چگونه بهترین عملکرد را در شروع کسب و کار جدید داشته باشیم؟

چگونه بهترین عملکرد را در شروع کسب و کار جدید داشته باشیم؟
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران مدیریت و رهبری کسب و کار ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ بدون دیدگاه 290 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

قبل از هر چیز به شما برای تصمیم به شروع یک کسب و کار تبریک می گوییم. شروع یک کسب و کار بدون تجربه اصلا ترسناک نیست چرا که همیشه افراد و نمونه های مشابهی هستند که شما می توانید رایگان از تجربیات آن ها استفاده کنید. در این مقاله ذکر شده است، تا از …

قبل از هر چیز به شما برای تصمیم به شروع یک کسب و کار تبریک می گوییم. شروع یک کسب و کار بدون تجربه اصلا ترسناک نیست چرا که همیشه افراد و نمونه های مشابهی هستند که شما می توانید رایگان از تجربیات آن ها استفاده کنید.

در این مقاله ذکر شده است، تا از این تجربیات گرانبها از بزرگان کسب و کار دنیا در شروع شکل‎گیری ایده‎تان استفاه نمایید

۱- تحقیقات خود را انجام دهید

مطمئنا یکی از مهم ترین کار هایی که قبل از شروع هر کسب و کار باید پیگیر باشید و دنبال کنید انجام یک تحقیقات نسبتا کامل در رابطه با کسب و کار مد نظر است. مطمئن شوید که فارغ از هر نوع محصولی که ارائه می دهید (چه کالا و چه خدمات و …) متقاضی مناسب خود را داشته باشد. آیا الان زمان مناسبی برای ارائه این محصول یا سرویس است و یا رقبا به حدی گوی سبقت را از دیگران ربوده اند که شانسی دیگر برای شما وجود ندارد یا بسیار کم است. آیا محصول قابل ارائه شما یک محصول انحصاری است، یا تعداد ارائه کنندگان محصول خیلی چشم گیر نیست یا اصلا شما جزو اولین ها هستید؟ شرایط رقیبان شما کاربران هاو کن یو در بازار های گوناگون چگونه است. آیا نقاط قوت و نقاط ضعف رقیبان را شناسایی کرده اید؟ آیا مورد خاصی درابطه با محصول شما وجود دارد که رقیبان از آن غافل باشند؟

شما میبایست با انجام تحقیقات به دنبال پاسخ تمامی این سوالات بگردید تا بتوانید یک فیدبک خوب نسبت به کسب و کار خود و البته راه موفقیت خود پیدا کنید.

۲- شناخت مشتریان خود

به چه کسی قرار است محصول خود را ارئه کنید؟ مشتریان شما بیشتر خانوم هستند یا آقا؟ دختر یا پسر؟ آیا رنج سنی خاصی از مشتریان هدف شما هستند و یا این محصول می تواند برای تمامی افراد با هر سنی ارائه شود. ویژگی های مشترک همه مشتریان شما چیست؟ آیا منطقه، شهر، کشور و یا افرادی از موقعیت جغرافیایی خاصی مشتریان هدف شما هستند و یا اینکه محوددیت مکانی برای این محصول وجود ندارد. یک سوال مهم: چرا مشتریان باید از بین ارائه کنندگان محصولات مشابه به سراغ شما بیایند و شما را انتخاب کنند؟ آیا می توانید با مشتریان خود ارتباط دو سویه برقرار کنید و با آن ها در رابطه با ترجیحات و نظراتشان در ارتباط باشید؟

پس باید با یک برنامه جامع یک آشنایی کلی و البته جامع نسبت به کسانی که قرار است محصول شما را خریداری کنند پیدا کنید چرا که مشتریان و سلایق و نظراتشان مستقیم بر روی کسب و کار و محصول شما تاثیر دارند.

۳-آماده کردن یک طرح کسب و کار کامل

چنانچه می خواهید یک کسب و کار شروع کنید باید حتما یک بیزنس پلن و یا همان طرح کسب و کار از قبل آماده کنید. business plan نوشته و توضیحی‌ست درباره آینده کسب و کارتان. در واقع طرح کسب و کار، سندی‌ست درباره کارهایی که در کسب و کارتان خواهید کرد و این که چگونه آن‌ها را انجام خواهید داد. این طرح درواقع یک شمایی از کسب و کار شماست. خیلی از کسب و کار ها فاقد طرح کسب و کار هستند ولی شما باید بدانید این طرح یک باید به حساب می آید. طراحی این بیزنس پلن احتیاج به دانش و مهارت دارد که در قالب این مقاله نمی گنجد ولی با یک سرچ ساده می توانید روش های نوشتن وتهیه یک طرح کسب و کار را جست و جو کنید.

۴- استخدام افراد مناسب

حال که کار های بالا را تمام و کمال و به درستی انجام دادید و کم کم به مرحله شروع و استارت زدن کسب و کار نزدیک شده اید احتمالا همکار و یا کارمد و یا افرادی را احتیاج دارید که به خدمت بگیرید و در این راه شما را یاری کنند. اگر شما تمامی کار های اشاره شده را به درستی انجام دهید ولی یک تیم خوب نداشته باشید با یک مانع بزرگ مواجه شده اید. با شناختی که در مراحل قبل نسبت به کسب و کار پیدا کرده اید حال باید به دنبال افرادی بگردید که بتوانند در این مسیر با مهارت های خود به کمک شما بیایند. مهارت های لازم را شناسایی و با یک تست بهترین ها را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که علاوه بر مهارت های لازمه، شادابی، پر انرژی بودن، ضابطه مند و قابل اعتماد بودن یک لازمه برای هر همکاری به حساب می آید.

چگونه بهترین عملکرد را در شروع کسب و کار جدید داشته باشیم؟

۵- قانون و شرایط قانونی را فراموش نکنید

شاید این موضوع در کشور خودمان کمی کمرنگ تر باشند و شما به راحتی افرادی را در اطراف خود مشاهده کنید که با دور زدن قانون و حق و حقوق دیگران تا حدی در کار خود پیشرفت کرده باشند ولی شک نکنید یک کسب و کار موفق  و با برنامه ملزم و موظف به تبعیت از قانون است و سعی کنید از همان ابتدای کسب و کار قانونمند جلو بروید چرا که در غیر این صورت شما مدام برای پیشرفت موانع بزرگ و پر استرسی پیش روی خود و کسب و کار خود دارید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه DISC با تحلیل شخصیت و رفتار شناسی کارکنان به مدیران کمک می‌کند؟

چگونه DISC با تحلیل شخصیت و رفتار شناسی کارکنان و مشتریان کمک می‌کند؟

یک تیم به تعداد کمی از افرادی گفته می شود که دارای مقاصد, اهداف و رویکردی مشترک اند که بر مبنای آنها به هم پیوند می خورند و به یکدیگر تکیه می کنند ” یک تیم به تعداد کمی از افرادی گفته می شود که دارای مقاصد ،اهداف و رویکردی مشترک اند که بر مبنای …

چگونه رشد موفقیت کسب و کار خود را با گام‌های ساده ده برابر کنیم؟

در کسب و کار، کاری که گاه و بیگاه انجام می‌دهیم، اهمیت چندان زیادی ندارد. بلکه کاری که مصرانه انجام می‌دهیم، با اهمیت است. عنصر اصلی تمامی اقدام‌های عملی در کسب و کار چیست؟ ۱- قدرت تصمیم‌گیری پاسخ فقط تنها یک کلمه است و آن تصمیم‌های شما است. به واسطه تصمیم‌گیری‌های شما در کسب و …

مدیران پر مشغله چگونه می‌توانند به مدیران پربازده تبدیل شوند؟

بزرگ‌ترین مانع در برابر مدیران پرمشغله در کسب‌وکارها به نظرم به‌عنوان یک مشاور بازاریابی عدم مدیریت صحیح زمان هست که تمامی جنبه‌های زندگی اجتماعی و شخصی مدیران را تحت تأثیر قرار می‌دهد. چرا همیشه از نداشتن وقت کافی برای انجام امور شخصی و کاری خود گله‌مندیم؟ تا زمانی که در انجام کارها بخواهیم بی‌عیب و …

چگونه ایده نیروی محرک به شرایط حال و آینده کسب‌و‌کار کمک می‌کند؟

نیروی محرک به کسب و کار شما کمک می‌کند تا درک شفاف‌تری از شرایط حال و آینده کسب‌وکار‌ تان داشته باشید. اصطلاح «نیروی محرک» نخستین بار توسط مشاوران کسب‌وکار «جان زیمِرمان» و «بنجامین تِرِگو» مطرح شد و یکی از مفاهیم اصلی استراتژی است. نیروی محرک یک اصل قابل سنجش است که همه برنامه‌ریزی‌ها بر اساس …

چهار نکته طلایی در فرآیند کارآفرینی از نگاه سم آونز

چهار نکته طلایی در فرآیند کارآفرینی از نگاه سم آونز

بی شک سم آونز (Sam Ovens) یکی از موفق ترین کارآفرینان جوان در زمینه مشاوره کسب و کار است. برخلاف بسیاری از کارآفرینان، او به سرعت دریافت که مشاغل کارمندی و روتین ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر سرنوشتی نیست که برای زندگی اش رقم خورده است؛ او چیز بیشتری در زندگی می خواست.

. با رویاپردازی شروع کن گرچه سخت است

برایان تریسی: با رویاپردازی شروع کن گرچه سخت است

برایان تریسی را امروز همه ی ما می شناسیم. سخنران، کارآفرین و مشاوری بامهارت و قدرتمند که الگوی بسیاری از جوانان است. در این مقاله ایده هایی از کتاب برایان تریسی به نام “با رویاپردازی شروع کن گرچه سخت است” را برای شما شرح می دهیم.

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X