گام سوم: گروه‌ تلگرام تا چه اندازه در ساخت کسب و کار تلگرامی مفید هستند؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش تلگرام,دوره کارور هوشمند ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ بدون دیدگاه 97 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۲/۲۴

به نظرم هر ابزار بازاریابی مستقیم مثل گروه تلگرام که بتواند ما را به مشتریان بالقوه کسب و کار معرفی نماید، باید مورد توجه مدیر یک کسب و کار قرار گیرد. گروه تلگرامی که خودمان می‌سازیم یا در شکل‌گیری محتوای یک گروه تلگرامی فعالیت می‌کنیم همه باید در راستای معرفی کسب و کار به صورت […]

به نظرم هر ابزار بازاریابی مستقیم مثل گروه تلگرام که بتواند ما را به مشتریان بالقوه کسب و کار معرفی نماید، باید مورد توجه مدیر یک کسب و کار قرار گیرد. گروه تلگرامی که خودمان می‌سازیم یا در شکل‌گیری محتوای یک گروه تلگرامی فعالیت می‌کنیم همه باید در راستای معرفی کسب و کار به صورت غیر مستقیم باشد. البته گروه‌ها در تلگرام کاربردهای زیادی دارد ازجمله اینکه ما بعد از آموزش به صورت وبینار یا کانال خصوصی نیازمند پاسخگویی به سوالات افراد هستیم.

البته در نرم‌افزارهای حرفه‌ای برگزاری وبینارهای آموزشی امکانات مختلفی از جمله پرسش و پاسخ متنی برای شما فراهم نمودند. اما این گروه‌های تلگرامی قبل از اینکه هر اقدامی بکنیم باید کامل بررسی کنیم که آیا مخاطب و مشتریان بالقوه کسب و کار در آن گروه به چه اندازه‌ای هستند. منظورم این هست حتی هر هدفی که شما را به مشتریان بالقوه کسب و کارتان نزدیک نکند، نباید وقت صرف بشود.

شما به عنوان مدیر کسب و کار باید سرمایه اصلی خودتان یعنی زمان را برای هر ایده‌ای بازاریابی که به ذهن‌تان می‌رسد صرف نکنید. ما در بازاریابی مستقیم برای اینکه بتوانیم بازاریابی اثربخشی را در رهیافت کسب و کار که همان افزایش فروش و در نهایت سود هست، باید خودمان ویژگی‌های مشتریان بالقوه‌مان را از قبل تعریف نماییم.

 

کسب و کار تلگرامی

این روز ها پیام‌رسان تلگرام در ایران به شدت طرفداران زیادی پیدا کرده است. پیام‌رسان تلگرام تقریبا بی‌رقیب در حال تاختن بین فضای مجازی ایرانیان با توجه به سرعت، امنیت و کاربری راحت است. توانسته رضایت بیش از ۴۰ میلیون کاربر ایرانی را حتی در زمان بلوکه شدن آن در دی ماه ۹۶ باز به جای کوچ به سایر پیام‌رسان‌های خارجی و داخلی، سعی می‌کردند با روش‌های ناکارآمد که به شدت امنیت گوشی‌های تلفن همراه را کاهش می‌داد، دسترسی داشته باشند.

آمار فوق العاده عجیبی که این پیام‌رسان  ما بین کاربران ایرانی خود به دست آورده است، زمینه‌های فعالیت و ایجاد کسب و کارهای مختلف را برای مدیران و صاحبان کسب و کارها فراهم کرده است. در روز صدها کانال جدید ایجاد و میلیون‌ها پیام میان کاربران ایرانی در این پیام رسان جا به جا می‌شوند.

همین آمارها باعث شده که کسب و کار تلگرامی شکل بگیرد، از بازاری‌ها بگیرید تا کسانی که متخصص یک حوزه کاری هستند به آن روی بیاورند. نکته‌ی حایز اهمیت است که در تلگرام افراد به دنبال افزایش فروش محصول و خدمات خود هستند که اگر به خوبی مدیریت شود، می‌توانید در مقاله بازاریابی در تلگرام به آن اشاره نمودم تبدیل به یک پلتفرم اقتصادی شود.

اما همه این کسب و کارها در کسب و کار تلگرامی و یا افزایش درآمد از آن به دلایلی موفق نیستند. در ادامه به دو نکته‌ی مهم اشاره خواهم کرد تا بتوانید به بهترین شکل بازدهی مطلوبی را از این پلتفرم اقتصادی به دست آورید.

 

آنالیز دیگر کسب و کارها در تلگرام

شما زمانی که می‌خواهید یک کسب و کار تلگرامی را ایجاد کنید، ممکن است که افراد دیگری در حوزه‌ی فعالیتی شما، یک کسب و کار تلگرامی دیگری نیز ایجاد کرده باشد. همان طور که در گام‌های قبلی به آن پرداختم نباید بدون بررسی نقاط ضعف و قوت رقبای مستقیم و غیر مستقیم به این کار اقدام کنید. در ابتدا بدون کمترین شتاب به سراغ آن‌ها رفته و از نظر محتوا، ارتبطا با مشتریان، نوع مشتریان آنها را کامل تجزیه و تحلیل کنید!

باید تمامی مراحل فروش اینترنتی و پرداخت به هنگام تحویل را از صفر تا صد کامل بسنجیید. حتی نحوه برقراری ارتباط با مشتریان و همچنین زمان انتشار پست در طول یک هفته، از نظر بازدید پست و نحوه تولید محتوا آن‌ها را بررسی نمایید.

شما با چنین کاری می توانید به بسیاری از نقطه ضعف‌ها و نقطه قوت رقیب‌های خود مطلع شوید و از خیلی اشتباهاتی که ممکن است حتی خودشان هم اطلاع ندارند، مطلع شوید، درس‌هایی را بگیرید که شاید باید یک بازه زمانی چندماهه تا یک ساله را صرف می‌کردید تا متوجه آنها شوید. فقط کافی است که مزایای رقبا را به همراه رفع اشتباهات آنها در کسب و کارتان پیاده‌سازی کنید.

در حقیقت شما با ارزیابی و سنجش کانال‌های رقبا با یک تجربه بزرگی پا در ایجاد کسب وکار تلگرامی می‌گذارید! مسلما شما درصد بیشتری از بازار هدف تلگرامی را برای خود ایجاد می‌کنید که در نهایت پیروز این رقابت شما خواهید بود!

ممکن است خیلی از دوستان کانال و گروه تلگرامی خودشان را قبل از این آموزش ایجاد کرده باشند، نگران نباشید! شما هم باید مجدد برگردید و از همین حالا به آنالیز کسب و کار رقبای مهم خود بپردازید، این کار به شما کمک می‌کند که اشتباهات دیگران را در ایجاد سیستم منسجمی در کسب و کار خود انجام ندهید! البته منجر به کشف نیازها و خواسته‌های مشتریان بالقوه محصول و خدمت خود نیز می‌شوید، که ممکن است به ایده‌های در تلگرام دست یابید که کمتر کسی به آن دست یافته است.

حتما در این راستا کسب و کارهای تلگرامی غیر رقیب را از همه نظر که در بالا به آن اشاره شد بررسی نمایید. تا در همین شروع کسب و کار یک دید ده ساله و بلندمدت برای درآمدزایی از این نوع کسب و کار ایجاد شود.

 

در کسب و کار تلگرامی چرخه فروش را برای مشتریان خیلی آسان کنید!

شما زمانی که یک کسب و کار تلگرامی جهت عرضه محصول و خدمت خودتان ایجاد می‌کنید، در ابتدا باید این ذهنیت سیستمی را بیافرینید که نباید هیچ شخصی برای هر کالا و خدمتی که از کسب و کار ما در خواست دارد، معطل شود و خیلی سریع به خواسته خودش که خرید محصول است برسد. به این فکر کنید که در ابتدا تعداد مشتریان ما به تعداد انگشتان دست نمی‌رسد و تکمیل چرخه فروش زیاد سخت نیست و افراد با ارسال پیام مستقیم به مدیر کانال می‌توانند راهنمایی‌های لازم را در این خصوص به دست آورد.


برای مشاهده فیلم آموزشی گروه‌ تلگرام تا چه اندازه در ساخت کسب و کار تلگرامی مفید هستند؟، توضیحات و همچنین چک لیست مربوط به این گام اگر عضو نیستید ابتدا ثبت نام  یا وارد حساب کاربری‌تان در سایت مدیر آینده شوید.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

گام دوم : چگونه کسب و کار تلگرامی‌ را با مدیریت حرفه‌ای کانال متحول کنیم؟

کسب و کار تلگرامی چیزی فراتر از ایجاد یک کانال عمومی و خصوصی است که فقط باید محتوایی را جهت افزایش مخاطبان آماده کرد و به اشتراک گذاشت! مهم ترین موضوع در کسب و کار تلگرامی این است که از همان ابتدای کار نگرش سیستمی به آن داشته باشیم، که داشتن کانال بخشی از آن […]

گام اول : ۷ ایده‌ای که می‌توانید کسب و کار تلگرامی خود را همین امروز شروع کنید!

کسب و کار تلگرامی مفهوم جدیدی در اقتصاد ایران است که خیلی از روش‌های نوین و خلاقی را برای ایجاد درآمد میلیونی ایجاد کرده است. برای این‌که بتوانید با ایده‌های کسب و کار تلگرامی آشنا شوید، در این گام از این دوره به ۷ ایده پایه که می‌توانید ار آن ایده‌های زیادی را استخراج کرد، […]

گام صفر: بازاریابی در تلگرام چگونه فروش محصول و خدمات را افزایش می‌دهد؟

بازاریابی در تلگرام بخشی از بازاریابی اینترنتی است که برای معرفی، فروش محصولات و خدمات استفاده می‌شود. در عصر کنونی به دلیل ضریب نفوذ بالای ۴۰ میلیون نفری پیام رسان تلگرام در میان کاربران کشورمان به یک پلتفرم اقتصادی تبدیل کرده است. پلتفرمی که همه کاربران در گروه‌های سنی مختلف از آن به دلیل کاربرپسند […]

کسب و کار اینترنتی چیست؟

اگر شما هم مثل همه دوستان ما به دنبال پاسخ این سوال هستید که کسب و کار اینترنتی چیست؟ از کجا باید آن را شروع کنیم؟ پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید. شاید همانند بسیاری از دوستان خیلی علاقمند باشید که کسب و کار اینترنتی موفقی را راه‌اندازی نمایید. اما با توجه […]

چگونه از تبلیغات تلگرام بیشترین بهره را ببریم؟

اگر شما هم قصد تبلیغات در تلگرام را دارید، قول می‌دهیم خواندن این راهنمای تبلیغ در تلگرام به دریافت بازدهی بیشتر و کاهش هزینه‌های شما کمک کند. با کمک این راهنمای جامع می‌توانید مخاطبان واقعی‌تان را در تلگرام هدف بگیرید.

چگونه ساخت تصاویر متحرک Gif به محبوبیت کانال تلگرام کمک می کند؟

چگونه ساخت تصاویر متحرک به محبوبیت کانال تلگرام کمک می‎کند؟

اگر تا به حال خیال می‎کردید که تصاویر ثابت هزاران حرف برای گفتن دارند، پس باید بگوییم بهتر است نیم نگاهی هم به تصاویر متحرک (GIF) داشته باشید. یک عکس متحرک شاید بتواند میلیون‎ها حرف برای گفتن داشته باشد؛ همه چیز به تعداد فریم‎هایی بستگی دارد که از کنار هم قرار دادن‎شان آن را می […]

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید!

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب و کار اینترنتی که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب و کار اینترنتی می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در تلگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X