آیا ماندن در شغلی که هیچ رضایتی از آن نداریم، صحیح است؟

آیا ماندن در شغلی که هیچ رضایتی از آن نداریم، صحیح است؟
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران مدیریت منابع انسانی,مدیریت و رهبری کسب و کار ۱۳۹۶/۰۱/۲۶ بدون دیدگاه 270 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

رضایت شغلی کارکنان برای دستیابی به خدمات موثر، ارائه‎ی محصولات سودمند و سایر موارد بسیار حایز اهمیت دارد. اما در این پست برای کارکنان نکاتی را یادآوری می کنیم تا کمی به ارزش های شخصی خودشان در مقابل شغلی که دارند بیندیشند. به سوال زیر خوب فکر کنید: کارآفرین و سرمایه گذار آقای Ravin Gandhi تعریف …

رضایت شغلی کارکنان برای دستیابی به خدمات موثر، ارائه‎ی محصولات سودمند و سایر موارد بسیار حایز اهمیت دارد. اما در این پست برای کارکنان نکاتی را یادآوری می کنیم تا کمی به ارزش های شخصی خودشان در مقابل شغلی که دارند بیندیشند. به سوال زیر خوب فکر کنید:

کارآفرین و سرمایه گذار آقای Ravin Gandhi تعریف می کند : یک روز در زمین بازی گلف خیلی بازی بدی داشتم و یک تاجر خیلی موفق ضربه ی شدیدی را سمت من پرتاب کرده و گفت “بالاخره یک روز بد در بازی گلف خیلی بهتر از سپری کردن یک روزِ عالی در محل کار است!” من لبخند زدم اما واقعاً برای این فرد متأسف شدم. چون برای من غیرقابل تصور بود که تا این حد از شغل خودم نفرت داشته باشم!

خب این فرد چرا شغلش را رها نکرده؟ برخی می گویند خب پول خیلی خوبی بدست می آورد!

اما آیا واقعاً کار کردن در شغلی که هیچ علاقه ای به آن ندارید به دلارهای بیش تری که کسب می کنید؛ می ارزد؟

از دیدگاه این کارآفرین، انسان خواه جوان باشد خواه مُسِن، بخاطر چند دلیل (که در ادامه ی این پست بیان می شود) فقط تمرکز کردن روی پول بیش تر، یک اشتباه شغلی خیلی فجیع است!

علاقه شدید خود را دنبال کنید

بسیاری از افراد موفق در تجارت می گویند که حتی اگر صاحبکارشان به آنها دستمزدی جهت زحمت شان هم ندهد باز هم کار می کنند. فکر می کنید دلیل این امر چیست؟

به این خاطر است که آنها به کاری که انجام می دهند عشق می ورزند! شاید بگویید بالاخره، علاقه تا چه حد؟! این افراد به کارشان به چشم کار نگاه می کنند. آنها از تک تک کارهایی که در هر روز انجام می دهند لذت می برند و رضایت دارند. از قضا، این استراتژی تبدیل به بهترین تصمیم مالی نیز می شود. یعنی: شما هرچه بیش تر چیزی را دوست داشته باشید، در انجام آن خیلی بهتر می شوید و در نتیجه، بخاطر کار خوب تان بیش تر دستمزد دریافت خواهی کرد. این درباره ی هر کسی -مدیرعامل یک استارتاپ، رقاص، جراح و …- صدق می کند.

طولانی مدت بیندیشید

اگر به اندازه ی کافی خوش شانس باشید تا شغل/حوزه ی کاری تان را دوست داشته باشید، اصلاً بخاطر دستیابی به کمی پول بیش تر، به عوض کردن حوزه ی خود حتی فکر هم نکنید! جوانان بسیاری وجود دارند که شغلی که دوست دارند را بخاطر یک تفکر کوتاه مدت گول زننده ترک می کنند. متأسفانه خیلی از این افراد در دهه چهار و یا پنجم از زندگی شان از وضعیت شغلی شان رضایت خاطر ندارند و آرزو می کنند که کاش در همان کاری که دوست داشتند می ماندند! همواره بخاطر بسپارید که شغل تان، تا دهه های طولانی دوام دارد اما دستاوردهای پولی کوتاه مدت، همانند بطری هایی کوچک اند. رضایت شغلی طولانی مدت شما، مثل جنگی ست که باید در آن پیروز شوید.

آیا ماندن در شغلی که هیچ رضایتی از آن نداریم، صحیح است؟

 

خودتان را بشناسید

یکی از دلایلی که مردم در شغلی که دوست دارند کار نمی کنند این است که (خواه باور کنید یا نه!) آنها دقیقاً نمی دانند چه چیزی را دوست دارند! ما در دنیایی که با سرعت زیادی پیش می رود زندگی می کنیم؛ خیلی سخت است که بتوانید پاهای تان را روی میز قرار داده و به تماشای چیزهایی که هیجان زده تان می کند بپردازید. ما همه ی آدم ها را تشویق می کنیم تا خودشان را بشناسند، علایق شان را پرورش دهند، کتاب بخوانند و اگر توانایی پرداخت هزینه را دارند یک مربی متخصص و یا تراپیست استخدام کنند. شما تنها زمانی می توانید به چیزی که می خواهید دست یابید که بدانید آن چیز، چیست.

