اشتباهاتی که یک کارآفرین نباید در شروع کسب و کار انجام دهد!

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران استراتژی کسب و کار,مدیریت و رهبری کسب و کار ۱۳۹۶/۰۱/۱۳ بدون دیدگاه 220 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

بهترین راه برای این که احتمال شکست کسب و کار را در شروع یک فعالیت کارآفرینانه کاهش دهیم، درس گرفتن از وقایعی است که برای سایر کارآفرینان در گذشته رخ داده است جنبه ی سازنده ی این اتفاق، این است که اگر درک کنید چرا این شکست رخ می دهد؛ می توانید خودتان را بهتر …

بهترین راه برای این که احتمال شکست کسب و کار را در شروع یک فعالیت کارآفرینانه کاهش دهیم، درس گرفتن از وقایعی است که برای سایر کارآفرینان در گذشته رخ داده است

جنبه ی سازنده ی این اتفاق، این است که اگر درک کنید چرا این شکست رخ می دهد؛ می توانید خودتان را بهتر برای آن آماده کرده و از اشتباهات مرسوم اجتناب کنید.  اشتباهات کارآفرین در شروع یک کسب و کار را در ادامه بخوانید:

۱- استثنا نیستید!

تعدادی اختلاف در آمار دقیق وجود دارد اما منابع بسیاری موافقند که اکثر کسب وکارها در نهایت با شکست مواجه می شوند. برخی ادعا می کنند که تنها ۴ درصد از کسب وکارها برای بیش از ۱۰ سال زنده می مانند. باورِ اینکه شما در این قانون استثنا هستید یا تمایل بیش تری برای موفقیت دارید؛ طبیعتاً دلداری می دهد اما اطلاعات و آمار پیشنهاد می دهند که این واقعی نیست!

۲- بی تجربه اید!

افراد حرفه ای باتجربه تر می توانند موفق تر از افراد آماتور شوند دلیلی دارد و آن هم این موضوع است که تجربه، مهارت و دانش را بدست می دهد. اگر الان اولین باری است که کسب وکار خود را راه اندازی می کنید یعنی هیچ تجربه ی اولیه ای به هنگام تصمیم گیری، ایجاد مسیر و رویارویی با چالش های سخت نزد شما نیست!

البته درست است که تجربه های دیگری در زندگی مثل ثبات در جایگاه رهبری و حتی کار با کارآفرینان دیگر می تواند سطحی از تجربه در اینجا معنی شود اما تا وقتی که روی صندلی راننده نشسته اید نخواهید دانست که مدیریت و هدایت یک کسب وکار دقیقاً چگونه است.

 

۳- ریسک پذیر نیستید!

کارآفرینانی که اولین کسب وکار خود را مدیریت می کنند معمولاً محافظه کار تر از همکاران با تجربه ی بیش ترند. این معمولاً بخاطر اعتماد به نفس کم تر این کارآفرینان تازه کار است که معمولاً هم از همان بی تجربگی ناشی می شود. زیرا اغلب این حقیقت وجود دارد که کارآفرینان تازه کار به منابع کم تری نسبت به همکاران باتجربه تر دسترسی دارند.

همه ی اینها بدین معنی ست که کارآفرینان تازه کار در اولین کسب وکار خود، ظرفیت کم تری برای تحمل بی ثباتی مالی دارند. محافظه کار بودن بطور بالقوه می تواند شما را به موفقیت هدایت کند، اما ریسک پذیر بودن است که شما را از رقبای خود متمایز می سازد.

۴- ارتباطات کافی ندارید!

حتی اگر فردی برون گرا هم باشید، احتمالاً شبکه ارتباطی وسیعی را به هنگام شروع اولین کسب وکار خود ندارید! شبکه حرفه ای شما هم نقش عظیمی را در موفقیت نهایی کسب وکارتان ایفا می کند. مخاطبان شما، مشتریان بالقوه، مشارکت ها، تهیه کنندگان و حتی کارکنان را فراهم می کنند. اگر خوش شانس باشید سرمایه گذاران و مشاورانی که اندرز و مشورت می دهند هم می توانند شما را همراهی کنند.

بدون یک شبکه ارتباطی قدرتمند همه ی این مزایاها را از دست داده و در پشتِ رقیبانی که شبکه های بیش تر و بهتر دارند قرار خواهید گرفت.

۵- غرایز درونی، تست نشده اند!

وقتی به درستی توسعه یابید، غریزه ی شما می تواند به یک ابزار ارزشمند برای استراتژی کردن و تصمیم گیری تبدیل شود. غرایز خوب معمولاً حاصل تجربه اند. اساتید شطرنج بازان می توانند “احساس کنند“ که کدام حرکت ها صحیح اند زیرا هزاران مسابقه را بازی کرده و می توانند نقشه را بطور ناخودآگاه بخوانند. به همین طریق، کارآفرینان فصلی هم می توانند حس کنند که کدام گزینه بهتر از سایرین است.

۶- خیلی هیجان زده اید!

