کارآفرینی اینترنتی چه نقش متفاوتی را در خلق کارآفرین نسل جدید ایفا می‌کند؟

در این مقاله به عنوان یک مشاور بازاریابی به نکات مهمی که در شروع کارآفرینی آنلاین لازم است بدانیم می‌پردازیم :

۱- نام و پسوند دامنه :

در نام‌گذاری و انتخاب پسوند پورتال وب خود بیشترین عامل مهم مرتبط بودن آن با فعالیت سایت خود می‌باشد که در نهایت تاثیر مثبت زیادی بر روی افرادی که به آن مراجعه کنند خواهد داشت.اکثرا پسوند دامنه سایت در ایران به دلایل نا مشخص com می‌باشد.

۲- نوع هاست :

سرورهای هاست بر پایه دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز است که بیشتر بستگی به انتخاب خود کاربر دارد ولی به عنوان یک مشاور پیشنهاد می‌کنم که اگر تازه کار هستید آن را به عهده طراح‌تان بسپارید تا نسبت به امکانات روی سایت آن را انتخاب کند.

۳- سرویس دهنده دامنه و هاست :

اکثر کارگزار های ثبت دامنه و هاست نماینده شرکتهای خارجی و ایرانی هستند که کمترین اطلاعات رو در زمینه پشتیبانی فنی سایت شما دارند، بنابراین باید بهترین گزینه را زا طریق افرادی که قبلا از خدمات آنها استفاده نموده‌اند بپرسید تا به نتیجه مطلوبی برسید. اگر در این مورد دوستان سوالاتی داشتند می‌توانند از طریق منوی (تماس با ما) تیکت ارسال کنند، تا راهنمایی‌های لازم ارایه شود.

۴- طراحی سایت  و  فروشگاه :

به عنوان یک مشاور پیشنهاد می‌کنم اگر از نظر توانایی مالی محدود نیستید آن را به شرکت‌های مطرح در این زمینه سپرده  و حتمن امکانات روی سایت مورد نظر خود  را به صورت کتبی اعلام کنید . در غیر این صورت از (Content Management System)  وردپرس که برنامه‌ساز سایت رایگان می‌باشد و  سایت های زیادی در این زمینه فعال‌اند استفاده کنید. در این زمینه اگر سوالی داشتید با ما در تماس باشید.این نرم‌افزار خیلی سریع به روز شده و پلاگین‌های مختلفی دارد که متناسب با نیازتان انتخاب و آن را نصب کنید. برای امنیت بیشتر از افزونه‌های غیر رایگان استفاده کنید.

۵- خرید برنامه‌های آماده‌ی سایت :

شما بدون داشتن توانایی کد نویسی می توانید آنها را مطابق با میل خودتان سفارشی کرده و در صورت نیاز به امکانات جدید به پشتیان برنامه سفارش دهید تا بسته رو بروی آن نصب کنند.

توجه :

ممکن است بعد از مثلا یک سال شرکت تولید‌کننده نرم‌افزار از آن پشتیبانی نکند و یا حتی شرکت منخل شود که با مشکلاتی جدی مواجه خواهید شد.

برون سپاری پروژه به کدنویسان :

وابستگی بیشتر به طراح در کدنویسی و توسعه‌ آن یکی از مشکلات اصلی دارندگان سایت می‌باشد. که به سر خودم نیز آمده است یا وقت کافی ندارند یا تغییر شغل می‌دهند.
اغلب کدنویس‌ها پس از طراحی سایت شما، سورس برنامه را در اختیارتان قرار نمی‌دهند و برای ایجاد هر گونه تغییر کوچک هم در سایت به طراح نیاز دارید. حتی اگر کد سایت را هم داشته باشید، سر در آوردن از هزاران خط برنامه و ایجاد تغییرات کار آسانی نیست. البته برنامه‌نویسان روش‌هایی دارند که کد را کاملا مستند کنند و توضیحاتی اضافه کنند تا بعدها ایجاد تغییر ساده باشد، ولی بسیاری از آن‌ها این نکات را رعایت نمی‌کنند. گاهی ایجاد تغییر برای خود برنامه‌نویس هم کار سختی است زیرا جزییات کار به فراموشی سپرده شده است.

نکته دیگر اینکه همگام‌سازی سایت با تغییرات در سطح وب نیز خیلی کار طاقت فرسایی می‌باشد. در این زمان بیشتر صاحبان کسب و کارها تصمیم می‌گیرند که خودشان طراحی را با یادگیری کدنویسی انجام دهند که بزرگترین ضربه را به کسب و کار خود وارد می‌کنند. باید بیشتر زمان شما به بازاریابی و بازارسازی اختصاص یابد تا درآمد شما افزایش یابد.

افزایش امنیت سایت

نکات زیر را برای افزایش امنیت سایت‌های وردپرسی  رعایت کنید :
۱- همواره هسته نرم افزار را به روز کنید.
۲- از افزونه های رایگان یا هک شده استفاده نکنید.
۳- از پشتیبانی مناسب و تخصصی استفاده کنید.
۴- هاست تخصصی با پشتیبانی فنی قوی تهیه کنید.
۵- افزونه‌های امنیتی وردپرس را حتمن نصب کنید.

منبع : مدیر آینده

دیدگاهتان را بنویسید

question