بررسی اپلیکیشن همراه بانک ملی با عنوان همراه بام ملی

همراه بام ملی

اگر چه تکنولوژی انجام بسیاری از کارهای روزمره را برایمان آسان کرده، اما به جرأت باید گفت که در هیچ کدام به اندازه رسیدگی به امور بانکی موفق، کاربردی و تأثیرگذار نبوده است. اگر تا همین چند سال پیش برای یک انتقال وجه ساده یا پرداخت قبض آب و برق مجبور به تحمل صف های طولانی بانک ها بودید، این روزها با یک موبایل هم می توانید در چند دقیقه به تمام این کارها رسیدگی کنید.

همراه بام بخش گسترده ای از خدمات سامانه بام بانک ملی را به موبایل ها می آورد

تقریبا تمام بانک های دولتی و خصوصی کشور این روزها اپلیکیشن همراه بانک مختص به خود را دارند و بسیاری از خدمات مهم شان را بدین شکل به مشتریان خود ارائه می کنند. بانک ملی ایران هم به عنوان یکی از پر سابقه ترین و قدیمی ترین بانک های ایرانی اپلیکیشن موبایل «همراه بام ملی» را وسیله ای برای ارائه این خدمات قرار داده و امکانات بسیار مفیدی را در آن گنجانده که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

هیچ چیز در یک اپلیکیشن بانکی به اندازه مقوله «امنیت» حائز اهمیت نیست. خوشبختانه بانک ملی برای شما تمهیدات امنیتی خوبی را در نظر گرفته که بابت کار با اپلیکیشن ذره ای نگرانی به دلتان راه ندهید.

احراز هویت پیامکی روشی است که امنیت شما را در همراه بام تضمین می کند.

همراه بام بخش گسترده ای از خدمات سامانه بام بانک ملی (به آدرس اینترنتی https://my.bmi.ir) را به شکلی فشرده و در قالب اپلیکیشنی خوش ساخت به پلتفرم های iOS و اندروید آورده. این یعنی برای فعالیت در محیط اپلیکیشن، شما مستقیما به پروتکل های امن (SSL) بانک ملی متصل می شوید که امکان نفوذ به آن بسیار پایین یا بهتر بگوییم، تقریبا غیر ممکن است.

«رمز یکبار مصرف پیامکی» برای ورود به اپ ضامن امنیت شماست.

ورود با یوزرنیم و پسورد و پروتکل های امن به قدر کافی ضامن امنیت شما هستند، اما بانک ملی برای آسودگی بیشتر خیال شما «رمز یکبار مصرف پیامکی» را هم به عنوان یک سد محافظتی دیگر برای ورود به اپلیکیشن در نظر گرفته. بنابراین هر بار که بخواهید وارد حساب بانکی تان شوید، ضمن وارد کردن مشخصات کاربری حتما باید از اپلیکیشن بخواهید که به شماره تلفن تان رمز یکبار مصرف پیامک کند.

بگذارید در همین ابتدای بررسی به یکی از برگ های برنده همراه بام ملی نسبت به اپلیکیشن سایر بانک ها اشاره کنیم، که آن هم چیزی نیست جز رابط کاربری. در شرایطی که بسیاری از بانک های مطرح کشور کمتر روی مقوله رابط کاربری اپلیکیشن های همراه بانک های خود مایه می گذارند، بانک ملی اپلیکیشن خوش ساختی طراحی کرده که نظم در آن جریان دارد و به لطف رنگ بندی و استفاده از فونت های مناسب می توانید تجربه خوشایندی از کار در محیط آن داشته باشید.

این دقیقا بر خلاف احساسی است که از کار در بسیاری از اپ های همراه بانک دارید که موضوع مهمی مثل رابط کاربری را فدای ارائه امکانات کرده اند، که البته نتیجه اش چیزی به غیر از ارائه اپلیکیشنی ناقص و بی کیفیت نبوده است. بنابراین پرداخت جدی و درست به رابط کاربری را باید یکی از نقاط قوت اپلیکیشن همراه بام به حساب آوریم.

اما کمی به امکانات اپلیکیشن بپردازیم. تقریبا تمام کارهایی که در سامانه اینترنتی بام بانک قادر به انجامش هستید را هم می توانید در اپلیکیشن همراه بام انجام دهید. اپ همراه بام از بخش های مختلفی تشکیل شده که به تمامی آن ها (در نسخه اندروید) می توانید از طریق منوی کشویی دسترسی داشته باشید.

