افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک سایت با قوی‌ترین و آسان ترین روش در ۲۰۱۹

روش‌های زیادی در افزایش ترافیک سایت وجود دارند، که اغلب ما با آ‌ن‌ها آشنا هستیم. اما چیزی که در نهایت بعد از این همه تلاش رخ می‌دهد، چندان نتایج خوبی را برای وب‌سایت‌مان به ارمغان نمی‌آورد. ولی افرادی هستند که با به کارگیری روش‌های هوشمندانه‌تری فراتر از افزایش ترافیک سایت عمل می‌کنند. در این مقطع نیاز هست که شما از روش‌های پیشرفته افزایش بازدید سایت استفاده نمایید.

در این مقاله قصد دارم به صورت جامع  این روش‌های نوین جدیدی را در جهت افزایش ترافیک سایت به شما معرفی نمایم. حتما این روش‌های متفاوت را در کنار سایر روش‌ها به کار گیرید؛ تا بتوانید ورودی بیشتری را از تمامی کانال‌های جذب وارد سایت نمایید. اگر هر کسب و کاری بتواند به روش‌های پربازدهی ترافیک سایت خود را در مرحله اول افزایش دهد. بالطبع می‌تواند به مشتریان بالقوه زیادی در بازار هدف دشترسی داشته باشد.

افزایش ترافیک سایت یکی از دو عامل موفقیت هر کسب و کاری است. پس تا زمانی که این موضوع را نتوانید به خوبی مدیریت نمایید؛ انتظار موفقیت چندان خوبی را نداشته باشید. تا زمانی که بازدید مطلوب از وب‌سایت خود نتوانید ایجاد کنید، افراد کمتری با کسب و کار شما آشنا خواهند شد. در اینجا عامل دوم هم یعنی نرخ تبدیل سایت هم هر چند به خوبی و حرفه‌ای طراحی شده باشد؛ جوابگو نخواهد بود.

در مبحث افزایش ترافیک سایت، شما می‌توانید با استفاده از دو مسیر جذب ترافیک زیر اقدام نمایید:

 • ترافیک رایگان
 • ترافیک پولی

مسلما روش‌های رایگان، برای برنامه‌ریزی بلند مدت مناسب هستند. اما اگر دوست دارید، بعد از آماده‌سازی اولیه وب‌سایت برای ارایه محصول و خدمت درآمد داشته باشید. باید از روش‌های تبلیغاتی مختلف زیر استفاده نمایید:

 

افزایش ترافیک سایت با تولید و بازایابی محتوایی

بازاریابی محتوایی، اگر نگوییم صدها، بلکه ده‌ها راه خلاقانه برای تمرکز روی مشکلی که کسب‌وکار شما آن را حل می‌کند، یا همان محصول شما، در اختیارتان قرار می‌دهد. بازاریابی محتوایی شامل مقاله‌های آنلاین، پست‌های وبلاگ، پست‌های مهمان، اینفوگرافیک‌ها، کتاب‌های الکترونیکی، white papersها، مطالعه‌های موردی، محصول‌های ویدیویی و صوتی است. بازاریابی محتوایی روش بسیار اثربخشی است.

درواقع بازاریابی محتوایی سه برابر بازاریابی سنتی مشتری جذب می‌کند. اما هزینه آن ۶۲ درصد از بازاریابی سنتی کمتر است. اما راز بازاریابی محتوایی چیست؟ افزودن ارزش به هر چه که خلق می‌کنید. اگر نمی‌دانید چگونه می‌توانید از طریق بازاریابی محتوایی ارزش اضافه کنید، از مشتریان فعلی خود یا از افرادی که در لیست مخاطبان‌تان هستند؛ بپرسید چه نوع محتوایی می‌تواند برای آن‌ها مفید باشد.

به گفته «جیم یو» مدیرعامل بازاریابی محتوایی شرکت BrightEdge کلید موفقیت بازاریابی محتوایی «ارایه محتوای مناسب به کاربران به شیوه‌ی جذاب از طریق تمامی کانال‌های مورد بازدید آن‌ها و در زمان موردنیاز آن‌ها است». ضمنا اطمینان حاصل کنید که محتوا را به‌طور مستمر و متوالی منتشر کنید. اگر موضوع خاصی را پوشش می‌دهید حداقل هر هفته یک‌بار متنی را منتشر کنید.

