اینستاگرام شروعی برای بازاریابی و برندینگ

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش اینستاگرام ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ بدون دیدگاه 445 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

اینستاگرام اپلیکیشنی ساده اما حرفه‎ای برای بازاریابی اینستاگرام یک ابزاری مناسب و قدرتمند برای پیاده سازی یک برند به صورت تصویری می باشد.شبکه اجتماعی اینستاگرام قدرت تعامل را درکسب و کارها افزایش می دهد و با نمایش خلاقانه تصاویر محصولات و پیاده سازی هشتگ ها می تواند باعث افزایش فروش شود.اینستاگرام با بیش از ۳۰۰ میلیون …

اینستاگرام اپلیکیشنی ساده اما حرفه‎ای برای بازاریابی

اینستاگرام یک ابزاری مناسب و قدرتمند برای پیاده سازی یک برند به صورت تصویری می باشد.شبکه اجتماعی اینستاگرام قدرت تعامل را درکسب و کارها افزایش می دهد و با نمایش خلاقانه تصاویر محصولات و پیاده سازی هشتگ ها می تواند باعث افزایش فروش شود.اینستاگرام با بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال از یکی از پرطرفدار ترین شبکه های اجتماعی می باشد که فعالیت آن بر مبنای اشتراک گذاری تصاویر است و پینترست با ۲۵۰ میلیون کاربر در رتبه بعدی قرار گرفته است.اگر شما دوستان بازاریابی اینستاگرام را تجربه نکردید با من همراه باشید و با نکات ان آشنا شوید:

 داشتن پروفایلی خیره کننده در اینستاگرام

پروفایل های اینستاگرام محدود به ۱۵۰ کاراکتری باشند وتوسط موتورهای جستجو نمایش داده نمی شود،تمامی پست ها و مطالب شما در اینستاگرام را،تصاویر تشکیل می دهند،پس شما می بایست از تصاویری با وضوح و کیفیت بالا برای جذب مخاطبان و ایجاد تعامل با آنها استفاده کنید و لازم است تصاویر شما دارای پیامی منسجم و روشن باشند که در این صورت برای مخاطبان هدفدار دارای اهمیت می باشد.از زمینه ی مناسبی برای نمایش برند خود استفاده کنید،از محصولات و خدمات خود طوری در تصاویر استفاده کنید که مخاطبان را علاقه مند کند.

مخاطبان مناسب کسب و کار خود را در اینستاگرام بیابید

هشتگ ها از نیروها حیاتی در اینستاگرام می باشند،پس لازم است شما از قبل شناسایی کنید که مشتریان شما از چه هشتگ هایی بیشتر استفاده می کنند و همچنین فراگیری این موضوع که مخاطبان شما چگونه درباره محصولات و یا صنعت شما صحبت می کنند ،بسیار مهم می باشد و همچنین دانستن اینکه رقیبان شما چگونه در این پلاتفرم ،گام های موفقیت را طی می کنند یکی از نکات کلیدی است.
شما می توانید هشتگ های مربوطه را پیدا کنید و کاربرانی را که در گیر محصولات و یا خدمات شما می باشند را دنبال کنید. همچنین کسی که دنبال کنندگان فراوانی دارند و به طور منظم به تعامل در اینستاگرام می پردازند هم گزینه های مناسبی به نظر می آیند.شما می توانید از روش های دیگری مانند Find Friends، Suggested Users و Instagram Direct برای خودتان Follower پیدا کنید.

در اینستاگرام فعالیت کنید و گروه خود را ارزشمند کنید

مطالعات Forrester، اینستاگرام را به عنوان “سلطان تعاملات اجتماعی” بیان کرده است و آن را مکانی می داند که همه افراد را به سوی خود جذب می کند،بر طبق این مطالعات نام های تجاری برتر در اینستاگرام میزان مشارکت ۴٫۲۱ درصدی برای هر دنبال کننده به همراه خواهد داشت ،یعنی دنبال کنندگان اینستاگرام ۵۸ برابر فیس بوک و ۱۲۰ برابر توئیتر به فعالیت و تعامل مشغول هستند.
شروع مکالمه با مشتریان از جلوه های با ارزش بازاریابی شبکه های اجتماعی می باشد و همچنین قابلیت Instagram Direct با این هدف مورد استفاده قرار می گیرد. اینستاگرام مخاطبان شما را به ارسال سوالات و پرسش هایی در ارتباط با محصولات تشویق می کند و در نهایت با دریافت پاسخ بصری از جانب شما دنبال می شود.
شما در انتها می توانید از کاربرانی که از شما خرید کرده اند،از تصاویر “از خرید شما متشکریم ” استفاده کنید و می توانید کوپن های تخفیف ،نظرسنجی و موارد دیگر برای دنبال کنندگان ویژه خود استفاده کنید. همچنین شما می بایست به حریم خصوصی کاربرانتان احترام بگذارید و طوری از این تاکتیک استفاده کنید که شما را به عنوان اسپمر نشناسند.

 اینستاگرامی شروعی برای بازاریابی و برندسازی

استفاده از ویدئو در اینستاگرام

ویدئوهای اینستاگرامی می توانند گزینه های محبوبی برای معرفی نام تجاری شما باشند،چرا که شما می توانید با استفاده از آنها به طور خلاقانه داستانی را به تصویر بکشید و توجه مخاطبان را جلب نمایید،همچنین ویدئو ها می توانند بیش از پست های نوشته شده، لینک های ورودی تولید کنند.

در صفحات مختلف با لایک ها و کامنت هایی با تعداد متعادل،مشارکت داشته باشید.با استفاده از علامت @ می توانید کامنت خود را به صاحب پست و سایر نظردهندگان اعلام کنید و افراد دیگر را به مشارکت در صفحه خود دعوت کنید،یعنی به طوری که در پست خود سوالاتی را بپرسید که افراد به گذاشتن کامنت تشویق شوند و یا به همه ی کامنت ها پاسخ دهید و در ابتدا نام نظر دهنده را با @ قید کنید و یا از هشتگ ها برای نام افراد استفاده کنید و آنها را درتصاویر خود بگنجانید.

محتوا در اینستاگرام بسازید!!!!

برای اینکه شما بتوانید تعامل موفقیت آمیزی در اینستاگرام داشته باشید،می بایست فعالیت انجام دهید.شما برای قرار دادن تصاویر در اینستاگرام لازم دارید که قبل از آپلود در صورت نیاز آنها را ویرایش کنید،همچنین می توانید از فیلترهای تصاویر موجود در اینستاگرام استفاده کنید ،از دو فیلتری که در اینستاگرام بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، یکی حالت بدون فیلتر یا همان Normal و دیگری Mayfair می باشد.


بیشترین تعامل زمانی رخ می دهد که تصاویر محصولات ۲/۳ از تصاویری که آپلود می کنید را شامل شود،به تعداد دفعات و به روز رسانی هم توجه داشته باشید که بسیار مهم می باشد .هدف شما باید ۲ تا ۳ تصویر جدید در هفته باشد و زمانی که دنبال کنندگان شما افزایش یافت ،می توانید حضور پررنگ تری داشته باشید.

شما می توانید برای ارتقا تصاویر خود از راه های زیر استفاده کنید:
تصاویر مشتریان خود را به اشتراک بگذارید.
خرید محصولات خود را آسان کنید،شما می توانید با قرار دادن لینکی در صفحه محصول در سایت خود این کار را انجام دهید.
با توجه به خرید روز افزون اینترنتی ،شما باید توجه داشته باشید که از پیشنهادات ویژه وتخفیفات استفاده کنید،که این ها در کنار تصاویر محصولات ،مشتریان را به خرید تشویق و ترغیب می کند.

تشویق کردن دنبال کنندگان

مشارکت و تعامل در صفحه ی خود را به وفاداری به نام تجاری تبدیل کنید، شما می توانید این کار را با تشویق دنبال کنندگان فعال خود انجام دهید.،می توانید برای تشویق به مشارکت ،از پشنهادات ویژه و مسابقاتی استفاده کنید. برای جذابیت هم می توانید پیش نمایشی از محصولات و خدمات جدید و رویدادهای آینده نشان دهید

زمان مناسب برای قرار دادن پست در اینستاگرام

شما با دقت به روزهایی که بیشترین مشارکت را دریافت می کنید،می توانید در هفته بعد هم برای ارسال پست از همان روزها شروع کنید.برای مثال در برخی از کشورها روزهای یکشنبه، دوشنبه و پنجشنبه بیشترین بازدید را به خود اختصاص می دهد.پس زمان هایی وجود دارد که به طور میانگین بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام می باشد و سرویس های زمان بند اینستاگرام Latergramme مطالعاتی را انجام داد و بر طبق ان ۶۱٫۰۰۰ پست را بررسی کرد و زمان هایی که بیشترین مشارکت را داشته، مشخص نمود و تعدا لایک ها و کامنت ها را بر تعداد دنبال کنندگان تقسیم کرد و نتیجه نهایی را بدست آورد که از ساعت ۲ بامداد تا ۵ ظهر بهترین زمان برای ارسال پست می باشد.

شما می توانید برای موفقیت در اینستاگرام به ترکیبی از موراد زیر توجه کنید:

استفاده از هشتگ های مخصوص نام تجاری
استفاده از هشتگ های مخصوص برای صنعت و صنف خاص
استفاده از هشتگ های جدید
شما می توانید با استفاده از Populagram هشتگ ها ، فیلترهای عکاسی و افراد محبوب را شناسایی کنید
شما می توانید با استفاده از Websta بهترین هشتگ ها را برای پست های خود شناسایی کنید

استفاده از اینستاگرام به عنوان اهرمی برای شبکه های اجتماعی

از بهترین امکانات اینستاگرام امکان لینک شدن به فیس بوک می باشد که از این طریق می توانید محتواهای تولید شده را درتمام شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید،برای مثال اگر شما در اینستاگرام بر روی تصاویر محصولات تمرکز می کنید،می توانید برای قرار گرفتن در معرض دید،پست ها را در وب سایت خود تعبیه کنید و برای محبوبیت در شبکه های اجتماعی نیاز به برنامه ریزی از قبل دارید.

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

۸ نکته کاربردی برای نوشتن کپشن های اینستاگرام

۱) قرار است برای چه کسی بنویسید؟ قبل از هر چیز برای نوشتن کپشن‌های خوب، باید شناخت خوبی نسبت به مخاطب خود داشته باشید.زیرا معمولا محتوای هر رسانه متناسب با نوع مخاطب آن انتخاب می‌شود تا بتواند با درگیر کردن احساسات مشتری او را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین کپشن اینستاگرام باید به گونه‌ای انتخاب …

مدیریت فالوور در اینستاگرام

یکی از اصلی‌ترین موارد پیش رو پس از ثبت نام در اینستاگرام مربوط به مدیریت فالوورهای اکانت می‌شود. در این مقاله قصد داریم که اطلاعات جامعی در رابطه با مدیریت فالوورهای اینستاگرام خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. بنابراین با موبایل کمک و آموزش مدیریت فالوورهای اینستاگرام همراه باشید.   اگر به خاطر داشته باشید، چندی …

اینفلونسر مارکتینگ چگونه در سال ۲۰۱۸ گرایش بازاریابی را تغییر می‌دهد؟

یافتن ترند بازاریابی مناسب، عبارت است از کشف بهترین راه ها برای جذب مشتری که در سال ۲۰۱۸ اینفلونسر مارکتینگ یکی از متدهای روز به حساب می آید.هر چه بیشتر به سوی دنیای دیجیتال حرکت می کنیم ، باید از فرصت های جدید و بازار های پیشرو ، بهره مند شده و کمپین بازاریابی خود …

پروموت در اینستاگرام Promote به چه صورت انجام می‌شود؟

اینستاگرام قابلیتی اختصاصی را در اختیار کاربرانش قرار داده است که شاید کمتر در مورد آن شنیده باشید. این قابلیت مربوط به ارسال پست شبیه به یک آگهی یا اصطلاحا پروموشن (Promotion) می‌شود. در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه پروموت در اینستاگرام یا ارسال پروموشن در آن (Promote on Instagram) بپردازیم. با موبایل …

اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار (Influencer marketing) چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار (Influencer marketing) یکی از روش‌های بازاریابی است که از خیلی سال‌ پیش با انتخاب افراد مشهور  و مطرح در یک حوزه‌ی فعالیتی نظیر بازیگران، فوتبالیست‌ها، خوانندگان، هنرمندان، سلبریتی‌‏ها، لیدرها، چهره‌های محبوب کشوری و ورزشکاران و…  برای انتقال پیام یک برند تجاری در بازار به مصرف کننده نهایی و همچنین افزایش فروش و توسعه …

بازاریابی در اینستاگرام چگونه برندینگ کسب و کار شما را متحول می‌کند؟

بازاریابی در اینستاگرام و برندینگ به دلیل نوع مدل کسب‌وکاری که اینستاگرام دارد یعنی توانایی به اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو و لایک روزانه چندین میلیارد توانسته است ماهانه بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال را جذب نماید، اهمیت خاصی برای کسب و کارها دارد. اما برای این‌که بتوانیم کسب‌وکارمان را در این شبکه اجتماعی به …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X