کتاب سنگفرش‌های خیابان از طلاست هنری در کارآفرینی هوشمند!

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کتاب بازاریابی ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ بدون دیدگاه 531 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

کتاب سنگفرش‌ هر خیابان از طلاست عنوان جذاب کتابی است به قلم آقای کیم ووچونگ، مدیر و کارآفرین هوشمند شرکت کره‌ای دوو که در بخشی از این کتاب، کیم ووچونگ به بیوگرافی خود از دوران سخت کودکی سخن به میان می‌آورد. از همان دوران کودکی در کنار ادامه تحصیل، به کار کردن هم مشغول بوده است. …

کتاب سنگفرش‌ هر خیابان از طلاست عنوان جذاب کتابی است به قلم آقای کیم ووچونگ، مدیر و کارآفرین هوشمند شرکت کره‌ای دوو که در بخشی از این کتاب، کیم ووچونگ به بیوگرافی خود از دوران سخت کودکی سخن به میان می‌آورد. از همان دوران کودکی در کنار ادامه تحصیل، به کار کردن هم مشغول بوده است.

کیم وو چونگ بعد از پایان جنگ کره از صفر کار خودش را شروع کرد و در نهایت به یک کارآفرین هوشمند در سطح جهان تبدیل شد. کیم وو چونگ پایه‌گذار شرکت دوو است که گروهی متشکل از ۲۲ شرکت از صنایع سنگین و الکترونیک در دنیا هست. کیم وو چونگ معتقد است قدرت اقتصادی دنیا از غرب به سوی آسیا در حال چرخش است.

کیم ووچونگ این موفقیت را تنها حاصل روحیه فداکاری و خلاقانه می‌داند. چرا که از آن به عنوان نسلی یاد می‌کند به نام نسل فداکار که در این دوره از خود مایه گذاشتن هنر بزرگی در کره جنوبی بود. کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست در واقع راه‌های موفقیت کیم وو چونگ بود که وی را به یک تحول آفرین و کارآفرین برجسته در سطح جهانی تبدیل کرد.

اما از همان دوران کودکی در کسب و کار خلاقیت زیادی را با تلاش‌های شبانه روز به خرج داد. از همان ابتدا روحیه سخت‌کوشی کیم ووچونگ حتی در روزنامه فروشی با طراحی و پیاده‌سازی استراتژی توانست سهم بازار بیشتری در توزیع روزنامه به دست بیاورد و رقیبان خود را از بازار حذف کند.

در بخش دیگر از کتاب به روش‌های تصمیم گیری خود به عنوان کارآفرین هوشمند  در شرکت دوو  شاره می‌کند. همچنین توصیه‌های بسیار مفید و موثری را در خصوص کارآفرینی هوشمند  به جوانان ارائه می کند.

سال ۸۸  اولین بار که این کتاب را خریداری کردم و به مباحث کارآفرینی هوشمند علاقه زیادی داشتم، تصمیم گرفتم هر شب بخشی از این کتاب را بخوانم. با شور و اشتیاق خاصی هر بخش از کتاب را مطالعه می‌کردم، ولی نه به روش تند خوانی که از دوران دبیرستان آن را فرا گرفته بودم. چرا که می‌حواستم بعد از پایان هر بخش روی مباحث مطرح شده عمیقا فکر کنم و هیچ تجربه‌ی عمیقی از کارآفرینی هوشمند را از دست ندهم.

اگر شما هم جزو دوستانی هستید که به دنبال موفقیت و خلاقیت در کارآفرینی هوشمند و حتی سایر بخش‌های زندگی از جمله موفقیت فردی خود می‌توانید به مطالعه این کتاب پرثمر بپردازید.

همه افرادی که تاریخ گذشته کسب و کارهای موفق را مطالعه می‌کنند حتمن متوجه یک رشته مشترک در همه کارآفرینی هوشمند افراد موفق می‌شوند، آن هم هدف دار بودن و تعهد بالا نسبت به عملی شدن اهداف کارآفرینی است. در گذشته‌ی دور مردم کره در فقر زیاد زندگی خود را سپری می‌کردند. اما چیزی که کیم وو چونگ را از بقیه افراد متمایز می‌کرد، سرشار از آرزوهایی بود، که تنها دارایی اش در اوان جوانی بود. به نظر کیم وو چونگ جوانان امروزی کره مانند گذشته آن آرزوها را ندارند.
اگر هم آرزویی دارند، بیشتر روی آنچه موجود و قطعی است بنا نها شده است. آرزو افراد را وادار به حرکت می‌کند و شخصیت او را در جهت عملی شدن رویاها شکل می‌دهد. البته نباید از این موضوع غافل بود که فردی با اهداف غلط همانند شخص بی‌هدف خطر ناک است.
کیم وو چونگ اشاره می‌کند که تنها هنر من این بود که برای تحقق آرزوهایم بی نهایت تلاش می‌کردم. در اکثر موارد هم آن آرزوها را به نتیجه می‌رساندم.
هدف جدیدی برای توسعه و رشد شرکت دیوو از جنبه‌های مختلف انتخاب کردم. من الان هم این آرزو را در سرم می‌پرورانم که کالا و محصول کره‌ای روزی بهترین نوع محصول در جهان باشد. آرزوی قلبی‌ام این است که در خاطره‌ها و یادها به عنوان یک بنیان‌گذار مورد احترام و تاثیرگذار باقی بمانم. جوانی که هیچ هدفی را در زندگی و کسب و کار دنبال نمی‌کند، در واقع شور و اشتیاق یک جوان را ندارد.

 تاریخ متعلق به کسانی است که در زندگی امیدهای بزرگی دارند.

