اجاره هاست و دامنه برای طراحی وب سایت وردپرس

چکیده مقاله: جعفرصادق پیران آموزش وردپرس ۱۳۹۶/۰۷/۲۱ بدون دیدگاه 1298 بازدید تاریخ به روز رسانی:۱۳۹۶/۱۰/۰۹
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

نام دامنه و میزبانی وبابتدا قبل از نصب وردپرس باید هاست و نام دامنه‌ای را برای یک سال یا بیشتر از شرکت‌های معتبر و فعال در این زمینه اجاره کنید. اما اجازه بدهید که در مورد ابزارهایی که قبل از اقدام به نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیاز دارید کمی بیشتر توضیح بدهم. مهم ترین …

نام دامنه و میزبانی وبابتدا قبل از نصب وردپرس باید هاست و نام دامنه‌ای را برای یک سال یا بیشتر از شرکت‌های معتبر و فعال در این زمینه اجاره کنید. اما اجازه بدهید که در مورد ابزارهایی که قبل از اقدام به نصب سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیاز دارید کمی بیشتر توضیح بدهم.

مهم ترین ابزارهای مورد نیاز

۱- نام دامنه وب سایت (Domain):

اولین گام جهت حضور در دنیای مجازی اینترنت داشتن نام دامنه هست که سایت شما را متمایز نموده و با منحصر بفرد بودن می تواند در اینترنت قابل دسترس باشد.

سیستم نام‌گذاری دامنه(Domain name system) یک سیستم سلسله‌مراتبی نام‌گذاری برای کامپیوترها، سرویس‌ها و هر منبع دیگری که به شبکه اینترنت و یا یک شبکه خصوصی (LAN) متصل بوده، می‌باشد. وقتی می‌خواهید وارد وب‌سایتی بشوید، باید نشانی اینترنتی را بدانید. آدرس اینترنتی با آدرس آی‌پی مشخص می‌شود. اما به خاطر سپردن آدرس آی‌پی (شامل ۱۲ رقم) دشوار است. می‌توان به جای آدرس آی‌پی، از نام‌های دامنه استفاده کرد. برای هر نشانی آی‌پی یک نام دامنه در نظر گرفته شده‌است. مثلاً آدرس آی‌پی سایت گوگل ۱۷۳٫۱۹۴.۳۳٫۱۰۴ است. برای دسترسی به گوگل، می‌توانید از این آدرس آی‌پی یا نام دامنه آن یعنی www.google.com استفاده کنید.

کل آدرس‌های اینترنتی در پایگاه‌داده‌های توزیع شده‌ای که هیچ تمرکزی روی نقطه خاص از شبکه جهانی اینترنت ندارند، نگه‌داری می‌شود. وقتی که شما در مرورگر خود آدرس وب‌سایتی را وارد می‌کنید، مرورگر برای به دست آوردن آدرس آی‌پی تابع تحلیلگر را فراخوانی می‌کند تا با ارسال بسته‌ای آدرس آی‌پی از یک سیستم DNS مربوط به آن دامنه را به دست بیاورد که با مشخص شدن آن شما به آن سایت دسترسی پیدا می‌کنید جالبه بدانید همه این اتفاقات در کسری از ثانیه انجام می‌گیرد.

همان‌طور که می‌دانید یک دامنه از دو قسمت تشکیل شده است، بخش اول نام دامنه که مربوط به نام سازمان، شرکت، مجموعه یا محصول شما هست که این نام در اینترنت یکتا است و فقط برای یک سایت قابل استفاده هست. بخش دوم مربوط به حوزه دامنه هست که با توجه به نوع فعالیت سایت شما انتخاب می‌شود که البته این بخش نیز به بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود.

بخش عمومی

com. موسسات اقتصادی و تجاری
edu. موسسات علمی یا دانشگاهی
gov. آژانس‌های دولتی آمریکا
int. سازمان‌های بین‌المللی (مثل یونسکو، فائو، …)
mil. سازمان‌های نظامی دنیا
net. شرکت‌های ارائه دهندگان خدمات شبکه
org. سازمان‌های غیر انتفاعی

بخش اختصاصی

ac.ir. دانشگاه‌ها یا موسسه های آموزشی
co.ir. شرکت های سهامی خاص، سهامی عام، مسوولیت محدود و تضامنی
gov.ir. موسسه ها یا سازمان‌های دولتی
id.ir. افراد دارای ملیت ایرانی
net.ir. سرویس دهندگان رسمی اینترنت
org.ir. موسسه ها و سازمان های خصوصی
sch.ir. فقط برای مدارس

این قسمت‌ها شامل حروف و اعداد انگلیسی و علامت منفی (-) نیز می‌تواند در میان اعداد و حروف ( نه در ابتدا و نه انتها) قرار می‌گیرد.

