استراتژی بازاریابی (Marketing Strategy) چیست؟

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش بازاریابی ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ بدون دیدگاه 420 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۸
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

استراتژی چیست؟ برنامه‌ی جامع واحد و کاملی است که بر اساس آن به اهداف شرکت دست یافت. استراتژی نوعی برنامه است که هدف اصلی شرکت را بر حسب کالا یا خدمتی که به جامعه ارایه می دهد معین می‌نماید. استراتژی بازاریابی چیست؟ شناسایی فرصت های سودمند ایجاد کردن مزیت رقابتی چالش پذیری مزیت رقابتی ایجادکردن …

استراتژی چیست؟

برنامه‌ی جامع واحد و کاملی است که بر اساس آن به اهداف شرکت دست یافت. استراتژی نوعی برنامه است که هدف اصلی شرکت را بر حسب کالا یا خدمتی که به جامعه ارایه می دهد معین می‌نماید.

استراتژی بازاریابی چیست؟

شناسایی فرصت های سودمند
ایجاد کردن مزیت رقابتی
چالش پذیری مزیت رقابتی
ایجادکردن مزیت مشارکت
استراتژی یک برنامه ریزی بلند مدت برای رسیدن به اهداف خاص بازاریابی می باشد . هدف بازاریابی ممکن است تبدیل شدن به رهبر بازار به واسطه هیجان و لذت مشتریان در ارتباط باشد. بنابراین برنامه ریزی استراتژیک برنامه ریزی دقیقی است که شامل تحقیقات بازاریابی، پس از آن در حال توسعه با آمیخته بازاریابی به لذت مشتریان است. هر سازمان نیاز به اهداف بازاریابی روشن و مسیر اصلی برای دستیابی به اهداف سازمانی خواهد داشت.

بر روی استراتژی بستگی دارد. این مهم است، بنابراین، در مورد تفاوت بین استراتژی و تاکتیک روشن است.

این شرایط از استفاده نظامی سرچشمه (استراتژی نظامی قبل و در طی یک عملیات نظامی دید کلی سیاست چگونه به شکست دشمن است). در حال توسعه یک استراتژی شامل ایجاد اهداف روشن و اهداف چارچوبی برای یک سیاست که در اطراف ایجاد شده است. با احداث استراتژی خود را، یک سازمان پس از آن می تواند کار کند آن ابزار و شیوه های روز به روز به اهداف.

بازاریابی در نتیجه می تواند به عنوان روند توسعه و اجرای یک استراتژی برای برنامه ریزی و هماهنگی راه های شناسایی، پیش بینی و جلب رضایت خواسته های مصرف کننده، به گونه ای به عنوان را به سود دیده می شود. این فرایند برنامه ریزی استراتژیک نهفته است که در قلب بازاریابی است.

در سال ۱۹۸۵، موسسه خبره بازاریابی اتخاذ شعار پویا:

‘بازاریابی به معنی کسب و کار ”

نظم و انضباط استراتژیک

بازاریابی در حال حاضر به عنوان یک رشته استراتژیک یا تابع مدیریت عمومی و در این رابطه پذیرفته باید برای سلامت یک کسب و کار در آینده مراقبت – به خصوص در مقابل نفوذ رقابتی می باشد. دلیل این است که به طور فزاینده ای متوجه شدم که اگر چه سود مهم است، یک سازمان نیز باید سهم بازار خود را توسعه و جستجو برای رهبری با نام تجاری نیز هست. بنابراین بازاریاب باید سودآوری کسب و کار نظارت و تلاش برای پیش بینی روند به احتمال زیاد. در همان زمان شرکت های رقیب باید باید بررسی شود و برای نقاط آسیب پذیر را مورد بررسی قرار.

بنابراین بازاریابان موفق باید در رابطه با هر جنبه از کسب و کار خود، از جمله پروژه های آینده و مناطق دیگر از صنعت خود باشد. شرکت های موفق برنامه پنج یا ده سال و بیشتر در پیشبرد و اغلب می دانیم همان اندازه در مورد رقابت خود را به عنوان آنها در مورد خود می دانم.

بازاریابی تنها یک سری از توابع مربوط به کسب و کار است، اما بیشتر گسترده تر از این نیست. این یک فلسفه کسب و کار طراحی به منظور توسعه یک نگرش ذهن است که باید توسط همه در یک سازمان مشترک است و اغلب توسط هر دو ارتباط مداوم و باز افزایش یافته است. در حال توسعه چنین نگرشی از ذهن احتمال بحران را کاهش می دهد و منجر به توسعه از آینده کلی شرکت در هر دو سطح راهبردی و تاکتیکی.

در قلب بازاریابی نهفته درجه ای که یک سازمان بازاریابی جهت گیری می شود. تعهد بیشتری یک شرکت است که به فعالیت های بازاریابی آن، قادر تر خواهد شد به دنبال اهداف شرکت خود و توسعه و حفظ مشتریان. هر کسب و کار در وجود متکی بر مشتریان خود را برای زنده ماندن، و کسانی که بهترین نیازهای دیدار با مشتری همیشه یک دوره تغییر زنده خواهد ماند.

بنابراین تابع بازاریابی یک عنصر ضروری استراتژی شرکت است، و این تمرکز بازاریابی باید از طریق برنامه ریزی بازاریابی به تمام جنبه های فعالیت های کسب و کار ابلاغ شده است.

در انتخاب یک استراتژی بازاریابی تمایز مکرر است که ساخته شده است بین بازاریابی تمایز نیافته و بازاریابی متفاوت.

بازاریابی تمایز نیافته است که در آن یک بازاریابی تک به کل بازار ارائه شده است. در مقابل بازار متمایز روند حمله به بازار خیاطی محصول و استراتژی های بازاریابی جداگانه برای بخش های مختلف بازار، به عنوان مثال، بازار عینک را میتوان به بخش مد و بخش های عملکردی، قیمت بالا و قیمت پایین قطعات شکسته، و بخش برای افراد با انواع مختلف مشکلات بینایی. اهداف به پایان می رسد که سازمان برنامه و فعالیت خود را به سوی دستیابی به تمرکز دارد. استراتژی وسیله ای برای رسیدن به پایان می رسد. معمولا برنامه های طولانی مدت است.

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

اغلب این استراتژی را «استراتژی فضای خالی » می نامند. وقتی به بازار خود نگاه کنید، محصول یا خدمتی را می یابید که هیچ کس آن را ارائه نم یدهد و می تواند فضای خالی بین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد و آنچه می توانید به بازار ارائه دهید را پُر کند. …

تاکتیک‌های بازاریابی فشاری برای مخاطبان منفعل در بازاریابی موبایلی

تاکتیک‌های بازاریابی فشاری برای مخاطبان منفعل در بازاریابی موبایلی

بسیاری از کسب وکارها و برندهای امروزی, برنامه های بازاریابی خود را با تمرکز بر کاربران موبایل و کسانی که همیشه آنلاین بوده و در حال کسب اطلاعات و سرگرم کردن خود در محیط موبایل هستند, قرار می دهند اما برای جذب آنها راه های زیادی وجود دارد که یک دسته از آنها تاکتیک های …

استراتژی بازاریابی آنی شامپو پنتن

چگونه استراتژی بازاریابی آنی شامپو پنتن بازار آمریکا را تسخیر کرد؟

آموزش بازاریابی بازاریابی یکی از رشته های علم اقتصاد است با همان سرعت که علم در حال پیشرفت است, اقتصاد هم پیش می رود و بازاریابی هم رشد می کند و دگرگون می شود مقاله زیر, درباره روش بازاریابی شامپو پنتن در آمریکا را بخوانید, و نکاتی جالب درباره بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن» …

5 روشی که از شما یک مدیر بازاریابی فوق‌العاده می‌سازد!

۵ روشی که از شما یک مدیر بازاریابی فوق‌العاده می‌سازد!

اغلب مدیران بازاریابی دوست دارند ۹۰ درصد وقت شان را صرف بازاریابی کنند و فقط ۱۰ درصد از زمان شان را به مدیریت اختصاص دهند, درحالی که در واقعیت به ندرت چنین چیزی روی می دهد و در بسیاری از موارد عکس این حالت اتفاق می افتد مشغله های کاری مدیران بازاریابی تا به آن …

آیا کمپین تبلیغاتی و بازایابی آنلاین و آفلاین را می‌توان هم‌زمان اجرایی کرد؟

یک‌شنبه هفته گذشته، مطلبی در رابطه با پیشبرد همزمان کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین و آفلاین آوردیم که ویدیویی در آن ضمیمه شده بود. در ویدیو مربوط به این رویکرد موثر تبلیغاتی، آمار و ارقامی مطرح شده است که هر مدیر مارکتینگی را در مورد تصمیم‌گیری درست در مورد کمپین‌های تبلیغاتی‌شان، قانع می‌کند. در همین راستا، مطالبی در بلاگ‌اد …

چگونه تکنولوژی بیکن باعث تحول بازاریابی خرده‌فروشی در مجتمع تجاری شود؟

تکنولوژی بیکن برای تغییر روندی که مشتریان با برند‌ها تعامل می‌کنند، کاملاً آماده است. این تکنولوژی باعث مفیدتر شدن ابزارها شده، همچنین در راهی که خرده‌فروشان تأثیر آفلاین تبلیغات آنلاین را اندازه‌گیری می‌کنند، تحول بزرگی ایجاد کرده است. هنگامی‌که صحبت از بازاریابی حساس و نکته بینانه می‌شود، آنچه بیشتر از همه به ذهن می‌رسد، تکنولوژی بیکن است. درواقع …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X