سرویس دهی به مشتریان از نگاه کسب و کار اینترنتی آمازون

سرویس دهی به مشتریان از نگاه کسب و کار اینترنتی آمازون
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کسب و کار اینترنتی,مدیریت ارتباط با مشتری ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ بدون دیدگاه 319 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۳۱
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

آمازون (Amazon) که یک شرکت تجارت الکترونیک در کشور آمریکا است. در سال ۱۹۹۴ در سیاتل واشینگتن توسط جف بزوس تأسیس شد. ایده اولیه شکل‌گیری کسب و کار آنلاین آمازون ایجاد فروشگاه اینترنتی Market Place که کاربران و شرکت‌ها کتاب و محصولات فرهنگی خود را از طریق این وب سایت عرضه کنند، بود. اما بعد …

آمازون (Amazon) که یک شرکت تجارت الکترونیک در کشور آمریکا است. در سال ۱۹۹۴ در سیاتل واشینگتن توسط جف بزوس تأسیس شد. ایده اولیه شکل‌گیری کسب و کار آنلاین آمازون ایجاد فروشگاه اینترنتی Market Place که کاربران و شرکت‌ها کتاب و محصولات فرهنگی خود را از طریق این وب سایت عرضه کنند، بود.

اما بعد از مدت زمان کوتاهی آمازون، محصول‌های بیشتری به جز کتاب همانند محصولات متنوعی چون پخش کننده دی وی دی و بلو ری، ام پی تری پلیر، انواع نر م افزار، بازی ویدئویی، وسایل الکترونیکی، زیورآلات، مبلمان، غذا، اسباب بازی و پوشاک نیز افزود؛ و همچنین شما می‌توانید با استفاده از گیفت کارت آمازون نیز از وب سایت آمازون خرید کنید.

این فروشگاه اینترنتی از چند سال پیش همچنین وارد عرصه تولید اسمارت فون، تبلت، کتابخوان دیجیتال، تلفن و تلویزیون دیجیتال  نیز وارد شده است.

وب‌سایت آمازون، بخش اعظم از کسب‌وکار این شرکت به شمار می‌آید، که طیف وسیعی از خدمات و کالاها، از طریق آن عرضه می‌گردد. از ویژگی‌های این وب‌سایت، امکان ورق زدن، مطالعه نسخه الکترونیکی اغلب کتاب‌هایی است، که در این وب سایت برای فروش گذاشته شده‌ است.

این شرکت همچنین با کمک تکنولوژی‌های نوین چاپ و تولید کتاب، اقدام به ارائه کتاب‌هایی بر اساس سیستم چاپ بنا بر تقاضا نموده‌است، که در این روش به جای چاپ و انبار کتاب در تعداد وسیع، تنها با نگهداری فایل الکترونیکی کتاب‌ها، پس از سفارش مشتری، اقدام به چاپ و تولید یک یا چند نسخه از کتاب نموده، آنها را به آدرس مشتری ارسال می‌کند.

کپیتال گروپ هم‌اکنون با در اختیار داشتن ۶٫۲٪ درصد از سهام آمازون، بزرگترین سهام‌دار آن محسوب می‌شود. بخشی از سهام شرکت آمازون نیز در بازار بورس نزدک معامله می‌شود. این شرکت جزئی از شاخص‌های اس اند پی ۵۰۰ و نزدک-۱۰۰ به شمار می‌آید. وب‌سایت‌های الکسا، دیجیتال فتوگرافی رویو، گودری‌دز و بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها، متعلق به این کسب و کار الکترونیکی یعنی آمازون می‌باشند.

وب سایت آمازون که به عنوان بزرگترین کتاب‌فروشی آنلاین دنیا شناخته می‌شود؛ در سال ۲۰۱۴ معادل ۶۳ درصد فروش آنلاین کتاب و ۴۰ درصد کل فروش کتاب دنیا را از طریق خرده فروشی به دست آورد. این میزان فروش رکوردی در سطح جهانی بود که یک فروشگاهی اینترنتی از یک وب‌سایت به آن دست یافته بود.