برای درک بیشتر موضوع این مثال http://www.google.com را در نظر بگیرید.

http پروتکل انتقال اطلاعات در وب است.

نشانه‌های //: جهت جداسازی پروتکل از دامنه استفاده می‌شود.

//:http جزء سامانه نام دامنه قرار نمی‌گیرد.

قسمت www نام زیر دامنه‌است.

قسمت google نام دامنه و قسمت .com پسوند دامنه است.

نام دامنه و زیر دامنه را شما مدیر سایت انتخاب و به ثبت می‌‌رسانید.

پسوند دامنه‌های مختلف، توسط آیکان (به انگلیسی: Icann) تصویب و در دسترس عموم قرار می‌گیرد و شامل ۲ تا ۶ حرف انگلیسی است.

پسوندهای ۲ حرفی، در اختیار کشورها قرار می‌گیرد و قوانین ثبت در این پسوند دامنه، توسط دولت‌ها تعیین می‌گردد.

به چند مثال زیر توجه کنید:

الف) us در اختیار کشور آمریکا

ب) ir در اختیار کشور ایران

ج) fr در اختیار کشور فرانسه

 

۲- میزبانی وب (Web Hosting):

میزبانی وب فضایی است که شما مدیر سایت می‌توانید سیستم مدیریت محتوای وردپرسی را بر روی آن نصب کنید و همچنین تمامی فایل‌های متنی، عکس، صوتی، ویدیویی، پایگاه داده، قالب سایت و … بر روی آن قرار دهید.

میزبانی وب در حقیقت یک سرور یا کامپیوترهای شبکه محلی همیشه متصل به شبکه جهانی اینترنت است که شما داده‌های سایت خود را در آن ذخیره می‌کنید و همچنین مطالب، محصولات و خدمات خود را برای بازدید دیگران منتشر می‌کنید.

دسترسی به سایت همان طور که قبلا اشاره شد، از طریق آدرس آی‌پی متعلق به آن سرور انجام می‌گیرد.

در هنگام خرید دامنه و هاست به شما برای دسترسی به هرکدام حساب کاربری جداگانه‌ای توسط شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنتی ارایه می‌گردد اگر برای اولین بار آن را خرید کرده باشید به طور خودکار تمامی تنظیمات دامنه و هاست شما ست شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد، اما در صورتی که نام دامنه شما را یک شرکت و هاستینگ شما را شرکت دیگری ارایه دهد باید خودتان دامنه و هاست را به هم متصل کنید که این اتصال از طریق DNS صورت می گیرد که باید شما آن را در کنترل پانل دامنه و در قسمت وب سرور آن را تنظیم کنید که به صورت زیر است:

ns1.server.com
ns2.server.com

همان طور که مشاهده می‌کنید به سایت شما دو آدرس DNS سرور اختصاص داده شده است که در صورت قطعی و هرگونه اختلالی بتوان از طریق سرور دیگر به سایت دسترسی داشت.

بخش مدیریت میزبانی وب (Web hosting)

شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب برای مشتریان خود کنترل پنلی ارائه می‌دهند تا مشترکین بتواند فضای میزبانی خود را کنترل و مدیریت کند.برای مدیریت میزبانی وب نرم افزارهای مختلفی ارایه شده است.

از جمله معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره‌ کرد:

۱- نرم افزار Plesk

۲- نرم‌افزار Cpanel

۳- نرم‌افزار DirectAdmin

هر کدام از این نرم‌افزارها تقریبا مشابه هم هستند که شما می‌توانید برای مدیریت موارد زیر استفاده کنید:

۱- ایجاد پایگاه داده

۲- مدیریت ایمیل‌ها

۳- پشتیبان گیری

۴- تغییر مسیر یک دامنه به دامنه دیگر

۵- ایجاد زیر دامنه برای سایت خود

۶- پارک دامین

۷- کنترل آمار سایت

۸- میزبانی وب

و…

کدام سیستم عامل برای میزبانی سایت مناسب است؟

اغلب سرورهایی که میزبانی وب سایت شما را به عهده می‌گیرند، یکی از سیستم عامل‌های ویندوز و لینوکس بر روی آن‌ها نصب شده است. همان طور که شما مدیر محترم وب سایت می‌دانید که بحث امنیت سایت یکی ار مسایل مهمی است که حتمن باید در نظر بگیرید و توصیه ما به شما دوست همراه سایت مدیر آینده انتخاب سیستم عامل ویندوز است که از امنیت بالاتری نسبت به لینوکس دارد.

 

برای میزبانی وب سرورهای خارجی یا ایرانی کدام بهتر است؟

اگر واقع‌بینانه به این سوال جواب بدهیم متاسفانه به علت نداشتن زیرساخت‌های مناسب در ایران سرورهای ایرانی از سرعت دسترسی کمتری نسبت به سرورهای خارجی برخوردار هستند.

اگر می‌خواهید در موتورهای جستجو به رتبه بالاتری دست یابید چه توصیه‌ای دارید؟

برای صعود به رتبه بالاتر در موتورهای جستجو حتمن توصیه می‌کنم که نام دامنه را بخشی از نام شرکت یا محصولات خود انتخاب کنید و همچنین با پسوند دامنه ir آن را به ثبت برسانید، که یکی از فاکتورهای مهم در بهینه‌سازی سایت می‌باشد.

 

برای نصب وردپرس حداقل به چه نوع پلنی نیاز دارم؟

بهتر است برای داشتن یک وب سایت وردپرسی حداقل ۲ گیگا بایت فضای هارد دیسک، ۵ آدرس ایمیل الکترونیکی، ۵ پایگاه داده ، PHP5، Mysql و … را خریداری کنید که بعدا همه موارد را می‌توانید ارتقا دهید..

 

دوستانی که این مقاله را مطالعه نموده اند، مقاله های زیر را نیز بررسی کرده اند

6 درگاه‌‌ پرداخت اینترنتی واسط در ایران در سال 97

۶ درگاه‌‌ پرداخت اینترنتی واسط برتر در ایران

درگاه پرداخت اینترنتی واسط به کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند؛ کمک زیادی کرده‌اند. با استفاده از وب‌سایت‌هایی که درگاه پرداخت اینترنتی واسط ارائه می‌کنند. دیگر نیازی نیست برای راه اندازی درگاه پرداخت آنلاین کسب و کارتان به بانک‌ها مراجعه کنید. درگاه پرداخت واسط اینترنتی در واقع وب‌سایت‌هایی هستند که با گرفتن …

پیشخوان وردپرس (داشبورد)

پیشخوان وردپرس ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید به سرعت به بخش‌های مدیریتی وبلاگ خود و دیگر بخش‌های جامعه‌ی وردپرس دسترسی داشته باشید. این صفحه اطلاعات را درقالب بخش‌هایی در اختیار شما قرار می‌دهد. به طور پیش‌فرض بخش‌های هم‌اکنون، آخرین دیدگاه‌ها، پیوندهای ورودی، نوشتن فوری، آخرین پیش‌نویس‌ها، دیگر اخبار وردپرس و افزونه‌ها در …

نصب وردپرس بر روی کامپیوتر

اما چرا تصمیم به آموزش وردپرس گرفتم، به دلیل راحتی و گسترده بودن امکانات آن که با افزودن پلاگین‌ها و قالب های متفاوت در سراسر وب می توان سایت خود را در سریعترین و کمترین زمان راه اندازی کرد. اما چرا باید سایت وردپرسی را به صورت آفلاین نصب نمود؟ در پاسخ به این سوال …

آموزش نصب وردپرس بر روی DirectAdmin

دوستان و کاربران همیشگی سایت مدیر آینده نحوه آموزش نصب وردپرس روی هاست Direct Admin توضیح می‌دهم، راه‌اندازی وردپرس بر روی هاست همانند آموزش نصب وردپرس روی cpanel  آسان هست، فقط باید دقت کنید که مراحل را با دقت طی کنید . خوب بریم سراغ آموزش،در مرحله اول شما باید یک هاست و یک دامین …

آموزش نصب وردپرس بر روی Cpanel

اعضای محترم سایت مدیر آینده، قصد داریم که در این آموزش نیز نصب وردپرس را بر روی کنترل پانل  Cpanel  را به صورت تصویری حضورتان معرفی کنیم. همان طور که قبلا اشاره شد برای نصب وردپرس آن را به صورت زیپ شده از لینک زیر دانلود کنید: دانلود وردپرس فارسی ابتدا فایل نصب وردپرس را …

آموزش نصب وردپرس بر روی Plesk

پلسک(Plesk) یک نرم‌افزار قدرتمند محصول شرکت پارالس برای مدیریت امکانات سرورهای اینترنتی است که بر روی هر دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس قابل نصب است و دارای محیطی کاملا دوستانه و آسان برای مدیریت منابع سرور و تخصیص آنها می باشد. این نرم افزار که توسط فراهم کنندگان باسابقه سرویس های اینترنتی نیز مورد …

شما هم با ثبت نظر ارزشمندتان به غنی شدن محتوای این مطلب کمک کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

ورود مدیران آینده

جعفرصادق پیران
جعفرصادق پیران
 • مدیر و موسس مدیر آینده
 • مشاور راه اندازی وب سایت های خبری، شرکتی، آموزشی، فروشگاهی بر پایه وردپرس و PHP
 • مدرس دوره های طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • مشاور مدیریت و رهبری کسب و کار، برندینگ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی و آفلاین
 • طراحی قالب های اختصاصی وردپرسی و CMS اختصاصی
 • مشاور سئو و بهینه سازی وب سایت
 • مشاور طراحی کمپین های تبلیغاتی
 • برگزاری وبینار و دوره های آنلاین
 • برگزاری تخصصی دوره های حضوری کوتاه مدت و بلند مدت راه اندازی، توسعه کسب و کار از استخدام تا هک رشد کسب و کار

مزایای عضویت رایگان

عضویت رایگان مدیر آینده
 • دانلود سریع آموزش رایگان ویدیویی
 • دانلود سریع آموزش رایگان صوتی
 • دانلود ابزارهای طراحی وب سایت
 • خرید سریع و شرکت در دوره ها
 • امکانات پیشرفته برای کاربران
 • دسترسی سریع به اطلاعات برنامه های آموزشی
 • ارسال ایمیل آخرین مقالات و آموزشهای رایگان صوتی و تصویری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

دوره تدوین سفرنامه مشتری

اگر کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کردید ولی درآمد زیادی ندارید!!

مدیران محترم کسب‌وکار آنلاین که تا به حال نتوانستند درآمد کافی از آن را ایجاد کنند. با شرکت در دوره تدوین سفرنامه مشتری می توانند به راحتی این مرحله را پشت سر بگذارنند. همچنین این دوره منجر به تغییر دید و بینش مناسب شما در خصوص کسب‌وکار آنلاین می شود که در نهایت به درآمد حداقل 3 برابر در پایان یکسال برسید. چرا که در حقیقت به ناگفته های روش های درآمدزایی که حاصل تجربیات خودمان از این کسب و کار را با صداقت در اختیارتان قرار خواهیم داد. فقط افرادی که حایز شرایط باشند در این دوره شرکت خواهند کرد، ممکن است شما مدرس، مشاور، تولید کننده، واردکننده، مدیر شرکت و هر کسب و کاری باشید که در حال حاضر با استفاده از اینترنت محصول، کالا و خدمت خود را به بازار هدف آنلاین ارایه می دهید ولی از درآمد خودتان راضی نیستید. تمامی مباحثی که در دوره تدوین سفرنامه مشتری کاملا کاربردی و قابل اجرا در شرایط فعلی کشور عزیزمان است و حامل تجربیات خودم در این حرفه است. حتمن به آدرس وب سایت خود اشاره کنید تا بتوانید این آموزش را بعد از بررسی و تایید دستی دریافت نمایید.

آیا می‏‌دانید که هر چه سریعتر باید کسب و کارتان را به بازار گسترده و بکر اینترنت مرتبط سازید؟

آیا می‌دانید چگونه کسب و کار خود را به مخاطبان راغب زیاد آنلاین معرفی کنید! محصول، کالا و خدمت خود را اینترنتی به فروش برسانید؟

جعفرصادق پیران

داستان شکل گیری مدیر آینده

معتقدم خیلی از مدیران کسب و کارها در هر سطح فعالیتی محصول، خدمت و کالای با ارزش و با کیفیتی را ارایه می دهند ولی نمی توانند پتانسیل و توانایی های کسب و کار خود را در جهت ایجاد اعتبار نشان دهند و من کمک می کنم شما با شناخت عملکرد مغزی و عصبی مشتریان به صورت کاملا علمی و کاربردی در هنگام خرید بتوانید اعتمادشان را جلب نمایند و در نهایت به فروش و درآمد بیشتری دست یابید! به نظرم با فقط شناخت بیشتر مشتریان بازار هدف و صداقت در گفتار و عمل به راحتی خواهید توانست فروش خود را متحول کنید!

آدرس ما

 • تهران - جنت آباد مرکزی
 • بیست متری گلستان غربی
 • شماره هماهنگی
 • ۰۹۹۰۶۳۵۸۱۱۶
 • piran.js@gmail.com

در اینستاگرام با ما همراه باشید!

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار
X