مزایای داشتن وب‌سایت برای افرادی که از طریق اینستاگرام و تلگرام کسب درآمد می‌کنند؛ بعضا زیاد واضح نیست که در این مقاله قصد داریم، به مهم‌ترین نکاتی که لازم است شما آن را بدانید اشاره خواهم کرد. چرا باید سایت داشته باشیم؟

شرکت‌های بزرگ ایرانی در چند سال اخیر فعالیت خود را در فضای دیجیتال افزایش دادند. چرا که متوجه پتانسیل قدرتمند دسترسی به مخاطبان بیشتر را با توجه به تغییر و تحولات درک نمودند. در این میان شرکت‌ها، کسب و کارهای کوچک و خویش‌فرما نیز به اهمیت حضور در اینترنت پی بردند.

برای ادامه حیات و بقا کسب و کار آفلاین خود ما نیازمند استفاده از مولتی چنل و کانال‌های جذب مختلف مخاطب از طریق اینترنت هستیم. باید این واقعیت را بپذیریم که برای رقابت بدون داشتن وب‌سایت هیچ شانس موفقیتی در بازار فعلی کشورمان نخواهیم داشت. همیشه به این موضوع به صورت‌های مختلف اشاره نمودم، که شما قبلا باید با هزینه‌های تبلیغاتی بیشتر که صاحبان رسانه نفع بیشتری از آن می‌بردند؛ استفاده می‌کردید.

 

چرا مزایای داشتن سایت در کسب و کار اینترنتی این قدر حیاتی است؟

ولی در حال حاضر هر کسب و کاری در هر مقیاس و اندازه‌ای که باشد؛ می‌تواند برای کسب و کار خود یک تریبون و رسانه جذابی را برای مخاطبان داشته باشد. در پنج تا ده سال پیش، رقابت برای نتایج جست و جوی محلی، بسیار کمتر از امروز بود. ولی حالا شما باید علاوه بر SEO از روش‌های دیگر دیجیتال مارکتینگ هم بهره ببرید. تا بتوانید حضور خود را با داشتن وب‌سایت در اینترنت تثبیت بکنید.

همچنین از رسانه‌های که مخاطبان بیشتری را توانستند جذب نمایند استفاده حداکثری نمایید. الان در برخی موارد رقابت تا حدی افزایش یافته است که تبلیغات گوگل ادوردز هم با بودجه کم جواب نمی‌دهد. البته این را باید مذکر شوم که در برخی از رشته‌ها این وضعیت حاکم نیست. شما حتی بدونی سئو و بهینه‌سازی سایت هم با تبلیغ کلیکی و هدفمند گوگل هم می‌توانید نتایج خوبی را دریافت نمایید.

 

حتی اگر شما یک وب‌سایت بسیار حرفه‌ای هم طراحی نمایید؛ همانند یک فروشگاه شیک در وسط یک کویر است؛ که باید برای آن امکانات حمل و نقل مسافر مثل جاده‌کشی، هوایی، ریلی را فراهم نمایید. پس شما فقط با داشتن وب‌سایت، یا پیج اینستاگرام و کانال تلگرام نمی‌توانید به موفقیت خاصی دست یابید.

بنابراین علاوه بر حضور در اینترنت با داشتن وب‌سایت، اقدام نمایید. حتما باید از روش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ و غیردیجیتال استفاده نمایید. شما در اینستاگرام شاید به مخاطبان بیشتری دست یابید ولی هیچی تضمینی در پایداری این ارتباط با شما وجود ندارد. یعنی شما در یک پلتفرمی همانند اینستاگرام با محدودیت‌های بسیاری درگیر هستید.

برای اعتمادسازی و تبدیل مخاطب به مشتری در میان ده‌ها رقیب دیگر فرصت و شانس کمتری دارید. بنابراین مزایای داشت وب سایت را حتما چندین بار بخوانید؛ تا واقعا به مزیت‌های داشت وب سایت پی ببرید. به طور حتم درآمد شما را حداقل ۱۰ برابر افزایش می‌دهد.

مزایای داشتن سایت

 

اما مزایای داشتن وب‌سایت برای رونمایی از کسب و کار شما به دلایل زیر الزامی است:

 • داشتن پایگاه مرکزی برای مدیریت بهتر رسانه مختص خودتان
 • اعتمادسازی با دادن اطلاعات مفید در اختیار مخاطب بدون هیچ محدودیت حجمی و زمانی
 • امکان هدایت کاربران برای درک عملکرد و هدف کسب و کار ما
 • ناوبری و هدایت مخاطبان به سمت اقداماتی که ما بیشتر خواهان آن هستیم
 • غربالگری خیلی عالی و تشخیص مشتری از نامشتری
 • استفاده از رسانه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ برای بهره‌برداری حداکثری از فضای دیجیتال
 • عدم محدودیت در معرفی محصول و خدمت به مشتریان بالقوه در بازار هدف
 • کاهش هزینه‌های نرخ جذب یک مشتری به واسطه یک سایت
 • دسترسی به اطلاعات ارتباطی با مشتریان برای جلب اعتمادشان
 • ایجاد پایگاه داده و بانک اطلاعاتی مشتریان که با افزایش تعداد رکوردهای آن ارزش بیشتری پیدا می‌کند.
 • دسترسی به مشتریان بالقوه‌ای که می‌تواند ارزش دارایی‌های دیجیتالی شما را بالا ببرد.

 

برای راه اندازی و طراحی سایت چقدر باید هزینه کنیم؟

الان داشتن وب‌سایت کار چندان سختی نیست؛ واقعا با ظهور سیستم مدیریت محتوا همانند وردپرس، دروپال، جوملا شما در کمتر از ۵ دقیقه می‌توانید به رایگان صاحب سایت شوید. اما در گذشته شما تنها انتخاب‌تان برون سپاری به شرکت‌ها و برنامه‌نویس‌ها برای طراحی سایت بود. از آن گذشته شما بدون دانش کدنویسی طراحی سایت می‌توانید به راحتی با آن ارتباط بگیرید.

بعد از تهیه و اجاره سالیانه هاست و دامنه که برای آشنایی با نکات مهم است حتما کلیک کنید. اما مزیت وردپرس و آشنایی با آن هم می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

شما با صرف کمترین هزینه و بدون برون سپاری می‌توانید سایت خود را با وردپرس در سه ساعت یاد بگیرید و طراحی کنید. بنابراین دیگه بهانه‌ای برای اینکه برای موفقیت خودتان کاری انجام ندهید؛ نمانده است. فقط کافی است که شروع به تلاش مداوم همراه با افزایش مهارت و دانش خودتان از بازار آنلاین بکنید. تا در کمتر از شش ماه یک مسیر پرچالش را به روزنه‌های موفقیت تبدیل نمایید.

وب سایت بهترین مسیر برای کارآفرینی

مسلما خیلی از افرادی که در زندگی به دنبال ارزش‌آفرینی و تاثیرگذاری بیشتر بر هم‌نوعان خود هستند؛ همیشه به دنبال کشف فرصت‌هایی هستند که برای افراد عادی قابل مشاهده نیست. شور و اشتیاق این افراد برای حل مسایل و خواسته‌های دیگران به حدی زیاد هست؛ که از هیچ، امپراطوری بزرگی خلق می‌کنند.

یکی از بهترین ابزارها که در قرن ۲۱ موقعیت خاصی را حتی برای اقشار ضعیف جامعه فراهم نموده است؛ اینترنت با دنیایی از فرصت برای علاقمندان به کسب درآمد و ارزش آفرینی است. داشتن وب سایت پایگاهی قوی برای توسعه داخلی و جهانی هر کسب و کاری است؛ باید از دریچه دیجیتال نسبت به تغییر و تحولات نگاه نماییم.

از طریق سایت می‌توانید به راحتی با مشتریان‌تان در تعامل باشید. تمامی عملیات‌های بازاریابی و فروش را به صورت دیجیتال انجام دهید. یعنی شما در این صورت به مشتریان بیشتری می‌توانید سرویس بدهید. چون خود مخاطب هم بخش مهمی از کارها را به عهده می‌گیرد؛ تا در زمان و هزینه‌های شما صرفه‌جویی گردد.

 

ابزارهای فوق‌العاده در بازاریابی و فروش

امکانات بسیاری را می‌توانید به سایت وردپرسی خودتان با صرف کمترین هزینه اضافه نمایید. این یعنی شما در حال خواب و سفر نیز می‌توانید خودکار همیشه درآمد داشته باشید. این مزایای داشتن وب‌سایت به حدی است که می‌توان یک کتاب ۳۰۰۰ صفحه‌ای را برایش نگاشت. پدیده درآمد غیرفعال یعنی وب سایت که کسب و کار شما را به ماشین پول‌سازی تبدیل می‌نماید.

امکانات بی‌نظیری که در سایت‌تان تعبیه می‌کنید؛ به شما این امکان را می دهد که با کمترین کارمندان و حتی به تنهایی از اینترنت درآمد کسب نمایید. مزایای داشتن وب‌سایت به حدی است که شما نمی‌توانید به این راحتی از آن صرف‌نظر کنید. شما اگر فرد توانمندی در اداره و مدیریت فرآیندهای وب‌سایت باشید؛ مسلما تمامی عملیات‌های فروش، حسابداری و ارسال سفارش را به طور خودکار می‌توانید مدیریت نمایید.

