بازاریابی اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ را با ترفند‌های شگفت‌انگیز تجربه کنید!

بازاربابی اینستاگرام یک رسانه مناسب و قدرتمند در پیاده سازی تصویر و هویت یک برند است. بازاریابی در اینستاگرام قدرت تعامل کسب و کارها را با مشتریان واقعی به شدت افزایش می دهد. بازاریابی اینستاگرام برای اینکه روزانه کاربران حداقل ۵ بار و بیش از یک ساعت را با آن سپری می‌کنند، خیلی حایز اهمیت است. اینستاگرام تنها شبکه اجتماعی در ایران هست که توجه بیش از ۳۰ میلیون کاربر ایرانی را به خود جلب نموده است.

حتما به این موضوع واقف هستید که افراد بیشتر از سایر رسانه‌های ارتباطی همانند ایمیل مارکتینگ با اینستاگرام همراه هستند. بیشتر وقت خود را در آن سپری می‌کنند. با این حجم گسترده حضور کاربران بزرگترین مشکل کسب و کارها یعنی داشتن یک رسانه که مخاطب بیشتری در آن عضو هستند؛ خیلی اهمیت دارد. همان‌طور که می‌دانید اینستاگرام یک رسانه به شدت بصری است و ضمنا ویدیو و تصاویر در آن جایگاه ویژه‌ای دارند.

اگر به درستی در بازاریابی محصولات و خدمات‌مان همچنان محبوبیت برندمان در بازاریابی اینستاگرام استفاده کنیم. مطمئنا می‌توند درآمدهای چند میلیونی را در کمتر از ۷۲ ساعت برای شما ایجاد نماید. ما در فروش دوره جامع میلیونر اینستاگرامی همین گونه بدون تبلیغ عمل کردیم که فقط با تولید محتوا و معرفی، کوپن تخفیف توانستیم در اولین ساعات فروش چند میلیون بفروشیم. پس اگر به دنبال فرصت ناب حتی بدون سایت هستید؛ اینستاگرام بهترین رسانه حتی بیشتر از ایمیل مارکتینگ هست.

هدف شفاف و مشخصی را برای بازاریابی اینستاگرام تعیین نمایید.

افراد یا مدیرانی که برای فعالیت خود در شبکه‌های اجتماعی اهداف مشخص و مدونی را دارند. از بازارایابی اینستاگرام نتایج فوق‌العاده‌ای را صد در صد دریافت خواهند نمود. بنابراین توصیه می‌کنم از همین قدم اول به این نکته خیلی اهمیت قائل شوید. در چندین سطح آن را می‌توان هدف‌گذاری نمود:

 • کسب و کارهایی که به دنبال افزایش فروش محصولات و خدمات خودشان از بازاریابی اینستاگرام هستند. که این دسته باید بیشتر تمرکز خود را به برگزاری کمپین‌های فروش ویزه در زمان مشخص و دقیق نمایند. مثل سایت‌های فروشگاه اینترنتی، مدرسان که افراد را ترغیب می‌کنند؛ حداقل یک محصول با کمترین قیمت را خریداری نمایند.
 • برخی از کسب و کارها هم به دنبال ایجاد آگاهی از برند (awareness) در میان مخاطبان اینستاگرام هستند. تا بتوانند افراد را نسبت به خدمات و محصولاتی که می‌توانند در اختیار کاربران قرار دهند، آگاه می‌کنند. بیشتر به تبلیغ نام تجاری خود با تولید محتوا، تیزر تبلیغاتی در پیج‌های پر بازدید هستند. البته از هشتگ‌ها و اگسپلور هم می‌خواهند به خوبی در جهت این بازاریابی در اینستاگرام بهره‌مند شوند.
 • اما بخش دیگر مثل صاحبان کسب و کارهای قدیمی، مطرح، بانک‌ها به دنبال برندینگ در اینستاگرام هستند. سامسونگ، ال جی، اسنوا، چی‌توز، ویتانا، کیا موتورز، هیوندای و … بیشتر این کسب و کارها به دنبال وفادرسازی و همراه کردن مشتریان فعلی با برند خودشان هست. حتی کمپین‌های مختلفی را در جهت افزایش محبوبیت برندشان در حمایت مشتریان برگزار می‌شود.
 • ایجاد جامعه یا قبایل به قول ست گودین Community که افراد با باورهای مشترک یکجا دور یک نفر جمع می‌شوند. الان فرا برندهایی مثل اپل، نایک، ردبول چنین جامعه‌های با کاربران خود می‌سازند. (کتاب قبایل ست گودین)

