برندینگ چگونه موفقیت استارت‌ آپ و کسب و کار اینترنتی را افزایش می‌دهد؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران برندینگ,کسب و کار اینترنتی ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ بدون دیدگاه 314 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۰۹/۱۶
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

برندینگ بعد از تبدیل ایده به محصول دارای اولویت اجرایی بالایی در استارت آپ و کسب و کار اینترنتی است. انتخاب یک نام تجاری مناسب برای موفقیت کسب و کار امری ضروری و همچنین برای متمایز شدن و تداوم فعالیت آن اجتناب‌ناپذیر است. برند یک شرکت در حقیقت، تصویر و احساسات واقعی شما را به مشتریان‌ …

برندینگ بعد از تبدیل ایده به محصول دارای اولویت اجرایی بالایی در استارت آپ و کسب و کار اینترنتی است. انتخاب یک نام تجاری مناسب برای موفقیت کسب و کار امری ضروری و همچنین برای متمایز شدن و تداوم فعالیت آن اجتناب‌ناپذیر است. برند یک شرکت در حقیقت، تصویر و احساسات واقعی شما را به مشتریان‌ بالقوه نمایش می‌دهد. در واقع برندینگ باعث می‌شود مخاطبان، خدمت و محصول یک کسب و کار را درک، تجزیه و تحلیل کنند.

همان‌طور که اگر به برخی از برندها مشهور در سراسر دنیا نگاهی بیاندازید؛ می‌بینید که با یادآوری مجدد هر برند تجاری یک‌ سری تصاویر و ویژگی‌های خاصی در ذهن هر کدام از ما شکل می‌گیرد. در این میان هم برخی دیگر از برندها نتوانستند تصویر واضحی را در ذهن مشتریان خود خلق کنند. به طور کلی روش‌های بسیار زیادی توسط هر کدام از کسب‌و کارهای در جهان ارایه شده است، که توانستند نام تجاری خود را تبدیل به یک برند در ذهن مشتریان خود کنند.

شرکت‌های استارت آپ اغلب بر اساس یک ایده و اشتیاق چشم‌گیر یک کارآفرین خلق می‌شوند. بیشتر زمان و سرمایه اولیه صرف بخش فناوری کسب و کار اینترنتی می‌شود در حالی که برندینگ و برندسازی موضوعی است که در جایگاه خیلی پایین‌تری قرار دارد. ولی معتقدم که عملیات برندسازی و مدیریت برندینگ برای موفقیت هر استارت آپ بسیار حیاتی است، اگر این استارت آپ ها مبتنی بر فناوری و تکنولوژی‌خای روز باشند.

بدون یک برندسازی قوی، واضح و قابل اعتماد، راضی کردن مردم حتی به امتحان محصولتان بسیارسخت خواهد بود. برندسازی خیلی فراتر از یک لوگوی پرزرق و برق و یک طراحی عالی برای وب سایت است.

در افزایش آگاهی مخاطبان از برند و همچنین خلق اعتبار برند از یک استارت آپ و کسب و کار اینترنتی، طراحی وب‌سایت یک نقش و جایگاه ویژه‌ای در برندینگ یک کسب و کار ایفا می‌کند. لذا طراحی وب‌سایت بخش مهمی از برندینگ اینترنتی است، که به دلیل طراحی تعاملی وب‌سایت در برقراری ارتباط با مشتریان و رصد رفتارهای مصرف‌کنندگان نهایی نقش خاصی را ایفا می‌کند. طراحی وب سایت در جهت برندینگ آنلاین باعث افزایش اعتماد مشتری به استارت آپ شما می‌شود.

از نگاه دیگر طراحی وب سایت تعاملی امری ضروری و غیرقابل انکار است و در حقیقت به عنوان بخش جداناپذیر از هویت و شخصیت یک برنداست. بازاریابی اینترنتی، بازاریابی محتوا و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی در موفقیت تجاری یک برند ایفا می‌کند.

طراحی وب‌سایت باید هویت برند شما را منعکس کند، که مشتریان آن را به ذهن بسپارند. وب‌سایت شما بهترین مکان برای نمایش برند تجاری‌تان است. طراحی سایت در راستای برندینگ اینترنتی است که مشتریان بالقوه شما برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خدمت و محصولی که ارایه می‌دهید از آن بازدید. همچنین برای آشنایی با شیوه‌های تجاری شما در کسب و کار اینترنتی یا استارت آپ بیشتر بدانند.

قبل از این که وب‌سایتی را در جهت شناساندن برند خود و بازاریابی خدمات و محصول‌های‌تان اجرایی نمایید، باید مطمئن شوید که رنگ‌ها، متن‌ها، تصاویر، هدایت کاربران در سایت به منظور نمایش فوق‌العاده و بهینه از برند شما مناسب طراحی شده باشد.

