هرگز ایمیل خود را صبح چک نکنید؟!

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران بازاریابی ایمیلی ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ بدون دیدگاه 346 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

هرگز ایمیل خود را صبح چک نکنید؟! چند سالی است که ایمیل به پرکاربردترین وسیله‌ای تبدیل شده است که می‌توانیم به کمک آن با افراد مختلف در ارتباط باشیم، کارهایمان را مدیریت کنیم و حتی تجارت خود را گسترش دهیم. بعضی از ما هم تنها برای باخبر شدن از دنیا، دریافت آخرین ایمیل‌های خنده‌دار و… …

هرگز ایمیل را صبح چک نکنید؟!

هرگز ایمیل خود را صبح چک نکنید؟!

چند سالی است که ایمیل به پرکاربردترین وسیله‌ای تبدیل شده است که می‌توانیم به کمک آن با افراد مختلف در ارتباط باشیم، کارهایمان را مدیریت کنیم و حتی تجارت خود را گسترش دهیم. بعضی از ما هم تنها برای باخبر شدن از دنیا، دریافت آخرین ایمیل‌های خنده‌دار و… ایمیلمان را چک می‌کنیم، در واقع اکثر ما اولین کاری که صبح هنگام بلند شدن از خواب انجام می‌دهیم چک کردن inbox ایمیل‌هایمان است تا ببینیم خبر تازه‌ای از کارهایی که پیگیر آن بوده‌ایم شده است یا خیر یا قرار است امروز کدام مرکز خرید به ما تخفیف بدهد.

 اما برخی کارشناسان معتقدند چک کردن ایمیل آن هم به‌عنوان اولین کار در یک روز باعث کاهش بازدهی کارمان می‌شود. اگر شما هم جزو کسانی هستید که باید حتما بعد از بلند شدن از خواب به سمت ایمیل‌هایتان بروید و آن را چک کنید بهتر است در ادامه با ما همراه باشید. در مطلب زیر به شما خواهیم گفت برای پیشرفت در کارتان بهتر است ایمیل خود را اول صبح چک نکنید.

بازدهی در کار با اهمیت ندادن

با خودتان قرار بگذارید وقتی تازه از خواب بیدار می‌شوید، در حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه کارهای مهم خود را که دیشب با خود قرار گذاشته‌اید انجام دهید و چک کردن ایمیلتان را بعد از این کارها بگذارید. برخی افراد در بعضی روزها حتی تا بعد از ناهار هم ایمیل‌شان را چک نمی‌کنند. بهتر است ندانید که چه کارهایی لازم است انجام شود، ندانید کدام سایت امروز تخفیف می‌دهد و حتی از ویدئوی خنده‌داری که دوستتان برایتان فرستاده خبر نداشته باشید. اتفاقی نخواهد افتاد! 

آن چیزی که اهمیت دارد کاری است که برایتان اهمیت داشته و ضرورت داشته تا آن روز صبح انجام دهید. هر چیز تازه‌ای که دریافت کنید، باعث پرت شدن حواستان خواهد شد. اگر کمی سخت بگیریم حتی می‌توان صبح به اخبار گوش نداد، تلویزیون روشن نکرد و در مسیر محل کار در ماشین به‌جای رادیو، به کتاب‌های صوتی و پادکست‌های آموزشی گوش داد. به خاطر داشته باشید، شما نمی‌توانید همه‌چیز را کنترل کنید، اما می‌توانید حواس‌پرتی‌های مخصوص به خود را ایجاد کنید.

این برنامه شما نیست

آیا می‌دانید مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید چیست؟ آیا می‌دانید صبح امروز می‌خواهید چه کاری انجام دهید؟ پس دست‌به‌کار شده و انجامش دهید. از طرف دیگر با چک کردن ایمیل، شاید به انجام دادن کاری بپردازید که برای دیگری است نه خودتان. به گزارش فارنت هر بار که ایمیل جدیدی را باز کنید با خود فکر می‌کنید آیا این ایمیل واجب‌تر است یا کارهای عقب‌مانده‌ خودم؟ اما در واقعیت چند نفر از ما واقعا این کار را انجام می‌دهیم؟ و اگر هم انجام ندهید، چیزهایی که رویشان کار می‌کنید (حتی اگر فقط جواب و اطلاعات دادن باشد) برای دیگران است نه خودتان. به بیانی دقیق‌تر وقتی ایمیلی دریافت می‌کنید، در حقیقت یک لیست از کارهایی است که باید برای دیگران انجام دهید. چه کسی مسوول وقت شماست؛ خودتان یا کسی که برایتان ایمیل فرستاده؟