اگر دو موضوع را پوشش می‌دهید حداقل دو بار در هفته انتشار داشته باشید. در صورت امکان محتوای جذاب برای مخاطبان مناسب را هر روز منتشر کنید.

کمپین‌های بازاریابی از طریق افراد تاثیرگذار

بازاریابی افراد تاثیرگذار شکلی از بازاریابی است که روی استفاده از مشتریان کلیدی پیشگام برای انتقال پیام برند به بازاری بزرگ‌تر تمرکز می‌کند. با این روش شما به‌جای بازاریابی مستقیم برای گروه بزرگی از مشتریان، به افراد بانفوذ انگیزه می‌دهید. توسط آن‌ها به تبلیغ و معرفی محصول‌های خود به افرادی در دایره نفوذشان می‌پردازید. در نهایت منجر به افزایش ترافیک وب‌سایت‌تان توسط این افراد با نفوذ خواهد شد.

دلیل انتخاب استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ چرا که طبق بررسی‌های انجام شده، بیش از ۸۰ درصد بازاریاب‌هایی که با استفاده از افراد بانفوذ در رسانه‌های اجتماعی این روش را تست کرده‌اند؛ موفق بوده‌اند. همچنین مشتریانی جذب شده توسط اینفلوئنسرها ۳۷ درصد بیشتر از مشتریان جذبی از سایر روش‌ها حفظ ‌شده‌اند.

به گفته «تد کوین» از شرکت Talent Culture «بازاریابی از طریق افراد تاثیرگذار تا سال ۲۰۲۰ به روشی پیشگام برای بازاریابی تبدیل خواهد شد. این روش موثرترین شکل تبلیغات در کنار یک استراتژی محتوایی منسجم است. تبلیغات تلویزیونی و فیس‌بوکی هرگز نمی‌توانند به‌پای آن برسند.» خب ببینیم از کجا می‌شود افراد بانفوذ را پیدا کرد؟

ابزارهای رایگانی مثل followerwonk از شرکت Moz یا BuzzSumo می‌توانند به شما کمک کنند. ابزارهای تحقیقاتی پرداختی هم وجود دارند، مانند Kred, Klout, PeerIndex, GroupHigh, Little Bird و Keyhole. در ایران هم اینستاگرام شبکه اجتماعی پرمخاطب به افراد تاثیرگذار دسترسی داشته باشید.

تبلیغات آنلاین خاص IP با هدف‌گیری جغرافیایی

منظور ما از تبلیغات آنلاین خاص IP همان هدف‌گیری جغرافیایی است. در این روش، موقعیت جغرافیایی بازدیدکننده وب‌سایت تعیین می‌شود؛ بر اساس این موقعیت یعنی کشور، منطقه، ایالت، شهر، کد پستی، نام سازمان، نشانی IP، ارایه دهنده خدمات اینترنتی(ISP) محتوای خاصی به مخاطب ارایه می‌شود.

شما می‌توانید از هدف‌گیری جغرافیایی برای افزایش میزان مشارکت و نرخ تبدیل کمپین‌های جدید بازاریابی استفاده کنید. هدف‌گیری جغرافیایی امکان ارزیابی و شخصی‌سازی را در سطح پیچیده‌تری نسبت به سایر رسانه‌های سنتی فراهم می‌کند. در اینجا چند نقطه شروع را برای استفاده از هدف‌گیری مبتنی بر موقعیت معرفی می‌کنیم.

 • به بازدیدکنندگان در نواحی جغرافیایی خاص انگیزه بدهید (مثلا با فروش ویژه، تخفیف، و تبلیغ)
 • بر اساس نزدیک بودن بازدیدکنندگان به یک فروشگاه، دفتر کار فیزیکی یا دفتر کار یکی از رقبا، به‌صورت هدفمند برای بازدیدکنندگان پیغام بفرستید
 • پیام بازاریابی خاص بازارهای محلی را به اشتراک بگذارید
 • از زبان خاص نواحی جغرافیایی خاص استفاده کنید

کدهای QR

کدهای پاسخ سریع QR کد روش دیگری برای گردآوری شماره‌های تماس کاربران برای افزایش ترافیک سایت هستند. این کدها شبیه بارکد عمل می‌کنند؛ دسترسی آنی به صفحه وب موردنظرتان را از طریق تلفن همراه هوشمند یا تبلت برای مخاطب فراهم می‌کنند. کاربر می‌تواند پس از ورود به آن صفحه پیام شما را بخواند؛ یا مرحله بعدی خواسته‌شده را طی کند. بنابراین می‌توان گفت که کد QR دعوت‌نامه شما است تا کاربر از حالت آفلاین به آنلاین سفر کند.