تفکر در نحوه ارایه هویت برند در واقع مجموع ارزش‌ها و ایده‌هایی است که می‌خواهید مخاطبان در بازدید از وب سایت کسب و کار اینترنتی شما با آن ارتباط برقرار کنند. طراحی بصری یک وب سایت می‌تواند کمک زیادی در نمایش ایده ها و ارزش‌های تجاری و برندینگ استارت آپ شما به عموم مخاطبان بکند. گوگل از یک طرح مینیمالیستی به سادگی و به شکل تصویری از برند خود پشتیبانی می‌کند.

بنابراین وب‌سایت شما مهم‌ترین فاکتور برای برندینگ استارت آپ‌تان در حضور آنلاین است. لذا وب‌سایت، باید با هویت نام تجاری کسب و کار اینترنتی هماهنگی لازم را داشته باشد.

 

عوامل موثر در طراحی وب‌سایت برای نمایان ساختن برندینگ نام تجاری شما

رنگ و فونت سازمانی :

انتخاب رنگ سازمانی در برندینگ کسب و کار شما به صورت آنلاین، از اهمیت خاصی برخوردار است. رنگ سازمانی یک ابزار انتقال دهنده هویت برند که احساسات مشتریان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین قبل از هر کاری رنگ‌های سازمانی برای استفاده در طراحی وب‌سایت باید تعیین کنید.

برای بالا بردن نمایش هویت برند انتخاب فونت‌های سازمانی هم نیز در طراحی سایت شما تاثیر فراوانی دارند. برندهای مطرح مثل اپل از رنگ سفید برای انتقال هویت برند خود به زیبایی بهره می‌گیرد.

اگر کسب و کار شما مرتبط با باغبانی است برای ایجاد حس آرامش بیشتر باید از رنگ‌های سبز روشن استفاده کنید و با یک فونت کلاسیک و واضح ترکیب کنید.یا مرتبط با لوازم شنا است از رنگ‌های آبی و از فونت‌ ثقیل و سنگین در طراحی وب سایت خود در نمایش هویت برند استفاده نمایید.

معنای رنگ های زیر را برای برندینگ و بازاریابی کسب و کار اینترنتی شما

۱- قرمز: رنگ نمایانگر قدرت است که باعث جلب توجه افراد می‌شود. به همین دلیل است که این رنگ محبوب‌ترین رنگ برای بازاریابی است. نکته قابل توجه این است که از این رنگ نباید بیش از اندازه استفاده شود.

۲- آبی: اگر می‌خواهید خود را به عنوان یک شرکت قابل اعتماد و مورد اطمینان به نمایش بگذارید، از رنگ آبی می‌توانید، استفاده کنید. ترکیب رنگ آبی با رنگ‌های مکمل بهترین نتایج را برای جذب مشتری ایجاد می‌کند.

۳- صورتی: اگر تمایل به جلب توجه خانم‌های جوان را دارید، از رنگ صورتی استفاده کنید. زیرا این رنگ جذاب و دارای ابعاد و تزیینات کاملا زنانه می‌باشد.

۴- زرد : رنگ قدرتمندی است، اما استفاده بیش از آن نیز خطرناک است. استفاده از رنگ زرد به منظور جلب توجه مخاطبان و نشان دادن اعتماد به نفس شما در توانایی‌هایتان بسیار مناسب است.

۵- سبز: رنگی همه کاره است که این رنگ، گرم و دعوت کننده است، باعث ایجاد احساس آرامش در مخاطبان خود می‌شود. علاوه بر این، این رنگ نشان از سلامت، محیط زیست و حسن نیت افراد دارد. در نهایت، رنگ سبز، رنگ پول است، بدین معنا که در مخاطبان افکار ثروت و سرمایه را به وجود می آورد.

۶- بنفش: رنگی مجلل و سلطنتی است، برهمین اساس رنگ بنفش برای نشان دادن ظرافت و اعتبار و نفوذ یک شرکت در بازاریابی بسیار مناسب است.

۷- طلایی : رنگی زیبا، شیک و معتبر است که این رنگ در مقایسه با رنگ سبز و یا بنفش، از قدرت بیشتری در نمایش ثروت و اصالت برخوردار است.

۸- نارنجی: رنگ انرژی و توانایی است که ویژگی‌های این رنگ شامل قدرتمند بودن در جلب توجه، سرگرم کننده که باعث می‌شود مخاطبان و مشتریان آن را احساس کنند که با یک شرکت بدون حد و مرز و قدرتمند در ارتباط هستند.

۹- قهوه ای: به علت بعد زمینی و خاکی که دارد، به عنوان یک رنگ آرامش شناخته می‌شود، این رنگ همچنین آرامش را به مشتریان انتقال می‌دهد.

۱۰- سیاه: نیز یکی دیگر از رنگ های همه کاره محسوب می‌شود. می‌توان آن را مدرن یا سنتی، هیجان‌انگیز و یا آرامش‌بخش دانست. از این رنگ، بیشتر برای ایجاد تضاد و ایجاد یک حس درام (غم انگیز یا عاشقانه) استفاده می‌کنند.