آمازون همچنان در میان آمریکای‌ها در حال گسترش است. فروش این شرکت در سراسر جهان بیشتر از فروش اینترنتی ۲۰ خرده فروش بعدی در آمریکا است. علاوه بر این، مدیران این غول فروش اینترنتی دنیا انتظار دارند که در سال ۲۰۱۶ درآمدی بالغ بر ۱۳۷ میلیارد دلار کسب کرده باشند که این رقم نسبت به سال گذشته با ۲۸ درصد افزایش همراه است.

 

سرویس دهی به مشتریان

۱- تنها به مشتریان گوش ندهید بلکه آنها را درک کنید.

“همه کارکنان فروشگاه اینترنتی آمازون باید توانایی کار کردن در مرکز تماس و پاسخگویی به تماس‌های مشتریان را داشته باشند”

جف بزوس، مدیرعامل و موسس آمازون سالانه از تمامی مدیران ارشد و میانی می‌خواهد در یک جلسه آموزشی به منظور یادگیری کار با مرکز تماس و پاسخگویی به تماس‌های مشتریان شرکت کنند.

به احتمال زیاد این یک اصل برگرفته از تفنگداران دریایی ایالات متحده است که تمامی تفنگداران بدون در نظر گرفتن رتبه‌شان برای تفنگدار اول خط بودن آموزش می‌دیدند. با این حال، قصد جف بزوس این است که مدیران کسب و کار دیجیتالی با فلسفه اصلی آمازون که بر پایه “گوش فرا دادن و از همه مهمتر فهمیدن و درک مشتریان” است آشنا شوند. گوش دادن به مشتری کار راحتی به نظر می‌رسد ولی به منظور موفقیت بهتر سازمان هر کارمند باید قادر به درک نیازهای مشتریان باشد.

 

۲- پاسخگویی به نیازهای مشتریان

“هدف ما غلبه بر رقبا نیست بلکه خدمت دهی به مشتریان است. ما با نیازهای مشتریان شروع می‌کنیم”

تبلت کیندل با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان و نه بر اساس ترجیحات و علایق مهندسان ساخته شده است. نکته قابل توجه این است که بزوس بر ساخت کالایی که براساس نیاز مشتریان شکل گرفته باشد تاکید فراوان داشت، با وجود این که می‌دانست ممکن است سال‌ها طول بکشد تا چنین سخت افزاری، متناسب با نیازهای مشتریان طراحی و ساخته شود. زمانی که از بزوس پرسیدند چه میزان زمان برای پروژه کیندل در نظر گرفته است، او پاسخ داد: “به هر میزانی که زمان در اختیار داریم”

رهبران کسب و کار آنلاین هرگز نباید از این واقعیت کلی که در واقع مشتریان هستند که دستمزد پرسنل و هزینه‌های شرکت را پرداخت می کنند، منحرف شوند. (هنری فورد)

به همین دلیل در ارزیابی‌های بعدی در مورد کیفیت محصول/خدمات خود از فکر کردن و نظر دادن برای بالابردن کیفیت محصول یا خدمت دست نگه داشته و شروع به فکر کردن درباره چگونگی موفقیت مشتری کنید.

شعار بزوس در مورد کیندل این بود:

می خواهیم محصولی را تولید کنیم که سود آن در نتیجه استفاده مشتریان از آن باشد، نه از راه فروش آن محصول!

 

۳- صندلی خالی: یکی از مهمترین افراد در اتاق

“تمرکز بیشتر بر روی مشتری باعث مستحکم‌تر شدن و انعطاف‌پذیری سازمان می‌شود”

حتی در روزهای شروع کار کسب و کار آمازون، بزوس خیلی سخت بر ایجاد شرکتی که بر روی مشتریان خود تمرکز کامل دارد تاکید می‌کرد. به همین دلیل در بسیاری از جلساتی که با حضور او تشکیل می‌شدند، یک صندلی خالی وجود داشت. بزوس پس از آن که صندلی خالی را در جلسات به همراه می‌آورد، اعلام می کرد که این صندلی خالی باید توسط مشتری پر شود. “مهمترین فرد در اتاق”. در طول این جلسات حضور نامرئی ولی روشن مشتری باعث می‌شد در تصمیم گیری‌ها تفاوت زیادی ایجاد شود.

 

۴- هرگز مشکلات را تا ۹۹% حل و فصل نکنید.

“۹۹% ما را راضی نمی کند تا زمانی که ۱۰۰% نشود”

در دسامبر سال ۲۰۱۱ جف بزوس از اینکه آمازون موفق شده بود ۹۹.۹% از پکیج‌هایی که مشتریان در سال نو سفارش داده بودند را برایشان ارسال کند،” بسیار مفتخر” بود. آمازون موفق به ارسال میلیون ها پکیج در سرتاسر دنیا شده بود. ولی از نظر بزوس هنوز جای زیادی برای پیشرفت در پیش بود. بر همین اساس اعلام کرد: ” ۹۹% ما را راضی نمی کند تا زمانی که ۱۰۰% نشود.”

هنگامی که تیم پشتیبانی با هدف رسیدن به کوتاه‌ترین زمان پاسخ‌گویی به مشتریان و رضایت آن‌ها ادامه می‌دهند، هیچ وقت به ۹۹% راضی نباشید و هدف را بر روی ۱۰۰ تنظیم کنید. مشتریان با یکدیگر صحبت کرده و تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند و به شرکت‌های کسب و کار مجازی که تجربه رضایت‌بخشی از آن‌ها گرفته‌اند اشاره می‌کنند.

 

۵- به مشتریان خود احترام بگذارید

“در دنیای واقعی اگر چنانچه باعث ناراحتی مشتریان شویم، آن‌ها این تجربه را با ۶ نفر از دوستان خود در میان می گذارند

ولی در دنیای مجازی مشتری نارضایتی خود را با ۶۰۰۰ کاربر در اینترنت در میان می‌گذارد.”

آمازون به عنوان یکی از پیشگامان تجارت الکترونیک، کاملا مشخص است که بزوس قدرت مشتریان امروز را شناخته است. مشتریان امروز به یکدیگر گوش می‌دهند، به صورت آنلاین تحقیق می‌کنند و حتی شکایات خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند. این موضوع طرز فکرهایی که صاحبان کسب کار از مشتریان داشته‌اند را تغییر می‌دهد.

برندهای بسیار معتبری بوده‌اند که به علت نحوه بد برخورد با یک مشتری سقوط زیادی را تجربه کرده‌اند.

برای خود با یک برنامه روشن مشخص کنید، که چگونه می‌خواهید پاسخگوی شکایات مشتریان به صورت آنلاین باشید. مهم نیست شما چقدر از مشتری به علت ارسال آنلاینِ شکایت، عصبانی هستید ولی هیچ موقع از پاسخ‌گویی به او و تشکر کردن چشم پوشی نکنید.

 

۶- تلاش برای ایجاد شرکت بر پایه محور مشتری

“اگر ما کارها را به گونه‌ای ترتیب دهیم که منافع ما با منافع مشتریان‌مان در یک سطح قرار گیرد، در دراز مدت هم به نفع مشتری خواهد بود و هم به نفع آمازون”

نکته جالب توجه این است که با وجود خدمت‌دهی خوب آمازون به مشتریان‌، همچنان دلیل اصلی میلیاردها فروش سالانه آمازون به صورت دقیق مشخص نیست. چراکه دیگر سرویس خوب دادن مزیت رقابتی نبوده و تقریبا اکثر برندها به حد قابل قبولی از کیفیت در ارائه خدمات دست پیدا کرده‌اند.

راز موفقیت بزوس و تفاوت آن با دیگر ارائه دهندگان خدمات کسب و کار آنلاین، در ایجاد شرکتی مشتری‌محور بود. مشتری محور بودن به او جرات می‌دهد تا در نوآوری و گرفتن تصمیم‌های سخت ریسک کند، چرا که او دارای ادراکی است که می‌تواند بهترین تصمیم‌ها را برای مشتریان و همچنین کسب و کار آنلاین آمازون اتخاذ کند و هردو در مسیر رشد گام بردارند.