به گفته «جمی ترنر» یکی از نویسندگان کتاب Go Mobile (انتشارات ویلی ۲۰۱۲) بازاریابی از طریق کدهای QR یکی از آسان‌ترین استراتژی‌های بازاریابی موبایلی برای شروع است. اما این استراتژی نیازمند آن است که (علاوه بر نسخه استاندارد) یک وب‌سایت موبایلی داشته باشید(واکنشگرا) تا کاربران تلفن‌های هوشمند را با استفاده از کد QR هدایت کنید.

قبل از آنکه کد QR را به برنامه خود اضافه کنید؛ از خود بپرسید که قرار است کاربران را به کدام سمت هدایت کنید. می‌خواهید آن‌ها بعد از ورود به مقصد چه‌کاری انجام دهند؟

باید قبل از شروع کمپین بازاریابی از طریق کد QR پاسخ این سوالات را بدانید. همچنین کد QR باید به حدی بزرگ و شفاف باشد که حتی تلفن‌های بی‌کیفیت هم بتوانند آن را اسکن کنند. به‌علاوه باید به‌طور شفاف قید کنید که چه نوع گوشی‌هایی می‌توانند از این کد استفاده کنند. اگر این کدها صرفا برای اندروید باشد، کاربران آیفون با اسکن کردن آن به نتیجه نمی‌رسند و درنتیجه ناراحت می‌شوند.

ایجاد کد QR شاید آسان‌ترین مرحله این فرایند باشد. هزینه‌ای هم برای شما ندارد چرا که به‌صورت آنلاین می‌توانید با ابزارهای گوناگونی مثل QR Stuff و Kaywa QR Code آن را ایجاد کنید.

از چه راه‌هایی می‌توانید از کدهای QR استفاده کنید؟

 1. کد QR‌تان را به صفحه تماس با ما وب‌سایت جهت دانلود اطلاعات تماس‌تان توسط بازدیدکنندگان اضافه کنید.
 2. کد QR را به کارت ویزیت خود اضافه کنید تا مخاطب سریع بتواند به اطلاعات تماس شما دسترسی داشته باشد. (یا به صفحه فرود کمپین شما سریعتر وارد شود.)
 3. چندین کد QR را به هنگام ارایه سخنرانی در وبینارتان اضافه کنید؛ تا مخاطبان بتوانند در آن مشارکت داشته باشند.
 4. یک کد QR به صفحات لینکدین یا فیس‌بوک اضافه کنید تا مردم به سمت وب‌سایت شما جذب شوند.

همچنین می‌توانید از کدهای QR روی ایمیل‌های مستقیم خود استفاده کنید؛ تا اطلاعات مفیدی را از کمپین‌های خود به دست آورید. اسکن این کدها به شما نشان می‌دهند، کدام پیشنهادها عملکرد بهتری داشته‌اند؛ کدام نواحی جغرافیایی بیشترین نرخ پاسخگویی را دارند. این اطلاعات می‌توانند به شما در اصلاح کمپین بعدی کمک کنند.

امروزه تمامی کسب و کارها به طراحی سایت رو آورده‌اند و رقابت در عرصه کسب و کارها به فضای آنلاین کشیده شده است؛ به همین خاطر افزایش ترافیک سایت، به هدف اصلی رقابت کسب و کارها تبدیل شده است. ترافیک سایت در واقع میزان بازدید از سایت است و هرچه ترافیک سایت شما بیشتر باشد، یعنی کاربران بیشتری سایت شما را دیده‌اند و به سایت شما وارد شده اند.

