کتاب مدیریت صبح روز دوشنبه

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کتاب بازاریابی ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ بدون دیدگاه 495 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نام کتاب: مدیریت صبح روز دوشنبه نویسنده: دیوید کترل انتشارات: سپید   دوشنبه اول: سواره‌ها و پیاده‌ها اغلب مردم وقتی از شغل کارمندی به سرپرستی و بعد از آن به مدیریت  ارتقا پیدا می‌کنند، دچار مشکل می‌گردند. ارتقا شغلی از کارمند بودن به سرپرستی و سپس به مدیریت، مستلزم این است که بتوانی قدرت تصمیم …

صبح روز دوشنبه

نام کتاب: مدیریت صبح روز دوشنبه

نویسنده: دیوید کترل

انتشارات: سپید

 

دوشنبه اول: سواره‌ها و پیاده‌ها

اغلب مردم وقتی از شغل کارمندی به سرپرستی و بعد از آن به مدیریت  ارتقا پیدا می‌کنند، دچار مشکل می‌گردند. ارتقا شغلی از کارمند بودن به سرپرستی و سپس به مدیریت، مستلزم این است که بتوانی قدرت تصمیم گیری‌های مختلف را داشته باشی.
تا زمانی که تمام مسئولیت‌هایت را از هر نوع که باشد، نپذیری نمی‌توانی برای رسیدن به اهدافت برنامه‌ریزی کنی.

دوشنبه دوم: کار اصلی را مهم بدان

کار اصلی کدام است؟ اشخاص از مفهوم کار اصلی، درک‌های متفاوتی دارند.
افراد به طور عادی کارشان را رها می‌کنند چون مدیرشان توقعات آن‌ها را برآورده نمی‌کند. افراد قبل از آن که از شرکتشان استعفا دهند از همکارانشان استعفا می‌دهند. رؤسا علت اصلی استعفای کارمندان هستند.

دوشنبه سوم: فرار از سرزمین مدیریت

یکی از کارهای اصلی یک مدیر برطرف کردن آشفتگی است. چیزهایی که باعث آشفتگی در تیم می‌گردد، دام هایی است که بسیاری از مدیران در آن می‌افتند. این دام‌ها را من‌«سرزمین مدیریت» نامیده‌ام که در این سرزمین، مسایل آن طور که به نظر می‌رسند، نیستند. در «سرزمین مدیریت» معمولا مسائل ساده پیچیده می‌شود و افراد به راحتی روشن‌بینی خود را از دست می‌دهند. در این زمان مدیران به این می‌اندیشند کارهایی که دیگران بدان مشغولند، مهم‌ترین است. در «سرزمین مدیریت» کارمندان برای گفتن چیزهایی که مدیران دوست دارند بشنوند، پاداش می‌گیرند. منیت ها زیاد است و نمی‌توان حقیقت را فهمید. از طرف دیگر سرزمین مدیریت را می‌توان به عنوان آشفتگی، فساد و گاهی اوقات جایی بسیار مضحک  تعریف کرد.
آن‌چه آموختنی است: از «سرزمین مدیریت» فرار کرده و هرچه بیشتر با افرادت در تماس باش.

در بیشتر تیم‌ها، سه نوع کارمند وجود دارد.

فوق‌ستاره‌‌ها: کسانی که تجربه، دانش و تمایل دارند که درکارشان بهترین باشند.
نیمه ستاره‌ها: کسانی هستند که فعلا تجربه ی فوق ستاره بودن را ندارند. یا این که قبلاً فوق ستاره بوده‌اند اما به دلایلی انگیزه‌ی خود را برای بهترین بودن از دست داده‌اند.
شهاب سنگ‌ها: کسانی که در کمترین حدی که بتوانند کار می‌کنند.

 یک تیم معمولی حدود ۳۰ درصد فوق‌ستاره، ۵۰درصد نیمه ستاره و ۲۰درصد شهاب‌سنگ دارد. اگر کار را روی فوق‌ستاره ها پایه ریزی کنی نمی‌توانی از آن‌ها توقع داشته باشی فوق‌ستاره باقی بمانند. البته برخی از فوق‌ستاره‌ها صرف‌نظر از تراکم کاری، همیشه فوق‌ستاره می‌مانند، اما مابقی به دلیل کارهای جانبی که بردوش آن‌ها اضافه می‌گردد، به نیمه ستاره‌ها تنزل می‌کنند.

در واقع بسیاری از مدیران با دادن کار کمتر، به شهاب‌سنگ‌های خود پاداش می‌دهند و عملکرد آن‌ها را با ملایمت مرور کرده و به این ترتیب تصدیق‌شان می‌کنند. وقتی این کار را انجام دهی باید انتظار داشته باشی بیشتر افرادت به این سطح تنرل کنند. چرا وقتی که پاداش می‌گیرند، کمتر کار نکنند؟ کار تو این نیست که سطح کارمندانت را پایین بیاوری تا با کارمندان سطح پایین تطبیق یابند. بلکه باید با شناخت و پاداش دادن به فوق ستاره‌ها، سطح کارمندانت را بالا ببری. لازم است هریک از افراد تیم را هدایت کرده و کسانی را که قادر به انجام وضایف خود نیستند اخراج کنی.

دوشنبه چهارم: قانون کار درست

کاری را که درست است انجام بده حتی وقتی که تنها هستی البته انجام کار درست همیشه ساده نیست. شاید این کار درست اخراج یک کارمند باشد. وقتی که در وسط بحران قرار گرفته‌ای شناختن کاردرست کمی مشکل است. بهترین تصمیم‌ها آن‌هایی است که قبل از شروع بحران، اتخاذ شده باشد. این موضوع را از دوست خلبانم یادگرفتم. او یک بار به من گفت راه‌حل تمام مشکلاتی که ممکن است در طی پرواز رخ دهد،قبلا به صورت دستورالعمل مکتوب در کابیین خلبان قرار دارد. به عنوان مثال اگر چراغی چشمک بزند نشانگر آن‌است که در هیدرولیک هواپیما مشکلی پیش آمده، خلبان دستورالعمل آن را پیدا کرده و مراحل برطرف کردن مشکل را اجرا می‌کند.

در دنیای کار و تجارت، لحظه به لحظه چنین چراغ‌های چشمک زنی را می بینیم که نشان می‌دهد مشکل به وجود آمده است. در چنین مواقعی برخی از مدیران روی این چراغ چشمک‌زن را می‌پوشانند تا اخطار آن را نبینند. بعضی‌ها ممکن است با یک چکش چراغ را خرد کنند. آن ها موقتا احساس خوبی خواهند داشت، اما شرکت هنوز درحال سقوط است. کنفوسیوس می‌گوید: دانستن این که کدام کار صحیح است و انجام ندادن آن، نهایت بزدلی است.

دوشنبه پنجم سختگیری در استخدام

مهمترین دارایی شرکت شما داشتن کارمندان درست‌کار است. اگر در گروهت کارمندان درست‌کار داشته باشی، شانس بزرگی برای رسیدن به موفقیت داری.
بزرگترین مسئولیت در یک شرکت می‌تواند اصلاح کارمندان بد باشد. درواقع ضرر این کارمندان به شرکت از کاری که رقبا برای از پا درآوردن شما می‌کنند بیشتر است. مهمترین کار استخدام افراد درست‌کار است باید به سختی انتخاب کنی، اگر به سختی انتخاب کنی، در آینده رهبری کارمندان درست‌کار به مراتب آسان تر خواهد بود. تصمیم با توست که آسان تر انتخاب کرده و به راحتی رهبری کنی، یا برعکس، به آسانی استخدام کنی و به سختی هدایتشان نمایی.

اولین اشتباهی که اغلب مردم در مصاحبه استخدام دچار می‌شوند، عدم آگاهی است. باید خود را برای مصاحبه آماده کنی هریک از سوالات می‌بایست به گونه‌ای تنظیم شده باشد که تو فقط به پاسخ‌ها و ارزیابی آن‌ها مشغول باشی، نه این که در حین مصاحبه بیاندیشی و بسنجی برای سوال بعد چه مطلبی را بپرسی.

مشکل دیگر در جریان مصاحبه، مسائل عاطفی است که درگیر آن می‌شوی. پست خالی زمان و انرژی زیادی از تو گرفته و می‌خواهی هرچه سریع‌تر آن را پر کنی. با این احساسات مبارزه کن. هرگاه وقت بیشتری بگذاری و مناسب‌ترین فرد را انتخاب کنی، بسیار موفق‌تر خواهی بود. هرگز برای پر کردن یک پست خالی، استانداردهای خود را پایین نیاور زیرا تاوان آن را پس خواهی داد.

قوانین سه گانه استخدام

۱. با داوطلب سه‌بار مصاحبه کن
۲٫ با حداقل سه داوطلب شایسته برای هر پست مصاحبه کن
۳٫ از سه نفر دیگر بخواه برای ارزیابی داوطلبان در کنارت حضور داشته باشند.

دو واقعیت وجود دارد که در هر پست و مقامی باشی هرگز نباید آن‌ها را فراموش کنی:

۱. برگ برنده به عنوان یک رهبر، تیم توست. تو مهم هستی و همه به تو احتیاج دارند. اما تو در مقابل آنچه کارمندانت انجام می‌دهند مزد می‌گیری نه کاری که خودت انجام می‌دهی. 

۲٫ بیشتر از آنچه تیم به تو احتیاج داشته باشد، تو محتاج افراد تیمت هستی. در هر حال اعضای گروهت خیلی بیشتر از تو کار می کنند.

دوشنبه ششم: کمتر ولی سریع‌تر کارکن

دوشنبه هفتم: سطل‌ها و ملاقه‌ها

دوشنبه هشتم: به قلمرو یادگیری وارد شو

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

اغلب این استراتژی را «استراتژی فضای خالی » می نامند. وقتی به بازار خود نگاه کنید، محصول یا خدمتی را می یابید که هیچ کس آن را ارائه نم یدهد و می تواند فضای خالی بین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد و آنچه می توانید به بازار ارائه دهید را پُر کند. …

کتاب مُسری اثر جونا برگر

کتاب مسری (راهکارهای بازاریابی ویروسی) اثر جونا برگر

کتاب مسری (راهکارهای بازاریابی ویروسی) اثر جونا برگر از رمز و رازهایی که در پس انتقال‌های اجتماعی در مورد یک ایده و محصول وجود دارد را مطرح می‌کند. واقعاً چه چیزی باعث می‌شود که در مورد برخی از محصول‌ها بیشتر صحبت می‌کنیم و آن‌ها را با دوستان و آشنایان خود بیشتر به اشتراک می‌گذاریم؟ کتاب …

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

کتاب «۷ عادت مردمان موثر» نوشته استفان کاوی، یکی از پر‌فروش‌ترین کتاب‌ها در جهان است. بیش از ۲۵ سال است که از نگارش این کتاب می‌گذرد، اما هم‌چنان پرطرفدار است. استفان کاوی، سخنرانی انگیزشی، تاجری موفق و آموزش‌دهنده‌ای توانا است. بسیاری از کسب‌وکارها از توصیه های کاوی برای رشد درونی افراد سازمان خود استفاده کرده‌اند. …

کتاب زندگی خود را طراحی کنید

کتاب زندگی خود را طراحی کنید! چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم!

کتاب زندگی خود را طراحی کنید در واقع به این می‌پردازد که اهمیتی ندارد چه کسی بوده‌اید و کجا هستید، برای زندگی خود چه­ کار کرده‌اید و می‌کنید، چقدر جوان یا مسن هستید؛ شما می‌­توانید از همان تفکری استفاده کنید که شگفت­ انگیزترین تکنولوژی‌ها، محصولات و ایده‌ها را به­ وجود آورد تا حرفه­ شغلی و …

کتاب هشتمین عادت استفن کاوی

کتاب هشتمین عادت اثر استفان کاوی(استیون)

نویسنده کتاب هشتمین عادت در سال ۲۰۱۲ میلادی در جریان یک سانحه دوچرخه‌سواری در آمریکا، پروفسور استیون کاوی، سخنران و اندیشمند شهیر دنیای کسب و کار و روان شناسی که کتاب های بسیاری از او منتشر شده بود‌، در بیمارستانی در سن ۷۹ سالگی فوت کرد. او یکی از مشهور ترین نویسنده های کسب و …

کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ

کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ(دوهیگ)

کتاب قدرت عادت؛ اثر چارلز داهیگ که در سال ۲۰۱۲ منتشر، برای مدت زیادی در لیست پرفروش‌ترین‌های روزنامه نیویورک تایمز بود. از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت. در این کتاب، چرایی کارهایی که در زندگی و کسب و کار انجام می‌دهیم، را به صورت جامع بررسی می‌کند. …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X