در مصاحبه مجله فوربس، بزوس گفت در شرکت مشتری محور آمازون، ما روی بهترین اهداف مالی خود برای سه ماه یا فصل آینده تمرکز نمی‌کنیم، بلکه روی نیازمندی‌های مشتریان و آنچه برای آن‌ها مهم است تمرکز خود را می‌گذاریم. من فکر می‌کنم این جنبه از فرهنگ آمازون نادر است و دلیل اصلی تفاوت آن با دیگر رقبا نیز چنین فلسفه و طرز فکر سازمانی است.

 

۷- از عذرخواهی کردن نهراسید

“در پی انجام یک اشتباه دردناک، اثر به جای مانده از زخم‌های وارد شده بر ما، باعث شد در شرایط مختلف بهتر تصمیم‌گیری کنیم و تصمیماتی مطابق با ماموریت و اهداف کلان خود بگیریم.”

در طول بیش از دو دهه، آمازون جایگاه خوبی به دلیل سرویس‌دهی خوب خود به مشتریان پیدا کرده است.

با این حال در سال ۲۰۰۹، زمانی که ارائه نسخه های آنلاین رمان‌های معروف “۱۹۸۴” و “مزرعه حیوانات” را برای کاربران کیندل حذف کردند، کاربران آنلاین اعتراض زیادی به این کار کرده و صورت سیاه آمازون را دیدند، همان چیزی که بزوس سخت تلاش می‌کرد از پیش آمدن آن جلوگیری کند.

سرویس دهی به مشتریان از نگاه کسب و کار اینترنتی آمازون

آمازون به سرعت یک بیانیه عذرخواهی با لحنی خشک و غیر انسانی را از طریق تیم مطبوعات به کاربران خود ارسال کرد. ولی چیزی که کاربران را دوباره به آمازون برگرداند عذرخواهی بی ریا و غیررسمی جف بزوس بود. ترجمه متن عذرخواهی او را در ادامه بخوانید:

“از این که ما در گذشته نسخه های کتاب ۱۹۸۴ و دیگر رمان ها را به صورت غیرقانونی در کیندل ارائه می کردیم از شما عذرخواهی می کنیم. راهکار ما برای حل این مشکل، بسیار احمقانه و کاملا خارج از قوانین ما بود. ما کاملا شایسته انتقادهای شما هستیم. از زخمی که به دلیل اشتباه دردناکی که مرتکب شدیم، بر ما وارد شد درس می‌گیریم تا در آینده تصمیم‌های بهتری اتخاذ کنیم، تصمیماتی که با ماموریت سازمانی ما هم‌خوانی داشته باشد.

عذرخواهی صمیمانه من به تمام مشتریان

جف بزوس

موسس و مدیرعامل

امازون دات کام”

جالب اینجاست که این مشکل پیش آمده به سرعت فراموش شد و مردم از جف به دلیل مسئولیت‌پذیری او در قبال اشتباه خود، ستایش و تمجید کردند. در واقع پذیرش اشتباه از سوی جف بزوس باعث شد مشتریان، تجربه بدی که در نتیجه تصمیمات آمازون گرفته بودند، ترمیم شود و دوباره نسبت به این شرکت حس خوبی پیدا کردند.

 

به چند نمونه از پاسخ های مشتریان نگاه کنید:

برایان.ال. ویلر: این کار شما خیلی باعث خرسندی است آقای بزوس. من همچنان مشتری وفادار شما می مانم.

لوئی رید: بسیار از شما متشکرم. وفاداری من به شما مستحکم تر خواهد شد.

پاول دایر: من در نتیجه راهکاری که شما در پیش گرفته بودید حق عضویت خود را در کیندل، لغو کرده بودم. این معذرت خواهی شما صادقانه ترین عذرخواهی بود که تا به حال از طرف مدیرعامل یک شرکت شنیده بودم. در نتیجه دوباره عضویت خود را در کیندل فعال کردم. بسیار ممنون جف!

کاربری دیگر نقل می کند: عذرخواهی صمیمانه از طرف شما نشان دهنده این است که نیازهای مشتریان برای سازمان شما مهم می باشد. این به تنهایی می تواند به اندازه یک تبلیغات میلیاردی موثر واقع شود.

منبع: salesforce

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

10 سایت اشتراک ویدیو برتر ایرانی که حتمن باید بشناسید!

۱۰ سایت اشتراک ویدیو برتر ایرانی که حتمن یک مدیر آینده باید بشناسد!

اشتراک ویدیو به دلیل افزایش سرعت دسترسی به اینترنت و گوشی‌های هوشمند هر روز بیشتر می‌شود. چرا که در حال حاضر خیلی از مخاطبان کسب‌و کار اینترنتی الان بیشتر مشاهده ویدیو را ترجیح می‌دهند. یکی دیگر از روش‌های بازاریابی اینترنتی برای افزایش حجم ترافیک وب‌سایت اشتراک‌گذاری ویدئو است. چرا که ویدیو مارکتینگ منجر به افزایش …

6 درگاه‌‌ پرداخت اینترنتی واسط در ایران در سال 97

۶ درگاه‌‌ پرداخت اینترنتی واسط برتر در ایران

درگاه پرداخت اینترنتی واسط به کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند؛ کمک زیادی کرده‌اند. با استفاده از وب‌سایت‌هایی که درگاه پرداخت اینترنتی واسط ارائه می‌کنند. دیگر نیازی نیست برای راه اندازی درگاه پرداخت آنلاین کسب و کارتان به بانک‌ها مراجعه کنید. درگاه پرداخت واسط اینترنتی در واقع وب‌سایت‌هایی هستند که با گرفتن …

مارکت پلیس Etsy یک فروشگاه اینترنتی در صنایع دستی

فروشگاه آنلاین Etsy مدل مارکت‌پلیس(Marketplace) به عنوان یک کسب و کاراینترنتی برای خرید اجناس خانگی پوشاک، آثار هنری، صنایع دستی و جواهرات دست‌ساز شهرت دارد. بسیاری از فروشندگان این سیستم را با فروشگاه اینترنتی eBay مورد مقایسه قرار می‌دهند. بسیاری از این فروشندگان کالاها و اجناس مورد نظر خود را از بزرگترین مدل تجارت الکترونیکی B2B یعنی Alibaba …

فروشگاه اینترنتی مارکت پلیس(marketplace) چیست؟

مارکت پلیس(marketplace) چیست؟ برترین نوع فروشگاه اینترنتی

مارکت پلیس (Marketplace) یکی از بهترین وکارسازترین مدل‌ فروشگاه اینترنتی و کسب و کار اینترنتی در جهان و ایران است که در واقع گروهی از تامین‌کنندگان، فروشندگان و خریداران جامعه‌ی هدف را به همدیگر متصل می‌کند. امروزه این نوع مدل کسب‌وکاری و فروشگاهی طرفدار زیادی پیدا کردند، دلیل اصلی آن هم به این خاطر است که به …

۱۰ راز ایمیل‌ مارکتینگ که باعث اقدام سریع مشتریان می‌شود؟

در واقع شما به کمک ارسال ایمیل و انجام عملیات ایمیل مارکتینگ می‌توانید ترافیک ارگانیکی برای وبسایت خود به ارمغان آورید و با این فرآیند فروش خود را افزایش دهید. اما باید برای دیده شدن ایمیل‌های ارسالی، مواردی را در نظر گرفته و به آن‌ها توجه کنیم تا نتیجه مطلوبی بگیریم. یکی از روش‌های موثر …

همراه بام ملی

بررسی اپلیکیشن همراه بانک ملی با عنوان همراه بام ملی

اگر چه تکنولوژی انجام بسیاری از کارهای روزمره را برایمان آسان کرده، اما به جرأت باید گفت که در هیچ کدام به اندازه رسیدگی به امور بانکی موفق، کاربردی و تأثیرگذار نبوده است. اگر تا همین چند سال پیش برای یک انتقال وجه ساده یا پرداخت قبض آب و برق مجبور به تحمل صف های طولانی …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X