 

دسترسی همیشگی به مخاطبان و مشتریان

شما با کسب اجازه از خود افراد می‌توانید بر روی آن‌ها بدون محدودیت زمانی بازاریابی کنید. یعنی محصول و خدمات خودتان را با بازاریابی اجازه‌ای همیشه به مشتریان بالقوه و بالفعل کسب و کارتان می‌توانید معرفی نمایید.

شما با داشتن سایت هر زمانی که دوست داشتید، می‌توانید برای افزایش تعامل با کسب و کارتان با آن‌ها ارتباط بگیرید. از آن‌ها بخواهید که تولید محتوای شما را بخوانند، ببینند و بشنوند و در مورد آن‌ها نظرات خودشان را به شما ارایه دهند. یا محصول و خدمات جدید خودتان را به آن‌ها معرفی نمایید.

 

نکته‌ قوت هر وب‌سایتی بانک اطلاعاتی مشتریان آن سایت است که ارزش برند شما و حتی فروش شما را تعیین می‌کنند. این لیست در حکم دارایی دیجیتالی ارزشمندی است که می‌تواند در کمتر از یک روز برای شما چندین ده میلیون فروش و سود ایجاد نماید.

چنین قابلیتی فقط با داشتن سایت ممکن می‌شود. اغلب ما به خاطر دید سنتی و محدودی که به توانایی خلق پول یک کسب و کار داریم. خیلی دیر این موضوع را می‌پذیریم؛ در حالی که اگر با خدمت صادقانه به علاقمندسازی مخاطب بپردازیم؛ مسلما به دریایی از ثروت دسترسی خواهیم داشت که غیرقابل باور است.

برندینگ آنلاین با هزینه‌ کمتر

برندینگ یکی از موضوعاتی که حتی در کسب و کارهای سنتی باید به آن توجه نمود. دلیلش هم به این برمی‌گردد که شما در هر حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید؛ مسلما رقیب‌های بزرگ و کوچک زیادی وجود دارند. بنابراین شما تنها اگر به محصول خودتان فقط به کیفیتش توجه نمایید. یعنی بازی رقابت در افزایش سهم بازار را به رقبا خواهید بخشید.

بنابراین لزوما توجه به داشتن وب‌سایت از اهمیت خاصی برای برندینگ برخوردار است. در حال حاضر علاوه بر داشتن محصول با کیفیت حتما خوشنامی و برندسازی را باید مدنظر قرار دهید. پس پایه اول برندینگ آنلاین فقط و فقط با داشتن سایت ممکن می‌شود.

اکثر برندهای موفق داخلی و خارجی همهمدیون داشتن وب‌سات قدرتمند هستند. معتقدم که بدون داشتن سایت اصلا این ایده غیرممکن است. شما با ساخت برندتان در وب‌سایت با ارایه خدمات و محصولات شروع می‌شوند. تا اینکه آرام آرام نام تجاری شما را در هنگام نیاز مجدد به چه صورتی به خاطر می‌آورند.

بینش و دید بلند مدت در مزایای داشتن وب‌سایت

شما تنها در صورتی در یک صنعت و کسب و کار موفق خواهید شد؛ یک بینش و نگاه وسیع و بلندمدتی را باید طراحی کنید. شما با داشتن وب‌سایت یعنی به حیطه فعالیتی‌تان جان تازه‌ای می‌بخشید. این توانایی شما را صاحب رسانه‌ای قدرتمند می‌نماید که رهبری آن فقط و فقط به عهده خودتان هست. در حالی که شما برای تبلیغ محصول‌تان در تلویزیون باید از هزار توی مارپیچ عبور می‌کردید؛ ضمنا هزینه‌ بالایی را صرف می‌نمودید.

اما الان شما در ۵ دقیقه می‌توانید صاحب تریبون اختصاصی کسب و کار خود شوید. در واقع می‌توان گفت سرمایه دیجیتالی شما بر پایه وب‌سایت شکل می‌گیرید.  با گذر عمر آن و تدوین استراتژی تولید محتوا بر گرانبها بودن وارزش آن می‌افزایید. در حقیقت دارایی دیجیتالی شما محسوب می‌شود. ضمنا هر روز بر تعداد کاربران‌ و فالورهایتان می‌افزایید؛ این یعنی هر روز ارزش دارایی‌های معنوی شما افزایش می‌یابد.

نگاه شما به فضای آنلاین و فرصت دستیابی به مشتریان بالقوه چیزی است که با بینش کوتاه‌مدت نمی‌تواند شکل بگیرید. مسلما ارزش سایت شما در شروع صفر است؛ اما به مرور زمان چنان ارزشی پیدا می‌کند که کسب و کارتان را به رقیبی بی بدیل تبدیل می‌نماید.

مزایای داشتن وب سایت

 

موتورهای جستجو و قیمتی که سایت از آن می‌گیرد.

یکی از پتانسیل‌های گسترده بی‌رقیب که در ایران فقط افراد هوشمند هستند؛ که به آن بها می‌دهند. تولید محتوا و بهینه‌سازی سایت متناسب با الگوریتم‌های گوگل، ثروتی عظیم برای خیلی از کسب و کارها می‌آفریند. نقطه قوت و برجسته گوگل این است که مشتریان هدفمند را به سمت شما هدایت می‌کند.

الان seo و سئو قدرتی به کسب و کار شما می‌دهد که باورتان نمی‌شود. رقابتی شدید در کسب جایگاه و رتبه بالاتر در خیلی از حیطه ها هنوز شکل نگرفته است. پس مدیران کسب و کارها اگر می‌خواهید در ۱۰ سال آینده کسب و کارتان دوام یابد؛ حتما همین امروز و امشب برای داشتن وب‌سایت اقدام نمایید.

گوگل هم مانند هر کسب و کار قدرتمند دیگری به دنبال محتوای عالی برای ارایه به مشتریانش هست. پس شما با داشتن تلگرام و اینستاگرام یک نعمت بزرگ را از دست می‌دهید. نباید خودتان را محدود به فعالیت در پلتفرم‌ها نمایید؛ ارزش کسب و کار شما می‌تواند ۱۰۰ بار بیشتر از این شود. اگر تنها فقط یک تیر خلاص برای کسب و کار خود دارید، آن را بر روی سایت سرمایه‌گذاری کنید.

چرا اولین گام نباید شروع از تلگرام و اینستاگرام باشد؟

فنداسیون و پایه یک کسب و کار نباید در فضای دیجیتال روی پلتفرم‌هایی که یک روز هستند؛ و فردا به هر دلیلی ممکن است نباشند؛ پی‌ریزی کرد. چالشی‌ترین قسمت موضوع این است که شما در این پلتفرم‌ها با رقبای مستقیم و غیرمستقیم زیادی رقابت می‌کنید. یعنی شاید حرف‌های شما، محصولات و خدمات‌تان در حد یک ثانیه هم دیده نشوند.

دلیلش هم بیشتر به این موضوع ربط دارد که مخاطب بیشتر برای سرگرمی به آن مراجعه کرده است. مطمئنا اولین چیزی که برای خرید یک محصول و خدمت می‌گردیم؛ گوگل است. یکی از پتانسیل‌های مهم یعنی فیس‌بوک که می‌توانست خیلی قبل از اینها موجب رونق کسب و کارها گردد؛ بلوکه شده است.

تلگرام هم حدود هشت ماه پیش کاملا فیلتر شد؛ خیلی از کاربران دیگر به راحتی نمی‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. پس اینستاگرام هم می‌تواند به چنین پایان نافرجامی دچار شود. پس چرا در این سراب و پاساژی اجاره‌ای کسب و کارمان را بنا کنیم که هیچ امیدی به زنده بودن آن در بازار آنلاین کشورمان نیست.

شما در قدم اول می‌توانید از سایت شروع کنید؛ اما برای افزایش نرخ تبدیل بازدیدکنندگان می‌توانید از اینستاگرام هم در کنارش بهره بگیرید. آن موقع است که معنی دارایی دیجیتال را به خوبی درک خواهید کرد. داشتن یک چشم‌انداز مناسب می‌تواند شما را از هدر رفت عمر و سرمایه‌تان حفظ نماید.

با تثبیت حضور خودتان در اینترنت هر ابزار دیجتالی به کمک شما می‌آید؛ حتی شما به راحتی می‌توانید مشتری را از نا مشتری تشخیص داد. اما چنین نرخ تبدیلی فقط با داشتن سایت ممکن می‌شود. بنابراین راه‌گریزی ندارید که در ابتدا از سایت شروع نکنید. رسانه‌ای که بدون پلتفرم‌ها هم می‌تواند دارایی دیجیتالی شما را چندین برابر ارزشمند نماید.

چرا در کنار استفاده از مارکت‌پلیس‌ها حتما باید وب‌سایت هم باید داشته باشیم؟

شما در سایت‌هایی مثل تخفیفان، نت برگ، بامیلو و دیجی‌کالا درسته که می‌توانید به مخاطبان آنها دسترسی داشته باشید. ولی به دلایل محکمی باز کل پایه کسب و کار اینترنتی خود را نباید بر روی آن‌ها پیاده‌سازی کنید. شما دوستان عزیز در حقیقت به رونق کسب و کار دیگران کمک می‌کنید که خودتان نفع کمتری می‌برید. از آن گذشته امکان ربودن محصول و خدمت پرفروش شما با توجه به آمارهای فروش را هم دارید برای آن‌ها فراهم می‌کنید.

