فروش چریکی: چگونه مشتری را عاشق خود، کسب و کار، محصول‌مان بکنیم؟شما هم به جمع فروشنده‌های چریکی آینده با شرکت در دوره ارزشمند پایه فروش چریکی، بپیوندید!

مخاطبان پایه دوره فروش چریکی

 • مدیران فروش
 • سرپرستان فروش
 • ویزیتورها
 • بازاریاب‌ها
 • شرکت‌های پخش
 • عمده فروش
 • خرده فروش
 • علاقمندان به فروش

به شما تبریک می‌گویم چرا که شما فرد هوشمندی هستید که به مشتریان کسب و کارتان اهمیت بیشتری می‌دهید؛ حاضر هستید که در مورد ارتباط با مشتریان خود بیشتر مطالعه کنید!

 

 • آیا شما هم به دنبال این هستید که مشتریان‌تان را عاشق کسب و کار خودتان بکنید؟
 • آیا می‌خواهید در قلب مشتریان خود بیشتر نفوذ کنید؟
 • آیا می‌خواهید درآمد فعلی خود را افزایش دهید؟
 • آیا می‌خواهید فروش‌تان سر به فلک بزند؟
 • آیا می‌خواهید سریعتر از رقبا کسب و کارتان رشد بدهید؟

 

اگر جواب‌تان به تک تک این سوالات بله هست، تبریک می‌گویم به شما چرا که نشانه یک بیزینس من و فروشنده‌ی حرفه‌ای هست. فروشندگان حرفه‌ای در وحله اول عاشق خود، محصول، خدمت و کسب و کار خودش هست. هدفش خدمت صادقانه و انتقال ارزش افزوده بیشتر برای ایجاد رفاه و آرمش خاطر مشتریانش هست.

در گام بعدی هم می‌خواهید به یک نخبه فروش چریکی تبدیل شوید. مستلزم حضور شما در کارگاه سه ساعته فروش چریکی است. اما در فروش باید حداقل از پنج معیار اصلی فروشندگی شناخت کافی داشته باشیم. در راس همه آن‌ها مشتریان و مخاطبان واقعی کسب و کارها در اولویت بالایی قرار دارند.

پس در این دوره تمرکزم روی فروش چریکی است بنابراین این دوره برای افرادی مناسب است که می‌خواهند حاصل تجربیات و تحقیقاتم را در عرصه فروش به دست آورند.

اما قبل از هر کاری از شما اجازه می‌خواهم تا یک داستان واقعی را در مورد فروش خودم  بیان کنم. زمانی که برای اولین بار سمت فروش رایانه رفتم. تقریبا ۱۸ تا ۲۰ سال پیش، تصورم این بود که کار چندان سختی نیست. اما بعد از ۳ سال چه اتفاقی رخ داد، یک تجربه سخت و ناکامی در فروش که هیچ وقت آن را فراموش نمی‌کنم.

اما بعد از آن شکست تلخ متوجه یک موضوع مهم دیگر شدم. بزرگترین ضعفم در فروش عدم ارتباط‌گیری مناسب با مشتریان بود. با این که افراد بیشتری به ما مراجعه می‌کردند؛ ولی ما فروش کافی نداشتیم. تا اینکه به دلیل ناپختگی در مدیریت فروش کسب و کار، به نظرم رسید که سیستم کامپیوتری را به صورت اقساط چند ماهه بدون سود به افرادی که علاقمند هستند را ارایه بدهیم.

فروش چریکی

سبک فروش موفق

خیلی سریع می‌توانید فروش‌تان را با تکنیک درست افزایش دهید.

فتح قله‌های فروش 

هر هدف فروشی شما خواهید توانست بعد از آموزش تیک بزنید.

مذاکره فروش موفق

قابلیت شما در پیشبرد مذاکره فروش موفق افزایش پیدا می‌کند.

مخاطب‌شناسی دقیق

شما بهتر می‌توانید با هر نوع مشتری صحبت تاثیرگذار داشته باشید.

البته این تصمیم بیشتر ناشی از عدم آگاهی به چرخه فروش که در کارگاه فروش چریکی به آن اشاره خواهم کرد بود. ظاهرا با این تصمیم به فروش خوبی دست یافتیم. اما در زیر این خاکستر به ظاهر سرد، آتشی بود که هنوز شعله ور نشده بود. اما بعد از مدتی که به دلیل کمبود نقدینگی که منجر به خرید اعتباری شده بود؛ افراد قسط‌های خودشان را به موقع پرداخت نمی‌کردند.

همین زمان دچار دردسر بزرگی شدم، آن هم چندین میلیون بدهی ناقابل که تمامی معادلات و رویای خوب فروشم را بهم زد. مثل فردی ناغافل از خواب بیدار شدم، سراسیمه بدون مشورت و کسب آگاهی سراغ بانک جهت دریافت وام و پرداخت چک‌های سر رسید شده اقدام کردم.

باز هم مشکلات پا برجا بود نه تنها بعد از مدتی باید پول بانک را بازپرداخت می‌کردم، بلکه باید سود هم می‌دادم. با کمال تاسف شکست افتضاحی را در کسب و کار مستقل بعد از سه سال تجربه کردم. متشکرم از شما که داستان تجربه‌ی اولین فروش مستقل و نا پخته مرا شنیدید.

آن زمان نتوانستم نقاط ضعف و حتی قوتم را به وضوح ببینم. اما بعد از مدتی و تجربه شکست‌های تلخ در فروش‌های دیگر، تصمیم گرفتم که در کنار کار فروشندگی به تحصیل تجربایت علمی و عملی در این حوزه بپردازم. اولین دستاورم در حوزه فروش این بود که متوجه یک عامل مهم شدم. حاصل آن مطالعه تجربی و علمی عملکرد فروشندگان موفق، مرحله‌ای بود که نام ان را در چرخه فروش شناخت گذاشتم.

این مرحله در چرخه فروش است که قبل از هر فروشی باید به آن اشراف داش