چگونه یک برند برتر ساخته می‎شود؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران برندینگ ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ بدون دیدگاه 226 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

ساخت برند برای کسب و کار یعنی دربرگرفتن جزئیات و داشتن ثبات! یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید “قدرت پنهان در جزئیات است” و این گفته وقتی که می خواهید یک نام تجاری یا برند را برای کسب و کار خود بسازید، به شکلی خاص نمود پیدا می کند. هر گونه جزئیاتی …

ساخت برند برای کسب و کار یعنی دربرگرفتن جزئیات و داشتن ثبات!

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید “قدرت پنهان در جزئیات است” و این گفته وقتی که می خواهید یک نام تجاری یا برند را برای کسب و کار خود بسازید، به شکلی خاص نمود پیدا می کند.

هر گونه جزئیاتی باید در نظر گرفته شوند، و هر یک از آنها یا از نام تجاری شما حمایت می کند یا از اعتبار آن می کاهد. به همین دلیل اولین قانون بنیادی و مهم برندسازی، ثبات آن است.

در ادامه به شش بلوک سازنده ی نام تجاری/برند که باید در سال ۲۰۱۷ توجه ویژه ای به آنها داشته باشید، می پردازیم.

۱- طراحی
اولین برداشت شما از چشم انداز، معمولاً بصری است – که شامل وب سایت، بازاریابی رسانه های اجتماعی، کارت کسب و کار، برگه های پستی و یا بروشورهای شماست. بنابراین، تمام عیار بودن نوع نگاه و احساس به حضور آنلاین و حضور در دنیای واقعی شما، حیاتی هستند.

اگر مواد بازاریابی شما چیزهای درهم و برهمی از رنگ، فونت، گرافیک و زیبایی شناسی طراحی است، هیچ گونه تاثیرگذاری از سوی برند نخواهید داشت. همه ی میراث برندهای بزرگ، به خوبیِ موفق ترین برندهای تکنولوژی-اینترنتی ثبات در این حوزه ها را حفظ کرده اند و این موضوع اتفاقی نیست.

۲- تصویر عمومی

اینکه شرکت شما خودش را چگونه مدیریت می کند، حتی مهم تر از فونتی است که برای لوگو انتخاب می کنید. این پرسش ها را در نظر بگیرید:

چگونه کارکنان به تماس های تلفنی پاسخ می دهند؟
جامعه کسب و کار شما را چگونه می بیند؟
آیا ارتباطات ایمیلی شرکت شما مودبانه، واضح و به لحاظ گرامری صحیح است؟
همه ی این سوال ها چیزی را در مورد برند شما می گویند. اگر شما موفق به ترویج تصویر کلی درست نباشید، برندتان ضربه خواهد دید. روی روش هایی برای بهبود فرهنگ شرکت تان تمرکز کنید تا به ارزش های کارکنان و موقعیت های آنها در شرکت کمک نمایید و در نتیجه سخت کوش تر باشید.

۳- کانون برند

Shep Hyken متخصص خدمات مشتری، شرکت ها را وادار می کند تا “مسیری را که در آن هستند” درک کرده و به روشنی تعریف کنند. هنگامی که کسب وکارتان از مسیرش منحرف می شود، مشتریان را دچار سردرگمی می کند، از اعتبار برند می کاهد، و در نهایت مانع شما برای موفقیت می گردد.

مشکل این است که اغلب انحراف از مسیر وسوسه کننده است. وقتی فردی را می بینید که با بکارگیری استراتژی دیگری یا طرح کسب و کار متفاوتی موفق می شود، خود را مجبور به انجام آن استراتژی ها و یا طرح ها می کنید. ما نمی گوییم که شما هرگز نباید تغییر محور دهید، اما از طرفی هم نمی توانید هر چیز جذابی را که می بینید به تصرف خود در آورید.

این سوال را از خودتان بپرسید: کسب و کار من بیش تر بخاطر چه چیزی شناخته شده است؟ بخاطر ارزان قیمت بودن؟ شاخص بودن در خدمات مشتریان؟ یا شاخص بودن در کیفیت؟ شاید هم شاخص بودن در رفتار دوستانه؟ کدامیک؟

اگر نتوانید به سوال پاسخ دهید، پس احتمالا باید از مشتریان نظر سنجی کنید و بدانید که واقعیت شما چیست و بررسی کنید که آیا آن واقعیت منطقی و معقول است؟

۴- بذرهای برند

Joknny Appleseed . در حال حاضر یک برند شخصی است! هر درختی که او کاشته پیام برند او را گسترش داده است.