به هنگام شروع اولین کسب وکار، خیلی هیجان زده، عصبی و استرسی هستید. اما این اشتیاق ممکن است سبب بازماندن شما شود. اگر خیلی هیجان زده باشید احتمال دارد در یک زمان به جهات مختلف کشیده شوید. ایده های مختلف بطور متعدد به سمت شما می آیند بجای اینکه روی موارد ویژه ای که کسب وکار بیش ترین نیاز را دارد متمرکز شوید.

همینطور، ممکن است خیلی زود روی توسعه و رشد سرمایه گذاری کنید یا در صرف منابع برای دستیابی سریع تر به بازار افراط ورزید.

۷- مردم شما را جدی نمی گیرند!

حقیقت تلخی ست اگر بدانید که سرمایه گذاران، شریکان، کارکنان و حتی مشتریان شما را جدی نمی گیرند اگر متوجه شوند که اولین کسب وکارتان است! آنها با این حقیقت که تجربه ی کم تر کارآفرینان سبب موفقیت نمی شود آشنا هستند و براحتی قادرند کسب وکار شما را نادیده بگیرند. زیرا کارآفرینان کم تجربه، فرصت خیلی کم تر و آرام تری برای موفقیت دارند.

شاید همه ی این فاکتورهای تهدیدآمیز باشند اما نکته ی مهمی که باید همواره بخاطر داشته باشید این است که شکست کسب وکار پایان نیست! بلکه آغاز مسیر است.

همه ی شکست ها در زندگی – از خطاهای کوچک و نامحسوس گرفته تا رویدادهای دلخراش عظیم- چیزهایی را به شما می آموزند، تجربه ای گرانبها را به شما می دهند و پلت فرمی را ایجاد می کنند تا در فرصت بعدی، اقدامات بهتری انجام دهید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه DISC با تحلیل شخصیت و رفتار شناسی کارکنان به مدیران کمک می‌کند؟

چگونه DISC با تحلیل شخصیت و رفتار شناسی کارکنان و مشتریان کمک می‌کند؟

یک تیم به تعداد کمی از افرادی گفته می شود که دارای مقاصد, اهداف و رویکردی مشترک اند که بر مبنای آنها به هم پیوند می خورند و به یکدیگر تکیه می کنند ” یک تیم به تعداد کمی از افرادی گفته می شود که دارای مقاصد ،اهداف و رویکردی مشترک اند که بر مبنای …

اتوماسیون بازاریابی چیست؟ چگونه کسب‌و‌کارتان را متحول می‌کند؟

اتوماسیون بازاریابی اگر بگوییم اتوماسیون بازاریابی سخت و پیچیده است، اغراق نکرده‌ایم. در نگاه اول، اتوماسیون بازاریابی بسیار ساده و راحت به نظر می‌آید، اما وقتی عمیق‌تر به آن نگاه می‌کنیم، حتی اگر در کارهای روزانه‌ با آن سروکار داشته باشیم، غافلگیرکننده است. اتوماسیون بازاریابی در صورت استفاده‌ی صحیح، برای بازاریابان و کسب‌و‌کارها بسیار مفید خواهد …

استیو جابز با این نصیحت ساده نایک و اپل را نجات داد!

استیو جابز با این نصیحت ساده نایک و اپل را نجات داد! ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ مهسا قنبری موفقیت و کارآفرینی از کودکی به ما آموخته‌اند که منتظر فرصت‌ها باشیم و به هیچ عنوان آن‌ها را از دست ندهیم. فرصت‌ها ما را وسوسه می‌کنند و تمرکز ما را می‌گیرند. شاید بهتر است به جای آن که …

۱۲ پیش‌بینی از تحولات در سال ۲۰۱۸

سال ۲۰۱۷ زمینه‌ساز تحولات بسیاری بود که در یک سال آینده جهان شاهد آنها خواهد بود. به این بهانه و در آستانه سال نو میلادی، نشریه «اکونومیست» ویژه‌نامه سالانه خود تحت عنوان «جهان در سال ۲۰۱۸» را منتشر و در آن ۱۲ پیش‌بینی را برای سال میلادی پیش‌رو ارائه کرده است. دنیای اقتصاد نوشت: اکونومیست در …

استراتژی بازاریابی موفق در ورود به یک بازار جدید را چگونه عملی کنیم؟

در زمان ورود به یک بازار جدید، وارد شدن به این بازار با قدرت زیاد و کامل یک موضوع مهم و حیاتی تلقی می شود. در غیر اینصورت، در صورتی که دیگر رقبای شما در این بازار در رابطه با استراتژیهای رشد خود با قدرت عمل کنند، بزودی شما به حاشیه رانده می شوید. در …

کسب و کار خانوادگی چیست؟ و چه مزیت‌هایی دارد؟

همه ما تاکنون داستان و حکایت های ترسناک بسیار زیادی در رابطه با شروع یک کسب و کار  و بازاریابی یا با یکی از اعضای خانواده یا وارد کردن خانواده در کسب و کار خودمان شنیده ایم. اما آیا واقعا چنین کاری اشتباه است؟ زمانی که من اخبار مربوط به کار کردن خودم در کنار …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X