چرا باید هدف کسب و کار اینترنتی شما افزایش ترافیک سایت باشد؟

به احتمال زیاد هدف شما از سفارش طراحی سایت، افزایش فروش خدمات و محصولاتتان است؛ بنابراین نیاز دارید که مشتری را به سمت سایت خود هدایت کنید تا فروش شما افزایش بیابد. افزایش ترافیک سایت، زمانی می‌تواند برای سایت شما مفید باشد که ترافیک هدفمند باشد و در مراحل بعدی، بتوانید ترافیک سایت را به مشتری های بالقوه و بالفعل سایت خود تبدیل کنید.

تارگت شما برای افزایش ترافیک سایت چه افرادی هستند؟

برای افزایش ترافیک سایت، می‌توان دو نوع مخاطب را به عنوان جامه هدف (target) تعیین کرد:

۱٫ بازدیدکنندگان جدید که هیچ اطلاعی از سایت شما و خدمات تان ندارند؛
۲٫ بازدیدکنندگانی که قبلا با شما آشنا شده اند و شما قصد بازگرداندن آن‌ها را دارید.
هزینه جذب مشتری جدید، بسیار بیشتر از بازگرداندن مشتریان قبلی است؛ زیرا بازدیدکنندگان قدیمی، یک بار از خدمات شما استفاده کرده‌اند و امکان آنکه با یک یادآوری یا پیشنهاد ویژه آن‌ها را به سایت خود بکشانید، زیاد است.

 

راهکارهای افزایش ترافیک وب سایت

برای افزایش ترافیک سایت چه اقداماتی لازم است؟
یکی از جدی ترین مباحث در زمینه بازاریابی آنلاین، بهینه سازی سایت یا سئو است. در واقع، سئو راهکارهایی برای بهبود سایت و تنظیمات آن است تا باعث بیشتر ظاهر شدن سایت در نتایج جستجوی گوگل شود. افزایش ترافیک سایت، یکی از مباحث مرتبط با سئو است و راهکارهایی دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم.

۱- محتوای سایت
وبسایت شما تنها صفحه ای نیست که اطلاعاتی درباره شما را به نماش بگذارد؛ بلکه وبسایت شما می بایست چیزی ارزشمند برای ارائه به کاربران داشته باشد. کاربران به دلایل مختلفی وارد سایت شده و باعث افزایش ترافیک سایت می‌گردند؛ اما اگر محتوای مدنظرشان را پیدا نکنند، به سرعت از صفحه شما خارج می شوند. در تولید محتوای سایت، باید به مبحث کلمات کلیدی اهمیت زیادی بدهید و در عناوین و مطالب سایت خود به صورت طبیعی از آن‌ها استفاده کنید تا موفق به افزایش ترافیک سایت خود شده باشید. (راهنمای کامل انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای مطالب سایت)

۲- شبکه های اجتماعی
فعالیت سایت شما در شبکه های اجتماعی مختلف مانند گوگل پلاس، اینستاگرام، توییتر و تلگرام می‌تواند نتایج پرباری برای شما به ارمغان بیاورد. زمانی که محتوایی جذاب مانند موشن گرافی، عکس، مطالب آموزشی و… را در حساب شخصی کسب و کارتان قرار می دهید، باعث می‌شوید تا کاربران مجذوب محتوای تولید شده شوند و به سایت شما مراجعه کنند. اغلب کسب و کارها برای افزایش ترافیک سایت خود، محتوای شبکه های اجتماعی خود را از طریق بازاریابی ویروسی در معرض دیده شدن قرار می دهند و بازدید سایت خود را افزایش می دهند. بعضی شبکه های اجتماعی مانند گوگل پلاس که محصول شرکت گوگل هستند، می توانند تاثیر زیادی بر روی افزایش ترافیک سایت داشته باشند.

۳- تبلیغات اینترنتی
بازاریابی آنلاین روش های متعددی دارد. تبلیغات پاپ آب، بنرهای تبلیغی در وبسایت ها، لینک های خبری و… از انواع تبلیغات اینترنتی هستند که باعث می شوند نرخ CTR شما بالا برود و در نتیجه شما را به هدفتان که افزایش ترافیک سایت است، می رسانند. بهتر است در نظر داشته باشید که هرگونه تبلیغات اینترنتی، می بایست هدفمند باشد تا بازدهی مناسب برای شما داشته باشد. مثلا در صورت اجراکردن کمپین های تبلیغاتی، در صفحه فرود (لندینگ پیج) سایت خود محتوای مناسب قرار دهید تا کاربر پس از ورود به سایت شما، سرگردان نشود.

