آیا آمادگی بیش‌فروشی در کسب و کار خود را دارید؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش بازاریابی ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ بدون دیدگاه 505 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۸
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

در طول یک دهه گذشته در طی فعالیت های مختلف از قبیل سخنرانی، مربی گری و فعالیت به عنوان مشاور فرصت همکاری با هزاران کسب و کار مختلف از استارت آپ های نوپا تا سازمان های بالغ با بیش از ۳۰ سابقه را داشته ام. جدای از مسئله بلوغ و طی شدن مرحله رشد این …

در طول یک دهه گذشته در طی فعالیت های مختلف از قبیل سخنرانی، مربی گری و فعالیت به عنوان مشاور فرصت همکاری با هزاران کسب و کار مختلف از استارت آپ های نوپا تا سازمان های بالغ با بیش از ۳۰ سابقه را داشته ام. جدای از مسئله بلوغ و طی شدن مرحله رشد این سازمان ها همواره به نظر می رسد که تمامی این شرکت های دارای یک مشکل عمده در زمینه فروش هستند.

در اغلب موارد، پیدا کردن مشکل اصلی شرکتها در امر فروش خیلی ساده است: عدم تمایز، نداشتن یک بازار هدف تخصصی و فقدان یک سیستم برنامه ریزی شده برای بخش فروش. البته پیدا کردن راه حل هم در اغلب این موارد خیلی سخت نیست. پس از طی کردن چند مرحله، ایجاد چند تغییر و پیاده سازی یک سند و طرح فکر شده برای بخش فروش، وضعیت این کسب و کار تغییر پیدا کرده و مالک آن شاهد سطوحی بالاتر از فروش محصول یا خدمات خود نسبت به قبل می باشد.

همچنان که پیتر آندرئاس تیل در کتاب خود تحت عنوان “صفر تا یک” عنوان کرده است، “فروش های فوق العاده و توزیع مناسب به خودی خود قادر به ایجاد انحصار در یک حوزه خاص می باشد، حتی اگر به مسئله تمایز در محصول توجهی نشود. با این وجود عکس این مسئله درست نیست. اینکه محصول شما در بازار از چه قدرتی برخوردار باشد، اصلا اهمیت ندارد – – حتی اگر محصول شما با نیاز های پیشین بازار در تطابق و هماهنگی باشد و هر مصرف کننده با یک بار تجربه کردن محصول خواهان استفاده از آن باشد – – همچنان باید با استفاده از یک طرح توزیع مناسب به حمایت همه جانبه از آن بپردازید.”

بطور کلی صاحبان کسب و کار در این مرحله بسیار بسیار خوشحال هستند و سیل پیام تبریک ها هم در جریان می باشد. متاسفانه این دوره برای یک کسب و کار، دوره ای بسیار خطرناک در نظر گرفته می شود. می توانید چنین شرایطی را تصور کنید که تلفن دفتر شما پی در پی به صدا در بیاید و سفارشی جدید داشته باشید؟ خشنودی حاصل از این شرایط اغلب موجب می شود که تمام سختی و زحمت به نتیجه رسیدن این کار و فرایند لازم برای انجام آن فراموش شود و این نتیجه را به یک موفقیت زودگذر تبدیل کند. این شرایط دقیقا وضعیتی است که کسب و کارهایی با یک موفقیت نه چندان بزرگ، دچار مشکل شده و حتی مجبور به خروج از بازار می شوند.

در چنین شرایطی کسب و کارها بدون استفاده از حمایت یک مشاور خوب و با تجربه محکوم به طی کردن مسیری تکراری برای وارد شدن به یک فاجعه سازمانی می باشند:

مرحله اول: صاحب این کسب و کار با وجود آنکه ساعات بسیار زیادی را کار می کند، اما باز هم قادر به مدیریت حجم کار ارائه شده نیست.

مرحله دوم: صاحب این کسب و کار برای جبران برخی از کمبود ها شروع به نادیده گرفتن برخی از وظایف مهم می نماید که منجر به کاهش کیفیت محصول ارائه شده به مصرف کننده نهایی می شود.

مرحله سوم: اعتبار این کسب و کار در کنار صاحب و مدیر آن رفته رفته لکه دار می شود، اعتماد از بین می رود و مشتریان در مکان های دیگر در پی برآوردن نیازها و خواسته های خود بر می آیند.

مرحله چهارم: این کسب و کار به سرعت تغییر مسیر داده و ناخواسته وارد وضعیتی می شود که پیش از این تصور آن برای صاحبان این کسب و کار قابل تصور نبود.