 

نکات مهم قبل از شروع بازاریابی اینستاگرام 

دوستان عزیز برای اینکه بتوانید از این رسانه پرنفوذ در میان کاربران ایرانی استفاده نمایید. حتما باید به اندازه کافی این چند اصل مهم را در اینستاگرام بیشتر از همه رعایت نمایید. موفقیت در بازاریابی اینستاگرام مشتلزم تلاش هدفمند در راستای هدف مشخص است. پس حتما این قوانین و اصول بازاریابی در اینستاگرام به دقت در پیج‌تان اجرایی نمایید.

 • داشتن استراتژی برای پیشبرد اهداف
 • شناختن پرسونای مخاطب، رقبا، بازار، مزیت رقابتی
 • داشتن لوگو، نام تجاری مشخص
 • تولید محتوای منظم و مستمر 
 • به شدت رسانه بصری بودن اینستاگرام
 • کوتاه بودن ویدیوها به دلیل محتوای زیاد در اینستاگرام
 • کم حوصله بودن مخاطب اینستاگرامی
 • داشتن تم یا ستون محتوایی مشخص
 • داشتن کاور معین با تصاویر گویا
 • نوشتن پروفایل حرفه‌ای و کاملا شفاف و مشخص
 • برگزاری چالش‌های مختلف برای افزایش تعامل کاربران

 

مزیت رقابتی بازاریابی در اینستاگرام

 

چگونه یک بیوگرافی حرفه‌ای برای اینستاگرام بنویسیم؟

بازاریابی در اینستاگرام به دلیل داشتن ماهیت بصری باید به صورت یک بیوگرافی حرفه‌ای نوشته شود. در همان نگاه و برخورد اول بتواند با کاربر ارتباط برقرار کند، در این صورت شما شانس دیده شدن بیشتر توسط بازدید کننده را خواهید داشت. برای داشتن نمایه یا پروفایل اینستاگرام حرفه‌ای اول باید اجزای آن را به خوبی بررسی و آماده نماییم. پروفایل صفحه اول شما در اپلیکیشن اینستاگرام هست که عکس یا لوگو به همراه معرفی و لینک را در خود جای داده است.

نام کاربری و نام مناسب

اولین بخش بیو پروفایل، داشتن نام کاربری متناسب با برند شخصی و تجاری‌تان است. پس در انتخاب نام کاربری و همچنین نام پیج که فقط این دو آیتم قابلیت جستجو دارند، به اندازه کافی دقت کنید.

پس حتما به حیطه و زمینه کاری خودتان به همراه نام تجاری به صورت فارسی اشاره کنید. تا در هنگام جستجوی حوزه‌تان توسط کاربران اینستاگرام در نتایج پیج‌تان را نمایش دهد. نام پیج حداکثر ۳۰ کارکتر هست.

 

لوگوی کسب و کار

حتما اگر صاحب کسب و کار یا مدیر یک مجموعه هستید؛ به لوگو، رنگ سازمانی اهمیت بدهید. بنابراین در همین راستا داشتن یک لوگو که بتواند نماد یا نشان را به مخاطب یادآوری کند را در قسمت عکس پروفایل قرار دهید.

دوستان دیگری که در حوزه‌های مثل آموزش، خدمات فعالیت می‌کنند می‌توانند تصویر خودشان را درج نمایند. فروشگاه‌، مغازه‌دار هستید می‌توانید عکس تابلوی سر در آن را به صورت واضح قرار بدهید.