نمایش اطلاعات حساب ها به تفکیک همراه با امکان جستجو را باید از مزایای همراه بام توصیف کنیم.

نخستین صفحه، صفحه «حساب ها» است؛ جایی که حساب های جاری، کوتاه مدت و قرض الحسنه شما همراه با شماره حساب و مبلغ باقی مانده به نمایش در می آید. برای آن که به ریز تراکنش ها و جزئیات هر حساب دسترسی داشته باشید، باید به بخش های «صورت حساب» و «صورت حساب روز جاری» مراجعه کنید.

اینجا تمام تراکنش هایی که از ابتدای ساخت اینترنت بانک تا حالا داشته اید را مشاهده خواهید کرد. تمام آن ها شماره پیگیری دارند، می توانید بدانید که طرف حسابتان که بوده و حتی قادر هستید که به لطف جستجوی فیلتردار، به راحتی تراکنش های مد نظرتان را هم جستجو کنید.

همراه بام تراکنش ها را روی «چارت» هم به نمایش می گذارد

همراه بام یک مزیت بسیار خوب هم دارد، آن هم این که تراکنش ها را روی «چارت» به نمایش می گذارد. حضور چنین خصوصیتی در همراه بام که معمولا آن را در اپلیکیشن های حسابداری دیده بودیم باعث می شود که بتوان روی آن به عنوان یک ابزار مدیریت مالی خوب هم حساب باز کرد.

اما به یکی از مفیدترین قابلیت های همراه بام می رسیم، یعنی انتقال پول؛  لذت بخش ترین کاری که با این اپلیکیشن بانکی انجام می دهید. به لطف همراه بام می توانید پول را مستقیما به «شماره حساب» یا شبای طرف حساب هایتان بفرستید، یا کار را به شکل «کارت به کارت» پیش ببرید.

رد و بدل کردن پول به لطف همراه بام ابدا کار سخت و زمان بری نیست.

خوشبختانه همراه بام اطلاعات افرادی که با آن ها تراکنش داشته اید را در خود ذخیره می کند تا در مراجعات بعدی، به راحتی با فشردن آیکن آبی رنگ مخاطبین آن ها را پیدا کرده و زحمت نوشتن دستی شماره حساب یا کارت را از دوش تان بردارید. همچنین تشخیص هوشمند نوع انتقال پول ( ساتنا، پایا و … ) را هم باید یکی از خصوصیات خوب همراه بام توصیف کنیم.

پس از انجام هر تراکنش، موفقیت آمیز بودن یا نبودن آن در بخشی به نام «تأیید انتقال پول» به اطلاع تان می رسد، هر چند بعدا در منوی «صورتحساب» هم می توانید به ریز جزئیات هر تراکنش دسترسی داشته باشید.

تمام قبض های آب و برق و گاز و تلفن را می توانید با اسکن بارکد آن ها در اپلیکیشن پرداخت کنید

موعد پرداخت قبض هایتان دارد به پایان می رسد؟ نگران نباشید، همراه بام در این کار هم به کمک تان می آید. تمام قبض های آب و برق و گاز و تلفن را می توانید با وارد کردن شناسه قبض به طور دستی، یا اسکن بارکد آن ها از طریق بارکدخوان درون برنامه ای اپلیکیشن در کسری از ثانیه پرداخت کنید و رسیدتان را تحویل بگیرید.

اما در خصوص مبادلات چکی، همراه بام خدماتی مثل «امکان تعیین مبلغ چک» و «امکان استعلام وضعیت برگه چک» را در اختیارتان قرار می دهد. به لطف این دو می توانید نسبت به تعیین و ثبت مبلغ چک صادره خود اقدام کرده و از آخرین وضعیت آن در سیستم بانکی کشور (پاس شده یا برگشت خورده) مطلع گردید.

همراه بام با ارائه خدماتی گسترده و متنوع، ضرورت مراجعه حضوری به بانک را به حداقل می رساند.

بانک ملی هر سال به جمع بزرگی از مشتریانش وام و تسهیلات اعطا می کند. با اپلیکیشن همراه بام می توانید اقساط این تسهیلات را هم پرداخت کنید، و وضعیت قسط های بعدی خود در ماه های آینده را نیز مورد بررسی قرار بدهید.

و در نهایت به دو خصوصیت دیگر همراه بام ملی می رسیم؛ یکی استعلام مانده کارت و دیگری قابلیتی که هنگام گم شدن یا به سرقت رفتن کارت به کمک تان می آید. با همراه بام در هر لحظه می توانید مبلغ باقی مانده در کارت تان را چک کنید، و اگر به سرقت رفت یا آن را گم کردید هم از طریق اپلیکیشن و بدون مراجعه حضوری به بانک آن را مسدود نمایید.