 یکی از بزرگترین دشمن مدیران کسب و کارها خوش‌بین نبودن به اوضاع آتی در بحران‌های کارآفرینی هستند. کیم وو چونگ می‌گوید که شخصا فردی خوش بین هست که نکته تمایز وی با سایر مدیران شرکت‌ها است. این تجربه باعث احیای مجدد شرکت‌ها و کارخانه‌هایی شد که در ورطه ورشکستگی افتاده بودند.
مجهز بودن یک کارآفرین به مهارت و دانش مدیریت، ضروری‌ترین توانایی در کارآفرینی هوشمند است. تفوت اصلی کارآفرین هوشمند با سایر افراد در این است که اگر تنها یک درصد احتمال موفقیت در یک بازه از عمر کسب و کار وجود داشته باشد، کارآفرین واقعی آن را به صورت جرقه‌ای در ذهن می‌پندارد که می تواند آتشی عظیم بیفروزد.
من به آینده‌ی کره خیلی خوش‌بینم چرا که امروز جوانان بسیار سرحال‌تر و نیرو بخش‌تر از نسل‌های هم دوره من هستند. چون ما تغذیه مناسبی در آن روزگار نداشتیم و کوتاه‌قدتر از جوانان امروزی بودیم.
امروزه یک روند فکری اشتباه در میان جوامع مختلف شکل گرفته است که در آن افراد طالب سود بیشتر و کار خیلی کمتر هستند. با وجود سیستم پیشرفته آموزشی، نقاط و گره کوری در رشد شخصیت جوانان امروزی نمود پیدا کرده است. نیاز برای تبدیل ممکن‌ها به واقعیت چیزی است که تنها با فداکاری همه مردم یک کشور به وجود می‌آید.
جذابیت شغلی که به واسطه برخی شرکت‌ها به وجود آمده است که مزایای بیشتری نسبت به رقبا برای کارکنان پرداخت می‌شود. در بسیاری از این افراد نوعی کبر و خودپرستی محسوسی ایجاد شده است. اگر تمام مردم یک جامعه بخواهند این چنین زندگی کاری داشته باشند جامعه در سردرگمی بیشتری فرو خواهد رفت. نتیجه این نوع تفکر در شخص سردرگمی اجتماعی به وجود می آورد.
یکی از تجربه‌های کیم وو چونگ در عرصه کارآفرینی هوشمند، خرید و بازسازی پالایشگاه نفت خام آنتورپ بود. در حالی که این شرکت در آستانه‌ی ورشکستگی بود. کارشناسان ماهری را برای بررسی دلایل شکست این پالایشگاه می‌فرستد، که طبق این بررسی ها معلوم می‌شود که کارکنان پالایشگاه تمایلی به ادامه فعالیت مفید را ندارند. به همین علت شرکت در معرض نابودی قرار گرفته است. پس از آن تصمیم به خریداری این شرکت نمود و با مدیریت جدید که تیمی کارآمد از مدیران عالی رتبه بودند، آن را مجدد احیا کرد.
در مدت کمتر از یک سال نتایج حاصل شده از خرید این پالایشگاه بسیار خوب بود. در بحث کارآفرینی هوشمند اهمیت تصمیم گیری درست دو چندان می‌شود. کاری که مدیر سابق این پالایشگاه نتوانست آن را مدیریت کند. هر چقدر که شما دارای مشاوران برجسته بیشتری باشید باز هم تصمیم نهایی را خودتان اخذ خواهید کرد.تک تک دوستان و افراد خانواده‌تان می‌توانند در برخی موارد جزو کسانی باشند که از کمک‌شان بهره مند می‌شوید.
یکی از سوالاتی که ذهن کیم وو چونگ را به خود مشغول کرده است، نابرابری اوضاع اقتصادی کشورهای شمال و جنوب اروپا است. شاید بتوان دلیل آن را خواب بعد از ظهر مردم جنوب اروپا دانست که با وجود برابری ساعات کارشان با مردم شمال اروپا خواب ظهر را دارند. پس نیروی کار عظیمی را از دست می‌دهند که طبیعی است اقتصاد ضعیف‌تری داشته باشند.
