چگونه با استفاده از قدرت رقبا بازدهی کسب و کار خود را بالا ببریم؟

چگونه با استفاده از قدرت رقبا بازدهی کسب و کار خود را بالا ببریم؟
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران استراتژی کسب و کار ۱۳۹۶/۰۳/۲۷ بدون دیدگاه 406 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

استفاده از رقبا چگونه امکان پذیر است؟! شرکت های تجاری همیشه ترس فراوانی دارند که رقبای آن ها ایده های کسب و کاری شان را بدزدند، اما همکاری با بزرگ ترین رقیب شما می تواند فرصتی باشد برای حضور شما در صحنه کسب و کار، برای رسیدن به آرزهای بزرگ خود باید خطراتی را تحمل …

استفاده از رقبا چگونه امکان پذیر است؟! شرکت های تجاری همیشه ترس فراوانی دارند که رقبای آن ها ایده های کسب و کاری شان را بدزدند، اما همکاری با بزرگ ترین رقیب شما می تواند فرصتی باشد برای حضور شما در صحنه کسب و کار، برای رسیدن به آرزهای بزرگ خود باید خطراتی را تحمل کنید.

هدف شما از کار با رقیبتان ایجاد فرصتی برای سود بیشتر است. اما این سود باید بدون ضرر به دست آید. این استراتژی برای شرکت های تازه تاسیس مفید می باشد. شرکت های نوظهور برای توسعه کسب و کار خود با رقبا همکاری می کنند. و فرصت های جدیدی به دست خواهند آورد.

*فایده های احتمالی برای کار با رقیب

هر دو شرکت باید بازار کار خود را خلق کرده باشند

برای استفاده از رقبا ، هم رقیب شما و هم خودتان نقاط قوت متفاوتی دارید. با استفاده از نقاط قوت خود می توانید در بازار استراتژی هایی وضع کرده و موفق باشید. همکاری کردن به معنای رها کردن کارها برای رقیب نیست. همه فعالیت های شما باید مساوی باشد تا در مدت زمان معینی به آن چه که می خواهید برسید.

تقسیم تمام هزینه ها و ذخیره سود

تمام شرکت هایی که با هم کار می کنند فکر می کنند می توانند در مقطع معینی با هم همکاری داشته باشند. و هزینه های متفاوت را کاهش دهند. اما این یک فکر اشتباه است. زیرا همکاری دو رقیب دلالت بر کاهش هزینه های مواد مصرفی یا حقوق کارکنان نبوده و می تواند خطراتی را برایتان به همراه آورد. استفاده از رقبا با این تفکر مشکل ساز است.

شرکت ها از نقاط قوت خود برای پوشش دهی عیب ها و نقص های محصولات همدیگر استفاده می کنند. پس از این استراتژی سعی می کنند سود حاصل را ذخیره کرده یا به بخش تولید اضافه نمایند. اگر رقیب تان از تمام دستگاه ها و ابزار شرکت شما استفاده می کنند می توانید در یک جلسه به این موضوع اشاره کرده و مبلغی بابت این کار دریافت نمایید. به این کار فروش دوبرابر گفته می شود. شما هم محصولات خود را به فروش می رسانید هم مبلغی بابت استفاده از دستگاه ها دریافت خواهید کرد.

ادغام دو محصول برای خلق محصولی جدید، تبادل مشتری

اگر رقیبی دارید که محصولی مشابه محصول شما تولید می کند، پس می تواند محصول تان را تکمیل کند. بعد از مذاکرات اولیه با رقیب قراردادی را امضا کرده و محصولات هر دو شرکت را جهت تولیدی نو ادغام نماید. با خلق محصولی جدید از ادغام دو محصول دیگر رقبا را قافلگیر نموده و محبوب بازارهای جهانی شوید.

به طور مثال اگر مجله های محصولی را به فروش می رسانید با ارائه ویدئویی همراه مجله فروش خود را افزایش دهید. شما در حال حاضر افرادی را که مجله خریداری می کنند مورد هدف قرار داده اید و خدماتی به آن ها ارائه می دهید. اگر رقیب شما در بازار کارتان وارد نشده است، می توانید با ارسال محصولات خود برای هم بدون اینکه مشتریان خود را از دست دهید، درباره کار خود مشارکت و مشورت داشته باشید. این نوع بازاریابی یکی از راه های فعال و آسان برای فروش به شمار می رود. به این ترتیب استفاده از رقبا ممکن می گردد.

سرمایه گذار بالقوه

بعد از تاسیس شرکت با ارزش خود و شراکت ممکن است همکاری های شما با رقیبتان به سرمایه گذاری هم بیانجامد. برخی از رقبا سرمایه لازم برای سرمایه گذاری را دارند و این چیزی ست که شما برای شرکت تازه تاسیس خود نیاز دارید. شاید در حال حاضر این سرمایه گذار بهترین گزینه برای همکاری باشد زیرا هم تجربه و هم سرمایه لازم را داراست. برای مشارکت و سرمایه گذاری رقیب خود احتیاط لازم را به عمل آورید تمام گزینه های همکاری دو شرکت را تعیین نمایید تا بدانید در چه مواردی همکاری کنید و در چه مواردی رقابت داشته باشید.

