چهار اشتباه رایج در بهره‎گیری از تبلیغات آنلاین

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران بازاریابی دیجیتال ۱۳۹۵/۱۲/۰۳ بدون دیدگاه 266 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

تبلیغات آنلاین بیایید روراست باشیم – حتی با اینکه تبلیغات آنلاین گاهی اوقات می تواند یک کلمه ی زشت باشد، اما بیش تر کسب و کارهای وب می توانند واقعاً از آن بهره مند شوند. تبلیغات آنلاین روشی قدرتمند برای ایجاد پیام در مقابل یک مخاطب خاص به شیوه ای مناسب و عملی است. همچنین …

تبلیغات آنلاین

بیایید روراست باشیم – حتی با اینکه تبلیغات آنلاین گاهی اوقات می تواند یک کلمه ی زشت باشد، اما بیش تر کسب و کارهای وب می توانند واقعاً از آن بهره مند شوند. تبلیغات آنلاین روشی قدرتمند برای ایجاد پیام در مقابل یک مخاطب خاص به شیوه ای مناسب و عملی است. همچنین برای شروع اینکار به اطلاعات زیادی هم نیازی ندارید. فقط کمی پول نقد و برخی کلمات کلیدی لازم است تا وارد رقابت شوید.

اما به خاطر اینکه می توانید یک کمپین تبلیغاتی را با کمی تلاش و یا هیچ تلاشی به اجرا در آورید لزوماً به این معنی نیست که این کار را درست انجام می دهید. در واقع، ما می گوییم که بسیاری از تبلیغ کنندگان وقتی که زمان بهره برداری از هزینه های تبلیغی می شود، فرصت ها را از دست می دهند- و تنها با چند تغییر کوچک می توانند تاثیر بسیار بیش تری از تلاش های تبلیغاتی خود به دست آورند.

لیست اشتباهات فاحش زیر مواردی هستند که به عنوان رایج ترین اشتباهات بازاریابان در هنگام اجرای کمپین های تبلیغاتی آنلاین شناخته می شوند. هیچ یک از شیوه های عالی زیر پیچیدگی فوق العاده ای ندارند و یا درک آنها مشکل نیست، اما گاهی باید برای آنها زمان و توجه صرف کرد تا به درستی انجام شوند. همانطور که در لیست زیر می بینید، تبلیغات آنلاین -در کل- در مورد امتحان کردن انواع مختلف تبلیغات، آزمایش کردن موارد زیاد و پیگیری همه چیز است. هنگامی که همه ی این چیزها را در کنار هم به کار می گیرید خواهید دید که تلاش های تبلیغاتی تان بیش تر از همیشه نتیجه بخش هستند.

۱- تنها از یک منبع تبلیغاتی آنلاین استفاده می‎کنید.

احتمالاً راه های تبلیغات آنلاین بیش تری در مقایسه با میزانی که می توان به عهده گرفت، وجود دارد؛ پس کاری که بازاریاب انجام می دهد چیست؟ توصیه ی ما این است که پول خود را بیهوده مصرف و همه چیز را امتحان نکنید، اما در عوض مواردی را پیدا و امتحان  کنید که حس می کنید بیش ترین ارزش را برای زمان شما دارد و بر روی آنها تمرکز نمایید.

مؤکداً توصیه می کنیم که کارتان را با  AdWords، فیسبوک شروع کرده و برخی خریدهای مستقیم را از وب سایت های خاص انجام دهید. زمان زیادی برای شروع با دو مورد اول لازم نیست! زیرا هر دوی آنها به طور کامل سلف سرویس هستند. با استفاده از AdWords شما تبلیغات خود را بر اساس جستجو و یا کلمات کلیدی محتوا هدف قرار می دهید در حالی که فیسبوک براساس منافع مخاطبان و اطلاعات فردی، تبلیغ را  هدف قرار خواهد داد.

با اقدام به خرید مستقیم شما می توانید با وب سایت ها از طریق ایمیل تماس بگیرید یا از BuyAds.com برای پیدا کردن و خرید تبلیغات به طور مستقیم از وب سایت هایی که به بهترین وجه با مخاطبان شما تناسب دارند، استفاده کنید.

وقتی هر یک از این موارد را به خوبی اجرا کنید، می توانید برخی گزینه های دیگر تبلیغات غیر سنتی را به ترکیبی از لینکداین، Reddit و  StumbleUpon Paid Discovery اضافه کنید. اگر حس می کنید مخاطبان هدف را به احتمال زیاد می توان از طریق یکی از این سایت ها پیدا کرد، در این صورت ارزش امتحان کردن دارند و زحمت زیادی برای شما نخواهند داشت.

تبلیغات لینکداین شبیه به تبلیغات فیسبوک است؛ از این نظر که آنها روی اطلاعاتی هدفگذاری شده اند که در پروفایل مخاطب وجود دارد: مانند سن، سابقه کار و یا شرکت. تبلیغات Reddit  به جامعه ی خودشان مختص می باشد اما در صورتی که به دنبال در معرض دید قرار دادن محصول یا خدماتی جالب و سرگرم کننده هستید، می تواند بسیار کابردی و عالی باشد. StumbleUpon Paid Discovery روشی برای به دست آوردن هر چیزی است که شما در جامعه ی StumbleUpon قرار می دهید، با این امید که بتواند همه گیر شود. فقط مطمئن شوید که هنگام تأیید مرجع پرداختی خود، دسته بندی درستی را انتخاب می کنید چرا که اگر این کار را درست انجام ندهید کمپین تبلیغاتی شما رشد سریعی نخواهد داشت.

نحوه‎ی شروع با بودجه های کم یا زیاد

اگر بودجه ی کمی داشته باشید، مثلا ۱۰۰ دلار در ماه، در این صورت خرید تبلیغات از AdWords و یا فیسبوک ، می تواند بهترین بازدهی را برای بودجه تان فراهم آورد. شما باید در میزان مبلغ پیشنهادی بسیار خساست به خرج دهید، اما در صورتی که ۱۰۰ دلار را تا جای ممکن بیش تر کنید، می توانید مقدار مناسبی از دیده شدن را دریافت کنید. هر چه افراد یا کلمات کلیدی مورد هدف شما منحصر به فرد تر بوده و در رقابت کمتری به سر بَرَد، ۱۰۰ دلار شما مدت زمان طولانی تری دوام خواهد آورد.

اگر بودجه ی بیش تری داشته باشید، مثلا ۲۵۰۰۰ دلار در ماه، در این صورت استراتژی تان به طور کامل تغییر خواهد کرد. شما هنوز هم باید کمپین های تبلیغاتی را در AdWords و فیسبوک اجرا کنید، اما می توانید رقابت بسیار بیش تری را با افراد و هدف مورد نظر داشته باشید. از این بودجه برای تست کردن برخی گزینه های مختلف استفاده کنید زیرا به محض پیدا کردن یک گروه تبلیغاتی خوب فعال، شانس رتبه های بالاتر را در کمپین ها -بدون نگرانی در مورد عدم موفقیت- به دست خواهید آورد.

همچنین باید تبلیغات مستقیم را به ترکیب خود اضافه کنید در این صورت می توانید سایت های خاص و خبرنامه ایمیلی که می دانید به خوبی به تبلیغات شما پاسخ خواهند داد، هدف قرار دهید. چند سایت را با خرید های کوچک تر امتحان کنید و سپس آنهایی را که کارایی دارد فهرست نمایید. در صورت امکان، زمان و پول بیش تری را در آنجا صرف کنید.

همچنین اگر احساسِ خیلی بدی را تجربه نمی کنید و فکر می کنید مناسبند می توانید برخی تبلیغات تخصصی تر مثل  LinkedIn ، StumbleUpon و Reddit را هم امتحان کنید. -البته شاید بخشی از آنها نتیجه ی خوبی به همراه نیاورند!

اشتباهات تبلیغات آنلاین که بازاریابان مرتکب می شوند

۲- هرگز هدف گذاری، خلاقیت و یا قیمت گذاری خود را آزمایش نمی کنید.

بسیاری از سیستم های سلف سرویسی که استفاده می کنید به شکل فریبنده ای استفاده ی آسانی دارند و فقط برای انجام یک چیز ساخته شده اند – کاری کنند که شما تا جای ممکن برای تبلیغات بیش تر پول بپردازید. بله، آنها در دستیابی به مخاطبان مورد نظرتان نیز به شما کمک می کنند، اما نمی خواهند به قیمتی ارزان به آنها دست پیدا کنید. صرف پول بیش تر به نفع آنهاست، اما صرف پول کم تر و تا حد ممکن دریافت بیش ترین بازگشت سرمایه از تبلیغات، به نفع شما خواهد بود. می توانید با صرف زمان جهت امتحان کردن سایت ها و بهینه سازی کمپین های خود به این هدف ها برسید.

سه عنصر از کمپین ها را می توانید به عنوان یک تبلیغ کننده کنترل کنید – هدف گذاری، خلاقیت و قیمت گذاری. این سه را به عنوان سه اهرم در نظر بگیرید که می توانید به منظور تغییر شیوه ی عملکرد آگهی ها، آنها را دستکاری و مدیریت نمایید. با هدف گذاری، تعیین می کنید که چه کسی آگهی شما را ببیند، با خلاقیت پیام و ظاهر آگهی خود را تغییر می دهید و با قیمت گذاری تعیین می کنید که کجا آگهی تان دیده شود و چه مقدار در معرض دید قرار گیرد. ارزشش را دارد که زمان تان را برای تست این سه عنصر با هدف پیدا کردن مخاطب درست با بالاترین خلاقیت و پایین ترین قیمت ممکن، صرف کنید.

اگر هنگام رسیدن زمان آزمایش و بهینه سازی به دنبال جایی هستید تا کار را شروع کنید، همیشه تمرکز بر روی پلت فرم های برتر آگهی ، AdWords  و فیسبوک، انتخاب های وبی خواهند بود، پس از آن می توانید آنچه را که در دیگر کمپین های تبلیغاتی خود یاد گرفته اید، به کار ببندید.

پلت فرم آگهی فیسبوک متفاوت تر از AdWords است، اما قطعا کمی همپوشانی نیز در بهینه سازی کمپین ها وجود دارد. راهنمای بهینه سازی تبلیغات رسمی فیسبوک می تواند در شروع به شما کمک کند. همچنین یک راهنما برای قابلیت های اصطلاحات تبلیغاتی فیسبوک ، بهینه سازی و گزارش می باشد.

اگر شما بیش تر علاقه مند به استفاده از تبلیغات فیسبوک به منظور ایجاد دنبال کننده های بیش تری برای برند خود هستید، می توانید از چگونگی ورود به صفحه ی طرفداران فیسبوک و همچنین برخی از استراتژی های پیشرفته بهینه سازی فیسبوک استفاده کنید.

۳- خلاقیت شما در آگهی طوری است که گویا آن را در Microsoft Paint ایجاد کرده‎اید .

مهم نیست شما یک طراح هستید یا نه، اما اگر در حال اجرای کمپین های تبلیغاتی و تبلیغات آنلاین هستید، خلاقیت های آگهی شما باید تمیز، واضح و حرفه ای باشد. اگر سعی دارید مخاطب را با چیزی جذب کنید که گویی توسط برادر زاده ۷ ساله تان طراحی شده است، نمی توانید انتظار کیفیت داشته باشید.

اگر خودتان نمی توانید چیزی را طراحی کنید، نگران نباشید ، بسیاری از افراد می توانند این کار را انجام دهند، بنابراین شما فقط باید بدانید که چگونه آنها را پیدا کنید. دو شیوه ی بسیار رایج و محبوب در به دست آوردن طراحی جذاب عبارتند از:  ایجاد یک مسابقه با Designs 99 و سپس استخدام یک فرد آزاد در oDesk یا طراحی با کمک یک سیستم ساخت بنر مانند آنچه که BannerSnack فراهم می کند.

همچنین، دانستن اینکه چه چیزی در حال حاضر برای رقابت شما کارایی دارد هرگز مضر نخواهد بود، می توانید این موضوع را در MixRank یا AdBeat بررسی کنید.

۴- آن گونه که باید کمپین‎های تبلیغاتی خود را درجه‎بندی نمی‏‎کنید.

به دو دلیل شما باید زمانی را برای تست، پیگیری و بهینه سازی کمپین خود اختصاص دهید. اول اینکه بدانید در کجا صرف پول خود (هدر دادن) را متوقف کنید و دوم اینکه بدانید در کجا بیش تر پول صرف نمایید!

هنگامی که یک کمپین را تا جایی بهینه سازی می کنید که ROI مورد نظر را به شما می دهد (به عنوان مثال هر ۱ دلار هزینه ۲ دلار بازگشت دارد) ، باید پای خود را روی پدال گاز قرار داده و پول بیش تری را برای آن صرف کنید و بررسی کنید که آیا می توانید آن کمپین را تا بالاترین سطح رتبه بندی برسانید.

برای مثال، اگر شما در هر ماه ۱۰۰ دلار  را در کمپینی صرف می کنید که بازگشت سرمایه ی ۱۲۵ دلاری به همراه دارد پس باید با پول بیش تر شروع به تغذیه ی آن کمپین نمایید تا ببینید که این کار بازگشت سرمایه را در مقیاس مورد نظر حفظ می کند. آیا می توانید ۵۰۰ دلار در هر ماه صرف کنید و ۶۲۵ دلار بازگشت داشته باشید؟

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

بازاریابی دیجیتال چیست؟

پیش‌بینی اول برای آموزش دیجیتال مارکتینگ: بازاریابی دیجیتال یا Content Marketing ، همچنان به عنوان یکی از جذاب‌ترین شیوه‌های بازاریابی مورد توجه خواهد بود. توجه به این شکل از بازاریابی موجب افزایش بودجه “بازاریابی محتوا” خواهد شد، تا آن‌جا که پیش‌بینی می‌شود یک چهارم از بودجه کل بازاریابی شرکت‌ها را به خود اختصاص دهد. طبق …

چگونه صفحات فرود با بازدهی بیشتری در سایت ایجاد کنیم؟

یکی از چالش‌های طراحی صفحه فرود این است که چگونه می‌تواند بواسطه محتوا، مخاطب خود را جذب کند. به همین دلیل است که تصمیم گرفتم که در این مطلب، بیشتر روی تشریح این موضوع تمرکز کنم:

چگونه برای پیروزی در رقابت با رقبا یک اسلوگان مناسب خلق کنیم؟

چگونه برای پیروزی در رقابت با رقبا یک اسلوگان مناسب خلق کنیم؟

واژه انگلیسی SLOGAN (شعار) از عبارت slough-gharim ( با تلفظ soloorm) از زبان گالیک اسکاتلندی به معنای battle cry ( نعره هنگام رجز خوانی )گرفته شده است.امروزه در این عصر جدید که با بمباران اطلاعات رسانه های گوناگون و بی شمار مواجه هستیم ,شعارها جذابیت خاصی پیدا نموده اند.

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X