چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟
چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش بازاریابی,کتاب بازاریابی ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ بدون دیدگاه 295 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۵
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

اغلب این استراتژی را «استراتژی فضای خالی » می نامند. وقتی به بازار خود نگاه کنید، محصول یا خدمتی را می یابید که هیچ کس آن را ارائه نم یدهد و می تواند فضای خالی بین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد و آنچه می توانید به بازار ارائه دهید را پُر کند. …

اغلب این استراتژی را «استراتژی فضای خالی » می نامند. وقتی به بازار خود نگاه کنید، محصول یا خدمتی را می یابید که هیچ کس آن را ارائه نم یدهد و می تواند فضای خالی بین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد و آنچه می توانید به بازار ارائه دهید را پُر کند.
وقتی پیتزا دومینو کارش را آغاز کرد، هزاران پیتزا فروشی، منوی استاندارد پیتزا را در همان بازاری ارائه م یکردند که این شرکت نخستین رستورانش را تاسیس کرد.

فضایی خالی که تام موناگان موسس پیتزا دومینو تشخیص داد این بود که پس از سفارش پیتزا، سرعت مهم تر از کیفیت است. وقتی مشتری با بخش سفارش پیتزا تماس م یگرفت، گرسنه بود و م یخواست هرچه سریع تر غذایش را بخورد.

موناگان سعی کرد این فضای خالی را با ارسال پیتزا در عرض ۰ دقیقه پر کند و سپس برای دستیابی به آن هدف همه فرایند تولید پیتزا را دوباره تعریف کرد.

امروزه بیش از ۸۰۰۰ شعبه پیتزا دومینو در دنیا وجود دارد و تام موناگان سال ها پیش با سرمایه ای در حدود ۲ میلیارد دلار بازنشسته شد. این نتیجه بدی برای شناخت فضایی خالی نیست که همه آن را م یدیدند، اما همه رقبا به جز دومینو از آن غفلت کردند.

چیزی بهتر، سری عتر و ارزن تر ارائه کنید به دنبال راهی برای معرفی محصول و خدمتی جدید به بازار فعلی باشید که تاکنون هیچ کس ارائه نکرده است. کاری متفاوت و غیرمنتظره در بازار انجام دهید. می توانید از محصولی تقلید کرده و آن را بهتر از رقبا تولید کنید. با تقلید خلاقانه، محصول رقبا را طوری ارتقاء دهید که بازار ذهنیت بسیار متفاوت و بهتری از آن داشته باشد.

مثال دیگر ضربه غافلگیرانه، اقدام یک شرکت تولید خمیردندان در بازاری شلوغ است که فرمول ضدپوسیدگی را به خمیردندانش اضافه کرد و تقریبا یک شبه خمیردندان های معمولی را به جایگاه دوم فرستاد. پس از آن شرکت کالگیت به سرعت فرمولی سفیدکننده و منحصربه فرد را به خمیردندانش اضافه کرد و بسیاری از رقبا را به جایگاه دوم فرستاد.

فقط تصور کنید! به فروشگاه می روید تا خمیردندانی بخرید و باید بین خمیردندان های معمولی، خمیردندان ضدپوسیدگی یا خمیردندان سفید کننده یکی را انتخاب کنید. کدام را انتخاب می کنید؟ و خیلی سریع پس از کالگیت، شرکتی دیگر خمیردندانی را ارائه کرد که هم ضدپوسیدگی و هم سفیدکننده بود و رقابت بار دیگر آغاز شد.

تعریف دوباره جایگاه محصول

همچنین می توانید با تکمیل محصول و تعریف دوباره جایگاه آن، ضربه ای غافلگیرانه به رقبا وارد کنید. نوشابه سِوِن آپ سال ها با کوکاکولا و پپسی رقابت م یکرد. این شرکت سپس استراتژی خود را به طور کامل تغییر داد و سون آپ را با شعار «کولا نیست » معرفی کرد.

تولیدکننده سون آپ به جای رقابت با کوکا و پپسی بر این تاکید کرد که سون آپ بر خلاف کولای تیره رنگ نوشابه ای سبک، تهیه شده از مرکبات و مزه دار است.

او با تعریف دوباره جایگاه خود به این شکل توانست در عرض چند سال سهم بازارش از نوشیدنی های غیرالکلی را از ۱۴ درصد به ۲۰ درصد افزایش دهد که موجب افزایش صدها میلیون دلاری در فروش و سود شد.