بهانه‌ای برای بی‌هدفی

به این سوال جواب دهید: اصلا چرا برای اولین کار در صبح، ابتدا ایمیلتان را چک می‌کنید؟ معمولا به‌خاطر این است که هرروز صبح، نمی‌دانیم باید چه کاری را شروع کنیم. به‌طور خلاصه، صبح که تازه بیدار می‌شویدایمیلتان را چک نکنید و برنامه‌ریزی‌های غیرضروری انجام ندهید تا بتوانید روی کارهای مهم تمرکز کنید. اگر هر صبح ایمیل خود را چک می‌کنید، مشکل این نیست که وقت‌تان را با این کار هدر می‌دهید، مشکل این است که هنوز تصمیم نگرفته‌اید محدوده مهم شامل چه کارهایی می‌شود. هنگامی‌که لیستی از کارهای مهم ندارید، چک کردن ایمیل جای امور مهم را می‌گیرد.

واکنش و کارهای فعالانه

وقتی ایمیلتان را چک می‌کنید، بهترین سناریو این است که در بهترین زمان ممکن چک کرده باشید، یعنی وقتی تازه یک ایمیل مهم به شما رسیده و شما می‌توانید همان لحظه کاری در مورد آن انجام دهید؛ اما چند وقت یک‌بار این اتفاق می‌افتد؟ به ندرت. بیشتر وقت‌ها یکی از این دو حالت رخ می‌دهد: در حالت نسبتا خوب ایمیل جدیدی ندارید که در این حالت فقط وقتتان را هدر داده‌اید و باید کمتر آن را چک کنید.در حالت دوم معمولا این‌طور نیست. گاهی با باز کردن ایمیل کارهای بیشتری را باید انجام دهید و چون در حال و هوای صندوق ایمیلتان هستید، به جای رسیدن به کار اصلی‌ می‌خواهید همه را جواب بدهید. به‌غیراز تعیین کردن دستور کار، ایمیل فرد را وادار می‌کند بدون توجه به اهمیت واقعی کارها، سریعا به انجام آنها بپردازد. بهتر است کارها را فعالانه و بر اساس اهمیت انجام داد، نه صرفا به خاطر اینکه در بالای صندوق ایمیلتان قرارگرفته‌اند. کارهای بیهوده را کنار بگذارید و به کارهای پربازده بپردازید.

جست‌و‌جو برای بهانه

وقتی ایمیل، حساب توییتر یا فیس‌بوک خود را چک می‌کنیم (به‌طورکلی زمانی را که در اینترنت هدر می‌دهیم) در حقیقت به دنبال چیز خاصی نمی‌‌گردیم، فقط دنبال بهانه‌ای هستیم تا کاری را که می‌دانیم باید انجام بدهیم، عقب بیندازیم. به دنبال بهانه‌ای می‌گردیم تا بعدا بتوانیم به خود بگوییم: اگر کار مهم خودم را انجام ندادم، چون باید به دوستم برای نوشتن گزارش کمک می‌کردم یا باید برای دوستم تحقیق می‌کردم. به این دام گرفتار نشوید، خودتان را گول نزنید و از ایمیل به‌عنوان بهانه‌ای برای شکست خوردن استفاده نکنید. برای فرار کردن از کاری که باید انجام دهید، ایمیل خود را چک نکنید. کاری را که در دست دارید درک کرده و انجامش دهید، چراکه قرار نیست آن کار جایی برود.

باعث به وجود آمدن توقعات می‌شود

دیده شده که بسیاری از مردم می‌گویند ولی من باید ایمیل‌هایم را جواب بدهم. از من انتظار دارند که اول صبح جوابشان را بدهم. اول از همه این گفته زیاد باورپذیر نیست. تعدادی ایمیل وجود دارند که پاسخی سریع و کوتاه می‌طلبند، اما تعدادشان بسیار کمتر از آن است که فکر می‌کنید و دوم اینکه بیایید به سادگی قبول نکنیم که انتظار جواب داشتن، تنها گزینه‌ موجود است. به نظرتان چرا این‌طور است؟ آیا می‌دانید چرا مردم انتظار جواب دادن ایمیل از شما در صبح را دارند؟ احتمالا به خاطر اینکه هر صبح جوابشان را داده‌اید و این توقع را در آنها به‌وجود آورده‌اید. 

