کتاب ثروت سریع تی‌هارو اِکِر

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران کتاب بازاریابی ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ بدون دیدگاه 529 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۷/۰۲/۲۲
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

کتاب سیستم ثروت ‌سریع برای کسانی است که از قبل صاحب کسب‌و‌کاری هستند، برای کسانی که می‌خواهند صاحب کسب‌و کاری بشوند و برای کسانی است که درحال حاضر شغلی دارند، اما به دنبال این امنیت هستند که «بدانند» اگر کارشان را ترک کنند یا کارشان آن‌ها را ترک کند، می‌توانند در زندگی بر روی پای …

ثروت سریع

کتاب سیستم ثروت ‌سریع برای کسانی است که از قبل صاحب کسب‌و‌کاری هستند، برای کسانی که می‌خواهند صاحب کسب‌و کاری بشوند و برای کسانی است که درحال حاضر شغلی دارند، اما به دنبال این امنیت هستند که «بدانند» اگر کارشان را ترک کنند یا کارشان آن‌ها را ترک کند، می‌توانند در زندگی بر روی پای خودشان موفق باشند! برای هرکسی است که از تقلا برای پول خسته شده و می‌خواهند یک‌بار برای همیشه به آزادی مالی برسند.

اصل قدرتمند

بایست خودتان را در جای مناسب برای ثروت قرار بدهید.

کلید کار، در جای مناسب قرارگرفتن است. بایست خودتان را در جای مناسب برای ثروت قرار بدهید. خیال‌پردازی درباره اینکه با استخدام‌ شدن در یک شغل، یک میلیون‌دلار به‌دست بیاورید، مثل این‌است که سعی کنید از وسط صحرا، اقیانوس را ببینید.
اگر شما یکی از آن معدود افرادی هستید که پول شان را جمع می‌کنند و در بانک می‌گذارند تا سود به آن تعلق بگیرد، خوب‌است؛ اما به اندازه کافی خوب نیست! نرخ بهره فعلی در پایین‌ترین سطح است. بنابراین داشتن کسب‌و‌کار خودتان به عنوان آخرین دژی باقی می‌ماند که ایجاد ثروت، به‌خصوص به سرعت، هنوز در آن ممکن است. من هم مثل خیلی افراد دیگر، هرچیزی را برای رسیدن به  موفقیت امتحان کرده‌ام. درواقع من صاحب ۱۷ کسب‌وکار مختلف بوده ام.
مسیر شغلی کسب‌و کارهای اولیه من فاجعه بود. پولی که از دست‌دادم بیشتر از پولی بود که به‌دست‌آوردم. اما به یک چیز همیشه اعتقاد داشتم، این‌که موفقیت یک مهارت آموختنی است.

موفقیت یک مهارت آموختنی است

هر کتابی را می‌خواندم، هر برنامه صوتی‌ای را گوش می‌دادم و به هر سمینار موفقیتی که پیدا می‌کردم می‌رفتم. همانطور که انتظار می‌رفت، شرایط شروع به عوض‌شدن کرد.در پول درآوردن وارد شدم. ولی همچنان هزینه‌ها زیاد بود باید انتخاب می‌کردم: خیلی بیشتر دربیاورم یا با خیلی کمتر زندگی کنم. اینجا بود که تصمیم گرفتم یک میلیونر بشوم.
یک آشنای مولتی میلیونرم مرتب به من می‌گفت « اگر کسی دارد بهتر از تو نتیجه می‌گیرد، به خاطر این‌است که چیزی بلد است که تو بلد نیستی.» تصمیم به یادگیری هرچه بیشتر گرفتم و شش‌ماه بعد را وقف تحلیل ترفند‌ها و روش‌های بزرگترین کارآفرین های دنیا کردم، کسانی که به موفقیت‌های بزرگ و به موفقیت های سریع می‌رسیدند. ده قدم حیاتی را مشخص کردم که تقریبا در تمام کسب‌و کارهایی که به‌سرعت موفق شده بودند، آن ها را مشترک داشتند. اسم این سیستم را «ثروت سریع» گذاشتم و آن را امتحان کردم. نتیجه کار حیرت‌انگیز بود.
سیستم ثروت‌ سریع برای من یک معجزه مالی ایجاد کرد و می‌تواند برای شما هم ایجاد کند.