حتما کاری کنید که افراد به میزان لازم در روی تصویر و بخش پروفایل شما مکث نمایند. حتی می‌توانید در زمان‌های خاص، تغییر فصل لوگوی خودتان را تغییر رنگ بدهید.

 

دسته‌بندی مناسب 

حتما پیج خودتان را به صورت تجاری تعریف نمایید. بعد از آن دسته‌بندی مناسب را که در آن حوزه فعالیت می‌کنید، را انتخاب نمایید. اگر محصول و خدمتی را در این پیج معرفی یا به فروش می‌رسانید.(Service / Product) اگر بلاگرید از personal blog استفاده نمایید. حتما آدرس فروشگاه یا شرکت خود را در بخش آدرس درج نمایید؛ همراه با ایمیل و شماره تماس که به صورت کال تو اکشن می‌توانید تعریف نمایید.

 

بیو حرفه‌ای

در این قسمت می‌توانید به ترتیب زیر عمل نمایید.

 • به شعار تبلیغاتی یا تگ لاین که همیشه در زیر نام شرکت درج می‌شود را استفاده نمایید. حتی می‌توانید به صورت هشتگ اختصاصی آن را درج نمایید.
 • کار متمایزی که نسبت به رقبا انجام می‌دهید را در این بخش کوتاه وارد نمایید. مخاطب در اولین برخورد، بتواند حیطه کاری و تمایز شما را نسبت به رقبا تشخیص دهد.
 • در این بخش با احتساب کارکتر فاصله ۱۵۰ کارکتر یا حرف می‌توانید وارد کنید. پس به درستی از آن استفاده کنید.
 • متاسفانه شما در اینستاگرام فقط یک لینک می‌توانید در این بخش داشته باشید. البته بعد از رسیدن به تعداد فالوور ۱۰ هزارتایی در هر استوری هم یک لینک می‌توانید درج نمایید. پس حتما صاحبان وب‌سایت باید این را هر از گاهی تغییر بدهند تا افراد بتواند آن مقاله را مطالعه یا در فروش ویژه شما شرکت نمایند.
 • حتما به مهارت‌های مهم و کلیدی خودتان و شرکت دقیقا اشاره بکنید تا مخاطب بفهمد که از این پیج چه انتظاری می‌تواند داشته باشد.
 • کلمات کلیدی کسب و کارتان را هم دقیقا و مهم‌ترین بخش را که مخاطب آن را می‌شناسد به خوبی درج نمایید.
 • حتما با خلاقیت برای نوشتن بیو از ایموجی، هشتگ مناسب، منشن کردن وقت بگذارید. تا شخصیت آنلاین خودتان را بتوانید شکل بدهید.
 • افراد را از لینک اینستاگرام به سمت صفحه فرود یا لندینگ پیج در سایت هدایت نمایید.

 

بیوگرافی حرفه‌ای در اینستاگرام

 

کشف پرسونای مخاطب

تا می‌توانید راجع به ویزگی‌های مخاطبان‌تان در اینستاگرام اطلاعات جمع‌آوری کنید. از جمله آنها :

 • پراکندگی جغرافیایی و موقعیت مکانی آنها
 • علایق، سلیقه‌ها، نحوه انتخاب و نحوه خرید
 • توجه به سن و جنسیت مخاطبان
 • سطح تحصیلات افراد
 • توجه به طبقه درآمدی(مرفه یا قشر اقتصادی)
 • میزان آشنایی به IT و اینترنت
 • باورها، فرهنگ

 

تولید محتوا اینستاگرام همراه با استراتژی مناسب

تولید محتوا در اینستاگرام که قلب تپنده بازاریابی اینستاگرام است. از همان قدم آغازین باید استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام را هدف قرار بدهید. ستون یا تم محتوایی مناسب کسب و کار خودتان را مشخص نمایید. منظور از تم محتوایی همان نوع پست‌ها هست که آموزشی، انگیزشی، محصول، تولید محتوای توسط کاربر و غیره باشد. پس برای شروع موفقیت در بازاریابی اینستاگرام این موارد باید به صورت جدی مدنظر داشته باشید. از جمله این مشخصه‌ها باید در بازاریابی اینستاگرام را داشته باشید:

 • ارزش آفرینی با تولید محتوا در اینستاگرام
 • تولید محتوای مستمر در یک ستون محتوایی
 • ایجاد سبک خاص خودتان و مناسب کسب و کارتان
 • منظم بودن در تولید محتوا برای بازاریابی اینستاگرام
 • قرض گرفتن از اعتبار دیگران در تولید محتوا اینستاگرام

 

ارزش آفرینی با تولید محتوا در اینستاگرام

اولین ملاک برای پذیرش برند، خودتان و محصولات و خدمات‌تان ایجاد ارزش (Value) برای مخاطبان است. یعنی شما در ابتدا در هر پستی که با تولید محتوا اینستاگرام انجام می‌دهید باید یک ارزش مشخص را به مخاطب انتقال بدهید. تا بعد از مدتی انتظار خرید محصول و خدمت‌تان را داشته باشید. یعنی اگر مشاوره قبل از خرید مناسبی را با استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام نتوانید پیاده‌سازی نمایید. در واقع شما هیچ ارزشی را برای فالوورها و مشتریان بالقوه‌تان ایجاد نکردید.

البته ارزش این موضوع را خیلی از مدیران کسب و کارها و خویش فرمایان درک نمی‌کنند. برای همین هست که افرادی با بدون سرمایه هم می‌توانند به راحتی وارد کارزار محتوا شوند. در بازاریابی اینستاگرام خیلی بهتر از صنایع، کارخانجات، واردکننده‌ها، صادرکننده‌ها، تولیدکنندگان و شرکت‌های بازرگانی و خدماتی عمل کنند. تا جایی که به راحتی می‌توانند گوی سبقت را از اینها بربایند، اتفاقاتی که در چند سال اخیر افتاده نشانگر درستی همین مطلب است.

پس فقط با تولید محتوا در اینستاگرام که ارزشی را به مخاطب می‌افزاید؛ در بازاریابی اینستاگرام موفق شوید. تا آنجا که می‌توانید هم از نظر کمی، کیفی به خواسته‌ و نیازهای مخاطبان بیش از پیش اهمیت دهید.

 

خلق ارزش با تولید محتوا در ایسنتاگرام

 

تولید محتوای مستمر در یک ستون محتوایی

در هنگام انتخاب ستون محتوایی باید به بن‌بست تولید محتوا در اینستاگرام نرسید. یعنی مثلا ما در آکادمی مدیر آینده بیاییم فقط به بخش‌های مختلف اینستاگرام بپردازیم. بالاخره این نوع محتوا در نهایت بعد از چند پست به اتمام خواهد رسید. اما اگر تم محتوایی شما در دندانپزشکی یا میکاپ و حتی دکوراسیون داخلی قبل و بعد از هر تغییری باشد که در روی مخاطبان یا منزل آن‌ها صورت می‌گیرد. مشخصه که شما برای همیشه از این ستون محتوایی می‌توانید در تولید محتوا اینستاگرام و بازاریابی در اینستاگرام استفاده نمایید.

تم محتوایی انگیزشی هم در هر کسب و کاری می‌توان برای افزایش نرخ تعامل کاربران استفاده نمود. پس ستون محتوایی خاص کسب و کار خودتان را حتی قبل از راه‌اندازی پیج کاملا مشخص و به آن پایبند باشید.

 

ایجاد سبک خاص خود و مناسب کسب و کارتان در تولید محتوا اینستاگرام

مخاطب باید با دیدن محتوای تولید شما حتی در یک جای دیگر هم تشخیص بدهد این متعلق به مجموعه شما هست. برای همین ما باید فراتر از محتوایی که معمولا برای بازاریابی در اینستاگرام در حال انجام است؛ عمل کنیم.

 • سبک صحبت خودتان را در ویدیو داشته باشید. متاسفانه هر فردی را که می‌بینی همانند صدف بیوتی صحبت خودش را شروع می‌کند.
 • مثلا می‌توانید از یک استودیو خانگی ساخت ویدیو با یک تم ثابت استفاده کنید.
 • با حضور در جاهای مختلف بیرون از موقعیت کسب و کاری به تولید محتوا بپردزاید.
 • یا از فیلم‌ها و انیمیشن‌های پربازدید برای انتقال پیام خودتان استفاده نمایید.
 • کاور ویدویویی ثابت در تولید محتوا اینستاگرام  برای یک بازه معین داشته باشید.
 • نقش دیگری را در گفتگوهای خودتان با مخاطبان را بازی نکنید.

پس حتما سبک مختص هم جزو کارهای مهم تولید محتوا در اینستاگرام هست. بازاریابی اینستاگرام هر چقدر کارهای مختص به خودتان را بیشتر رعایت کنید، قابل اعتمادتر خواهید بود.

 

منظم بودن در تولید محتوا برای بازاریابی اینستاگرام

تولید محتوای منظم  یکی از مهمترین عوامل در حفظ و همراه‌سازی مخاطبان در اینستاگرام هست. بنابراین حتما همیشه هر هفته از قبل متناسب با بازخوردی که از پست‌های قبلی داشتید، محتوای آماده داشته باشید. تا در ساعت مد نظر بتوانید در پیج‌تان به اشتراک بگذارید. البته در بین کسب و کارها بهترین زمان برای پست گذاشتن ساعت ۹ صبح، ۱۲ ظهر، ۳ بعد از ظهر و ۲۱ شب هست.

معمولا در این ساعت‌ها خصوصا بعد از ۲۱ شب افراد زیادی در اینستاگرام فعال هستند. پس همیشه سر ساعت مشخصی پست‌های خودتان را به اشتراک بگذارید. پیج کسب و کاری دارید در هفته دو محتوای خوب و ارزشمند و یک محتوا مربوط به محصولات‌تون را قرار بدهید. اما در حفظ رویه تولید محتوا همیشه ثابت قدم باشید.

چرا که محتوای نامنظم باعث از دست دادن هویت برند می‌شود. بنابراین در کنار محتوا باید صبر در تولید محتوا اینستاگرام هم داشته باشید. این نکات خیلی ارزشمند هستند که با بی‌توجهی خیلی‌ها از کنارش رد می‌شوند. اما افرادی که به دنبال بازاریابی در اینستاگرام هستند؛ حتما این موارد را به درستی در پیج‌شان پیاده‌سازی کنند.

 

قرض گرفتن از اعتبار دیگران در تولید محتوا اینستاگرام

معمولا اگر هم تولید محتوا در اینستاگرام را به خوبی خودتان یا تیم‌تان می‌سازد. حتما از محتوایی که توسط دیگران تولید می‌شود؛ هم استفاده کنید. یکی از این روش‌ها مصاحبه کردن با مشتریان، اشخاص مهم در یک جامعه یا حوزه هست. اما باید به صورت مستمر این مسیر و فرآیند را در تولید محتوا به خوبی ادامه بدهید. یعنی اگر انتظار محتوایی را در مخاطب ایجاد نمودید؛ ولی بعد از مدتی به آن پاسخ لازم داده نشود. در نهایت این ویژگی برعکس عمل خواهد نمود.

حالا این روش تولید محتوا در اینستاگرام می‌تواند توسط کاربران و مشتریان‌تان که از محصول و خدمات‌تان استفاده می‌کنند، ایجاد شود. تولید محتوا توسط کاربر UGC گفته می‌شود که تاثیر زیادی در پذیرفتن برندتان از سوی مخاطبان جدید دارد. در کتاب تاثیر رابرت چالدینی از آن به اثبات اجتماعی یاد می‌شود. یعنی قبلا افراد دیگری ریسکی را انجام دادند و این محصول را تهیه کردند.

 

مصاحبه با افراد مشهور

 

ایده‌های مختلف تولید محتوا در اینستاگرام

اولین سوالی در تولید محتوا اینستاگرام ذهن صاحبان و مدیران کسب و کارها را با خود درگیر می‌کند،

 • چگونه شروع به تولید محتوا کنیم؟
 • ایده‌های محتوایی را چگونه بیابیم؟
 • چه نوع محتواهایی در اینستاگرام و بازاریابی اینستاگرام جذاب هستند؟
 • محتواها باید با چه فرمت و قالبی تهیه و در پیج منتشر شوند؟
 • ابزارهای تولید محتوا در بازاریابی اینستاگرام کدام‌ها هستند؟

و شاید ده‌ها سوال دیگر در ذهن‌تان پدیدار شود. نمی‌توان در این مقاله تمامی ابعاد تولید محتوا اینستارگام را هدف قرار داد. ولی به چند ایده رایج اکثر شما به آن دسترسی دارید، در این گفتار اشاره می‌کنم.

 • معرفی ویدیویی محصولات یا عکس‌های با کیفیت
 • تولید محتوا توسط مخاطبان و مشتریان کسب و کار
 • مصاحبه با افراد در حوزه کاری خودتان
 • پشت صحنه کسب و کار
 • محتوای تولید شده توسط کارکنان
 • محتوای آموزشی
 • محتوای چالشی در برابر رقبا

 

معرفی ویدیویی محصولات یا عکس‌های با کیفیت

یکی از رایج‌ترین مدل تولید محتوا که اکثر مدیران پیج‌های اینستاگرامی به محض شروع فعالیت خودشان در اینستاگرام انجام می‌دهند. قرار دادن تصاویر محصولات و خدمات خودشان در اینستاگرام هست. بنابراین بخشی از تم یا ستون محتوایی شما می‌تواند متعلق به تصاویر محصولات‌تان باشد.

 

تصاویر محصولات در اینستاگرام

 

تولید محتوا توسط مخاطبان و مشتریان کسب و کار

مدل بعدی تولید محتوا در اینستاگرام توسط کاربر هم می‌توانید با برگزاری کمپین‌هایی می‌توان آنها را جمع‌آوری کرد. از این فرصت ویژه و ستون محتوایی هم به خوبی بهره ببرید. این گزینه منجر به ایجاد اعتماد سریع و خرید مشتریان بالفوه می‌شود. به روش‌های مختلف با دادن تخفیف ویژه و خدمات خاص یا برگزاری مسابقات این نوع محتوای تولید شده را گردآوری نمایید.

 

تولید محتوا در اینستاگرام توسط کاربر

 

مصاحبه با افراد در حوزه کاری خودتان

برای این موضوع باید روابط عمومی خوبی با دیگران داشته باشید. تا بتوانید از این ارتباط با اشخاص و شخصیت‌ها بتوانید در کسب و کار خودتان استفاده نمایید. در این راستا در کنار فعالیت‌های شخصی‌تان سعی کنید، در همایش‌ها و برنامه‌هایی که این افراد برگزار می‌کنند، شرکت نمایید.

افراد مهم در بیشتر موارد در جاهای خاصی حضور پیدا می‌کنند مثل انجمن‌ها، نمایشگاه‌ها، سمینارها، دانشگاه‌ها و کارگاه‌ها. پس برای دسترسی به این افراد حتی می‌توانید خدمات رایگانی را به آن‌ها ارایه دهید تا ترتیب یک مصاحبه را که معمولا مخاطبان خاص خودشان را دارند استفاده نمایید. یعنی به صورت گسترده به شبکه‌سازی باید بپردزاید و روز به روز آن را آپدیت کنید.

 

مصاحبه با شخصیت‌ها

پشت صحنه کسب و کار

معمولا این محتوا هم تاثیر زیادی در نشان دادن فعالیت کسب و کاری شما تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. شما می‌توانید از جشن تولد برای کارکنان تا جشن سالگرد تاسیس شرکت تولید محتوا کنید. یا خود کارکنان هم در راستای انجام کارهای‌شان بخواهند تولید محتوا نمایند. کسب و کارهای فیزیکی می‌تواند از حضور مشتریان خود به عنوان خوراک محتوایی استفاده نمایند. البته با ایده‌پردازی می‌توانید ایده‌های بهتری را در این راستا توسط تجهیزات، پرسنل، مشتریان بیابید. همچنین می‌توانید از نکات و سوزه‌های اجتماعی هم که خودتان با آن رو به رو می‌شوید؛ هم استفاده کنید.

 

نمایش پشت صحنه کسب و کار

 

تولید محتوای آموزشی 

یکی دیگر از بهترین روش‌های افزایش تعمل با مخاطبان همچنین اعتمادسازی استفاده از قدرت تولید محتوا در اینستاگرام با آموزش هست. تا جایی که مخاطب می‌تواند تجربیات‌تان را دوباره تجربه نکند. بنابراین برای فتح قله‌های بازاریابی در اینستاگرام حتما به این مقوله در کسب و کار خودتان باید خیلی اهمیت بدهید. باید شرایط را به سمتی پیس ببرید که برای مشتریان‌تان خلق ارزش کنید. مخاطب باید به شما اعتماد و اطمینان داشته باشد. تنها راهی که در بازاریابی اینستاگرام ما در پیش داریم؛ صداقت تولید محتوایی هست.

در هر کسب و کاری ایده تولید محتوا برای بازاریابی اینستاگرام هست. چطوری ایده تولید محتوای آموزشی پیدا کنیم؟

 • سوالات افراد از رقبای شما
 • سوالات مشتریان و مخاطبانتان
 • منیع غنی سوالات مختلف یعنی گوگل
 • هشتگ‌هایی که بیشتر در اینستاگرام جستجو می‌شوند
 • برگزاری چالش‌های که افراد مهم‌ترین سوال‌شان را بپرسند.
 • نقشه ذهنی دادن به مخاطب در استوری با سوال چند گزینه‌ای

 

محتوای چالشی در برابر رقبا

ما با شفاف‌سازی ابهام‌هایی که در مورد محصول و خدمت‌مان احتمالا در نگاه مخاطب وجود داردٰ؛ را به صورت محتوای سریالی پاسخ می‌دهیم. مطمئنا این یکی از بهترین روش‌های تولید محتوا هست که اعتماد و اطمینان مخاطب را نسبت به مجموعه‌ فعالیت‌های‌تان را افزایش می‌دهد.

البته متاسفانه خیلی از این مدیران و خویش‌فرمایان همیشه به دنبال حفظ رازها و ترفندهای خودشان در یک بیزینس هستند. اما الان کسانی در بازاریابی اینستاگرام موفق عمل می‌کنند؛ هیچ ابهام یا سوالی را که بعضا موانع تصمیم‌گیری در خرید یک محصول و سرویس هست نماند. پاسخ‌گویی شما قبل از اینکه مخاطب بخواهد کاری انجام دهد باعث دیه شدن کسب و کار شما خواهد شد.

حتی از این فرصت‌ها می‌توانید استفاده کنید که به صورت یک چالش پستی را قرار بدهید. افراد را با دادن یک جایزه و پاداش مناسب افراد را مجبور به سوال پرسیدن نمایید. این عمل منجر به تشخیص دلایل عدم خرید از کسب‌وکارتان خواهد شد. در نهایت با ارایه پاسخ مناسب خواهید توانست این روند را بهبود ببخشید.

 

بازاریابی در اینستاگرام با آموزش

 

 

دانلود ویدیوی بازاریابی اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ را با ترفند‌های شگفت‌انگیز تجربه کنید! دانلود PDF بازاریابی اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ را با ترفند‌های شگفت‌انگیز تجربه کنید!

۵ دیدگاه برای “بازاریابی اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ را با ترفند‌های شگفت‌انگیز تجربه کنید!

 1. profile avatar
  مریم بردبار گفته:

  موارد ذکر شده در مقاله، همگی بسیار مفید و کاربردی هستند که البته استفاده و بکارگیری مؤثر هر کدام نیازمند مطالعه و آموزش بیشتر و صرف زمان است.
  “سبک خاص خودتان را برای بازاریابی در اینستاگرام طراحی کنید” هم از جمله مواردی است که خیلی می تواند تمایز ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

question