 

تولید محتوا در جهت برندینگ اینترنتی قبل از طراحی وب‌سایت:

استراتژی تولید محتوا یکی از مهم‌ترین روش‌های بازاریابی اینترنتی است که در جذب مخاطب به وب سایت‌تان و همچنین در انتقال هویت برند شما برای آغاز گفتگوی مستقیم با مشتریان‌ بالقوه است. کیفیت و نوع تولید محتوا در یک وب سایت، بخش مهمی از چگونگی نمایش هویت برند استارت آپ شما را بازی می‌کند.

شما می‌خواهید به مشتریان بالقوه کسب و کار اینترنتی‌تان نشان دهید که چگونه برند تجاری شما با سبک زندگی و همچنین نحوه پاسخ‌گویی به نیازهای آنان مرتبط است. بنابراین اگر می‌خواهید برند شما شکوه و تاثیر قابل توجهی به واسطه طراحی سایت داشته باشد که در نهایت احساسی خاصی را به مخاطب انتقال دهد، باید تولید محتوا از نظر کیفی و کمی در حد قابل قبولی و هدف‌دار ارایه شود.

باید بدانید که اگر محتوای سایت شما باید بتواند طوری مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد که بارها بازدید خود را از برند تجاری و وب‌سایت شما تکرار کند. باید در جهت تحقق این هدف اطمینان حاصل کنید که اطلاعات و مطالبی که در کسب و کار اینترنتی خود منتشر می‌کنید، موقعیت ارزشمندی را به آنان ارائه می‌دهد. که این انتقال ارزش در آینده باعث به خاطر آوری مجدد برند شما و بازدید از سایت خواهد شد.

پس در این گام باید دو ماه قبل از طراحی سایت شروع به تولید محتوا نمایید. با تهیه تصاویر خیره کننده و اختصاصی از محصول خود، اطلاعات ارزشمند و هدف‌داری را با ابتکار و خلاقیت خاصی ارایه دهید.

طرح‌بندی (Layout) کلی در طراحی سایت و اپلیکیشن استارت آپ:

طرح‌بندی سایت به چگونگی قرار گیری بخش‌های مختلف آن و همچنین ارتباط برقرار کردن کاربران با قسمت‌های مهم کسب و کار اینترنتی کامل مشخص کنید. برای این کار شما می‌توانید با Sketch و Wireframe طرح‌بندی سایت خود را روی کاغذ یا دسکتاپ ایجاد کنید. به عنوان مدیر کسب و کار اینترنتی حتمن باید این کار را خودتان در ابتدا با کمک گرفتن از مشاوره طراحی سایت ایجاد  کنید. در واقع طرح‌بندی سایت، پایه هر طراحی سایت است. یک layout کاربرپسند وب‌سایت و همچنین تهیه RFP قبل از طراحی یک وب سایت الزامی است.

حتی اگر طراحی سایت به عهده خودتان است باید  این مرحله را طی کرده تا در طول طراحی سایت روند ادامه کار را هدایت می‌کند. به طراح وب سایت کمک می‌نماید، که کدام قسمت‌های سایت اهمیت بیشتری برای کسب و کار اینترنتی شما دارد. بنابراین طرح‌بندی و بخش‌بندی خلاقانه سایت در دراز مدت می‌تواند باعث رضایت‌مندی‌ و بهبود تجربه کاربری از طراحی سایت و اپلیکیشن شما شود.

محیط وب‌سایت خود را طوری بخش بندی کنید که هر قسمت باید به یک موضوع یا یکی از امکانات سایت اختصاص داده بشود. از قرار دادن همه‌ی محتوا در یک بخش و همچنین از ایجاد بخش‌های زیاد و کوچک پرهیز کنید.

بخش‌بندی‌ها و تعداد واحدهای به وجود آمده در طراحی سایت باید منطقی و عقلانی باشد. همچنین هر بخش باید به سادگی قابل فهم و کاربری آسان باشد تا کاربران بتوانند آن کارآیی را که از برند شما انتظار دارند سریع تشخیص و با قانون سه کلیک به آن بخش دسترسی داشته باشند.

طراحی لوگوی برای برندینگ استارت آپ:

هنگامی که نام برندهای مطرحی نظیر کوکا کولا، مرسدس، مک دونالد، اپل و مایکروسافت را می‌شنوید، خیلی سریع می‌توانید به طور خودکار تصویر لوگوهای آنان را به خطر بیاورید. اکثر برندهای مهم دنیا، اسامی کوتاه و مختصری دارند که با خلاقیت و ابتکار طراحان حرفه‌ای، به گونه‌ای منحصر به فرد خلق شده‌اند.

لوگو، برند شما و هویت تجاری شما نیست.

