بازاریابی محتوا با محتوای طولانی امکان پذیر است؟

بازاریابی محتوا با محتوای طولانی امکان پذیر است؟
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران بازاریابی محتوا,کسب و کار اینترنتی ۱۳۹۶/۰۷/۱۵ بدون دیدگاه 750 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۳/۰۱
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

اغلب کارشناسان بازاریابی محتوایی اعتقاد دارند که هر فرد یا مجموعه‌ای که وب‌سایتی را در اختیار دارد و از طریق آن محتوایی برای کاربران منتشر می‌کند، باید حداقل چند نمونه از محتوای طولانی و بلند را هم بر روی وبسایت خودش داشته باشد. همین اعتقادات متنوع و بعضاً مختلف موجب تسلط محتوا طولانی در دوره …

اغلب کارشناسان بازاریابی محتوایی اعتقاد دارند که هر فرد یا مجموعه‌ای که وب‌سایتی را در اختیار دارد و از طریق آن محتوایی برای کاربران منتشر می‌کند، باید حداقل چند نمونه از محتوای طولانی و بلند را هم بر روی وبسایت خودش داشته باشد. همین اعتقادات متنوع و بعضاً مختلف موجب تسلط محتوا طولانی در دوره حضور خوانندگان باعجله و مشتاق محتوای کوتاه شده است.

شاید سؤال خوب و مناسب در اینجا این باشد که اصلاً محتوای طولانی به چه محتوایی گفته می‌شود؟ نظر شما در این رابطه چیست؟ خوشحال می‌شویم نظر خودتان را در بخش نظرات اعلام کنید.

در ادامه به ذکر برخی از نظرات کارشناسان تولید محتوا از سایت‌های معتبر درزمینهٔ بازاریابی محتوایی از قبیل problogger، logic!، wordstream و quicksprout می‌پردازیم:

– محتوای طولانی ناگزیر موجب باقی ماندن کاربر برای مدت طولانی‌تری بر روی سایت می‌شود.

– محتوای طولانی از مجموعه چند مطلب کوتاه و پشت سر هم به‌مراتب تأثیر بهتری دارد.

– محتوای طولانی موجب بالا رفتن اعتبار و قدرت نویسنده در ذهن مخاطب می‌شود.

– محتوای طولانی از شانس بیشتری برای اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی برخوردار است.

– . . .

اما همچنان که هر عقیده و باوری نیاز به ارزیابی دارد، دلایل موجود در پشت این نظرات هم باید با توجه به خصوصیات متغیر و در حال تغییر دنیای آنلاین مورد ارزیابی قرار بگیرد. خصوصاً که امروزه رفتار موتورهای جستجو مانند گذشته نیست.

در سال‌های اولیه معرفی موتورهای جستجو، این موتورها بیشتر نقشی همانند یک ماشین شمارش را بازی می‌کردند و در اولویت دادن به محتوا بیشتر به پارامترهایی از قبیل طول محتوا، نام دامین، رتبه دامین توجه داشتند. یکی از دلایل این موضوع هم نبود امکانات و توانایی موتورها و … در شناسایی و توجه به رفتار مخاطب آنلاین بود، بنابراین همواره هرقدر محتوایی طولانی‌تر تشخیص داده می‌شد، از اعتبار بالاتری هم برخوردار بود. با این وجود همچنان که گوگل و تعدادی از دیگر موتورهای جستجو پایگاهی گسترده از اطلاعات رفتار مخاطب آنلاین برای خود تشکیل دادند، امروز رابطه بین محتوا و مخاطب فاکتوری دقیق‌تر برای رتبه‌بندی محتوا و سایت‌ها در نظر گرفته می‌شود.

در کنار موارد و دلایل مختلف در این رابطه باید توجه داشت که تولید محتوا تنها به خاطر تولید شدن محتوا یا بهینه کردن سئو سایت تنها به خاطر بهتر شدن رتبه سایت در دنیای کنونی که مملو از محتوا است، دیگر پذیرفته نیست. بلکه نکته مهم نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری و رفتار سودآور از سوی کاربر در بازدید از سایت است.

پس درنهایت به دیوید اوگیلوی و جمله مشهور وی در رابطه با محتوای طولانی، باید گفت که امروزه فاکتورهای دیگری هم در هنگام انتخاب طول محتوا وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

زمانی از محتوای طولانی استفاده کنید که حامل پیام پر مفهومی هستید

توجه داشته باشید که در اینجا از پیام پر مفهوم و پرمغز صحبت می‌کنم و نه پیام مهم. شما ممکن است بتوانید یک پیام مهم را در قالب یک پاراگراف یا نهایتاً یک اینفوگرافیک ارائه کنید. اما پیام پر مفهوم حاوی اطلاعات مرتبط و کاربردی بسیاری است که مخاطب شما در پی آن بوده و باید در صفحات بعدی یا حتی زمانی که وبلاگ یا سایت شما را ترک کرد به آنها دست پیدا کند.

قبل از تصمیم‌گیری در مورد طول محتوا به نوع صنعت و موضوع هم توجه کنید

گزارش‌های مختلفی موجود است نشان می‌دهد طول موردقبول یا مورد انتظار یک محتوا به‌شدت به موضوع آن هم‌بستگی دارد. مثلاً مقالات مختلف در رابطه با توسعه شخصی یکی از این موضوعات است که خواننده انتظار محتوا طولانی در آن دارد. با توجه به این نکته شما مثلاً از خواننده اخبار سیاسی نمی‌توانید انتظار داشته باشید همان صبر و حوصله‌ای را داشته باشد که یک خوانند متون مثلاً مدیریت مالی یا روانشناسی دارد.

