ایجاد روابطی پایدار با مخاطبان سایت از طریق ایجاد ارزش

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش بازاریابی اینترنتی,استراتژی کسب و کار ۱۳۹۶/۰۱/۰۲ بدون دیدگاه 181 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

تنها راه جذب مخاطبان سایت، ارائه یک ارزش(value) است، ارائه یک دوره‎ی رایگان برای پیوستن بازدیدکنندگان سایت به لیست ایمیل شما است. ارزش ها در بازاریابی اینترنتی معمولا تحت عناوین مختلفی از قبیل “مشوق‎های ثبت نام”، “پیشنهادکننده ثبت نام”، “بهینه‎سازی محتوا” و خیلی از اصطلاحات دیگر مطرح می‎شوند. ارزش ها می توانند یک گزارش با …

تنها راه جذب مخاطبان سایت، ارائه یک ارزش(value) است، ارائه یک دوره‎ی رایگان برای پیوستن بازدیدکنندگان سایت به لیست ایمیل شما است. ارزش ها در بازاریابی اینترنتی معمولا تحت عناوین مختلفی از قبیل “مشوق‎های ثبت نام”، “پیشنهادکننده ثبت نام”، “بهینه‎سازی محتوا” و خیلی از اصطلاحات دیگر مطرح می‎شوند.

ارزش ها می توانند یک گزارش با فرمت pdf، دوره آموزشی ایمیلی (یا پاسخ‎گوی خودکار)، کوپن تخفیف یا حتی نیم ساعت مشاوره رایگان باشند. 

در ایجاد ارزش‎ها

    ارزش‎ها می‎توانند در قالب‌ها و اشکال مختلفی ارائه شوند.

    ارزش‌ها می‌توانند نرخ ثبت نام بازاریابی ایمیلی شما را چند برابر کنند.

    ایجاد ارزش، وقت زیادی را نمی‎گیرد.

هر چه بیشتر، بهتر

برای ایجاد ارزش آماده اید؟ خواندن این مطلب را از دست ندهید! برای شما که در حال حاضر یک ارزش در وب سایت‎تان دارید، بهترین راه برای افزایش لیست ایمیل‌تان، ارائه یک ارزش تکمیلی است.

شما می‌توانید از ارزش تکمیلی برای ارزیابی ارزش فعلی‎تان استفاده کنید. همچنین می‎توانید متناسب با هر مطلب از سایت‎تان ارزش مرتبط با آن محتوا را قرار دهید. به عنوان مثال ارائه یک ارزش درباره بهترین ابزارها، در کنار پست وبلاگی که موضوعش ابزار است و یا ارائه یک ارزش درباره بهترین استراتژی‌ها، در کنار پست وبلاگی که موضوعش استراتژی است، جزو بهترین راه‎کارهای افزایش لیست ایمیل می باشد. یکپارچگی و مرتبط بودن، عنصر اصلی بازاریابی است به خصوص بازاریابی آنلاین. بنابراین اضافه کردن این ارزش‌های مرتبط با موضوع پست وبلاگ، می تواند لیست ایمیل شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

چطور برای ارزش پیشنهادی موضوع انتخاب کنید

اولین کاری که باید انجام دهید، انتخاب یک موضوع مناسب برای ارزش است. با انتخاب موضوع مناسب، نیمی از مسیر موفقیت را طی خواهید کرد.

برای انتخاب موضوع ارزش باید به سه سوال اساسی پاسخ دهید که عبارتند از:

   چه موضوعی، مورد علاقه مشتریان و بازدیدکنندگان شما است؟
   ساده ترین موضوعات برای ایجاد یک ارزش چه هستند؟
   چه نوع محتوایی برای ارائه اطلاعات مناسب تر است؟

رفتار بازدیدکنندگان در رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید؛ اینکه محتواهای مختلف را با ابزارهایی مانند BuzzSumo لایک و یا دیس لایک می‎کنند. فروم‌ها و گروه‌های لینکداین و دیگر مکان‌هایی که مخاطبان شما در آن جا حضور دارند را بررسی کنید. حتی یک یا دو ساعت وقت برای خواندن نظرات مخاطبان، اختصاص دهید؛ زیرا این کار به شما، برای انتخاب عناوین و موضوعات ارزش، ایده می‌دهد. به سوالات متداول، موضوعات جدید مورد علاقه و بحث برانگیز و مشکلاتی که مخاطبان با آن مواجه هستند، توجه کنید.