مسافت مهم است نه مقصد!

کسانی هستند که کسب وکاری که راه اندازی کرده بودند را فروختند و به دنبال پول بیش تر حرکت کردند اما اینها در عین حال همان افرادی هستند که پس از متوقف شدن کارشان احساس فلاکت را تجربه می کنند. چرا اغلب این اتفاق می افتد؟

چون پول هم، مثل بسیاری از چیزهای سطحی دیگر در زندگی، ابزاری ست که پایان یافته و لزوماً خوشبختی را به همراه نمی آورد. یکی از نقل قول های بسیار مشهور که باید سعی کنیم در زندگی مان به آن پایبند باشیم درکِ “ارزشِ دستاورد در فرآیند دست یافتن به آن” است. همین مسافت و فرآیند است که باید سعی در لذت بردن داشت زیرا مقصد برای انتظاراتِ ما زندگی نخواهد کرد! پس رضایت شغلی کارکنان لزوماً به درآمد خوب بستگی ندارد!

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه DISC با تحلیل شخصیت و رفتار شناسی کارکنان به مدیران کمک می‌کند؟

چگونه DISC با تحلیل شخصیت و رفتار شناسی کارکنان و مشتریان کمک می‌کند؟

یک تیم به تعداد کمی از افرادی گفته می شود که دارای مقاصد, اهداف و رویکردی مشترک اند که بر مبنای آنها به هم پیوند می خورند و به یکدیگر تکیه می کنند ” یک تیم به تعداد کمی از افرادی گفته می شود که دارای مقاصد ،اهداف و رویکردی مشترک اند که بر مبنای …

چگونه رشد موفقیت کسب و کار خود را با گام‌های ساده ده برابر کنیم؟

در کسب و کار، کاری که گاه و بیگاه انجام می‌دهیم، اهمیت چندان زیادی ندارد. بلکه کاری که مصرانه انجام می‌دهیم، با اهمیت است. عنصر اصلی تمامی اقدام‌های عملی در کسب و کار چیست؟ ۱- قدرت تصمیم‌گیری پاسخ فقط تنها یک کلمه است و آن تصمیم‌های شما است. به واسطه تصمیم‌گیری‌های شما در کسب و …

مدیران پر مشغله چگونه می‌توانند به مدیران پربازده تبدیل شوند؟

بزرگ‌ترین مانع در برابر مدیران پرمشغله در کسب‌وکارها به نظرم به‌عنوان یک مشاور بازاریابی عدم مدیریت صحیح زمان هست که تمامی جنبه‌های زندگی اجتماعی و شخصی مدیران را تحت تأثیر قرار می‌دهد. چرا همیشه از نداشتن وقت کافی برای انجام امور شخصی و کاری خود گله‌مندیم؟ تا زمانی که در انجام کارها بخواهیم بی‌عیب و …

چگونه ایده نیروی محرک به شرایط حال و آینده کسب‌و‌کار کمک می‌کند؟

نیروی محرک به کسب و کار شما کمک می‌کند تا درک شفاف‌تری از شرایط حال و آینده کسب‌وکار‌ تان داشته باشید. اصطلاح «نیروی محرک» نخستین بار توسط مشاوران کسب‌وکار «جان زیمِرمان» و «بنجامین تِرِگو» مطرح شد و یکی از مفاهیم اصلی استراتژی است. نیروی محرک یک اصل قابل سنجش است که همه برنامه‌ریزی‌ها بر اساس …

شش نقش متفاوت در دیدگاه مدیریت یک کسب و کار

انجام تمامی‌کارها به تنهایی تقریبا غیرممکن است. شما باید بر نقش‌هایی تمرکز کنید که با توانایی‌هایتان مطابقت دارد. وقتی تجارتی را مدیریت می‌‌کنید، دانستن این امر که کدام نقش مناسب شما هستند و کدام نقش‎‎ها را باید به افراد دیگر واکذار کنید تا سر کنند، اهمیت فراوان دارد. با ‌این روش می‌‌توانید بر چیزهایی تاکید کنید که در …

چهار نکته طلایی در فرآیند کارآفرینی از نگاه سم آونز

چهار نکته طلایی در فرآیند کارآفرینی از نگاه سم آونز

بی شک سم آونز (Sam Ovens) یکی از موفق ترین کارآفرینان جوان در زمینه مشاوره کسب و کار است. برخلاف بسیاری از کارآفرینان، او به سرعت دریافت که مشاغل کارمندی و روتین ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر سرنوشتی نیست که برای زندگی اش رقم خورده است؛ او چیز بیشتری در زندگی می خواست.

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X