محصول‌‍تان را نشان داده است. با برقراری یک تماس دیگر می‌توانید از رضایت مشتری و خرید مجدد احتمالی او گاه شوید.

از بازاریابی تلفنی متنفر نباشید. یاد بگیرید که چه بگویید و چگونه یک مکالمه را سازمان‌دهی کنید.  آن‌گاه لذت بیشتری از کارتان خواهید برد و به حداکثر فروش خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ویژه رایگان امروز

هوشمندسازی کسب و کار

هوشمندسازی کسب و کار در دو مبحث کلان و خرد کسب و کارها

هوشمندسازی کسب و کار در شرکت‌های هم کوچک و بزرگ با هر حجم فعالیت، کارکنان، مشتری  … قابل اجرا هست یعنی بسته به نوع کسب و کارتان نوع استراتژی فرقی نخواهد کرد، شما باید برای واکنش سریع برای تغییرات محیطی، سیاسی، اقتصادی و …ضروری است.

  مدیران آینده بهای موفقیت کسب و کارشان را پرداختند و پرداخت می کنند!

  اینستاگرام راهی نو برای تریبون‌سازی در کسب و کار

  فرمت دوره: MP4
  آموزش کامل بازاریابی با اینستاگرام در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
  دسته بندی: آموزش بازاریابی با اینستاگرام، فروش در اینستاگرام، برندسازی در اینستاگرام

  چگونه جلسات آنلاین فروش و درآمد را افزایش می‎دهد؟

  فرمت دوره: MP4
  آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
  دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

  ۳۰ تغییر در ۳۰ روز برای کسب‌و‌کار آنلاین شما

  ۳۰ تغییر در ۳۰ روز برای کسب‌و‌کار آنلاین شما

  فرمت دوره: MP4
  گارانتی ۱۰۰% بازگشت وجه در صورت نارضایتی تا ۴۵ روز بعد از خرید دوره
  آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  دسته بندی: آموزش بازاریابی اینترنتی، آموزش وردپرس، طراحی سایت بدون کد نویسی

  ورود مدیران آینده

  جعفرصادق پیران
  جعفرصادق پیران
  • مدیر و موسس مدیر آینده
  • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
  • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
  • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
  • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
  • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
  • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
  • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
  • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

  به جمع مدیران آینده بپیوندید

  آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

  آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

  جعفرصادق پیران

  داستان شکل گیری مدیر آینده

  معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

  آدرس ما

  • تهران - جنت آباد مرکزی
  • بیست متری گلستان غربی
  • شماره هماهنگی
  • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
  • piran.js@gmail.com

  در اینستاگرام با ما همراه باشید!

  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
  طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
  X