۴- افزایش سرعت سایت
زمانی که سایت شما در نتایج جستجوی گوگل ظاهر می‌شود، کاربران روی لینک سایت شما کلیک می کنند. اگر سرعت لودشدن صفحات پایین باشد، کاربر صفحه را می بندد و دیگر وارد سایت شما نخواهد شد. بنابراین قبل از هرگونه تبلیغ و سرمایه گذاری بر روی کمپین های بازاریابی ویروسی، از بالا بودن سرعت سایت خود مطمئن شوید تا باعث افزایش ترافیک سایت خود شوید. حجم بالای عکس ها می تواند عاملی برای کند کردن سرعت سایت شما باشد. ابزار تست سرعت گوگل به شما کمک می کند تا سرعت سایت خود را بسنجید و نقایص آن را رفع کنید.

۵- رسپانسیو بودن سایت
صفحه سایت شما باید در تمامی مرورگرها به درستی نشان داده شود. طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا به شما کمک می کند تا سایت خود را برای تمامی دستگاه ها سازگار کنید. امروزه کاربران تنها از دسکتاپ برای وبگردی و جستجوی مطالب مورد نظر خود استفاده نمی کنند. تبلت ها و تلفن های همراه بیشترین استفاده را میان کاربران دارند. بنابراین برای سایت شما ضروری است که نسخه های مختلف مناسب نمایش در صفحه لپ تاپ، تلفن همراه و تبلت داشته باشد تا موفق به افزایش ترافیک سایت خود شوید.

۶- خطای ۴۰۴
یکی از رایج ترین خطاهای وب سایت ها، خطای ۴۰۴ است که می تواند به دلیل ایراد در برنامه نویسی و اجرای کد باشد. با بررسی لینک های سایت خود، لینک های شکسته و دارای ارور را پیدا کنید چون این نوع خطا اثر مستقیمی بر روی کاهش ترافیک سایت دارد.

۷- حفظ مشتریان قبلی سایت
تولید محتوا نه تنها باعث جذب کاربران جدید می شود، بلکه موجب می شود تا مشتریان قبلی شما درباره موضوعات مختلف به‌روز شوند و به سایت شما سر بزنند تا ترافیک سایت شما افزایش پیدا کند. استفاده از خبرنامه ایمیلی یکی از معروف ترین راه هایی است که برای حفظ مشتریان قبلی می‌توانید استفاده کنید؛ بدین ترتیب کاربر با دیدن ایمیل شما در صندوق پستی الکترونیکی خود، روی لینک سایت شما کلیک می کند و شما موفق به افزایش ترافیک سایت خود شده اید. خبرنامه می‌تواند موضوعاتی مانند به روز شدن محتوا سایت، اضافه شدن امکانات جدید به سایت یا پیشنهادهای ویژه ای مانند تخفیف باشد. قرعه کشی ها از دیگر موضوعات جذابی است که هر کاربری را تشویق می کند تا از ایمیل خود به سایت شما وارد شود.

۸- تگ عنوان
عنوان همان قلابی است که توجه کاربر را جلب می کند. بهترین عنوان ها، تاثیرگذارترین عنوان ها هستند. هر نوع مطلبی که تولید می‌کنید، باید با عنوان جذابی که کلمه کلیدی شما را در خود جای می دهد، بهینه شود تا باعث افزایش ترافیک سایت شود. خودتان را جای مخاطب بگذارید، آیا جذب نوشته ای با عنوان کلیشه ای و بی روح مانند کتاب های درسی می شوید؟ پس به دنبال راه های جذاب تر کردن عنوان باشید.

۹- ثبت نام سایت در دایرکتوری ها و مرجع های آنلاین
دایرکتوری ها یا مرجع های آنلاین، فهرست هایی هستند که مانند دایره المعارف های اینترنتی، سایت های دیگر را معرفی می کنند. با ثبت نام سایت خود در دایرکتوری‌ها و مرجع های آنلاین، سایت شما به کاربران معرفی می شود. می توانید سایت خود را در «فهرست سایت های فارسی» وارد کنید. درج سایت در این فهرست ها باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود. به خاطر داشته باشید که مهم‌ترین موتورهای جستجو گوگل و یاهو و بینگ هستند اما دایرکتوری ها هم بی تاثیر نیستند.