 • طراحی لوگو (مشخص کننده تجارت در ساده ترین شکل با استفاده از نماد یا آیکون)
 • طراحی برند یا برندسازی (درک احساسی از تصویر یک شرکت به صورت کلی)
 • برخی از این برندها، با ترکیب اختصاری از حروف اول نام کامل شرکت، مالکان و مؤسسان اولیه آن
 • طراحی هویت تجاری (قسمت‌های بصری که بخشی از برند کلی را شکل می‌دهد)

همگی دارای نقش‌های متفاوتی هستند که در کنار هم تصویری از هویت برند، تجارت و محصولات شما را ارائه می‌دهد. از این رو لوگوی قوی بخش مهمی از استراتژی برندسازی کسب و کار اینترنتی است. لازم است که لوگو مترادف بصری نام شرکت شما باشد، بنابراین مطمئن شوید که برای آن یک مکان برجسته در طراحی وب‌سایت خود قرار داده که در همه صفحات قابل نمایش است.

Call to Action :

در برندینگ شما باید به عنوان مدیر کسب و کار اینترنتی، همیشه باید مخاطبان خود را ترغیب و تشویق نمایید تا واکنش مناسب را در اپلیکیشن و وب سایت شما انجام دهند.

چگونه مخاطبان با وب‌سایت شما ارتباط برقرار کنند، اقدامات مورد نظر شما را تکمیل کنند؟

با قرار دادن پیام‌های متنی و بصری همانند «مشاهده کاتالوگ محصول‌ها»، «دانلود کنید»، « با ثبت‌نام می‌توانید برنده یک هدیه متفاوت شوید» و خیلی پیام‌های دیگر برای ارایه اطلاعات بیشتر در محصول و خدمت‌تان و همچنین انتقال هویت برند به خوبی بیاندیشید.

هنگامی که یک مخاطب درک کند که چگونه می‌تواند با وب سایت و اپلیکیشن شما تعامل برقرار کند. مشتریان بالقوه تنها با درگیر شدن و کسب تجربه بیشتر در کنار برند شما می‌توانند بارها سعی کنند که به وب سایت شما برگردند.

بنابراین همانند مدیر موفق در هنگام طراحی  وب سایت، حتمن در مورد call to action و رویدادهای واکنشی، به آن بیاندیشید و تجزیه و تحلیل نمایید.

حتمن برای جلب توجه افراد و واکنش نسبت به call to action، در بخشی از سایت قرار دهید که افراد خیلی سریع آن را مشاهده نمایند.

اپلیکیشن‌ها و ویجت‌ها در طراحی سایت و اپ :

اپلیکیشن و ویجت‌های بسیاری به صورت پلاگین و افزونه هست که می‌توانید به سادگی جهت افزایش تجربه کاربری به وب‌ سایت خود اضافه نمایید. اما در استفاده از این ابزارها باید کیفیت را برتر از کمیت در نظر بگیرید. اپلیکیشن‌هایی را طراحی نمایید که با بازار هدف کسب و کار شما وهمچنین لحن و صدای برند شما همگام باشند.

نظیر یک ابزارک کامنت فیسبوک می‌تواند برای یک وب سایت فروشگاهی مناسب اما در وب سایت یک شرکت حقوقی مناسب نباشد. در استفاده از ابزارک‌ها و افزونه‌ها بیشتر بیاندیشید و هدف‌دار انتخاب نمایید تا در جهت برندینگ و انتقال هویت برند تاثیر داشته باشند. وگرنه به هیچ عنوان لازم نیست که از آن‌ها استفاده نمایید.

حتمن از ویجت‌ها و پلاگین‌هایی استفاده کنید که در جهت افزایش تعامل مخاطبان و مشتریان بالقوه با سایت شما باشد.

برندینگ چگونه موفقیت استارت آپ و کسب و کار اینترنتی را افزایش می‌دهد؟

نوآوری و خلاقیت در افزایش تعامل برندینگ اپ و وب سایت کسب و کار اینترنتی:

بسیاری از ویژگی های جدید و نوآورانه ای وجود دارد که شرکت ها قادر به استفاده از آنها در طراحی کلی وب سایت خود می باشند. بسته به ادراک مورد نظر از برند خود، ممکن است بخواهید از جدیدترین ویژگی‌های طراحی در طرح های خود استفاده کنید یا با عناصر طراحی کلاسیک کنار بیایید.

 

داستان برندینگ‌تان را حتمن قبل از هر اقدامی خلق نمایید

برندینگ در حقیقت نشان‌دهنده انتظاری است که مشتریان بالقوه از کسب و کار، ایده و محصول شما باید داشته باشند و هیچ نیازی به سناریوپردازی دروغین و فریب‌کارانه نیست.

برندینگ در حقیقت داستان هر استارتاپی است که با آن هویت و شخصیت واقعی آن شکل می‌گیرد. بدون داشتن هویت در میان همهمه و غوغای تبلیغات شرکت‌های دیگر گم خواهد شد. هنگامی که داستان برندینگ یک کسب و کار اینترنتی به درستی خلق و بیان شود آن‌گاه می‌توان  انتظار یک برند قابل اعتماد از سوی مشتریان بالقوه را داشت. داستان هر برندی باید دو کاراکتر را در عرصه ظهور به نمایش بگذارد:

 • نیاز
 • استارت آپی که آن نیاز را رفع می‌نماید.