هرچه بیشتر ایمیلتان را چک کنید و زود پاسخ بدهید، مردم بیشتر از شما انتظار خواهند داشت. فقط دست از این کار بردارید و دیگر انتظاری وجود نخواهد داشت. نگران حرف‌های مردم نباشید، بعد از یکی دو هفته کسی توجه نخواهد کرد. شاید برخی از شما بگویید اما من این‌گونه با اعضای تیمم در ارتباط هستم یا باید جوابی بگیرم تا بتوانم کار بعدی را شروع کنم و این قابل‌درک است. اگر باید محتوای صندوق ایمیلتان را چک کنید، بهتر است خودتان را محدود کنید. پیشنهاد می‌شود که قوانین زیر را دنبال کنید:

 فقط به دنبال چیزی که منتظرش بودید بگردید. در ایمیل به دنبال موضوعی خاص، از شخصی خاص باشید. به دنبال مهم‌ترین باشید.

 ایمیل‌های کم‌اهمیت را جدا کنید. از طریق فیلترها و قوانین در Outlook یا کلا استفاده از آدرس‌های ایمیل متفاوت. با این روش حتی به صندوق ایمیل‌تان وارد نخواهند شد.

 محدودیت زمان تعیین کنید. با خود قرار بگذارید که مثلا هر ۵ دقیقه یک‌بار به دنبال ایمیل موردنظر بگردید و از قبل تصمیم بگیرید که اگر ایمیل موردنظر در هرکدام از شرایط موجود بودن، نبودن یا ناقص بودن قرار داشت، چه کاری را انجام خواهید داد.

منبع

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

۱۰ راز ایمیل‌ مارکتینگ که باعث اقدام سریع مشتریان می‌شود؟

در واقع شما به کمک ارسال ایمیل و انجام عملیات ایمیل مارکتینگ می‌توانید ترافیک ارگانیکی برای وبسایت خود به ارمغان آورید و با این فرآیند فروش خود را افزایش دهید. اما باید برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی، مواردی را در نظر گرفته و به آن‌ها توجه کنیم تا نتیجه مطلوبی بگیریم. یکی از روش‌های موثر …

به باز شدن قطعی ایمیل هایتان امیدوار نباشید!

مصرف کنندگان، حتی اگر خودشان هم متوجه نباشند؛ لحظه به لحظه در حال تجزیه و تحلیل هزینه – فایده می باشند. مزایا و معایب مسیر خانه تا محل کار را سبک و سنگین می کنند. درباره ی پرداخت هزینه ی اضافی حمل و نقل برای سفارشات آنلاین در مواقعی که عجله دارند بحث می کنند. …

کمپین بازاریابی ایمیلی را چگونه طراحی و موفق برگزار کنیم؟

کمپین‌های ایمیل مارکتینگ هم مثل هر نوع کمپین دیگه‌ای نیاز به سنجش عمکلرد و مشخص کردن نقاط ضعف و قدرت دارن. برای اینکه بتونین ضعف‌های موجود در کمپین‌های بازاریابی ایمیلی‌تون رو رفع کنین و کمپین‌هایی قدرتمند‌تر و با اثرگذاری بیشتر بسازین، انجام آنالیز یک ضرورت انکار ناشدنی محسوب میشه. بعد از انجام مقدمات کمپین بازاریابی …

بازاریابی با ایمیل مُرد . . . نههههههه!!! – بخش دوم و پایانی

ادامه مقاله از بخش اول… گر همچنان شک دارید که آیا بازاریابی با ایمیل بر نرخ بازگشت سرمایه ما تاثیر گذار هست یا خیر، پیشنهاد می کنم قبل از هر کاری حتما بخش اول این مقاله را مطالعه کنید، در این دو بخش به نکاتی اشاره شده که احتمال باز شدن ایمیل و تاثیر گذار …

بازاریابی با ایمیل مُرد . . . نههههههه!!! – بخش اول

شاید شنیده باشید که دوره بازاریابی با ایمیل دیگر به سر آمده و ارزش و اعتباری ندارد و اینکه اگر خواهان ارتباط با مشتریان هدف خود هستید باید تلاش و فعالیت خود را بر بازار در حال رشد شبکه های اجتماعی متمرکز نمائید. اما من در این مطلب قصد دارم عکس این مطلب را بگویم …

راز های بازاریابی با ایمیل تبلیغاتی

همانطور که میدانید اقتصاد امروزه حرف اول را در تجارت های بزرگ و کوچک می زند ، بسیاری از صاحبان کسب کار ، دنبال استراتژی هایی هستند که امروزه عنوان تجاری خود را از لحاظ کسب و کار و اقتصادی حفظ کنند ، یکی از این استراتژی ها ، بازاریابی  ایمیل یا Email Marketing می …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X