اصل شماره ۱ ثروت سریع: یک ذهنیت ثروت سریع ایجاد کنید

برای داشتن یک ذهنیت ثروت‌ سریع باید به این دو گفته اعتقاد داشته باشید: ۱. به سرعت پولدار شدن ممکن است.  ۲٫ به سرعت پولدار شدن برای شما ممکن است.
در مورد «سریع پول درآوردن» بدبینی زیادی وجود دارد. قبلا جامعه به کسانی که می‌خواستند سریع ثروتی ایجاد کنند، لقب «خیال‌پرداز»، «حریص» یا «کلاهبردار» می‌داد. اما چندین هزار نفر، از جمله خود من، به سرعت و به‌طریق قانونی پولدار شده‌اند. واقعیت این‌است که همین حالا بهترین زمان در طول تاریخ است که در کسب‌و‌کار خودتان ثروت ایجاد کنید. امروز دارایی‌های بیشتر و بیشتری دارد با سرعت برق و به روش‌های کاملا منطقی به وجود می‌آید.
دنیا دارد به سرعت تغییر می‌کند، تکنولوژی، بازار، سلیقه مردم همه دارد به سرعت تغییر می‌کند. تغییر فرصت ایجاد می‌کند! تغییر سریع فرصت سریع ایجاد می‌کند.

همیشه می‌توانید چیز بیشتری داشته‌باشید و چیز بیشتری انجام بدهید؛ چون همیشه می‌توانید چیز بیشتری یاد بگیرید.

واقعیت فعلی این‌است که اکثر ما درطول زندگی‌مان، هفت تغییر کامل را در حرفه یا کسب‌و‌کارمان پشت‌سر می‌گذاریم و میانگین طول هر کدام حدود پنج‌سال است. معنی‌اش این‌است که شما یا در همین مدت کوتاه«به مال و منال می‌رسید» یا اصلا نمی‌رسید.

چرخه محصولات هم عوض شده‌است: قبلا مراحل شروع- رشد- جاافتادن- اشباع- نزول، بیست سال طول می‌کشید. حالا محصول یا کسب‌و کار شما می‌تواند در پنج‌سال یا کمتر، مثل دایناسورها منقرض و برافتاده شود!
اگر می‌خواستید یک تنیس باز حرفه ای یا یک هنرمند جهانی بشوید، چه می‌کردید؟ آیا مهارت ها را یاد نمی‌گرفتید و بعد تمرین نمی‌کردید؟ به نحوه‌ی مشابه، می‌توانید بازی کسب‌وکار را یاد بگیرید و در آن برنده شوید! موفقیت یک مهارت آموختنی است. به همین دلیل است که گذشته با آینده یکسان نیست.

اصل شماره ۲ ثروت سریع: ارزشی عظیم ارائه کنید.

«پول» چه از آن خوش‌مان بیاید و چه نیاید، بخش بزرگی از زندگی ماست. اصلا پول چیست؟
پول نمادی مناسبی است که ارزش کالاها و خدماتی که بین مردم ردوبدل می‌شود را نشان می‌دهد و اندازه می‌گیرد.
خیلی از افراد نظرات خوب و نیت‌های خوب دارند و حتی کالاها یا خدمات خوبی تولید می‌کنند، اما یا ارزش آن‌ها در بازار امروز زیاد با ارزش محسوب نمی‌شود یا آن را به اندازه کافی ارائه نمی‌کنند.

قانون درآمد: پولی که می‌گیرید نسبت مستقیم با ارزشی دارد که از نظر بازار ارائه می‌کنید.

چهار عامل درآمد هست که تقریبا تا جزیی‌ترین مقدار تعیین می‌کند که چقدر پول کسب خواهید کرد:
تقاضا + عرضه + کیفیت + کمیت = $$$
۱.تقاضا برای «ارزش» شما به این معناست که بازار چقدر آن را می‌خواهد. برای ایجاد ثروت سریع باید کالا یا خدماتی عرضه کنید که بازارش داغ بوده و زیاد خواهان داشته باشد.

۲٫عرضه «ارزش» شما نشان می‌دهد که بازار از قبل چقدر از کالا یا خدمات شما دارد و چقدر از آن فورا موجود است.
چرا دریافتی یک جراح مغز در یک روز مساوی دریافتی یک متصدی پمپ‌بنزین در کل یک‌سال است؟ چون او یک مهارت کمیاب و تخصصی دارد که در موقع نیاز، حیاتی است.راحت بگویم، میلیون‌ها نفر هستند که می‌توانند بنزین بزنند و پول بنزین را بگیرند، اما عده کمی هستند که می‌توانند مغز را درمان کنند. وقتی عرضه محدود باشد، ارزش بالا می‌رود. برای افزایش ارزش‌تان در کسب و‌کار، بایست چیزی ارائه کنید که عده کمی دارند یا کاری را طوری انجام دهید که کس دیگری انجام نمی‌دهد.

۳٫کیفیت «ارزش»‌تان یعنی کالاو خدمات‌تان چقدر خوب است و همچنین مساله مهم دیگر اینکه شما چقدر در کسب‌و کارتان خوب هستید. هرچه کیفیت به نسبت قیمت بالاتر باشد، ارزش بالاتر است.
آیا کیفیت بر درآمدتان تاثیر دارد؟ معلوم است که دارد. آیا اگر کسب و کار به شما کالای نامرغوب یا خدمات مزخرف ارائه کند، به سراغش بر می‌گردید؟نه هیچ کس دیگری هم این کار را نمی‌کند!
شما چقدر در کسب‌وکارتان خوب هستید؟ اگر می‌خواهید بهترین درآمد را داشته‌باشید، بهترین باشید! به آموختن ادامه دهید. کسب‌و کار یاد بگیرید، زمینه تخصصی خودتان را یاد بگیرید و اصول ثروت سریع را یاد بگیرید. این‌ها را طوری یاد بگیرید که انگار زندگی اقتصادی‌تان واقعا به آن‌ها وابسته است.

۴.کمیت «ارزش»تان این‌است که چقدر از کالا یا خدمات تان ارائه می‌کنید.
در هر کسب‌و‌کاری که باشید، باید بخشی از درآمدتان از فروش کالا به‌دست بیاید. یک کالا توانایی شما برای ارائه در کمیت انبوه را افزایش می‌دهد. وقتی کالایی برای فروش دارید، هیچ محدودیتی ندارد که چقدر می‌توانید تولید و ارائه کنید و درنتیجه درآمدتان سقفی ندارد.

مثلا کسی که کارش ماساژ درمانی است درآمدش قطعا سقف دارد. قبول کنید یک ماساژور طی یک روز نمی‌تواند بیشتر از تعدادمشخص ماساژ بدهد، یک وکیل و یک مشاور هم همینطور. پس برای‌ این‌که سقف درآمدتان را بشکنید یک کالا عرضه کنید. بهترین حالش این‌است که کالایی باشد که ضمیمه یا مکمل خدمات‌تان بشود. چیزی که با کسب‌وکار فعلی‌تان همراستا باشد و به درد مشتری فعلی‌تان بخورد. می‌توانید کالاهای خودتان را ارئه کنید یا حتی کالاهای دیگران  را که مورد تایید و توصیه‌تان است ارائه کنید. مثلا همان ماساژور می‌تواند کالاهایی ارائه کند که به درد سلامتی و تندرستی بدن بخورد، مثل مکمل‌های غذایی، چرب‌کننده‌های پوست، کتاب‌های مربوط به ماساژ و یوگا و نوارهای آرامش‌بخش.

تقاضا، عرضه، کیفیت و کمیت، پایه های ارزش هستند و اراده ارزش عظیم، یک جزء ضروری از سیستم ثروت سریع است. در واقع  تقاضا و عرضه، تاثیر فوق‌العاده‌ای بر اصل بعدی ثروت سریع دارد.

اصل شماره۳ ثروت سریع: کسب‌و کار درست را در زمان درست انتخاب کنید

چطور بازار را بسنجید و بدانید کی وارد شوید و کی خاج شوید!

اصل شماره ۴ ثروت سریع: سیستم به وجود بیاورید

یک سیستم کسب‌وکار روند تکرارپذیری است که سود ایجاد می‌کند.

اصل شماره ۵ ثروت سریع: تکثیر کنید

با شیوه «قالب شیرینی‌پزی» ثروت ایجاد کنید.

اصل شماره ۶ ثروت سریع: از اهرم استفاده کنید

چطور می‌توانم در زمانی که خواب هستم، کالاها یا خدماتم را در اختیار مردم بگذارم؟

اصل شماره ۷ ثروت سریع: نقد کردن

هیچ‌وقت با اداره یک کسب‌وکار به اندازه فروش یک کسب‌وکار پول در نخواهید آورد!


اصل شماره ۸ ثروت سریع:همین حالا انجامش بدهید!

بهترین توصیه درباره پول، فقط دوکلمه است: فراهمش کنید!

 

نام کتاب: ثروت سریع
نویسنده: تی هارو اکر
انتشارات: نسل نواندیش
مترجم:
افشین ابراهیمی

کانال تلگرام مدیر آینده

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

چگونه با استراتژی بازاریابی ضربه غافلگیرانه عمل کنیم؟

اغلب این استراتژی را «استراتژی فضای خالی » می نامند. وقتی به بازار خود نگاه کنید، محصول یا خدمتی را می یابید که هیچ کس آن را ارائه نم یدهد و می تواند فضای خالی بین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد و آنچه می توانید به بازار ارائه دهید را پُر کند. …

کتاب مُسری اثر جونا برگر

کتاب مسری (راهکارهای بازاریابی ویروسی) اثر جونا برگر

کتاب مسری (راهکارهای بازاریابی ویروسی) اثر جونا برگر از رمز و رازهایی که در پس انتقال‌های اجتماعی در مورد یک ایده و محصول وجود دارد را مطرح می‌کند. واقعاً چه چیزی باعث می‌شود که در مورد برخی از محصول‌ها بیشتر صحبت می‌کنیم و آن‌ها را با دوستان و آشنایان خود بیشتر به اشتراک می‌گذاریم؟ کتاب …

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

کتاب هفت عادت مردمان موثر استفان کاوی(استیون)

کتاب «۷ عادت مردمان موثر» نوشته استفان کاوی، یکی از پر‌فروش‌ترین کتاب‌ها در جهان است. بیش از ۲۵ سال است که از نگارش این کتاب می‌گذرد، اما هم‌چنان پرطرفدار است. استفان کاوی، سخنرانی انگیزشی، تاجری موفق و آموزش‌دهنده‌ای توانا است. بسیاری از کسب‌وکارها از توصیه های کاوی برای رشد درونی افراد سازمان خود استفاده کرده‌اند. …

کتاب زندگی خود را طراحی کنید

کتاب زندگی خود را طراحی کنید! چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم!

کتاب زندگی خود را طراحی کنید در واقع به این می‌پردازد که اهمیتی ندارد چه کسی بوده‌اید و کجا هستید، برای زندگی خود چه­ کار کرده‌اید و می‌کنید، چقدر جوان یا مسن هستید؛ شما می‌­توانید از همان تفکری استفاده کنید که شگفت­ انگیزترین تکنولوژی‌ها، محصولات و ایده‌ها را به­ وجود آورد تا حرفه­ شغلی و …

کتاب هشتمین عادت استفن کاوی

کتاب هشتمین عادت اثر استفان کاوی(استیون)

نویسنده کتاب هشتمین عادت در سال ۲۰۱۲ میلادی در جریان یک سانحه دوچرخه‌سواری در آمریکا، پروفسور استیون کاوی، سخنران و اندیشمند شهیر دنیای کسب و کار و روان شناسی که کتاب های بسیاری از او منتشر شده بود‌، در بیمارستانی در سن ۷۹ سالگی فوت کرد. او یکی از مشهور ترین نویسنده های کسب و …

کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ

کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ(دوهیگ)

کتاب قدرت عادت؛ اثر چارلز داهیگ که در سال ۲۰۱۲ منتشر، برای مدت زیادی در لیست پرفروش‌ترین‌های روزنامه نیویورک تایمز بود. از طرفی در لیست تاثیرگذارترین کتاب‌ها برای مدیران از طرف دانشگاه هاروارد قرار گرفت. در این کتاب، چرایی کارهایی که در زندگی و کسب و کار انجام می‌دهیم، را به صورت جامع بررسی می‌کند. …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X