تنها با استفاده از این دو کاراکتر داستان برند می‌توانید به مخاطب بگویید که آن‌ها چه نیازی دارند؟ و چرا بین همه محصول‌های موجود در بازار هدف از محصول و خدمت شما برای رفع نیازشان به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.

 باید به انجام کاری در برندسازی بپردازید که برندتان را برترین برند معرفی نماید.

طبق آمار، محققان تخمین می‌زنند که هر ساله در حدود ۱۰۰ میلیون ایده و  شرکت نوپا در کل دنیا تاسیس می شود. شرکت های بزرگ هم رقیبان اصلی شما هستند که در حال حاضر مورد اعتماد و احترام بسیاری از مصرف کنندگان هستند.

برای رقابت با این حجم از کسب و کارها، شما باید فقط تفاوتی را با برندتان که هدفش خلق ارزش هست، ایجاد نمایید تا توجه مشتریان بالقوه را بتوانید به سمت خود جلب کنید.

ممکن است پلن و طرح کسب و کار استارت آپ تان، کارمندان یا محصول‌تان را بتواند متمایز کند ولی باید این تمایز را طوری مشخص کنید که مشتری هم بتواند آن را مشاهده و درک نماید.

پیام برندتان را واضح انتقال دهید

در شروع مسیر کارآفرینی اینترنتی و استارت آپ همه شما را نمی‌شناسند، بنابراین تنها با انتقال صحیح پیام برندتان می‌توانید آن‌ها به شکلی متوجه حضور برند خود نمایید.

باید در رابطه با اینکه چه می‌کنید یا نمی‌کنید بسیار واضح و صریح عمل کنید، خصوصا اگر کسب و کاری هستید که ارائه کننده‌ی یک خدمت فناوری محوری هستید که برای مشتریان همانند محصول فیزیکی قابل مشاهده و لمس نیست.

برندینگ باید حس اعتماد مشتریان را برانگیخته و تصویری از کیفیت بالا را به آنها ارایه دهد. یاد بگیرید که در قالب یک مصرف‌کننده نهایی بیاندیشید و از دی آن‌ها به این موضع نگاه کنید که چرا از این برندها بارها خرید می‌کنند، نام این برندها چه احساسی را در آن‌ها بیدار می‌کند.

خیلی از محصول‌ها یا خدمت، تفاوت چندانی با محصول و خدمت مشابه در بازار را ندارند، درحالی‌که با قیمت بالاتری از سوی کشتریان خریداری می‌شوند، تنها به دلیل برندی که بر روی آن‌ها نقش بسته است. در این مورد بیشتر پیام برند کیفیتی تضمین شده با قیمتی بالاتر از رقبا است.

برندینگ چیزی فراتر از لوگو یا انتخاب رنگ و غیره است که در همه بخش‌های کسب و کارتان باید نفوذ کند. از جمله وبلاگ و تولید محتوای‌تان به چه صورتی خواهد بود؟ آیا با بازاریابی ایمیلی و شبکه‌های اجتماعی‌تان هماهنگی لازم را دارد؟ هویت برندتان چه حس و حالی را به مخاطبان انتقال می‌دهد، تا چه اندازه مخاطب را با خود درگیر می‌کند؟

حتی همه تیم شما باید چنین رفتار واحدی را در فروش، بازاریابی، خدمت رسانی به مشتری، روابط عمومی از خود به نمایش بگذارند. برند باید به شکل یک کل مجزا عمل کند و توسط المان‌های کوچکتر، یکپارچگی را از دست ندهد.

استارت آپ‌ها گاها مرتکب اشتباه بزرگی می‌شوند که تمامی کارها را خودشان برای صرف‌جویی در زمان و هرینه‌ها به عهده می‌گیرند. اما یک کسب و کار موفق فقط طراحی نرم افزار یا پلن کسب و کار نیست، بلکه گرافیک، تولید محتوا، معماری وب‌سایت، استراتژی برندینگ و بازاریابی، مدیریت تیم هم هست.

قدرت واقعی یک رهبر در تشخیص وظایفی است که باید به دیگران تفویض اختیار شود. یک تیم برندینگ و فروش مناسب می‌تواند برندینگ یک استارت آپ را در مسیر درستش هدایت کند. این تیم ها می‌توانند برندتان را برای بازار هدف ایده‌آل بهینه‌سازی نموده و موفقیت فروش شما را تضمین نمایند.

برندینگ یک استارت آپ قبل از وارد شدن به بازار هدف شروع و با دریافت بازخوردها و پیام‌ها از سوی مخاطبان و مشتریان خود را اصلاح و با آن تطبیق می‌نماید.

برند چیزی نیست که برای افراد قابل لمس باشد، در بسیاری از برند کسب و کارها نظیر اپل، گوگل و کوکا کولا، شیوه ای که در رابطه با هویت، سبک و احساسی که منتقل می‌کنند در طول سال‌ها تغییر داده می‌شود تا بتواند خود را با نیازهای بازار فروش‌شان تطبیق دهد.

استراتژی‌های کلیدی در راستای برندینگ آنلاین

 •  کنترل اقتصاد شهودی

در دنیای اقتصاد شهودی در واقع ما به جای گوش دادن به دیگران، تعریف و تمجیدهای‌شان از محصول ها وخدمات‌شان ترجیح می‌دهیم در فضای آنلاین به سراغ تجربیات افرادی برویم که از یک محصول یا سرویس استفاده کرده‌اند. با تاثیر گرفتن از نظرات سایر افراد، می‌توانیم نسبت به خرید خود تصمیم آگاهانه‌تری داشته باشیم. بنابراین برای داشتن یک برند موفق با تشکیل شبکه‌ای از مشتریان راضی که احساس خوشایند خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند، کنترل دنیای اقتصاد شهودی را در دست بگیرید.

 • ایجاد درخواست‌های احساسی و هیجانی در مشتریان

یک راه برای داشتن یک برند موفق، به وجود آوردن احساسات و هیجان در مشتری از طریق ایجاد ارتباط بین محصول یا سرویس خود با یک احساس خاص است. هنگامی که بتوانیم مشتریان نهایی خود و نیازهای آنان را به درستی تشخیص دهیم، خواهیم توانست محصول و برند خود را به گونه‌ای طراحی کنیم که به آن‌ها نشان دهد استفاده از این محصول چگونه نیاز آن‌ها را رفع کرده و برای آن‌ها احساس خوشایندی به همراه خواهد داشت. در اصل، بسیاری از تصمیم‌ گیری‌ها برای خرید یک محصول منشا احساسی دارد.

 • تمرکز بر ارزش دادن به دیگران

مردم به ندرت به خاطر می‌آورند شما چه حرفی زده‌اید یا چگونه رفتار کرده‌اید، اما هیچوقت احساسی که هنگام برخورد با شما داشته‌اند را فراموش نمی‌کنند. در قرن ۲۱ میلادی، صداقت ارزشمندترین استراتژیست و افرادی که با شما برخورد دارند، باید صداقت را در رفتار شما احساس کنند. بنابراین بدون داشتن هیچ چشم داشتی برای دیگران ارزش آفرینی کنید. اگر سرویس یا محصول شما منحصر به فرد باشد، برند تجاری شما زبانزد خواهد شد.

 • صحبت از زبان مشتریان خود

در مورد چشم‌اندازهای خود صحبت کنید. ممکن است تمایل داشته باشید از لغات بازاریابی برای تبلیغ برند خود استفاده کنید. برای این منظور نیز معمولا از کلماتی مانند هم‎‌ترازی و تنظیم، همکاری و اشتغال و … استفاده می‌کنید. احتمالا در ملاقات با شریکان خود در مورد جدول‌های زمان بندی صحبت می‌کنید. اما آیا مشتریان شما نیز از این دایره لغات استفاده می‌کنند؟ باید بدانید که کاری که انجام می‌شود برای مشتریان مهم است، این که پشت صحنه چه اتفاقاتی می‌افتد برای آن‌ها مهم نیست! دانستن جداول زمانی نیز برای مشتریان هیچ جذابیتی ندارد. بنابراین هنگام معرفی برند خود از ادبیات مشتریان استفاده کنید.

جالب است بدانید که کاری که انجام می‌شود برای مشتریان مهم است، این که پشت صحنه چه اتفاقاتی می‌افتد برای آن‌ها مهم نیست!

برندینگ چگونه موفقیت استارت آپ و کسب و کار اینترنتی را افزایش می‌دهد؟

 • محدود کردن حوزه‌ی کاری

هنگم تببین چشم اندازهای خود، با بیان این که در بیشتر زمینه‌ها متخصص هستید، پیام خود را بی‌ارزش نکنید. برای مثال، احتمالا اگر خودتان را مشاور موفقی برای خانم‌ها و آقایان معرفی کنید، نسبت به حالتی که خود را به عنوان یک شخص موفق در مشاوره زنان بیش از ۴۰ سال معرفی کنید، تاثیر کم‌تری بر روی مخاطب خواهد داشت. محدود کردن حوزه کاری این امکان را فراهم می‌کند که بیش‌تر به خاطر سپرده شوید و برندتان برای حوزه کاری خودتان یک برند موفق شناخته شود.

 • شناسایی مشتریان ایده‌آل و سرمایه‌گذاری بر روی آن‌ها

برای داشتن یک برند موفق و منسجم، باید به شناخت مشتریان هدف پرداخته، آن‌ها را دیده و در آن‌ها انگیزه ایجاد کنید. بهترین روش برای انجام این کار، آن است که جدولی از مشخصات مشتریان ایده‌آل خود را با جزییات شفاف و واضح ایجاد کنید. برای این کار فاکتورهایی مانند شرایط جغرافیایی منطقه، سن، وضعیت خانوادگی، برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه، اهداف، فعالیت‌های آنلاین، سطح تحصیلات، علایق و فاکتورهایی از این دست را در نظر بگیرید. زیرا هنگامی که بدانید مشتری ایده‌آل شما دقیقا کیست، به راحتی می‌توانید به صورت مستقیم با او صحبت کنید.

 • ثابت قدم بودن

یک برند موفق همواره به وعده‌ها و تجربه‌های خودش متکی است که این موارد نیز ارتباط مستقیمی با صداقت برند دارند. اگر می‌خواهید یک برند موفق داشته باشید، ابتدا شخصیت برند را به طور کامل مشخص نمایید. الفبای اساسی برای یک برند چیست؟ شهرت، رفتار و خصوصیات برند شما چیست؟ سپس اطمینان حاصل نمایید که هر گونه تعامل مشتری با برند شما در حوزه الفبای تعیین شده برندتان می‌گنجد. یه یاد داشته باشید که ثابت قدم بودن، صداقت را به ارمغان خواهد آورد و صداقت برند شما را منسجم و منحصر به فرد خواهد کرد.

 • برند سازی چیزی فراتر از تصویرسازی

از این اعتقاد قدیمی که برند صرفا یک تصویر است، دست بکشید. برند شما مجموعه‌ای است از تجربیات دیگران نسبت به شما و تجربیات و احساس مشتریان چیزی فراتر از تصویرسازی یا یک پیام می‌باشد. به پیام‌هایتان توجه کنید، اما آن‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنید که مردم هنگام برخورد با این پیام‌ها شگفت زده شوند. هر نقطه اتصال را به منزله موقعیتی برای افزایش مشتریان خود قلمداد کنید و به آن‌ها اجازه بدهید نه فقط نسبت به برند شما بلکه نسبت به خودشان نیز حس بهتری داشته باشند.

از این اعتقاد قدیمی که برند صرفا یک تصویر است، دست بکشید. برند شما مجموعه‌ای است از تجربیات دیگران نسبت به شما و تجربیات و احساس مشتریان چیزی فراتر از تصویرسازی یا یک پیام می‌باشد.

 • یافتن نقطه تقاطع

یک برند موفق، برندیست که بتواند بین علایق صاحب برند، برنامه های آتی وی و نیازهای مشتریان نقطه تقاطع مناسبی اتخاذ کند. اگر شما در تولید محصولات خود فقط به علایقتان توجه کنید و از نیازهای مشتری آگاه نباشید، فعالیت‌های شما صرفا یک سرگرمی خواهد بود. برای داشتن یک برند موفق، باید علاوه بر توجه به جذابیت، نیازهای مشتری را نیز عمیقا تحت نظر داشته باشید. این کار را دائما تکرار کنید و مطمئن باشید موفق خواهید بود.

 • اشتراک‌گذاری ویژگی‌های مثبت برند از طریق کمپین‌های مختلف

راه دیگری برای داشتن یک برند موفق، استفاده از وبلاگ‌ها و کانال‌های مختلف برای معرفی و ترویج آن می‌باشد. امروزه Linkedin این بستر را برای شما فراهم کرده است. با استفاده از این شبکه اجتماعی، می‌توانید بدون بازاریابی مستقیم و شخصی، تدریجا برند خود را به دیگران معرفی کنید. برای جذب مخاطب بیش‌تر، سعی کنید مطالبی را به اشتراک بگذارید که برای دیگران مفید باشد و اصل صداقت را در مورد محتوای مطالب خود به دقت رعایت کنید.

 • قابل اعتماد بودن

به چیزی که نیستید تظاهر نکنید. دیگران به راحتی پی به تظاهر شما می‌برند و این موضوع بر روی اعتبار و قابل اعتماد بودن شما تاثیر منفی خواهد داشت. خوب یا بد، چیزی را نشان بدهید که هستید و از این طریق دیگران را به خود جذب کنید. مطمئن باشید تبلیغات و ویژگی‌هایی که به صورت آنلاین ارائه می‌دهید با ویژگی‌ها و خصوصیاتی که افراد حضورا مشاهده می‌کنند، یکسان باشد. این مساله، باعث ایجاد اعتماد به نفس، توانایی و مهارت و در نهایت اعتبار برند شما خواهد شد.

 • توجه به شعار تبلیغاتی

هنگام صحبت با مشتریان و افراد و در اختیار گذاشتن تجربیات خود با آن‌ها، باید جمله‌ای را به عنوان شعار تبلیغاتی در نظر بگیرید. برای این منظور توجه کنید که کدام جمله را چندین و چند بار تکرار می‌کنید و روی آن تاکید ویژه‌ای دارید؟ این جمله، همان پیام اصلی شماست. این جمله، همان محتوای اصلی تبلیغات شماست و باید از آن برای داشتن یک برند موفق استفاده کنید. پس همین اکنون، دست به کار شوید.

هنگام صحبت با مشتریان و افراد و در اختیار گذاشتن تجربیات خود با آن‌ها، باید جمله‌ای را به عنوان شعار تبلیغاتی در نظر بگیرید.

 • مشخص کردن DNA برند

همان طور که می‌دانید منظور از DNA ویژگی‌ها و صفات اساسی و منحصر به فرد هر شی است که قابل تغییر نباشد. بنابراین در اولین فرصت و با کمک همکاران خود، DNA برندتان را مشخص کنید. لیستی از برندهای مشابه را تهیه کرده و ویژگی‌های آرمانی آن‌ها را بررسی کنید. سپس، با استفاده از نقاط مشترک برند خود با سایر برندها، خصوصیات و ویژگی‌های برندتان را مشخص کنید. خصوصیت منحصر به فرد برند شما هر چه می‌خواهد باشد، چه قیمت چه کیفیت و تخصص، آن را مشخص کرده و به آن پایبند بمانید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

10 سایت اشتراک ویدیو برتر ایرانی که حتمن باید بشناسید!

۱۰ سایت اشتراک ویدیو برتر ایرانی که حتمن یک مدیر آینده باید بشناسد!

اشتراک ویدیو به دلیل افزایش سرعت دسترسی به اینترنت و گوشی‌های هوشمند هر روز بیشتر می‌شود. چرا که در حال حاضر خیلی از مخاطبان کسب‌و کار اینترنتی الان بیشتر مشاهده ویدیو را ترجیح می‌دهند. یکی دیگر از روش‌های بازاریابی اینترنتی برای افزایش حجم ترافیک وب‌سایت اشتراک‌گذاری ویدئو است. چرا که ویدیو مارکتینگ منجر به افزایش …

6 درگاه‌‌ پرداخت اینترنتی واسط در ایران در سال 97

۶ درگاه‌‌ پرداخت اینترنتی واسط برتر در ایران

درگاه پرداخت اینترنتی واسط به کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند؛ کمک زیادی کرده‌اند. با استفاده از وب‌سایت‌هایی که درگاه پرداخت اینترنتی واسط ارائه می‌کنند. دیگر نیازی نیست برای راه اندازی درگاه پرداخت آنلاین کسب و کارتان به بانک‌ها مراجعه کنید. درگاه پرداخت واسط اینترنتی در واقع وب‌سایت‌هایی هستند که با گرفتن …

مارکت پلیس Etsy یک فروشگاه اینترنتی در صنایع دستی

فروشگاه آنلاین Etsy مدل مارکت‌پلیس(Marketplace) به عنوان یک کسب و کاراینترنتی برای خرید اجناس خانگی پوشاک، آثار هنری، صنایع دستی و جواهرات دست‌ساز شهرت دارد. بسیاری از فروشندگان این سیستم را با فروشگاه اینترنتی eBay مورد مقایسه قرار می‌دهند. بسیاری از این فروشندگان کالاها و اجناس مورد نظر خود را از بزرگترین مدل تجارت الکترونیکی B2B یعنی Alibaba …

فروشگاه اینترنتی مارکت پلیس(marketplace) چیست؟

مارکت پلیس(marketplace) چیست؟ برترین نوع فروشگاه اینترنتی

مارکت پلیس (Marketplace) یکی از بهترین وکارسازترین مدل‌ فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی در جهان و ایران است که در واقع گروهی از تامین‌کنندگان، فروشندگان و خریداران جامعه‌ی هدف را به همدیگر متصل می‌کند. امروزه این نوع مدل کسب‌وکاری و فروشگاهی طرفدار زیادی پیدا کردند، دلیل اصلی آن هم به این خاطر است که به …

۱۰ راز ایمیل‌ مارکتینگ که باعث اقدام سریع مشتریان می‌شود؟

در واقع شما به کمک ارسال ایمیل و انجام عملیات ایمیل مارکتینگ می‌توانید ترافیک ارگانیکی برای وبسایت خود به ارمغان آورید و با این فرآیند فروش خود را افزایش دهید. اما باید برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی، مواردی را در نظر گرفته و به آن‌ها توجه کنیم تا نتیجه مطلوبی بگیریم. یکی از روش‌های موثر …

همراه بام ملی

بررسی اپلیکیشن همراه بانک ملی با عنوان همراه بام ملی

اگر چه تکنولوژی انجام بسیاری از کارهای روزمره را برایمان آسان کرده، اما به جرأت باید گفت که در هیچ کدام به اندازه رسیدگی به امور بانکی موفق، کاربردی و تأثیرگذار نبوده است. اگر تا همین چند سال پیش برای یک انتقال وجه ساده یا پرداخت قبض آب و برق مجبور به تحمل صف های طولانی …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X