 

چرا باید سایت داشته بشیم

 

ضمنا به طور مستقیم در دیجی کالا یا بامیلو به مخاطب دسترسی ندارید. یعنی عملا فقط یک سود کمی را برای شما فراهم می‌نماید. بنابراین داشتن فروشگاه اینترنتی مختص کسب و کارتان فوریتی الزامی است. اما باز هم از این وب‌سایت‌ها به عنوان ابزار توسعه استفاده نمایید. در این صورت است که شما به خوبی خواهید توانست که بنیان تجارت خودتان را محکم‌تر بنا کنید.

در چنین وب‌سایتی معمولا شما باید با فروشندگان بیشتری رقابت نمایید. در واقع شما برای فروش بیشتر باید در جنگ رقابت قیمتی عملا وارد می‌شوید. در حالی که در وب‌سایت خودتان فقط مشتری تنها با یک فرد طرف است آن هم شما هستید. حتی فروشگاه‌سازها هم گزینه مناسبی برای فعالیت شما نمی‌باشند. چرا که به عنوان زیردامنه یک سایت خواهید بود، که منافع اصلی را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهید.

اگر در راه‌اندازی وب‌سایت خود جدی هستید؛ همه مواردی را که تا به اینجا بررسی نمودیم، جدی بگیرید. اول اینکه شما هیچ وقت نمی‌توانید برای فروشگاه خود تصمیم مستقل بگیرید؛ تغییرات مد نظرتان را انجام دهید. شما به تعداد محدودی می‌توانید محصولات خود را در آن‌ها به نمایش بگذارید. به طور کل برای انجام هر تغییری باید هزینه‌ای مجددی بپردازید؛ در نهایت هم تغییر مطلوب شما را هم انجام نخواهند داد.

از نظر SEO و بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو هم از دست شما کار زیاد برنمی‌آید. بلاگ اختصاصی هم نهایتا باعث قدرت گرفتن آن فروشگاه‌ساز خواهد شد. اگر هم بعدا بخواهید آن‌ها را در یک سایت مستقل دیگر با همان مطالب ایجاد کنید، تا مدتها Duplicate و کپی شناسایی خواهد کرد. همیشه باید هسته اصل کسب و کارتان وب‌سایت اختصاصی‌تان باشد، که از سایر رسانه‌ها به سمت آن ترافیک ارسال شود.(referral)

اما کسب و کارهایی که زیاد به موضوع موفقیت آنلاین اطمینان ندارند؛ یا اینکه توانایی مدیریت مستقل کسب و کارشان را در حال حاضر ندارند؛ این مارکت‌پلیس‌ها می‌تواند در شروع کسب درآمد اینرنتی موثر باشند. البته اگر تلگرام تنها پلتفرمی بود که آرزو داشتید کسب و کارتان را رونق بدهید. ببینید که در نهایت چه اتفاقی برای آن رخ داد و یک شبه همه چیز از بین رفت. دوستانی هم وبلاگ‌نویس‌های حرفه‌ای هستند اما باز در وبلاگ‌ها کار خودشان را شروع می‌کنند.

دوستان عزیز به هیچ عنوان نمی‌گوییم که تولید محتوا در وبلاگ برای بک‌ لینک موثر نیست. اما همیشه سعی کنید، که بخشی از محتوا مخصوص وبلاگ در یک راستا تولید نمایید. در برنامه منظمی آن را به روز رسانی کنید؛ از همه مقاله‌ها به اسیت و مقالات لینک ندهید. چرا که مخاطب باید انگیزه دنبال کردن شما در آن رسانه را داشته باشد. پس شما دوستان هم با دامنه مستقل خودتان و حتی با پسوند دامنه blog می توانید وبلاگ مختص خودتان را راه‎اندازی کنید.

 

سرمایه‌گذاری روی طراحی سایت کسب و کار اینترنتی

هزینه‌ سالیانه‌ای که برای اجاره دامنه و هاست می‌پردازید را هزینه ندانید. چرا که شما برای تبلیغ محصول و خدمت خودتان به صورت آنللاین حداقل یک ملیون خرج خواهید کرد. بهتر است در شروع آن را برای بهترین هاست و دامنه صرف نمایید. اگر شما هم جزو افرادی هستید؛ که می‌خواهید بدون کمترین هزینه موفقیتی را در فضای دیجیتالی به دست آورید. با اطمینان عرض می‌کنم تصور واهی و خیالی بیش نیست.

اما اگر می‌خواهید با بودجه کمتری آن را راه‌اندازی کنید؛ پس باید حسابی آموزش ببینید. در این راستا برای تاثیرگذاری مثبت روی کسب و کار شما ما دوره وبمستران آینده را برای شما در ۵ جلسه تدوین نمودیم. برای مدت محدودی بدون آزمون خاصی و به رایگان ارایه خواهد شد. بنابراین توصیه می‌کنم افرادی که سرمایه لازم را ندارند با تمام جدیت همه مقاله‌های مهم را در مدیر آینده مطالعه نمایند.

اما اگر شما توانایی پرداخت هزینه‌های طراحی وب‌سایت و اپلیکیشن را دارید؛ برای شما دوستان هم حتما می‌گویم که در این دوره ۵ جلسه شرکت کنید که از چند و چون کار سر دربیارید. تا بتوانید یک چشم‌انداز و بینش واقعی نسبت به کسب و کارهای دیجیتالی پیدا کنید. در نهایت برای عبور از مرحله آماده‌سازی پایه کسب و کارتان طراحی وب‌سایت و اپلیکیشن را با ما در میان بگذارید. تا به بهترین شکل متناسب با خواسته و سلیقه شما و مشتریان‌تان آن را به صورت حرفه‌ای طراحی نماییم.

 

مزایای داشتن وب سایت

 

البته شما با سیستم مدیریت محتوا وردپرس می‌توانید به راحتی این مسیر را خودتان تنها با شرکت در دوره‌های آنلاین و حضوری مدیر آینده حرفه‌ای طی نمایید. اگر واقعا می‌خواهید با کسب و کار اینترنتی روی آینده کسب و کارها سرمایه گذاری نمایید؛ یا به فکر داشتن درآمد پایدار و مطمئنی برای کسب و کار و ایده مد نظر خود هستید. حتما داشتن وب‌سایت امری التزامی و مبرم هست.

امروزه در عصر تکنولوژی راه اندازی وب سایت و اپلیکیشن هزینه نیست؛ بلکه یک سرمایه‌گذاری در جهت رشد و توسعه کسب‌وکارتان هست. اگر شما وب سایت را همانند یک فروشگاه و دفتر کسب و کارتان بدانید؛ بهتر آن را درک خواهید نمود. چرا که ما برای فعالیت در کسب و کارهای سنتی نیازمند چنین فروشگاه‌ها و دفاتر کار هستیم. در این میان محل آن تعیین کننده رمز موفقیت و گرفتن بازخورد بیشتر است.

هر چقدر سرمایه‌گذاری بیشتری برروی موقعیت جغرافیایی آن انجام شود؛ کسب و کار شما بیشتر دیده خواهد شد. پس برای به دست آوردن بهترین موقعیت آنلاین سعی کنید؛ مالکیت آن در اختیار خودتان باشد. یعنی حتما وب‌سایت خودتان را راه‌اندازی نمایید. در دنیای سریع السیر امروزی که با تکنولوژی همسان شده است؛ با ساختن وب‌سایت و اپ شما در حقیقت این امکان برای شما فراهم خواهد شد.

الان علاوه بر وب‌سایت داشتن اپ نیز یا واکنش‌گرا بودن سایت در دستگاه‌های نمایشی مختلف امری اجتناب‌ناپذیر است. مردم الان بیشتر زمان خودشان را با گوشی‌های هوشمند خودشان سر می‌کنند؛ حتی اکثر افراد اگر لپ‌تاپ یا پی سی خانگی هم داشته باشند؛ باز کمتر به آن سر می‌زنند. پس ما باید با برنامه‌ریزی مناسب کسب و کار خودمان را رشد بدهیم. امروزه اینترنت مرجع خوبی برای کسب اطلاعات مختلف در حوزه‌های کاری مختلف شده است.

آن‌ها برای کسب اطلاعات محلی همیشه از اینترنت استفاده می‌کنند. مشتریان بالقوه شما از تبلت و گوشی‌های هوشمند خود برای تصمیم گیری در مورد اینکه چی بخرند، از کجا بخرند، استفاده می‌کنند. بنابراین بیزینس‌تان می‌تواند با یک جستجوی ساده محلی در گوگل نمایان ظاهر شود.

 

اعتبار آنلاین برای کسب و کار شما

همان‌طوری که مشتریان‌تان دردنیای واقعی انتظار آدرس و محل کسب وکارتان هستند. همین انتظار را در دنیای دیجیتالی هم خواهند داشت. یکی از موضوعاتی که شما دوستان عزیز کمتر به آن توجه می‌کنید؛ شما یک ترافیک سنگین را با حضور فقط در اینستاگرام و تلگرام از دست خواهید داد.

همان‌طور که اشاره‌کردم یک وبسایت در حکم یک رسانه و تریبون کسب و کار است. همیشه در هر ساعتی از شبانه‌روز در دسترس مشتریان و مخاطبان است. پس شما شانس بیشتری در دیده شدن و برند شدن در جامعه بازار هدف خواهید داشت. برای معرفی خدمات و محصولات خود به بازار هدف گسترده‌ای دسترسی خواهید داشت. شما هیچ محدودیتی در موقعیت‌سازی برند تجاری و شخصی خود نخواهید داشت.

جالب است بدانید، که حتی می‌توانید متقاعدسازی افراد را به صورت دیجتالی و آنلاین انجام دهید. یعنی انرژی کمتری را در روبه رو شدن مستقیم با مشتری صرف خواهید کرد. داشتن سایت باعث خودکار سازی فرآیند فروش کسب و کار شما می‌شود. شما با به کارگیری دیجیتال مارکتینگ می‌توانید به خوبی مشتریان خود را مدیریت نمایید. اگر مزیت خوبی را نسبت به رقبا ارایه دهید؛ مسلما خیلی زود وب‌سایت‌تان شناخته خواهد شد.

شما با طراحی یک سیستم فروش خودکار آنلاین در سایت و اپ‌ می‌توانید جهت متقاعدسازی راحت‌تر عمل کنید. آن‌ها با دریافت یک هدیه و پیشنهاد رد نشدنی آدرس ایمیل خودشان را در اختیارتان می‌گذارند. از آن گذشته به شما اجازه می‌دهند که محصولات و خدمات خود را همراه با اعتمادسازی و اعتبارسازی معرفی نمایید. این یعنی تولید سرنخ و لیدهای بیشتر برای تشخیص مشتریان از نامشتری‌ها به راحتی فقط یکی از مزایای داشتن وب‌سایت است.

سال ۲۰۱۷ در ایالت متحده امریکا، مصرف کنندگان از اینترنت حدود ۴۵۴ میلیارد دلار برای خرید محصول و خدمت پرداخت کردند. این میزان در مقایسه با سال ۲۰۱۶ حدودا ۱۶% افزایش داشته است. پیش‌بینی‌های معتبر نشان‌دهنده این است که فروش‌های آنلاین در سال‌های آینده با سرعت بیشتری رشد خواهد کرد. این رقم به بیش از ۶۸۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید. همچنین در کانادا درآمد صنعت تجارت آنلاین در سال ۲۰۱۵، ۲۷ میلیارد دلار بود که این رقم در سال ۲۰۱۸ به ۴۵ میلیارد دلار رسید.

تجارت آفلاین هنوز محبوبیت خود را از دست نداده است. اما قبل از اینکه بخواهد متریان بالقوه و راغب کسب و کار شما تصمیمی بگیرد؛ حتما به سایت‌های مرتبط سرخواهد زد. اگر شما روی داشتن وب‌سایت سرمایه‌گذاری کنید؛ مسلما تجارت حضوری شما هم رونق بیشتری خواهد داشت. این توان فقط در اختیار کسانی هستند که بتوانند اطلاعات مفیدی را در مورد خواسته و نیاز مشتریان در اختیارشان قرار دهند.این وضعیت باعث رونق کسب و کار شما شده و در نهایت سود شما را به حداکثر خواهد رساند.

 

رشد روزافزون کاربران اینترنتی

طبق گزارشاتی از سوی مؤسسات تحقیقاتی همچون وی آر سوشئل و هوت سوئیت در ژانویه ۲۰۱۸ تعداد کاربران اینترنت از مرز ۴ میلیارد گذشت، نیمی از جمعیت جهان حالا دارند؛ از اینترنت استفاده می‌کنند که یک چهارم از یک میلیارد این آمار کاربران اینترنت تازه وارد در سال ۲۰۱۷ بودند. در حال حاضر، کاربران اینترنتی در امریکا و کانادا ۸۸.۵% از جمعیت را تشکیل می‌دهد که در ایران نیز این آمار به بیش از ۴۰ میلیون کاربر رسیده است.

با تغییرات گسترده در حوزه موبایل و اینترنت اشیا(IOT) از چند سال قبل, اکنون کسب و کارها بهتر می‌توانند از امکانات گسترده‌ای که این تکنولوژی‌ها در زمینه اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت ارائه می‌دهند؛ استفاده کنند. دیتاماینینگ هم که الان اهمیت و جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. کمپانی‌های بزرگی همچون اپلا، فیسبوک و آمازون بیشتر از این معدن طلا استفاده خواهند کرد. پس قبل از اینکه شما این فرصت بزرگ را از دست بدهید؛ البته نه برای داخل کشور بلکه در خارج از ایران هم می‌توانید به صورت گسترده فعالیت خودتان را توسعه دهید.

حالا شما از این قابلیت‌های تکنولوژی چطور در راستای توسعه و به روز رسانی کسب و کارتان بهره می‌برید؟

چرا داشتن وب سایت در حال حاضر امری اجتناب‌ناپذیر است؟

آیا غیر از این است که تنها راه نجات کسب و کارهای کوچک در خدمات، تولید و تجارت چیزی جز داشتن وب سایت است؟

 

افزایش کاربران اینترنتی

 

کوچک بودن کسب و کار، دلیل مناسبی برای نداشتن وب سایت نیست. چون در ایران متاسفانه قدرت و پتانسیل اینترنت چندان توسط مدیران کسب و کارها، خویش‌فرمایان و افراد درک نشده است. قبل اینکه توسط رقبای تجاری بزرگتر ایده و کسب و کارتان از بین رود؛ این تنها فرصتی است که برای ما در قرن بیست و یک ارایه شده است.

نادیده گرفتن اینها در نهایت خسارت جبران‌ناپذیری را بر پیکره کسب و کار بزرگ و کوچک‌تان وارد می‌کند. دلایل مهمی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد؛ شما را باید به همسوئی و استفاده موثر از این فناوری و نعمت بزرگ ترغیب نماید. اگر همیشه آرزوی ساخت کسب و کار بزرگی را داشتید الان فرصت دیده شدن در اینترنت خیلی راحت‌تر از چند سال آینده است. مشتریان تان از شما انتظار داشتن وب‌سایت را دارند.

الان خودتان از کجا به این مقاله دست پیدا کردید، مطمئنا می‌گویید که از گوگل پس شما چرا نمی‌خواهید که بهترین راه را امتحان کنید. الان ثروت در همه جای دنیا به نظرم با اینترنت عادلانه توزیع شده است. از این بابت هم باید خدا را شاکر باشیم که هر فردی با جذب دانش و مهارت فناوری اطلاعات می‌تواند به صورت ارگانیک سیل عظیمی از مشتریان را حتی به رایگان به سوی کسب و کار ترغیب نماید.

بالای ۶۰% از افراد در دنیای گوگل، خدمات و محصولات خود را جستجو می‌کنند. در ایالات متحده آمریکا این میزان به ۹۷% می‌رسد. آیا حاضرید که مشتریان‌تان به خاطر نداشتن وب سایت، به رقبای خود واگذار کنید؟

الان انتخاب با شما است که این پتانسیل بی‌نظیر دستیابی به مشتریان بالقوه را از دست بدهید یا دریابید.

شما می‌توانید انتخاب کنید که مشتریان نام تجاری و برند شما را بیشتر به یاد آورند. یا به کل فراموش کنند، پس با همگام شدن با تغییرات رفتار مصرف‌کنندگان و حضور در جایی که مشتریان بالقوه زیادی وجود دارند این پتانسیل را هر چه سریع‌تر دریابید. وقتی مشتریان نتوانند شما را در وب و دنیای دیجیتال پیدا کنند در واقع دیگر شما برای آنها وجود نخواهید داشت.

اگر در کسب و کارتان حرفه‌ای هستید؛ لطفا حرفه‌ای عمل کنید و بمانید.

باید برای مشتریان بازار هدف حرفه‌ای به نظر برسید. تنها یک گام برای تثبیت حضور خود در تجارت آنلاین فاصله دارید؛ آن هم تصمیم جدی برای عملی ساختن وب‌سایت هست. از طریق داشتن سایت هم کسب اعتبار کنید؛ هم مشتریان زیادی به دست بیاورید. با این کار برند و نام تجاری‌تان در ذهن مشتریان ماندگار خواهد شد. فکر نکنید که در یک شهر کوچک و کجای ایران هستید؛ به این فکر کنید که مشتری در جایی که حضور دارد، فقط باید حضور داشته باشید.

توانایی بیشتر در در جذب سهم بیشتر از بازار بالقوه

فراموش نکنید که هنوز الان خیلی از کسب و کارهای کوچک دارای وب سایت نیستند. پس شما در حیطه‌ای که فعالیت می‌کنید فقط افراد کمی به صورت آنلاین و جدی به دیجیتال مارکتینگ می‌پردازند. هر زمان مشتریان راغب در گوگل محصول یا خدمت شما را جستجو کنند، رقبای شما فقط به خاطر سریع عمل نمودند؛ در آن جستجو حضور و شما حتما گزینه‌ای نخواهید بود که در نتایج نمایان می‌شود.

در دسترس بودن ۲۴ ساعته کسب و کار بدون تعطیلی فقط در داشتن وب‌سایت ممکن می‌شود. بعضی افراد ترجیح می‌دهند که به جای تماس های تلفنی، محصولات و خدمات خودشان را در وب سایت‌ها مرور و جستجو کنند. الان فاکتور اطلاعات مفید و همیشه دردسترس بودن، عامل تعیین کننده‌ای است. در هر ساعتی در شبانه روز، این کار قابل انجام است. حتی در نیمه‌های شب که هیچ شرکت و تلفنی پاسخگو نیست؛ شما می‌توانید حضور داشته باشید.

شما با گسترش بازاریابی خود در وب‌سایت، فراتر از مکان کسب و کارتان عمل می‌کنید. مشتریان در خارج از محله، شهر، کشور و قاره می‌توانند به شما دسترسی داشته باشند. محصول و خدمت شما را ببینند و خریداری کنند. وب‌سایت‌تان اولین گامی است که باید ایجاد نمایید.

خیلی مهم است که شما با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در هر ساعت و دقیقه از شبانه روز، حتی روزهای تعطیل و در ۳۶۵ روز سال فروش و بازاریابی خود را به صورت اتوماتیک یک‌بار تنظیم نمایید؛ برای مدت‎ها از آن استفاده نمایید. حتی زمانی که خواب یا در مسافرت هستید، می‌توانید فروش و درآمد غیرفعال ایجاد نمایید.

اولین کاری که با طراحی سایت فراهم می‌کنید؛ دسترسی داشتن به اطلاعات تماس علاقمندان است؛ که با تزریق اطلاعات مفید و دادن اطمینان بیشتر به آن‌ها خیلی سریع می‌توانید به فروش دست یابید. پس جهت گسترش کسب و کارتان حتما جمع‌آوری ایمیل و راه‌های تماس مخاطبان بالقوه رادر راستای طراحی وب‌سایت خود قرار بدهید.

احساس خوب با اطلاعات مداوم که در اختیار مخاطبان قرار دادن تنها کاری است که شما در وب‌سایت باید انجام دهید. وب سایت خوب و موفق باید بتواند محتوای ارزشمندی را تولید و در اختیار مخاطبان قرار دهد. دریافت اطلاعات مفید می‌تواندحس خوبی را به آن‌ها منتقل نماید. برنامه ریزی منظمی را باید برای به روز رسانی و تولید محتوا باید داشته باشید. وب سایت شما همانند یک رسانه زنده است که می‌تواند در انتقال حس برند وحس خوب برای بازدیدکنندگان موثر باشد.

برای رقابت نه تنها داشتن وب سایت الزامی است بلکه باید متفاوت هم باید عمل کنید.

از شما بی‌نهایت سپاسگزارم که تا پایان مقاله آن را مطالعه نمودید؛ حتما نظرات ارزشمند خودتان را برای ما در بخش نظرات به ما ارسال کنید. حتما از مطالعه آن‌ها لذت خواهیم برد. این بازخورد ما را در تولید محتوای با کیفیت و متناسب با نیاز شما ترغیب خواهد کرد. با اشتراک گذاری این مطلب در شبکه‌های اجتماعی بیایید اطلاعات مفید و شفاف را در اختیار دیگران هم قرار دهیم. تا آن‌ها هم با آگاهی بیشتر در این راه قدم بردارند.شما در حقیقت به اندازه نویسنده با این رویکرد تاثیرگذار خواهید بود.

اما جمله پایانی

توصیه می‌کنم که دوستان علاقمند به داشتن سایت، حتما در دوره رایگان ۵ جلسه‌ای وبمستران آینده با ثبت‌نام در سایت دسترسی داشته باشند. اگر سوالی دارید حتما آن را در چت باکس با ما در میان بگذارید؛ همکارانم مشتاقانه پاسخگوی شما دوستان عزیز خواهند بود.

برای این موضوع دوره بی‌نظیر و ارزشمند وبمستران آینده را طراحی کردیم که شما به تنهایی علاوه بر راه‌اندازی سایت، تولید محتوا، سئو، اینستاگرام مارکتینگ و کمپین تبلیغاتی را یاد خواهید گرفت. البته باید به اندازه کافی جهت آموزش و یادگیری زمان صرف کنید. با تصمیم جدید در این دوره شرکت نمایید.

طراحی فروشگاه اینترنتی در دوره وبمستران آینده

۱۵ دیدگاه برای “مزایای داشتن سایت چیست؟ چرا باید سایت داشته باشیم؟

 1. مریم بردبار گفته:

  موارد مطرح شده بسیار جامع و کامل است و به اعتقاد من جهت قانع شدن هر فردی با هر سطح دانش و تحصیلات بسیار مناسب است.
  همانطور که در متن هم ذکر شده، امروزه بسیاری افراد برای یافتن محصول مورد نظرشان از جستجوی گوگل استفاده می کنند، حتی مادربزرگ ۹۰ ساله من هر وقت سوالی در جمع طرح می شود می گه “گوگولش کن”
  اما یک نکته : در قسمت رشد روزافزون کاربران اینترنتی، جمله زیر آمده است:
  ” از این بابت هم باید خدا را شاکر باشیم که هر فردی با جذب دانش و مهارت فناوری اطلاعات می‌تواند به صورت ارگانیک سیل عظیمی از مشتریان را حتی به رایگان به سوی کسب و کار ترغیب نماید.”
  شاید عبارت رایگان چندان درست نباشد، چون همانطور که همه می دانیم، راه اندازی وب سایت و تولید محتوا مستلزم صرف وقت و انرژی بالایی است و زمانی منتج به فروش می شود که تمام اصول رعایت شده و مصرف کننده واقعی ما را دیده است پس نمی توان ارزش وقت و زمان صرف شده را نادیده گرفت و آنرا رایگان نامید، و دیگر اینکه آموزشها هم مرتب باید به روز شود، چراکه نه تنها وب سایت باید مرتبا بروزرسانی شود بلکه ابزارهای تبلیغاتی نیز به سرعت درحال تغییر است لذا کسی که وارد این عرصه می شود باید واقعا علاقه مند و مشتاق یادگیری باشد و هزینه آموزش را بپردازد تا بتواند باقی بماند و از زحماتش بهره برداری کند.

 2. محمد صادق ذوقی داریان گفته:

  بنام خدا
  برداشت من از داشتن وبسایت اختصاصی کسب و کار داشتن خانه ای شخصی که در آن تنها خودم مالک میباشم و میتوانم در آن به هرگونه اقدان کنم
  پس دلیلی ندارد محیطی امن و شخصی را رها کرده و درون فضایی حباب گونه کسب و کار خویش را پایه گذاری کنم. پلتفرهای بیان شده در مقاله مانند اینستاگرام پایدار نبوده و بهیچ وجه آغاز گر روند پیدا شذن مشتری نیستند.
  مخاطبان در اولین مرحله جسنجو سرتغ گوگل میروند نه سرچ اینستاگرام. و اینکه در وبسایت شخصی میتوانم بانک اطلاعاتی مشتریانم را پی ریزی کنم و با آنها بگونه ای متفاوت در ارتباط باشم.که در پلتفرم ها ی مجازی یادشده امکان پذیر نست.
  اگر هسته اصلی کسب و کار وبسایت اختصاصی مان نباشد و دل ببندیم تنها به کانال تلگرام و اینستاگرام بزرگترین کانال ارتباطی با مشتریان را ازدست میدهیم و نیز خیلی از روزنه های کسب در آمد نیز به جیب مان قطع میشودو اعتباری که از وبسایت عاید ما میشود با دیگر پلترفرم های ناپایدار قابل قیاس نیست
  همچون گفته یکی از کاربران سایت که فرمودند تلگرام و اینستاگرام حکم دستفروش هارا دارند وبسایت قلب کسب وکار ماست .
  از وبسایت میتوان به عنوان بزرگترین ابزار کسب وکار برای هدایت دیگر شریان های تجاری استفده کنیم تا آنها را آنگونه که میخواهیم هدایت کنیم به صفحهه های دلخواه.
  نیز هیچ ابزاری همچون وبسایت نمیتواند مخاطبان ما را غربالگری کند و مااند قیف مشتری نهایی را نمایان کند.

 3. فرشاد نمازی زاده گفته:

  با سلام و خسته نباشید.
  اگر بخواهیم فعالیت در اینستاگرام و تلگرام را با داشتن سایت مقایسه کنیم و یک مثال در دنیای فیزیکی بیاوریم: ” داشتن سایت مانند داشتن مغازه، و اینستاگرام و تلگرام شبیه به دست فروشی است.”
  در زیر مزایا و معایب هر کدام را بیان می کنم:
  داشتن سایت مانند داشتن یک مغازه می باشد که دارای جای ثابت، تابلو و برند، اطمینان خاطر مشتریان هنگام خرید و ویژگی های دیگری از این قبیل می باشد.
  ولی تلگرام و اینستاگرام مانند دست فروشی است که کنار خیابان اجناس خود را برای فروش پهن کرده است. اگرچه ممکن است آن مکان شلوغ و پر رفت و آمد باشد ولی اولا کلاس کاری آن به اندازه داشتن مغازه (سایت) نیست. ثانیا مشتریان با اعتماد و رغبت کمتری مایل به خرید از یک دستفروش هستند. و بدتر از همه اینکه هر لحظه شهرداری ممکن است اقدام به جمع کردن دست فروش ها نماید و اجازه ادامه فعالیت ندهد.
  در صورت داشتن سایت ما صاحب یک مغازه هستیم که دارای ویژگی های زیر است:
  ۱. همه روزه و بصورت ۲۴ ساعته باز است و فعالیت می کند.
  ۲. دارای محدودیت مکانی برای فروش نیستیم.
  ۳. هر مشتری که مراجعه می کند اطلاعاتش را می گیرد و دائم با او در ارتباط است.
  ۴. راجع به محصولات و چیزهای که ما می خواهیم به مشتری عرضه کنیم توضیحات جامع و کاملی ارایه می دهد، بدون خستگی و بدون کم یا زیاد کردن خداسته ما.
  ۵. ما به یک برند تبدیل می شویم که همه آنرا می شناسند.
  جالب تر از همه این است که ویژگی های فوق و صدها مزیت دیگر با صرف کمترین وقت و انژری بدست می آید.

 4. مهدی بیکی ده آبادی گفته:

  با سلام و احترام به تیم زحمتکش مدیر آینده و همچنین تمام همراهان سایت
  دیگر دوره آن گذشته که برای شروع کسب و کار نگران اجاره مغازه ، درگیری با اداره مالیات، قبوض اب و برق و گاز، سرو کله زدن با مشتری و از همه مهمتر دوری از خانواده باشیم . من می خواهم در درون خانه ام ،بدون سرمایه هنگقتی با یک اتاق دو در دو یک کامپیوتر و خط اینترنت همان کار فروشندگی را انجام دهم که سال ها منتظرش بودم. شاید یکی از دلایل تاخیرم در راه انذازی کسب و کار خجالتی بودن و اعتماد به نفس پایینم بود و همیشه استرس این را داشتم که چه جوری با مشتریان برخورد کنم ، ولی دیگر دوره آن گذشته است . حالا می خواهم با ایجاد یک کسب و کار اینترنتی به تمام آرزوهایم رنگ واقعیت ببخشم. می خواهم یک فروشگاه اینترنتی افتتاح کنم و به تمام مردم کشورم محصولات شهرم را معرفی کرده و بدون هیچ واسطه ای اجناسم را به آنان بفروشم و برایشان در هر نقطه از کشور که باشند ارسال کنم. می خواهم دست دلالان را کوتاه کنم. در کنار فروش شهرم را به همه معرفی کنم و با عضو کردن مشتریانم در سایتم آنها را از آخرین محصولاتم معرفی نمایم .با یک ایمیل ساده و با یک دکمه به هزاران نفر بگویم محصول جدید آمد. یک بار با تلگرام شروع کردم به فروش و از شانس بد من یکی دو ماه پس از اینکه کانال و گروهم را جا انداختم و به اصطلاح ممبر جمع کردم ، دولت محترم تلگرام را فیلتر کرد . از همانجا فهمیدم که شعبه اصلی فروشگاهم را باید در اینترنت و به صورت یک وب سایت راه اندازی نمایم و در کنارش نیز کانال تلگرام و اینستاگرام و … را داشته باشم. می دانم با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی می توانم به را حتی بفهمم که بیشتر مشتریانم چه کلمات مرتبطی را در گوگل جستجو می کنند،از کدام شهر ها بیشتر دنبال محصولاتم هستند، نظرات مشتریانم را بپرسم و به آنها پیشنهاد بدهم، همیشه و همه جا با یک لپ تاپ ساده به آنها دسترسی داشته باشم ،اجناسم را نه در بیلبوردهای شهر بلکه در وب سایتهای پر بازدید و مرتبط به معرض تبلیغ بگذارم، می خواهم در حین نوشیدن چای در کنار خانواده ام به مشتریان پاسخ دهم، برادر کوچکتر از خودم و خواهر زاده ام را برای تحویل بسته ها به پست استخدام می کنم تا کارآفرینی هم کرده باشم. اینها همه و همه نشات گرفته از ایجاد یک کسب و کار اینترنتی است که مزایایش را در بالا به زبان ساده عرض نمودم.
  شاد و پیروز باشید.

 5. محمد نوری گفته:

  من مدت زیادی است که کار فیزیکی دارم. و محدود به حوزه خودم بودم. هر چند تعداد پروژه هم در سطح کشور داشتم و برای آن سفر کردم. ولی مسلما تبلیغ خاصی برای خارج از حومه خودم نداشتم.
  خوب مسلما یکی از آنها سختی تبلیغ در خارج از شهر خودم بود.
  من تا زمانی که در یک حوزه کوچک و یک منطقه کوچک کار می کنم درآمدم محدود به همین حوزه خواهد بود.
  زمانی که من اولین پروژه بزرگ خودم را در شهر مشهد انجام دادم در ذهن من جرقه ای پدید آمد که پروژه هایی مانند این در سایر نقاط ایران مسلما وجود دارند و نیازمند تخصص من هستند. بعد از آن در نمایشگاه صنعت ساختمان تهران بودم (دو سال بعد) آنجا متوجه شدم که می توانم پا را فراتر از ایران قرار دهم و به خارج از مرزها فکر کنم. ولی راه آن و نحوه کار انجام این کار هیچ اطلاعی نداشتم. با فرآیند کار نیز آشنا نبودم.
  ولی امروز به لطف ایننترنت و این بستر عالی مسلما می توانم تبلیغاتی بکنم که در هر لحظه و هر شخص از تمام دنیا اگر به موضوع کاری من علاقه مند بود به آن دسترسی داشته باشد.
  مسلما سایت و صفحه اطلاعات من به مشتریان من کمک می کند که جواب خیلی از سوالهایشان را دریافت کنند. بدون اینکه با من تماس داشته باشد.
  یکی از مشکلات کاری من خود تماس تلفنی بود. الان با داشتن کانال بخشی از این مشکل حل شده.
  ولی خوب تلگرام فقط بدرد خبر رسانی می خورد و تقسیم بندی مطالب درآن خیلی جالب نیست.
  ولی قسمت بندی در فضای سایت خیلی مدیریت شده و زیباست.

 6. محمود حکیمی گفته:

  با سلام وتبریک سال نو به کارکنان وهمراهان سایت خوب مدیر آینده
  امروره با افزایش تکنولوژی وجهانی شدن اطلاعات و دسترسی آسان به اطلاعات بروزو با سرعت بالابرای عقب نماندن از این
  کورس باید خودمان را همراه این تکنولوژی بیش ببریم تا از این بازارسهم خودمان را ببریم .
  که این کار ممکن نیست جز با داشتن دانش وعلم این کار که از را انترنت ممکن میشود.
  چرا در بازار کسب کار داشتن یک سایت از ضروریات است ؟
  تمام اطلاعات کار شما در تمام شبانه روز و درتمام کشورها با آسانترین روش در دسترس شماست.
  در اختیار قرار دادن اطلاعات ومشاوره به مشتریان در تمام وقت در کمترین زمان بدون ملاقات کردن مشتریان.
  دادن قرار دادن یک مشاوره واطلاعات همزمان برای افراد بیشمار.
  تلف نکردن وقت برای مشتریان غیر واقعی.
  کاهش هزینه در جذب مشتری با تبلیغات در سایت .
  داشتن یک سایت با هزینه کم در کمترین زمان .
  دادن سرویس به مشتریان در تمام شبانه روز حتی در سفر و در استراحت و خواب.
  و دسترسی به مشتریان ومخاطبان در تمام وقت.
  برندینگ شدن که از ضروریات کسب کار است بدون داشتن سایت ممکن نیست
  تنها تلگرام وانیستا گرام به تنهایی نمی تواند موفقیت دائمی برای باشد.
  افزایش هر روزه کاربران انترنتی و خرید انترنتی.
  پس داشتن یک وب سایت از الزامات هر کسب و کار است.

 7. hooman_hedayatyahoo-com گفته:

  🔴 چرا داشتن وب سایت برای شروع و رشد کسب و کار اینترنتی ضروری است:
  🔵 مالکیت مهمترین ابزار تجارت آنلاین در اختیار شماست
  🔵 بر خلاف شبکه های اجتماعی که معمولا بعد از چند سال از مد می افتند یا فیلتر می شوند وب سایت ها دائمی هستند
  🔵 یکی دیگر از مزیت های داشتن وب سایت در اختیار قرار دادن ابزارهای جانبی به این وسیله و در اختیار شماست که با استفاده از آنها می توانید مشتریان بالقوه زیادی رو به سمت کسب و کار خودتان جذب کنید و از فضای دیجیتال مارکتینگ. نهایت بهره را ببرید
  🔵 با استفاده از همین ابزارهای ذکر شده می‌توانید مشتریان خودتون رو رصد کنید و با آنها ارتباط چندباره و نامحدود داشته باشید و با ارائه پیشنهادهای مختلفی مانند برگزاری جشنواره و تخفیف به مناسبت های گوناگون و….. پیام شرکت خودتان را منتقل نمائید
  🔵 اگر داشتن وب سایت را به محل کار فیزیکی شما تشبیه کنیم. شبکه های اجتماعی مانند کاتالوگ ها و بروشورهای شما می باشند
  🔵 با استفاده از علم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو(SEO) و تبدیل ترافیک ایجاد شده به مشتریان هدف محصول و خدماتمان دست پیدا می کنیم
  🔵 با ابزار ایمیل مارکتینگ و پیاده سازی آن در سایت امکان اتوماتیک سازی فرآیند ارتباط با مشتری و فروش بیشتر فراهم می شود
  🔵 وایرال شدن و برندسازی با سرعت بالا و محدوده جغرافیایی گسترده در مقایسه با کسب و کار آفلاین
  🔵 مشتریان بالقوه وقتی می بینند کسب و کاری دارای سایت حرفه ای است متوجه می شوند که آن بیزینس دید بلند مدتی به تجارتش دارد و در نتیجه قابل اعتمادتر می باشد
  🔵 و مزایای بیشمار دیگر

 8. مجتبی جان نثار گفته:

  سلام امیدوارم حالتون همیشه عالی باشه.یکی ازمزیت های بزرگ داشتن وبسایت بی حدومرز کردن فروشه هم میشه توخود کشور و خارج کشور و ۲۴ ساعته فروش داشت و نیاز به مکان خاصی نداره.همیشه با خودم فکر می کردم که چطور میتونم برای خودم درآمد غیر فعال ایجاد کنم الان یاد گرفتم که با داشتن وبسایت این امر محقق میشه .الان عصر ارتباطاته و آینده خیلی زودتر از اونچه که ما فکرشو بکنیم به سمت سایت و اپلیکیشن میره.همه ما همیشه بیشتروقتمون رو تو گوشی میگذرونیم همونطور که الان من این مقاله رو دارم ازطریق گوشیم مطالعه میکنم میتونیم برای کسب وکار خودمون یه اپلیکیشن روی گوشی زراحی کنیم و ازاون طریق با مخاطبامون ارتباط برقرار کنیم.با تشکر

 9. ع. کشفی گفته:

  با سپاس از مقاله خوب و مفیدتان
  نکات زیر را از مقاله آموختم:
  مهم ترین نکته مقاله ان است که نباید کسب و کار اینترنتی را با تلگرام و اینستاگرام شروع کرد و حتما کار باید با تاسیس وب سایت انجام گیرد.
  برای رقابت بدون داشتن وب سایت شانس موفقیت در بازار نخواهد بود.
  سالها قبل، رقابت برای جستجوی محلی بسیار کمتر از امروز بود اما امروزه علاوه بر SEO باید از روش های مختلف دیجیتال مارکتینگ و غیر دیجیتال نیز استفاده کرد.
  دلایل نیاز به داشتن وب سایت :
  ۱. داشتن پایگاهی مرکزی برای مدیریت بهتر رسانه مختص به خود
  ۲. تشخیص مشتری از نامشتری
  ۳. استفاده ار رسانه های مختلف دیجیتال مارکتینگ
  ۴. عدم محدودیت در معرفی محصول
  ۵. کاهش هزینه های جذب مشتری
  ۶. دسترسی به اطلاعات ارتباطی با مشتریان برای جلب اعتماد
  ۷. ایجاد بانک اطلاعاتی مشتریان
  ۸. دسترسی به مشتریان بالقوه
  امروزه طراحی سایت مانند گذشته نیست. می توان در فاصله زمانی کوتاه یک سایت را حتی بدون دانش کد نویسی طراحی کرد.
  از طریق سایت به راحتی می توان با مشتریان در تعامل بود و تمامی عملیات بازاریابی و فروش را به صورت دیجیتال انجام داد.
  نکته مثبت دارا بودن سایت آن است که می توان دسترسی همیشگی به مخاطبان و مشتریان داشت. نکته قوت هر سایت بانک اطلاعاتی مشتریان آن است که ارزش برند و حتی فروش را تعیین می کند.
  داشتن وب سایت از اهمیت خاصی برای برندینگ برخوردار است. اکثر برندهای داخلی و خارجی مدیون داشتن وب سایت قدرتمند هستند.
  ارزش سایت در ابتدا صفر است اما به مرور ارزش بسیار زیادی می تواند پیدا کند.
  چرا نباید کسب و کار را با از تلگرام و اینستاگرام شروع کرد؟
  دلیل آن ناپایداری این پلتفرم ها است. و دلیل دیگر رقبای زیاد در این فضا هاست. دلیل دیگر تفریحی بودن چنین فضاهایی است. افراد برای جستجو به گوگل مراجعه می کنند و نه به تلگرام و اینستاگرام.
  البته می توان برای افزایش بازدید کنندگان وب سایت از تلگرام یا اینستاگرام استفاده نمود.
  نکته مهم دیگر آنکه نباید از مارکت پلیس ها و نیز فروشگاه سازها استفاده کرد چون در واقع، سود چنین کاری در مرحله نخست نصیب صاحبان این مارکت ها می شود.
  ممنون

 10. وحید گفته:

  با سلام و خسته نباشیدخدمت دوستان و تیم قدرتمند مدیرآینده
  با توجه به مقاله ضرورت طراحی وب سایت منحصر به فرد برای شرکتها و افراد به علتهای زیر کاملا ضروری به نظر میاد:
  شرکتهای بزرگ و کوچک برای تداوم حیات و بقای کسب و کار نیازمند مولتی چنلها هستند در این میان وب سایت نقش اساسی و یکپارچه سازی رو ایفا میکنه.بدون وب سایت شانس موفقیت در زمان حال خیلی کمه و روزبروز این شانس کمتر هم میشه.در گذشته تبلیغات هزینه زیادی رو به شرکتها تحمیل میکرد که مستقیما به جیب صاحبان رسانه وصل می شد ولی امروزه همه میتونن با داشتن وب سایت،تریبون و رسانه جذاب خودشونو برای تبلیغات داشته باشن.طراحی یک وب سایت خوب بدون در نظر گرفتن ابزارهایی برای انتقال مخاطب و جذب مشتری مثل ساخت فروشگاهی شیک وسط کویر اونهم بدون امکانات حمل و نقل مسافر هست.موارد زیر از مزایای وجود وب سایت برای کسب و کار محسوب میشه:
  به منزله پایگاه مرکزی برای مدیریت رسانه خود-ایجاد اعتماد در مخاطب با دادن اطلاعات مفید-امکان هدایت کاربران برای درک هدف و عملکرد کسب و کار-هدایت مخاطب به سمت اقدامات مورد دلخواه-تشخیص مشتری از بقیه -بهره مندی از رسانه های مختلف بازاریابی الکترونیک-عدم محدودیت در معرفی محصول و خدمت-کاهش هزینه های جذب مشتری-ایجاد و دسترسی به بانک اطلاعاتی مشتریان-افزایش ارزش با افزایش میزان داده ها-بهترین مسیر برای کارآفرینی-دنیایی از فرصت برای علاقمندان به ارزش آفرینی-پایگاهی قوی برای توسعه داخلی و خارجی-تعامل آسان با مشتریان-امکان دیجیتال شدن کل فرایند بازاریابی و فروش-استفاده از خود مشتری در سرویس دهی و به طبع آن صرفه جویی در زمان و هزینه و لذت بخشی به مشتریان-ادامه فعالیت سرویس دهی حتی در زمان خواب و مسافرت-پدیده درآمد غیرفعال و تبدیل به ماشین پولسازی-امکانات بی نظیر برای کار با پرسنل کم-امکان خودکار شدن کل فرایندها اعم از حسابداری،فروش و تحویل-دسترسی همیشگی به مشتریان و مخاطبان-بازاریابی بدون محدودیت با کسب اجازه از مشتری(بازاریابی اجازه ای)-امکان دریافت بازخورد از مشتریان-امکان معرفی سریع و موثر کالای جدید-برندینگ آنلاین با هزینه کمتر-استفاده از استراتژیهای تولید محتوا برای افزایش کابران و فالورها-امکان استفاده از بهینه سازی سایت متناسب با الگوریتمهای گوگل به عنوام منبع عظیم کسب ثروت-عدم محدود شدن به پلتفرمهایی چون اینستاگرام و تلگرام با توجه به ناپایدار بودن آنها در کشور و فضای رقابت شدید در آنها و جنبه سرگرمی داشتن
  معایب استفاده از به مارکت پلیسها:
  فعالیت برای رشد دیگران به جای تمرکز بر رشد خود-امکان ربوده شدن ایده ها و فروشهای پررونق با توجه به در دسترس بودن آمار فروش توسط دیگران-وجود رقابت زیاد بین فروشندگان-وجود جنگ قیمتها-عدم امکان تصمیم گیری مستقل-امکان ارائه محصولات به تعداد محدود-وجود هزینه برای هر گونه تغییر-عدم اجرای تغییرات مطلوب و مورد درخواست-عدم امکان بهینه سازی و استفاده از مزایای SEO-در صورت ایجاد وب سایت مستقل بعد از حضور در فروشگاه سازها،شناسایی به عنوان کپی و Duplicate

 11. فریده وکیل زاده گفته:

  سلام روزتان بخیر و شادی
  ممنون که در این مقاله مارا با مزایای داشتن وبسایت آگاه کردید
  برای شروع نیازی نیست از تلگرام و واینستاگرام استفاده کردچون معلوم نیست تا کی برقرارباشند می توان از سایت شروع کرد و برای افزایش بازدیدکنندگان از اینستاگرام استفاده کرد.
  با وبسایت می توان درآمد غیرفعال درست کرد
  وبسایت همیشگی است
  وبسایت در حکم یک رسانه و تریبون کسب و کار است.
  سایت با بکارگیری دیجیتال مارکتینگ می توان مشتری ها را مدیریت کرد.
  از مزایای دیگر وبسایت
  داشتن پایگاه مرکزی
  اعتمادسازی
  هدایت کاربران
  ناوبری و هدایت مخاطبان به سمتی که ما می خواهیم
  غربالگری
  استفاده از رسانه های دیجیتال مارکتینگ
  عدم محدودیت در معرفی محصول
  دسترسی به اطلاعات ارتباطی
  ایجاد پایگاه داده
  دسترسی به مشتریانی که ارزش دارایی های. دیجیتالی ما را بالا می ببرد
  کاهش هزینه های نرخ جذب مشتری
  اگر ما روی داشتن وبسایت سرمایه گذاری کنیم تجارت حضوری ماهم رونق پیداخواهدکرد
  درکنار مارکت پلیس ها باید از وبسایت استفاده کرد
  با تشکر از همکاران مدیرآینده

 12. محمدجواد گفته:

  ما در حالت عادی برای کارمون چقدر باید هزینه تبلیغات کنیم؟ اون هم فقط در یک محدوده کوچک عملی میشود. برای سایت ولی کافی است یک هزینه اولیه برای بالا آمدن آن کنیم . برای یکسال میتوانیم هر تعداد تبلیغات که خواستیم در آن برای تعداد مخاطبان بسیار بیشتر و در محدوده کشوری انجام دهیم. من طبق تجریه ای که داشتم اگر یک سایت معمولی با تبلیغات ساده هم داشته باشیم باز روزانه بازدید کننده خواهیم داشت. حالا اگر کمی زمان برای سئوی آن بگذاریم و از روش های مختلف دیجیتال مارکتینگ مثل ایمیل مارکتینگ، تبلیغات کلیکی شبکه های اجتماعی تولید محتوا در تمامی طول شبانه روز بازدید کننده و درامد خواهیم داشت.
  چیزی استفاده از سایت را بسیار ارزشمند میکنه اینه که ما میتونیم مشتریان پایدارتری داشته باشیم. یک سایت کارامد قطعا بیشتر در ذهن مخاطب باقی میماند.
  من خودم الان همیشه اگر بخواهم کاری را انجام دهم اول در گوگل جستجو میکنم و همونجور فرمودید این امار بسیار در حال افزایش است و اگر ما در این حوزه نباشیم از رقیبان عقب تر خواهیم ماند
  قطعا در زمان امروز رقیبان ما اکثرا وارد این حوزه شده اند . و وارد شدن ما در این موضوع باعث عقب نیفتادن ما از رقیبان میشود
  ما در دنیای واقعی اگر بخواهیم بازاریاب استخدام کنیم چقدر باید به انها هزینه بدهیم ولی در دنیای مجازی گوگل و یاهو به رایگان برای ما بازاریابی را در کل کشور انجام خواهند داد و مشخص خواهد بود که با وارد شدن در این حوزه عمده درامد ما از این روش خواهد بود
  امروزه دیگر همه جایگاه این موقعیت را دریافته اند و میبینیم حتی سوپرمارکت ها هم خدمات خود را بدین صورت عرضه میکنند
  وب سایت باعث میشود ما در زمان خود بسیار صرفه جویی کنیم و اطلاعات محصولمان بسیار سریع تر به گوش مخاطبان برسد

 13. محمدجواد گفته:

  جایگاه گوگل از لحاظ کاربرد و مخاطب بسیار بیشتر از سایر روشهاست. پس اگر سایت و خدمات ما علاوه بر کیفیت در صفحه اول گوگل هم بالا بیاید فروش ما را قطعا دچار تحول خواهد کرد. سایتی که بتواند اعتماد مشتری را جلب کند. مزیت بسیار مهم سایت هم از نظر من داشتن یک بانک اطلاعاتی از همه مشتریان است که میتوان از آن به خوبی استفاده کرد. قطعا سایت برای ارائه کار هم گزینه بهتری خواهد بود و تنوع بیشتری میتواند ایجاد کند
  ممنون از گروه مدیر آینده

 14. فریده وکیل زاده گفته:

  سلام شبتون بخیر و شادی
  مقاله را مطالعه کردم و متوجه شدم که داشتن وبسایت به همراه دیجیتال مارکتینگ و غیر دیجیتال برای کسب اعتماد و کسب درآمد بیشتر
  خیلی لازم است
  درکنار وبسایت می توان از اینستاگرامو تلگرام بهره ببرد
  سایت همیشگی است اما تلگرام و اینستاگرامامکان داره نباشه
  همه اقشار می توانند وبسایت داشته باشند
  وبسایت حکم یک رسانه و تریبون کسب و کار است
  با تشکر از شما سروران گرامی برای این مقاله

 15. محمد قانعی گفته:

  متن بسیار زیبا و خوبی در راستای دلایل وب سایت داشتن توسط گروه مدیر آینده تدوین گردیده است.
  اما به نظر اینجانب می توان دلایل دیگری را نیز ذکر کرد. البته شاید این موارد بازنوشتی بر علت های فوق الذکر به زبانی دیگر باشد. تجارت بر ۳ اصل استوار است: ۱. در دسترس بودن؛ ۲. اعتمادسازی و ۳. قیمت. با هر یک ۳ عامل فوق می توان، نیاز به داشتن یک وب سایت را حتی برای سنتی ترین فرد بازار نیز توجیه کرد.
  روش های سنتی اغلب در بستر بازار، مغازه، فروشگاه، دفتر و شرکت تعریف می شود. تمامی این موارد مستلزم هزینه بالایی جهت راه اندازی و نگهداری است. هزینه های ثابت شهری ( قبوض و مالیات) و هزینه های متغیر کارکنان و البته مسایل جانبی مربوط به هر یک که هزینه زمانی زیادی را به همراه خواهد داشت، حال آنکه وب و دنیای مجازی این مشکلات را فعلا ندارد.
  از سویی محدودیت زمانی، مکانی و فضایی نیز در محیط واقعی برقرار است. زمان مشخص باز بودن شرکت و مغازه از نهایت ۷ صبح تا ۱۰ شب البته در صورتی که در مکان هایی خاص نظیر پاساژها و بازارهای بزرگ نباشد، مکان مشخص یعنی یک منطقه یا یک شهر یا یک کشور خاص با عده و ظرفیت مشخص مشتری و همچنین متراژ معینی از فضا و انبار برای ارائه محصول از جمله ایرادات است.
  مشاهده می شود که در هر صورت دسترس پذیری از جنبه های مختلفی نسبت به فضای ۲۴ ساعته و جهانی مجازی کمتر است. ضمنا عدم نیاز خواب محصول و حضور فیزیکی در دید مشتری، یکی دیگر از مشکلات را رفع می کند. پس در وب سایت یا سایر ابزار مجازی می توان در هر زمانی و هر مکانی برای هر مشتری به تبلیغ، بازاریابی و فروش تعداد متنوعی از محصول مورد نظر در قیمت های مختلف پرداخت. انعطاف پذیری قیمت فاکتوری اساسی در همین راستاعامل قیمت در تجارت است که بر قدرت فضای مجازی در تجارت اشاره دارد.
  اما اعتماد؛ مسلما مشتری دوست دارد در زمان خرید، جنس را از نزدیک ببیند و لمس کند. مصداق ضرب المثل شنیدن کی بود مانند دیدن. اما همین نقص ظاهری هم به راحتی قابل حل است.
  اگر در محیط مجازی همان طور در مقاله اشاره شد بستر کار را بر اساس ابزارهای رایگان و ساده ای مثل تلگرام و اینستاگرام بگذاریم، قطعا خرید حضوری قدرت بیشتری دارد. چرا؟ چون که این ابزار به شدت دچار مشکل اعتمادسازی نزد مشتری شده اند. در حالیکه ساختار وب سایت و افرادی که از وب سایت برای تجارت استفاده می کنند، به نسبه اعتماد بیشتری را ایجاد می کند. با مثالی ساده به قدرت اعتمادسازی با وب سایت می پردازیم.
  در فضای فیزیکی، خرید و فروش هم در مغازه ها انجام می شود و هم توسط دستفروش ها و روز بازارها. اما اعتماد به فروشنده ای که در جای خاصی فعالیت می کند و هرکسی نمی تواند در آنجا حضور یابد، بیشتر است. همین امر در فضای مجازی هم وجود دارد. وب سایت حکم یک دفتر، شرکت یا مغازه ای را دارد که مشتری می تواند به سبب قوانین سفت و سخت تر حاکم بر ایجاد آن، اعتماد بیشتری پیدا کند. در حالیکه شبکه های اجتماعی حکم همان دست فروش را دارد که امروز هست و فردا شاید نباشد.
  د راینجا در راستای مقاله قصد دارم به قدرت وب سایت اشاره کنم؛ نه بدی تلگرام یا اینستاگرام، بلکه این ابزار در جای خود به عنوان کاتالیزورهای اعتماد وب سایت عمل می کنند. نظیر خدمات ویژه ای که یک سوپر مارکت برای مشتریان خود ارائه می دهد. مثلا تخفیف های ویژه، پیک رایگان و … که کانال یا پیج هم این روند را برای وفادارسازی ایجاد خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *