با نه مشتری در فروش و فروش تلفنی چگونه برخورد مناسبی داشته باشیم؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش بازاریابی ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ بدون دیدگاه 534 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۸
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

فروشندگی یکی از قدیمی ترین حرفه ها می باشد با این حال، امروزه باز هم افرادی پیدا می شوند که اعتقاد دارند بعضی از افراد، ذاتا فروشندگان ماهری هستند. من خودم به عنوان یک مشاور بازاریابی معتقدم که هر کسی قابلیت و توانایی فروشندگی را دارد و توسعه می دهند و در آینده به یک …

فروشندگی یکی از قدیمی ترین حرفه ها می باشد با این حال، امروزه باز هم افرادی پیدا می شوند که اعتقاد دارند بعضی از افراد، ذاتا فروشندگان ماهری هستند.

من خودم به عنوان یک مشاور بازاریابی معتقدم که هر کسی قابلیت و توانایی فروشندگی را دارد و توسعه می دهند و در آینده به یک فروشنده واقعی تبدیل می شوند.

 واکنش نادرست در برابر پاسخ منفی مشتری نسبت به خرید

این ترس از نه گفتن مشتری به دلیل ترس ناخودآگاهی هست که در زمان کودکی به علت نه شنیدن در هنگام درخواست چیزی از والدین شکل گرفته و مغزشان نسبت به آن شرطی شده است.

تا زمانی که درخواستی داریم ما فروشندگان از پیش در موفقیت «نه» قرارداریم. اگر بدترین چیزی که یک مشتری نسبت به خرید می تواند به ما بگوید «نه» باشد چنین چیزی، واقعا خیلی بد هم نیست. شخصا به عنوان یک مشاور بازاریابی ترجیح می دهم از این جور نه گفتن ها زیاد بشنوم. چرا که چنین رفتاری می تواند ما را از پیگیری های زیاد و تلاش های بیهوده برای فروش، معاف سازد. بسیاری از فروشندگان معمولی بیشتر از توان خود برای فروش تلاش می کنند، لذا در کار خود موفق نمی شوند. بسیاری از این گونه دادوستدها در تجارت هرگز به نتیجه نمی رسند و بازاریابان به خاطر ترس از قبول سفارش، از پذیرش آن طفره می روند.

اولین ایده در افزایش فروش

با به کارگیری این ایده پول ساز شما می توانید فروش بیشتری را تجربه کنید و موقعی که مشتری به شما نه می گوید در آن لحظه، چنین چیزی صرفا یک کلمه منفی هست که فردا یا یک ساعت دیگر چنین چیزی نباشد. یعنی ممکن هست روز بعد نظرش کاملا عوض شده و مثبت باشد. سبک زندگی امروزی چنان متغیر هست که در آن اوضاع و احوال افراد خیلی سریع تر از آن که فکرش را هم می کنیم، دگرگون می شود.

کاملا مطمئنم که خود شما هم در طول چند ماه گذشته قصد خرید یا انجام کاری را نداشتید ولی نگرش شما در این مدت تغییر نموده و آن را انجام دادید.

سرمایه پول ساز شرکت ها در عصر کنونی

 1. کارکنان
 2. پایگاه اطلاعاتی مشتریان
 3. پایگاه اطاعات افرادی که به شما امروز نه گفته اند و فردا تبدیل به بله خواهد شد.

همیشه در عرصه فروش باید افرادی که امروز به شما نه گفتند، مجدد تماس بگیرید و نظر آنها را جویا شوید که در خیلی مواقع خیلی زود به نتیجه می رسید و موفق به فروش محصول و خدمات تان می شوید، که ممکن هست در ابتدا فروش چندانی نداشته باشید ولی با امتحان کردن محصولات تان دوباره به شما مراجعه خواهند کرد.

لذا بعد از این هر وقت جواب رد از مشتری شنیدید بدانید که این فقط و فقط برای امروز هست که فرداها به بله تبدیل می شود.