به دنبال ارائه ارزش باشید. یکی از ویژگی های بهترین سرنخ‌رباها، ارزش افزایی است. چه چیزی را می‎توانید به نمایش بگذارید؟ به مخاطبانتان چیزی را ارائه و یا آموزش دهید که برای‎شان دارای ارزشی باورنکردنی باشد؛ مانند ارائه اطلاعات بسیار مفید یا هر چیز دیگری که باعث شود، سریعا آدرس ایمیل خود را در سایت، ثبت کنند. اگر این اتفاق بیفتد، یعنی این ارزش پیشنهادی، برنده است.

خاص باشید

عناوین نخ نما شده و کلی مانند اینکه “چگونه پولدار شوید” را ارائه ندهید. این‎گونه عناوین برای برانگیختن مخاطب، آن‎قدر خاص نیستند. اما عناوینی از قبیل “۵ راه برای کسب ۵۰۰ دلار در آخر هفته بدون هیچ هزینه”، برای جذب مخاطب، بسیار خاص هستند. عنوانِ ارزش پیشنهادی باید خاص باشد. برای نوشتن عنوان، عجله نکنید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه برای نوشتن چندین عنوان مختلف اختصاص دهید.

دکمه فراخوان عمل یا CTA خود را بهینه کنید

کاربرد دکمه فراخوان عمل باید چیزی بیشتر از مشترک شدن مخاطب باشد. متنی که بر روی دکمه نوشته می شود (CTA یا فراخوان عمل)، بسیار مهم است. اگر از کلمه اشتراک (Subscribe) استفاده نمایید، شاید تنها دو مخاطب را بتوانید جذب نمایید. عملکرد دکمه ثبت ایمیل را مدام بررسی نمایید. این بررسی به تعداد بازدیدکنندگان بستگی دارد.

به عنوان مثال تعداد کمتر از ۲۰۰۰ نفر در ماه، برای بررسی عملکرد دکمه ثبت ایمیل، کافی و مناسب نیست. نکته دیگر این است که متن دکمه، بهترین جلوه و نما را داشته باشد. این متن می‎تواند به صورت کلاسیک نوشته شود که ترفند بسیار خوبی است. یا این‎که کوتاه و مخصر باشد مانند “دانلود گزارش”، “مشاهده ویدئو”، “دریافت”.

از ترکیب افعالی از قبیل مشاهده، دانلود، دریافت و …( (“view”, “download”, “get”, etcبا کلمات کوتاهی از قبیل گزارش، ویدئو و یا آموزش استفاده نمایید. این کار را به عنوان گام اول انجام دهید تا تعداد بازدیدکنندگان تان برای انتخاب گزینه برتر (A/B Test) به اندازه مورد نیاز برسد.

مخاطبان به چه نوع فرمت و قالبی علاقه دارند؟

۱۹ نوع مختلف از ارزش پیشنهادی وجود دارد. شما می توانید چند نوع را هم‎زمان انتخاب نمایید. چند نوع ارزش پیشنهادی بهتر از یک نوع آن است. نوعی را انتخاب کنید که مخاطبانتان بیشتر به آن علاقه دارند. برخی از افراد به متن و برخی دیگر به ویدئو و برخی به قالب های قابل چاپ و چک لیست و ترفند علاقه دارند.

 

۱۹ نوع مختلف از سرنخ رباها

   ۱- ویدئوی آموزشی که می تواند در دسترس همه قرار گیرد (یک بار).

   ۲- ارسال ویدئوی آموزشی توسط پاسخگوی خودکار (Marketing Automation) به مدت ۱۰ روز

   ۳- اینفوگرافیک ‌ها یا گرافیک‌های اطلاع رسان که بتوان آن را به یخچال و فریزر و دیوار چسباند

   ۴-تقویم

   ۵- لیست ابزارهای مورد نیاز

این مورد برای همکاری در فروش (Affiliate Marketing) بسیار عالی است. اگر خدمات آنلاین ارائه می دهید (مانند سئو) لیست ابزارهای مورد نیاز می تواند فهرست “ابزارهای ضروری” شامل افزونه ها(پلاگین) و دیگر ابزارهای آنلاین باشد.