مشکل بسیاری از مردم این است که کار را در حد رفع تکلیف انجام می دهند. این افراد پس از انجام کاری معین که به آنها محول شده دست از تلاش می کشند. این طرز تفکر نه سودی برای شخص دارد نه برای جامعه. بنابراین من از جوانان انتظار دارم همیشه خلاقیت نشان دهند. نه اینکه تابع جمع باشند و مطالعاتشان را در حد رفع نیاز متوقف کنند. هیچگاه سعی و تلاش خود را در حد رفع نیاز متوقف نکنید.
بسیاری به من لقب جادوگر داده اند و این به این دلیل است که من در بسیاری از رشته ها که ربطی به تحصیلم ندارد متخصص می باشم. ما در زمان تقسیم شدت علوم تخصصی زندگی می کنیم. شرایط زندگی متنوع تر شده و در سطوح مختلف نیاز بیشتری به افراد کارشناس احساس می شود البته این تقسیم بندی ها ارزش کار را از بین نمی برد.
بلکه به معنی تلاش برای تخصص بیشتر می باشد .البته لازم است که از کار های متنوع و وسیعی سر رشته داشته باشید. معلومات عمومی نیاز همه است. امروزه قدرت و شخصیت انسان مجزا از یکدیگر نیستند. و مقام وقتی به وجود می آید که شما تنها فردی باشید که بتوانید یک کار مشخص را انجام دهید.
استاندارد و محک سنجش امروز تخصص است. خلاصه اینکه درک و آگاهی صحیح کسب کنید و انها را عمیق تر سازید.نو اوری یک امر و نیاز زیر بنایی زندگی نسان است. اغلب ابداعات ایده های بسیار ساده هستند که نتایج ارزنده ای به وجود می اورند. پس تاکید می کنم خلاق بودن برای اشخاص بسیار با ارزش است زیرا افراد خلاق هستند که به جهان جهت می دهند.
نو آوری چیزی نیست که فقط در صنعت و تجارت قابل پیاده کردن باشد. می توان در هر مرحله از زندگی از آن بهره گرفت. مشکل هرچه می خواهد باشد، باید قبول کرد که همیشه راه حلی هم هست. فهمیدن و درک کامل یک مطلب با ثابت قدمی شروع می شود. مطالعات سطحی کاملا بی فایده است و هرگز شما را به نوآوری هدایت نمی کند.در نگی هیچ چیز مهمتر از این موضوع نیست که محاسب و معاشر دوستان خوب و رفقای واقعی و دلسوز باشید.
پیدا کردن دوستان شایسته از مهمترین کارهایی است که باید در زندگی انجام دهید. اشخاص با دوستان همفکرشان محک زده می شوند و این اهمیت دوست را می رساند. در زندگی افراد فراوانی هستند که باید با آنها روبرو شوید و مسیر های زیادی که در آن گام بردارید. امید ورم آنقدر خوشبخت باشید اشخاصی را در زندگی ملاقات کنید که شایسته ی اعتماد باشند.
امروزه جهان پر از چیز های گرانبها است ولی شاید هیچ چیز با ارزش تر از زمان نباشد. یکی از خصیصه های جوانان این است که به آسانی بهای زمان را از یاد می برند. موفقیت و شکست هرکس بستگی به نحوه ی استفاده ی او از وقت دارد. اتلاف وقت از هدر دادن پول هم اسفناک تر است.
یکی از شعار های دیوو این است ((ما در این شرکت از سه چیز دریغ نداریم: وقت، رنج و تلاش)) کسی که در یک روز سه برابر افراد دیگر کار کند مانند این است که سه روز افتاده باشد. پس همانند ما در دیوو با کوشش و تلاش برای آینده ی خود سرمایه گذاری کنید.سخن من در اینجا با زنان است. در بسیاری از جوامع به خصوص کره به زنان علی رقم داشتن تحصیلات برابر با مردان کاری نمی دهند.
شاید یکی از دلایل آن سنت های قدیمی باشد ولی خود زنها هستند که آماده ی پذیرش و تقبل مسئولیت های اجتماعی مثل مردان نیستند. اکثر آنها کار و تحصیلات را مانند ایستگاه اتوبوسی می بینند که برای رسیدن به مقصد ازدواج به آن نیاز دارند. به نظر می رسد هنوز هم تعداد زیادی از زنان هستند که دنبای فردی هستند که بر آنها فرمان روایی کنند. از اینها بدتر دخترانی هستند که در تمام چهار سال تحصیلشان در پی شوهر مناسب ((ارباب)) هستد.