در اغلب مواقع یک مالک کسب و کار به میزان درآمد ها نگاه کرده و به این نتیجه می رسد که آنها برای کسب موفقیت و سود بیشتر نیاز به فروش بیشتر دارند. در حالیکه در اغلب موارد این موضوع درست است، پیش از آن سوال مهمتری برای پرسیدن وجود دارد و آن اینکه “آیا من و کسب و کار من برای داشتن فروش بیشتر از آمادگی لازم برخوردار هستیم؟” اما صاحبان کسب و کار نیاز دارند که نظام کسب و کار خود را بطور کامل تحت کنترل داشته باشند، بخوبی بدانند که چه محدودیت هایی در زمینه فروش دارای کارکرد های زیان آور و البته غیر قابل جبران برای کسب و کار آنها می باشد و پیش از افزایش سطوح فروش خود اقدام به رفع و تصحیح این موارد بکنند. به هر حال باید توجه داشت که تصحیح یک مورد اشتباه در بین دهها مورد اشتباه یا حتی از دست دادن یک قرارداد فروش از ۱۰ قرارداد در زمانی که ماهیانه ۱۰ پیشنهاد یا سفارش کار داریم، موضوع خاصی نیست. اما اگر این تعداد قرارداد از دست رفته در ماه پنجاه، هفتاد یا حتی رقمی بیشتر از این موارد باشد، چکار باید کرد؟

پس همواره توصیه هنری فورد را بخاطر داشته باشیم که می گفت: “قبل از هر چیزی، آماده شدن، تنها رمز موفقیت است.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

اغلب این استراتژی را «استراتژی فضای خالی » می نامند. وقتی به بازار خود نگاه کنید، محصول یا خدمتی را می یابید که هیچ کس آن را ارائه نم یدهد و می تواند فضای خالی بین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد و آنچه می توانید به بازار ارائه دهید را پُر کند. …

تاکتیک‌های بازاریابی فشاری برای مخاطبان منفعل در بازاریابی موبایلی

تاکتیک‌های بازاریابی فشاری برای مخاطبان منفعل در بازاریابی موبایلی

بسیاری از کسب وکارها و برندهای امروزی, برنامه های بازاریابی خود را با تمرکز بر کاربران موبایل و کسانی که همیشه آنلاین بوده و در حال کسب اطلاعات و سرگرم کردن خود در محیط موبایل هستند, قرار می دهند اما برای جذب آنها راه های زیادی وجود دارد که یک دسته از آنها تاکتیک های …

استراتژی بازاریابی آنی شامپو پنتن

چگونه استراتژی بازاریابی آنی شامپو پنتن بازار آمریکا را تسخیر کرد؟

آموزش بازاریابی بازاریابی یکی از رشته های علم اقتصاد است با همان سرعت که علم در حال پیشرفت است, اقتصاد هم پیش می رود و بازاریابی هم رشد می کند و دگرگون می شود مقاله زیر, درباره روش بازاریابی شامپو پنتن در آمریکا را بخوانید, و نکاتی جالب درباره بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن» …

5 روشی که از شما یک مدیر بازاریابی فوق‌العاده می‌سازد!

۵ روشی که از شما یک مدیر بازاریابی فوق‌العاده می‌سازد!

اغلب مدیران بازاریابی دوست دارند ۹۰ درصد وقت شان را صرف بازاریابی کنند و فقط ۱۰ درصد از زمان شان را به مدیریت اختصاص دهند, درحالی که در واقعیت به ندرت چنین چیزی روی می دهد و در بسیاری از موارد عکس این حالت اتفاق می افتد مشغله های کاری مدیران بازاریابی تا به آن …

آیا کمپین تبلیغاتی و بازایابی آنلاین و آفلاین را می‌توان هم‌زمان اجرایی کرد؟

یک‌شنبه هفته گذشته، مطلبی در رابطه با پیشبرد همزمان کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین و آفلاین آوردیم که ویدیویی در آن ضمیمه شده بود. در ویدیو مربوط به این رویکرد موثر تبلیغاتی، آمار و ارقامی مطرح شده است که هر مدیر مارکتینگی را در مورد تصمیم‌گیری درست در مورد کمپین‌های تبلیغاتی‌شان، قانع می‌کند. در همین راستا، مطالبی در بلاگ‌اد …

چگونه تکنولوژی بیکن باعث تحول بازاریابی خرده‌فروشی در مجتمع تجاری شود؟

تکنولوژی بیکن برای تغییر روندی که مشتریان با برند‌ها تعامل می‌کنند، کاملاً آماده است. این تکنولوژی باعث مفیدتر شدن ابزارها شده، همچنین در راهی که خرده‌فروشان تأثیر آفلاین تبلیغات آنلاین را اندازه‌گیری می‌کنند، تحول بزرگی ایجاد کرده است. هنگامی‌که صحبت از بازاریابی حساس و نکته بینانه می‌شود، آنچه بیشتر از همه به ذهن می‌رسد، تکنولوژی بیکن است. درواقع …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X