   ۶- چک لیست برای چگونه انجام دادن کاری که باید بیش از یک بار انجام می شود و یا اینکه پیچیده به نظر می رسد. ترفندها، فلوچارت و نمودارهای فرایندی از انواع رایج این ارزش پیشنهادی هستند.

   ۷- یک کتاب الکترونیکی (e-book) با فرمت pdf (این یک ارزش پیشنهادی کلاسیک است که حتما تاکنون آن را دیده اید). چیزی شبیه به این از یک پست وبلاگ، با ارزش تر است. چیزهایی را ارائه دهید که در مخاطب، یک باور خوب ایجاد نماید مانند اینکه “چگونه هر کاری که می خواهد را در وب سایت شما انجام دهد” اما اینکه “چگونه آن را با هزینه کمتر و زمان کمتر انجام دهد” موجب می شود که فرد فکر کند باید هزینه ای بپردازد.

   ۸-مشاوره نیم ساعته با شما. این مورد برای مربیان بسیار عالی است.

   ۹- کوپن تخفیف (این مورد مختص افرادی است که خرده فروشی و یا کسب و کار محلی دارند). کوپن تخفیف ۱۰ درصدی برای خرید، حمل و نقل و یا رستوران، ایده بسیار خوبی است.

   ۱۰-بلیط رایگان برای یک رویداد خاص(بهترین گزینه برای کسب و کارهای محلی است)

   ۱۱- نمونه رایگان. این مورد برای همه نیست اما اگر از لحاظ هزینه برایتان مقرون به صرفه است می توانید آن را به همه ارائه دهید. مانند یک بسته صابون، یک بسته بذر گیاه یا توپ گلف. این می تواند راه بسیار خوبی برای گرفتن آدرس ایمیل افراد باشد.

   ۱۲- عضویت رایگان در سایت یا گروه های خاص در فیسبوک

   ۱۳- ارائه نظرسنجی در سایت که لازمه پاسخگویی به آن و مطلع شدن از نتایج آن، ثبت ایمیل در سایت باشد.

   ۱۴- خدمات رایگان. مختص افرادی که خدمات مردمی ارائه می دهند.

   ۱۵- فراهم کردن امکان ورود به یک مسابقه یا قرعه کشی برای مخاطبان

   ۱۶- ارائه دسترسی به یک وبینار آنلاین یا ضبط شده و یا یک کارگاه (ورک شاپ) یا هر نوع فایل صوتی دیگر.

   ۱۷- ایجاد یک ابزار آنلاین که استفاده از آن مستلزم ثبت ایمیل در سایت باشد. به عنوان مثال، ارزیابی آنلاین می تواند به عنوان یک ابزار رایگان ارائه شود.

ابزار معروف تحقیقات کلید واژه (MajesticSEO) که استفاده از آن نیاز به ثبت ایمیل دارد.

   ۱۸- ایجاد یک افزونه (پلاگین) و یا درخواست ثبت ایمیل برای دانلود و یا نصب نرم افزار.

   ۱۹- ارائه فایل الگو (swipe file). این فایل، حاوی مجموعه الگوهایی است که افراد با توجه به نیازشان می توانند از آن استفاده کنند. به عنوان مثال، یک فایل الگوی بازاریابی ایمیلی، یک فایل الگوی پرسش نامه و یا یک فایل الگوی تبلیغات و فروش. این فایل ها توسط کپی رایترها تهیه و نگهداری می شوند و حاوی آنچه که رقبا انجام می دهند و نمونه ای از ایده های بزرگ برای استفاده مجدد، هستند.