تقاضای من از زنان جوان کره ای این است که به خاطر رشد خود به کارتان ادامه دهید. فردی باشید که به پیشرفت و مطالعه ی خود اهمیت می دهید و همواره در جست وجوی  پدیده ای نوین و امکانات جدید باشید. این خصایل یک زن زیبا است.کامیابی از آن کسانی است که از مبارزه با تیغ های تیز و برنده وحشت ندارند.
تقریبا موفقیت تمام افراد موفق امروز نتیجه های سختی های دیروز آنان است. وقتی زندگی خوب پیش می رود اغراد به طور مطلوب به کار و پیشرفت خود ادامه میدهند. اگر در چنین موقعیتی مثل بقیه پیشرفت نکنید باید دلیل رکود خود را در خودتان بیابید. یک آدم بد بین وضعیت ریسک- شانس را منفی پنداشته و دچار نا امیدی می شود ولی یک فرد خوش بین می داند که شانس و موقعیت های نهفته در خلال بحران خواهد بود.
به نظر من مقابله با موقعیت از تسلیم شدن در برابر آن بسیار با ارزش تر است. اگر کاری نکنید دغدغه ای نیز نخواهید داشت ولی در این صورت هم هرگز به موفقیت های بالا دست نخواهید یافت. از ناشناخته ها وحشت نداشته باشید. پرنده ی در قفس شاید امنیتی بیشتر از پرنده ی آزاد داشته باشد ولی لذتی که او از زندگی اش را می برد ،هرگز نخواهد برد.
امروزه قدرت به سمت جوامع شرقی برگشته و ما جلودار پیشرفت خواهیم بود پس باید توانایی های با لقوه خود را تقویت کنیم. س لازم است که علوم کامپیوتری خود را قوی کنیم و زبانهای خارجی را یاد بگیریم. به فرهنگ اصیل خودمان تکیه کنیم و از پیروی از جوامع غربی اجتناب کنیم.همچنین از عوامل مهم برای پیشرفت فردی و اجتماعی آن است که افراد سلامتی خود را حفظ کنند و ان در گرو ورزش مداوم و بسیار است.
یکی از دلایلی که من خود را فردی سالم می بینم ان است که در جوانی به دلیل تنگ دستی مجبور بودم پیاده روی زیادی داشته باشم. بشتر اوقات وقتی فرادی را می بینم که در باشگاه ها ی بدنسازی و سونا ها مرتب عرق می ریزند، به این فکر میکنم که ایناه وقت و پول خود را بیهوده تلف می کنند.
از نظر من بهترین ورزش کار است. عرق ریختن برای کار بسیار مفید تر و با ارزش تر از عرق ریختن در باشگاه هاست. تغذیه نیز اغز عوامل مهم سلامتی است و می تواند نوعی آغاز برای دوستی باشد. بدیهی است که جسم سالم در سلامت روح و روان بسیار موثر است. جوانان امروز بیشتر در فکر سلامت روح و روان خود هستند و سالمندان بیشتر در قید وضعیت جسمی خود.
پس جوانانی که تنها به وضعیت جسمی خود فکر می کنند و تن آسایی را پیشه کرده اند تنها جوانی خود را به هدر می دهند.اگر روزی از من بپرسند بهترین ورزشی که دوست دارم چیست، حتما کار را نام خواهم برد. همچنین بهترین سرگرمی من هم کار است. من هیچ گاه مرخصی نگرفته ام و هیچ عیدی را درکنار خانواده ام نبوده ام بلکه همیشه کار کرده ام و از این بابت اصلا متاسف نیستم.
دانشجویانی که کاملا غرق در مطالعه و تحصیل هستند، پرتو خاصی دارند. هرکسی که کاملا جذب کاری شود به همین گونه تابناک و پرجلا می شود. نباید فکر کنید مجبورید کاری را انجام دهید. بلکه با اشتیاق آنها را انجام دهید. اگر تاجری ضمن انجام کار از مسئولیت اش مثل یک سرگرمی لذت ببرد، حتما پیشرفت می کند. من از اینکه تمام عمر خود را کار کرده ام احساس غرور می‌کنم.