چیزی بیش از رقبا ارائه کنید

یک شعار معروف دیگر که بر اساس جایگاه سازی مجدد ارائه شد، آگهی تبلیغاتی شرکت اجاره اتومبیل آویس بود که در رقابت با شرکت عظیم و جهانی هرتز م یگفت «ما دوم هستیم ، پس بیشتر تلاش می کنیم .» این پیام با مشتریان احتمالی ارتباط برقرار کرد؛ مشتریانی که نه تنها می خواستند شانسی به بازنده بدهند بلکه فهمیدند که اگر آویس «سخت تر تلاش می کند » پس به احتمال زیاد، مشتری نتیجه بهتری می‌گیرد. فروش آویس بیشتر و بیشتر شد و سرانجام این شرکت به رتبه دوم در بازار اجاره اتومبیل رسید که در تاریخ شرکت بی سابقه بود.

یک ضربه غافلگیرانه دیگر این است که چیزی جدید و متفاوت را به محصول خود اضافه کنید تا کاملا با محصول فعلی تان متفاوت باشد و از محصولات رقبا متمایز شود. می توانید لوازم جانبی یا خدمتی به محصول اضافه کنید که به ارزش و جذابیت آن بیفزاید و برداشت مشتری از شرکتتان را تغییر دهد.

چیزی جدید ارائه کنید

اپل پس از معرفی آیفون کاری کاملا انقلابی انجام داد. این شرکت برخلاف استراتژی سودآوری قدیمی خود مبنی بر اختصاصی و مخفی نگه داشتن فناوری هایش، ساختار آیفون را آشکار کرد تا به افراد امکان دهد اپلیکیشن های جدیدی برای آیفون ارائه دهند. در عرض چند ماه، سد شکست. امروزه بیش از ۸۰۰ هزار اپلیکیشن برای آیفون وجود دارد که بسیار بیشتر از اپلیکیشن های سایر تلفن های هوشمند در بازار است و بسیاری از عرضه کنندگان آن ها میلیونر و میلیاردر شده اند.

امروز بیش از یک میلیون کارآفرین وجود دارند که تنها یا با هم کار می کنند تا «اپلیکیشن جذاب » بعدی را برای آیفون و سایر گوشی های اندرویدی عرضه کنند و همه امیدوارند که با ارائه خدمتی جدید که کاربران فراوانی داشته باشد و فرصت های کارآفرینی جدید ایجاد کند، این فضای خالی را پر کنند.

بازاریابی موفق، مشتری را در مرکز همه برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها قرار می‌دهد. همه افراد شرکت همواره بر مشتری تمرکز دارند. شرکت در ارائه خدمات به مشتری وسواس دارد. کارمندان با مشتریان ارتباط و تعامل برقرار می‌کنند و به آن‌ها نزدیک هستند. تماس با مشتری و تحقیقات بازار مداوم برای رضایت مشتری حیاتی است.

وقتی باک راجرز ریاست شرکت آی.بی.ام. را بر عهده داشت، معتقد بود که هر یک از اعضای شرکت باید خود را نماینده خدمات‌رسانی به مشتری بداند. موفقیت شرکت بر اساس میزان تفکر دائم کارمندان درباره مشتریان تعیین می‌شود که مستخدم‌ها، راننده‌ها و اپراتورهای تلفن را هم در بر می‌گیرد.

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

مسئول حل مشکل باشید

مثال مورد علاقه من از این نگرش به زمانی برمی‌گردد که مسئول برگزاری همایش‌های آی.بی.ام. بودم و از مکان برگزاری همایش روز بعد اطلاع نداشتم. بعد از ساعت کاری به همه جا زنگ ‌زدم تا پاسخی بگیرم. وقتی شخصی در دفتر آی.بی.ام. به تلفنم جواب داد، مشکل را برایش توضیح دادم و او گفت خیلی زود به من زنگ می‌زند و پاسخم را می‌دهد.

بعد از ۱۵ دقیقه زنگ زد و گفت که با مسئول برگزاری همایش تماس گرفته و اسم و‌ آدرس هتلی که فردا پس از پرواز طولانی باید در آن اقامت می‌کردم را پیدا کرده است. از او تشکر کردم و گفتم «می‌دانم بعد از ساعت کاری با شما تماس گرفتم، ‌احتمالا تا دیروقت کار می‌کنید». او پاسخ داد «مسلم است که تا دیروقت کار می‌کنم چون دربان هستم».

به او گفتم که از کمکش بسیار ممنونم و پرسیدم چگونه توانسته این اطلاعات را برای من پیدا کند. او با جمله‌ای فوق‌العاده پاسخ داد «در آی.بی.ام. هر کسی که به تلفن جواب می‌دهد، مسئول حل مشکل است».

به مشتری فکر کنید

بر اساس قانون متافیزیکی تمرکز «به هر چه توجه کنید، رشد می‌کند». بدین معنی که درباره هرچه مدام فکر و تامل ‌کنید،‌ در واقعیت رشد می‌کند و پا می‌گیرد.

وقتی بر رضایت مشتری تمرکز می‌کنید تا او را به هر روش ممکن خوشحال کنید، همواره راه‌های جدید و بهتری برای دستیابی به این هدف پیدا می‌کنید. فلسفه شرکت شما چیست؟ آیا مصمم هستید که بیشترین رضایت را به بهترین شکل ممکن برای مشتریان فراهم کنید؟

وقتی همواره به مشتریان فکر کنید، مشتریان هم به شما فکر می‌کنند. وقتی مشتریان را به مرکز توجه خود تبدیل کنید، راه‌های سریع‌تر، بهتر، ارزان‌تر و ساده‌تری برای راضی کردن آن‌ها می‌یابید و آن‌‌ها هم با مراجعه دائم، به شما پاداش می‌دهند.

خدمات رستوران

یکی از رستوران‌های دریایی موردعلاقه من، رستوران زنجیره‌ای ترولاکس است. از نخستین باری که به یکی از این رستوران‌ها رفتم (و از آن به بعد به اغلب شعبه‌های آن در سراسر کشور سر زدم) یک ویژگی را تشخیص دادم که اغلب نمی‌توان آن را در سایر رستوران‌ها تجربه کرد. خدمات این رستوران واقعا عالی بود. هر یک از افراد این شرکت از مسئول رزرو تا پسرکی که بشقاب‌ها را تمیز کرده و لیوان‌های آب را پر می‌کرد، در ارائه خدمات به مشتریان فوق‌العاده بودند.

وقتی برداشتم را با مدیر یکی از شعبه‌ها در میان گذاشتم، لبخندی زد و گفت که خدمات‌رسانی نقطه تمرکز و وسواس اصلی هر یک از افراد شرکت از رئیس تا مسئول ظرفشویی است. صاحبان شعب مختلف به زودی به این نتیجه رسیده بودند که همیشه رستوران‌های دریایی دیگر و حتی رستوران‌‌های دریایی گرانتری وجود دارد، بنابراین نمی‌توانند فقط با غذا رقابت کنند. آن‌‌ها باید بر مبنای چیزی رقابت می‌کردند که ارتباطی احساسی با مشتریان برقرار می‌کرد،‌ که همان ارائه خدمات صمیمانه و مشتاقانه به مشتریان بود.

استراتژی خدمات باکیفیت

چطور می‌توانید خدمات به مشتریان خود را سریع‌تر، کاراتر، صمیمی‌تر و مشتری‌محورتر از رقبا کنید؟ این مورد یکی از عوامل کسب مزیت رقابتی در بازار است.

وقتی بازار هدف و مشتری ایده‌آل خود را یافتید، یعنی همان مشتری که به شدت تمایل به جذب او دارید، باید جایگاه خود در بازار را تغییر دهید تا دقیقا برای همان مشتری جذاب باشید. بهترین مشتریان شما چه تفاوت‌هایی با دیگران دارند و چه موارد جالبی را به مشتریانی که علاقه زیادی به جذب و حفظ آن‌ها دارید، ارائه می‌کنید؟

تاکتیک‌های منحرف و منصرف کردن در بازاریابی

چگونه می‌توان از نقاط قوت خود برای کسب جایگاه برتر در بازار استفاده کرد؟ اگر کارتان را با محصول یا خدمتی خوب آغاز کنید و فرصت فروش تعداد زیادی از آن را با قیمت و سود خوب به دست آورید، آن‌وقت می‌توانید مطمئن باشید که رقبا بیکار نمی‌نشینند و فورا رقابت برای جذب همان مشتریان را آغاز می‌کنند.

قانونی در اقتصاد وجود دارد که هرگاه «سودی زیادتر از حد بازار» وجود دارد،‌ رقبا به آن بازار هجوم می‌برند تا کالاها و خدماتشان را ارائه کنند. برای مثال، هرگاه یک روند رشد در بازار املاک آغاز می‌شود، افراد کارآفرین بدون همکاری با هم هجوم می‌آورند تا خانه‌‌ها و املاک بیشتری بسازند و بفروشند. خیلی زود،‌ بازار اشباع می‌شود و قیمت‌‌های بالایی که باعث جذب رقبا شده بود، به قیمت‌های پایینی تبدیل می‌شود که اغلب آن‌ها را مجبور به ترک کسب‌وکار می‌کند.

رقبا را وسوسه نکنید

رقبا به بازارهایی وارد می‌شوند که گمان می‌کنند سودی بالاتر از حد متوسط دارد. هر اقدامی برای منحرف کردن حواس آن‌ها از سود احتمالی یا واقعی‌‌تان، حضور شما در بازار را طولانی‌تر و قوی‌تر می‌کند.حتی اگر رقیب یا کسی که به او اعتماد ندارید از روند پیشرفت کسب‌وکارتان پرسید، همیشه بگویید «این یک مبارزه دائمی است، بازار خیلی پیچیده است و برای کسب هر دلار سخت تلاش می‌کنید».

جلب‌توجه نکنید

نخستین استراتژی هنگام ورود به یک بازار سودآور این است که جلب‌توجه نکنید. خیلی کوچک و بی‌سروصدا وارد شوید و نشان دهید که سراغ بخش بسیار کوچکی از بازار رفته‌اید.مطمئن نیستم که استراتژی اپل در مورد آیفون هم همین بوده باشد اما احتمالا همین بوده، زیرا رقبا آیفون و فعالیت‌های بازاریابی اپل را نادیده گرفتند تا وقتی که دیگر خیلی دیر شده بود.

دومین اقدام این است که وقتی به سود زیاد رسیدید، خیلی درباره موفقیت خود سروصدا نکنید و لاف نزنید مگر وقتی که از رقبا خیلی پیشی گرفته باشید تا نتوانند به شما برسند. هرگز پارچه قرمز را مقابل گاو خشمگین رقبا تکان ندهید.

استراتژی بسیاری از شرکت‌ها این است که ابتدا خود را با قدرت در بازار جا می‌اندازند و سپس اعلام می‌کنند که بزرگ، قوی و کاملا مستحکم هستند و رقبایشان باید به جای دیگری بروند. گاهی این استراتژی کارساز است و گاهی خیر، ‌اما تسلط ناگهانی آن شرکت بر بازار یک محصول یا خدمت خاص اغلب باعث می‌شود رقبا به دنبال فروش و کسب سود در جای دیگری باشند.

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

برنامه‌هایتان را مخفی نگه‌دارید

رازدار باشید،‌ به خصوص هنگام ارائه محصولات جدید یا وقتی فرصت‌‌های فوق‌العاده‌ای در بازار پیدا می‌کنید. تا وقتی که برای عرضه محصول کاملا آماده نیستید تا حد ممکن پنهان‌کاری کنید. اپل با پنهان‌کاری وسواسی قبل از عرضه آی‌پاد، آیفون و آی‌پد باعث شد‌ میلیون‌ها واحد از آن‌ها در عرض چند ماه پس از عرضه به فروش رود.اپل به کنترل و محافظت از اطلاعات داخلی خود قبل از معرفی محصولات جدید معروف است.

با توجه به استراتژی نظامی نباید اجازه دهید دشمنان شاهد «تجمیع ارتش‌هایتان» باشند. ناپلئون از این استراتژی استفاده می‌کرد. او با تجمیع نیروهایش در خفا توانست در نبردهای بزرگ فراوانی پیروز شود و یکی از طولانی‌ترین و موفق‌ترین دوره‌های نظامی تاریخ را رقم بزند.ناپلئون به‌ عمد بخش‌های ارتشش را جدا و مجزا از یکدیگر و در حوزه‌های جغرافی وسیع و دور از هم نگه می‌داشت تا زمانی که برای نبرد بزرگ آماده می‌شد.

سپس همه بخش‌ها را به طور همزمان در میدان نبرد گرد می‌آورد.او در کمال تعجب دشمن، ارتش‌هایش را در مدت زمانی کمتر از ۲۴ یا ۴۸ ساعت ادغام می‌کرد. وقتی پیشنهاد نبرد می‌داد تقریبا همیشه از لحاظ تعداد سرباز به دشمن برتری داشت. او توان غلبه بر همه ارتش‌های اروپا را داشت، زیرا می‌توانست تا آمادگی کامل برای آشکار کردن خود و تجمیع کامل ارتش، مخفی بماند.شما هم باید همین کار را انجام دهید.

فعالیت‌های توسعه محصول و خدمت خود را مخفی نگه‌دارید. طوری رفتار کنید انگار مشغول انجام کسب‌وکار معمولتان هستید.یک پتوی پنهان‌کاری روی محصولات جدید خود بکشید تا رقبا نفهمند چه می‌کنید. در علوم نظامی، غافلگیری یک استراتژی مهم برای پیروزی بزرگ در بازار است.

توجه‌شان را منحرف کنید

به دنبال راه‌‌هایی برای منحرف کردن توجه رقبا از محصولات،‌ خدمات و بازارهای اصلی‌تان باشید. اگر یک محصول پرسود و چند محصول کم‌سود دارید، وقتی رقبا می‌پرسند کسب‌وکارتان چگونه پیش می‌رود، توجه‌شان را به محصولات پر تعداد کم‌سود جلب کنید تا فکر کنند بازار آنجاست و باید انرژی خود را آنجا صرف کنند.

رقبا را تشویق کنید سراغ بازارهایی بروند که کمترین سود را برای شما دارد. پنهان‌کاری و رازداری درباره سودآورترین محصولات، یک استراتژی مهم بازاریابی است.بسیاری از کسب‌وکارها تمایل به خودنمایی و لاف زدن درباره موفقیت‌هایشان دارند. آن‌ها حوزه‌هایی که در آن به بیشترین سود دست یافته‌اند را با صدای بلند اعلام می‌کنند، پارچه قرمز را مقابل گاو خشمگین تکان می‌دهند و رقبا را ترغیب می‌کنند تا با محصولات و خدمات خود به آن بازارها هجوم آورند، حتی اگر کیفیت رقابتی‌شان چندان خوب نباشد در نهایت، فروش، سود و سهم بازارشان کاهش می‌یابد. وقتی رقبا را برای ورود به بازار خودتان ترغیب کنید، چنین اتفاقی روی می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ویژه رایگان امروز

کسب و کار اینترنتی را چگونه سریع‎تر شروع کنیم؟

کسب و کار اینترنتی را چگونه سریع‎تر شروع کنیم؟

کسب‎ و‎ کار اینترنتی جزو کسب‎ و کارهایی است که بدون سرمایه‎گذاری‎های سنگین مالی و افراد متخصص فوق‌العاده حرفه‌ای می‌توان آن را راه‌اندازی نمود. می‎توانید به تنهایی از منزل شخصی‎تان  شروع، به سرعت رشد داده و تبدیل به شرکت‎های موفق در سطح دیجی کالا شوید. متاسفانه خیلی از دوستان تصور می‎کنند که راه‎اندازی کسب و کار …

 • Required phone number format: شماره موبایل

  مدیران آینده بهای موفقیت کسب و کارشان را پرداختند و پرداخت می کنند!

  چگونه به طور خودکار وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کنیم؟

  فرمت دوره: MP4
  آموزش کامل سیستم‌سازی وب‎سایت برای افزایش فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد می‌گیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  زمان کل دوره: ۲ ساعت
  دسته بندی: آموزش بازاریابی اینترنتی، دیجیتال مارکتینگ

  با مدیر آینده وردپرس را قورت بده!

  با مدیر آینده وردپرس را قورت بده!

  فرمت دوره: MP4
  برترین سیستم مدیریت محتوای وردپرس را در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را فرا می‌گیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  این آموزش به سبکی ساده و روان شما را در این مسیر هدایت خواهد نمود!

  عضویت رویال مدیر آینده

  عضویت ماهانه رویال مدیر آینده

  تا زمانی که در شرکت‎تان بر روی آموزش خود و کارکنان‎تان سرمایه‎گذاری نکنید، در یک سطح از پیشرفت درجا خواهید زد.اعضای رویال می‌توانند به مقالات و مطالب با ارزشی دسترسی داشته باشند که باعث رشد و توسعه کسب‌و‌کارشان می‌شود.

  ورود مدیران آینده

  جعفرصادق پیران
  جعفرصادق پیران
  • مدیر و موسس مدیر آینده
  • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
  • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
  • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
  • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
  • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
  • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
  • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
  • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

  به جمع مدیران آینده بپیوندید

  آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

  آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

  جعفرصادق پیران

  داستان شکل گیری مدیر آینده

  معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

  آدرس ما

  • تهران - جنت آباد مرکزی
  • بیست متری گلستان غربی
  • شماره هماهنگی
  • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
  • piran.js@gmail.com