جلب اعتماد بیشتر

برخی از بازاریابان، روشی را برای استفاده از ارزش پیشنهادی به عنوان بخشی از قیف فروش پیدا کرده اند. این روش بدین شرح است که آن ها ارزش پیشنهادی منحصر بفرد و نابی را ارائه می دهند که موجب جلب اعتماد افرادی می شود که آن را دانلود می کنند. سپس بعد از جلب اعتماد و تحت تاثیر قرار دادن مشتریان بالقوه، یک محصول کم قیمت (۷ دلار) را به آن ها پیشنهاد می دهند که مشکل ارزش پیشنهادی که مهجور مانده و مورد توجه قرار نمی گیرد را حل می کند. آگهی فروش ۷ دلاری در انتهای ارزش پیشنهادی درج می شود. سپس خرید محصول ۷ دلاری منجر به خرید محصول با قیمت بیشتر و ارتقای مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل در طی قیف فروش می شود. برخی از افراد از این محصولات ۷ دلاری برای افزایش لیستشان استفاده می کنند. شما هم می توانید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی چیست؟

بازاریابی اینترنتی نوعی بازاریابی مستقیم است که در بستر آنلاین با بیش از ۲۱ روش مختلف بازاریابی دیجیتال صورت می‌گیرد. مدیر موفق کسب‌وکارها همیشه طبق بررسی‌هایی که انجام شده است؛ با بیش از ۴۰ رسانه‌ی مختلف به معرفی محصول، خدمت و کالای خودشان می‌پردازند. یک شرط مهم در موفقیت کسب‌وکار اینترنتی این است که ما …

10 سایت اشتراک ویدیو برتر ایرانی که حتمن باید بشناسید!

۱۰ سایت اشتراک ویدیو برتر ایرانی که حتمن یک مدیر آینده باید بشناسد!

اشتراک ویدیو به دلیل افزایش سرعت دسترسی به اینترنت و گوشی‌های هوشمند هر روز بیشتر می‌شود. چرا که در حال حاضر خیلی از مخاطبان کسب‌و کار اینترنتی الان بیشتر مشاهده ویدیو را ترجیح می‌دهند. یکی دیگر از روش‌های بازاریابی اینترنتی برای افزایش حجم ترافیک وب‌سایت اشتراک‌گذاری ویدئو است. چرا که ویدیو مارکتینگ منجر به افزایش …

مارکت پلیس Etsy یک فروشگاه اینترنتی در صنایع دستی

فروشگاه آنلاین Etsy مدل مارکت‌پلیس(Marketplace) به عنوان یک کسب و کاراینترنتی برای خرید اجناس خانگی پوشاک، آثار هنری، صنایع دستی و جواهرات دست‌ساز شهرت دارد. بسیاری از فروشندگان این سیستم را با فروشگاه اینترنتی eBay مورد مقایسه قرار می‌دهند. بسیاری از این فروشندگان کالاها و اجناس مورد نظر خود را از بزرگترین مدل تجارت الکترونیکی B2B یعنی Alibaba …

فروشگاه اینترنتی مارکت پلیس(marketplace) چیست؟

مارکت پلیس(marketplace) چیست؟ برترین نوع فروشگاه اینترنتی

مارکت پلیس (Marketplace) یکی از بهترین وکارسازترین مدل‌ فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی در جهان و ایران است که در واقع گروهی از تامین‌کنندگان، فروشندگان و خریداران جامعه‌ی هدف را به همدیگر متصل می‌کند. امروزه این نوع مدل کسب‌وکاری و فروشگاهی طرفدار زیادی پیدا کردند، دلیل اصلی آن هم به این خاطر است که به …

قیف فروش چیست؟

قیف فروش (sales funnel) چیست؟

قیف فروش (Sales Funnel) یا قیف بازاریابی در حقیقت همان فرآیند تکمیل پروسه‌ی چرخه‌ی فروش است که استارت‌آپ‎ها و کسب و کارهای اینترنتی موفق به طور ویژه‌ای استفاده می‌کنند. با طراحی قیف فروش مخاطبان بالقوه کسب و کار خود را می‌توانید به سمت اولین خرید یا تکرار خرید محصول یا خدمات‌تان هدایت کنید. یک اشتباه …

بازایابی به روش نهنگ آّبی

بازاریابی به روش نهنگ آبی

بازاریابی یا مارکتینگ Marketing فرایندی است که در محیط مدیریتی اجتماعی میان افراد گروهها و مجموعه ها و یا شرکتها از طریق ارائه خدمت و یا محصول و یا مواد و یا تولید و مبادله می پردازند تا نیاز یا نیازهای طرف مقابل پاسخ بگویند حال که با مفهوم بازاریابی آشنا شدیم بهتر است به …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X