اصلاح شیوه فروش

وقت تکنیک قدیمی با صحبت کردن و توضیح دادن نظر مشتری را تغییر بدهید به نظرم تمام شده و باید در آن تجدید نظر بکنیم. تکنیک جدیدی که من به عنوان یک مشاور بازاریابی به شما پیشنهاد می کنم این هست که با برقراری ارتباط موثر با خریداران و مشتریان بالقوه و ارج نهادن به جایگاه واقعی آنها مشکل شان را به خوبی شناسایی نموده و راه حل مناسب را ارایه بدهید. اصطلاحا مشاوره فروش می باشد.

امروزه خریداران از سطح تحصیلات و قدرت آگاهی بیشتری برخوردار هستند و انتخاب های زیادی در عصر اینترنت نسبت به گذشته دارند.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

اغلب این استراتژی را «استراتژی فضای خالی » می نامند. وقتی به بازار خود نگاه کنید، محصول یا خدمتی را می یابید که هیچ کس آن را ارائه نم یدهد و می تواند فضای خالی بین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد و آنچه می توانید به بازار ارائه دهید را پُر کند. …

تاکتیک‌های بازاریابی فشاری برای مخاطبان منفعل در بازاریابی موبایلی

تاکتیک‌های بازاریابی فشاری برای مخاطبان منفعل در بازاریابی موبایلی

بسیاری از کسب وکارها و برندهای امروزی, برنامه های بازاریابی خود را با تمرکز بر کاربران موبایل و کسانی که همیشه آنلاین بوده و در حال کسب اطلاعات و سرگرم کردن خود در محیط موبایل هستند, قرار می دهند اما برای جذب آنها راه های زیادی وجود دارد که یک دسته از آنها تاکتیک های …

استراتژی بازاریابی آنی شامپو پنتن

چگونه استراتژی بازاریابی آنی شامپو پنتن بازار آمریکا را تسخیر کرد؟

آموزش بازاریابی بازاریابی یکی از رشته های علم اقتصاد است با همان سرعت که علم در حال پیشرفت است, اقتصاد هم پیش می رود و بازاریابی هم رشد می کند و دگرگون می شود مقاله زیر, درباره روش بازاریابی شامپو پنتن در آمریکا را بخوانید, و نکاتی جالب درباره بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن» …

5 روشی که از شما یک مدیر بازاریابی فوق‌العاده می‌سازد!

۵ روشی که از شما یک مدیر بازاریابی فوق‌العاده می‌سازد!

اغلب مدیران بازاریابی دوست دارند ۹۰ درصد وقت شان را صرف بازاریابی کنند و فقط ۱۰ درصد از زمان شان را به مدیریت اختصاص دهند, درحالی که در واقعیت به ندرت چنین چیزی روی می دهد و در بسیاری از موارد عکس این حالت اتفاق می افتد مشغله های کاری مدیران بازاریابی تا به آن …

آیا کمپین تبلیغاتی و بازایابی آنلاین و آفلاین را می‌توان هم‌زمان اجرایی کرد؟

یک‌شنبه هفته گذشته، مطلبی در رابطه با پیشبرد همزمان کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین و آفلاین آوردیم که ویدیویی در آن ضمیمه شده بود. در ویدیو مربوط به این رویکرد موثر تبلیغاتی، آمار و ارقامی مطرح شده است که هر مدیر مارکتینگی را در مورد تصمیم‌گیری درست در مورد کمپین‌های تبلیغاتی‌شان، قانع می‌کند. در همین راستا، مطالبی در بلاگ‌اد …

چگونه تکنولوژی بیکن باعث تحول بازاریابی خرده‌فروشی در مجتمع تجاری شود؟

تکنولوژی بیکن برای تغییر روندی که مشتریان با برند‌ها تعامل می‌کنند، کاملاً آماده است. این تکنولوژی باعث مفیدتر شدن ابزارها شده، همچنین در راهی که خرده‌فروشان تأثیر آفلاین تبلیغات آنلاین را اندازه‌گیری می‌کنند، تحول بزرگی ایجاد کرده است. هنگامی‌که صحبت از بازاریابی حساس و نکته بینانه می‌شود، آنچه بیشتر از همه به ذهن می‌رسد، تکنولوژی بیکن است. درواقع …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X