 که به نکات کلیدی آن در تقویت و تربیت روجیه فداکاری و سیر به سوی کامیابی اشاره می گردد.

 1. رویاها نیروی لازم برای تغییر جهان هستند. و تاریخ متعلق به کسانی است که رویاهای بزرگ در سر دارند.
 2. اگر تنها ۱درصد شانس موفقیت در یک پروژه وجود داشته باشد ،یک صاحب کسب و کار واقعی آن ۱ درصد را به چشم جرقه ی می بیند تا آتشی با آن روشن کند.
 3. در کسب و کار حق ندارید که ۱ درصد را روی۱ بگذارید و عدد۲ را به دست بیاورید .شما باید ۱را تبدیل به ۱۰ کنید و ۱۰ را تبدیل به ۵۰٫ روش شما در کسب و کار چنین است.
 4. جرقه برای ایده های خلاق از زیاد کار کردن و زیاد فکر کردن سرچشمه می گیرد.
 5. برای پیشگامان ،جهان جای بزرگی است و به اندازه نامحدود کار وجود دارد.
 6. اگر فقط به فکر خودتان باشید ،دیگران از شما پیشی خواهند گرفت .حفظ وضع موجود ،واپس گرایی است.
 7. دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهید .خودخواهی فکری مثل خودخواهی مادی زشت و منفور است.
 8. کسب و کار چیزی بیش از پول در آوردن است .گاهی اوقات کمتر ضرر دادن نیز مهم است.
 9. یک کمک ناچیز می تواند بسیار با ارزش باشد.
 10. جلسات بیشتر نه تنها باعث کاهش آشفتگی ها نمی شود ،بلکه آنها را افزایش می دهد.
 11. نخست تصمیم گیری های آسان را انجام دهید .این کار،آنها را از سر راه بر می دارد.
 12. فرصت های بزرگ باید به دنبال انجام وظایف بزرگ بیایند.
 13. یک اشتباه ،معلم بزرگی است؛ و از دو اشتباه یکی اش اضافه است.
 14. بیشترین نوآوری ها بر نظرات ساده استوار است.
 15. از سندرم قابل قبول بودن بر حذر باشید ، چرا که قابل قبول بودن به تنهایی هیچگاه راه گشا نیست.
 16. هیچ کس آنقدر بی ارزش نیست که نتواند به دیگری کمک کند و هر کس در یک زمانی به کمک نیاز دارد.
 17. روابط خوب با آدم های برجسته بسیار با ارزش تر از پول است ،چون روابط خوب را با پول نمی توان خرید.
 18. ترس از خارهای گل رز همانقدر احمقانه است که از عطر آن مدهوش شوید.
 19. ناملایمات ،سرچشمه فرصت هاست.
 20. کاری را که انجام می دهید مهم است. ولی چگونگی انجام آن مهمتر.
 21. تلاش کنید تا بهترین باشید.
 22. با ارزش ترین چیز در جهان وقت است .زمان مثل تیری است که از چله کمان رها می شود و هرگز بر نمی گردد.
 23. وقتی افرادی را می بینم که در یک باشگاه ورزشی عرق می ریزند از خود می پرسم آیا اینان جای دیگری برای عرق ریختن ندارند.
 24. جایی در دنیا نیست که ارزش یک بار مسافرت را نداشته باشد.
 25. اگر سود هر معامله ای را با دیگران قسمت کنید در دراز مدت معاملات بیشتری خواهید داشت.
 26. اگر قابلیت آن را دارید که یک موسیقیدان بزرگ شوید ،کنج عزلت احتیار نکنید و ناله سر ندهید که چرا یک نقاش بزرگ نخواهید شد.
 27. در رقابت حقیقی ، هدفی که بتواند وسیله ناعادلانه را توجیه کند،وحود ندارد.
 28. هرگز نباید زمانی فرا رسد که فکر کنید یا بگویید :«بالاخره موفق شدم.
 29. چرخ آبی بدون آب سر و صدای زیادی دارد ، اما چرخ آبی پر از اب ساکت است و نیازی به سر و صدا ندارد.
 30. قورباغه درون چاه چه می داند که جهان اطرافش چقدر وسیع است.
 31. زندگی واقعا با دیدار افراد آغاز می شود.
 32. بچه میوه از درختی می چیند که پدر بزرگش کاشته است.
 33. اگر قایقی خیلی بیشتر از تعداد ضروری پاروزن داشته باشد ، سرانجام به کوه می رسد . و اگر نداشته باشد ،اصلا حرکت نمی کند.
 34. در هنگم ضرورت از خرج کردن پول زیاد نترسید.اما پول را به هدر ندهید،حتی مقدار کمی از آن را.
 35. حتی بهترین آدم ها نمی توانند همه گزینه ها و امکانات را داشته باشند.
 36. هیچ کس نمی تواند از شما انتقاد کند که چرا خیلی زیاد یا خیلی کم پول در آورده اید .تنها انتقاد ممکن غیر عاقلانه خرج کردن آن است.
 37. اگر به میزان ثروت خود ببالید ،کار احمقانه ای کرده اید چون معنای این عمل آن است که چیز دیگری ندارید که به آن افتخار کنید.
 38. کسی که ثروت زیاد را انباشته ملی نم داند چگونه از آن برای دیگران استفاده کند ،ثروتمند نیست ،بلکه فقیر است.
 39. هرگز مال و دارایی خود را متعلق به خود ندانید.
 40. زندگی پر مشغله تر بیشتر مردم را خوشبخت می کند.
 41. هر چه پاداش بیشتر ،بهتر ست .پاداش افراد را به جاهای بالاتر می رساند.
 42. هرگز آبروی خود را از دست ندهید و آنرا به اندازه زندگی عزیز بشمارید.
 43. اگر می خواهید که در اوج باشید ،باید سخت تر از آنانی کار کنید که پشت سر شما هستند .تمام کاری که آنها باید انجام دهند این است که از شما تقلید کنند تا به شما برسند.
 44. مسئولیت شخص نسبت به اجتماع متناسب با افزایش دارایی او بیشتر می شود.همه آنچه که ما داریم از جامعه و توسط حامعه به ما رسیده است.
 45. یک ملت مصرفی که بیش از استطاعت خود مصرف می کند ،ملتی بیمار است.
 46. سخت کوشی در مجیط کار فقط به این معنی نیست که ساعات بیشتری را کار کنید.
 47. همیشه از این دیدگاه به معامله نگاه کنید که طرف مقابل نیز به اندازه شما از آن سود خواهد برد؛ اگر شما در اذهان مردم جا بیاندازید که آنها در معامله با شما زیان نخواهند کرد،کسب و کارتان روز به روز رشد خواهد کرد.
 48. درخت هر چه پربار تر شود ،سر به زیرتر می شود.
 49. هشت گام پایانی برای یک زندگی کامل:
  • نیروی بالقوه خود را شکوفا کنید.
  • آرزوهای بزرگ داشته باشد.
  • خلاق فکر کنید.
  • با چالش طلبی و شجاعت پیشرفت کنید.
  • تاریخ با فداکاری رشد می کند.
  • از خود گذشته باشید.
  • با خودتان رو راست باشید.
  • فروتن باشید.
 50. اگر به سختی کار کنید و از پولتان برای بهبود وضع جامعه خود استفاده کنید،آنگاه واقعا به این نتیجه می رسید که سنگفرش هر خیابان از طلاست و وارد جاده موفقیت واقعی می شوید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

