بازاریابی تلفنی و چگونه از سد منشی‎ها برای دسترسی به افراد تصمیم‎گیرنده عبور کنیم؟

چگونه از سد منشی‏ها برای دسترسی به افراد تصمیم‏گیرنده در بازاریابی تلفنی عبور کنیم؟
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش بازاریابی تلفنی ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ بدون دیدگاه 414 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

اگر شما در حوزه بازاریابی تلفنی فعالیت می کنید ،احتمالا با منشی‏‎ها و مدیران دفاتر زیاد صحبت کرده‎اید. منشی‌ها عموما بین شما و افراد تصمیم گیرنده اصلی قرار دارند. منشی‌ها تصمیم می گیرند که آیا شما را به فرد مورد نظرتان وصل کنند و یا خیر. در مطلب به ۷ نکته مهم جهت عبور از …

اگر شما در حوزه بازاریابی تلفنی فعالیت می کنید ،احتمالا با منشی‏‎ها و مدیران دفاتر زیاد صحبت کرده‎اید. منشی‌ها عموما بین شما و افراد تصمیم گیرنده اصلی قرار دارند. منشی‌ها تصمیم می گیرند که آیا شما را به فرد مورد نظرتان وصل کنند و یا خیر.

در مطلب به ۷ نکته مهم جهت عبور از سد منشی‎های و مدیران دفاتر و دست یافتن به تصمیم گیرنده اصلی در بازاریابی تلفنی اشاره می‌کنم.

نکته شماره ۱) منشی‎ها و مدیران دفاتر، دشمن شما نیستند.

منشی‎ها و مدیران دفاتر دشمن شما نیستند ،آن ها فقط کارشان را انجام می‎دهند. با آنها به مانند یک ماشین  اتوماتیک پاسخ‎گویی تلفن نگاه نکنید، بلکه به جای آن بر ایجاد روابط خوب با آنها در بازاریابی تلفنی متمرکز شوید. در اولین مکالمه فامیل آن‌ها را بپرسید و در مکالمات بعدی از آن استفاده کنید. منشی‎ها جایگاه طلایی در یک شرکت و سازمان دارند و به چشم انسان‎های استراتژیک به آنها نگاه کنید. اگر به آن‌ها به چشم دشمن نگاه کنید این باعث یک ایجاد یک سد و مانع روان‎شناختی در شما می‎شود و برای شما مشکل ایجاد می‎کند.

نکته شماره ۲) در بازاریابی تلفنی بزرگ به نظر بیایید.

مدیران هرگز مانند افراد عادی رفتار نمی‎کنند. اگر شخص مقابل شما اعتقاد داشته باشد که شما مهم هستید آن‎گاه با شما به گونه‎ایی دیگر رفتار می‌کند.

در بازاریابی تلفنی لحن صدای آرام همراه با اعتماد به نفس داشته باشید. اگر در لحظات ابتدایی مکالمه تلفنی با منشی‎ها و مدیران دفاتر عصبی باشید و یا دست‎پاچه شده باشید. این احساسات را با صدا، رفتار و کلمات خود به آن‌ها انتقال می دهید. تمام این‌ها بر روی ادراک منشی‌ها نسبت به شما اثر می گذارد.

اگر احساس عصبیت می‎کنید قبل مکالمه چند تا نفس عمیق از بینی خود بکشید و آن را از دهان خود بیرون دهید. تا خودتان را در حالت آرامش قرار دهید. زمانی که منشی گوشی تلفن را برداشت لبخند بزنید و با او با اطمینان و آسودگی خاطر احوال‌پرسی کنید.

نکته شماره ۳) سوال نپرسید.

اگر فامیل تصمیم گیرنده اصلی را می‎دانید از منشی یا مدیر دفتر نپرسید که شخص مورد نظر هستند یا نیستند! در بازاریابی تلفنی شما حضور و غیاب نمی‎کنید! زمانی که منشی گوشی را برداشت، مودبانه از او بخواهید شما را به فرد مورد نظرتان وصل نماید. زمانی که سوال می‎پرسید خودتان را بیشتر در معرض شنیدن پاسخ منفی قرار می دهید.

مثال:

سلام،وقت بخیر.لطف کنید جناب آقای …….

نکته شماره ۴) بر روی منفعت و مزایای کالا و خدمات خود تکیه کنید.

اگر منشی در بازاریابی تلفنی دلیل تماس شما را پرسید بر روی منفعت کالا و محصول خود تکیه کنید.

مثال :

فروشنده : سلام وقت بخیر.لطف کنید جناب آقای …….
منشی: شما؟
فروشنده : من …… هستم. ما در زمینه افزایش بهره‎وری نیروی فروش فعالیت می‎کنیم.

نکته شماره ۵) توضیح دهید که با چه کسی کار دارید.

در بازاریابی تلفنی بسیاری از فروشندگان زمانی که فامیل تصمیم‎گیرنده را نمی‎دانند، هنگامی که منشی گوشی را برداشت به او می‌گویند: لطفا وصل کنید به مدیرتان یا لطفا به مدیر عامل وصل کنید.

این طرز مکالمه عموما با این جواب روبرو می شود : ایشان نیستند و یا ایشان جلسه هستند. به جای دنبال مدیر گشتن، با منشی رو راست باشید و دلیل مکالمه‎تان را بگویید و از او کمک بخواهید.

مثال:

سلام.وقت به خیر. من ……. هستم از شرکت مدیر آینده ما در زمینه آموزش و توانمندسازی کارکنان واحد فروش فعالیت می‎کنیم. می‎توانید به من راهنمایی کنید در این زمینه با چه کسی می‎توانم صحبت کنم؟

چگونه از سد منشی‏ها برای دسترسی به افراد تصمیم‏گیرنده در بازاریابی تلفنی عبور کنیم؟

نکته شماره ۶) منشی‎ها یک منبع عظیم دانش و اطلاعات در یک کسب و کار هستند.

منشی ها و مدیران دفاتر یک منبع عظیم اطلاعات در رابطه با تصمیم‎گیرنده اصلی و همچنین شرکت هستند.

شما در بازایابی تلفنی می‎توانید اطلاعات خود را با آن‎ها چک کنید و احتمالا بر آن‌ها بیافزایید. هر چه اطلاعات بالاتری داشته باشید در حوزه بازاریابی و فروش تصمیمات بهتری می‎توانید بگیرید.

نکته شماره ۷) از یک راه غیرمعمول استفاده کنید.

در بازاریابی تلفنی از منشی‎ها و مدیران دفاتر می‎خواهند آن ها را به تصمیم گیرندگان اصلی وصل کنند. در این فرآیند بسیاری از فروشندگان حذف می شوند. شما می‎توانید از یک روش غیر معمول استفاده کنید و از آن‌ها بخواهید شما را به واحد فروش وصل کنند.

به احتمال خیلی زیاد شما می‎توانید تماس خود را برقرار سازید. برای کسی که در واحد فروش هست دلیل تماس خود را بیان کنید. او به احتمال زیاد به شما کمک می‌کند به هر صورت شما یکدیگر را درک می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ویژه رایگان امروز

چگونه در حوزه آموزش در مدت یک سال به یک مدرس مرجع تبدیل بشویم؟

چگونه در حوزه آموزش در مدت یک سال به یک مدرس مرجع تبدیل بشویم؟

یکی از روش‎های کسب درآمد که در طول چند سال اخیر توجه خیلی از افرد  به خود جلب کرده است و برخی از افراد درآمدی به طور متوسط در ماه بین سی الی شصت میلیون تومان را توانستند کسب کنند و این نشان دهنده ظرفیت بسیار بزرگ درآمدی برای مدرسان و متخصصین در تولید و فروش …

  مدیران آینده بهای موفقیت کسب و کارشان را پرداختند و پرداخت می کنند!

  خرید کتاب زندگی خود را طراحی کنید!+ ارسال رایگان

  کتاب «زندگی خود را طراحی کنید» پرفروشترین کتاب سال ۲۰۱۶ در آمریکاست. برای داشتن یک زندگی شاد و موفق حتما لازم نیست تغییرات بزرگی در زندگی ایجاد کرد، گاهی با یک تغییر نگرش و راه حل ساده می توانیم «زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم.»

  چگونه جلسات آنلاین فروش و درآمد را افزایش می‎دهد؟

  فرمت دوره: MP4
  آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  زمان کل دوره: ۲ ساعت همراه با پرسش و پاسخ
  دسته بندی: آموزش بازاریابی، جلسات آنلاین، افزایش فروش، افزایش درآمد

  عضویت رویال مدیر آینده

  عضویت ماهانه رویال مدیر آینده

  تا زمانی که در شرکت‎تان بر روی آموزش خود و کارکنان‎تان سرمایه‎گذاری نکنید، در یک سطح از پیشرفت درجا خواهید زد.اعضای رویال می‌توانند به مقالات و مطالب با ارزشی دسترسی داشته باشند که باعث رشد و توسعه کسب‌و‌کارشان می‌شود.

  ورود مدیران آینده

  جعفرصادق پیران
  جعفرصادق پیران
  • مدیر و موسس مدیر آینده
  • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
  • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
  • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
  • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
  • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
  • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
  • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
  • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

  به جمع مدیران آینده بپیوندید

  آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

  آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

  جعفرصادق پیران

  داستان شکل گیری مدیر آینده

  معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

  آدرس ما

  • تهران - جنت آباد مرکزی
  • بیست متری گلستان غربی
  • شماره هماهنگی
  • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
  • piran.js@gmail.com

  در اینستاگرام با ما همراه باشید!

  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
  طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
  X