به مخاطب هدف خودتان هم‌فکر کنید

بر اساس اطلاعات آماری مختلف محتوا با طول بیشتر همیشه از شانس بیشتری برای رتبه بالاتر سئو برخوردار است. اما توجه داشته باشید که در این بین باید به فاکتورهای دیگری از قبیل فاکتورهای جمعیت شناختی، علایق، دانش قبلی مخاطب و … هم توجه کنید که تأثیر بسیار زیادی بر تمایلات آنها نسبت به طول محتوا دارد و سپس رتبه سئو حاصل از طول محتوا در مرحله بعدی قرار می‌گیرد.

شما در پی چه هستید؟

آیا در پی بالا رفتن رتبه سئو سایت هستید؟ یا به دنبال نرخ تبدیل کاربر؟ در پی کاربران وفادار هستید یا مشتریان تصادفی؟ آیا در پی دریافت کلیک بیشتر هستید یا خوشحال کردن کاربران؟ توجه کنید که این اهداف با یکدیگر فرق دارند و راه دستیابی به آنها هم متفاوت است!

پس هرگز در مورد طول محتوا سایت به‌صورت کورکورانه و بر اساس اطلاعات آماری تصمیم‌گیری نکنید. اطلاعات آماری همیشه در مورد مردم متوسط، کسب‌وکارهای متوسط و محتوای متوسط صحبت می‌کنند و گاهی اوقات اگر بخواهیم یک فرد یا مجموعه عادی نباشیم باید آنها را نادیده بگیریم.

توجه: گاهی بیشتر نگاه‌داشتن مخاطب در سایت ممکن است به‌عنوان یک برگ برنده برای شما در نظر گرفته نشود. همچنان که سایت google.com همواره سعی در حداقل کردن زمان توقف شما در سایت خودش می‌کند.

سؤال: به نظر شما مطلبی که خواندید جزء محتوای طولانی در نظر گرفته می‌شود یا محتوای کوتاه؟

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

10 سایت اشتراک ویدیو برتر ایرانی که حتمن باید بشناسید!

۱۰ سایت اشتراک ویدیو برتر ایرانی که حتمن یک مدیر آینده باید بشناسد!

اشتراک ویدیو به دلیل افزایش سرعت دسترسی به اینترنت و گوشی‌های هوشمند هر روز بیشتر می‌شود. چرا که در حال حاضر خیلی از مخاطبان کسب‌و کار اینترنتی الان بیشتر مشاهده ویدیو را ترجیح می‌دهند. یکی دیگر از روش‌های بازاریابی اینترنتی برای افزایش حجم ترافیک وب‌سایت اشتراک‌گذاری ویدئو است. چرا که ویدیو مارکتینگ منجر به افزایش …

6 درگاه‌‌ پرداخت اینترنتی واسط در ایران در سال 97

۶ درگاه‌‌ پرداخت اینترنتی واسط برتر در ایران

درگاه پرداخت اینترنتی واسط به کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند؛ کمک زیادی کرده‌اند. با استفاده از وب‌سایت‌هایی که درگاه پرداخت اینترنتی واسط ارائه می‌کنند. دیگر نیازی نیست برای راه اندازی درگاه پرداخت آنلاین کسب و کارتان به بانک‌ها مراجعه کنید. درگاه پرداخت واسط اینترنتی در واقع وب‌سایت‌هایی هستند که با گرفتن …

مارکت پلیس Etsy یک فروشگاه اینترنتی در صنایع دستی

فروشگاه آنلاین Etsy مدل مارکت‌پلیس(Marketplace) به عنوان یک کسب و کاراینترنتی برای خرید اجناس خانگی پوشاک، آثار هنری، صنایع دستی و جواهرات دست‌ساز شهرت دارد. بسیاری از فروشندگان این سیستم را با فروشگاه اینترنتی eBay مورد مقایسه قرار می‌دهند. بسیاری از این فروشندگان کالاها و اجناس مورد نظر خود را از بزرگترین مدل تجارت الکترونیکی B2B یعنی Alibaba …

فروشگاه اینترنتی مارکت پلیس(marketplace) چیست؟

مارکت پلیس(marketplace) چیست؟ برترین نوع فروشگاه اینترنتی

مارکت پلیس (Marketplace) یکی از بهترین وکارسازترین مدل‌ فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی در جهان و ایران است که در واقع گروهی از تامین‌کنندگان، فروشندگان و خریداران جامعه‌ی هدف را به همدیگر متصل می‌کند. امروزه این نوع مدل کسب‌وکاری و فروشگاهی طرفدار زیادی پیدا کردند، دلیل اصلی آن هم به این خاطر است که به …

۱۰ راز ایمیل‌ مارکتینگ که باعث اقدام سریع مشتریان می‌شود؟

در واقع شما به کمک ارسال ایمیل و انجام عملیات ایمیل مارکتینگ می‌توانید ترافیک ارگانیکی برای وبسایت خود به ارمغان آورید و با این فرآیند فروش خود را افزایش دهید. اما باید برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی، مواردی را در نظر گرفته و به آن‌ها توجه کنیم تا نتیجه مطلوبی بگیریم. یکی از روش‌های موثر …

همراه بام ملی

بررسی اپلیکیشن همراه بانک ملی با عنوان همراه بام ملی

اگر چه تکنولوژی انجام بسیاری از کارهای روزمره را برایمان آسان کرده، اما به جرأت باید گفت که در هیچ کدام به اندازه رسیدگی به امور بانکی موفق، کاربردی و تأثیرگذار نبوده است. اگر تا همین چند سال پیش برای یک انتقال وجه ساده یا پرداخت قبض آب و برق مجبور به تحمل صف های طولانی …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X