بازاریابی شخصی سازی پیام طی پنج مرحله – بخش اول

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کمپین تبلیغاتی ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ بدون دیدگاه 881 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۱/۲۸
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

در عصری که هرروزه شاهد بمباران مشتریان با هزاران پیام بازاریابی هستیم، شخصی سازی روشی کلیدی برای از بین بردن این جنجالها ست که مصرف کنندگان نیز خواستار آن می باشند: ۷۵% از مصرف کنندگان پیشنهادات شخصی سازی را ترجیح می دهند، و ۶۱% به منظور شخصی سازی حتی حاضرند تا حدودی از حریم شخصی …

در عصری که هرروزه شاهد بمباران مشتریان با هزاران پیام بازاریابی هستیم، شخصی سازی روشی کلیدی برای از بین بردن این جنجالها ست که مصرف کنندگان نیز خواستار آن می باشند: ۷۵% از مصرف کنندگان پیشنهادات شخصی سازی را ترجیح می دهند، و ۶۱% به منظور شخصی سازی حتی حاضرند تا حدودی از حریم شخصی خود دست بکشند.

بازاریابانی که علاقه مصرف کنندگان به شخصی سازی را مورد توجه قرار نمی دهند، با بی احتیاطی پول زیادی را از دست می دهند. طبق مطالعات انجام شده ی سرویس های بازاریابی Experian در سال ۲۰۱۳، ایمیل های شخصی به ازاء هر ایمیل تا ۶ برابر ایمیل های غیر شخصی  درآمد بیشتری ایجاد کرده اند که البته این فقط  یک کانال از کانال های ارتباطی می باشد.

مطالعه MindFire در مورد ۶۵۰ شرکت حاکی از آن است که کمپین های بازاریابی شخصی سازی شده که از چند مجرای ارتباطی استفاده می کنند، همواره با نرخ بالاتری از تبدیل مشتری بر کمپین های ایستا غلبه کرده اند.

در بازار تقاضا و کاملا دیجیتالی امروز، شخصی سازی با عناصر تاکتیکی متعددی قابل تعریف می باشد. با این حال، رایج ترین و پذیرفته شده ترین تعریف اجرایی، توانایی یک سازمان در برقراری ارتباط  فوری با مصرف کننده نام برده شدن از برند سازمان توسط مصرف کننده یا جستجوی کلمات کلیدی یک کمپین می باشد. بنابراین چگونه شرکت ها صرفنظر از اندازه آنها، می توانند به طور موثر پیام های شخصی را به هزاران و حتی میلیون ها مصرف کننده انتقال دهند؟ این پنج مرحله در انجام این کار به شما کمک می نمایند:

مرحله۱: ترکیب ایمیل و اطلاعات ارتباط با مشتری با رسانه اجتماعی

یک روش آسان شخصی سازی (و در نهایت کسب نرخ بازگشت سرمایه بالاتر از طریق اطلاعات CRM)،با انطباق اطلاعات حاصل از بخش CRM یا پایگاه اطلاعات ایمیل با داده های جمع آوری شده از تمامی کانال های رسانه های اجتماعی آغاز می باشد. ابزارهای متعدد موجود در بازار، و حتی برخی ابزارهای موجود بر روی زیر ساخت های اجتماعی، گزینه ایی مناسب برای نصب و استفاده آسان و البته مقرون به صرفه را فراهم می آورند.

البته، هرچه کسب و کار دارای اطلاعات بیشتری باشد، تفسیر داده های دقیق برای ارتباطات  بسیار شخصی دشوارتر می شود. بنابراین، برای موفقیت هر کمپین پیام رسانی شخصی، جمع آوری داده ها و تفسیر آنها باید در مرحله نخست قرار بگیرد.

با ترکیب مجموعه داده های سنتی با بخش هایی از اطلاعات که از اعتبار بیشتری برخوردار می باشد، مانند داده های دریافتی از پروفایل رسانه های اجتماعی، می توان ایمیل آدرس ها را به سوابق افراد با زندگی و شغل، خانواده، دوستان، علایق و احساسات  تبدیل نمود. تحت کنترل درآوردن میزان شناخت مشتری به بازاریابان این اجازه را می دهد تا در زمان رویارویی علایق مشتریان با کمپین های بازاریابی خاص ، ارتباطات را ایجاد نمایند.

مرحله۲: شناخت علائق شخصی مشتریان از طریق رفتارهای اجتماعی

اطلاعات اجتماعی، شناخت بی سابقه ای از زندگی مشتریان را به بازاریابان ارائه داده ، سپس فرصت های فراوان شخصی سازی که از طریق تحقیقات، گروه های تمرکز و فرم های بازخورد  بدان دست یافته اند، را ایجاد می نماید.

آنچه درباره ی داده های اجتماعی کسب و کار حائز اهمیت می باشد ارائه ی توانایی این داده ها برای تجزیه و تحلیل در زمان واقعی است. شناخت تفکرات، احساسات و علایق  مشتری به آسانی با دنبال کردن تعاملات آنلاین آنها انجام گرفته  و سپس با محرک های از پیش تعیین شده عکس العمل نشان داده می شود.

این شرکت ها در مواجهه با ابتکارات تحلیلی مشتریان ، به جمع آوری اطلاعات نمی پردازند بلکه چگونگی تفسیر و استفاده ی نهایی از اطلاعات را مد نظر قرار می دهند.

در طی دو دهه ی گذشته ، به یادگیری چگونگی تفسیر اطلاعات ایمیل ها پرداخته و ویژگیهای یک ایمیل مناسب برای کلیک شدن بر روی آن پرداخته ایم، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است تا به نتایج مشابهی با نتایج شبکه های اجتمای دست یابیم. از آنجا که امروزه رسانه، پایه و اساس زندگی اکثریت قریب به اتفاق مصرف کنندگان در سراسر دنیا می باشد، رسانه های اجتماعی، آهنگ شناخت معتبر و منحصر به فردی را از طریق اشارات، اظهار نظرها – مثبت و منفی –  برند و تعامل با محصولات و گفت و شنود های در لحظه را ارائه می دهند.

از این اعتبار استفاده کنید! اگر یک مشتری به وضوح نارضایتی خود را اظهار نموده و این ناراحتی و ناکامی را از طریق شبکه های اجتماعی به نمایش گذارد، کسب و کار شما صاحب فرصتی می شود که پنج سال پیش هرگز نمی توانست داشته باشد: حل مشکل از طریق یک پیام شخصی سازی شده و پاسخ مستقیم به وی. رسانه های اجتماعی ما را یک قدم به داشتن ارتباطات در لحظه با مخاطبین خودمان نزدیک تر کرده است و احتمال از بین رفتن این فرصت را کاهش داده است.

ادامه در بخش دوم و پایانی

ibazaryabi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد ویژه رایگان امروز

مدل درآمدزایی کسب و کار اینترنتی چیست؟

مدل درآمدزایی کسب و کار اینترنتی چیست؟

مدل درآمدزایی جزو موارد مهمی هست که قبل از اجرایی کردن و پیاده‌سازی کسب و کار اینترنتی باید برنامه‌ریزی کرد. متاسفانه شاید خیلی از ایده‌هایی که به محصول در یک کسب و کار اینترنتی تبدیل می‌شوند، مجریان آن برای مدل درآمدزایی هیچ فکری ندارند. در حالی که یک کسب و کار آنلاین باید تا اندازه‌ای …

  مدیران آینده بهای موفقیت کسب و کارشان را پرداختند و پرداخت می کنند!

  خرید کتاب زندگی خود را طراحی کنید!+ ارسال رایگان

  کتاب «زندگی خود را طراحی کنید» پرفروشترین کتاب سال ۲۰۱۶ در آمریکاست. برای داشتن یک زندگی شاد و موفق حتما لازم نیست تغییرات بزرگی در زندگی ایجاد کرد، گاهی با یک تغییر نگرش و راه حل ساده می توانیم «زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم.»

  فروشگاه‎تان را به سبک ووکامرسی بر پا کنین!

  فرمت دوره: MP4
  آموزش کامل ووکامرس در ساخت فروشگاه اینترنتی برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  دسته بندی: آموزش بازاریابی اینترنتی، آموزش وردپرس، طراحی سایت بدون کد نویسی

  با مدیر آینده وردپرس را قورت بده!

  با مدیر آینده وردپرس را قورت بده!

  فرمت دوره: MP4
  آموزش کامل وردپرس در ساخت وب‎سایت برای فروش و بازاریابی محصولات و خدمات را یاد بگیرید!
  دریافت فایل ویدیویی دوره بعد از خرید در قسمت دانلودها
  دسته بندی: آموزش بازاریابی اینترنتی، آموزش وردپرس، طراحی سایت بدون کد نویسی

  ورود مدیران آینده

  جعفرصادق پیران
  جعفرصادق پیران
  • مدیر و موسس مدیر آینده
  • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
  • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
  • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
  • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
  • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
  • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
  • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
  • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

  به جمع مدیران آینده بپیوندید

  آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

  آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

  جعفرصادق پیران

  داستان شکل گیری مدیر آینده

  معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

  آدرس ما

  • تهران - جنت آباد مرکزی
  • بیست متری گلستان غربی
  • شماره هماهنگی
  • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
  • piran.js@gmail.com

  در اینستاگرام با ما همراه باشید!

  %u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
  طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
  X