شما نیاز به استفاده از برنامه ها، سیستم ها و عاداتی دارید که بذر های برند شما را می کارند و بدون فروش به ارزش برند شما اضافه می کنند. امروزه باید این کار را هم به صورت آنلاین در اینترنت و هم در دنیای واقعی انجام دهید. چند روش برای انجام این کار پیشنهاد می شود:

یک برنامه ی مرجع ایجاد کنید. حرکتی برای مشتریان بزنید تا آنها را وادار کند در مورد کسب و کار شما صحبت کنند. این استراتژی به صورت آنلاین و آفلاین کارایی دارد.

کوله بارتان را باز کنید و یک برنامه وفاداری ارائه دهید. به بهترین مشتریان خود پاداش دهید. آنها را در آغوش بگیرید در این صورت آنها نیز عشق را گسترش می دهند.

شبکه سازی کنید. در جامعه و صنعت مربوط به خودتان شرکت کنید. ارتباط برقرار کرده و به دیگران کمک کنید.

در رسانه های اجتماعی محتوای قابل اشتراک گذاری ایجاد کنید. همه ی پست های رسانه های اجتماعی خود را برای “تبلیغات” در نظر نگیرید. گاهی محتواهایی را ایجاد کنید که افراد فقط بتوانند لایک کرده و آن را با طرفداران رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

کارکنان را در مرتبه ی اول قرار دهید. هنگامی که اعضای تیم احساس ارزش و قدرت کنند، به سفیران برند تبدیل خواهند شد.

چگونه یک برند برتر ساخته می‎شود؟

۵- پلت فرم های رسانه های اجتماعی

ما در مورد اهمیت بازاریابی رسانه های اجتماعی در همین وب سایت پدیده فکر مهتر آنقدر بحث می کنیم که بسیاری از صاحبان کسب وکار فکر می کنند که این نوع بازاریابی اکسیری است که بازده فوری دارد. اما این طور نیست! شما باید مدت های طولانی به همراهی با رسانه های اجتماعی متعهد باشید.

حضور قوی در حداقل دو پلت فرم رسانه های اجتماعی و کمی حضور در دیگر پلت فرم ها، عاقلانه است. اولین کار مهمی که باید انجام دهید این است که بهترین پلت فرم های خود را پیدا کنید.

شخصیت مشتری خود و پلت فرم های رسانه های اجتماعی که نشان می دهد درکدامیک بیش ترین فعالیت را دارد، در نظر بگیرید. همچنین راهنمایی های خوبی در مورد جغرافیای جمعیت سیستم عامل های مختلف موجود در اینترنت، وجود دارد. علاوه بر این، یک بودجه کوچک برای تست برخی از تبلیغات در رسانه های اجتماعی کنار بگذارید. شما می توانید یک کار خوب را با تعریف دقیق مخاطبان هدف خود انجام دهید. همچنین می توانید بین استراتژی هایی مانند تبلیغات مستقیم یک پیشنهاد خاص و یا تشکیل دنبالگران ( که یعنی افراد بیش تری پست های اصلی شما را خواهد دید) یکی را انتخاب کنید.

۶- ویدیو

ویدیو در طول چند سال گذشته یک عامل بزرگ برای برندها بوده است. یک کانال یوتیوب می تواند به شیوه های مختلفی در خدمت شما باشد. می توانید از آن برای اطلاع رسانی و آموزش مخاطبان خود استفاده کنید، همچنین فیلم های یوتیوب جایگاه مهمی در نتایج جستجوی گوگل دارند که ترافیک وب سایت شما را افزایش خواهد داد.

با این حال سال گذشته، با ظهور جریان ویدیوی زنده یک تغییر در ویدیوی اینترنتی مشاهده شد. فیس بوک در حال حاضر به شدت پلت فرم جریان ویدیوی زنده ی خود را ترویج می کند. و از آنجایی که فیس بوک در فرآیند ایجاد این سرویس قرار دارد، کسب و کارها می توانند آزادانه پخش های زنده برای دنبال کنندگان یا فالوورهای خود داشته باشند.

آیا زمانی را که پست های فیسبوک به شکل مجازی به دست فالوورها می رسید، به یاد دارید؟

ما آن روزها را روزهای خوب قدیمی می نامیم. امروز نیز روزهای فیسبوک ویدیو است. از آن استفاده کافی را ببرید.

پریسکوپ در صدر سرویس های ارائه دهنده ی ویدیوی زنده قرار دارد و برای برخی از کسب و کارها که به صورت منظم از آن استفاده می کنند، بسیار مفید خواهد بود. همانند رسانه های اجتماعی قدیمی، جریان ویدیوی زنده را نیز برای پیدا کردن پلت فرمی که بهترین کارایی را برای شما و همچنین نوع محتوایی که مشتریان ترجیح می دهند، بررسی کنید.

انجام یک کار خوب با هر یک از این بلوک های سازنده ی برند شما را برای موفقیت در سال آینده، آماده خواهد کرد. هنگام ارزیابی جایگاه تان در هر یک از بلوک ها، صادق باشید. در برخی موارد، ممکن است بخواهید با دیگران مشورت کنید و حتی به بهره مندی از خریداران حرفه ای، نظر سنجی ها و یا استراتژی های مشابه روی آورید.

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

مارکتینگ و برندینگ تنها راهی که رکود بازار هدف شما را می‌شکند!

۱-امروزه شرکت های بسیاری با مسایل رکود و بحران مالی دست و پنجه نرم می کنند. این بحران هم شرکتهای خدماتی و هم شرکتهای مالی را درگیر کرده است. برای فهم عمیق تر مسئله باید ابتدا مسایل را در سطح جهانی تحلیل کرد، و سپس در سطح ملی تحلیل کرد تا بتوان چاره جویی نمود. …

برندینگ چگونه موفقیت استارت‌ آپ و کسب و کار اینترنتی را افزایش می‌دهد؟

برندینگ بعد از تبدیل ایده به محصول دارای اولویت اجرایی بالایی در استارت آپ و کسب و کار اینترنتی است. انتخاب یک نام تجاری مناسب برای موفقیت کسب و کار امری ضروری و همچنین برای متمایز شدن و تداوم فعالیت آن اجتناب‌ناپذیر است. برند یک شرکت در حقیقت، تصویر و احساسات واقعی شما را به مشتریان‌ …

گفتگو با علی رضایی آشتیانی مدیر بازاریابی دیجی‌ کالا

دیجی‌کالا یکی از موفق‌ترین کسب و کارهای اینترنتی است که در کشورمان فعالیت می‌کند و بیشتر ما از این فروشگاه خرید کرده‌ایم و یا از مطالب آن برای انتخاب گجت‌های الکترونیکی استفاده کرده‌ایم. همین موفقیت دیجی‌کالا بهانه‌ای شد تا با «علی رضایی آشتیانی»، مدیر ارتباطات و بازاریابی دیجی‌کالا در مورد رمز و راز موفقیت این …

چگونه برای پیروزی در رقابت با رقبا یک اسلوگان مناسب خلق کنیم؟

چگونه برای پیروزی در رقابت با رقبا یک اسلوگان مناسب خلق کنیم؟

واژه انگلیسی SLOGAN (شعار) از عبارت slough-gharim ( با تلفظ soloorm) از زبان گالیک اسکاتلندی به معنای battle cry ( نعره هنگام رجز خوانی )گرفته شده است.امروزه در این عصر جدید که با بمباران اطلاعات رسانه های گوناگون و بی شمار مواجه هستیم ,شعارها جذابیت خاصی پیدا نموده اند.

چگونه انتخاب نام تجاری کسب و کار شما را ماندگار می‎سازد؟

چگونه انتخاب نام تجاری کسب و کار شما را ماندگار می‎سازد؟

در کسب کارهای با مدیریت هوشمند انتخاب یک نام‌تجاری مناسب یکی از مهم‌ترین اقدامات در زمان ایده پردازی در خصوص ساخت یک کسب‌وکار فوق العاده است ، حتی برخی شرکت‌های بعد از سال‎ها فعالیت تازه به این نتیجه رسیده‌اند که اسم تجاری انتخاب‌شده برای شرکت و یا برندشان نامناسب است.

چگونه هویت سازمانی مارکتینگ یک شرکت را دگرگون می‎کند!

هویت سازمانی چیست؟ سازمان‎ها سیستم‌های اجتماعی هستند که برای رسیدن به هدف‎های معین ایجاد می‌شوند. آن‎ها شامل عناصری هستند که به صورت یک پیکر واحد شکل داده شده اند. همان‌گونه که در تعریف بالا بیان شد، ساختار به گونه‌ای است که افراد بتوانند برای اداره کردن کار با یکدیگر، همکاری و مشارکت کنند. عناصر پایه …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X