 

۱۰- استفاده از فروم ها یا انجمن ها
فروم ها و انجمن ها مکان هایی برای تبادل نظر و اطلاعات هستند. می توانید با پاسخگویی هوشمندانه به سوالاتی که در این تالارهای گفتگو مطرح می شود، سایت خود را معرفی کنید و با قرار دادن لینک سایت خود در این صفحات، موفق به افزایش ترافیک سایت خود شوید.

۱۱- ایجاد وبلاگ
اغلب سایت ها برای افزایش ترافیک سایت خود، وبلاگی با محتوای آموزشی یا سرگرم کننده ایجاد می کنند تا با قرار دادن مطالب به روز و جدید، کاربر را متقاعد کنند که بر روی لینک سایت آن ها کلیک کند. داشتن وبلاگ نه تنها به افزایش ترافیک سایت کمک می کند، بلکه در بهبود رتبه سایت نیز تاثیر دارد. بنابراین با ایجاد وبلاگ، یک تیر و چند نشان زده اید.

۱۲- ارسال پست مهمان
به نوشتن مقاله در سایت های مرتبط با حوزه فعالیت شما، پست مهمان می گویند. مزیت پست مهمان برای شما ان است که می توانید لینک سایت خود را در این پست ها قرار دهید تا مخاطبان از طریق مقاله شما وارد سایت شما شوند و باعث افزایش ترافیک سایت خود بشوید. پست مهمان چیست؟ و پست مهمان چه تاثیری در سئو دارد؟

۱۳- تبادل لینک
تبادل لینک به این معنی است که سایت های مشابه، لینک سایت شما را در میان مطالب خود قرار دهند و به صفحات سایت شما ارجاع دهند تا به افزایش ترافیک سایت شما منجر شود. لینک دهی به سایت های معتبر باعث افزایش اعتبار سایت شما هم می شود؛ اما ربات های جستجوگر گوگل قابلیت تشخیص نوع محتوا را دارند و داشتن محتواهای نامرتبط، برای سایت شما امتیازی نخواهد داشت. بک لینک هایی که برای سایت خود دریافت می کنید، به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا سایت شما را سریع تر ایندکس کند.

۱۴- عرضه رایگان مطالب پرطرفدار

بسیاری از مطالب آموزشی سایتتان را می‌توانید به صورت پاورپوینت یا پی دی اف یا کتاب های اینترنتی بدون دریافت هزینه منتشر کنید. مردم دوست دارند از مطالب ارزشمند بدون پرداخت هزینه استفاده کنند. به علاوه کلمه «رایگان» در عنوان جذاب است و هرکسی را وسوسه می کند تا یک بار روی لینک سایت شما کلیک کند. مجلات اینترنتی، گزینه مناسبی برای انتشار این محتواها هستند.

۱۵- استفاده از امضای ایمیل
در ایمیل هایی که برای مشتریان خود ارسال می کنید، امضایی ساده با توضیحی کوتاه تهیه کنید و درباره مزایای اصلی خدمات خود بنویسید. این امضا باعث می شود در صورت فوروارد شدن ایمیل شما، خدمات شما دیده شود و نوعی تبلیغ است؛ چه بسا علاقه مندانی پیدا کنید که از این طریق به سایت شما مراجعه کنند و موجب افزایش ترافیک سایت شما شوند.

۱۶- ایجاد نقشه سایت
نقشه راه یا نقشه سایت، راه را به موتورهای جستجوگری مانند گوگل نشان می دهد تا راحت تر مطالب سایت شما را ایندکس کنند. با این کار، موتورهای جستجوگر، کلمه کلیدی جستجوشده را راحت تر از میان مطالب سایت شما استخراج می کنند. برای ساخت نقشه سایت می‌توانید از بعضی سایت های رایگان نیز استفاده کنید. داشتن نقشه سایت در افزایش ترافیک سایت شما موثر است و برخی نرم افزارها نیز نقشه سایت را در هر فرمتی که می‌خواهید، به شما ارائه می دهد.

 

اشتباه های رایج برای افزایش ترافیک سایت

۱- گرفتن بک لینک از سایت های نامعتبر

ممکن است برای تبادل لینک سراغ سایت هایی بروید که از نظر هزینه برای شما مناسب تر باشند؛ اما در حوزه تخصصی شما فعال نباشند. این اشتباه باعث می شود که کسی به دنبال محتوایی در ارتباط با حوزه کاری شما نباشد؛ بنابراین موفق به افزایش ترافیک سایت نشده‌اید. بک لینک های معتبر مربوط به سایت هایی هستند که عمر دامنه شان زیادتر است و به حوزه تخصصی شما نزدیک هستند.

۲- آپدیت نکردن مطالب

زمانی که شما مطالب سایت و وبلاگ خود را به روز رسانی نمی کنید، به گوگل اعلام کرده اید که به مخاطبتان اهمیت نمی دهید و تنها قصد استفاده تجاری از صفحه خود را دارید؛ بنابراین سایت شما نزد ربات های جستجوگر گوگل، کم اهمیت تر از سایتی خواهد بود که علاوه بر استفاده تجاری از فضای آنلاین، مخاطب را به مشتری تبدیل می‌کند و برای جلب رضایت مشتری، محتوا تولید می کند. یکی از راهکارهای افزایش ترافیک سایت، آپدیت روزانه، هفتگی یا ماهانه مطالب است.

۳- عدم درج سایت در فهرست ها و مراجع آنلاین

تلاش شما برای ایندکس شدن در گوگل، منافاتی با اندیکس شدن در فهرست و مراجع آنلاین فارسی ندارد. در صورتی که سایت خود را در فهرست سایت های فارسی درج کنید، شانس خود را برای افزایش ترافیک سایت بالاتر برده اید.

۴- استفاده از قالب های آماده سایت به جای طراحی سایت

طبق تجربیات و تحلیل های متخصصان ما ، قالب های آماده سایت امکانات محدودی دارند و کدهای مخرب سئو دارند. به همین خاطر سایت شما قادر نخواهد بود رتبه بهتری در گوگل کسب کند، مگر آنکه به رفع ایرادات آن بپردازید. لینک های شکسته از خطاهای رایج در این نوع قالب های آماده سایت هستند. سایت هایی که از قالب های آماده استفاده می کنند، معمولا سرعت لود پایین تری دارند و باعث می شوند نرخ فرار مشتریان از ساعت شما بالا برود. بنابراین بهتر است ریسک نکنید و در طراحی سایت، صرفه جویی نکنید.

خدمات افزایش ترافیک سایت ما چیست؟

یکی از خدماتی که طراحی سایت مدیر آینده ارائه می دهد افزایش ترافیک سایت است، البته افزایش ترافیک از راه های مختلفی انجام می شود که بسیاری از آنها فایده چندانی برای سایت شما ندارند و ارزشی به سایت شما اضافه نمی کنند، کارشناسان ما بر اساس نیازهای شما بهترین روش های افزایش ترافیک را به شما پیشنهاد خواهند داد.

برای این موضوع دوره بی‌نظیر و ارزشمند وبمستران آینده را طراحی کردیم که شما به تنهایی علاوه بر راه‌اندازی سایت، تولید محتوا، سئو، اینستاگرام مارکتینگ و کمپین تبلیغاتی را یاد خواهید گرفت. البته باید به اندازه کافی جهت آموزش و یادگیری زمان صرف کنید. با تصمیم جدید در این دوره شرکت نمایید.

طراحی فروشگاه اینترنتی در دوره وبمستران آینده

۳ دیدگاه برای “افزایش ترافیک سایت با قوی‌ترین و آسان ترین روش در ۲۰۱۹

 1. مریم بردبار گفته:

  مواردی که درراستای افزایش ترافیک سایت بیان شده و نیز اشتباهات رایج در این راستا، بسیار جالب توجه هستند. اما یک نکته: اشتباه رایج شماره۴ با موضوع “استفاده از قالب های آماده سایت به جای طراحی سایت”؛ شما در دوره وبمستران آینده ، راه اندازی سایت بدون برنامه نویسی را با استفاده از قالبهای آماده وردپرسی آموزش می دهید یا روش دیگری دارید؟ متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *