نحوه ی ارزیابی میزان موفقیت محتوا شما به عنوان نویسنده مهمان

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران بازاریابی محتوا ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ بدون دیدگاه 450 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

وبلاگ نویسی بصورت نویسنده مهمان – “Guest Posting” نوشتن و انتشار یک مقاله در وبسایت یا وبلاگ شخص دیگر می باشد – یکی از کارآمد ترین و گسترده ترین روش های مورد استفاده برای دیده شدن از طریق سایتهای دیگر و یکی از راه های کم هزینه برای دستیابی به مخاطبان جدید، افزایش ترافیک وبسایت …

بازاریابی محتوا

وبلاگ نویسی بصورت نویسنده مهمان – “Guest Posting” نوشتن و انتشار یک مقاله در وبسایت یا وبلاگ شخص دیگر می باشد – یکی از کارآمد ترین و گسترده ترین روش های مورد استفاده برای دیده شدن از طریق سایتهای دیگر و یکی از راه های کم هزینه برای دستیابی به مخاطبان جدید، افزایش ترافیک وبسایت شما و کمک به ایجاد و تقویت برند شما می باشد.

اما اکثر افراد در ارزیابی اثربخشی کمپین پست گذاری مهمان دچار اشتباه می شوند.

بسیاری از بازاریابان آنلاین از پتانسیل رتبه بندی تحقیق به عنوان ابزاری برای ارزیابی این اثر بخشی استفاده می نمایند. اما این موضوع مهمترین امر برای اندازه گیری یک کمپین وبلاگ نویسی مهمان نمی باشد.

پس چطور قادر به ارزیابی موثرتر ارزش فعالیت خود به عنوان نویسنده مهمان هستید؟

۱- ارزش برای خواننده

اگر پست مهمان شما به مقدار خوانندگان وبلاگ اضافه نکرده است، شما نه تنها وقت خود بلکه وقت خوانندگان را نیز به هدر داده اید.

فکر می کنید پست مهمان چطور تعداد خوانندگان شما را افزایش می دهد؟ اگر موفق به ایجاد مطالب با ارزش مورد پسند خوانندگان نیستید، پس پست مهمان شما نیز هیچ ارزشی نخواهد داشت.

پست یا مقاله مهمان شما باید حداقل در برگیرنده ی  برخی از موارد زیر باشد:

– ارائه مفهومی با ارزش: اگر در مطلب شما چیز با ارزشی برای بدست آوردن و جذب کردن توسط مخاطب وجود نداشته باشد، خواننده به سرعت پس از خواندن این مطلب آن را فراموش می کند. پست های مهمان شما نباید تکرار مکررات چیزهایی باشد که دیگران نوشته اند. بلکه اطلاعات و شناخت ارزشمندی را ارائه دهد.

– ارائه ی راه حلی برای مشکل: پست مهمان انتشار یافته با کیفیت پایین، طاعون وب می باشد. هدف پست های شما باید حل مشکلات خوانندگان با ارائه پیشنهاد و راه حل های ممکن باشد. تغییر خواننده: هدف افراد از خواندن یاد گرفتن چیزهای جدید می باشد. افراد با دستیابی به شناخت های جدید و دیدن چیزهای تازه تغییر ی کنند. اگر پستهای مهمان شما خوانندگان را تغییر دهد ، پس تلاش های شما به هدر نرفته است.

– در انتخاب خوانندگان به آنها کمک نمایید: اگر خواننده شما بیشتر به فکر خرید یک ماشین دست دوم می باشد تا یک ماشین نو و پس از خواندن پست شما درباره خرید ماشین، هنوز هم قادر به تصمیم گیری نباشد، یعنی شما کمکی به خواننده نکرده اید. پست شما باید در رسیدن به یک نتیجه مطلوب به وی کمک نماید.

۲- به نویسنده/ صاحب/ ویرایشگر سایت کمک نمایید

دو دلیل استقبال افراد از پست های مهمان : یا زمان کافی برای وبلاگ نویسی مورد نیاز خود را ندارند، یا خواهان دیدگاهی متفاوت در وبلاگ خود هستند.

پست مهمان شما باید حداقل ارزشی معادل پست های نوشته شده توسط نویسنده وبلاگ داشته باشد و همچنین پست مهمان شما نباید سبب اتلاف ساعتها وقت نویسنده وبلاگ برای ویرایش و نوشتن مجدد آن شود.

۳- ترافیک مستقیم

پست های مهمان با کیفیت بالا منجر به کلیک مستقیم به وبسایت خود شما می شود. هنگامی که مطالب شما برای خوانندگان مفید و آموزنده می باشد، طبیعی است  برای جستجوی مطالب با کیفیت تر روی وبسایت شما کلیک کنند. همچنین اگر سابقه و رزومه خوبی داشته باشید و در وبسایت خود مطالب مناسبی به عنوان مرجع وجود داشته باشد، پس در صورت موافقت صاحب وبسایت منتشر کننده مطلب شما به عنوان مهمان برای درج لینک سایت شما، می توانید امید به دریافت بازدید کننده مستقیم برای استفاده از انبوه مطالب خودتان داشته باشید.

۴- اشتراک گذاری و درخواست مجدد ارسال پست

شما خواهان اشتراک گذاری پست مهمان خود هستید. عواملی که باعث اشتراک گذاری یک پست توسط خواننده می شوند را پیدا کنید. به عنوان مثال، مطالعات انجام شده حاکی از آن است که خوانندگان نسبت به اشتراک گذاری مطالبی که آنها را شاد می کند، احساس خوبی دارند. اگر خواهان اشتراک گذاری  بالای پست های خود هستید، مطمئن شوید به عوامل زیر توجه لازم را داشته اید:

– در مورد چیزهایی که مردم را خوشحال می نماید، مطلب بنویسید.

– مطالب کوتاه تر بنویسید.

– خواندن مطالب خود را آسان تر نمایید.

نکته پایانی:

در هنگام ارزیابی موفقیت محتوا مهمان خود، به سیگنال هایی از قبیل اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی، ترافیک وبسایت، مشتریان بالقوه، اشتراک های ایمیل و دعوت به نگارش سایر وبلاگ ها توجه نمایید.

شما چگونه اثربخشی پستهای مهمان خود را ارزیابی می نمایید؟ نظرات خود را با ما در میان گذارید.

منبع : ibazaryabi

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه‌ای(Inbound Marketing) چیست؟

بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه ای یا بازاریابی ربایشی (Inbound Marketing) رویکردی است مبنی بر جذب مشتریان از طریق تولید محتوا و استراتژی تولید محتوا و همچنین تعاملات مثبت و مفیدی که با خواسته و نیاز مشتریان بالقوه مرتبط هستند. در بازاریابی ربایشی یا بازاریابی درونگرا ، مشتریان بالقوه به کسب و کار اینترنتی یا …

چگونه کارخانه تولید اطلاعات خود را در کسب و کار اینترنتی احداث کنیم؟

شوربختانه بسیاری از افرادی که در این حرفه (در ایران و سایر کشورها) فعالیت می‌کنند خیلی ضعیف و غیرحرفه‌ای عمل می‌کنند و نه تنها نمی‌توانند مخاطبین کافی برای تجربه و دانش ارزشمند خود جذب کنند؛ بلکه روزبه‌روز این حرفه‌ی لذت‌بخش و مفید را برای خود غیرمؤثر و خسته کننده‌تر می‌کنند. شاید شما هم جزء کسانی …

ساخت تیزر تبلیغاتی با ۱۰ ترفند حرفه‌ای

در صورتی که به دنبال تولید ساخت تیزر تبلیغاتی برای توسعه کسب و کار اینترنتی‌تان می‎باشید ، قبل از شروع کار باید به برخی از سوالات مهمی که تاثیر زیادی در ایجاد انگیزش خرید در مخاطب دارد، پاسخ دهید. نکات ارائه شده در این مقاله ساخت تیزر تبلیغاتی از کتاب وندی کلر “راهنمای جامع خلق پلتفرم” …

بازاریابی محتوا با محتوای طولانی امکان پذیر است؟

بازاریابی محتوا با محتوای طولانی امکان پذیر است؟

اغلب کارشناسان بازاریابی محتوایی اعتقاد دارند که هر فرد یا مجموعه‌ای که وب‌سایتی را در اختیار دارد و از طریق آن محتوایی برای کاربران منتشر می‌کند، باید حداقل چند نمونه از محتوای طولانی و بلند را هم بر روی وبسایت خودش داشته باشد. همین اعتقادات متنوع و بعضاً مختلف موجب تسلط محتوا طولانی در دوره …

تولید محتوا و بازاریابی محتوا در یک کسب و کار اینترنتی چیست؟

تولید محتوا چیست؟ بازاریابی محتوا در کسب و کار اینترنتی چیست؟

تولید محتوا و بازاریابی محتوا در یک کسب و کار اینترنتی کمک می‌کند تا وبمستران هوشمند به شکل نوآوری و خلاقانه‌ای از این طریق پیام مناسب برند و بازاریابی محصول و خدمت خود را به گوش مشتریان برساند. اگر به عنوان مدیر یک کسب و کار دیجیتالی دقت کرده باشید، که حتی خود ما هم از این …

چگونه با انتخاب هوشمندانه محتوای ویدیویی، بازاریابی آنلاین را متحول کنیم؟

آیا در نظر دارید تا بودجه ای را برای ویدئو اختصاص دهید؟ از آنجا که یک ویدئو در میان ده ها هزار مورد دیگر فقط یک بار تولید می شود و یک سرمایه گذاری بلند مدت می تواند این تعداد را به صدها هزار مورد برساند، سرمایه گذاری های ویدئویی اغلب برای ارزیابی و تأیید، …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X