اهمیت سیاست رقابت برای مصرف کننده چیست؟

سیاست رقابت باعث تطبیق قواعدی در تجارت می شود، و شرکت ها با دانستن چنین سیاست هایی متوجه می شوند تا چه اندازه ای با هم رقابت داشته باشند، رقابت دو شرکت به راه اندازی پروژه های جدید، انتخاب های بیشتر برای مشتری، پایین آمدن قیمت های محصولات و بهبود کیفیت کمک می کند.

پایین آمدن قیمت ها وکیفیت بهتر

بهترین راه برای به دست آوردن سرمایه از یک بازار ارائه یک قیمت خوب به مصرف کنندگان است. این کار فقط برای مصرف کنندگان مفید نیست بلکه مردم کم درآمد نیز می توانند محصولات شرکت را خریداری و مصرف نمایند. این کار اقتصاد را بهبود بخشیده و دیگر شرکت ها را تشویق می نماید از این استراتژی بهره ببرند. تشویق رقبا برای بهتر شدن کیفیت محصولات و خدمات یکی دیگر از فایده های رقابت است. بهتر شدن کیفیت هر محصول در هر کجای جهان سبب جذب مشتری و به دست آوردن یک سهم در بازار کار خواهد شد.

 

 

انتخاب های گوناگون و نوآوری

در بازار رقابت شرکت ها سعی می کنند محصولی را ارائه دهند که از دیگر شرکت ها بهتر باشد، این تفاوت و بهتر بودم باعث می شود مردم در انتخاب محصول گزینه های متفاوتی داشته باشند و مصرف کننده بین قیمت و کیفیت نوعی تعادل را لمس نماید. تحقق چنین اهدافی سبب تولید محصولاتی بهتر متناسب با هر نوع سلیقه خواهدشد. رقابت باعث می شود محصولات تان در سطح جهانی قرار گیرد زیرا همیشه در فکر ارائه بهترین ها خواهید بود.

با استفاده از موارد ارائه شده، استفاده از رقبا امکان پذیر می باشد. شما در استفاده از رقبا چه تجربیاتی دارید؟ آنها را با ما از طریق بخش نظرات در میان بگذارید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

اتوماسیون بازاریابی چیست؟ چگونه کسب‌و‌کارتان را متحول می‌کند؟

اتوماسیون بازاریابی اگر بگوییم اتوماسیون بازاریابی سخت و پیچیده است، اغراق نکرده‌ایم. در نگاه اول، اتوماسیون بازاریابی بسیار ساده و راحت به نظر می‌آید، اما وقتی عمیق‌تر به آن نگاه می‌کنیم، حتی اگر در کارهای روزانه‌ با آن سروکار داشته باشیم، غافلگیرکننده است. اتوماسیون بازاریابی در صورت استفاده‌ی صحیح، برای بازاریابان و کسب‌و‌کارها بسیار مفید خواهد …

استیو جابز با این نصیحت ساده نایک و اپل را نجات داد!

استیو جابز با این نصیحت ساده نایک و اپل را نجات داد! ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ مهسا قنبری موفقیت و کارآفرینی از کودکی به ما آموخته‌اند که منتظر فرصت‌ها باشیم و به هیچ عنوان آن‌ها را از دست ندهیم. فرصت‌ها ما را وسوسه می‌کنند و تمرکز ما را می‌گیرند. شاید بهتر است به جای آن که …

۱۲ پیش‌بینی از تحولات در سال ۲۰۱۸

سال ۲۰۱۷ زمینه‌ساز تحولات بسیاری بود که در یک سال آینده جهان شاهد آنها خواهد بود. به این بهانه و در آستانه سال نو میلادی، نشریه «اکونومیست» ویژه‌نامه سالانه خود تحت عنوان «جهان در سال ۲۰۱۸» را منتشر و در آن ۱۲ پیش‌بینی را برای سال میلادی پیش‌رو ارائه کرده است. دنیای اقتصاد نوشت: اکونومیست در …

استراتژی بازاریابی موفق در ورود به یک بازار جدید را چگونه عملی کنیم؟

در زمان ورود به یک بازار جدید، وارد شدن به این بازار با قدرت زیاد و کامل یک موضوع مهم و حیاتی تلقی می شود. در غیر اینصورت، در صورتی که دیگر رقبای شما در این بازار در رابطه با استراتژیهای رشد خود با قدرت عمل کنند، بزودی شما به حاشیه رانده می شوید. در …

کسب و کار خانوادگی چیست؟ و چه مزیت‌هایی دارد؟

همه ما تاکنون داستان و حکایت های ترسناک بسیار زیادی در رابطه با شروع یک کسب و کار  و بازاریابی یا با یکی از اعضای خانواده یا وارد کردن خانواده در کسب و کار خودمان شنیده ایم. اما آیا واقعا چنین کاری اشتباه است؟ زمانی که من اخبار مربوط به کار کردن خودم در کنار …

استراتژی کلیدی در موفقیت کسب و کارها در چند سال آینده

استراتژی کلیدی در موفقیت کسب و کارها در چند سال آینده

آیا خدمات‌دهی به مشتری به اندازه ۱۲ ماه گذشته تاکنون آنقدر مهم بوده است؟ در زمانی که بیشتر رهبران کسب‌وکار معتقدند تجربه مشتری در حال تبدیل شدن به مبنایی اساسی برای تمایز رقابتی است، خدمات به مشتری نقش مهمی ایفا می‌کند. در واقع، نظرسنجی از ۱۰۰۰ مشتری بریتانیایی در این زمینه نشان داده بیش از …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X