اغلب این استراتژی را «استراتژی فضای خالی » می نامند. وقتی به بازار خود نگاه کنید، محصول یا خدمتی را می یابید که هیچ کس آن را ارائه نم یدهد و می تواند فضای خالی بین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد و آنچه می توانید به بازار ارائه دهید را پُر کند. …

کتاب مُسری اثر جونا برگر

کتاب مسری (راهکارهای بازاریابی ویروسی) اثر جونا برگر

کتاب مسری (راهکارهای بازاریابی ویروسی) اثر جونا برگر از رمز و رازهایی که در پس انتقال‌های اجتماعی در مورد یک ایده و محصول وجود دارد را مطرح می‌کند. واقعاً چه چیزی باعث می‌شود که در مورد برخی از محصول‌ها بیشتر صحبت می‌کنیم و آن‌ها را با دوستان و آشنایان خود بیشتر به اشتراک می‌گذاریم؟ کتاب …

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

کتاب «۷ عادت مردمان موثر» نوشته استفان کاوی، یکی از پر‌فروش‌ترین کتاب‌ها در جهان است. بیش از ۲۵ سال است که از نگارش این کتاب می‌گذرد، اما هم‌چنان پرطرفدار است. استفان کاوی، سخنرانی انگیزشی، تاجری موفق و آموزش‌دهنده‌ای توانا است. بسیاری از کسب‌وکارها از توصیه های کاوی برای رشد درونی افراد سازمان خود استفاده کرده‌اند. …

کتاب زندگی خود را طراحی کنید

کتاب زندگی خود را طراحی کنید! چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم!

کتاب زندگی خود را طراحی کنید در واقع به این می‌پردازد که اهمیتی ندارد چه کسی بوده‌اید و کجا هستید، برای زندگی خود چه­ کار کرده‌اید و می‌کنید، چقدر جوان یا مسن هستید؛ شما می‌­توانید از همان تفکری استفاده کنید که شگفت­ انگیزترین تکنولوژی‌ها، محصولات و ایده‌ها را به­ وجود آورد تا حرفه­ شغلی و …

کتاب هشتمین عادت استفن کاوی

کتاب هشتمین عادت اثر استفان کاوی(استیون)

نویسنده کتاب هشتمین عادت در سال ۲۰۱۲ میلادی در جریان یک سانحه دوچرخه‌سواری در آمریکا، پروفسور استیون کاوی، سخنران و اندیشمند شهیر دنیای کسب و کار و روان شناسی که کتاب های بسیاری از او منتشر شده بود‌، در بیمارستانی در سن ۷۹ سالگی فوت کرد. او یکی از مشهور ترین نویسنده های کسب و …

کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ

کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ(دوهیگ)

کتاب قدرت عادت؛ اثر چارلز داهیگ که در سال ۲۰۱۲ منتشر، برای مدت زیادی در لیست پرفروش‌ترین‌های روزنامه نیویورک تایمز بود. از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت. در این کتاب، چرایی کارهایی که در زندگی و کسب و کار انجام می‌دهیم، را به صورت جامع بررسی می‌کند. …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X