برای مسدودسازی کارت وارد کردن رمز دوم کفایت می کند. اما برای فعالسازی مجدد حتما می بایست با مدرک شناسایی خود به یکی از شعب بانک ملی مراجعه کنید.

مسدود کردن کارت و نمایش میزان تراکنش ها روی نمودار؛ دو قابلیتی که همراه بام به شما ارائه می کند.

در انتها بد نیست به این نکته هم اشاره ای داشته باشیم که از طریق اینترنت بانک یا اپلیکیشن همراه بام، فقط تا سقف محدودی قادر به تراکنش مالی هستید که در ادامه جدول مربوط به این موضوع را مشاهده می کنید:

 

در مجموع باید بگوییم که اپلیکیشن همراه بام با این سطح از امکانات به خوبی توانسته که پاسخگوی نیازهای مشتریانش باشد و زحمت مراجعه حضوری به بانک را تا حد زیادی برای آنان کم کند. البته محدودیت هایی را هم در اپلیکیشن مشاهده می کنیم که شاید بد نباشد که تیم سازنده در به روز رسانی های بعدی برای آن ها چاره ای بیندیشد.

یکی از این قابلیت ها که جای خالی اش احساس می شود، تأیید هویت با اثر انگشت است. در شرایطی که بسیاری از تلفن های هوشمند به سنسورهای اثر انگشت مجهز اند و بعضی اپلیکیشن های بانکی ایرانی هم این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده اند، بد نیست که بانک ملی هم با اضافه کردن این خصوصیت گزینه ای به جز احراز هویت پیامکی را هم  برای تأمین امنیت کاربرانش در نظر بگیرد.

امکان خرید شارژ سیم کارت هم می تواند یکی دیگر از خدماتی باشد که در صورت اضافه شدن، مطمئنا کاربران از آن استقبال خواهند کرد. برای دانلود اپلیکیشن همراه بام ملی می توانید به وبسایت بانک ملی مراجعه کرده یا نسخه اندروید آن را از لینک پایین دریافت نمایید.

همراه بام ملی
  • همراه بام ملی
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: شرکت داده ورزی سداد
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۵.۳ مگابایت

همراه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه های مختلف، سیستم های بانکداری نیز همگام با پیشرفت تکنولوژی از قاعده مستثنی نیستند و هر روز سیستم های جدیدتری در این زمینه عرضه می شود که اهم هدف آن ها سهولت و راحتی و همچنین افزایش سرعت کارهای بانکی می باشد ، بطوریکه دیگر امروزه برای انجام یک کار بانکی ساده لازم نیست تا به خود بانک بروید بلکه با سیستم های تلفن بانک ، اینترنت بانک و همچنین همراه بانک به راحتی می توانید کارهای کوچک و بزرگ بانکی خود را در کوچکترین زمان ممکن بدون هزینه ی اضافی انجام دهید. همانطور که اشره کردیم همراه بانک یکی از راحت ترین روش های انجام کارهای بانکی می باشد ، که به راحتی با نصب برنامه ی بانک مورد نظر خود می توانید از طریق اسمارت فون اندرویدی تان ، کارهای مختلفی از قبیل پرداخت قبوض ، انتقال وجه ، مشاهده گردش حساب و … را به راحتی انجام دهید ، بانک ملی ایران یکی از بانک هایی است که در عرضه ی خدمات و تسهیلات به مشتریان خود پیشرو است ، امروز قصد داریم شما را با ویژگی های مختلف همراه بانک ملی که به اختصار به آن بام می گویند شما را آشنا کنیم.

برای استفاده از همراه بانک ملی نیاز نیست جهت فعالسازی به بانک مراجعه کنید کافیست از طریق لینک زیر با مشخصات و کد ملی خود ثبت نام بفرمایید.

https://my.bmi.ir/portalserver/signup

 

BMI
BMI

پس از ثبت نام به وسیله لینک بالا و ایجاد رمز عبور از انتهای این صفحه آخرین نسخه اپلیکیشن را دریافت بفرمایید.

به صفحه ی اصلی برنامه هدایت می شوید که در آن بخش های مختلف اپلیکیشن نمایش داده می شوند که هر کدام را به اختصار برای شما توضیح می دهیم.

خدمات حساب :

خدمات حساب اپلیکیشن بام
خدمات حساب اپلیکیشن بام

در این قسمت می توانید عملیات های مبتنی بر حساب خود را انجام دهید ، این بخش دارای خدمات و قسمت های مختلفی از قبیل مانده حساب ، صورت حساب ، پرداخت قسط ، انتقال وجه ، خرید شارژ سیم کارت و پرداخت قبض می باشد. در بالا و سمت راست تمامی صفحاتی علامت سوالی قرار دارد که با کلیک روی آن می توانید توضیحی اجمالی از بخشی که در آن قرار دارید را مشاهده نمایید.

خدمات کارت:

خدمات کارت
خدمات کارت بام

با ورود به این قسمت می توانید کلیه ی عملیات های مبتنی بر کارت بانک خود را انجام دهید ، عملیات هایی نظیر مانده کارت ،گزارش کارت ، پرداخت قبض ، اعلام مفقودی کارت ، خرید شارژ سیم کارت و لیست حساب های متصل به کارت ، برای انجام اغلب عملیات های این بخش بایستی شماره کارت و رمز دوم کارت خود را وارد نمایید تا اپلیکیشن عملیات مورد نظر شما را انجام دهد.

خدمات چک :

در این قسمت با توجه به شماره چک خود می توانید عملیات های مختلف مرتبط با چک های خود را انجام دهید و بعبارت بهتر می توانید چک های خود را مدیریت نمایید ، عملیات هایی را که می توانید در این قسمت انجام دهید عبارتند از استعلام چک‌، تاریخ چک و انتقال اطلاعات چک به سیم کارت فعلی.

دیگر خدمات :

BAM Bank Meli
BAM Bank Meli

در این قسمت سایر عملیات های افزوده ای  را که این نرم افزار پوشش می دهد را می توانید ملاحضه کنید ، عملیات هایی از قبیل اطلاعات سه شارژ آخر ، شارژهای خریداری شده در یک تاریخ (برحسب تاریخ روزانه از سال های مختلف ) ، بررسی نسخه و دریافت آخرین نسخه ، با ورود به این بخش می توانید از آخرین نسخه ی عرضه شده از برنامه مطلع شوید و در صورت نیاز آن را بروز رسانی نمایید.

صندوق پیام :

در این قسمت می توانید تاریخچه ی پیام هایی را که از طرف بانک دریافت کرده اید را مشاهده کنید ، این پیام ها برحسب تاریخ و ساعت دقیق دریافت آن ها قابل مشاهده اند ، همچنین می توانید پیام های خود را برحسب نوع عملیاتی از قبیل مانده حساب ، گردش حساب ، انتقال وجه و خرید شارژ سیم کارت  که در تاریخ های مختلف انجام داده اید را  مشاهد نمایید.

مدیریت حساب :

خدمات کارت اپلیکیشن بام
مدیریت حساب اپلیکیشن بام

در این قسمت می توانید حساب های مختلف خود را ثبت کنید و عملیات های مختلفی از قبیل بروز رسانی حساب خود ، دریافت رمز مرتبط با حساب خود ، ثبت حساب جدید ، محاسبه ی شناسه شبای شماره حساب ورودی را انجام دهید ، بطور کلی در این قسمت می توانید حساب های خود را مدیریت نمایید.

تنظیمات :

در این قسمت همانطور که از نام آن پیداست می توانید تنظیم مرتبط با برنامه را تغییر دهید ، تنظیماتی از قبیل تغییر زبان و تم برنامه ، پاک کردن پیام های صندوق پیام و… ، همچنین در این قسمت می توانید کارت ها ، حساب ها ، تسهیلات و شباهایی را که کاربرد بیشتری برای شما دارند را وارد نمایید تا در قسمت های مختلف برنامه به جای وارد کردن شماره های طولانی فقط نام آن را وارد نمایید.

لازم به ذکر برای استفاده از تمامی خدمات اپلیکیشن بام بایستی به یکی از شعب بانک‌ ملی ایران در سراسر کشور مراجعه کنید و فرم مربوطه برای فعالسازی این همراه بانک را تکمیل نمایید.

دانلود اپلیکیشن بام بانک ملی:

برای استفاده از همراه بانک ملی نیاز نیست جهت فعالسازی به بانک مراجعه کنید کافیست از طریق لینک زیر با مشخصات و کد ملی خود ثبت نام بفرمایید.

ثبت نام در سامانه بام

دانلود:

 دانلود همراه بام ملی ویژه اندروید ۴.۴ به بالا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *