بازاریابی شخصی سازی پیام طی پنج مرحله – بخش دوم و پایانی

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کمپین تبلیغاتی ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ بدون دیدگاه 602 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

بخش اول مقاله بازاریابانی که علاقه مصرف کنندگان به شخصی سازی را مورد توجه قرار نمی دهند، با بی احتیاطی پول زیادی را از دست می دهند. بنابراین چگونه شرکت ها صرفنظر از اندازه آنها، می توانند به طور موثر پیام های شخصی را به هزاران و حتی میلیون ها مصرف کننده انتقال دهند؟ این مراحل …

بخش اول مقاله

بازاریابانی که علاقه مصرف کنندگان به شخصی سازی را مورد توجه قرار نمی دهند، با بی احتیاطی پول زیادی را از دست می دهند. بنابراین چگونه شرکت ها صرفنظر از اندازه آنها، می توانند به طور موثر پیام های شخصی را به هزاران و حتی میلیون ها مصرف کننده انتقال دهند؟

این مراحل در انجام این کار به شما کمک می نمایند:

مرحله۳: ایجاد مخاطبان دلخواه برای هدف گیری آگهی

زمانی که بطور موثر قادر به جمع آوری اطلاعات رسانه هستید، به احتمال زیاد نائل به کشف روندها، دست بندی ها و فرصت هایی هستید که  از طریق ایمیل و اطلاعات CRM به آسانی قابل دسترسی نمی باشند. از این اطلاعات برای دسته بندی های جدید و بخش بندی فهرست مخاطبان دلخواه خودتان استفاده کنید. شما با انجام این کار قادر به ایجاد تبلیغات بسیار ویژه برای آن دسته از مخاطبان خاص بوده و در نهایت  چشم انداز جدیدی که در بخش مخاطبان قرار می گیرد را پیش رو خواهید داشت.

به عنوان مثال، ممکن است اطلاعات بدست آمده از شبکه های اجتماعی فرصتی از بازار را در رابطه با بخشی از بازار مانند “کاربران ناراضی اپل” را به شما نشان دهد. این نوع اطلاعات برای فروشگاه هایی که محصولات رقابتی عرضه می کنند، در واقع نوعی از شکل گیری مشتری بالقوه در نظر گرفته می شود. این مثال با واژه های کلیدی مناسب و شناسایی نام برند می تواند به سهولت به یک آگهی خودکار تبدیل شود.

آیا شما از طریق مشاهده ی میزان تعداد کلیک های دریافت شده از طریق بازار یابی ایمیلی خودتان قادر به شناسایی این دسته از کاربران ناراضی اپل بوده اید؟ احتمالا خیر.

مرحله ۴: شخصی سازی تحویل با استفاده از دانش جدید نسبت به مشتری

از زمانی که بازاریابی به عنوان یک حرفه ظهور پیدا نموده است، چالش آن، تاثیر گذاری بر خرید با انتقال پیام صحیح از طریق کانال صحیح و در زمان صحیح بوده است. شرکت ها با استفاده از آخرین نسل ابزارهای اتوماسیون بازاریابی، شروع به یادگیری چگونگی استفاده از آن دسته فرصت های بازاریابی می کنند که با استفاده از اطلاعات از وجود آنها آگاه شده اند. برنامه ریزی شبکه های اجتماعی برای فعالیت بصورت خودکار، ایمیل های محرک و حتی تبلیغات اجتماعی، همگی به بازاریابان این اجازه را می دهند تا  پیام های کاملا مناسب و ایده آلی را به محض اشاره ی مشتریان به یک برند یا واژه کلیدی یا باز کردن یک ایمیل، برای آنها ارسال نمایند.

زمانی که یک مخاطب ویژه برای شما مهیا گردیده و شما درک بهتری از “بخش بندی های” مخاطبان خود دارید، اکنون باید پیامی که میخواهید به این مشتریان تحویل دهید را ایجاد کنید ( البته با درک اینکه این بخش بندی ها و پیامها ممکن است در طول زمان کامل تر شوند).

پیام های طراحی شده شامل هر چیزی، از پاسخ به مشتریان ناراضی جهت ارائه یک تخفیف به آنها، تا ترفیع و تبلیغ یک محصول خاص یا دسته بندی های مبتنی بر علاقه و فروش  یا تشویق به خرید بیشتر از یک کالای خاص یا خدمات، می گردد.

هنگامی که این پیام ها از قبل ایجاد شوند، شما تقریبا به امکان پاسخ گویی در لحظه دست یافته اید. در مرحله بعدی چکاری باید بکنید؟

مرحله۵: آماده کردن، تنظیم کردن، ارسال خودکار!

به طور خلاصه: اگر مراحل ۱تا ۴ را تکمیل نموده اید، و تبلیغات از پیش ایجاد شده شما آماده و در انتظار می باشد، اکنون در مرحله ۵ ، دکمه ارسال خودکار را فشار دهید. با استفاده از اطلاعات جدید شما درباره ی مشتریان، مشتریان بالقوه و مخاطبان تاثیر گذار شما بر رسانه های اجتماعی، کار بعدی شما راه اندازی فرآیند ها یا قوانین، بسته به راهکار اتوماسیون بازاریابی شما می باشد.

صفی از تبلیغات فیسبوک ایجاد نمایید که آماده ی ارسال به مخاطبان دسته بندی شده بر اساس اطلاعات از پیش دریافت شده از پروفایل های اجتماعی آنها می باشند. ایمیل ها ی تبلیغاتی و سایر پیام های دلخواه را ذخیره نمایید، به طوری که در هنگام شناسایی یک فرصت، تمام آنچه نیاز دارید فقط یک کلیک و سپس ارسال پیام باشد.

این کار ممکن است کمی رعب انگیز باشد، اما راه حل های موجود را می توان  به سیستم های حاضر متصل نموده  و شناخت های ارزشمندی که در گذشته هزاران ساعت زمان و دلار صرف کشف آنها شده است را ارائه نمود.

فرآیند ارسال پیام های بازاریابی شخصی از طریق داده ها، تجزیه و تحلیل و اتوماسیون آسان تر گشته است. دیگر تمامی مخاطبان شما  مجبور به مشاهده ی پیام های مشابه نمی باشند. شما می توانید شناخت مناسبی از داده ها به دست آورده و از آن برای استراتژی تمامی تلاش های بازاریابی بهره ببرید. نکته ی حائز اهمیت در این موضوع، یافتن راهی برای ترکیب صحیح اطلاعات بدست آمده از تعامل مخاطبان در رسانه های اجتماعی و ترکیب نمودن آن با آنچه از قبل با استفاده از CRM های خود به دست آورده ایم، می باشد.

در پایان، اتوماسیون به شما این اجازه را می دهد تا پیام های شخصی سازی شده خود را در زمان معین ارائه دهید، بطوری که فرصت ها هرگز از دست نرفته و احتمال فروش یا تبدیل به مشتری به طرز چشمگیری افزایش یابد. اکنون به طور مستقیم با فردی که قبلا تحت عنوان مشتری ایکس  شناخته می شد، در ارتباط هستید.

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

ROI یا نرخ بازگشت سرمایه

ROI یا نرخ بازگشت سرمایه چیست؟ (return on investment)

چیزی که به عنوان یک مدیر آینده باید به آن باور داشته باشید این است که هر هزار تومانی که یک کسب و کار در هر سطحی، صرف کمپین تبلیغاتی می‌کند، علاوه بر بازگشت سرمایه یا همان بودجه تبلیغاتی را برگرداند؛ سودی را نصیب یک کسب و کار نماید. چراکه در غیر این صورت، بقای …

استراتژی بازاریابی آنی شامپو پنتن

چگونه استراتژی بازاریابی آنی شامپو پنتن بازار آمریکا را تسخیر کرد؟

آموزش بازاریابی بازاریابی یکی از رشته های علم اقتصاد است با همان سرعت که علم در حال پیشرفت است, اقتصاد هم پیش می رود و بازاریابی هم رشد می کند و دگرگون می شود مقاله زیر, درباره روش بازاریابی شامپو پنتن در آمریکا را بخوانید, و نکاتی جالب درباره بازاریابی آنی به شیوه شامپو «پنتن» …

چگونه تکنولوژی بیکن باعث تحول بازاریابی خرده‌فروشی در مجتمع تجاری شود؟

تکنولوژی بیکن برای تغییر روندی که مشتریان با برند‌ها تعامل می‌کنند، کاملاً آماده است. این تکنولوژی باعث مفیدتر شدن ابزارها شده، همچنین در راهی که خرده‌فروشان تأثیر آفلاین تبلیغات آنلاین را اندازه‌گیری می‌کنند، تحول بزرگی ایجاد کرده است. هنگامی‌که صحبت از بازاریابی حساس و نکته بینانه می‌شود، آنچه بیشتر از همه به ذهن می‌رسد، تکنولوژی بیکن است. درواقع …

سوالات گزینشی که در مصاحبه استخدامی بازاریابی پرسیده می‌شود!

سوالاتی که در مصاحبه استخدامی کارکنان بازاریابی باید بپرسید؟ افرادی که برای موقعیت بازاریابی گزینش می شوند : بازاریابی تقاضاهای مشتریان توسعه کسب و کار بازاریابی ایمیل بازاریابی رسانه های اجتماعی بازاریابی محتوای پنج سوالی که در  استخدام افراد برای کسب و کار اینترنتی بپرسید تا گزینش اصولی و کارمند مناسب را پیدا کنید. همان …

بازاریابی شخصی سازی پیام طی پنج مرحله – بخش اول

در عصری که هرروزه شاهد بمباران مشتریان با هزاران پیام بازاریابی هستیم، شخصی سازی روشی کلیدی برای از بین بردن این جنجالها ست که مصرف کنندگان نیز خواستار آن می باشند: ۷۵% از مصرف کنندگان پیشنهادات شخصی سازی را ترجیح می دهند، و ۶۱% به منظور شخصی سازی حتی حاضرند تا حدودی از حریم شخصی …

چگونه چرخه فروش یا فرآیند فروش وب سایت را بهینه‌سازی کنیم؟

مهمترین اصلی است که مدیر هر سایت باید به آن با یک دید متفاوت و با یک استراتژی متفاوت داشته باشد. افزایش فروش سایت ارتباط مستقیمی با خرید بازدیدکنندگان سایت‌های آنلاین دارد که برای جلب اعتماد آنان کاری بیش از آن که در حال حاضر انجام می‌دهید، باید انجام دهید. البته باید این نکته را …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X