معیارهای سنجش رشد و توسعه یک کسب و کار

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش بازاریابی,مدیریت و رهبری کسب و کار ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ بدون دیدگاه 217 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

به طور کلی مدیران شرکت‌ها انتظار دارند که کسب و کار آن‌ها روند رو به رشدی داشته باشد. از این رو کند بودن سرعت رشد کسب و کار باعث نگرانی و ناامیدی آن‌ها می‌شود. اما نکته‌ی مهمی که در ارتباط با رشد کسب و کار باید به آن توجه شود بررسی میزان رشد آن از …

به طور کلی مدیران شرکت‌ها انتظار دارند که کسب و کار آن‌ها روند رو به رشدی داشته باشد. از این رو کند بودن سرعت رشد کسب و کار باعث نگرانی و ناامیدی آن‌ها می‌شود. اما نکته‌ی مهمی که در ارتباط با رشد کسب و کار باید به آن توجه شود بررسی میزان رشد آن از آغاز تا کنون است.

متاسفانه در بسیاری از موارد پارامترهای درستی به عنوان معیار سنجش رشد کسب و کار در نظر گرفته نمی‌شود. این امر باعث تصمیم‌گیری نادرست مدیران می‌شود و مشکلات فراوانی را برای شرکت‌ها ایجاد می‌کند. اما اگر به عنوان مدیر یا صاحب کسب و کار احساس می‌کنید سرعت رشد و توسعه‌ی شرکت شما نسبت به رقبایتان کندتر است. می‌توانید با بررسی چند فاکتور ساده دلایل کاهش سرعت رشد کسب و کار خود را بررسی کنید.

عوامل موثر در رشد کسب و کار

میزان پیچیدگی نرم‌افزار استفاده شده در شرکت

بروز مشکل نرم‌افزاری یا استفاده از نرم‌افزارهای پیچیده یکی از عوامل کاهش سرعت رشد کسب و کارها است. اگر کسب و کار شما نیاز به استفاده از نرم‌افزار خاصی دارد. بهتر است بدانید که انتخاب نرم‌افزار مناسب و با سرعتی که تمام نیازهای شرکت را تحت پوشش قرار دهد یکی از مهمترین وظایف یک مدیر موفق است. زیرا نرم‌افزار مورد استفاده در هر شرکت رابطه مستقیمی با سطح بهره‌وری کارکنان و سرعت انجام کارها دارد. مسئله‌ی مهم دیگری که در ارتباط با نرم‌افزار استفاده شده در هر شرکت وجود دارد بحث آشنایی کامل کارکنان شرکت با آن است. در بیشتر سازمان‌ها یا شرکت‌ها بروز یک مشکل نرم‌افزاری کوچک باعث متوقف شدن کارها می‌شود و همین کندی عملکرد در طولانی مدت باعث کارایی شرکت شده و سرعت رشد کسب و کار را کاهش می‌دهد.

راه‌حل: برنامه‌ریزی برای تست و رفع مشکلات احتمالی به وجود آمده در نرم‌افزار شرکت در بازه‌های زمانی مشخص می‌تواند تا حد زیادی از اتلاف زمان در سازمان‌ها جلوگیری کند. طراحی یک نرم‌افزار اختصاصی و استخدام یک نیروی کار متخصص در زمینه‌ی نرم‌افزار می‌تواند راه‌حل مناسبی برای کمک به رشد کسب و کارها باشد.

تعیین هدف مشخص برای سازمان

یکی از دلایل ساده و در عین حال رایج کند بودن سرعت رشد کسب و کارها هدف‌گذاری نامناسب در سازمان است. داشتن اهداف مشخص و قابل دسترس یکی از عوامل رشد کسب و کارها است. بخش عظیمی از عملکردهای شرکت با توجه به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت آن تعیین می‌شود. در حالت کلی کند بودن سرعت رشد کسب و کارها می‌تواند ناشی از عدم تعیین هدف مشخص و یا انتخاب مسیر اشتباه برای رسیدن به هدف تعیین شده باشد. لازم به ذکر است که هدف‌گذاری باید کاملا واقع‌گرایانه باشد. زیرا نرسیدن به اهداف باعث بی‌انگیزگی افرادی که در کسب و کار مورد نظر فعالیت می‌کنند می‌شود. این بی‌انگیزگی نیز در نهایت از سرعت رشد کسب و کار می‌کاهد.

 

متاسفانه بسیاری از مدیران مقاومت شدیدی در جذب نیروی کار جدید از خود نشان می‌دهند. هر چند جذب نیروی جدید و آموزش او بسیار هزینه‌بر است و ممکن است مشکلات فراوانی را برای کسب و کارها ایجاد کند. اما برای دستیابی به اهداف کوتاه مدت و تسریع عملکرد شرکت گاهی جذب نیروی متخصص جدید یا برونسپاری بخشی از کارها ضروری است. در برخی موارد تلاش برای انجام دادن کارها با نیروهای فعلی شرکت را از رسیدن به اهداف خود دور می‌کند. همین امر نیز باعث کاهش سرعت رشد کسب و کار می‌شود. جالب است بدانید که گاهی ادغام دو تیم کاری مختلف می‌تواند کمک زیادی به رشد و توسعه‌ی هر دو تیم داشته باشد و آن‌ها را به اهداف خود نزدیک‌تر کند. یک مدیر موفق در مواجهه با شرایط خاصی مثل نبود نیروی متخصص با تصمیم‌گیری منطقی می‌تواند سبب رشد کسب و کار خود شود.

 تصمیم‌گیری صحیح

در هر زمینه‌ای که فعالیت کنید این تصمیم‌گیری است که خط مشی کسب و کار شما را تعیین می‌کند. در حقیقت کیفیت تصمیم رابطه‌ی مستقیمی با میزان موفقیت و رشد کسب و کار دارد. در این میان مقاومت مدیران در برابر تغییر یکی از عوامل مهمی است که از سرعت پیشبرد استراتژی شرکت و در نتیجه سرعت رشد کسب و کار می‌کاهد. این نکته را فراموش نکنید تصمیم‌گیری اساسی مدیران شکست یا موفقیت یک کسب و کار را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین قبل از ورود به مرحله تصمیم‌گیری مدیران باید اطلاعات جامعی از شرایط شرکت به دست آورده و بهترین تصمیم را در این مورد بگیرند.

 

مدل کسب و کار

مدل کسب و کار چگونگی عملکرد مجموعه‌ی متغیرهای تصمیم‌گیری در استراتژی شرکت را برای ایجاد مزیت رقابتی نشان می‌دهد. از آنجایی که مدل کسب و کار زمان رسیدن به سود دهی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، رابطه‌ی مستقیمی با سرعت رشد کسب و کارها دارد. در برخی موارد ممکن است تغییر مدل کسب و کار می‌تواند سود آوری آن را چندین برابر کند.

ریسک‌پذیری

رشد یک کسب و کار تحت تاثیر تصمیم و ریسک پذیری مدیر آن قرار دارد. قبول شرایط جدید و سرمایه‌گذاری در موقعیت‌های جدید و ریسک‌پذیری مدیر می‌تواند نتایج فوق‌العاده‌ای برای کسب و کار داشته باشد. جرات ریسک کردن می‌تواند رسیدن به اهداف تعیین شده را تسریع کند. البته نکته‌ی مهمی که باید همواره مورد توجه قرار گیرد این است که ریسک مانند شمشیر دو لبه است. بنابراین هنگام ریسک کردن شکست و متضرر شدن نیز در نظر گرفته شود.

 

همانگونه که می‌دانید بسیاری از کسب و کارها برای توسعه نیاز به سرمایه‌گذاری دارند. در بسیاری از موارد تامین این سرمایه به خصوص در کسب و کارهایی که حاشیه سود پایینی دارند نیازمند واگذاری بخشی از سهام شرکت است. واگذاری سهام به افرادی که بتوانند به توسعه پایدار و رشد کسب و کارها کمک کنند یکی از وظایف یک مدیر موفق است. زیرا می‌توان گفت که تصمیم‌گیری برای واگذاری سهام یکی از سخت‌ترین تصمیم‌های مدیریتی است.

 

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

اغلب این استراتژی را «استراتژی فضای خالی » می نامند. وقتی به بازار خود نگاه کنید، محصول یا خدمتی را می یابید که هیچ کس آن را ارائه نم یدهد و می تواند فضای خالی بین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد و آنچه می توانید به بازار ارائه دهید را پُر کند. …

تاکتیک‌های بازاریابی فشاری برای مخاطبان منفعل در بازاریابی موبایلی

تاکتیک‌های بازاریابی فشاری برای مخاطبان منفعل در بازاریابی موبایلی

بسیاری از کسب وکارها و برندهای امروزی, برنامه های بازاریابی خود را با تمرکز بر کاربران موبایل و کسانی که همیشه آنلاین بوده و در حال کسب اطلاعات و سرگرم کردن خود در محیط موبایل هستند, قرار می دهند اما برای جذب آنها راه های زیادی وجود دارد که یک دسته از آنها تاکتیک های …

استراتژی بازاریابی آنی شامپو پنتن

چگونه استراتژی بازاریابی آنی شامپو پنتن بازار آمریکا را تسخیر کرد؟

آموزش بازاریابی بازاریابی یکی از رشته های علم اقتصاد است با همان سرعت که علم در حال پیشرفت است, اقتصاد هم پیش می رود و بازاریابی هم رشد می کند و دگرگون می شود مقاله زیر, درباره روش بازاریابی شامپو پنتن در آمریکا را بخوانید, و نکاتی جالب درباره بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن» …

5 روشی که از شما یک مدیر بازاریابی فوق‌العاده می‌سازد!

۵ روشی که از شما یک مدیر بازاریابی فوق‌العاده می‌سازد!

اغلب مدیران بازاریابی دوست دارند ۹۰ درصد وقت شان را صرف بازاریابی کنند و فقط ۱۰ درصد از زمان شان را به مدیریت اختصاص دهند, درحالی که در واقعیت به ندرت چنین چیزی روی می دهد و در بسیاری از موارد عکس این حالت اتفاق می افتد مشغله های کاری مدیران بازاریابی تا به آن …

چگونه DISC با تحلیل شخصیت و رفتار شناسی کارکنان به مدیران کمک می‌کند؟

چگونه DISC با تحلیل شخصیت و رفتار شناسی کارکنان و مشتریان کمک می‌کند؟

یک تیم به تعداد کمی از افرادی گفته می شود که دارای مقاصد, اهداف و رویکردی مشترک اند که بر مبنای آنها به هم پیوند می خورند و به یکدیگر تکیه می کنند ” یک تیم به تعداد کمی از افرادی گفته می شود که دارای مقاصد ،اهداف و رویکردی مشترک اند که بر مبنای …

آیا کمپین تبلیغاتی و بازایابی آنلاین و آفلاین را می‌توان هم‌زمان اجرایی کرد؟

یک‌شنبه هفته گذشته، مطلبی در رابطه با پیشبرد همزمان کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین و آفلاین آوردیم که ویدیویی در آن ضمیمه شده بود. در ویدیو مربوط به این رویکرد موثر تبلیغاتی، آمار و ارقامی مطرح شده است که هر مدیر مارکتینگی را در مورد تصمیم‌گیری درست در مورد کمپین‌های تبلیغاتی‌شان، قانع می‌کند. در همین راستا، مطالبی در بلاگ‌اد …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X